RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Polska literatura podbija Chiny

Rynek zagraniczny, Wydarzenia

W niedzielę zakończyły się największe azjatyckie targi książki w Pekinie. Dynamicznie zmieniająca się i rozwijająca impreza przyciąga coraz więcej wydawców i specjalistów branży wydawniczej z całego świata. Pekin staje się trzecim po Frankfurcie i Londynie gospodarzem największych targów książki. Jednym z gości honorowych tej trzydziestej, jubileuszowej edycji była Polska.

 

Prezentacja nowego numeru miesięcznika "Mówią wieki"

Wydawnictwa

Prezentacja nowego numeru miesięcznika "Mówią wieki" połączona z pokazem unikatowego rysunku nadziaka, użytego do zamachu na króla Zygmunta III Wazę.

 

Spotkanie z autorami DW REBISU w Łodzi

Wydawnictwa

Co szykują w najbliższych miesiącach polscy autorzy piszący fantastykę? Wraz z Domem Wydawniczym Rebis zapraszamy na panel dyskusyjny z udziałem wybitnych autorów.

 

Prezentacja serii wydawniczej "Biblioteka Katyńska" w Galerii Kordegarda

Wydawnictwa

W 2015 roku Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Federacją Rodzin Katyńskich zapoczątkowało wydawanie serii wydawniczej „Biblioteka Katyńska”.

 

Kompleksowa infrastruktura digitalizacji dóbr kultury – publiczna prezentacja założeń projektu w ramach POPC 2.3.2

Biblioteki

22 stycznia o godzinie 12:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ul. Dobrej 56/66, sala 256, odbędzie się publiczna prezentacja założeń projektu dotyczącego wytworzenia kompleksowej infrastruktury digitalizacji dóbr kultury.

 

Rewolucyjna wizualna metoda nauki pisma chińskiego - zaprasza wydawnictwo PWN

W imieniu Wydawnictwa Naukowego PWN oraz Tri-Ring Group Corp. mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z „Chineasy", książką prezentującą rewolucyjną wizualną metodę nauki pisma chińskiego, która podbiła listy bestsellerów na całym świecie.

 

IPN zaprasza na prezentację książki: Nieznany front zimnej wojny

Wydawnictwa

12 maja odbędzie się w IPN prezentacja książki Alfreda A. Reischa „Nieznany front zimnej wojny. Tajny program dystrybucji książek za żelazną kurtyną”      

 

„Czarna księga rewolucji francuskiej" - fundamentalne dzieło pod redakcją dominikanina Renaud Escande'ego.

Najważniejsze wydarzenia związane z rewolucją, idee rewolucji i kontrrewolucji oraz ich główni przedstawiciele, antologia tekstów ukazujących okrucieństwo oraz antycywilizacyjną i antychrześcijańską rolę Rewolucji Francuskiej. Pięćdziesiąt artykułów najwybitniejszych autorów francuskich.  

 

Teatralność u Th. Bernharda - prezentacja książki

Wydarzenia

Austriackie Forum Kultury zaprasza na prezentację książki Agaty Wittchen-Barełkowskiej pt. „Kategoria teatralności w dziele Thomasa Bernharda", opublikowaną w 2014 roku przez poznańskie wydawnictwo Nauka i Innowacje.

 

Rozmowa o książce "Komuniści przeciwko komunistom."

Wydawnictwa

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie zaprasza na prezentację książki „Komuniści przeciwko komunistom. Poszukiwanie wroga wewnętrznego w kierownictwie partii komunistycznej w Polsce w latach 1948–1956”.

 

Wrocław i Kraków będą gośćmi honorowymi Targów Książki w Paryżu

Będzie to jedna z największych prezentacji literatury polskiej za granicą od 15 lat! Targi Książki w Paryżu łączą promocję czytelnictwa na ogromną skalę z wydarzeniami branżowymi. Rokrocznie targi odwiedza 200 tysięcy czytelników. Swoją ofertę prezentuje przeszło 1200 wydawców, odbywa się około 500 spotkań autorskich z udziałem przedstawicielami 50 krajów. Salon du Livre to jedne z największych targów książki w Europie.

 

Patrycja Pustkowiak i Brygida Helbig w finale Nagrody Literackiej NIKE 2014

Miło nam poinformować, że aż 2 książki Wydawnictwa W.A.B. znalazły się w finałowej siódemce Nagrody Literackiej NIKE 2014: "Niebko" Brygidy Helbig "Nocne zwierzęta" Patrycji Pustkowiak:    

 

Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych ACADEMICA – prezentacja w Warszawie

Biblioteki

Biblioteka Narodowa ma zaszczyt zaprosić bibliotekarzy na prezentację Cyfrowej Biblioteki Publikacji Naukowych ACADEMICA. Jest to innowacyjne narzędzie, pozwalające na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych.

 

"Jaja, serce, łeb”, czyli Janusz Zaorski w rozmowie ze Stanisławem Zawiślińskim

Wywiad-rzeka to konwencja, która doskonale nadaje się do wyciągnięcia z interlokutora maksymalnie dużo wiadomości. W rolę przesłuchującego znanego reżysera Janusza Zaorskiego wcielił się Stanisław Zawiśliński, dziennikarz specjalizujący się w kinematografii.

 

"Nieznane listy Borysa Pasternaka"

Wydarzenia

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz SEDNO wydawnictwo akademickie zapraszają na prezentację nieznanych listów Borysa Pasternaka "Na całe życie. Listy 1910-1954":

 
 

Przegląd Książki Turystycznej „Podróże z Książką”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Warszawskie Targi Książki zapraszają do prezentowania publikacji turystycznych podczas czwartej edycji Warszawskich Targów Książki w Warszawie w dniach 16-19 maja 2013 roku.

 

Polsko-ukraińska współpraca archiwalna ma się znakomicie

Wydarzenia

Dzisiaj w Kijowie zostanie zaprezentowany anglojęzyczny wybór dokumentów "Poland and Ukraine in the 1930`s and 1940`s. Documents from the Archives of the Secret Services". ...To wspólna publikacja archiwistów Instytutu Pamięci Narodowej i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. W prezentacji książki weźmie udział Prezes IPN dr Łukasz Kamiński.

 

Otwarte zasoby publiczne – czy znamy bilans zysków i strat?

Internet

Szerokie udostępnianie publicznych zasobów społeczeństwu jest słusznym pomysłem, ale rozwiązania, zaproponowane w przygotowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji projekcie założeń do ustawy o otwartych zasobach publicznych, mogą doprowadzić do ograniczenia i zmonopolizowania dostępu społeczeństwa do wiedzy oraz zubożenia w sferze kultury, nauki i sztuki– zgodnie uznali przedstawiciele m.in. Polskiej Izby Książki, Izby Wydawców Prasy oraz Związku Kompozytorów Polskich w trakcie...

 

"IPN dla Warszawy. W poszukiwaniu tożsamości stolicy" - prezentacja wydawnictw

Nowości

„IPN dla Warszawy. W poszukiwaniu tożsamości stolicy” – prezentacja wydawnictw dotyczących stolicy, panel dyskusyjny, pokaz filmu „Zamach” J. Passendorfera oraz warsztaty dla nauczycieli – Warszawa, 1 lutego 2013

 

Snow Crash Trio - audiowizualny projekt do powieści Neala Stephensona

Wydawnictwa

Na podstawie powieści Neala Stephensona "Zamieć" (ang.Snow Crash) audiowizualna grupa Snow Crash Trio skomponowała i wyreżyserowała projekt multimedialny Snow Crash.

 

Readingmalopolska.pl

Internet

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników literatury. Ruszył multimedialny i interaktywny portal readingmalopolska.pl. Znajdziemy w nim m.in. prezentacje małopolskich miejscowości związanych z pisarzami i literaturą, a także przygotowane specjalnie dla portalu literackie szlaki prowadzące użytkowników śladem wielkich pisarzy: Stanisława Lema, Sławomira Mrożka i Czesława Miłosza oraz wybranych tematów, wśród nich szlaki: kobiet, kryminalny, literatury żydowskiej, młodej literatury i reportażu...

 

Pole Position polskiej literatury

Wydarzenia

Podczas największej tegorocznej prezentacji polskiej literatury w Wielkiej Brytanii, festiwalu Pole Position, odbędą się dyskusje i spotkania z sześcioma polskimi autorami: A. M. Bakalar, Jackiem Dehnelem, Arturem Domosławskim, Pawłem Huelle, Zygmuntem Miłoszewskim, Grażyną Plebanek i Magdaleną Tulli.

 

Biblioteka Śląska - Klub Dobrej Książki

Biblioteki

Klub Dobrej Książki istniejący przy Bibliotece Śląskiej zaprasza na prezentację książki "Korzeniec" Zbigniewa Białasa nominowanej do Śląskiego Wawrzynu Literackiego.

 

Media Trendy 2012 - YetiPay i Virtualo prezentują społeczny wymiar kupowania

Księgarnie

19 kwietnia, podczas konferencji Media Trendy 2012 zaprezentowane zostało modelowe wdrożenie płatności YetiPay, czyli wirtualnego portfela na Virtualo.pl.

 

Multimedialna prezentacja serii wydawniczej "Historyczno-topograficzny atlas miast śląskich"

Wydawnictwo VIA NOVA zaprasza na multimedialną prezentację serii wydawniczej "Historyczno-topograficzny atlas miast śląskich" powstającej jako wynik współpracy Instytutu Herdera w Marburgu z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego i Biblioteką Uniwersytecką we Wrocławiu.

 

Nagroda im. Giedroycia dla Pawła Kaściukiewicza

Młody białoruski pisarz otrzymał główną nagrodę im. Jerzego Giedroycia za opowiadania "Reprezentacja Republiki Białorusi w pobocznych dyscyplinach sportu".

 

Zaproszenie na spotkanie o książce Máraiego „W podróży”

Fundacja Zeszytów Literackich oraz Węgierski Instytut Kultury zapraszają na prezentację tomu szkiców Sándora Máraiego „W podróży”.

 

Apple: 1,5 mln iPadów używanych w szkołach, 20 tys. edukacyjnych aplikacji

Rynek zagraniczny

Podczas konferencji w nowojorskim Muzeum Guggenheima, na której Apple zaprezentowało platformę iBooks 2 i nową wersję usługi iTunes U, firma podzieliła się także kilkoma ciekawymi statystykami dotyczącymi wykorzystania tabletu iPad w przestrzeni edukacyjne

 

Polska literatura w Moskwie

Wydarzenia

Instytut Książki jest organizatorem polskiego stoiska na 13 Międzynarodowych Targach Książki non/ficion w Moskwie, które potrwają od 30 listopada do 4 grudnia.

 

Zaproszenie na prezentację Antypirackiego Monitoringu Książek BookWatch na 15 Targach Książek w Krakowie

Internet

Szanowni Państwo, Plagiat.pl właściciel jedynego w Polsce powszechnie używanego Internetowego Systemu Antyplagiatowego ma wielką przyjemność zaprosić Państwa na prezentację systemu BookWatch - antypirackiego monitoringu książek.

 

Spotkanie wokół książki Thomasa Bernharda “Wycinka”

Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik” i austriackie forum kultury serdecznie zapraszają na prezentację książki Thomasa Bernharda "Wycinka" w przekładzie Moniki Muskały.

 

Janusz Bąkowski, Jacek Bąkowski, Dorota Bąkowska-Rubeńczyk, CHYBA Ż

Zapraszamy 17 września 2011, sobota do Galerii 2b+r, o godzinie 19:00 na wernisaż wystawy "CHYBA ŻE".

 

Mocny skok adrenaliny

Duża dawka adrenaliny towarzyszyć będzie recenzji kolejnej książki. Nowe życie, nowa tożsamość i nowa misja w szeregach ABW u boku… wampirów.

 

Książki w kwiecie wieku "Pochwal się staryszką" - niecodzienna akcja Telbitu

Na Facebooku Wydawnictwo TELBIT prowadzi akcję, której celem jest zaprezentowanie wiekowych dzieł polskiej i zagranicznej literatury.

 

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki - Opowiadacze wędrowne – dla dzieci

Opowiadacze wędrowne – dla dzieci Spektakl | Warszawa, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki 5 czerwca, godz. 16:30 Bilety: 10 zł      

 

Literatura Skandynawska na Warszawski Targach Książki 12-15 maja

Wydarzenia

W dniach 12 – 15 maja Duński Instytut Kultury, Ambasada Finlandii, Ambasada Norwegii i Ambasada Szwecji zapraszają do Pałacu Kultury i Nauki na stoisko C-349.    

 

Literatura Skandynawska na Warszawski Targach Książki 12-15 maja

Wydarzenia

W dniach 12 – 15 maja Duński Instytut Kultury, Ambasada Finlandii, Ambasada Norwegii i Ambasada Szwecji zapraszają do Pałacu Kultury i Nauki na stoisko C-349.    

 

O "Listach z podróży" Karela Čapka w DDTVN

W najbliższy piątek, 15 kwietnia, ok. godziny 10.40, zapraszamy do obejrzenia prezentacji książki Karela Čapka Listy z podróży w Dzień Dobry TVN.

 

Polska na Targach Książki w Lipsku

Wydarzenia

Instytut Książki, jak co roku, organizuje polskie wystąpienie na Targach Książki w Lipsku, które w tym roku odbędą się w dniach 17-20 marca. Na stoisku zostaną zaprezentowane wystawy książek, m.in. nowości wydawnicze z roku 2010 oraz nowości wiosenne roku 2011.

 

Szymborska w Poznaniu po amerykańsku

Trzy cykle obrazów i pokaz multimedialny wierszy Wisławy Szymborskiej autorstwa amerykańskiej artystki Jenny Holzer będzie można oglądać w kwietniu w Art Stations Foundation w Poznaniu.

 

Wydawnictwo W.A.B. na Northern Living Festival

Wydawnictwa

W dniach 18-19 lutego Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na prezentację 5 skandynawskich autorów – Henninga Mankella, Arnaldura Indriðasona, Jensa Lapidusa, Stefána Mániego oraz Majgull Axelsson.

 

Autoprezentacja młodzieży szkolnej

Nowości

Autoprezentacja jest aktualnie jednym z bardziej zastanawiających zjawisk społecznych i psychologicznych, o czym świadczą liczne poradniki, mówiące o tym, w jaki sposób korzystnie prezentować swoją osobę. Autoprezentacja jest zachowaniem społecznym podlegającym samokontroli i samoobserwacji, dlatego wywołuje emocje i procesy poznawcze z nią związane (Stojanowska 1998).

 

Polscy autorzy podbijają Edynburg

Instytut Kultury Polskiej zaprasza na spotkania z Olgą Tokarczuk, Michałem Witkowskim, Matthew Kelly oraz Michałem i Joanną Rusinkami, które odbędą się podczas festiwalu literackiego Edinburgh International Book Festival (14-30 sierpnia 2010).

 

Danova Jacka Mrowczyka w Goldex Poldex

Spółdzielnia Goldex Poldex serdecznie zaprasza na ucztę typograficzną. Po raz pierwszy pokażemy nowo powstały krój Danova zaprojektowany przez Jacka Mrowczyka.

 

Wolałbym nie. Literatura sprzeciwu

Zapraszamy na spotkanie poświęcone antologii "Wolałbym nie" pod redakcją Grzegorza Jankowicza. W dyskusji udział wezmą: Sylwia Chutnik, Marta Dzido, Grzegorz Jankowicz, Cezary Michalski, Kinga Dunin.  

 

Nareszcie przestrzeń! Targi Książki Historycznej 26-29.11.2009

Rynek

Bywalcy Targów Książki Historycznej spotykali się dotąd co roku w klubie garnizonowym przy al. Niepodległości w Warszawie. Miejsce niby tradycyjne, ale pamiętamy warunki - przestrzeni niewiele, skakanie po piętrach, stoiska na korytarzu i klatce schodowej, jednym słowem ścisk. Nie zrażało to czytelników, którzy przybywali po upragnione książki czy podpis znanego profesora.

 

Prezentacja książki „Szamani eurazjatyccy” i spotkanie z jej Autorem

Zapowiedzi

Wydawnictwo "Iskry" prezentuje książkę "Szamani eurazjatyccy" oraz zaprasza na spotkanie z jej autorem, prof. Mihálym Hoppálem.

 

Prezentacja książki "Handlarz wspomnień"

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we współpracy z wydawnictwem Jeden Świat i Nowy Horyzont serdecznie zapraszają na uroczystą prezentację książki i muzyczno-literackiego audio-CD:

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.