RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nowy rok szkolno-akademicki z atrakcyjną Promocją w Oficynie Impuls

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS zaczyna nowy rok akademicki z atrakcyjnymi promocjami!

 

BOSZ: Najnowsze książki, najlepsze bestsellery, kuszące oferty specjalne

Nowości

Wydawnictwo BOSZ jak zawsze poleca najnowsze książki, najlepsze bestsellery oraz kuszące oferty specjalne!

 

Jak pies pomaga w nauce czytania? Uwaga na okazje i promocje z okazji Dnia Mamy i Dziecka

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS poleca nie tylko promocje z okazji Dnia Matki i Dziecka!

 

Majówka z Impulsem + dodatkowy 20% rabat ✔

Nowości

Do zaczytanej majówki zaprasza krakowska Oficyna Wydawnicza Impuls:

 

Promocje z serca! Walentynkowe -30% na historie miłosne!

Nowości

Wydawnictwo BOSZ w ramach Walentynkowych promocji udziela 30% rabatu na historie miłosne!

 

50 000 osób odwiedziło 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek!

6 grudnia zakończyła się dwudziesta czwarta edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu. Impreza trwała od czwartku 3 grudnia do niedzieli. Przez te cztery dni liczba osób, które odwiedziły targi przekroczyła pięćdziesiąt tysięcy.

 

Pierwszy Dzień Wrocławskich Targów Książek

Wczoraj w samo południe 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek otworzyły twoje podwoje dla czytelników. Tłumów nie było, ale targi dopiero się rozkręcają. Na miłośników dobrych książek czeka mnóstwo atrakcyjnych tytułów i spotkań z autorami.

 

Już od czwartku Wrocławskie Promocje Dobrych

24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek zbliżają się wielkimi krokami! Już dzisiaj będziemy cieszyć się we Wrocławiu obecnością najlepszych wydawnictw z całej Polski i uczestniczyć w licznych spotkaniach z pisarzami.

 

Nowości, wznowienia, bestsellery i promocje - nowa propozycja Impusu

Nowości

Krakowska Oficyna Impuls nie zwalnia tempa. Prezentuje swoje kolejne nowości, wznowienia, bestsellery i promocje jako znakomity prezent pod choinkę:

 

Pióro Fredry 2015. Znamy nominacje!

To już kolejna edycja jedynego w Polsce konkursu edytorskiego dla Wydawców „Pióro Fredry” na Najlepszą Książkę Roku. Nagroda ta należy do najbardziej oczekiwanych i liczących się w kraju. W tym roku do tego prestiżowego tytułu nominowano pięć książek. Laureata poznamy już 3 grudnia!

 

BookRage - Fantastyczne światy

Już czas na nowy pakiet BookRage! A w nim to, za co BookRage kochane jest najmocniej - porządna dawka świetnej fantastyki!

 

Specjalne promocje - bądź czujny w każdy piątek!

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca co tydzień nowe specjalne promocje cenowe:

 

Nowe tytuły w wiosennej ofercie promocyjnej wydawnictwa DIALOG

Nowości

Z przyjemnością informujemy w imieniu wydawnictwa naukowego DIALOG, że dodano kolejne tytuły do wiosennej oferty promocyjnej.

 

Wydawnictwo Literackie - dublety[książka + e-book] i Tydzień E-książki. Nawet -50% taniej!

Nowości

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Państwa dwie wyjątkowe promocje. Po pierwsze – Dublety, czyli książka plus e-book w cenie książki papierowej!

 

35 000 osób odwiedziło 23. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

W niedzielę o godz. 16.00 zakończyły się 23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które odbyły się 4-7 grudnia na dworcu Wrocław Główny (antresola/1 piętro). Informujemy, że wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności - Targi przez 4 dni odwiedziło ponad 35000 osób!

 

Mikołajki na wrocławskich targach książki

W ramach 23. Wrocławskich Targów Dobrych Książek odbędą się ciekawe spotkania dla młodych czytelników. Jedno z nich, a także propozycja warsztatów dla dzieci zapowiadają się niezwykle ciekawie! Szczegóły pod „Czytaj całość”.

 

Barbarzyńskie promocje, czułe ceny!

Nowości

Mimo że lato w pełni, a w branży księgarskiej powoli zaczyna się sezon ogórkowy, my nie zasypiamy gruszek w popiele i zapraszamy Was do zakupów w naszym sklepie internetowym, w którym znajdziecie naprawdę BARBARZYŃSKIE PROMOCJE, ale za to uwieńczone CZUŁYMI CENAMI :)

 

Osman Firat Bas laureatem nagrody za promocję polskiej książki w świecie

Wydarzenia

Fundacja Kultury Polskiej utworzona przez najwybitniejszych polskich artystów i naukowców, wspomagająca rozwój polskiej kultury i upowszechniająca jej osiągnięcia w kraju i na świecie, od 1988 roku przyznaje honorową nagrodę „Za promocję polskiej książki w świecie”. Laureatem Tegorocznej Nagrody został Osman Firat Baş.  

 

Wiosną ceny się kurczą w Wydawnictwie Akademickim Dialog

Nowości

Wydawnictwo naukowe DIALOG uprzejmie informuje, że pod wpływem wiosny przycięło zgrabnie ceny kilkudziesięciu swoich tytułów

 

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 2013 [program]

22. edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek odbędzie się na początku grudnia (5-8 grudnia 2013) we Wrocławiu.

 

Promocje Dobrych Książek Via Nova spotkania

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa Via Nova tym razem na Dworzec Główny w najbliższy weekend:

 

Mali wydawcy wyróżnieni. Nagroda Pióra Fredry

Na konferencji zapowiadającej 22. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zostały ogłoszone książki wyróżnione równorzędnymi nagrodami.

 

Oficyna wydawnicza ATUT zaprasza na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wrocławska oficyna wydawnicza ATUT zaprasza wszystkich na 22. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Dworzec Główny, stoisko nr 63, spotkania autorskie: I piętro. Sala E, F.

 

Książki-pistolety i inne wydarzenia specjalne Wrocławskich Targów Dobrych Książek!

Na Dworcu Wrocław Główny po raz pierwszy w Polsce będzie można oglądać wystawę zdjęć prac dwóch oryginalnych zagranicznych artystów, którzy rzeźbią w książkach – Roberta The z Nowego Jorku (USA) oraz Nicholasa Jonesa z Melbourne (Australia). Słynne książki-pistolety Roberta The, zawierające najczęściej jakąś grę z tytułem lub obrazem z okładki, doczekały się całej serii prac i pokazywane są obecnie na całym świecie. Książki (wyławiane często ze śmietników czy antykwariatów) są przez niego...

 

Wielka brama z książek stanęła na Dworcu Głównym we Wrocławiu

Na Dworcu Głównym we Wrocławiu stanęła wielka brama z książek. To znak, że wkrótce rozpoczną się XXII Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 2013 - informuje portal mmwroclaw.pl.

 

Program Wrocławskich Promocji Dobrych Książek

Mole Książkowe w tramwajach zachęcają do czytania "Małpy w kąpieli", na dworcu aż roi się od wydawców, pisarzy i książek. Czy świat stanął na głowie? Nie obawiajcie się - to tylko Wrocławskie Promocje Dobrych Książek.

 

Listopad 2013. Promocje na książki, Sudjic w Polsce i zapowiedź nowości.

Nowości

Jesień jak zwykle pracowita, a dodatkowo w tym roku co chwilę przyjmujemy gości (może to z okazji piątych urodzin wydawnictwa!).

 

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek w tym roku odbędą się na Dworcu Wrocław Główny

Targi książki na dworcu? Tylko we Wrocławiu! Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, jako jedyne targi książki w kraju, odbędą się w tym roku w zabytkowych wnętrzach odrestaurowanego niedawno budynku Dworca Wrocław Główny.

 

Spotkania Autorskie - Promocje książek na żywo przez Internet

Internet

Zapraszamy do skorzystania z nowoczesnej promocji książek: są to spotkania na żywo przez internet z autorami, redaktorami, tłumaczami i wydawcami. Ich zaletą jest bardzo duży zasięg, w przeciwieństwie do spotkań stacjonarnych. Uczestnicy pochodzą z całej Polski, Europy i świata.

 

Za nami 21. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Około 100 wystawców, kilkadziesiąt spotkań autorskich, ciekawe wystawy, wszędobylskie mole książkowe, zajęcia dla dzieci, spektakl ognia, kryminał w MPK - to tylko garść wrażeń tegorocznej edycji WPDK. W niedzielę, 2 grudnia zakończyło się wrocławskie Święto Książki.

 

Spotkania z naszymi autorami podczas 21. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek

Wydawnitwo SIC! zaprasza miłośników ambitnej literaturv na swoje stoisko na 21. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek do Wrocławia.

 

Pióro Fredry dla Wydawnictwa Arkady

Nagroda główna i tytuł Książki Roku w konkursie o Pióro Fredry została przyznania za publikację Marii Poprzęckiej „55 skarbów Polski”, wydanej przez Wydawnictwo Arkady.

 

21. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek na skrzydłach

Ogłoszenie wyników w pierwszym literackim konkursie: „Limeryk ze skrzydłami” rozpocznie 21.edycję Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Nagrodzone zostaną wierszyki o tematyce książkowej, a jurorzy najwyżej ocenią prace autorów umiejętnie stosujących konwencję limeryku, jego żartobliwy wydźwięk, a także odporządkowujących się, określonej w regulaminie konkursu, tematyce (regulamin konkursu na www.wpdk.pl).

 

Konkurs z Wrocławskimi Promocjami Dobrych Książek

Konkursy

Dla naszych wrocławskich czytelników mamy specjalny konkurs z okazji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 

Po raz pierwszy Karakter we Wrocławiu!!

Od czwartku 29 listopada do niedzieli 2 grudnia zapraszamy na do Muzeum Architektury przy ul. Bernardyńskiej 5 na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek!

 

WIĘŹ na 21. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska (nr 50) na 21. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek 29 listopada - 2 grudnia 2012 Wrocław, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5

 

Spotkanie z Joanną Olech na 21. WPDK

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na spotkanie z Joanną Olech, autorką książki "Tarantula, Klops i Herkules" 30 listopada o godz. 11.15 podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 

Długo oczekiwane wrześniowe nowości w wersji cyfrowej już na Virtualo.pl - TYLKO DO 11.09

Księgarnie

5 września premierę do sprzedaży trafiło kilka bardzo oczekiwanych tytułów, a wśród nich m.in. - kontrowersyjne i modne tytuły erotyczne "Pięćdziesiąt twarzy Greya" i "Trzy oblicza pożądania", kontynuacja sagi Dollanganger "A jeśli ciernie", długo oczekiwane ebooki Olgi Tokarczuk oraz trzy nowości Roberta Ludluma. Jest w czym wybierać! Tylko do 11.09.2012 najlepsze bestesellery i nowości nawet 40% taniej!

 

21.Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 29.11-02.12.2012

Wydarzenia

21. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zaczną się 29 listopada i trwać będzie 2 grudnia 2012.    

 

Wydawnictwo Trio poleca książki dla tych, co chcą wiedzieć więcej

Nowości

Szanowni Państwo, w imieniu wydawnictwa TRIO zapraszamy do lektury ich najnowszych publikacji, z pewnością każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie.

 

Promocje i wydarzenia Virtualo.pl

Księgarnie

Witamy serdecznie, przesyłając najważniejsze informacje o nowościach, promocjach i wydarzeniach na Virtualo.pl  

 

Marzec miesiącem kobiet. Kampania promocyjna Weltbild.

Wydawnictwa

Marzec miesiącem kobiet. Ruszyła ogólnopolska akcja promocyjna przygotowana dla klientek sklepów Weltbild, wsparta kampanią radiową i internetową.

 

Impuls na nowy rok... promocje!

Nowości

Drodzy Czytelnicy. Koniec roku to czas podsumowań. Oficyna Wydawnicza Impuls w 2011 r. potwierdziła swoja pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad sto nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd.

 

WPDK, WPDK, WPDK...

Wydarzenia

Jako, że od Wrocławskich Promocji Dobrych Książek minęło już trochę czasu i atmosfera się oczyściła, uznałem, że to dobry czasy by zabrać głos w ich sprawie. Szczególnie, że jest o czym pisać, bo jak twierdziła agresywnie i zupełnie niesłusznie zaatakowana Dorota Wodecka nasze targi to impreza po prostu lipna, z roku na roku coraz gorsza.

 

Impuls poleca prezenty dla każdego!

Wydawnictwa

Krakowskie wydawnictwo Impuls poleca swoim czytelnikom cenowe promocje, nowości oraz prezenty książkowe w dobrej cenie.

 

Po co nam we Wrocławiu byle jakie targi książki?

Wydarzenia

Na targach książek w Warszawie się bywa. Na targi krakowskie czeka. O wrocławskich nawet się nie mówi. Dla wydawców są jak krępująca kochanka, do której wysyła się jedynie lokaja z listem zapewniającym o pamięci

 

Spotkania i książki z rabatem podczas WPDK

Wydawnictwa

Wydawnictwo Sic! zaprasza na swoje stoisko na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek, gdzie wszystkie wystawione tytuły nabyć można z 30% rabatem!

 

Wydawnictwo Czarne i ich autorzy na 20. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek, 1-4 grudnia 2011

Wydarzenia

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa Czarne na stoisko R4 oraz do Galerii BWA Awangarda i Tajnych Kompletów na spotkania z naszymi autorami.

 

Zapowiedź 20.Wrocławskich Promocji Dobrych Książek

Wydarzenia

"Parada Moli Książkowych" rozpocznie 20. edycję Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Ulicami Wrocławia przemaszerują miłośnicy czytania, a dołączyć do nich może każdy, najlepiej w rogowych oprawkach, znaku rozpoznawczym literackich maniaków.

 

Tochman we Wrocławiu

Spotkanie autorskie Wojciecha Tochmana - finalisty Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus 2011, odbędzie się w piątek 2 grudnia o godz. 17:30 we wrocławskiej Galerii BWA przy ul. Wita Stwosza 32.

 

15. Targi Książki w Krakowie - premiery książkowe - cz. III

Wydarzenia

Prezentujemy ciąg dalszy promocji tytułowych zaproponowanych przez wydawców na tegoroczną 15. edycję Targów Książki w Krakowie.

 

15. Targi Książki w Krakowie - premiery książkowe - cz. II

Wydarzenia

Prezentujemy ciąg dalszy promocji tytułowych zaproponowanych przez wydawców na tegorocznej 15. edycji Targów Książki w Krakowie.

 

15. Targi Książki w Krakowie - premiery książkowe - cz. I

Wydarzenia

Krakowskie Targi Książki proponują jak co roku bogaty program imprez towarzyszących prezentacji oferty wydawniczej. A ta jak zawsze jest niezwykle bogata i atrakcyjna.

 

II połowa października w Tarabuku

Księgarnie

Kolejna odsłona październikowych spotkań w warszawskiej księgarnio-kawiarni Tarabuk.

 

Angelus na półmetku

Wydarzenia

14 książek zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu szóstej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Wśród półfinałowych pozycji jest siedem książek polskich autorów. Finałowa siódemka zostanie zaprezentowana w październiku, a nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone 3 grudnia podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.  

 

Książki z działu "Joseph Ratzinger - Benedykt XVI" - 30% Taniej!

Wydawnictwa

Na koniec wakacji wydawnictwo Salwator przygotowało dla Państwa niespodziankę w postaci 30% rabatu na książki z działu "Joseph Ratzinger - Benedykt XVI". Promocja ważna jest do końca września 2011 roku.   Zapraszamy do DZIAŁU:   JOSEPH RATZINGER - BENEDYKT XVI - 30% TANIEJ

 

Posłowie pozytywnie o zwiększeniu Funduszu Promocji Kultury

Wydarzenia

Posłowie Komisji Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowali plan zwiększenia o ponad 6 mln zł Funduszu Promocji Kultury. Wniosek w tej sprawie przedłożył resort kultury, który na ten cel uzyskał zwrot z niewykorzystanych dotacji.

 

Wakacyjne promocje w Impulsie!

Wydawnictwa

Drodzy Czytelnicy! Okres wakacyjny to dla nas okres publikacji wielu nowych tytułów i wznowień. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wyjątkową publikację autorstwa Wojciecha Śliwerskiego pt. „Różne oblicza harcerstwa”. Autor był wieloletnim działaczem ruchu harcerskiego i aktywnym dziennikarzem propagującym harcerstwo. Książka jest podsumowaniem jego działalności na tej płaszczyźnie.

 

Wakacyjne promocje w Virtualo

Wydawnictwa

Wakacje to dla większości z nas czas relaksu i odpoczynku, a lato jak żadna inna pora roku sprzyja podróżom – dalekim i bliskim. Dla wszystkich tych, którzy nie lubią się nudzić w podróży, a także chcą spędzić czas na miłej lekturze Virtualo przygotowało specjalne wakacyjne promocje ebooków i audiobooków.

 

Czytanie w trawie

W wakacje Centralny Basen Artystyczny, wraz z nowopowstającą Interdyscyplinarną Fundacją Artystyczną Kombinat Twórczy i firmą Bibliocreatio postanowili otworzyć się na najmłodszych. Imprezy dla dzieci pod nazwą „Czytanie w trawie” to interaktywne spotkanie z książką na świeżym powietrzu.  

 

Startuje Wrocławskie Tanie Czytanie

Zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie Wrocławskie Tanie Książek Czytanie, która odbędzie się 16–19 czerwca 2011 roku. Nasza impreza na stałe wpisała się w obchody Święta Wrocławia. Kiermasz książek, który organizujemy od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników. Namiot tradycyjnie już stanie w Rynku. Wrocławskie Tanie Książek Czytanie to dobra okazja, by promować książkę i czytelnictwo. Dla wydawców, księgarzy i bibliotekarzy to również szansa, by się spotkać i porozmawiać o...

 
 

XX Wrocławskie Promocje Dobrych Książek - program niedziela 4 grudnia 2011

Wydarzenia

Parada Moli Książkowych rozpocznie 20. edycję Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Ulicami Wrocławia przemaszerują miłośnicy czytania, a dołączyć do nich może każdy, najlepiej w rogowych oprawkach, znaku rozpoznawczym literackich maniaków. Parada wystartuje 1 grudnia o godz. 12.30 spod pomnika Bolesława Chrobrego, by przez Rynek dotrzeć do Muzeum Architektury, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie WPDK.

 

Festiwal literatury we Wrocławiu - Wrocławskie Promocje Dobych Książek

Wydarzenia

Wielka wrocławska feta literacka już za nami. Przez kilka dni długiego weekendu podczas 19. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek ponad setka wydawców zaprezentowała swoje książki.

 

DOBRE KSIĄŻKI na Mikołajki!

Zapowiedzi

Przed dniem św. Mikołaja na 19. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek na dzieci czeka worek prawdziwych atrakcji.

 

Wydawnictwo Więź i Instytut Dokumentacji i Studiów nad Literaturą Polską - laureatami nagrody Pióra Fredry

19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek (2-5 grudnia 2010 r.) zostały oficjalnie otwarte! W trakcie inauguracji w miejskim Ratuszu poznaliśmy zwycięzcę Pióra Fredry – jednej z najważniejszych nagród przyznawanych wydawcom literatury w Polsce.

 

Mole Książkowe opanowują Wrocław!

Już dziś ruszają 19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, a napięcie entuzjastów czytania sięga zenitu. Wrocław opanowują MOLE Książkowe! Są już w tramwajach, galeriach i na ulicach, a wkrótce zdominują wypełnione książkami Muzeum Architektury!

 

Czasopisma kulturalne - dlaczego dotacje są tak małe? - panel dyskusyjny

Wydarzenia

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu "Czasopisma kulturalne - dlaczego dotacje są tak małe?", które redakcja Kwartalnika Literackiego Wyspa organizuje podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 

Biuro Literackie na WPDK

Wydawnictwa

Biuro Literackie zaprasza na swoje stoisto (nr 3) w trakcie trwających w dniach 2-5 grudnia 19. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Wydarzeniom towarzyszy premiera tomów Rafała Wojaczka "Sanatorium" i Tadeusza Różewicza "Margines, ale...".

 

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek - wyścig o Pióro Fredry

Wydarzenia

Aż 42 wydawnictwa stanęły w szranki o „Pióro Fredry” w jednym z najważniejszych krajowych konkursów wydawniczych. Laureatów poznamy już 2 grudnia, podczas inauguracji 19. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 

Autorzy WAB na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

w dniach 2-5 grudnia zapraszamy na 19. edycję Wrocławskich Promocji Dobrych Książek oraz na spotkania z autorami Wydawnictwa W.A.B. Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5. Stoisko nr 12.

 

19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Aż 42 wydawnictwa stanęły w szranki o „Pióro Fredry” w jednym z najważniejszych krajowych konkursów wydawniczych. Laureatów poznamy już 2 grudnia, podczas inauguracji 19. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.  

 

Spotkania z Jackiem Dukajem

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na spotkania z Jackiem Dukajem, który będzie podpisywał swoje książki we Wrocławiu 4 grudnia o godzinie 15.00 na stoisku nr 5 Wydawnictwa Literackiego podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 

SPP na Wrocławskich promocjach dobrych książek

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek na dwa spotkania promocyjne do Galerii BWA, ul. Wita Stwosza 32:    

 

Finaliści ANGELUSA we Wrocławiu!

Już 4. grudnia 2010 r. odbędzie się uroczysta gala wręczenia statuetki Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Zanim jednak poznamy zwycięzcę, finaliści konkursu pojawią się w Salonie Angelusa (3-4 grudnia) podczas 19. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 

Wkrótce festiwal literatury we Wrocławiu

Wydarzenia

Już 2. grudnia startuje we Wrocławiu festiwal literatury! W stolicy Dolnego Śląskiego odbędą się 19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek – wielkie święto wydawców, autorów i moli książkowych, ale też niezwykle atrakcyjna feta kulturalna.

 

Kup dziecku książkę! Nowa akcja MBP we Wrocławiu

Biblioteki

Od 15 listopada do 20 grudnia 2010 r. we wszystkich salonach Empik we Wrocławiu oraz w księgarni Falanster w ramach akcji "Kup dziecku książkę" klienci będą zachęcani do kupowania książek dla dzieci i wrzucania ich do specjalnych pojemników ustawionych w sklepie.

 

Polsko-czeska bajka w bibliotece

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu pozyskała prawie 30 tysięcy euro na realizację przyszłorocznego projektu pod nazwą "Bajka na każdy czas. Integracja społeczności pogranicza poprzez promocję literatury".

 

18., pełnoletnia edycja WPDK zakończyła się wynikiem dodatnim

Wydarzenia

4 dni, 4000 więcej odwiedzających, 4 rozstrzygnięte konkursy – Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zakończone.  

 

Nagroda księgarzy "Witryna" dla "Przed świtem" Stephenie Meyer

Nagrody, Wydawnictwa

Pierwszy dzień Wrocławskich Promocji Dobrych Książek obfitował w nagrody. W trakcie oficjalnego otwarcia rozstrzygnięto konkurs na Książkę Roku „Pióro Fredry”, natomiast podczas wieczoru laureatów wręczono nagrody w konkursach: „Witryna” oraz „Książka na wieczór”.    

 

„Pióro Fredry” dla Secesji wrocławskiej

Konkurs na najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” 2009 rozstrzygnięty! Rywalizację, która jak co roku towarzyszy Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek, wygrała Secesja wrocławska, wydana nakładem oficyny CO-LIBROS.  

 
 

Dwie Siostry zapraszają - Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wydawnictwa

Długo wyczekiwany dodruk naszego tytułu "Uniwersytet Dziecięcy" właśnie przybył z drukarni i trafia do księgarń. Mamy nadzieję, że wiadomość ta ucieszy wszystkie dociekliwe dzieci oraz ich ambitnych rodziców.

 

"Zeszyty Literackie" we Wrocławiu

Wydarzenia

"Zeszyty Literackie" zapraszają do stoiska 54 na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, 3-6 grudnia br.

 

Wydawnictwo a5 na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

Wydarzenia

Wydawnictwo a5 serdecznie zaprasza na spotkania z Autorami 18. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, Muzeum Architektury, ul Bernardyńska 5. Stoisko nr 56.  

 

Książkowe mikołajki we Wrocławiu

Wydawnictwo Iskry zaprasza w dniach 3-6 grudnia 2009 r. do wrocławskiego Muzeum Architektury przy ul. Bernardyńskiej 5, na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Na stoisku nr 101 - atrakcyjne zniżki na wszystkie tytuły, będzie też okazja do zapoznania się z nowościami wydawniczymi i zdobycia autografów ulubionych pisarzy.

 

Wydawnictwo Sic! na Promocjach Dobrych Książek

Wydarzenia

Już w najbliższy czwartek, 3 grudnia rozpoczyna się 18 edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Wydawnictwo Sic! stoisko nr 55.  

 

Spotkania podczas 18. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wydarzenia

Czy zaskoczą nas tegoroczne Wrocławskie Promocje Dobrych Książek? W czwartek Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, ale interesujących spotkań będzie wiele.

 
 

Dzieło w dziele czyli książka dobrze ubrana

Rynek

Biorąc do ręki książkę, najpierw patrzymy na jej oprawę. Często to pierwsze spojrzenie sprawia, że chcemy mieć w domu właśnie książkę „dobrze ubraną”. Dzieło w dziele, czyli książka dobrze ubrana to hasło 18. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Tegorocznym targom towarzyszyć zatem będą rozmaite działania podkreślające związek grafiki z tekstem.    

 

Imprezy towarzyszące 18. Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek

Wydarzenia

Stałym wydarzeniem towarzyszącymi Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek jest "Konkurs na Najlepszą Książkę Roku "Pióro Fredry". Konkurs towarzyszy Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek od pierwszej edycji imprezy. Celem jego jest wskazanie i uhonorowanie książek, które zostały wydane w Polsce w mijającym roku.

 

18. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek - rozstawienia stoisk

Wydarzenia

W dniach od 3 do 6 grudnia w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury oraz w Galerii BWA odbędą się Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. W tym roku będzie to już osiemnasta edycja tej ważnej dla wrocławian imprezy.  

 

Podwójny literacki klient Highlite PR

Highlite PR rozpoczęła pracę dla Wrocławskich Promocji Dobrych Książek oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

 

Siedem nominacji do Angelusa

Nagrody

Wczoraj ogłoszono finalistów tegorocznej Literackiej Nagrody Europy Środkowej. Szanse na Angelusa ma dwoje pisarzy z Polski – Inga Iwasiów oraz Krzysztof Varga.

 
 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.