RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

W IW PAX poradniki dla młodych dam i dżentelmenów

Instytut Wydawniczy PAX poleca dwa znakomite poradniki dla młodych adeptów savoir vivre czyli dobrych manier i właściwego zachowania w towarzystwie lub oficjalnych uroczystościach.

 

David Weber, porady dla początkujących pisarzy

Artykuł zawiera kilka porad, których David Weber udzielił początkującym adeptom sztuki pisarskiej podczas tegorocznego Pyrkonu.

 

Recenzja: „Jak radzić sobie z ludźmi którzy doprowadzają nas do wściekłości” Paul Hauck

Recenzje

Czasami wystarczy naprawdę niewiele. Nie muszą nic robić, wystarczy, że się odezwą albo nawet pojawią w zasięgu wzroku. Krzywo spojrzą, nie tak uśmiechną. Chyba każdy zna kogoś, kto doprowadza go do wściekłości. O ile na początku można po prostu wziąć kilka głębokich oddechów, policzyć do dziesięciu, skupić myśli na czymś innym, odpowiedzieć ripostą na zaczepkę, później jest coraz gorzej. Funkcjonować przy nich jakoś trzeba, a przecież szkoda życia na wieczne...

 

Bądź szczęśliwy! Andrew Matthews

Zapowiedzi

Czy kiedykolwiek wściekałeś się, że kanapka zawsze spada masłem na dół, wprost na twoją ulubioną koszulę? Jak to się dzieje, że od piętnastu lat jeździsz bezkolizyjnie starym gratem, a nowo odebrane z salonu auto od razu ma jakąś „przygodę”? Dlaczego jadąc na wakacje na drugi koniec świata spotykasz nagle swoją gadatliwą sąsiadkę?

 

W serii Poradniki/Zdrowie wydawnictwa Jedność: Roślinne antybiotyki

Nowości

Wszędzie wokoło czyhają na nas drobnoustroje i nasz układ immunologiczny cały czas odpiera ich ataki. Kiedy jednak zarazki nas dopadną i kiedy już walczymy z jakąś infekcją, szybko sięgamy po chemiczne antybiotyki. Antybiotyki są jednak potrzebne o wiele rzadziej, niż się powszechnie myśli. Osłabiają nasz układ odpornościowy i niosą ze sobą ryzyko, że zarazki staną się oporne na działanie leku.

 

Poradniki Zdrowia z wydawnictwa Jedność: Taping. „Taśmy na bóle mięśni i inne dolegliwości”

Nowości

Wiele osób myśli, że taping to jakaś absolutna nowość, i na dodatek nie do końca sprawdzona. Ale przypomnijmy sobie chociażby, ile razy widzieliśmy, jak piłkarz strzela gola, z radości zdejmuje koszulkę i naszym oczom ukazują się kolorowe paski naklejone na jego ciało.

 

Zapowiedź DW REBIS: „Drugi rok życia dziecka" Heidi Murkoff

Zapowiedzi

Poznański Dom Wydawniczy REBIS w serii „Poradników" opublikuje 15 marca kompletny zbiór odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące pt. „Drugi rok życia dziecka":

 

MEN przygotowało poradnik dla rodziców sześcio- i siedmiolatków

Wydarzenia

Z myślą o rodzicach Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny poradnik „Rodzice macie wybór! Wychowanie przedszkolne i edukacja szkolna dziecka sześcioletniego i siedmioletniego”. Jest on od środy dostępny na stronie internetowej resortu edukacji.

 

„Białe szaleństwo" z Wydawnictwem BOSZ

Nowości

Tym razem wydawnictwo BOSZ proponuje poradnik narciarski dla miłośników „białego szaleństwa":

 

Recenzja: ,,Przyjaciel. Mentor. Bohater. Praktyczny poradnik każdego taty” Josh McDowell

Recenzje

,,Przyjaciel. Mentor. Bohater. Praktyczny poradnik każdego taty” autorstwa Josha McDowella to wbrew tytułowi książka nie dla każdego. Napisana przez autora chrześcijańskiego i ewangelistę, skierowana jest do tej właśnie grupy odbiorców. I choć cel szczytny, bo chodzi w niej o udzielenie ojcom wskazówek dotyczących tworzenia relacji z ich pociechami, lektura ta ma w sobie coś z indoktrynacji. Dlaczego? Bo nie przyjmuje punktu widzenia Czytelnika nie-chrześcijanina, nie znosi sprzeciwu. Jest...

 

Konkurs z Wydawnictwem Koinonia

Konkursy

Portal Księgarski i Wydawnictwo Koinonia zapraszają do udziału w konkursie z książki Josha McDowella „Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty”.

 

Josh McDowell „Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty”

Zapowiedzi

Dowiedz się, jak pomóc swoim dzieciom: kochać Boga, siebie i innych, dokonywać właściwych wyborów, rozwiązywać konflikty i przyjąć właściwą postawę w stosunku do autorytetów, uchwycić się Bożej wizji relacji oraz seksu, przyjmować sukces z pokorą oraz porażkę z łaską.

 

Nowości wydawnictwa FORMA: Poradnik grafomana. Felietony literackie (i nie tylko), Lech M. Jakób

Nowości

Szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego poleca Państwa uwadze „Poradnik grafomana. Felietony literackie (i nie tylko)", autorstwa Lecha M. Jakóba.

 

Co dzisiaj w Impulsie? Darmowa wysyłka, konkurs, rabat i książka gratis! ufff gorąco ...

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS poleca Państwa uwadze nowe tytuły poradników, w dobrej cenie i w ramach darmowej wysyłki!

 

Bajkowy Impuls dla dzieci + nowości i wyczekiwane wznowienia a na deser promocja z okazji Dnia Książki!

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS prezentuje nowe tytuły poradników, a dodatkowo w ramach Światowego Dnia Książki specjalne promocje!

 

Od 10% do 50% rabatu w Impulsie! Uwaga nowe poradniki, wznowienia, promocje...

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS proponuje 10% do 50% rabatu na swoje nowe poradniki wznowienia i promocje!

 
 

Okazja na poradniki, nowość z pedagogiki, kolejne ebooki i do tego książka Gratis!

Nowości

Oficyna Wydawnicza IMPULS poleca Państwa uwadze swoje poradniki, nowości z dziedziny pedagogiki a także e-booki:

 

Oficyna Wydawnicza Impuls poleca:" Porady w pisaniu pracy - 20%

Nowości

  Chwalebna postawa studenta, jako jednostki poszukującej mocnych wrażeń naukowych, nie może pozostać niezauważona; co więcej, osobnik taki ze wszech miar zasługuje na pomoc, toteż, z życzliwym uśmiechem i książką w dłoni, polecamy wszystkim studiującym tudzież każdemu, komu nieobcy dźwięk szkolnego dzwonka, serię poradników, w jasny i przystępny sposób wyjaśniających zawiłe meandry pisania prac, konstruowania wypowiedzi czy wreszcie tworzenia prezentacji

 

Twitter - sukces komunikacji w 140 znakach. Tajemnice narracji dla firm, instytucji i liderów opinii

Ta książka to efekt niesamowitego doświadczenia autora, obejmującego wylansowanie nowego produktu w trudnych polskich realiach, przygotowanie strategii pozycjonującej, przekonanie grupy liderów opinii, którzy uznali, że produkt ten najlepiej odpowiada ich potrzebom, wytworzenie śnieżnej kuli promocji, marketingu i PR wokół — jak wciąż przekonuje Eryk Mistewicz — produktu ze świata nowych mediów.

 

Jak wspiąć się na szczyty kariery? "Poradnik dla ambitnych kobiet. Jak zrobić karierę"

Nowości

Coraz więcej kobiet zajmuje dziś w firmach stanowiska kierownicze i menedżerskie. Tezę tę potwierdza m.in. badanie przedstawione w raporcie PKPP Lewiatan pt. „Przedsiębiorcy na Dolnym Śląsku”. Okazuje się, że założycielką lub szefową co trzeciej firmy jest kobieta. Nie wynika to jednak z poprawności politycznej, ale z rosnącego znaczenia kompetencji miękkich w zarządzaniu.

 

"Poradnik dla ambitnych kobiet. Jak zrobić karierę"

Zapowiedzi

Jak wspiąć się na szczyty kariery? W swej najnowszej książce Heather McGregor, felietonistka „The Financial Times”, mówi, że ważne jest nie tylko co wiesz, ale także kogo znasz, a sztuka mówienia „nie” to jedna z najważniejszych umiejętności w życiu kobiety. W najbliższy wtorek (26.08) do księgarń trafi jej poradnik pt. Mrs Moneypenny. Poradnik dla ambitnych kobiet. Jak zrobić karierę.

 

Zmarł Filip Trzaska

Wydarzenia

W wieku 95 lat 10 czerwca odszedł księgarz, wydawca, autor podręczników edytorskich (wznawiany wielokrotnie „Poradnik redaktora”, „Podstawy techniki wydawniczej”, a także „Redakcja techniczna książki”) Filip Trzaska.

 

Podręcznik dla nauczyciela przedszkola

Zapowiedzi

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS poleca kolejną nowość "Z notatek pedagoga Montessori". Poradnik - nowość na rynku!

 

Porady w pisaniu pracy - 20%

Nowości

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich Czytelników do nowej promocji na PORADNIKI do pisania prac, tylko teraz możecie nabyć książki w atrakcyjnej cenie -20%! Oficyna wydawnicza Impuls poleca poradniki w wersji papierowej i elektronicznej ebook.

 

Nowe poradniki wydawnictwa Esprit i książka kucharska św. Hildegardy

Nowości

Szanowni Państwo! Prezentujemy nowe poradniki włoskiej autorki Costanzy Miriano, dotyczące małżeństwa i rodziny. Napisane z humorem, lekko i dowcipnie, stały się ogromnym sukcesem wydawniczym we Włoszech.

 

Recenzja: "Anatomia Drzewa Życia. Poradnik życia duchowego"

Recenzje

"Anatomia drzewa życia" z podtytułem poradnik życia duchowego ks. Jana Kuźniara, wydana przez Instytut Wydawniczy PAX jest książką niezwykle potrzebną. Ale zanim powiem, dlaczego książka ta jest potrzebna, to może kilka słów o tym, kim jest Autor.

 

Literackie wakacje - praktyczny poradnik

Wydarzenia

Jak Wam mijają wakacje? Studenci wzgardliwie się oburzą na „mijają”, ale wszyscy pozostali czują już zimny oddech końca lata na plecach.. To ostatnie chwile, żeby przeżyć wakacje życia. Dla tych, którym brakuje oryginalnych pomysłów przygotowaliśmy specjalny wakacyjny poradnik literackie, który pomoże Wam odnaleźć się w zawiłościach życia z dala od łańcucha, którym jesteście na co dzień przykuci do biurek czy maszyn w fabryce kleju.

 

Recenzja: "O czym myślą mężczyźni. Poradnik dla singielki" Rebecca St. James

Recenzje

Sięgnąłem po tę książkę, bo byłem ciekaw, co przedstawicielowi płci szkaradnej, takiemu jak ja może się gnieździć pod nieokrzesaną czupryną. Chciałem wiedzieć, czy myśli mężczyzny orbitują wyłącznie wokół dwóch fundamentalnych aspektów samczej egzystencji: „jeść” i „spać”? Chciałem zgłębić płycizny męskiego „id”, poznać uwarunkowania własnych zachowań. Rozczarowałem się.

 

Profesjonalne poradniki edukacyjne od Jedności

Nowości

Kieleckie wydawnictwo Jedność pragnie zaprezentować Państwu dwa nowe tytuły z działu Edukacja:

 

Zapraszamy do korzystania z kwietniowej Promocji na poradniki wyd. Edgard!

Wydawnictwa

Firma Księgarska Olesiejuk zaprasza do skorzystania kwietniowej promocji na poradniki wydawnictwa Edgard

 

Nowość Instytutu Wydawniczego PAX: Rebecca St, James "O czym myślą mężczyźni"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca swoją ostatnią nowość wydawniczą "O czym myślą mężczyźni. Poradnik dla singielek" Rebeki St. James:

 

"Poradnik pozytywnego myślenia" dostępny przedpremierowo jako e-book

Wydawnictwa

Książka na podstawie której powstał film z nagrodzoną Oskarem Jennifer Lawrence jest już na polskim rynku wydawniczym w formie elektronicznej. Premiera książki drukowanej 6 marca.

 

Bądź fit! - szybki efekt z nowymi poradnikami wyd. Olesiejuk!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca wszystkim zainteresowanym serię swoich poradników:

 

Nowość IW PAX: "Anatomia Drzewa Życia".Poradnik życia duchowego ks. Jan Kuźniar

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwa uwadze poradnik życia duchowego autorstwa ks. Jana Kuźniara ""Anatomia Drzewa Życia":

 

5 książek, które pomogą Wam przetrwać Walentynki

Wydarzenia

Perypetie miłosne często przypominają komedie pomyłek. O ile czytamy o nich na kartach powieści, to wszystko w porządku, gorzej, jeśli przytrafiają się nam samym. Aby uniknąć co bardziej spektakularnych porażek w kwestii dogadania się płcią przeciwną może warto zapoznać się z kilkoma tekstami, które wyjaśnią źródła niektórych romantycznych problemów.

 

5 książek, które pomogą Wam przetrwać Walentynki

Perypetie miłosne często przypominają komedie pomyłek. O ile czytamy o nich na kartach powieści, to wszystko w porządku, gorzej, jeśli przytrafiają się nam samym. Aby uniknąć co bardziej spektakularnych porażek w kwestii dogadania się płcią przeciwną może warto zapoznać się z kilkoma tekstami, które wyjaśnią źródła niektórych romantycznych problemów.

 

Bestsellery self-publishingu: Top 10 serwisów Wydaje.pl, Poczytaj.To i RW2010

Coraz więcej mówi się o tym, że autor dostaje niewielką część dochodu ze sprzedaży własnej książki. Wyjściem z tej sytuacji może być self-publishing, który powoli się rozkręca również na polskim rynku. Zapytaliśmy kilku portali, które się zajmują taką formą wydawania książek, jakie tytuły zyskały sobie największą przychylność czytelników.

 

1001 koktajli" - mnóstwo pomysłów na karnawałowe drinki i smaczne trunki!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca Państwu kolejną serię książek, które mogą być znakomitymi pomysłami na czas karnawału.

 
 

Bestsellery self-publishingu: Top 10 serwisów Wydaje.pl, Poczytaj.To i RW2010

Wydarzenia, Internet

Coraz więcej mówi się o tym, że autor dostaje niewielką część dochodu ze sprzedaży własnej książki. Wyjściem z tej sytuacji może być self-publishing, który powoli się rozkręca również na polskim rynku. Zapytaliśmy kilku portali, które się zajmują taką formą wydawania książek, jakie tytuły zyskały sobie największą przychylność czytelników.

 

Bezcenne informacje i porady na każdą okazję w atrakcyjnej serii miniksiążeczek wyd. Olesiejuk!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk rozpoczęło nowy rok od dystrybucji miniporadników w atrakcyjnych cenach:

 

Nagroda Najlepsza książka na Zimę dla publikacji "Istnieć, żyć i być kochanym"

Wydawnictwa

"Najlepsza książka na zimę" w kategorii Poradniki dla publikacji prof. Alina Teresa Midro "Istnieć, żyć i być kochanym. Możliwości wspomagania rozwoju dzieci z zespołami uwarunkowanymi genetycznie", która ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls.

 

Zostań mistrzem rysunku z poradnikiem wyd. Olesiejuk!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca poradniki Katarzyny Nicińskiej-Staweckiej dotyczące mistrzowskiej sztuki rysowania:

 

Najlepsze książki psychologiczne i poradniki 2012 r.!

Wydarzenia

Podczas Targów Książki w Krakowie poznaliśmy laureatów konkursu i plebiscytu na „Najlepsze książki psychologiczne i poradniki”. Na nagrodzone tytuły oddano ponad 30 tysięcy głosów.

 

Wspaniałe pomysły na prezenty dla każdego miłośnika dobrej kuchni!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca swoją serię prezentowych poradników kulinarnych:

 

Fascynujące przewodniki po świecie ziół i przypraw w ozdobnych pudełkach!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca Państwa uwadze nową serię poradników zielarskich:

 

Juz czas na jesienne porządki w ogrodzie!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk, Wydawnictwo Olesiejuk, Naumann & Gobel Verlagsgesellschaft, Bellona, Świat Książki, Samp, Zysk i Ska prezentują serię poradników będących kompendium wiedzy o jesienno-zimowym pielęgnowaniu ogrodów:

 

Książka Króla Blogerów już we wrześniu!

Zapowiedzi

Tomek Tomczyk znany jako Kominek zapowiedział na połowę września premierę swojej książki, której tytuł to „Bloger”.

 
 

Książka Króla Blogerów już we wrześniu!

Tomek Tomczyk znany jako Kominek zapowiedział na połowę września premierę swojej książki, której roboczy tytuł to „Poradnik dla blogerów”.

 

Jak zekranizować poradnik i nie zwariować? - radzi Dom Wydawniczy REBIS

Zapowiedzi

Film "Jak urodzić i nie zwariować" został poczęty z bestsellerowego poradnika "W oczekiwaniu na dziecko". W Polsce książka wydawana jest przez Dom Wydawniczy REBIS od ponad dwudziestu lat.

 

Nowość Instytutu Wydawniczego PAX- Między niebem a konfesjonałem

Nowości

Książka na Wieki Post i nie tylko! Jeśli miałeś lub masz jakiekolwiek problemy ze spowiedzią, zajrzyj do tej książki.

 

IAB Polska tworzy Poradnik e-Commerce dla kupujących

Internet, Prawo

Działająca w ramach IAB Polska Grupa Robocza e-Commerce stworzyła "Poradnik e-Commerce dla Kupujących". Zbiór porad został stworzony dla wszystkich użytkowników Internetu, którzy są zainteresowani zakupami przez Internet.

 

Prosta metoda jak żyć zdrowo wg. Allena Carra - poznaj ją dzięki poradnikom wyd. Betters!

Nowości

FK Olesiejuk prezentuje serię książek autorstwa Allena Carra uczących zdrowego życia.

 

Recenzja: Młotek Podręczny nieporadnik profesora Kurzawki i adjunkta Kwasa

Recenzje

Młotek do czego nie służy: do malowania, do prasowania, do odcedzania makaronu, do mycia zębów - doradzają prawdziwi mistrzowie młotkowego fachu profesor Kurzawka i adjunkt Kwas.

 

Jedyna taka książka – za darmo „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie – praktyczny poradnik

Nowości

Książka "Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie - praktyczny poradnik" jest osiągalna w formie elektronicznej, w formacie pdf, za darmo.

 

Rzetelna wiedza, polskie realia – poradniki stworzone z myślą o zdrowiu dzieci.

Nowości

Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich poleca swoje poradniki będące praktycznym kompendium wiedzy o chorobach wieku dziecięcego, przeznaczonych dla rodziców i opiekunów.

 

Nowości dla uczniów w bestsellerowej serii "Dzielni-samodzielni"

Nowości

Wydawnictwo Papilon poleca dwie nowości: "Praktyczny poradnik ucznia. Twoja szkoła bez tajemnic" autorstwa Marcina Przewoźniaka i "Mały inżynier. Nauka i zabawa" autorstwa Elżbiety Bednarek i Krzysztofa Nowopolskiego.

 

Nowości wydawnictwa Media Rodzina

Nowości

Prezentujemy wrześniowe nowości wydawnictwa Media Rodzina, wśród których znajdą Państwo idealne pozycje dla najmłodszych!

 

Nowość Mediconu: "Samoprzemiana Poradnik medytacji t.2"

Nowości

  "Medytację stosuje się, aby poddać zadanie pod kontemplację, pod prawdziwe, skupione przemyślenie. Kiedy tylko ujawni się całą fałszywą, wiarę i dogmaty, i kiedy Prawdziwe Ja zostaje odkryte..., wtedy pułapka "muszę coś zrobić kiedy odpoczywam" może się zakończyć."

 
 

Poradniki dla rodziców u Olesiejuka

Zapowiedzi

Nowe poradniki dla rodziców wyd. Olesiejuk - praktyczne rady i odpowiedzi na najważniejsze pytania! Zapraszamy do bliższego zapoznania się ze wspomnianymi wydawnictwami!

 

Autor "Poradnika dla pedofilów" w rękach policji

Autor "Poradnika dla pedofilów" zatrzymany przez policję z Florydy. Mężczyźnie postawiono zarzut rozpowszechniania obscenicznych treści. Eksperci z dziedziny prawa karnego i konstytucyjnego kwestionują jednak zasadność tego aresztowania. Według nich, autor książki - Ray Greaves korzysta jedynie z prawa do swobodnej wypowiedzi.

 

Spotkanie z Helgasonem

Krytyka Polityczna i wydawnictwo słowo/obraz terytoria zapraszają na spotkanie z Hallgrímurem Helgasonem, autorem "Poradnika domowego kilera". Prowadzenie: Roman Kurkiewicz. 21 listopada (niedziela) o godz. 13Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat (Warszawa, Nowy Świat 63).

 

Mowa ciała dla żółtodziobów

Zapowiedzi

Naucz się rozumieć mowę ciała! Rzecz jasna, nie jesteś żółtodziobem. Wiesz, że czyny przemawiają głośniej niż słowa. Jednak próbując odczytywać czyjąś mowę ciała, czasem po prostu nie rozumiesz przekazu...

 

Pieniądze, seks i dzieci

Nowości

W najbliższą środę tj. 8 września trafi do księgarń publikacja PIENIĄDZE, SEKS I DZIECI autorstwa Tiny B. Tessiny. Autorka jest licencjonowaną psychoterapeutką prowadzącą prywatną praktykę od 1979 roku, doradza parom małżeńskim,.          

 

Co zrobić, żeby klasa była zgrana?

Zapowiedzi

"Zgrana klasa” to poradnik o charakterze terapeutycznym zawierający propozycje oddziaływań wychowawczych, które w niekonwencjonalny i ciekawy sposób ułatwiają każdemu wychowawcy tworzenie spójnej grupy. Zastosowanie gier integrujących grupę daje prowadzącemu możliwość wykorzystania ich – poprzez zabawę - do zaplanowanych procesów nauczania. Daje możliwość sprawdzenia rozwoju i stopnia integracji grupy, co ma korzystny wpływ na komunikację, zwiększa poczucie bezpieczeństwa, poprawia...

 

Z ogniem nie ma żartów

Nowości

To bardzo ważne opowieści, bo jeśli je przeczytacie i zapamiętacie, będziecie bezpieczni w wielu sytuacjach. Właśnie na tym zależało autorce, kiedy je pisała.

 

Czy Twoje dziecko wie, jak zachować się nad wodą?

Nowości

Poznajcie Majkę i Tomka. To bardzo fajne dzieciaki - takie jak wy, prawda? Historie o ich przygodach napisała dla was psycholog dziecięcy Justyna Święcicka. To bardzo ważne opowieści, bo jeśli je przeczytacie i zapamiętacie, będziecie bezpieczni w wielu sytuacjach. Właśnie na tym zależało autorce jak je pisała.

 
 
 

280 dni do Wielkiego Finału

Nowości

Poradnik autorstwa dr Doroty Ćwiek, położnej z wieloletnim doświadczeniem, jest niezwykłą skarbnicą wiedzy na temat porodu i pierwszych dni po porodzie. W książce omówione są tematy zazwyczaj poruszane podczas zajęć szkół rodzenia.

 

Ubierz się w uśmiech

Nowości

"Masz być ubrana, a nie przebrana, dumna ze swojego stylu, z tego, kim jesteś. Gdy już odkryjesz własny styl, naucz się go doskonalić i baw się dobrze" - radzi czytelnikom swojej książki Izabela Jabłonowska.

 

Zapowiedź wydawnicza: "Poradnik domowego kilera" Helgasona

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria proponuje książkę autorstwa Hallgrímura Helgasona pt. "Poradnik domowy kilera. Jak przestać zabijać i wziąć się za zmywanie garów".

 

Czuły barbarzyńca zaprasza na specjalne wydanie Czułych Czytanek z okazji Światowego Dnia Książki.

Tym razem Organizatorzy będą czytać 3 książeczki autorstwa Wojciecha Widłaka: „Podręczny Nieporadnik. Grzebień”, "Pan Kuleczka" oraz "Pan Kuleczka. Skrzydła".

 

Niezbędnik początkującego ojca

Zapowiedzi

"Dziennik taty" Tomasza Kwaśniewskiego to zbiór felietonów, które układają się w szczerą opowieść początkującego rodzica. Miejscami zabawną, miejscami przerażająco prawdziwą... Okazuje się, że w tym „zawodzie" nie ma łatwych wyborów, a każdy dzień niesie zupełnie nowe doświadczenia.

 

Mężczyzna - instrukcja obsługi

Zapowiedzi

Poradnik dla kobiet utrzymany w żartobliwej konwencji "instrukcji obsługi". Instrukcja nie dotyczy jednak żadnego urządzenia, lecz... mężczyzny.

 

Zaopatrz się w poradnik pielgrzyma

Nowości

"Idź swobodnie, dokąd chcesz, my bowiem nie chcemy nawracać nikogo wbrew jego woli". Słowa przypisywane św. Jakubowi wracają niczym motto tego poradnika. Autor, po pięćdziesięciu latach życia w beztroskim ateizmie, ruszył w najstarszą pielgrzymkową drogę Europy.

 

Jak robić przekręty. Poradnik dla dzieci

Zapowiedzi

400 największych przekrętów dzieci. Kolejna po "Jak przeklinać" książka poświęcona zabawnym słowom wymyślanym przez dzieci. Tym razem Michał Rusinek zebrał ponad cztery tysiące słów przekręcanych przez najmłodszych i na ich kanwie napisał zbiór wierszyków.

 

Dlaczego mężczyźni nie lubią się przytulać po seksie?

Zapowiedzi

Dlaczego mężczyźni nie lubią się przytulać po seksie?, Czy mężczyźni lubią zakupy?, Czy mężczyźni wolą kobiety, które gotują? Jak dać mężczyźnie do zrozumienia, że seks nie daje ci satysfakcji?.    

 

Antykryzysowy poradnik biblijny

Nowości

Gdy zostajesz odepchnięty na margines, gdy musisz udać się w nieznane w poszukiwaniu pracy, gdy wali się cały twój świat, gdy tracisz kogoś bliskiego, gdy załamuje się cała twoja wiara...

 

Antykryzysowy poradnik biblijny: spotkanie z Autorem

Ksiądz Aleksander Jacyniak SJ, autor książki Antykryzysowy poradnik biblijny. Refleksje na trudny czas, jest absolwentem studiów teologicznych na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i doktorem teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

 

Antykryzysowe spotkanie z ks. Aleksandrem Jacyniakiem SJ

Instytut Wydawniczy Pax zaprasza na spotkanie z ks. Aleksandrem Jacyniakiem SJ, autorem książki "Antykryzysowy poradnik biblijny. Refleksje na trudny czas".

 

"Jak sobie radzić z emocjami" - poradnik psychologiczny od Polityki

Zapowiedzi

W środę, 24 lutego, w sprzedaży pojawi się czwarty Poradnik Psychologiczny Polityki "Ja, My, Oni" z podtytułem "Jak sobie radzić z emocjami".

 

Czułe czytanki w Czułym barbarzyńcy

Czuły barbarzyńca oraz Wydawnictwo Czerwony Konik zapraszają na Czułe Czytanki. Tym razem będziemy czytać książeczkę „Praktyczny nieporadnik. Młotek” Wojciecha Widłaka.

 

Konkurs "Arkana jak pisać?"

Konkursy

Napisz, jaki jest przepis literacki na dobry kryminał. Podziel się swoją wiedzą i pisarskimi umiejętnościami z innymi. Weź udział w konkursie na najlepszy teoretyczny tekst, który pomoże innym tworzyć lepsze publikacje.

 

"Ja jestem OK - Ty jesteś OK" Thomasa A. Harrisa już w sprzedaży!

Rynek zagraniczny

Właśnie trafiła na rynek publikacja Thomasa A. Harrisa pt. Ja jestem OK - Ty jesteś OK. Praktyczny przewodnik po analizie transakcyjnej. Ten bestsellerowy poradnik pomógł milionom ludzi odzyskać swobodę dokonywania zmian i osiągania radosnej intymności w kontaktach z innymi.

 

Skarbnica łóżkowych trików

Nowości

Od kiedy słynna księga Kamasutra dodarła do krajów cywilizacji zachodniej, hinduskie nauki w dziedzinie erotyki pomogły milionom kochanków w poprawieniu ich pożycia intymnego.

 

I kto to papla? Nietypowy słownik języka dziecięcego

Nowości

"I kto to papla? Nietypowy słownik języka dziecięcego" to książka, która powstała z zachwytu i zadziwienia. Czteroletnia Nataszka paplała, a rozczulony tata, Damian Strączek (z zawodu redaktor), zaczął notować. - Kiedy zajrzałem do internetu, zobaczyłem, jak wielu rodziców umieszcza tam powiedzonka swoich dzieci. Pomyślałem, że każdy zachwyca się tylko swoim dzieckiem, a nikt nie wpadł na to, żeby zebrać świat dziecięcego języka w jedną całość. Moglibyśmy wtedy zobaczyć, jak i o czym...

 

Zadziw ich - nowość AWM

Zapowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z nowością AWM - "Zadziw ich". Książka ma charakter obrazkowego poradnika i stanowi kontynuację wcześniejszego bestsellera "Zobacz jak sobie radzić".

 

"Polityka" kończy cykl poradników psychologicznych

Wydawnictwa

"Ja, my, Oni. Żyć dobrze z ludźmi" - taki tytuł nosić będzie trzeci poradnik psychologiczny "Polityki" ("Polityka" Spółdzielnia Pracy) z cyklu "Ja, my, oni", który ukaże się na rynku w środę 26 sierpnia br.

 

Jorg Knoblauch, Johannes Huger, Marcus Mockler - Nadaj życiu kierunek. Trzy kroki ku spełnionej przyszłości

Recenzje

Książka spółki trzech niemieckich Autorów pod pouczającym tytułem Nadaj życiu kierunek. Trzy kroki ku spełnionej przyszłości. jest przykładem tego jak zmienia się stosunek twórców do ich przyszłych czytelników. Nie mamy tu do czynienia z łatwym schlebianiem czy potakiwaniem.

 

Agnieszka Misiak, Karolina Kossakowska-Petrycka - Mam nadpobudliwe dziecko... I co dalej?

Książki, Recenzje

Z radością powitałam nową pozycję związaną z problemami dzieci nadpobudliwych opublikowaną przez WSiP. Coraz powszechniejsza jest świadomość tych problemów, co jest dowodem docenienia ich wagi, ale jednocześnie uświadamia nam, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w tym zakresie. I tu z pomocą przychodzi nam poradnik "Mam nadpobudliwe dziecko..." autorstwa Agnieszki Misiak i Karoliny Kossakowskiej-Petryckiej.

 

Remigiusz Mielcarek – Sztuka taniego podróżowania

Recenzje

Podróżowanie jest niejako genetycznie związane z naszym ludzkim gatunkiem. Jako jedno z arkadyjskich źródeł życia, dostarcza nam nowych wrażeń, jest energetycznym kręgiem wiedzy o nas samych, świecie i ludziach. Wrodzona nomadyjska potrzeba włóczęgi stała się dla wielu życiową inspiracją. Wystarczy wspomnieć barona de Custine, Artura Rembauda, Wiktora Hugo, Jack Kerouac, i wielu innych.

 

Amy Henry - Kto w pracy nie piszczy. Poradnik sukcesu zawodowego

Recenzje

Kobiety ekspansywne są i często bezwzględne w budowaniu swojej kariery, wiemy to nie od dziś, my, mężczyźni, coraz częściej konkurując ramię w ramię z płcią piękną. Sukces jest tak samo potrzebny nam, "wiecznym zdobywcom", jak i kobietom, które, zajęte do tej pory walką o zmianę swojego społecznego statusu, nie brały tak gremialnie udziału w przysłowiowym "wyścigu szczurów".

 

Allen Lynette - Zaległe pranie i życie o czekoladzie. Poradnik dla zabieganych kobiet.

Recenzje

Nasze życie coraz częściej upływające poza bejdramą czasu, nieokreślone, płytkie, rozbiegane, bez żadnego drogowskazu. Nie mamy czasu nie tylko na refleksję, ale coraz częściej zamieniamy się w pracoholików, poddanych tresurze wykonywanych przez nas zawodowych procedur.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.