RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Musimy naprawić system finansowania kultury

Wydarzenia

Wiara i tożsamość, dziedzictwo i kultura, to kluczowe elementy stanowiące o tym czy naród i państwo przetrwają nawet najbardziej krytyczne zakręty swojej historii.

 

Recenzja: Tomasz Kamiński, „Sypiając ze smokiem"

Recenzje

Chiny od zawsze generowały wokół siebie z jednej strony aurę tajemniczości wynikającą z izolacji wytyczonej przez "chiński mur", z drugiej ciekawość ze strony podróżników, kampanii handlowych i światowych rządów.

 

Polska Akademia Księgarstwa - komunikat

Wydarzenia

W dniach 18 - 20 grudnia 2015 r. odbył się III zjazd Polskiej Akademii Księgarstwa Studiów Podyplomowych Polityki Wydawniczej i Księgarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Łukasz Orbitowski z Paszportem Polityki!

Wydarzenia

Paszport Polityki w kategorii literatura otrzymał Łukasz Orbitowski za książkę "Inna dusza". Nominowani w tym roku byli także Weronika Murek i Andrzej Muszyński

 

Prof. Nowak: Powieści, filmy, Polska Akademia Literatury - pora uwolnić potencjał kulturowy Polaków

Wydarzenia

Koordynator sekcji kultury i polityki historycznej Narodowej Rady Rozwoju, prof. Andrzej Nowak napisał manifest programowy, w którym podał przykłady wykorzystania potencjału kulturowego Polaków dla wzmacniania kraju i budowania wspólnoty narodowej.

 

Recenzja: Edukacja (w) polityce. Polityka (w) edukacji, Bogusław Śliwerski

Recenzje

Pedagogika i edukacja zostały upolitycznione i poddane ideologizacji jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Praktycznie nic od dawna w tej materii się nie zmieniło. Polska edukacja od początku transformacji jest politycznym zakładnikiem każdej z rządzących partii. Mamy oto sytuację, w której dyrektor szkoły staje się urzędnikiem realizującym program edukacji zatwierdzony przez dany rząd, a nauczyciel z charyzmatycznego mistrza zamienia się w państwowego sprzedawcę...

 

Jaka powinna być polska polityka historyczna? - raport trafił do nowego Prezydenta

Wydarzenia

Jaka powinna być polska polityka historyczna? - raport trafił do nowego Prezydenta!  

 

Jaka powinna być polska polityka historyczna? - kilkanaście eksperckich opinii

Wydarzenia

Antoni Dudek, Bronisław Wildstein, Andrzej Leder, Jerzy Stępień, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski - to tylko niektórzy naukowcy i publicyści, biorący udział w akcji “Jaka powinna być polska polityka historyczna?” realizowanej przez portal historyczny Histmag.org.

 

Historia 44 królewskich rodów

Nowości

8 lipca ukaże się nowy Pomocnik Historyczny POLITYKI „Wielkie dynastie Europy". Pretekstem do powstania publikacji jest 500- lecie zjazdu wiedeńskiego Jagiellonów i Habsburgów (22 lipca 1515 r.)

 

Recenzja: „Czerwony alert” Bill Browder

Recenzje

Rosja sprzyja tylko swoim przedsiębiorstwom, chyba że ma cel w tym, że wspiera firmy zagraniczne. Tak można podsumować politykę tego kraju po przeczytaniu książki Billa Browdera „Czerwony alert”.

 

Inwestycja w kulturę jest długofalowa - wypowiedź minister kultury

Wydarzenia

Emitujemy wypowiedź prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas debaty pt. „Kultura i rozwój. Dylematy samorządów", która odbyła się w ramach 12 Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu - 13.06.2015.

 

Tygodnik POLITYKA rozdał Nagrody Historyczne za 2014 rok

Wydarzenia

12 maja w redakcji POLITYKI zostały wręczone Nagrody Historyczne POLITYKI 2015 za książki o najnowszej historii Polski wydane w 2014 roku.

 

Polscy wydawcy dołączyli do Digital News Initiative

Internet

Pierwsi wydawcy internetowi z Polski dołączyli do programu Google – Digital News Initiative (DNI). Wśród nowych partnerów znaleźli się: 300polityka.pl, Antyweb.pl, naTemat.pl oraz SpidersWeb.pl.

 

Nominacja do Nagród Historycznych POLITYKI dla dziennika hrabiny Ostrowskiej z Maluszyna

Wydawnictwa

Informujemy, że wydana przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych książka pt. "Trochę się zazdrości tym, co nie dożyli tych czasów… Dziennik Ludwiki Ostrowskiej z Maluszyna" w opracowaniu Jarosława Kity i Piotra Zawilskiego została nominowana do Nagród Historycznych POLITYKI 2015 w kategorii Pamiętniki, relacje, wspomnienia.  

 

Rozpoczęły się obchody 750 rocznicy urodzin Dantego Alighieri, poety, filozofa i polityka

Rynek zagraniczny

W całych Włoszech i w wielu krajach 4 maja rozpoczynają się obchody 750 rocznicy urodzin Dantego Alighieri, poety, filozofa i polityka. Dokładna data jego przyjścia na świat nie jest znana; urodził się w maju lub czerwcu 1265 roku we Florencji.

 

Zaproszenie | dyskusja Bocheński, Mieroszewski, Giedroyć a polska polityka wschodnia

Wydawnictwa

Serdecznie zapraszamy na organizowaną przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz wydawnictwem Więź dyskusję „Bocheński, Mieroszewski, Giedroyć a polska polityka wschodnia".

 

Kresy - za czym ta nostalgia?

Nowości

„Kresy Rzeczypospolitej"– nowy Pomocnik Historyczny POLITYKI od 18 marca w salonach prasowych i kioskach. Barwne dzieje wschodnich rubieży, okoliczności ich utraty i narodzin narodowej legendy.

 

Impuls, edukacja i polityka!

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS poleca Państwa uwadze nowości tytułów z zakresu edukacji i polityki:

 

Książka życzeń i zażaleń czyli kto korzysta z chaosu na polskim rynku książki?

Wydarzenia

Polski rynek książki jest chory – przekonują wydawcy i księgarze. Doradzają lekarstwo: jednolite ceny książek. Pomoże to czy zaszkodzi?- tymi słowami zaczyna swój artykuł „Książka życzeń i zażaleń" Adam Grzeszak w lutowym wydaniu tygodnika Polityka.

 

Nowa nagroda tygodnika Polityka - konkurs na najlepszą pracę magisterską o PRL.

Wydarzenia

Z inicjatywy rodziny Mieczysława F. Rakowskiego, wieloletniego redaktora naczelnego POLITYKI, zrodził się pomysł ufundowania nagrody jego imienia, która pobudzałaby badania nad dziejami Polski lat 1945–1989 i wyróżniała wybitne prace z tego zakresu.

 

Impuls o edukacji (w) polityce - P r e m i e r a

Nowości

Nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls ukazał się nowym tom wyjątkowej serii 12 autorskich podręczników akademickich "Pedagogika Nauce i Praktyce". To publikacja prof. dr hab. Bogusława Śliwerskiego "Edukacja (w) polityce. Polityka (w) edukacji".

 

Biografie - nowa seria Pomocnika Historycznego POLITYKI

Zapowiedzi

14 stycznia w kioskach ukaże się pierwsze wydanie specjalne z serii Pomocnik Historyczny POLITYKI - Biografie pt. Winston Churchill.

 

Nominacja do Paszportu Polityki dla Wita Szostaka

Wydarzenia

Po raz 22. ogłoszono nominacje do Paszportów Polityki. 13 stycznia o nagrodę w kategorii literatura powalczą utwory: Sto dni bez słońca" Wita Szostaka, Gniew" Zygmunta Miłoszowskiego oraz Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka.

 

Piotr Zychowicz kontra Bronisław Wildstein

Wydawnictwa

Zapraszamy na debatę "Między honorem a polityką realną" z udziałem Piotra Zychowicza i Bronisława Wildsteina. Prowadzącym będzie Paweł Lisicki.

 

Premiera „Prawego umysłu" w środę, kup teraz taniej!

Nowości

W środę 22 października 2014 w księgarniach ukaże się nakładem Wydawnictwa Smak Słowa książka „Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?". Autorem jest wybitny, amerykański psycholog społeczny Jonathan Haidt.

 

„Lato z kryminałem” – konkurs na opowiadanie kryminalne

Wydarzenia

Czytasz kryminały? Lubisz tajemnice? Piszesz do szuflady? Tym bardziej zachęcamy do udziału w naszym wakacyjnym konkursie. Napisz opowiadanie kryminalne – na maksymalnie 15 tys. znaków ze spacjami – i wygraj nagrody. Zaprasza „Polityka”.

 

Zaproszenie - Pamięć o I wojnie światowej

Wydarzenia

Ośrodek Analiz Politologicznych oraz Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Zachodni wraz z partnerem wydarzenia - Europejską Siecią Pamięć i Solidarność zapraszają na konferencję naukową pt. "Polityki pamięci i dyskursy pamięci. W W 100-lecie wybuchu I wojny światowej. Tradycja chwały czy moralne zobowiązanie wobec współczesności?":

 

„Wódz. Witalij Kliczko. Ciosy i uniki boksera i polityka” Jacek Adamczyk

Zapowiedzi

Sportowa i polityczna biografia Witalija Kliczki, kandydata na prezydenta Ukrainy w wyborach 25 maja 2014. Kliczko, urodzony w Kirgistanie syn wysokiego rangą wojskowego i nauczycielki, od dziecka zwracał uwagę innych. Szczególne cechy charakteru i rodzinne uwarunkowania sprawiły, że zrobił oszałamiającą karierę bokserską – wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata, wygrywając 45 na 47 stoczonych walk – i polityczną.

 

Piotr Perkowski odebrał Nagrodę Historyczną Polityki 2014 za książkę "Gdańsk - miasto od nowa

Wydawnictwa

13 maja w redakcji POLITYKI zostały wręczone Nagrody Historyczne POLITYKI 2014 za książki o najnowszej historii Polski wydane w 2013 roku.

 

Paszport Polityki w kategorii literatura dla Ziemowita Szczerka

Wydarzenia

Nagroda za przewrotną i wspaniale napisaną książkę „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”, która pokazuje, że żadna podróż, a zwłaszcza podróż na Wschód, nie jest niewinna.

 

Nominacje do Paszportów Polityki - Literatura

Wydarzenia

14 stycznia 2014 poznamy nazwiska laureatów nagrody dla młodych polskich twórców, która będzie wręczana już po raz 21.

 
 

3 października premiera najnowszej książki Leszka Żebrowskiego

Nowości

Skąd dokładnie wzięło się określenie „Żołnierze Wyklęci”? Który z przywódców międzynarodowego ruchu komunistycznego i w jakim kontekście na wiele lat przed amerykańskimi lewakami używał pojęcia „poprawność polityczna”?

 

Nabór na Podyplomowe Studia Polityki Wydawniczej i Księgarstwa

Wydarzenia

Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego (lis.uw.edu.pl) pragnie poinformować, że po wakacjach wznowił nabór na Podyplomowe Studia Polityki Wydawniczej i Księgarstwa.    

 

Kongres Kobiet uczci pamięć o Alinie Pienkowskiej - zapomnianej bohaterce Solidarności

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Podczas Kongresu Kobiet, odbywającego się 14 – 15 czerwca w Warszawie, zostanie uczczona pamięć o Alinie Pienkowskiej – zapomnianej bohaterce Solidarności.

 

"Demokracja nie musi by narodową" - spotkanie z autorem książki

Wydarzenia

Poityka i austirackie forum kultury zapraszają ba spotkanie a Robertem Menasse autorem książki pt."Demokracja nie musi być narodowa":

 

Azjatyckie nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Z ogromną dumą informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukazały się wiersze nietłumaczonego wcześniej na język polski chińskiego poety Duo Duo.

 

Nagrody Historyczne POLITYKI 2013 przyznane

Wydarzenia

7 maja zostały wręczone Nagrody Historyczne POLITYKI za książki o najnowszej historii Polski wydane w 2012 roku.

 

Nagrody Historyczne POLITYKI 2013

Wydarzenia

Szanowni Państwo, POLITYKA zaprasza na rozdanie Nagród Historycznych POLITYKI 2013 w dniu 7 maja 2013 r., o godz. 16.00 w redakcji tygodnika przy ulicy Słupeckiej 6 w Warszawie.

 

"Demokracja nie musi być narodowa" Robert Menasse

Nowości

17 kwietnia trafiła do sprzedaży książka austriackiego powieściopisarza i eseisty Roberta Menassego pt. „Demokracja nie musi być narodowa”.

 

Pomocnik Historyczny Polityki „Historia Żydów polskich”

Wydawnictwa

W najnowszym wydaniu specjalnym POLITYKI, który ukaże się 5 kwietnia, przedstawiamy historię, kulturę i religię narodu, z którym przez wieki sąsiadowali Polacy - od osiedlenia, przez wiek XIX, II Rzeczpospolitą, czas Zagłady, aż po lata powojenne.

 

Zimowa seria powieści detektywistycznych Polityki

Wydawnictwa

Zima z książką? Tygodnik Polityka i wydawnictwo W.A.B. po raz trzeci wydadzą wspólnie kolekcję powieści detektywistycznych "Zima z kryminałem".

 

Polecamy "Morfinę" Szczepana Twardocha - laureata "Paszportu Polityki 2012"!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca książkę Szczepana Twardocha pt. "Morfina" tegorocznego laureata Paszportów Polityki w dziedzinie literatury

 

Laureaci Paszportów Polityki 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Znamy już laureatów XX Paszportów Polityki. Uroczysta Gala miała w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

 

Spotkanie "Samotność pacjenta - wokół książki "Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny"

Wydawnictwa

W środę 16 stycznia o godz. 19.00, w warszawskiej redakcji Krytyki Politycznej odbędzie się spotkanie pt.: "Samotność pacjenta – wokół książki „Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny” Łukasza Andrzejewskiego.

 

Pomocnik Historyczny POLITYKI: „Powstanie styczniowe 1863. Klęska i chwała”.

Wydawnictwa

9 stycznia ukaże się kolejny Pomocnik Historyczny POLITYKI: „Powstanie styczniowe 1863. Klęska i chwała”.

 

Paszporty POLITYKI 2012 Plebiscyt

Wydarzenia

Laureaci Paszportów za rok 2012 zostaną wybrani w publicznym głosowaniu! Z okazji jubileuszu – 20-lecia Paszportów – każdy może zostać członkiem Kapituły, która wyłoni laureatów w sześciu kategoriach Paszportów Polityki (Film, Teatr, Sztuki wizualne, Muzyka Poważna, Muzyka popularna, Literatura). Wystarczy wziąć udział w Plebiscycie „Wybierz Laureatów Paszportów Polityki 2012”. Można wygrać cenne nagrody!

 

Nagrody Historyczne POLITYKI 2013

Wydarzenia

Szanowni Państwo! Tygodnik „Polityka” zaprasza do zgłaszania książek do Nagród Historycznych POLITYKI 2013.    

 

Książki W.A.B. i "Paszporty Polityki"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, znamy już literackie nominacje do „Paszportów Polityki” 2012. Wśród książek zgłoszonych do konkursu znalazły się aż 4 tytuły wydane nakładem W.A.B.:

 

Paszporty Polityki 2012 - Nominacje w kategorii literatura

Wydarzenia

W jutrzejszym wydaniu tygodnika POLITYKA (50/2012) zostaną ogłoszone nominacje do nagród Paszporty POLITYKI 2012 w kategorii LITERATURA. Uroczyste ogłoszenie laureatów nastąpi podczas Gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie w dniu 15 stycznia 2013 roku.  

 

"Polityka" o książce "Żywe cienie" Barbary Toruńczyk

Wydawnictwa

Publikujemy przysłane przez Zeszyty Literackie omówienie najnowszej książki Barbary Toruńczyk pt. "Żywe cienie"

 

Językowy „Niezbędnik inteligenta” od „Polityki

Wydawnictwa

W środę 24 października br. ukazało się kolejne wydanie specjalne tygodnika „Polityka” (Polityka Spółdzielnia Pracy) zatytułowane „Niezbędnik inteligenta. O języku w mowie i piśmie”.

 

Polityka zaprasza na Festiwal Conrada

Wydarzenia

Od czterech lat do Krakowa przyjeżdżają najwybitniejsi pisarze polscy i zagraniczni, by wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada, jednej z największych tego typu imprez w Europie.

 

"Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam" w tygodniku Polityka

Nowości

W środę (17 października 2012 roku) do części nakładu tygodnika Polityka (42/2012) zostanie dołączona "Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam" Justyny Sobolewskiej, dziennikarki Polityki.    

 

Spotkanie z Justyną Sobolewską, autorką „Książki o czytaniu, czyli resztę dopisz sam”

Wydawnictwa

Tygodnik "Polityka" zaprasza na spotkanie autorskie Justyny Sobolewskiej związane z promocja jej książki "O czytaniu, czyli resztę dopisz sam".  

 

„Polityka” prezentuje „Historię Chińczyków”

Wydawnictwa

W środę 5 września br. w sprzedaży pojawi się kolejny Pomocnik Historyczny „Polityki” („Polityka” Spółdzielnia Pracy). Wydanie zatytułowane będzie „Historia Chińczyków”.

 

Wakacyjna kolekcja Lato z kryminałem

Wydawnictwa

W środę, 29 sierpnia z tygodnikiem Polityka ukaże się "Głos" Arnaldura Indridasona, szósty, ostatni tom kolekcji powieści detektywistycznych Lato z kryminałem.

 

Polityka na lato z kryminałami i łamigłówkami

Wydawnictwa

Wydawca tygodnika Polityka oraz Wydawnictwo W.A.B. po raz siódmy wydadzą wspólnie kolekcję powieści detektywistycznych w ramach cyklu "Lato z kryminałem". Jakie tytuły?

 

Biblioteka Śląska - promocja książki o Emilu Wąsaczu

Biblioteki

19 czerwca 2012 r. o godz. 17.00 w sali Benedyktynka Biblioteki Śląskiej odbędzie się promocja książki "Polityka bez narkozy", wywiad z Emilem Wąsaczem autorstwa Jolanty Pieczki i Iwony Kolasińskiej.

 

Przyznano Nagrodę Architektoniczną Polityki

Biblioteki

Budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach zwyciężył w konkursie tygodnika "Polityka" na najlepszą realizację 2011 r. Nagrodę przyznano po raz pierwszy, wręczono ją we wtorek w Warszawie.

 

Rusza Polityka Cyfrowa - komputer, smartfon, tablet, e-czytnik

Wydarzenia

Od środy (25 kwietnia 2012 roku) rusza Polityka Cyfrowa, czyli innowacyjny sposób korzystania z bieżących i archiwalnych wydań tygodnika Polityka. na komputerze, tablecie, e-czytniku i smartfonie.

 

Seminarium „Kultura i Rozwój" | Bunt sieci

Internet

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Kultura i Rozwój | Kultura przyszłości. W stronę foresightu polityki kulturalnej” organizowanego przez Obserwatorium Kultury NCK i Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas.

 

Wojciech Jagielski: sprzedawaliśmy głupotę na masową skalę

- Sprzedawaliśmy głupotę na masową skalę i teraz mamy odbiorców wychowanych na tej głupocie - tak o ostatnich 20-latach w polskich mediach mówi “Polityce” Wojciech Jagielski, były reporter “Gazety Wyborczej”.

 

Zaproszenie na wieczór z Mirosławem Karwatem

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim oraz Wydawnictwo MUZA SA zapraszają na spotkanie z Mirosławem Karwatem autorem książki "O karykaturze polityki" wydanej w serii Spectrum.

 

Wręczono Paszporty Polityki 2011

Aleksandra Kuls, Julia Marcell ex aequo z Maciejem Szajkowskim, Krzysztof Garbaczewski, Nicolas Grospierre, Rafael Lewandowski, Mikołaj Łoziński i Jerzy Jarocki – zostali laureatami tegorocznych Paszportów tygodnika „Polityka”.

 

Przyszłość kultury, przyszłość polityki kulturalnej - ”VI seminarium Kultura i Rozwój”

Recepcja programu kulturalnego polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, starania polskich miast o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, inicjatywy obywatelskie które doprowadziły do podpisania Paktu dla kultury udowodniły w spektakularny sposób, że kultura ma znaczenie.

 

Znamy literackie nominacje do Paszportów Polityki!

Tygodnik "Polityka" ogłosił nominacje do Paszportów POLITYKI za rok 2011 w kategorii Literatura.

 

Spotkanie z Mariuszem Urbankim - autorem biografii W. Broniewskiego

Muzeum Władysława Broniewskiego, Oddział Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza i prezes Wydawnictwa Iskry Wiesław Uchański zapraszajà na spotkanie z Mariuszem Urbankiem autorem pierwszej kompletnej biografii Władysława Broniewskiego "Broniewski. Miłość, wódka, polityka"

 

Podyplomowe Studia Polityki Wydawniczej i Księgarstwa UW. Inauguracja nowego roku akademickiego

Wydarzenia

12 listopada rozpoczęła się kolejna edycja Podyplomowych Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa, działających przy Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW. Oficjalnego otwarcia dokonał i indeksy słuchaczom wręczył prof. Dariusz Kuźmina, dyrektor instytutu.

 

Władysław Broniewski w Iskrach!

Nowości

Władysław Broniewski zagościł w Iskrach! Przedstawiamy Państwu jego biografię autorstwa Mariusza Urbanka pt. "Broniewski.Miłość, wódka, polityka" oraz wybór wierszy "Wierszem przez życie"! Warto bo i twórczość i biografia należą do genialnych.

 

Animacja pro bono publico. VI seminarium CBSiP

W Gdańsku, miejscu symbolicznym i kojarzonym z solidarnością spotkają się praktycy i teoretycy animacji publicznej, aby w „okrągłostołowej” atmosferze rozmawiać o animacji życia społecznego lokalnych społeczności.

 

Wakacyjna kolekcja Lato z kryminałem

Zapowiedzi

20 lipca, w środę, ukaże się "Pod Przechytrzonym Lisem" Marthy Grimes, drugi tom kolekcji powieści detektywistycznych Lato z kryminałem przygotowanej przez Wydawnictwo W.A.B. oraz tygodnik Polityka.

 

Plebiscyt Polityki: Ernest Hemingway najwybitniejszym pisarzem zagranicznym XX w.

Ernest Hemingway zwyciężył w rankingu czytelników POLITYKI na najwybitniejszego pisarza zagranicznego XX w. Czy dzisiaj, w 50 rocznicę śmierci, nadal jest tak popularny?    

 

Wakacyjna kolekcja Lato z kryminałem

Wydawnictwa

6 lipca, w środę, ukaże się "Piąta kobieta Henninga Mankella, drugi tom kolekcji powieści detektywistycznych Lato z kryminałem przygotowanej przez Wydawnictwo W.A.B. oraz tygodnik Polityka.

 

Spotkanie z Pawłem Bożykiem – autorem książki „Hanka, miłość, polityka” , w Bibliotece Śląskiej.

Biblioteka Śląska i Wydawnictwo Zysk i s-ka zapraszają 13 czerwca 2011 r. na spotkanie promujące autobiograficzną książkę „Hanka, miłość, polityka” Pawła Bożyka, profesora ekonomii, autora kilkudziesięciu książek, członka Senatu Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych w Tokio, osobistego doradcy ekonomicznego Edwarda Gierka.

 

"Według ojca, według córki" nominowana do Nagród historycznych tygodnika Polityka

Książka Magdy Krzyżanowskiej-Mierzewskiej i Jerzego Krzyżanowskiego "Według ojca, według córki" została nominowana przez tygodnik Polityka do Nagród Historycznych 2011 w dziale pamiętniki i wspomnienia. Uroczystość wręczenia Nagród odbyła się 10 maja, o godz. 16.00, w redakcji Polityki.

 

Książki Więzi nominowane do "Nagrody Historycznej Polityki 2011"

Miło nam poinformować, że dwie spośród wydanych przez WIĘŹ książek zostały nominowane do Nagrody Historycznej "Polityki" 2011:    

 

Zima z kryminałem w Polityce

Wydawnictwa

Tygodnik Polityka przygotował nową serię książkową w ramach cyklu "Zima z kryminałem", która składa się z opowiadań Henninga Mankella. Sprzedaż rozpocznie się od 9 lutego 2011 roku

 

"Kościół a polityka"

Zapowiedzi

Już niebawem nakładem wydawnictwa Salwator ukaże się książka "Kościół a polityka" próbująca rozwikłać skomplikowane relacje między duchowieństwem a politykami.

 

"Paszport Polityki" dla Ignacego Karpowicza. "Kreatorem kultury" - Tadeusz Różewicz

Tygodnik Polityka po raz 18. przyznał nagrody w ramach Paszportów Polityki w kategorii Film, Teatr, Sztuki Wizualne, Muzyka Poważna, Muzyka Popularna oraz Literatura.

 

Niezbędnik Polityki o kulturze

Wydawnictwa

We wtorek (18 stycznia 2011 roku) w sprzedaży pojawi się kolejne wydanie specjalne Polityki - Niezbędnik Inteligenta Plus zatytułowany "Co się dzieje w kulturze".

 

Trzy osoby nominowane do Paszportów "Polityki" w dziedzinie literatury

Ogłoszono nominacje do Paszportów tygodnika Polityka w dziedzinie "Literatury". Powalczą o nią Justyna Bargielska, Ignacy Karpowicz oraz Tomasz Piątek. Nazwiska laureatów poznamy podczas uroczystej Gali w Teatrze Wielkim, 18 stycznia 2011 r

 

Wąż w kaplicy” Tomasza Piątka nominowany do Paszportów Polityki

Tomasz Piątek został nominowany do tegorocznych Paszportów Polityki w kategorii Literatura za książkę „Wąż w kaplicy". Nazwiska laureatów poznamy 18 stycznia 2011 r.

 

Nominowani do Paszportu Polityki

Nagrody

W dzisiejszym numerze tygodnika "Polityka" ogłoszono trójkę kandydatów do Paszportu Polityki w dziedzinie literatury.

 

Przyznano nagrodę im. prof. Skowronka

Nagrody

Jury Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka na posiedzeniu w dniu 29 października 2010 r. postanowiono przyznać Nagrodę za rok 2010: Wydawnictwu Naukowemu Akademii Pedagogicznej w Krakowie za pracę Huberta Chudzio „Polityk Hotelu Lambert. Generał Ludwik Bystrzonowski (1797-1878)” oraz Instytutowi Historii UAM za pracę Krzysztofa Marchlewicza „Wielka Emigracja na Wyspach Brytyjskich (1831-1863)”.

 

"Piszę swoją klęskę" - Rozmowa z Ignacym Karpowiczem, pisarzem karkołomnym

O urokach życia na odludziu, popkulturze, która zastępuje dziś religię, i o nowej, karkołomnej powieści „Balladyny i romanse” z ich autorem Ignacym Karpowiczem rozmawia Justyna Sobolewska

 

Zaproszenie na debatę - Michel Houellebecq

Michel Houellebecq, jeden z najbardziej poczytnych francuskich pisarzy na świecie, otrzymał Nagrodę Goncourtów.

 

Zygmunt Bauman gościem konferencji "Ruchy społeczne i polityka"

W czwartek 18 listopada o godz. 18.00 zapraszamy w imieniu Organizatorów na wykład prof. Zygmunta Baumana i oficjalną premierę pierwszego polskiego wydania jego książki "Socjalizm. Utopia w działaniu" wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej.

 

"Żądza rządzenia. O władzy, polityce i politykach"

Nowości

Wydawnictwo TRIO właśnie wydało książkę dwóch specjalistów od marketingu politycznego tj. Wiesława Gałązki (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu) i Wojciecha Krzysztofa Szałkiewicza ( Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania), którzy wnikliwie i z humorem analizują mechanizmy władzy i starają się dać odpowiedź na pytanie, co skłania ludzi do sięgania po władzę, jaka jest ta władza, jakie są jej sekrety.

 

Podyplomowe Studia Polityki Wydawniczej i Księgarstwa UW. Inauguracja nowego roku akademickiego

Wydarzenia

12 listopada rozpoczęła się kolejna edycja Podyplomowych Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa, działających przy Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW.

 

Powstanie nagroda dziennikarska im. Krystyny Bochenek

Sejmik woj. śląskiego jednogłośnie poparł w środę inicjatywę ustanowienia Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego i Nagrody im. Krystyny Bochenek. Przedsięwzięcie ma upamiętnić tragicznie zmarłą wicemarszałek Senatu i promować region.

 

"Polityka” wydaje książki rosyjskich pisarzy

Wydawnictwa

We wtorek 9 listopada br. startuje nowa kolekcja “Polityki” (Polityka Spółdzielnia Pracy) zatytułowana “Współczesna literatura rosyjska”, w której ukazywać się będą książki najwybitniejszych pisarzy rosyjskich XX wieku.

 
 

"Polityka" do słuchania, nie tylko na papierze

Wydawnictwa

Tygodnik „Polityka” (Polityka Spółdzielnia Pracy) od bieżącego wydania (nr 32 z 4 sierpnia br.) dostępny jest również w wersji dźwiękowej w ramach płatnego serwisu AudioPolityka.  

 

Podyplomowe Studia Polityki Wydawniczej i Księgarstwa - koniec roku

Wydarzenia

4 lipca, kolokwium u Jacka Włodarczyka z przedmiotu „Marketing wydawniczy” - zakończyły się zajęcia na Podyplomowych Studiach Polityki Wydawniczej i Księgarstwa Uniwersytetu Warszawskiego w roku akademickim 2009/10. Słuchacze, którzy uzyskali pozytywne oceny z dwu obowiązkowych sprawdzianów (oprócz „Marketingu” także „Zarządzanie wydawnictwem” u Pawła Esse), obecnie przygotowują się do egzaminu dyplomowego, który odbędzie się w końcu września. Po złożeniu tego egzaminu otrzymają „Świadectwo...

 

Biblioteka jako instrument działań politycznych?

Biblioteki

Dyrektor Jacek Maro traci pracę, bo zwolnił bez konsultacji z prezydentem 7 pracowników. Jacek Nowak zapowiada, że wszyscy wyrzuceni z biblioteki będą mogli wrócić. A opozycja pyta, czy w bibliotece toczy się gra polityczna.

 

"Polityka” wydaje reportaże z ostatnich 10 lat

Zapowiedzi

W środę 7 lipca br. w sprzedaży pojawi się wydana przez Politykę Spółdzielnię Pracy publikacja „Reportaże Polityki. Afery, skandale, kryminały”. Wydanie zawierać będzie teksty reporterów tygodnika publikowane w nim przez ostatnie 10 lat.

 

Już dzisiaj startuje wakacyjna kolekcja Polityki "Lato z kryminałem"

Już jutro, czyli w środę 30 czerwca, startuje piąta edycja kolekcji powieści detektywistycznych „Lato z kryminałem”, wydawana przez POLITYKĘ Spółdzielnię Pracy wspólnie z wydawnictwem W.A.B.

 

"Polityka" rozpoczyna Lato z kryminałem

Wokół książek

30 czerwca rusza piąta edycja kolekcji powieści detektywistycznych "Lato z kryminałem", wydawana przez Politykę Spółdzielnię Pracy wspólnie z wydawnictwem W.A.B.

 

Nędza polityki i moc religii

Zapowiedzi

Książka omawia problem współistnienia i współdziałania czynnika religijnego i politycznego w warunkach dzisiejszej demokracji. Dobroczynne oraz wyzwalające dla obu tych czynników było ich rozdzielnie, co w historii naszej cywilizacji dokonało się za sprawą chrześcijaństwa.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.