RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: Lucrezia Tressoldi „A teraz idę na Maksa. 10 lat w śpiączce"

Recenzje

„A teraz idę na Maksa. 10 lat w śpiące i powrót", to książka wyjątkowa. To właściwie nie książka lecz wzruszające świadectwo wiary przyjaźni i miłości. Świadectwo tego, że w dzisiejszym świecie, gdzie wszystko jest względnie relatywne i gdzie słowo wartość dewaluuje się właściwie na każdym kroku - to książka ta wszystkiemu temu zaprzecza.

 

Jerzy Pilch wraca na łamy Tygodnika Powszechnego

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy, że Jerzy Pilch wraca na łamy „Tygodnika Powszechnego” z powstającą właśnie książką „Historia dygotu”:

 
 

Nowośc wydawnictwa Skat: „Miejsca rozstań i powrotów"

Nowości

Wydawnictwo Skat proponuje Państwu zbiór opowiadań autorstwa Leszka Girtlera pt. „Miejsca rozstań i powrotów:

 

Powroty. Warszawa 1945-46 . Premiera publikacji AHM

Wydawnictwa

Zespół Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA zaprasza 17 lutego (wtorek) 2015 o godz. 18.00 do Domu Spotkań z Historią na premierę nowej publikacji z serii „Z Archiwum Historii Mówionej” zatytułowanej Powroty. Warszawa 1945-46.

 

„Powrót” Izabela Sowa

Zapowiedzi

Chcesz mieć coś na całe życie – zrób sobie tatuaż, bo z miłością różnie bywa. Dorotka rozczarowała wszystkich – zamiast skończyć ASP, zajęła się robieniem tatuaży, zamiast realizować gotowy scenariusz, zdecydowała się napisać swój własny – wyjechała.

 

Jacek Hugo-Bader do „Tygodnika Powszechnego”: przepraszam autorów, to nie plagiat tylko zła karma

Prawo

Reporter „Gazety Wyborczej” Jacek Hugo-Bader w liście do „Tygodnika Powszechnego” przeprasza autorów, z których artykułu zaczerpnął kilka zdań do swojej książki. - Może nie plagiat, na litość Boską - chodzi o kilka zdań, sześć, dziewięć... Podobnych. Może to tylko nonszalancja, niechlujstwo? Albo nieświadoma inspiracja? Może poniosła mnie materia? - zastanawia się Hugo-Bader.

 

Eberhard Mock powróci w 2016

Wydarzenia

Nasz primaaprilisowy artykuł okazał się być zwiastunem rzeczywistego powrotu bohatera książek Marka Krajewskiego. Wrocławski pisarz zapowiada, że spotkanie z Mockiem nastąpi w 2016 roku, kiedy to stolica Dolnego Śląska będzie Europejską Stolicą Kultury.

 

Spotkanie z Katką Reszke

Wydarzenia

Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Wydawnictwo Austeria serdecznie zapraszają na spotkanie z Katką Reszke poświęcone książce „Powrót Żyda. Narracje tożsamościowe trzeciego pokolenia Żydów w Polsce po Holokauście”.

 

Nowości wydawnicze Iskier: Karol Modzelewski i J.R.R.Tolkien

Nowości

Polecamy Państwu ostatnie nowości tytułowe wydawnictwa Iskry: wspomnienia wybitnego historyka, Karola Modzelewskiego i "Hobbita" - arcydzieło literatury fantasy.

 

Gombrowicz wraca jesienią do Wsoli

Wydarzenia

8 września we Wsoli rozpoczyna się jesienna odsłona cyklu wydarzeń przypominających o 50. rocznicy wyjazdu Witolda Gombrowicza z Argentyny do Europy pod nazwą „Powrót Gombrowicza”.

 

Od dzisiaj w sprzedaży wersja elektroniczna "Hobbita.."

Nowości

Wydawnictwo Iskry anonsuje publikację e-booka "Hobbit tam i z powrotem". Dystrybucja Publio.pl

 

"Pasja 20, 21. Powroty Chrystusa" Tomasza Cyza

Nowości

Zeszyty Literackie anonsuje publikację Tomasza Cyza "Pasja 20,21. Powroty Chrystusa", w wersji papierowej:

 

Jerzy Stempowski (1893-1969) - Powrót niespiesznego przechodnia - Spotkanie w Radio Cafe (5.12.2012 r., godz. 18.00

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pracowników, Współ‚pracowników i Przyjaciół‚ Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorań„skiego zaprasza na kolejne spotkanie w Klubie im. Aliny Perth-Grabowskiej pt."Jerzy Stempowski (1893-1969) - powrót niespiesznego przechodnia"

 

XV edycja Nagrody Lista Goncourtów: polski wybór 2012

Instytut Francuski w Polsce – oddział w Krakowie oraz Wydawnictwo Sonia Draga mają przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z Sorj’em Chalandon’em, laureatem nagrody Lista Goncourtów : polski wybór 2011 oraz polską promocję jego powieści Powrót do Killybegs (wyd. Sonia Draga).

 

Stolica Nowej Zelandii zmienia nazwę. Na jaką?

Wydarzenia

Światowa premiera pierwszej z trzech części amerykańsko-nowozelandzkiej ekranizacji powieści J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” odbędzie się w Wellington 28 listopada.

 

Sonia Draga na październik 2012 roku

Zapowiedzi

Historyczne opowieści, kryminalne zagadki i podbój świata po chińsku.. Prezentujemy zapowiedzi książek Wydawnictwa Sonia Draga na październik!

 

75 lat temu ukazał się tolkienowski "Hobbit"

Wydawnictwa

75 lat temu - 21 września 1937 roku - ukazało się pierwsze wydanie powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Tolkiena. Z tekstu powieści wynika, że dzień później, 22 września, obchodzą urodziny główni bohaterowie historii - Bilbo Baggins i jego siostrzeniec Frodo.

 

XVI Szczeciński Przegląd Literacki

Wydawnictwa

Wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zaprasza XVI edycję Szczecińskiego Przeglądu Literackiego:

 

"Pasje" Jana Sebastiana Bacha we Wrocławiu

1-9 IX 2012 we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal "Wratislavia Cantans", podczas którego wykonane zostaną dzieła pasyjne Jana Sebastiana Bacha: "Pasja wg św. Jana" (dyrygent Andrew Parrott) i "Pasja wg św. Mateusza" (dyrygent Paul McCreesh).

 

Jerzy Pilch wraca do "Tygodnika Powszechnego"!

Wydawnictwa

Po trzynastu latach felietonowej nieobecności na łamy „Tygodnika Powszechnego” wraca jeden z najbardziej rozpoznawalnych jego autorów – znakomity pisarz, Jerzy Pilch.

 

Spotkanie z Tomasem Venclovą w Ambasadzie Litwy

Ambasada Republiki Litewskiej oraz Zeszyty Literackie zapraszają na spotkanie z Tomasem Venclovą o książce Czesław Miłosz / Tomas Venclova, "Powroty do Litwy".

 

Nowość! Czesław Miłosz / Tomas Venclova "Powroty do Litwy"

Nowości

Książka „Powroty do Litwy” jest zbiorem utworów poetyckich, szkiców, listów, wspomnień i przekładów Czesława Miłosza związanych z Tomasem Venclovą, oraz wierszy, przekładów, recenzji, komentarzy, szkiców i zapisków Tomasa Venclovy poświęconych Czesławowi Miłoszowi.

 

Recenzja: Sean Carroll „Stąd do wieczności i z powrotem. Poszukiwanie ostatecznej teorii czasu”

Recenzje

Czas co stwierdza Autor w Prologu jest najczęściej używanym rzeczownikiem w języku angielskim. Niebudzące kontrowersji zdefiniowanie tego pojęcia jak do tej pory się nie udało.

 

Sapkowski: będzie nowy "Wiedźmin". Za rok, może dwa

Andrzej Sapkowski, najpopularniejszy polski pisarz na świecie, zdradził na antenie Radia Gdańsk, że powróci do powieściowej serii, która przyniosła mu największą popularność.

 

Premiera książki "Powrót Młodego Księcia" Alejandra Guillerma Roemmersa

Nowości

Młody Książę to zagubiony obieżyświat, który już kiedyś odwiedził planetę Ziemię. Teraz wrócił i, choć czasy się zmieniły, on nadal potrafi poruszyć ludzkie serca.

 

Spotkania z Katarzyną Michalak

Serdecznie zapraszamy na spotkania z Katarzyną Michalak do Niepołomic, Grójca i Krakowa.

 

Henning Mankell, Powrót nauczyciela tańca

Nowości

Kolejna bezsenna noc Herberta Molina, emerytowanego oficera policji. Od pięćdziesięciu czterech lat nękają go cienie, które chcą, żeby odpokutował dawne winy. Molin przywykł do ich obecności i uczy się zajmować sobie czas po zmierzchu – układa puzzle lub tańczy tango z wykonaną na zamówienie lalką. W końcu nadchodzi moment zemsty – pewnego dnia o świcie Molin zostaje zachłostany na śmierć.

 

"Powrót nauczyciela tańca" Henninga Mankella - powieść nagrodzona Gumshoe Award w księgarniach od 4 maja!

Zapowiedzi

Szanowni Państwo! Z wielką przyjemnością informujemy, że już po długim weekendzie majowym w księgarniach znajdziecie doskonałą powieść Henninga Mankella z "mrocznej serii" zatytułowaną "Powrót nauczyciela tańca". Premiera 4 maja!

 

"Hobbit" na srebrnym ekranie

21 marca rozpoczną się zdjęcia do filmu Hobbit w reżyserii Petera Jacksona. Peter Jackson planuje zrealizować adaptację słynnej powieści Tolkiena w dwóch częściach – premiera pierwszej części planowana jest na grudzień 2012, a drugiej na 2013 rok.

 

Janina Katz w Warszawie

Duński Instytut Kultury i Gender Studies przy IBL PAN zapraszają na spotkania z Janiną Katz.

 

Garść styczniowych nowości

Nowości

Prezentujemy garść styczniowych nowości książkowych, wśród których każdy amator dobrej lektury powinien znaleźć coś dla siebie.

 

"Teraz będziemy spać, leżeć bez ruchu lub ubierzemy się na powrót"

Zapowiedzi

13 stycznia premiera książki Briana Pattena: "Teraz będziemy spać, leżeć bez ruchu lub ubierzemy się na powrót". Druga Biurowa premiera 2011 roku to zbiór 77 wierszy autora, który wpłynął na "nowe języki polskiej poezji".Wysoki poziom przekładów gwarantują Jerzy Jarniewicz, Tadeusz Sławek, Piotr Sommer i Andrzeja Szuba.    

 

Nowy kryminał Grishama

Nowości

Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów sensacyjnej intrygi, wielki powrót Johna Grishama do miejsca akcji jego pierwszej powieści - "Powrót do Fort County. Opowieści z Missisipi".

 

Świetna fantastyka w Rebisie!

Nowości

Prezentujemy najnowsze, niezwykle interesujące wydanictwa fantasy i sf Domu Wydawniczego Rebis - "Języki węży" Naomi Novik oraz "Powrót Cienia" Tada Williamsa.

 

"Powrót Cienia" w Rebisie

Nowości

Już w sprzedaży nowa książka Tada Williamsa "Powrót cienia" -trzeci tom pasjonującego cyklu znakomitego autora fantasy.

 

"Powrót Czarnej Kompanii"

Zapowiedzi

Prezentujemy prawdziwą gratkę dla fanów fantastyki - "Powrót Czarnej Kompanii" Glena Cooka, wydany nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

 

Październikowe zapowiedzi Rebisu

Zapowiedzi

Prezentujmy zapowiadane przez Dom Wydawniczy "Rebis" październikowe premiery. Dziś zapowiedzi książek w seriach "Thriller" oraz "Fantasy". W najbliższych dniach przedstawimy dalszą ofertę.

 

"Powrót niani" - ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy w Polsce

Nowości

Nanny zaczyna nowe życie. Wkracza w dorosły świat nowojorskiej socjety w towarzystwie przystojnego męża, ukochanego pieska i Chanel. Na co dzień Nanny walczy z remontem nowego domu w Harlemie, nieobecnością Ryana, który przebywa w Afryce z kolejną misja ONZ, oraz usiłuje rozkręcić własną firmę konsultingową.

 
 

Książki dla i nie dla dzieci...

Zapowiedzi

Motion nie jest pierwszym autorem, który podjął się napisania kolejnej części klasyki dziecięcej: zeszłej jesieni ukazała się kontynuacja przygód „Kubusia Puchatka” A.A. Milne i „Małej Księżniczki” Frances Hodgson Burnett, a w 2006 roku Geraldine McCaughrean napisała dalszą część perypetii Piotrusia Pana z powieści J.M. Barrie.

 

Wieści z mrocznej serii W.A.B. - sukcesy G. Carofiglia i H. Mankella

Zapowiedzi

Wieści z mrocznej serii: Gianrico Carofiglio i jego nowa powieść "Tryumfalny powrót". Nowy, długo oczekiwany czwarty tom z cyklu z mecenasem Guerierim, "Le perfezioni provvisorie", który ukazał się we Włoszech w styczniu b.r., zrobił prawdziwą furorę, a jego pierwszy nakład wyniósł 350 000 egzemplarzy.

 

Najlepsza Powieść Fantasy "Aurealis 2008" już w Polsce

Nowości

24 lutego jest oficjalną datą polskiej premiery pierwszego tomu dwuczęściowej powieści Alison Goodman "EON: Powrót Lustrzanego Smoka" (w przekładzie Dariusza Kopocińskiego).

 

Dwie nowości wydawnictwa W.A.B.

Zapowiedzi

Wydawnictwo W.A.B. prezentuje swoje dwie nowości wydawnicze "Płaskudę" Grażyny Jagielskiej i "Samotność. Powrót do jaźni" Anthony'ego Storra.

 

Spór o literacki pierwowzór filmowego hitu

Zamieszkała w Kornwalii rodzina polskiego weterana wojennego Witolda Glińskiego twierdzi, iż to jego wojenne przejścia były inspiracją dla filmu "The Way Back" ("Droga Powrotna") z Colinem Farrellem w roli głównej - pisze brytyjski tygodnik "Mail on Sunday".

 

Wenus w otoczeniu luster

Nowości

Tematem książki jest kategoria powrotu jako pojęcia wartościującego w estetyce, a także szerzej, w filozofii kultury.

 

Polacy wracają z emigracji

Zapowiedzi

Książka stanowi niezwykle wartościowe poznawczo i faktograficznie studium o powrotach, osadzone na osi demografia – polityka – ekonomia.

 

Spotkanie z miłośnikami Krakowa - K. Siwiec, M. Czumą i L. Mazanem

Księgarnia "Pod Globusem" oraz Wydawnictwo Anabasis zapraszają na spotkanie ze znanymi miłośnikami Krakowa - Katarzyną Siwiec, Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem, którzy opowiadać będą o swojej najnowszej książce "Madame, wkładamy dziecko z powrotem" i zawartych w niej nieznanych i sensacyjnych dziejach medycyny krakowskiej.

 

Paweł Jasienica, Myśli o dawnej Polsce. 16. tom serii Jasienica. Powrót

Nowości

15 października br. nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka pojawił się kolejny, 16. tom z serii Jasienica:

 

Baczyński powraca… - multimedialny projekt oparty na poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Wydawnictwa

Ptaki powrotne to multimedialny projekt oparty na poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na to wyjątkowe wydawnictwo składa się płyta CD z 17 utworami w wykonaniu Basi Raduszkiewicz, płyta DVD z dwoma teledyskami w realizacji Adama Smoczyńskiego i książka poetycka z grafikami Łukasza Rayskiego. Pomysłodawcą, kompozytorem i producentem całego przedsięwzięcia jest Janusz Lipiński.

 

Krzysztof Czyżewski, Linia powrotu

Recenzje

Pogranicze kojarzy nam się przeważnie z terenem przygranicznym leżącym przy granicy oraz z mieszkańcami tych rejonów. Linia powrotu jest książką tłumaczącą to pojęcie zupełnie inaczej. Krzysztof Czyżewski, autor tej książki rozumie słowo "pogranicze" w sposób niekoniecznie dosłowny, a raczej jako granice przebiegające według każdej pogranicznej wspólnoty i każdego z nas.

 

Bernhard Schlink - Powrót do domu

Recenzje

Bernhard Shlink prozaik niemiecki, profesor filozofii prawa na uniwersytecie Humboldta w Berlinie zadebiutował jako autor cenionych powieści kryminalnych, ale światową sławę przyniosła mu powieść "Lektor", uhonorowana licznymi nagrodami i przetłumaczona na ponad 40 języków. W kinach wyświetlana jest właśnie ekranizacja tej słynnej bestsellerowej powieści z Nicole Kidman i Ralphem Fiennensem.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.