RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Zapowiedź Soni Dragi - "Dziewczyny", Emma Cline

Zapowiedzi

Hipnotyzująca historia inspirowana życiem Charlesa Mansona, charyzmatycznego przywódcy sekty. To dla niego urzeczone rzekomą wolnością i swobodą nastolatki były gotowe na wszystko…

 

Warszawa Antoniego Słonimskiego - Tomasz Lerski

Książki, Zapowiedzi

Twórczość poetycka Słonimskiego, odnosząca się do jego rodzinnego miasta, wpisuje się na jedno z pierwszych miejsc w dziejach gatunku poezji poświęconej Warszawie. W czterdziestą rocznicę śmierci pisarza nakładem PIW-u ukaże się Warszawa Antoniego Słonimskiego, książka Tomasza Lerskiego, która przenosi Czytelnika w niezwykłą podróż po stolicy widzianej oczami jednego ze Skamandrytów.  

 

21 wierszy miłosnych - Adrienne Rich

Książki, Zapowiedzi

Do księgarń trafia właśnie pierwsza książka z wierszami Adrienne Rich po polsku. Autorem przekładów "21 wierszy miłosnych" wydanych w Biurze Literackim jest Jakub Głuszak. Tom uzupełnia jeden z najważniejszych esejów poetki – "Przymusowa heteroseksualność". Książka będzie miała swoją specjalną prezentację podczas Stacji Literatura 21, niemal dokładnie w czterdziestą rocznicę premiery "Twenty-One Love Poems".

 

Droga do domu - Yaa Gyasi

Książki, Nowości

Wciągająca historia i prawdziwa eksplozja emocji. Powieść bardzo amerykańska,a jednocześnie pełna afrykańskiej magii. Jedna z najgorętszych, najczęściej komentowanych i chwalonych książek tego roku za oceanem.

 

Wołyń. Wspomnienia ocalałych - Marek A. Koprowski

Książki, Zapowiedzi

Dnia 12 lipca 2016 nakładem Wydawnictwa Replika ukaże się książka Marka A. Koprowskiego "Wołyń. Wspomnienia ocalałych" tom 1 (tom 2 już w przygotowaniu), kolejna już pozycja dotycząca tematyki wołyńskiej w dorobku tego autora.

 

Premiera książki „Magisterium: Miedziana rękawica" autorstwa C. Clare i H. Black

Książki, Nowości

Premiera drugiego tomu bestsellerowej sagi Magisterium już 6 lipca. Co zrobisz, wiedząc, że twoja dusza nie należy do Ciebie? Nie będąc pewnym, czy jesteś sobą, czy jesteś dobry, czy zły? Komu zaufasz?

 

Premiera „Złotego lwa" W. Smitha

Książki, Nowości

Czternasty tom najbardziej popularnej sagi historyczno-przygodowej Wilbura Smitha, opisującej dzieje rodziny Courtneyów. Dla wielbicieli „Gry o tron”, powieści Kena Folletta i Clive’a Cusslera: napisana z epickim rozmachem historia, dziejąca się na lądzie i morzu, w której odwaga i zemsta odgrywają najważniejszą rolę.    

 

Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha - Jessica Sorensen

Nowości

Ella i Micha przyjaźnią się od dzieciństwa. Ale jedna tragiczna noc przekreśla ich przyjaźń i na zawsze zmienia życie...

 

Nowa książka Davida Mitchella zapowiedziana. Premiera za sto lat!

Rynek, Rynek zagraniczny

Biblioteka Przyszłości, czyli projekt szkockiej artystki Katie Peterson (widoczna na zdjęciu) ma na celu zaangażować pisarzy do myślenia o przyszłych pokoleniach. Na terenie Nordmarki (Norwegia) zasadzono 1000 drzew, które zostaną przeznaczone na papier do książek.

 
 

„Solfatara″ Książką Roku

Wydarzenia

Plebiscyt Warszawskiej Premiery Literackiej na Książkę Roku 2015 wygrał Maciej Hen. Jego Solfatara to powieść historyczna z intrygującą fabułą osadzoną w połowie siedemnastego wieku.

 

Warszawska Premiera Targowa 2016

Warszawska Premiera Targowa to plebiscyt, w którym wyłoniona została książka o największej popularności wśród odwiedzających tegoroczną edycję WTK.

 

Dalmacja. Książka kucharska Roberta Makłowicza już w sprzedaży!

Nowości

Po głośnej premierze na Warszawskich Targach Książki jest już w sprzedaży.

 
 

Głośna premiera BOSZ - "Olbiński. Pasja plakatów"

Nowości

Rafał Olbiński należy do wąskiego grona polskich twórców rozpoznawanych na całym świecie. Surrealistyczna wyobraźnia i nieoczywisty erotyzm od lat stanowią znaki rozpoznawcze jego prac. Album "Olbiński. Pasja plakatów" przedstawia bogactwo i różnorodność kwestii, jakie w swoim imponującym dorobku podejmuje artysta począwszy od lat 70-tych.

 

Nagroda Warszawskiej Premiery Literackiej dla Jerzego Górzańskiego

Nagrody, Wydarzenia

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury Polskiej, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury oraz Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczysty wieczór z okazji przyznania Warszawskiej Premiery Literackiej Jerzemu Górzańskiemu.

 

Premiera dwujęzycznego wyboru wierszy Adama Zagajewskiego

Nowości

Krakowskie wydawnictwo a5 anonsuje 14 kwietnia premierę dwujęzycznego wyboru wierszy Adama Zagajewskiego pt. „Lotnisko w Amsterdamie".

 

Premiera książki Sanator 30 marca w Muzeum Narodowym w Warszawie

Nowości

Już w środę 30 marca o godz. 18.00 zapraszamy do Muzeum Narodowego w Warszawie na premierę książki Grzegorza Piątka Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego.

 

Premiera goni premierę! Oferta "2016" Impulsu z atrakcyjnymi publikacjami!

Nowości

Oficyna Wydawnicza "Impuls" na początku Nowego Roku 2016 nie zwalnia tempa. Wyczekiwane premiery, zapowiedzi i literatura zdolna zaspokoić najwybredniejsze gusta to wszystko jest już dla Was dostępne a zapowiadamy jeszcze... Osoby poszukujące wiedzy z dziedzin pedagogiki, socjologii, psychologii, logopedii czy dysleksji i wielu pokrewnych mają u nas przyjazną przystań. Postój, refleksja i zaduma są jak najbardziej wskazane!

 

Warszawska Premiera Literacka dla Kazimierza Orłosia

Miasto Stołeczne Warszaw, Fundacja Kultury Polskiej Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury, Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczysty wieczór z okazji przyznania Warszawskiej Premiery Literackiej Kazimierzowi Orłosiowi za książkę grudnia 2015 roku „Dzieje dwóch rodzin Mackiewiczów z Litwy i Orłosiów z Ukrainy”.

 

Premiera w Impulsie: Kultura szkoły w ebooku!

Nowości

Oficyna Impuls zaprasza do premierowego ebooka. W dniu dzisiejszym Impuls oferuje i poleca nowość wydawniczą Kulturę szkoły w wersji ebook formaty epub i mobi!

 

„abc.de” premiera książki Iwony Chmielewskiej

Najnowsza książka Iwony Chmielewskiej, o tajemniczym i intrygującym tytule abc.de, to ukłon oddany kulturze niemieckiej, a zarazem opowieść o europejskiej historii i tożsamości. Ten „myślący alfabet” wzbogacony o kontekst języka francuskiego, angielskiego i polskiego tworzy wyjątkowy projekt artystyczny. To publikacja uniwersalna i otwarta w swojej narracji, adresowana do czytelników w każdym wieku.

 

Wiedźmin: globalna histeria zakupowa

Wydawnictwa

Przed premierą polską grę „Wiedźmin 3"kupiło ponad 1,5 mln graczy. Do końca roku licznik może dobić do 7 mln.

 

Nowy wymiar powieści sensacyjnej

Zapowiedzi

Już niebawem odbędzie się premiera książki, która może odmienić tradycyjne rozumienie gatunku powieści sensacyjnej i poszerzyć znaczenie słowa „czytać”.

 

Książka "Patriotów 41" Marka Ławrynowicza uznana za Warszawską Premierę Literacką stycznia 2015.

Wydarzenia

Z przyjemnością informujemy, że książka "Patriotów 41" Marka Ławrynowicza otrzymała nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę stycznia 2015.

 

Premiera nowej powieści Jacka Dukaja "Starość aksolotla"

Nowości

Właśnie pojawiła się fascynująca powieść kultowego pisarza science fiction Jacka Dukaja pt. „Starość aksolotla”. Jej wydawcą jest Allegro, po raz pierwszy występujące w tej roli. ”Starość aksolotla” ukazuje się wyłącznie jako ebook.

 

Impuls o edukacji (w) polityce - P r e m i e r a

Nowości

Nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls ukazał się nowym tom wyjątkowej serii 12 autorskich podręczników akademickich "Pedagogika Nauce i Praktyce". To publikacja prof. dr hab. Bogusława Śliwerskiego "Edukacja (w) polityce. Polityka (w) edukacji".

 

Premiery nowych podręczników akademickich

Nowości

Prezentujemy pedagogiczne Premiery nowych podręczników akademickich w Oficynie Wydawniczej “Impuls”:

 

"Szalbierz" Györgya Spiró podejmuje wątek powieści Iksowie"

Wydawnictwa

Z ogromną przyjemnością polecamy Państwu spektakl Szalbierz Györgya Spiró! Głośna sztuka węgierskiego pisarza o ojcu polskiej sceny narodowej – Wojciechu Bogusławskim – zostanie wystawiona w 250. rocznicę polskiego teatru publicznego.    

 

Premiera "Wnuczki do orzechów" Małgorzaty Musierowicz!

6 listopada ma swoją premierę długo wyczekiwana nowa książka z serii Jeżycjada autorstwa uwielbianej przez kilka pokoleń czytelników i czytelniczek pisarki Małgorzaty Musierowicz.

 

Premiera „Prawego umysłu" w środę, kup teraz taniej!

Nowości

W środę 22 października 2014 w księgarniach ukaże się nakładem Wydawnictwa Smak Słowa książka „Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?". Autorem jest wybitny, amerykański psycholog społeczny Jonathan Haidt.

 

Nowa książka Małgorzaty Musierowicz 6 listopada w księgarniach!

Wydawnictwo Akapit Press umieściło na swoim fanpage'u informację, na którą czytelniczki i czytelnicy Jeżycjady czekali od dawna: kolejna książka poznańskiej autorki zbliża się wielkimi krokami.

 

„Kobieta, która przez rok nie wstawała z łóżka”

Nowości

W dniu, w którym jej bliźniaki wyjechały z domu na uniwersytet, Eva położyła się do łóżka i już tam została. Przez siedemnaście lat chciała wykrzyczeć światu: „Stop! Ja wysiadam”. W końcu dostała taką szansę. Może będzie mogła wszystko przemyśleć? Jej mąż – astronom, który dzieli swój czas między przyglądanie się nocnemu niebu, niesatysfakcjonujący, trwający osiem lat romans z koleżanka z pracy oraz snucie się po szopie – nie jest z tego powodu zadowolony. Kto ugotuje...

 

Zaproszenie na 17 lipca 2014 r na wręczenie nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej

Wydarzenia

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury Polskiej, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury, Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczystość wręczenia nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę 2013 roku w plebiscycie czytelników , bibliotekarzy i księgarzy Karolowi Modzelewskiemu za książkę "Zajedziemy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca".    

 

Nowy tomik Justyny Bargielskiej „Nudelman”

Nowości

Nakładem Biura Literackiego ukazał się właśnie premierowy zbiór wierszy Justyny Bargielskiej Nudelman. To kolejna po tomie Zbigniewa Macheja premiera towarzysząca Wakacjom z książkami, które Biuro Literackie organizuje 14 i 15 lipca w Świnoujściu i Kołobrzegu. Autorka Bach for my baby będzie gościem specjalnym nowej imprezy wrocławskiego wydawnictwa.

 

Premiera książki „Polański. Biografia” w Kinie Atlantic

Wydarzenia

Dom Wydawniczy Rebis oraz Kino Atlantic zapraszają na premierę książki „Polański. Biografia” we wtorek, 27 maja godz. 20:00  

 

Warszawska Premiera Literacka dla Michała Jagiełły

Nagrody

3 kwietnie o godz. 17.00 w Klubie Księgarza w Warszawie zostanie wręczona nagroda Warszawska Premiera Literacka. Tegorocznym laureatem za książkę "Zszywanie - w ucieczce" (Wydawnictwo ISKRY) został Michał Jagiełło.

 

"Kwik" - łódzka premiera tomiku Piotra Macierzyńskiego

Wydarzenia

Korporacja Ha!art zaprasza na łódzką premierę tomiku Piotra Macierzyńskiego pt. "kwik" do Łodzi Kaliskiej! Podczas wydarzenia odbędzie się pokaz klipu Justyny Król do wiersza "XXX [nie wiem czy Justyna jeszcze pamięta...]". Prowadzenie: Aneta Bryzek.

 

4 x Julia Hartwig

Nowości

Drodzy Państwo, 1x W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy przyjmowanie odpowiedzi w konkursie dotyczącym Julii Hartwig w Wydawnictwie a5. Wystarczyło wymienić przynajmniej trzy tytuły wydanych naszym nakładem tomów poetki i przesłać odpowiedź na adres czytelnicy@wydawnictwoa5.pl do piątku, 4 października.

 

"Sonia śpi gdzie indziej" - premiera

Sonia ma nową przyjaciółkę, Celestynę. Celestyna mieszka w innym domu i Sonia idzie dziś do niej w odwiedziny. Będzie tam spała! Obie bardzo się na to cieszą. Ale w domu Celestyny jest inaczej niż u Soni. Inaczej pachnie, jedzenie jest jakieś dziwne, a pies dość wstrętny. Czy Soni w ogóle uda się tu zasnąć?

 

Nagroda dla Antoniego Libery

Wydarzenia

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury Polskiej, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury, Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczysty wieczór z okazji przyznania nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Antoniemu Liberze za książkę maja 2013 roku "Niech się panu darzy".

 

Sukces Wydawnictwa Zielona Sowa! „Ale kino” Niekrytego Krytyka najlepszą Warszawską Premierą Targową!

Nowości

Przekazujemy informację od wydawnictwa Zielona Sowa o sukcesie książki Maćka Frączyka zatytułowanej "Ale kino! Czyli co by było gdyby postaci filmowe były dziećmi":

 

Premiera "Kolaży" Herty Müller - 18 kwietnia

Nowości

Na dzień przed wizytą Herty Müller w Porcie Literackim swą premierę ma dwujęzyczna pozycja "Kolaże", w której połączono własnoręcznie wykonywane przez autorkę graficzne "pocztówki" z tłumaczeniami Leszka Szarugi. Noblistka przeczyta wiersze z "Kolaży" 19 kwietnia o godz. 18:00 we wrocławskim Imparcie.

 

Czarne Inspiracje zapraszają na spotkanie z Justyną Bargielską

Wydarzenia

Pisarka odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie w związku z premierą książki "Małe lisy" 21 marca o godz. 17.00. Spotkanie prowadzi Kazimierz Malinowski.

 

"Poradnik pozytywnego myślenia" dostępny przedpremierowo jako e-book

Wydawnictwa

Książka na podstawie której powstał film z nagrodzoną Oskarem Jennifer Lawrence jest już na polskim rynku wydawniczym w formie elektronicznej. Premiera książki drukowanej 6 marca.

 

"Sprawa Macropulos" Karela Čapka - premiera książki i Opery w TWON - 17.02

Wydawnictwa

17 lutego w Warszawskim Teatrze Wielkim-Operze Narodowej odbywa się premiera "Sprawy Macropulos" Karela Čapka.

 

Premiery W.A.B.: "Podróżniczki" i "Po tamtej stronie śmierć"

Nowości

Szanowni Państwo, polecamy premiery Wydawnictwa W.A.B. Historie niezależnych, odważnych i niepokornych kobiet, które w XIX wieku zdobyły świat…Wolf Kielich "Podróżniczki. W gorsecie i krynolinie przez dzikie ostępy"

 

Nowa książka autora "Życia Pi" już w styczniu!

Nowości

11 stycznia będzie miała swoją premierę w Polsce nowa książka Yanna Martela, autora genialnego "Życia Pi". Jej tytuł to "Beatrycze i Wergili", ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros.

 

Ilona Felicjańska napisała thriller erotyczny

Wydarzenia

Ilona Felicjańska napisała powieść erotyczna, mocną i bezpruderyjną. Książka opowiada o wolności erotycznej i wyzwoleniu seksualnym, ukazuje ciemną stronę kobiecej natury. Nie będzie to zwyczajna historia erotyczna ale thriller erotyczny jakiego jeszcze w Polsce nie było.

 

Krakowska Książka Miesiąca - Grudzień 2012

Wydawnictwa

Krakowską Książką Miesiąca grudnia 2012 została publikacja Łukasza Maciejewskiego zatytułowana "Aktorki" wydana przez wydawnictwo Świat Książki.

 

Książka Roku 2011

Wydarzenia

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury Polskiej, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury oraz Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich oraz Wydawnictwo Iskry zapraszają na wręczenie Warszawskiej Premiery Literackiej prof. Januszowi Tazbirowi za książkę "Od Sasa do Lasa"

 

MCKiS prezentuje sztukę "Złoty smok / Der goldene Drache Roland Schimmelpfennig"

Wydarzenia

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki prezentuje polską prapremierę wybitnego tekstu Rolanda Schimmelpfeniga Złoty Smok.

 

Zapowiedź MAG-a: Atlas chmur - premiera 7 listopada

Zapowiedzi

Witam, Zapraszamy w imieniu wydawnictwa MAG do lektury nominowanego do Bookera "Atlasu Chmur" – bestsellerowej epopei i filmu.

 

Drugi tom gorącej serii E L James już w listopadzie!

Zapowiedzi

Już 7 listopada będzie miała swoją premierę druga część trylogii "Pięćdziesiąt odcieni". Przed Państwem "Ciemniejsza strona Greya"!

 

Komiks Olgi Wróbel - premiera na 23 MFKiG w Łodzi.

Zapowiedzi

Prezentujemy przykładowe plansze z komiksu Olgi Wróbel, którego premiera będzie miała miejsce 5 października podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Książek i Gier w Łodzi.

 

Przypowieść Mrożka w Krakowie

Wydarzenia

"Karnawał albo druga żona Adama" - nowy utwór mistrza dramatu, Sławomira Mrożka wystawi jesienią 2013 r. krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego - informuje "Dziennik Polski".

 

Nagroda "Krakowska Książka Miesiąca"

Wydawnictwa

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2 zaprasza na spotkanie z autorką i wręczenie Krakowskiej Książki Miesiąca - Wrzesień 2012 - Agnieszce Biedrzyckiej za "Kalendarium Lwowa 1918-1939", Wydawnictwo Universitas.

 

E-podręcznik dla każdego za darmo w 2015 r.

Wydarzenia

W 2015 r. wszyscy uczniowie powinni móc korzystać z e-podręczników – powiedział premier Donald Tusk podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2012/2013 w Sulęczynie.

 

Kurhaus Publishing jako pierwszy w Polsce wydaje serię książek autorstwa noblistów z ekonomii

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającą się pierwszą polską premierą książki noblisty z dziedziny ekonomii Thomasa Sargenta wydawnictwo Kurhaus Publishing przesyła informację na jej temat.

 

Farby wodne" - książką maja warszawskiej Premiery Literackiej

Nowości

"Farby wodne" - reporterska książka Lidii Ostałowskiej o losie namalowanych w Oświęcimiu portretów romskich więźniów - została Książką Maja Warszawskiej Premiery Literackiej. Wręczenie nagrody odbyło się w wtorek w warszawskim Klubie Księgarza.

 

"Kajtek i Koko w kosmosie" a także "Książę piekieł" - w kolejnej odsłonie

Nowości

Pierwsze pełne wydanie najdłuższego polskiego komiksu - Kajtek i Koko w kosmosie a także Książę piekieł w kolejnej odsłonie

 

Premiera ksiażki "Drugi oddech", na podstawie której powstał niezwykły film "Nietykalni"

Nowości

Biedny i bogaty, kryminalista i arystokrata, zdrowy i niepełnosprawny. Philippe, francuski milioner, przykuty do wózka po wypadku, zatrudnia do opieki Abdela, złodziejaszka z paryskiego przedmieścia. Różni ich właściwie wszystko, a jednak stają się sobie wzajemnie niezbędni.    

 

Pierwszy tablet Google dopiero w lipcu?

Rynek zagraniczny

Google przesunęło rynkową premierę pierwszego tabletu ze swoim logo - podał serwis The Verge.

 

Warszawska Premiera Literacka dla Hanny Kirchner

Wydawnictwa

28 lutego, we wtorek, o godzinie 17.00, Hanna Kirchner odbierze nagrodę Warszawska Premiera Literacka za książkę "Nałkowska albo życie pisane". Gratulujemy!

 

Zacna książka, nowy filmik, promocje... to wszystko w Impulsie

Nowości

Premiera! Oficyna Wydawnicza Impuls zaprasza do kolejnego filmiku z udziałem prof. Lecha Witkowskiego, w którym to autor osobiście przybliża nam tematykę autorytetu, dzieli się z nami sowim doświadczeniem i wiedzą, które zapisał na kartach książek: "Wyzwania autorytetu w praktyce" oraz "Historie autorytetu wobec kultury i edukacji".

 

Nałkowska albo życie pisane Hanny Kirchner Książką Lutego 2012 Warszawskiej Premiery Literackiej

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że Książką Lutego 2012 Warszawskiej Premiery Literackiej została "Nałkowska albo życie pisane" Hanny Kirchner. Autorce gratulujemy!

 

Warszawska Premiera Literacka dla Marka Bieńczyka!

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury Polskiej, Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy, Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury, Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczysty wieczór z okazji przyznania nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Markowi Bieńczykowi za książkę listopada 2011 roku "KSIĄŻKA TWARZY"

 
 

Premiera biografii Steve'a Jobsa

Wydawnictwa, Rynek

Od 17 listopada w polskich sklepach jest dostępna biografia Steve'a Jobsa autorstwa Waltera Izaacsona. Założyciel firmy Apple brał bezpośrednio udział w przygotowaniach tej pozycji. E-book można kupić na stronie bezkartek.pl.

 

Premiera książki Michela Houellebecqa "Mapa i terytorium"

Nowości

Najnowsza powieść Houellebecqa, która stała się wydarzeniem, zanim trafiła do księgarń, a wkrótce po premierze została uhonorowana prestiżową Nagrodą Goncourtów oraz otrzymała wyróżnienie „Lista Goncourtów: polski wybór".

 

Krakowska Książka Miesiąca - zaproszenie

Krakowską Książką Października został tytuł: "Blask. Ołtarz Mariacki Wita Stwosza", autor: Andrzej Nowakowski, Wydawnictwo Universitas.

 

1 października premiera wydawnictwa "Fryderyk Chopin. Listy"

Wydawnictwa

Publikacja Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, zawierająca wybór listów polskiego kompozytora, będzie miała premierę 1 października. Suplementem książki "Fryderyk Chopin. Listy" jest płyta z listami Chopina czytanymi przez Zbigniewa Zamachowskiego.

 

Elif Şafak o byciu pisarką i byciu matką

Miałam prawo do paniki i łez. Miałam prawo do strachu, że nie pogodzę pisania z macierzyństwem. A moje mleko nie musiało być białe jak śnieg. Gdybym zaczęła pisać o tym, co przeżyłam, mogłabym zamienić poczerniałe mleko w atrament, a skoro pisanie zawsze w magiczny sposób koiło moją duszę, być może zdołałabym małymi kroczkami wyjść z depresji”. Czarne mleko Elif Şafak trafi do księgarń w najbliższą środę.    

 

Artemis obchodzi 10-te urodziny!

Nowości

Z tej okazji fanów przygód przedsiębiorczego i niezwykle inteligentnego Artemisa czeka wiele niespodzianek.

 

Witaj szkoło! "Premiera Podręcznika dla klasy średniej" Tomasza Piątka [1.09]

1 września, w czwartek, o godz. 19.00 zapraszamy do Księgarni Krytyki Politycznej w CK Nowy Wspaniały Świat na premierę "Podręcznika dla klasy pierwszej" Tomasza Piątka.

 

"Biała Maria" książką lipca

Nagrody

We wtorek, 26 lipca o godz. 17.00 w Klubie Księgarza w Warszawie /Rynek Starego Miasta 22/24/ odbędzie się uroczysty wieczór z okazji przyznania Hannie Krall nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę lipca 2011 roku. Autorka nagrodzona zostanie za swoją najnowszą książkę pt. "Biała Maria".

 

"Serce do gry" książką czerwca

Nagrody

Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę czerwca otrzyma Piotr Wojciechowski za "Serce do gry" (Świat Książki). Uroczystość wręczenia nagrody i promocja książki odbędzie w środę, 29 czerwca w Klubie Księgarza w Warszawie, przy rynku Starego Miasta 22/24. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

 

Szczygieł i Biały nagrodzeni

Nagrody

"Zrób sobie raj" Mariusza Szczygła oraz "Źródło Mamerkusa" Leszka Białego zostały Książkami Roku 2010 Warszawskiej Premiery Literackiej. Obie książki otrzymały równą liczbę głosów w plebiscycie czytelników.

 

Dzieci Sancheza - środa 8 czerwca o 19.30

Wspólnie z Wydawnictwem Bona zapraszamy na premierę słynnej książki Oscara Lewisa "Dzieci Sancheza" z udziałem profesora Michała Głowińskiego, Carlosa Marrodána Casasa i Piotra Kofty. Prowadzenie: Włodzimierz Nowak.

 

Serbski komiks w Poznaniu i Krakowie

Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ zaprasza na spotkanie z Aleksandrem Zografem, serbskim komiksiarzem, który opowie o warsztacie komiksu i wydanej właśnie w Polsce książce" Pozdrowienia z Serbii. Dziennik komiksowy z czasów konfliktu w Serbii".

 

Premiera książki "Wojny narkotykowe": Domosławski, Jagielski, Smoleński, Walęcik

Nowości

W tym tygodniu zapraszamy w czwartek na premierę książki Wojny narkotykowe. Doniesienia z pola walki, od piątku rusza Festiwal Miasta Równoległe i jego Centrum Festiwalowe w NWS - zapraszamy na debaty i wydarzenia towarzyszące.

 

Premiera audiobooka "Samsara" w księgarni Gandal

„Samsara. Na drogach, których nie ma” już od 17 maja na gandalf.com.pl  

 

Grochola/Szelągowska "Makatka" - premiera coraz bliżej!

Wydawnictwa

18 maja ukaże się wspólne dzieło Katarzyny Grocholi i jej córki Doroty Szelągowskiej. O tym, co je łączy, a co różni. O miłości, macierzyństwie i szczęściu, o tym, że życie nieustannie uczy nas czegoś nowego, jeśli tylko otworzymy się na to, co ma nam do zaoferowania.

 

Ćwierćwiecze Premiery Literackiej

Nagrody

"Słownik mitów i tradycji kultury" Kopalińskiego, "Mój przyjaciel król" Hena, "Imperium" Kapuścińskiego oraz "Encyklopedia Warszawy" zostały Książkami 25-lecia Warszawskiej Premiery Literackiej - ogłoszono w piątek.

 

Warszawska Premiera Literacka dla Jarosława Marka Rymkiewicza

Nowości

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury Polskiej, Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy, Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury, Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczysty wieczór z okazji przyznania nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi za książkę stycznia 2011 roku "Samuel Zborowski".

 

Warszawska Premiera Literacka dla Szczygła!

"Zrób sobie raj", opowieść Mariusza Szczygła o Czechach, została wybrana Książką Grudnia Warszawskiej Premiery Literackiej. Wręczenie nagrody odbyło się w poniedziałek.

 

"Stratygrafie" Mueller nagrodzone

Nagrody

Warszawska Premiera Literacka - jedna z najstarszych stołecznych nagród książkowych - trafi w ręce Joanny Mueller. We wtorek, 14 grudnia, o godz. 17:00 w Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24 Mueller odbierze nagrodę za wydaną w Biurze książkę Stratygrafie.

 

Warszawska Premiera Literacka "Jula"

Nowości

Jak donosi "Gazeta Wyborcza, Paweł Goźliński odebrał wczoraj nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej za swój historyczno-romantyczny kryminał "Jul" (Czarne 2010). Książce patronował m.in. Portal Kryminalny.

 
 

Spotkanie z Antonim Krohem

Zapraszamy w imieniu Iskier, na wieczór promocyjny z okazji przyznania nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Antoniemu Krohowi za książkę września 2010 roku - "Starorzecza".

 

Ludzie mediów do Tuska: nie likwidować ulgi podatkowej przy umowach o dzieło

Likwidacja dotychczasowego sposobu naliczania kosztów uzyskania w umowach o dzieło oznacza podwyżkę podatków dla twórców kultury; to cios zadany polskiej kulturze - piszą w liście do premiera przedstawiciele Związku Zawodowego Twórców Kultury Polskiej.

 

Dziennikarze zbulwersowani wypowiedzią Donalda Tuska

Prawo

50 proc. koszt uzyskania przychodu rekompensuje dziennikarzom koszt dojazdów, sprzętu, spotkań z informatorami oraz złe warunki umów o dzieło - przekonuje SDP, protestując przeciw słowom premiera.

 

Krakowska książka września 2010

Wydawnictwa

Krakowską książką września została obszerna (ponad 400 stron) publikacja Wiesława A. Wójcika zatytułowana krótko "Sabała"

 

PTWK - informacja o spotkaniu z przedstawicielami rządu

Prawo

Stawka VAT na książki, czasopisma specjalistyczne i audiobooki. Informacja o spotkaniu z przedstawicielami rządu reprezentantów wydawnictwa W.A.B, PTWK, PIK, IWP.

 

W obliczu wzrostu VAT - spotkanie z ministrem M. Bonim i M. Grabowskim

Wczoraj, 8 września 2010 roku o godzinie 8.30 w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie przedstawicieli środowiska książki (PIK, PTWK, Izba Wydawców Prasy, Biblioteka Narodowa) z ministrem Michałem Bonim oraz wiceministrem finansów, odpowiedzialnym za VAT, Maciejem Grabowskim. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Rafała Skąpskiego, prezesa PTWK.

 

"Czy premier wie, ile kosztuje komplet podręczników?"

Wydarzenia

Prawo i Sprawiedliwość zadaje rządowi 30 pytań na temat przyszłorocznego budżetu. Posłowie pytają premiera Donalda Tuska m.in. o to czy wie, ile kosztuje komplet podręczników szkolnych, dlaczego chce łupić obywateli i na co brakuje Polakom pieniędzy.

 

S.Meyer musi być zadowolona z wyników filmowego "Zaćmienia"

Wydarzenia

Tego mogliśmy się spodziewać. "Zaćmienie" bije rekordy popularności. Na świecie film zarobił 30 milionów dolarów. W Polsce w ciągu jednego premierowego wieczoru zobaczyło go aż 120 tysięcy widzów!

 

Warszawska Premiera Literacka wraca

Jedna z najstarszych stołecznych nagród książkowych - Warszawska Premiera Literacka - powraca w nowej odsłonie dzięki patronatowi, jaki objął nad nią Urząd Miasta Warszawy. W środę powołano nowe jury nagrody.

 

Warszawska premiera literacka powraca

W środę, 9 czerwca, o godz. 14.30, w Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24 odbędzie się konferencja prasowa, podczas której Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński wręczy nominacje nowo powołanym członkom jury Warszawskiej Premiery Literackiej.

 

Wydawnictwo Albatros - wizyta Marca Levy'ego w Warszawie

10 czerwca 2010 roku, w związku z polską premierą książek "Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć" i "Pierwszy dzień", będzie gościł w Warszawie najbardziej poczytny według „Le Figaro” pisarz francuski Marc Levy (ur. 1961 r.).

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.