RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Spotkanie wokół tomu „Opowieści i przypowieści” Franza Kafki

Wydarzenia

Już jutro (29 czerwca, środa) o 19.00 zapraszamy na specjalne spotkanie poświęcone prozie Franza Kafki, które odbędzie się w warszawskim Barze Studio. W rozmowie o jednym z najosobliwszych pisarzy na świecie wezmą udział Grzegorz Jankowicz (krytyk, filolog, eseista) oraz Adam Lipszyc (tłumacz, profesor nadzwyczajny PAN). Spotkanie poprowadzi Justyna Sobolewska.

 

Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Zychowiczem i jego „Żydami"

Wydawnictwa

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Zychowiczem i promocję jego najnowszej książki „Żydzi" do Księgarni Naukowej im. B. Prusa w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 7, 15 czerwca o godzinie 17.00 .

 

Książka dr. Kamili Tuszyńskiej „Narracja w powieści graficznej" już dostępna w księgarniach!

Nowości

20 kwietnia, nakładem wydawnictwa PWN, ukazała się praca dr. Kamili Tuszyńskiej zatytułowana „Narracja w powieści graficznej":

 

Wydawnictwo MG: Wędrówki i myśli porucznika Stukułki (powieść dokończona)OKOŃCZONA)

Zapowiedzi

Dziś proponujemy dokończoną, w wyniku konkursu rozpisanego przez Wydawnictwo MG, powieść Leopolda Tyrmanda „Wędrówki i myśli porucznika Stukułki".

 

Zapowiedź PIW-u Franz Kafka, „Opowieści i przypowieści"

Zapowiedzi

Państwowy Instytut Wydawniczy wznawia opowiadania Franza Kafki w tomie „Opowieści i przypowieści":

 

Młodzieżowa Pracownia Opowieści - wystawa prac

Od 5 do 19 kwietnia 2016 w Galerii BOSA we Wrocławiu prezentowane będą prace uczestników projektu Młodzieżowa Pracownia Opowieści realizowanego przez Towarzystwo Aktywnej Komunikacji z Wrocławia i Reykjavik Miasto Literatury UNESCO.

 

Wznowienie: Amos Oz - Opowieści i miłości i mroku

Nowości

Gościem Michała Nogasia w dzisiejszym "Klubie Trójki" (21.07) będzie jeden z najwybitniejszych pisarzy współczesnych, izraelski autor Amos Oz.

 

Zmarł Pat Conroy

Wydarzenia, Rynek zagraniczny

Nie żyje amerykański pisarz Pat Conroy, autor "The Prince of Tide" ("Książe Przypływów"). Na podstawie tego bestsellera Barbra Streisand nakręciła w 1991 roku film pod tym samym tytułem, który otrzymał siedem nominacji do Oskara.

 

Józef Wittlin – 40. rocznica śmierci

Wydarzenia

Józef Wittlin, poeta i powieściopisarz, autor „Soli ziemi", zmarł czterdzieści lat temu w Nowym Jorku. Był jednym z najwybitniejszych pisarzy polskich tworzących na emigracji.

 

Bartosz Porczyk gościem Młodzieżowej Pracowni Opowieści

12 stycznia 2016 (wtorek) zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Porczykiem organizowane w ramach projektu Młodzieżowa Pracownia Opowieści.Rozmowę poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało.

 

Zaproszenie na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu literackiego na dokończenie Wędrówek i myśli...

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG zaprasza Państwa na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu literackiego na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda pt. „Wędrówek i myśli porucznika Stukułki":

 

Znani piszą internetową powieść na YouTube (wideo)

Wydarzenia

W internetowym kanale wideo weBook, prowadzonym przez dziennikarkę i pisarkę - Annę Dziewit, rozpoczęto pisanie pierwszej internetowej powieści.

 

Nabór do Pracowni Opowieści

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji zaprasza młodzież do Pracowni Opowieści, w której będzie pod okiem ekspertów szkolić się na warsztatach literackich i fotograficznych. Jest to polsko-islandzki projekt, najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów będą mieli szansę pojechać do Islandii.

 

Audioteka sprawdziła kto słucha "Pięćdziesięciu twarzy Greya" i innych powieści erotycznych. Mężczyźni szaleją

Wydarzenia

Cała prawda o powieściach erotycznych! Mężczyźni szaleją na ich punkcie. Dwie trzecie pobrań audiobooka “Pięćdziesiąt twarzy Greya” w serwisie Audioteka.pl zrealizowali właśnie mężczyźni.

 

Tomasz Sekielski z własnym wydawnictwem

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy, że popularny dziennikarz, Tomasz Sekielski, stał się także wydawcą. Oficyna Od deski do deski" zadebiutuje już w marcu serią „Na F/Aktach”.

 

Wznowiono „Sagę wrocławską" Anny Fastnacht – Stupnickiej

Nowości

Po dziesięciu latach od pierwszego wydania na rynku pojawiło się drugie, uzupełnione i poprawione wydanie książki Anny Fastnacht – Stupnickiej „Saga wrocławska. 74 opowieści rodzinne”.

 

Recenzja: „Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści" Aleksandra Ziółkowska-Boehm

Recenzje

Zbiór artykułów i wywiadów Aleksandry Ziółkowskiej-Boehm z odchodzącym już pokoleniem II RP, pokoleniem walczącym wpierw o niepodległość Polski, a później z faszystowskim i "czerwonym" okupantem doskonale wpisują się w nurt opowieści, które coraz bardziej zdobywają sobie serca czytelników i to szczególnie ostatnio młodego pokolenia.

 

Zmarła pisarka Bogumiła Dziekan

Wydarzenia

W sobotę, 25 października w wieku 81 lat zmarła Bogumiła Dziekan - autorka opowiadań, powieści i wierszy.

 

Grynberg: Poruszający głos drugiego pokolenia

Nowości

29 września 2014 r. będzie mieć swoją premierę "Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne", kolejna książka artysty znanego ze swej wrażliwości oraz oryginalności poszukiwań – Mikołaja Grynberga.

 

"Tygodnik Powszechny" - Premiera książki ks. Jana Kracika "I tak się żyło. Opowieści mojej matki"

Nowości

Szanowni Państwo, mam przyjemność zapowiedzieć najnowszy, IV tom, wydany nakładem Biblioteki Tygodnika Powszechnego - książkę ks. Jana Kracika "I tak się żyło. Opowieści mojej matki"  

 

Nina Andrycz - nie żyje. Miała 101 lat

Wydarzenia

Nie żyje Nina Andrycz, aktorka nazywana przez wielu wielką damą polskiego teatru - poinformował PAP Związek Artystów Scen Polskich. Artystka zmarła w piątek rano w Warszawie. Miała 101 lat.

 

Recenzja: „Z opowieści wschodnioeuropejskich” Barbara Toruńczyk

Recenzje

W zeszłym roku ukazała się pierwsza od lat książka Barbary Toruńczyk zatytułowana „Żywe cienie”. Książka gromadzi portrety najwybitniejszych pisarzy mijających dekad widziane przez pryzmat własnego spojrzenia i wspomnień autorki.

 

Barbara Toruńczyk we Wrocławiu

Wydarzenia

Fundacja Zeszytów Literackich i księgarnia Tajne Komplety z Wrocławia zapraszają na spotkanie z Barbarą Toruńczyk, promujące książkę "Z opowieści środkowoeuropejskich" z przedmową Timothy'ego Snyders.  

 

"Z powieści wchodnioeuropejskich" - spotkanie z Barbarą Toruńczyk

Wydawnictwa

Na niedawno wydaną książkę Barbary Toruńczyk składają się eseje i wywiady, w których pisarka mierzy się z problemami powstającymi na styku literatury z polityką.

 

Spotkanie z autorką książki "12 opowieści żydowskich"

Wydarzenia

Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Wydawnictwo Czarne serdecznie zapraszają na spotkanie z Anką Grupińską poświęcone książce “12 opowieści żydowskich”. Spotkanie poprowadzi Łukasz Krzyżanowski.

 

Joanna Chmielewska nie żyje

Wydarzenia

Nie żyje Joanna Chmielewska, autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych, a także książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka zmarła w wieku 81 lat.

 

Recenzja: "A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta"

Grażyna Bąkiewicz, autorka niniejszej pozycji, jest uznaną pisarką w polskim środowisku literackim . Pisze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych , i tworzy z sukcesami, gdyż jest laureatką kilku prestiżowych nagród. Zatem gdy czyta się życiorys pani Grażyny, wymagania wobec tej najnowszej książki również rosną. I powiem szczerze – raczej się Państwo nie zawiedziecie.

 

Wernisaż w Pracowni Opowieści

Wydarzenia

Wczoraj (26 sierpnia) otworzyła się we Wrocławiu wystawa podsumowująca warsztaty Pracownia Opowieści podczas których uczestnicy zdobyli umiejętności opowiadania za pomocą słowa pisanego, rysunku, fotografii, filmu i animacji.

 

Wernisaż o Pracowni Opowieści we Wrocławiu

Wydarzenia

26 sierpnia 2013 przy Szajnochy 5 we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy pokazującej, co udało się osiągnąć twórcom eksperymentu pod nazwą Pracownia Opowieści. Zobaczcie krótki film, który tę wystawę zapowiada.

 

Wystawa w Zachęcie "Fotobiografia PRL. Opowieści reporterów"

Wydarzenia

Wydawnictwo Znak i Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki prezentują pierwszy, obszerny portret fotograficzny PRL opowiedziany ustami jego twórców. Od 12 sierpnia, w Zachęcie oglądać można wystawę „Czas wolny. Fotografie”, autorski projekt Łukasza Modelskiego. Ponad dwieście prac, których autorami są najbardziej znani fotoreporterzy PRL-u ujawnia tę mniej oficjalną, ludzką twarz epoki. Równolegle ukazuje się książka „Fotobiografia PRL” przygotowana również przez Łukasza Modelskiego. Tu z kolei mamy...

 

Poruszające powieści na lato w korzystnych cenach!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca Państwa uwadze poruszające powieści na lato w korzystnych cenach!

 

Kultowa trylogia milionów czytelniczek na całym świecie!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca Państwa uwadze kultową trylogię milionów czytelniczek na całym świecie autorstwa Paula Simonsa:

 

Papież Franciszek bohaterem powieści opublikowanej we Włoszech

Wydarzenia

Papież o imieniu Franciszek, z rodzinnymi korzeniami w Piemoncie, to nowy biskup Rzymu wybrany na zakończonym w środę konklawe. Ale to także bohater powieści "Pierścień Rybaka", która właśnie ukazała się we Włoszech.

 

Zimowa seria powieści detektywistycznych Polityki

Wydawnictwa

Zima z książką? Tygodnik Polityka i wydawnictwo W.A.B. po raz trzeci wydadzą wspólnie kolekcję powieści detektywistycznych "Zima z kryminałem".

 

Literacki Wrocław 2016

Wydarzenia

Wrocław szykuje się do godnego noszenia tytułu europejskiej stolicy kultury 2016. Wśród wielu zapowiedzianych planów i wizji najbliższych kilku lat intensywnej kulturalnej terapii w stolicy Dolnego Śląska znalazły się także działania literackie.

 

Audiobook „Tygodnika Powszechnego” na święta – „Opowieści wigilijne

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Już w środę 19 grudnia, w świątecznym wydaniu „Tygodnika Powszechnego”, znajdą Państwo wyjątkowy prezent – nastrojowy audiobook z „Opowieściami wigilijnymi” wybitnych autorów czytane przez aktorskie sławy oraz ks. Adama Bonieckiego.

 
 

Premiera nowej książki / Opowieści o Polsce

Nowości

W narracji o Polsce i polskości jest mało radości. Jesteśmy narodem o mitologii ponurej, wojennej i... zafałszowanej.

 

Zmarł Prof. dr hab. Włodzimierz Maciąg

Wydarzenia

Władze Dziekańskie i Rada Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego z wielkim smutkiem zawiadamiają, że w dniu 13 września 2012 roku zmarł Prof. dr hab. Włodzimierz Maciąg wybitny krytyk literacki, historyk literatury i powieściopisarz, w latach 1988-1991 dyrektor, a następnie wicedyrektor Instytutu Filologii Polskiej UJ, w latach 1986-1989 członek Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Znane powieści Marii Nurowskiej w kolekcji Wprost

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, polecamy znane i cenione przez wielu czytelników powieści Marii Nurowskiej w kolekcji WPROST.

 
 

Jedność w maju

Zapowiedzi

Wydawnictwo Jedność poleca interesujące ksiażki dla dzieci, które już niebawem zagoszczą na półkach księgarni!

 

Lao Yiwu z nagrodą Kapuścisńkiego

Nagrody

Liao Yiwu, autor książki "Prowadzący umarłych. Opowieści prawdziwe. Chiny z perspektywy nizin społecznych" został tegorocznym laureatem trzeciej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

 

Feminarium "Kobiece archiwa - spiżarnie pamięci" - 2 kwietnia 2012

Fundacja Gender Center, Feminoteka, Instytut Literacki Badań PAN oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na "Kobiece archiwa - spiżarnie pamięci".

 

Znamy najlepszą powieść fantasy 2011!

Jurorzy dokonali wyboru! Choć na stronie www.ksiazkiroku.pl trwa wciąż głosowanie w plebiscycie „Książki roku”, członkowie jury – specjaliści zajmujący się rynkiem książki, krytycy literaccy i recenzenci uznali, że na wyróżnienie tytułem „Najlepszej powieści fantasy 2011” zasługuje…  

 

W Biedronce można kupić bajki Fundacji Faktu

Wydarzenia

Do sieci sklepów Biedronka trafiła książka z płytą "Opowieści z Krainy Pięknych Snów", przygotowana przez Fundację Faktu. Najpiękniejsze bajki dla dzieci czytają m.in. Katarzyna Pakosińska i Piotr Kupicha.

 

“Mistrzyni Powieści Obyczajowej” - nowa kolekcja Edipresse

Zapowiedzi

W czwartek (19 stycznia 2012 roku) ukaże się w sprzedaży pierwszy tom kolekcji "Mistrzyni Powieści Obyczajowej" (Edipresse Polska). Na kolekcję składa się 25 powieści Stanisławy Fleszarowej- Muskat zebranych w 34 tomy formatu pocketowego.

 

Spotkanie z Marcinem Świetlickim we Wrocławiu

w imieniu Kawiarni Literatka oraz Wydawnictwa EMG zapraszamy na wrocławski wieczór autorski Marcina Świetlickiego. Rozmowę na temat „Wierszy” oraz „Powieści” poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało.

 

Trasa promocyjna z okazji 50 urodzin M. Świetlickiego

Spotkania Marcina Świetlickiego z okazji 50. urodzin Poety oraz wydania „Wierszy” zebranych oraz „Powieści” zebranych:  

 

Vito Staviarsky - Kiwader i inne opowieści

Recenzje

Jeśli już macie po uszy demonologii, wampiriady oraz wtórnego naśladownictwa horroropodobnych i thillerowatych popłuczyn po Cobenie, Kingu czy Cooku sięgnijcie po tę niewielką książeczkę - "Kiwader i inne opowieści".

 

VI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania 2011 w Warszawie - Nomadzi kultury

Już po raz szósty Grupa Studnia O. zaprasza do Warszawy na międzynarodowy festiwal opowieści, podczas którego do stolicy zjadą artyści z całego świata. W listopadowe chłody będą nas rozgrzewać historie z Wschodu i Zachodu, Południa i Północy.

 

Felisberto Hernández - Ciemna jadalnia, balkon i inne niezwykłe opowieści

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy poleca czytelnikom ambitnej literatury, w serii "Biblioteka Babel", zbiór opowiadań pt. "Ciemna jadalnia, balkon i inne niezwykłe opowieści" nieznanego w Polsce urugwajskiego prozaika Felisberta Hernándeza.

 

Spotkanie z autorami książki "81:1. Opowieści z Wysp Owczych" Marcinem Michalskim i Maciejem Wasielewskim

Serdecznie zapraszamy w imieniu Poleskiego Ośrodka Sztuki na spotkanie Z autorami książki "81:1. Opowieści z Wysp Owczych" Marcinem Michalskim i Maciejem Wasielewskim w dn. 19 października o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

Gaumardżos! Opowieści z Gruzji w Poleskim Ośrodku Sztuki

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza w ramach cyklu "POSpiesznie przez świat" połączonym z promocją książki "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji." na spotkanie z Marcinem Mellerem i Anną Dziewit-Meller, które odbędzie się w poniedziałek 3 października o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

 

81:1 Opowieści z Wysp Owczych" - spotkanie autorskie w Mediatece

15.10.2011 wrocławska Mediateka organizuje (Wrocław, pl. Teatralny 5) spotkanie z autorami książki "81:1 Opowieści z Wysp Owczych" - Marcinem Michalskim oraz Maćkiem Wasielewskim.

 

Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem - "Gaumardżos"

22 września (czwartek) o godz. 18 w Kamienicy pod Złotym Słońcem we Wrocławiu (Rynek 6) Kolegium Europy Wschodniej organizuje wieczór gruziński, którego głównym elementem będzie spotkanie z Marcinem Mellerem i Anną Dziewit - Meller, autorami książki "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji".

 

Wakacyjna kolekcja Lato z kryminałem

Wydawnictwa

6 lipca, w środę, ukaże się "Piąta kobieta Henninga Mankella, drugi tom kolekcji powieści detektywistycznych Lato z kryminałem przygotowanej przez Wydawnictwo W.A.B. oraz tygodnik Polityka.

 

Marcin Michalski i Maciej Wasielewski w księgarni Matras w Tarnowie

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Michalskim i Maciejem Wasielewskim poświęcone ich książce "81:1. Opowieści z Wysp Owczych".

 

Good Books - Dobre, bo czeskie

Nowości

Wrocławskie wydawnictwo Good Books zdecydowało się wydawać najnowszą literaturę naszych sąsiadów. Na rynku jest już zbiór opowiadań o miłości.

 

„Gaumardżos” - smak prawdziwej Gruzji w ebooku!

Nowości

Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ona – utalentowana muzycznie dziennikarka, śpiewająca w zespole Andy.

 

Eco: "Imię Róży"? To moje przekleństwo

Włoski pisarz i semiolog przyznał, że popularność jego pierwszego dzieła z 1980 roku jest wręcz "przekleństwem"

 

Warsztaty Sztuki Opowiadania “Tworzenie Słowem”

W dniach od 7 do 8 kwietnia 2011 r. w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie odbędą się Warsztaty Sztuki Opowiadania Tworzenie Słowem.

 

Wiosenna lawina reportaży Wydawnictwa Czarne

Zapowiedzi

Już w księgarniach reporterski debiut, wspólne dzieło Marcina Michalskiego i Macieja Wasielewskiego "81:1. Opowieści z Wysp Owczych". Autorzy odwiedzają jeden z najmniej znanych zakątków świata, a z pewnością najmniej znany i najmniej opisany kraj Europy.

 

3 nominacje dla „Opowieści grozy wuja Mortimera!”: Mały Dong, Duży Dong, Deutsche Jugendpreis

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych przy Polskiej Sekcji IBBY nominowało wydane przez Egmont Polska „Opowieści grozy wuja Mortimera” Chrisa Priestleya do Nagród Małego i Dużego DONGA.

 

Portal poleca: Wielki Post - czytania na co dzień. Refleksje i opowieści

Nowości

Portal Księgarski i wydawnictwo Mateusza polecają wspaniałą książkę do refleksji i przemyśleń, zawierającą opowiadania i rozważania na czterdzieści dni Wielkiego Postu.

 
 

Nowości u Olesiejuka!

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Prezentujemy wam kolejną porcję nowych książek, które przygotowała Firma Księgarska Jacek Olesiejuk!

 

Spotkanie z Jackiem Dukajem i "Królem Bólu"

w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jackiem Dukajem oraz "Królem Bólu". Zbiór opowiadań Jacka Dukaja pt. "Król Bólu" został narodzony tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca.

 

Od 24 lutego w sprzedaży "Prowadzący umarłych

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne anonsuje: już od 24 lutego w sprzedaży reportaże Liao Yiwu "Prowadzący umarłych. Opowieści prawdziwe. Chiny z perspektywy nizin społecznych",      

 
 

Olesiejuk w ofensywie!

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Firma Księgarska Jacek Olesiejuk nie przestaje zasypywać nas interesującymi kolejnymi nowościami. Dziś również prezentujemy kilka z nich.

 

Janina Katz w Warszawie

Duński Instytut Kultury i Gender Studies przy IBL PAN zapraszają na spotkania z Janiną Katz.

 

Książka noblistki i uczestników 14. Targów Książki dla WOŚP

Wspólne dzieło noblistki Herty Müller i uczestników 14. Targów Książki w Krakowie zostało oprawione i zgodnie z zapowiedzią przekazane na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że w akcji „Napisz książkę z Hertą Müller” wzięło udział ponad 100 osób.

 
 

Fani Pottera znów oszaleli z radości

Fani "Harrego Pottera" dla bohaterów popularnej sagi mogą zrobić wiele. W czwartek wieczorem, z okazji prapremiery przedostatniego filmu z cyklu przygód młodego czarodzieja "Harry Potter i Insygnia Śmierci" mimo lodowatej, wietrznej i deszczowej pogody, na londyński West End przybyło blisko trzy tysiące miłośników powieści J. K. Rowling.

 

Nowy kryminał Grishama

Nowości

Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów sensacyjnej intrygi, wielki powrót Johna Grishama do miejsca akcji jego pierwszej powieści - "Powrót do Fort County. Opowieści z Missisipi".

 

Dwie książki Salmana Rushdiego: Harun i Morze Opowieści oraz Luka i Ogień Życia - już w księgarniach!

Nowości

Do księgarń trafiają dziś dwie książki Salmana Rushdiego dedykowane jego synom, a wydane przez Dom Wydawniczy REBIS.

 

Dwie książki o Kornelu Filipowiczu w wydawnictwie Literackim

Nowości

W październiku Wydawnictwo Literackie planuje wydanie książki:" Byliśmy u Kornela.Rzecz o Kornelu Filipowiczu" zaś w listopadzie książki Jana Pieszczachowicza "Ku wielkiej opowieści.O życiu i twórczości Kornela Filipowicza"

 
 

Spotkania z Lalką

Nowości

Do księgarń trafia właśnie nowa książka wybitnego znawcy polskiego pozytywizmu Józefa Bachórza " Spotkania z Lalką. Mendel studiów i szkiców o powieści Bolesława Prusa".

 

Robert M. Wagner - Opowieści z meekhańskiego pogranicza: Wschód - Zachód

Recenzje

"Zwyczaje, wierzenia, języki i tradycje tamtejszych ludów tworzyły barwny kobierzec, przyciągający przeróżnych wędrowców, ryzykantów i desperatów.

 

Cykl spotkań: Dzieci Drzewa

w ramach niedzielnych spotkań dla rodzin z cyklu " Szlakiem orientalnych opowieści" w imieniu Organizatorów zapraszamy do pałacu Pod Blachą na spotkanie " DZIECI DRZEWA" zajęcia z mitologii turecko-ujgurskiej.

 

Spotkanie z Pieśniarzem i jego opowieścią – polskie wydanie legendarnej książki Alberta B. Lorda

V Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania Studnia Opowieści 2010; 17­- 21 listopada. Spotkanie: 19 listopada, godz. 17.00, Warszawa, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego

 

V Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania - Studnia Opowieści

Już po raz piąty Grupa Studnia O. zaprasza do Warszawy na międzynarodowy festiwal opowieści, podczas którego do stolicy zjadą artyści z całego świata – opowiadacze, pieśniarze, współcześni aojdowie, rapsodzi, znani i uznani nie tylko w kręgu sztuki opowiadania, ale i teatru. Ideą wydarzenia jest pokazanie publiczności zarówno tradycyjnych praktyk opowiadania, jak i współczesnych miejskich opowiadaczy.

 

Debiut powieściowy scenarzysty "Supermana

Rynek zagraniczny

Scenarzysta zapowiadanego reboota "Supermana", a wcześniej także "Batmana – Początek" czy "Ghost Ridera", czyli David S. Goyer, sprzedał wytwórni Warner Bros. prawa do ekranizacji swojej debiutanckiej książki. Chodzi o nieopublikowaną jeszcze powieść. Twórca "Nienarodzonego" i "Niewidzialnego" przygotowuje ją wraz z Michaelem Cassuttem.

 

Krajewski zdobywa kolejnych czytelników

Właśnie ukazały się nowe przekłady jego powieści kryminalnych.

 

Już dzisiaj startuje wakacyjna kolekcja Polityki "Lato z kryminałem"

Już jutro, czyli w środę 30 czerwca, startuje piąta edycja kolekcji powieści detektywistycznych „Lato z kryminałem”, wydawana przez POLITYKĘ Spółdzielnię Pracy wspólnie z wydawnictwem W.A.B.

 

"Polityka" rozpoczyna Lato z kryminałem

Wokół książek

30 czerwca rusza piąta edycja kolekcji powieści detektywistycznych "Lato z kryminałem", wydawana przez Politykę Spółdzielnię Pracy wspólnie z wydawnictwem W.A.B.

 

Opowieści dla duszy - konkurs z WAM

Konkursy

Wydawnictwo WAM i Portal Księgarski przygotowało konkurs, wokół niezwykłej książki. Tych, którzy przechadzali się po wrocławskich uliczkach lub przynajmniej słyszeli o jego czarownych mostach i miejscach, ta książka poruszy szczególnie.

 

Majowe nowości wydawnictwa WAM

Nowości

Poniżej przedstawiamy Państwu majowe nowości wydawnictwa WAM. Wśród nich znajdziecie Państwo m.in. powieść K. Gedroycia pt. "Opowieści dla zziębniętej duszy" i "Podróż w świat historii" J. Pilikowskiego, audiobook "Pociąg do Stalingradu" oraz film "Na przekór".

 

"Hobbit": wciąż nieznana data rozpoczęcia produkcji

Rozpoczęcie zdjęć do ekranizacji książki "Hobbit" J.R.R. Tolkiena opóźni się o kolejne kilka miesięcy.

 

10 największych niedokończonych powieści

Większości z nas nie przychodzi do głowy, że najsłynniejsza powieść Kafki nigdy nie została ukończona.

 

Zmarł Dick Francis - ceniony brytyjski pisarz

Dick Francis, właściwie Richard Stanley Francis, brytyjski autor powieści sensacyjnych i niegdysiejszy dżokej, zmarł w niedzielę w swym domu na Kajmanach. Miał 89 lat. O śmierci poinformowała rodzina pisarza.

 

Tajemnicze premiery Fabryki Słów

Zapowiedzi

Wydawnictwo Fabryka Słów anonsuje publikację wielce tajemniczych nowości. W piątek 12 lutego, z fabrycznej taśmy "zjechały" lśniące nowością: "Wielka księga opowieści o czarodziejach" i "Tajny wywiad cara Grocha". Oto słów kilka o tych tajemniczych woluminach.

 

Autorka powieści o wampirach w Polsce

Autorzy

Charlaine Harris, autorka kultowej serii o Sookie Stackhouse "Czysta Krew", przyjeżdża w marcu 2010 r. do Polski. Autorka spędzi w Warszawie dwa dni - 5 i 6 marca.

 

Książki z ulepszaczami

Biblioteki

Na początku września 2009 r. Anthony E. Zuiker, twórca telewizyjnego serialu "CSI", wydał "Level 26: Dark Origins", powieść opublikowaną na papierze, w formie e-booka oraz wersji dźwiękowej, w której co pięć rozdziałów czytelnicy są zapraszani do zalogowania się na stronie internetowej i obejrzenia krótkich filmików uzupełniających fabułę.

 

10 najważniejszych premier książkowych 2009 roku

Poniżej za portalem onet.pl przedstawiamy subiektywny ranking najważniejszych powieści, które ukazały się w 2009 roku. Wyboru dokonał Damian Gajda.

 

"Czarnoksiężnicy" oraz "Heretycy Diuny" już w sprzedaży!

Zapowiedzi

Dom Wydawniczy REBIS przygotował dwie nowości, tym razem kierowane przede wszystkim dla miłośników fantastyki:

 

4.-8.XI - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania

Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania Studnia Opowieści Miasto - korzenie i sny odbędzie się 4 – 8 listopada 2009 w Warszawie, w Instytucie Teatralnym.

 

Henning Mankell - twórca pięknych powieści dla młodzieży

Nowości

Z prawdziwą przyjemnością w imieniu wydawnictwa W.A.B. zapraszamy do przeczytania pełnej wrażliwości i ciepła opowieści o Joelu, autorstwa znakomitego szwedzkiego pisarza Henninga Mankella. Jest to już trzeci tom ciepłej, subtelnej opowieści o perypetiach Joela i jego dorosłych przyjaciół. Premiera książki odbyła się 14 października 2009!            

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.