RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Rusza nowy portal MEN. Ważny dla uczniów i nauczycieli

Internet

MEN uruchomiło portal www.programowanie.men.gov.pl. Będą tam zamieszczane aktualne informacje i materiały edukacyjne poświęcone nauce programowania.

 

Portal Księgarski na Prima Aprilis: co wymyśliliśmy w tym roku?

Wydarzenia

Jak co roku redakcja Portalu Księgarskiego 1 kwietnia pozwoliła sobie na radosne fantazjowanie i umieściła kilka wiadomości, które nieco mijały się z prawdą... Daliście się nabrać?

 

Życzenia Wielkanocne 2016

Wydarzenia

Dla 70 proc. Polaków Wielkanoc jest świętem rodzinnym, a dla 46 proc. to przeżycie religijne – wynika z najnowszego badania CBOS. Dla ponad dwóch piątych dzień Zmartwychwstania Pańskiego to miła tradycja, a dla co ósmego – okazja do wypoczynku.

 

Życzenia Noworoczne dla Czytelników Portalu Księgarskiego

Wydarzenia

Dziękujemy za kolejny wspólny rok i mamy nadzieję, że nadchodzący 2016 będzie jeszcze lepszy! Życzymy sobie i Wam wielu nowych czytelniczych wrażeń w kolejnym roku, liczymy na to, że będziemy je wspólnie przeżywać.    

 

Najlepsze debiuty 2015 roku według Redakcji Portalu Księgarskiego

Koniec roku przynosi nam jak zawsze sporo różnych podsumowań, a najczęstszymi wśród nich są „listy najlepszych książek" podzielonych na kategorie. Jedną z nich jest „Lista najlepszych debiutantów". Nie dzielimy jej na podgrupy, lecz skupiamy się głównie na pokazaniu nowych twarzy, które zadebiutowały w 2015 roku:

 

Nowy portal IPN dotyczący Polskiego Państwa Podziemnego

Internet

Z okazji 76. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego Instytut Pamięci Narodowej uruchomił nowy portal internetowy: www.ppp.ipn.gov.pl, gdzie można znaleźć informacje i materiały dotyczące historii Podziemnego Państwa.

 

E-podręczniki: Szybko rośnie liczba ich użytkowników

Wydarzenia

Od początku roku szkolnego stronę www.epodreczniki.pl odwiedzono ponad 300 tys. razy.

 

Jaka powinna być polska polityka historyczna? - kilkanaście eksperckich opinii

Wydarzenia

Antoni Dudek, Bronisław Wildstein, Andrzej Leder, Jerzy Stępień, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski - to tylko niektórzy naukowcy i publicyści, biorący udział w akcji “Jaka powinna być polska polityka historyczna?” realizowanej przez portal historyczny Histmag.org.

 

Narodowe Centrum Kultury uruchomiło portal kulturadostepna.pl

Internet

"Złap kulturę w dobrej cenie" - to jedno z haseł promujących uruchomiony w środę przez Narodowe Centrum Kultury (NCK) portal kulturadostepna.pl, na którym Polacy znaleźć mogą informacje o wydarzeniach kulturalnych organizowanych blisko miejsc ich zamieszkania.    

 

Qltowa Marka PWN

Wydawnictwa

Redakcja Biznes Trendy w dzienniku Rzeczpospolita oraz redakcja portalu ForumBiznesu.pl przyznała marce PWN tytuł Qltowa Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma.

 

Versopolis. Międzynarodowa platforma poetycka

Rynek zagraniczny

Versopolis to nastawiona na promocję poezji platforma zrzeszająca 11 europejskich festiwali poetyckich, w której Polskę reprezentuje Międzynarodowy Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej.

 

O "Obrazach Londynu" Wojciecha Karpińskiego pisze Michał Boni

Wydawnictwa

Na portalu "Wszystkoconajwazniejsze.pl" Michał Boni zachęca do podróżowania po Londynie z książką Wojciecha Karpińskiego:  

 

Nowe opowiadania o Harrym Potterze opublikowane

J.K. Rowling opublikowała na portalu Pottermore pierwsze z 12 nowych opowiadań o Harrym Potterze.

 

Internauci wybierają najlepszą książkę historyczną 2014 roku

Wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową na temat konkursu i plebiscytu Historia zebrana 2014 współorganizowanego przez portal Histmag.org.

 

Otwarte zasoby – odnowiony portal

Internet

Samodzielne szukanie zdjęć czy podkładu muzycznego z których można skorzystać za darmo i bez obaw o naruszenie prawa autorskiego powinno być proste.

 

Portal o Kulturze paryskiej na 14. rocznicę śmierci Jerzego Giedroycia

Internet

Serwis założyło Stowarzyszenie Instytut Literacki Kultura. Na stronie znajdziecie archiwum wydawnictw Instytutu Literackiego: 637 wydań miesięcznika „Kultura” (od 1947 r.), 171 numerów „Zeszytów Historycznych” (od 1962 r.), książki Biblioteki „Kultury” i Bibliografie wydawnictw Instytutu Literackiego.

 

Lektura na lato od Wydawnictwa WAM

Nowości

Jeżeli szukasz lektury na lato, z pomocą przychodzi Wydawnictwo WAM. Do końca czerwca czytelnicy portalu ksiazka.net.pl mogą zamawiać książki, płyty, e-booki oraz pliki mp3 w Księgarni Internetowej WAM z 20% rabatem*.

 

Życzenia Wielkanocne!

Wydarzenia

Drodzy Czytelnicy, Wielkanoc jest szczególną momentem, kiedy w czasie Triduum Paschalnego doświadczamy fizycznego i duchowego zmartwychwstania Chrystusa.

 

Prima Aprilis w Portalu Księgarskim

Prawo

Wczoraj na naszej stronie popłynęły wodze redakcyjnej fantazji. Pisaliśmy o pomyśle na "rewitalizację miejsc kultury", który niestety jest jedynie wzorowaną na francuskim pomyśle mżonką, nowej książce Marka Krajewskiego, w której powróci postać Eberharda Mocka, odkryciu niezwykłych zapisów Adama Mickiewicza, nowej siedzibie Iskier, a także książce o naszym Portalu. Czy rozpoznali Państwo wszystkie nasze primaaprilisowe artykuły?

 

Książka o Portalu Księgarskim

Nowości

Informujemy, iż Portal Księgarski został bohaterem literackiej fabuły. Głównym bohaterem przygodowej łamigłówki literackiej jest redaktor naczelny, który przeżyła kryzys egzystencjalny.

 

Życzenia Noworoczne

Wydarzenia

Redakcja Portalu Księgarskiego życzy Państwu w tym nadchodzącym 2014 roku przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności, spełnienia zawodowych i życiowych planów a także dużo wolnego czasu na czytanie...i refleksję!

 

Życzenia Świąteczne!

Wydarzenia

Redakcja Portalu Księgarskiego składa Państwu Bożonarodzeniowe życzenia, aby w naszych sercach zagościł spokój i wziął nas w swoje objęcia czas duchowego odrodzenia i nie opuścił... przynajmniej do ostatniej kolędy!

 

Literatura piękna duchem, książki dla dzieci i młodzieży, audiobooki, e-booki...

Wydawnictwa

Szukając prezentu nie zapomnij odwiedzić księgarni wysyłkowej Wydawnictwa WAM. Tylko dla czytelników portalu ksiazka.net.pl publikacje Wydawnictwa WAM do końca grudnia z 20% rabatem*.

 

Portal Chomikuj.pl został wydawcą

Internet

Wobec braku większych sukcesów w pozyskiwaniu profesjonalnych wydawców do współpracy w ramach chomiczej Platformy Wydawców portal Chomikuj.pl ogłosił w sierpniu 2013 roku własny konkurs literacki "NET- opowiadanie".

 

Bookobranie! Konkurs portalu autorzy365.pl

Księgarnie

7 października 2013 r. rusza konkurs „Bookobranie”, którego Organizatorem jest portal autorzy365.pl. W związku z nadchodzącymi długimi, jesiennymi wieczorami, zapraszamy wszystkich do zabawy. Czekają atrakcyjne nagrody! Konkurs trwa do 10.12.2013 r.  

 

Nowa odsłona "Dzikiej Bandy"

Internet

Szanowni Państwo, powoli praca nad portalem Dzika Banda zbliża się ku końcowi. Prawie dziewięć miesięcy zbierania tekstów, trzy miesiące pracy w studio graficznym nad nową stroną – trochę tego było. Ale mamy wrażenie, że było warto…

 

Cała kultura TVP w internecie. Nowy portal TVP Kultura

Internet

Reportaże zza kulis, rozmowy z ciekawymi gośćmi, relacje, wydarzenia i festiwale kulturalne. W połowie sierpnia 2013 roku rusza nowy portal TVP Kultura, czyli wszystko, co chcieliście wiedzieć o kulturze w Telewizji Polskiej.

 

Rusza portal Kraków Miasto Literatury

Wydarzenia

  #   Powstał multimedialny i interaktywny portal Kraków - miasto literatury, prezentujący nie tylko barwną historię miasta, liczne instytucje i festiwale, ale także literacką codzienność. Portal powstał na wzór podobnych stron internetowych Miast Literatury UNESCO.

 

Polski portal poświęcony literaturze niemieckojęzycznej

Rynek zagraniczny, Internet

Pragniemy zainteresować wszystkich nowym portalem literackim literatur.pl.

 

Ruszył portal readingmalopolska.pl

Internet

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników literatury. Ruszył multimedialny i interaktywny portal readingmalopolska.pl.

 

Kulturalna Mapa Polski - nowy portal społecznościowy TVP

Internet

Ośrodek iTVP-HD we współpracy z TVP Kultura przygotował nowy portal społecznościowy Kulturalna Mapa Polski poświęcony promocji polskiej kultury. Portal skierowany jest do wszystkich, którzy interesują się kulturą.

 

Książki pod choinkę – konkurs

Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w świątecznym konkursie portalu Szwecja Dzisiaj. Do wygrania zestaw trzech książek wydawnictwa Dwie Siostry o przygodach najsłynniejszego szwedzkiego detektywa Ture Sventona, których autorem jest Åke Holmberg. Opowieści o detektywie zostały wydane w serii Mistrzowie Ilustracji.

 

www.pamiec.pl - nowy portal edukacyjny IPN

Internet

Szanowni Państwo, z przyjemnością przedstawiam Państwu nowy portal edukacyjny IPN WWW.pamiec.pl , uruchomiony z okazji Święta Niepodległości 11 listopada.

 

Quo vadis Matras - rozmowa z nowo powołanym Prezesem Matrasa S.A..

Wydarzenia

Prezentujemy wywiad Portalu Księgarskiego z nowo powołanym Prezesem Matrasa S.A. Mariuszem Rutowiczem.

 

Readingmalopolska.pl

Internet

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników literatury. Ruszył multimedialny i interaktywny portal readingmalopolska.pl. Znajdziemy w nim m.in. prezentacje małopolskich miejscowości związanych z pisarzami i literaturą, a także przygotowane specjalnie dla portalu literackie szlaki prowadzące użytkowników śladem wielkich pisarzy: Stanisława Lema, Sławomira Mrożka i Czesława Miłosza oraz wybranych tematów, wśród nich szlaki: kobiet, kryminalny, literatury żydowskiej, młodej literatury i reportażu...

 

Tajni agenci w Łodzi, Wrocławiu i Krakowie pomagają dzieciom

Portal ZwalczNude.pl organizuje w sześciu miastach Polski kolejne edycje gry miejskiej. Najbliższa odbędzie się już w sobotę 8 września w Łodzi, a na kolejne edycje gry zapraszamy do Wrocławia (22 września) i Krakowa (28 września).

 

Wystartował nowy serwis o książkach

Internet

Xiegarnia.pl to portal przeznaczony zarówno dla bardziej, jak i mniej wyrobionych wielbicieli literatury. Serwis będzie wspierał program "Xiegarnia", który od 8 września będzie emitowany na antenie TVN 24

 

Konkurs: "Kanibale lubią ludzi" Leszek Szaruga

Konkursy

Portal Księgarski i szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z książką Leszka Szarugi pt. "Kanibale lubią ludzi".

 

Teleportuj się - nowy portal fantasy dla dzieci i młodzieży

Wydarzenia

8 marca 2012 r. Wydawnictwo Zielona Sowa udostępniło nowy portal dla dzieci i młodzieży związany z tematyką fantasy.

 

Zagłosuj na Wydarzenie Historyczne Roku 2011!

Muzeum Historii Polski wraz z portalem „Historia.org.pl” ogłosiły plebiscyt na „Wydarzenie Historyczne Roku”.

 

Miliard plików na Chomiku! - BookWatch.pl postanowił uczcić niezwykłe wydarzenie.

Księgarnie, Internet

20 stycznia 2012 r. łączna liczba plików „zachomikowanych”, czyli skopiowanych na serwery przez użytkowników portalu Chomikuj.pl przekroczyła 1 000 000 000 (miliard).

 

Portal Ha!art ogłasza cykliczny Internetowy Turniej Jednego Opowiadania

Po dziesięciu edycjach Internetowego Turnieju Jednego Wiersza portalu Ha!art, które zorganizowaliśmy przez ostatnie dwa lata, inspirując poetki i poetów do działań na polu nowych mediów, w tym roku zdecydowaliśmy się dać szansę twórcom i twórczyniom prozy - ogłaszamy Internetowy Turniej Jednego Opowiadania!

 

Wikileaks nagrodzony za rozwój dziennikarstwa

Rynek zagraniczny

Fundacja The Walkley przyznała swoje cykliczne nagrody za wybitne osiągnięcia w dziennikarskie w ostatnich miesiącach. Nagrodę Walkley otrzymał m.in. portal Wikileaks.

 

Wydawnictwo Jedność na Facebooku

Wydawnictwa

Śpieszymy z informacją, że wydawnictwo Jedność jest już dostępne na Facebooku. Co prawda stawiają dopiero pierwsze kroki, ale lepiej późno niż wcale. Zapraszamy w imieniu całego zespołu wydawnictwa.

 

Uważaj - Facebook śledzi każdy twój ruch, nawet po wylogowaniu

Internet

Imperium społecznościowe Facebook w ostatnich dniach zaprezentowało kilka nowych "funkcji" na swojej platformie, które według wielu łamią zasady prywatności, naruszając je kompletnie.

 

W Senacie przyjęta została poprawka ograniczająca dostęp do informacji publicznej. Portal Niezależna.pl i „Gazeta Polska” kilka tygodni temu alarmowały, że wprowadzając punkt 5a do ustawy Platforma Obywatelska uniemożliwi społeczną kontrolę

Prawo

W Senacie przyjęta została poprawka ograniczająca dostęp do informacji publicznej. Portal Niezależna.pl i „Gazeta Polska” kilka tygodni temu alarmowały, że wprowadzając punkt 5a do ustawy Platforma Obywatelska uniemożliwi społeczną kontrolę działań władzy. Zapis więc nieco przeredagowano, ale zagrożenie jest identyczne.

 

Gratka dla czytelników książek Riordana

Fani twórczości Ricka Riordana mogą cieszyć się nowym portalem.

 

Z pogromcą chomika rozmawia Gabriel Kamiński

Niewinne brzmiące słowo chomik spędza sen z powiek polskim wydawcom, którzy zdają się być bezradni wobec działalności tego typu portali jak chomikuj.pl. Polska Izba Książki zapowiedziała w 2010 roku złożenie pozwu zbiorowego, ale nic z tego nie wyszło i chomik nadal chomikuje bezkarnie. Twoje działania są skuteczniejsze i dzisiaj prokuratura, na mocy art. 161 Ustawy o prawie autorskim, wszczęła oficjalne śledztwo w sprawie.

 

Książka Janukowycza to plagiat tekstów opozycjonistów

Rynek zagraniczny

Książkę zacząłem pisać będąc jeszcze w opozycji, a skończyłem podczas ostatniego urlopu - przekonywał Wiktor Janukowycz. Teraz wyszło na jaw, że dzieło jest plagiatem. Prezydent Ukrainy przepisał całe fragmenty m.in. tekstów opozycjonistów.

 

Białoruskie notatki - książka o Białorusi

Nowości

Prezedntujemy w załączeniu książkę elektroniczną o Białorusi - "Białoruskie notatki" autorstwa Jakuba Łoginowa, redaktora Portalu o Europie Środkowej - Port Europa.    

 

Konkurs portalu Point

Polsko-niemiecki portal Point organizuje konkurs z nagrodami w postaci toreb pełnych niemieckich bestsellerów w polskim przekładzie.

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia"

Drodzy Czytelnicy! Ogłaszamy wyniki konkursu poświęconego książce "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia", który zorganizowaliśmy razem z krakowskim Wydawnictwem WAM.

 

Najlepszy wydawca fantastyki - wydawnictwo Mag

Wydawnictwa

Przeważającą większością głosów czytelnicy wybrali Wydawnictwo Mag za najlepsze wydawnictwo wydające fantastykę. W plebiscycie „Fantastyka 2010” ogłoszonym przez portal Katedra Najlepszym Wydawcą Fantastyki zostało Wydawnictwo Mag z prawie dwukrotną przewagą głosów nad pozostałymi wydawnictwami.

 

"Muzyka bliska sercu” – nowy konkurs Oficyny Wydawniczej Impuls

Portal Arteum.pl wraz z Oficyną Wydawniczą Impuls, wydawcą książki "Za kurtyną lat. Polskie teatry operowe i operetkowe 1918–1939” (aut. Małgorzata Komorowska), zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest popularyzacja muzyki wśród dzieci i młodzieży oraz fachowej literatury związanej z nauczaniem muzyki.

 

Znamy nominowane tytuły w plebiscycie „Najlepsza książka katolicka”!

Czy książka może ukoić serce i duszę? Nieść spokój, radość, przesłanie miłości i wiary? Jak wybrać wartościowe książki o tematyce religijnej, czy też poruszające zagadnienia duchowości, kontemplacji otoczenia, doświadczania cudu istnienia?  

 

Bibliotastic – jak YouTube dla ebooków?

Internet

Bibliotastic [http://www.bibliotastic.com/] to nowy self-publishingowy portal, powstały zaledwie miesiąc temu, którego celem jest udostępnianie elektronicznych książek za darmo.

 

Zagłosuj i wybierz Wydarzenie Historyczne Roku 2010!

Muzeum Historii Polski wraz z portalem historycznym historia.org.pl ogłosiło plebiscyt na „Wydarzenie Historyczne Roku”. Jego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku i popularyzacja historii.

 

Historia zebrana - plebiscyt i konkurs na najlepszą książkę historyczną

Trwa zbieranie zgłoszeń do konkursu i plebiscytu na najlepszą książkę historyczną. Organizatorami przedsięwzięcia są redakcje portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

 
 

Historia zebrana - konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną

Już niedługo rusza wiosenna edycja plebiscytu. Głosowanie internautów na "najlepsze książki historyczne wiosny" rozpocznie się 7 marca

 

Portal WikiLeaks z szansą na Nobla

Rynek zagraniczny

Demaskatorski portal Wikileaks, założony przez Juliana Assange'a, został zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla przez norweskiego polityka Snorre Valena. Valen uzasadnia to znaczeniem portalu dla wolności słowa.

 

Zwolnij, rozglądnij się wokół siebie - przeczytaj książkę!

W starym roku obiecałem Państwu artykuł, na temat jak przekonać majętnych Polaków - ludzi rodzimego biznesu, naszą polską klasę średnią, ale także wszystkich "zabieganych pracoholików - aby znaleźli chęć i czas na wizytę w księgarni, kupienie i przeczytanie choćby jednej książki.

 

Życzenia Noworoczne

Wszystkim Czytelnikom Portalu Księgarskiego, ale również miłośnikom dobrych książek Redakcja Portalu Księgarskiego życzy w tym nadchodzącym 2011 spełnienia wszystkich swoich życiowych planów, konsekwencji i uporu w działaniu na rzecz "społeczeństwa czytającego".

 

Rusza nowy portal o polskiej kulturze

Internet

Nowy portal o kulturze prowadzony przez Instytut Adama Mickiewicza, którego głównymi adresatami są dojrzali użytkownicy, tzw. pokolenie 50 plus, zacznie działać w sobotę pod adresem www.kulturaviva.pl - poinformowała rzeczniczka IAM Magdalena Mich.

 

Qlturka.pl w finale Konkursu „Odkryj e-wolontariat”

Internet

Portal Qlturka.pl – dziecko i kultura (www.qlturka.pl) już po raz drugi znalazł się w finale Konkursu „Odkryj e-wolontariat”, organizowanego przez Fundację Moje Stypendium wraz z współorganizatorem portalu E-Wolontariat - Fundacją Orange oraz partnerem portalu - Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

 

Co dalej z Facebookiem w Polsce? GIODO: serwis nie uznaje polskiej jurysdykcji

Prawo

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski ma wątpliwości dot. działalności popularnego portalu społecznościowego Facebook. Chodzi o m.in. brak poprawnej informacji o polityce prywatności serwisu oraz nieuznawanie polskiej jurysdykcji.

 

Premiera: "Teoria Portali" Martina Lechowicza

Zapowiedzi

Od dzisiaj, w sprzedaży jest dostępna debiutancka powieść Martina Lechowicza pt: "Teoria Portali".

 

O bibliotekach cyfrowych dla nauczycieli-bibliotekarzy - kolejna edycja szkolenia

Biblioteki

Biblioteka Narodowa zaprasza na kolejne, grudniowe edycje szkolenia "Biblioteki cyfrowe, serwisy i portale internetowe - nowe źródła informacji w pracy nauczyciela-bibliotekarza".

 

"Skąd wieje wiatr" - opowiada Maja Margasińska

Prezentujemy rozmowę z autorką wydawnictwa REBIS debiutującą bardzo ciekawą książką pt. "Skąd wieje wiatr"  

 

Konkurs: Sie czyta! Sie wie!

Uwaga dzieciaki i szanowna młodzieży! Portal duże Ka zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży) do wzięcia udziału w konkursie na rysunek i hasło promujące czytanie.

 

Warsztaty Kreatywnego Pisania 2010

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie lub szkic opowiadania kryminalnego lub sensacyjnego, w którym istotną rolę odegra miasto Wrocław. Nagrodą jest udział w Warsztatach Kreatywnego Pisania, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 26 listopada – 2 grudnia, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010.

 

Zostaną księgarnie na wrocławskim Rynku

Księgarnie

Po dwóch miesiącach "mailowej walki" i wymiany korespondencji między władzami miasta a red. Gabrielem Leonardem Kamińskim, który z upoważnienia Portalu Księgarskiego pilotował sprawę "wstrzymania komercyjnej sprzedaży" lokalu po byłej księgarni Warszawskiego Domu Książki - udało się całą sprawę pozytywnie rozstrzygnąć.

 

Nie powinniśmy uciekać od trudnych pytań-wywiad z z ks. R. Szpakowskim

Portal Księgarski rozmawia z ks. Romanem Szpakowskim SDB, organizatorem XVI Targów Wydawców Katolickich i członkiem Rady Nadzorczej spółki Targi Książki.

 

Adam Zagajewski w Krośnie

23 kwietnia o godz. 17.00 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Adamem Zagajewskim.

 

Życzenia Świąteczne i primaaprilisowy konkurs

Redakcja Portalu Księgarskiego wszystkim swoim czytelnikom na okres Świąt życzy Wesołego Alleluja, duchowego wypoczynku, a także mokrego dyngusa - tu zalecamy ostrożność, żeby woda nie dostała się przypadkiem do Waszych książek.    

 

Wywiad z Katarzyną Rodek

Portal Księgarski rozmawia z Katarzyną Rodek - współwłaścicielką dwóch "topowych" wydawnictw: "MAG" i "Nowa Proza".

 

Rusza kolejna edycja Papierowego Ekranu

Nagrody

Fundacja NADwyraz zaprasza do zgłaszania stron do czwartej edycji Papierowego Ekranu – konkursu na najlepszy serwis internetowy o książce. Celem konkursu jest wyróżnienie stron, które przyczyniają się do promocji książek (nie tylko papierowych) i zachęcają do ich czytania.

 

Dla kogo i po co powstał Unibook? – wywiad z Justyną Sołtysiak, UniBook Polska

Wokół książek

Portal Księgarski: Mieliśmy już możliwość rozmowy z Państwem, ale proszę przypomnieć co UniBook chce osiągnąć na rynku wydawniczym, kim jesteście.  

 

100 000 na liczniku e-przewodników!

Wokół książek

Portal e-przewodniki.pl wystartował w maju 2008 r. i od samego początku przyświecała mu idea tworzenia internetowych przewodników wraz z internautami. Wydawnictwo Bezdroża wprowadziło na portal ponad 150 e-przewodników po świecie, które są stale uzupełniane o nowe miejsca, zdjęcia, komentarze.

 

Nowy cykl: Literatura zagraniczna w Portalu Księgarskim

Portal Księgarski uruchamia na swojej stronie nowy cykl: „Literatura zagraniczna”. Dzięki współpracy z International Publishing Service – firmy działającej od 20 lat na rynku książki zagranicznej i utrzymującej na nim wysoką pozycję - informować o najciekawszych wydarzeniach z zagranicznego rynku wydawniczego.

 

kreatywnywroclaw.pl już działa

W środę ruszył miejski portal www.kreatywnywroclaw.pl. Strona wesprze starania Wrocławia o Europejską Stolicę Kultury, ale przede wszystkim będzie informować o tym, co się dzieje we wrocławskich kinach, teatrach czy muzeach.

 

Coraz prężniej działa Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza

Internet

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza zaprasza do współpracy przy współtworzeniu portalu www.fundacja-karpowicz.org.  

 

Gadaj, gaduło – rozwiązanie konkursu

Konkursy

Znamy już rozstrzygnięcie rozpisanego przed ponad tygodniem konkursu dla najbardziej aktywnych uczestników Portalu Księgarskiego. Czy udało się zdynamizować życie naszych odbiorców? Odpowiedź jest jednoznaczna.

 

Lubisz dyskutować o książkach? Zacznij o tym pisać z nami!

Internet

Wyobraźmy sobie taką sytuację: jesteś zapalonym czytelnikiem. Niekoniecznie tzw. molem książkowym, ale przeznaczasz na czytanie sporą część wolnego czasu. Literatura coś w tobie wywołuje, powoduje pewne stany. Niekiedy zachwyt. Niekiedy masz ochotę zetrzeć taką książkę w pył, w miazgę.

 

W piątek na Targach w Krakowie - jak Iplio wspiera sprzedaż książek

Jako wydawca często zastanawiasz się, jak skutecznie zwiększać sprzedaż książek? Wciąż nie możesz znaleźć najprostszej i najskuteczniejszej opcji zarządzania treścią? Chcesz być pewien, że informacja o wydanej przez Ciebie książce, będzie zawsze wiarygodna? Nie wahaj się. To dla Ciebie jesteśmy na 13. Targach Książki w Krakowie.

 

Portal Księgarski na 13. Targach Książki w Krakowie

Jak wypełni się wielka krakowska trzynastka? Okaże się już za kilka dni. Portal Księgarski, zgodnie z tajemną interpretacją magicznej liczby "E pluribus unum" ("Z wielu jedno"), odsłoni swoje nowe i wielofunkcyjne oblicze.

 

"Odkąd pamiętam lubiłam wymyślać barwne historie" - rozmowa z Zofią Zakrzewską-Klosa

Autorzy

W imieniu Portalu Księgarskiego Gabriel Leonard Kamiński rozmawia z Zofią Zakrzewską-Klosa, autorką książek opisujących przygody Helenki z planety Cotkotu.

 

Aktywne Forum Portalu Księgarskiego

Modyfikacje wizerunkowe i nowy projekt graficzny Portalu Księgarskiego to znakomita okazja do zmiany podejścia w stosunku do czytelnika. To szansa na bliższe komunikowanie się z Tobą, Internauto. Od dziś w naszej witrynie działać będziemy w ścisłej relacji z odwiedzającymi nas użytkownikami.

 

Od soboty Portal Księgarski powraca do adresu www.ksiazka.net.pl

Drodzy Czytelnicy Portalu Księgarskiego! Od jutra, tj. 3 października 2009 r. 1. Portal Księgarski będzie dostępny pod swoim stałym, wcześniejszym adresem: www. ksiazka.net.pl. Ponieważ przejście z tymczasowego adresu: wersji "rozruchowej" beta.ksiazka.net.pl jest dość skomplikowane, w sobotę i w niedzielę mogą pojawić się problemy z funkcjonowaniem stron beta. ksiazka.net.pl oraz www. ksiazka.net.pl.  

 

Ruszyła strona internetowa MKiDN dla dzieci

Internet

9 września 2009 roku ruszyła przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, strona edukacyjna dla dzieci www.kula.gov.pl.

 

Portal Księgarski w nowych szatach

Wydarzenia

Z początkiem września, tj. 05.09.2009 startuje nowa wersja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl, zaprojektowana i wykonana siłami wrocławskiej firmy Sfera sp. z o.o., przy współpracy z firmą Black Dog Media. Prace nad nową odsłoną serwisu trwały pół roku.

 
 

Letnia lista bestsellerów

Bestsellery

Oto pierwsza lista letnich bestsellerów Portalu Księgarskiego zaproponowana przez Agnieszkę Telepkę - młodą dziennikarkę, stażystkę z PK.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.