RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

„Życie dzienne, życie nocne" - spotkanie z Andrijem Ljubką

Gościem drugiego spotkania, dnia 31.07 w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich był Andrij Ljubka, ukraiński poeta, prozaik i tłumacz. Urodził się w Rydze, ukończył szkołę wojskową w Mukaczewie.  

 

Zmarł Włodzimierz Odojewski

Wydarzenia

20 lipca w szpitalu w Piasecznie pod Warszawą zmarł Włodzimierz Odojewski. Pisarz miał 86 lat.

 

Zmarł Peter Esterhazy

Rynek zagraniczny, Wydarzenia

Wybitny pisarz Peter Esterhazy, jeden z najbardziej znanych na świecie twórców współczesnej literatury węgierskiej, zmarł w czwartek w wieku 66 lat - poinformowała agencję MTI jego rodzina.

 
 

Lars Gustafsson 1936-2016

Rynek zagraniczny, Wydarzenia

3 kwietnia w Sztokholmie zmarł Lars Gustafsson tegoroczny laureat Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta.

 

XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu im. Stanisława Grochowiaka

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie & Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie ogłaszają XII Ogólnopolski Konkurs Literacki imienia Stanisława Grochowiaka w dziedzinie poezji, prozy, dramatu i słuchowiska radiowego organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. .

 

W Biurze Literackim: Proza z Europy: na początek Jergović

Nowości

22 lutego 2016 roku ukaże się pierwsza książka w ramach unijnego projektu "Proza z Europy", którego operatorem jest Biuro Literackie.

 

Michał Jagiełło - pogrzeb w Zakopanem

Wydarzenia

Pogrzeb Michała Jagiełły odbędzie się 8 lutego o g. 14:00 w Zakopanem. Msza w kaplicy na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowotarskiej. Wolą rodziny zmarłego jest by zamiast kwiatów złożyć darowiznę na rzecz Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR. Michał Jagiełło zmarł we śnie w nocy z niedzieli na poniedziałek podczas pobytu w Zakopanem. Z wykształcenia był polonistą, ale jego pasją były Tatry, góry.  

 

Konkurs literacki Aurora

Nagrody

Międzywydziałowe Koło Kultury Współczesnej UAM "Aurora" ogłasza rozpoczęcie konkursu literackiego. To już szósta edycja akademickiego konkursu dedykowanego młodym osobom tworzącym poezję i prozę

 

Nagradzana proza Šehicia w Biurze

Zapowiedzi

Kolejny bohater serii wydawniczej "Proza z Europy", przybliżającej polskim czytelnikom współczesne literackie arcydzieła, to otoczony kultem na Bałkanach i odnoszący sukcesy w Europie poeta i prozaik Faruk Šehić.

 
 

Dwudziesty Pierwszy Dzień Miesiąca Spotkań Autorskich Agda Bavi Pain i Łarysa Denysenko

W sobotę odwiedzą nas w Mediatece przy ul. Teatralnej: Agda Bavi Pain, poeta, prozaik i publicysta i Łarysa Denysenko, pisarka i adwokat. Serdecznie zapraszamy

 

Michail Ajvaz i Pawło Korobczuk - Kiedy życie jest jedynym nieskończonym opowiadaniem

W ubiegłą środę mieliśmy możliwość w ramach 5. edycji Miesiąca Spotkań Autorskich spotkać się z czeskim pisarzem Michalem Ajwazem i ukraińskim poetą i slamerem Pawło Korobczukiem.

 

Europejski Festiwal Debiutu Prozatorskiego

Żanna Słoniowska, autorka debiutująca w tym roku książką Dom z witrażem, jest gościem Europejskiego Festiwalu Debiutu Prozatorskiego w Kilonii.

 

Zmarł Feliks Netz

Wydarzenia

W niedzielę 12 kwietnia zmarł Feliks Netz – polski poeta, prozaik, eseista, zasłużony tłumacz języka węgierskiego i hiszpańskiego.

 

Nowość PIW- Miron Białoszewski: Proza stojąca, proza lecąca

Nowości

Już 18 marca premiera zupełnie nowego tomu Utworów zebranych Mirona Białoszewskiego: „Proza stojąca, proza lecąca. Teksty rozproszone i niepublikowane".

 

Zmarł wybitny turecki pisarz Yaser Kemal

Wydarzenia

Turecki pisarz Yasar Kemal, uważany za uosobienie literatury tureckiej, zmarł w szpitalu w wieku 92 lat - poinformowała turecka CNN.

 

„Przemyślny szlachcic Don Kichota z Manczy" Książką Roku 2014!

Wydawnictwa

Wczoraj w Bibliotece Narodowej w Warszawie Dom Wydawniczy REBIS został uhonorowany tytułem "Książka Roku" za nowe tłumaczenie „Przemyślnego szlachcica Don Kichota z Manczy" przez profesora Wojciecha Charchalisa (kategoria Proza obca).

 

„Sztamtysz“ tłumaczy literatury w Goethe-Institut w Warszawie

Wydarzenia

Goethe-Institut Biblioteka zaprasza na spotkanie z Ireną Dębek i dyskusję na temat przekładu prozy Hanno Millesiego.

 

Marek Nowakowski nie żyje

Wydarzenia

Dziś w wieku 79 lat zmarł Marek Nowakowski ceniony i popularny prozaik polskiej literatury, zasłynął jako twórca małych form narracyjnych i tzw. "realizmu peryferyjnego" - pisze Jan Bończa-Szabłowski.

 

Pogrzeb Tadeusza Różewicza we wtorek w Karpaczu

Wydarzenia

Pogrzeb Tadeusza Różewicza odbędzie się we wtorek w Karpaczu (Dolnośląskie). Poeta spocznie na ewangelickim cmentarzu przy pochodzącej z przełomu XII i XIII w. drewnianej świątyni Wang.

 

Zmarł Ernest Dyczek

Wydarzenia

Z przykrością informujemy, że dziś w nocy zmarł we Wrocławiu niespodziewanie zasłużony członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich , Ernest Dyczek - prozaik, tłumacz, wydawca.

 

"Rozdroża" najlepszą książką na Gwiazdkę!

Nagrody

Nowa książka Williama Paula Younga, autora bestsellerowej "Chaty" otrzymała podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi tytuł Najlepszej książki na Gwiazdkę.

 

Konkurs z książką Williama Paula Younga "Rozdroża" (Nowa Proza)

Konkursy

Portal Księgarskie wspólnie z wydawnictwem Nowa Proza zaprasza do udziału w konkursie z nową książką autora bestsellerowej "Chaty".

 

"Rozdroża" - nowa książka autora "Chaty"

Zapowiedzi

Autor bestsellerowej Chaty wydał Rozdroża, następną powieść ku pokrzepieniu serc.

 

"Sekret 2. Siła" już jest

Zapowiedzi

Wydawnictwo Nowa Proza anonsuje publikację drugiej części Sekretu Rhondy Byrne zatytułowanej "Sekret 2. Siła":

 

Kontynuacja bestsellerowego Sekretu wkrótce w Polsce!

Zapowiedzi

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Nowa Proza anonsują publikację dalszego ciągu "Sekretu" Rhondy Byrne pt. Sekret siła".

 

Półfinał Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus

Wydarzenia

14 książek zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu siódmej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Wśród półfinałowych pozycji jest sześć książek polskich autorów. Finałowa siódemka zostanie zaprezentowana we wrześniu.

 

Konkurs z Neilem Gaimanem

Konkursy

Wydawnictwo Nowa Proza i Portal Księgarski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Neila Gaimana "Dym i lustra"

 

Baśnie nieoczywiste

Recenzje

Zbiór "Dym i lustra" Neila Gaimana urzekł mnie już od samego początku – od wstępu, a przede wszystkim od pierwszego powiadania: Rycerskości. Opowieść o starszej kobiecie, która kupuje w antykwariacie za kilkadziesiąt pensów Świętego Graala, żeby postawić go nad kominkiem, a potem targuje się o niego z sir Galahadem była tak dziwaczna i ciepła, że aż fascynująca. Sprawiła, że zawładnęło mną owo uczucie obcowania z kawałkiem dobrej literatury, że odkryło się dla siebie coś nowego i...

 

Nowość wydawnictwa Nowa Proza - "Dym i lustra", Neil Gaiman

Nowości

Wydawnictwo Nowa Proza prezentuje jeden z najlepszych zbiorów opowiadań autorstwa Neila Gaimana pt." Dym i lustra"

 

Czarne Warsztaty Pisania Prozą

Zachęcone powodzeniem i wspaniałą atmosferą panującą podczas pierwszych Czarnych Warsztatów Pisania Prozą z ogromną przy­jemnością wydawnictwo Czarne zaprasza na kolejną, jesienną edycję.

 

"Dym i Lustra" - popis wirtuozerii Neila Gaimana Premiera 29 czerwca w Nowej Prozie

Zapowiedzi

"Dym i Lustra" – to kolejny wirtuozerski popis i Neila Gaimana Premiera w wydawnictwie Nowa Proza - 29 czerwca.    

 

Trzeci tom "Dzieł Wszystkich" Leśmiana w PIW-ie

Nowości

Do sprzedaży trafił właśnie trzeci tom "Dzieł Wszystkich" Bolesława Leśmiana zawierający baśnie i inne prozatorskie utwory.

 

Nigdziebądź - powieść Neila Gaimana

Nowości

„Nigdziebądź” to niepokojąca powieść o przeznaczeniu. Richard Mayhew, główny bohater, prowadzi życie podobne do każdego z nas - pracuje w firmie, ma przyjaciół, a także piękną narzeczoną Jessikę, z którą planuje wspólną przyszłość.

 

"Korzeniec" i "Rozsypane wspomniena" najlepszymi książkami roku

Wydawnictwa

Korzeniec” Zbigniewa Białasa - najlepszą książką roku – wybór internautów – kategoria „proza polska”.   „Rozsypane wspomnienia” Jolanty Kwiatkowskiej – najlepszą książka roku – wybór jury – kategoria „proza polska”.    

 

12 książek ma szansę na Nagrodę Giedroycia dzisiaj, 12:12

12 książek z Białorusi jest na liście, z której zostaną wybrane nominacje do Nagrody im. Jerzego Giedroycia dla najlepszej książki prozatorskiej w języku białoruskim w 2011 r. – powiedziała PAP w piątek Elżbieta Szczepańska-Dąbrowska z ambasady RP w Mińsku.

 

Konkurs Literacki PTWK

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek ogłasza XI edycję Konkursu Literackiego PTWK w następujących kategoriach twórczości: poezja, proza, esej i literatura dla dzieci i młodzieży.

 

Czy inspektor zabił? Ostatnie słowa od Reginalda Hilla

Nowości

"Ostatnie słowa" to kolejny z serii kryminalnej Dalziel i Pascoe mistrza brytyjskiego kryminału Reginalda Hilla. Ukazuje się 2 grudnia nakładem Nowej Prozy.

 

Czarne warsztaty pisania prozą

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością zapraszamy w imieniu Organizatorów na "Czarne warsztaty pisania prozą" - edycja pierwsza w dniach 27 maja -3 czerwca 2012 roku w Gościńcu Banica w Beskidzie Niskim.

 

Czy inspektor zabił? "Ostatnie słowa" od Reginalda Hilla

Zapowiedzi

Już za miesiąc do księgarń trafi kolejna pozycja z atrakcyjnej ofrty Nowej Prozy - "Ostatnie słowa" Reginalda Hilla.

 

Kolonialna zagadka w brytyjskim kryminale Reginalda Hilla w lipcu

Zapowiedzi

Wydawnictwo Nowa Proza anonsuje nowość książkę Dalziela Pascoe zatytułowaną "Ścięte głowy".

 

Konkurs Studio Słów - I etap i wyniki

Jurorzy konkursu prozatorskiego „Studio Słów” organizowanego przez Wydawnictwo Papierowy Motyl i BAHAMA FILMS wyłonili 30 autorów, którzy zakwalifikowali się do finału.

 

Konkurs prozatorski "Studio słów"

Wydarzenia

Z dniem 1 kwietnia rusza ogólnopolski konkurs prozatorski „Studio Słów” . Nagrodami w konkursie są warsztaty powieściopisarskie, warsztaty rozwoju osobowości, nagrody rzeczowe oraz publikacja opowiadań w tomiku.

 

„Formuły retoryczne” – nowy cykl spotkań z pisarzami

„Formuły retoryczne” to nowy cykl spotkań z pisarzami, organizowany przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Spotykania będą odbywać się co miesiąc, a dyskusje rozpoczną się do określonej tezy, której prawdziwość postara się dowieść zaproszony na spotkanie gość (czołowi polscy prozaicy różnych pokoleń).

 

Piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach

Zapowiedzi

Rok po chałupniczym wydaniu przez Brada Cummingsa, byłego pastora i właściciela powstałego tylko w tym celu wydawnictwa, „Chata” sprzedała się w milionie egzemplarzy. Do dzisiaj sprzedano ponad 6 milionów.

 

Wrocławski Dom Literatury program Weekendu Otwarcia 17-18 września 2016

Wrocławski Dom Literatury otwiera się dla mieszkańców miasta i regionu! Niedawno instytucja wprowadziła się do nowej siedziby w Rynku, jest tam również przestrzeń spotkań dla wszystkich miłośników książek i kultury; to klub literacko-muzyczny PROZA, który mieści się na drugim piętrze w kamienicy przy Przejściu Garncarskim 2. Chociaż WDL formalnie działa od początku roku, to oficjalne otwarcie zaplanowano na połowę września. Inauguracji Domu Literatury towarzyszyć będzie dwudniowe święto...

 

Miłość zabija.dosłownie w kolejnym kryminale Reginalda Hilla

Nowości

Miłość zabija…dosłownie w kolejnym kryminale Reginalda Hilla zatytułowanym "Okrutna miłość".

 

"Miej odwagę kochać" podbija Polskę

Wydawnictwa

Wydany 26 stycznia Miej odwagę kochać to więcej niż poradnik, to czterdziestodniowe wyzwanie, czterdzieści codziennych zadań dla mężów i żon, pomagających im zrozumieć i praktykować bezwarunkową miłość w życiu codziennym..

 

Konkurs z Rhondą Byrne

Konkursy

Wydawnictwo Nowa Proza oraz Portal Księgarski zapraszają na konkurs czytelniczy poświęcony Rhondzie Byrne i jej książkom!

 

Miłość po liftingu

Zapowiedzi

Pamiętasz… Kolacje przy świecach…. Drżenie serca…pożądanie… To nie musi być koniec. Teraz możesz przywrócić świeżość swemu związkowi. Przeczytaj i podaj swemu partnerowi. Ciesz się miłością po liftingu...

 

„Sekret” Rhondy Byrne po raz czwarty nominowany do Bestsellera Roku

Wydawnictwa

„Sekret” Rhondy Byrne znalazł się w gronie 3-ech pretendentów do tytułu bestselleru 2010 w kategorii: nauki humanistyczne.

 

Konkurs z "Sekretem. Potęgą Młodości"

Konkursy

Wydawnictwo Nowa Proza oraz Portal Księgarski zapraszają wszystkich czytelników do wzięcia w konkursie czytelniczym poświęconym książce "Sekret. Potęga Młodości" Paula Harringtona

 

Lidja Dimkovska - Ukryta kamera

Recenzje

Mimo, iż Wydawca książki Dimkovskiej, pisze na okładce, że jej bohaterką jest "macedońska pisarka, Lila Serafimska", to naprawdę wszechwiedzącą narratorką jest tu tytułowa "Ukryta kamera".

 

"Sekret - potęga młodości"

Zapowiedzi

Oto świeża, ciekawie się zapowiadająca książka wydawnictwa Nowa Proza - "Sekret - potęga młodości" Paula Harringtona.

 

Fannie Flagg powraca!

Zapowiedzi

Z przyjemnością informujemy, że już 10 listopada do polskich księgarń zawita nowa książka Fannie Flag "Wciąż o Tobie śnię".

 

Konkurs z "Ukrytą kamerą"

Konkursy

Państwowy Instytut Wydawniczy oraz Portal Księgarski zapraszają wszystkich czytelników ciekawej, ambitnej literatury do wzięcia w konkursie czytelniczym poświęconym książce "Ukryta kamera" autorstwa Lidji Dimkovskiej, w świetnym jak zawsze tłumaczeniu p. Danuty Cirlić-Straszyńskiej.

 

Duchy, bliźnięta i inne atrakcje - recenzja "Lustrzanego odbicia" Audrey Niffenegger

Recenzje

Stopień skomplikowania relacji międzyludzkich nie ma granic. Podobnie, granic nie ma autorska wyobraźnia. W efekcie połączenia tych dwóch czynników powstała powieść Lustrzane odbicie Audrey Niffenegger. Czasami, słuchając opowieści znajomych o znajomych, którzy... z niedowierzaniem szeroko otwieramy oczy. Czy niesamowitość ma jednak swoje miejsce w rzeczywistości, czy jest tylko efektem przepoczwarzania się treści plotek? Proste pytania, czy można wierzyć w duchy, kochać dwie osoby naraz,...

 

"W stronę Schulza" w Lublinie

Nigdy dotąd niepokazywane rysunki Tadeusza Kantora, lalki Janusza Wiśniewskiego, prace Krystiana Lupy znajdą się na wystawie "W stronę Schulza", którą od soboty można zwiedzać w Zamku Lubelskim.

 

"Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach..." - recenzja "Juliet, nagiej" Nicka Hornby'ego

Recenzje

Gdyby ktoś zapytał mnie o czym właściwie jest "Juliet, naga" - nowa powieść Nicka Hornby’ego nie do końca wiedziałbym co odpowiedzieć. Powodem mojej konsternacji bynajmniej nie byłaby miałkość tematyczna książki, a raczej ogrom problemów, których "Juliet" dotyka.

 

Nowa powieść autorki "Zaklęci w czasie"

Nowości

"Lustrzane odbicie" ukazała się 22 września br. nakładem Wydawnictwa Nowa Proza. Po oszałamiającym sukcesie bestsellerowej "Zaklęci w czasie", Audrey Niffenegger powraca z "Lustrzanym odbiciem", niepokojącą opowieścią o skomplikowanej miłości, tożsamości i rywalizacji pomiędzy bliźniętami.

 

Pomyłka Marcina Lutra

Duński Instytut Kultury oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wieczór z gośćmi z Kopenhagi: poetką Louise Rosengreen oraz poetą, prozaikiem i dramaturgiem Grzegorzem Wróblewskim.

 

X Konkurs Literacki PTWK - poezja, proza, esej, literatura dla dzieci i młodzieży

W dniu 30 czerwca 2010 r. - na posiedzeniu Jury, odbywającym się w Warszawie w Klubie Księgarza - rozstrzygnięta została X edycja promocyjnego Konkursu Literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w czterech kategoriach twórczości: poezja, proza, esej, literatura dla dzieci i młodzieży oraz debiut.

 

"Juliet, naga" Hornby'ego wchodzi do sprzedaży

Nowości

Kolejna powieść międzynarodowej sławy pisarza, autora m.in. Był sobie chłopiec, na podstawie której powstał film z Hugh Grantem, od 8 września pojawi się na księgarnianych półkach.

 

Nick Hornby nowa powieść i płyta

Nowości

"Juliet, naga" to nowa powieść Nicka Hornby’ego, "Lonely Avenue" pierwsza płyta z Benem Foldsem.

 

Już w sprzedaży "Czarny statek"

Nowości

Wydawnictwo Czarne anonsuje publikację książki autorstwa Sherko Fataha zatytułowanej "Czarny statek".

 

Proza Herberta w USA

W amerykańskim wydawnictwie HarperCollins w tłumaczeniach Jarosława Andersa, Michaela Marcha, Allissy Valles, Johna i Bogdany Carpenterów, ukazały się zebrane utwory prozatorskie Zbigniewa Herberta.

 

Światowy bestseller - kryminał Reginalda Hilla już wkrótce

Zapowiedzi

Nakładem wydawnictwa Nowa Proza, 25 sierpnia ukaże się światowy bestseller, kryminał Reginalda Hilla pt. ”Dalziel i Pascoe. Małe sprzątanko”.

 

Nowy talent w polskiej prozie!

Zapowiedzi

"Szczeniaki", debiutancki zbiór opowiadań Sylwii Siedleckiej, to hołd złożony wyobraźni i wolności pisarskiej. W polskiej prozie pojawił się nowy, wyrazisty talent.

 

"Czarny Statek" - zapowiedź... Czarnego

Zapowiedzi

Kerim na własne oczy widzi śmierć ojca i z dnia na dzień przestaje być dzieckiem. Musi zaopiekować się rodzeństwem, przejmuje więc rodzinny interes. Spokojne życie nie jest mu jednak pisane: pewnego dnia zostaje porwany przez fundamentalistów. Gdzieś w górach przechodzi religijną indoktrynację, uczy się walczyć, zabijać i nienawidzić. Towarzysze mu jednak nie ufają, a on czując zbliżającą się śmierć, ucieka z oddziału.

 

Księga miłości - inna niż wszystkie

Nowości

Maureen Paschal sądzi, że może odpocząć i zacząć pracę nad książką po odkryciu ewangelii napisanej przez Marię Magdalenę, gdzie ujawniono, że Magdalena i Jezus byli sobie poślubieni. Prawda o ich dziejach wstrząsnęła światem i sprawiła, że Maureen stała się celem ataków ludzi, którym nie spodobało się jej odkrycie, i bohaterką dla tych, którzy przyjęli je z radością.

 

Zmarł prozaik i publicysta Adam Zieliński

W wieku 82 lat zmarł w Austrii prozaik, publicysta i politolog Adam Zieliński. Był autorem wielu powieści, opowiadań i esejów. Od 1957 r. mieszkał w Austrii.  

 

Rusza siódma edycja konkursu Proza Życia

Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator” zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Literackim UG „Proza Życia” Edycja 7. Konkurs Literacki Uniwersytetu Gdańskiego „Proza Życia” jest organizowany od 2002 roku. Jego celem jest obudzenie w jak najszerszym kręgu odbiorców pasji do literatury oraz promocja młodych, obiecujących autorów.

 

Nowa książka Tadeusza Różewicza!

Nowości

Wycieczka do muzeum, nowa książka Tadeusza Różewicza, jest już w księgarniach. Osiemnaście opowiadań ukazało się w serii "Proza" sygnowanej przez Biuro Literackie. To trzecia, po tomach "nauka chodzenia" i "Kup kota w worku", publikacja autora we wrocławskim wydawnictwie.    

 

Jak jest naprawdę z polską literaturą podróżniczą?

Zapowiedzi

Ameryka Łacińska cieszy się dużą popularnością wśród polskich podróżników, którzy równie często ją odwiedzają, jak i opisują. Egzotyka, magia, niezwykłość i niesamowitość dominują w dostępnych na polskim rynku książkach. Czy jednak rzeczywiście podróżnicy piszą o krajach latynoamerykańskich czy raczej o swoich wyobrażeniach na ich temat?

 

Już w sprzedaży: "Widzialny świat"

Nowości

Wydawnictwo Czarne przedstawia "Widzialny świat" Marka Slouka z serii: "Proza Świata".

 

Nominacje do Nagrody Gdynia 2010

Kapituła Nagrody Literackiej Gdynia pod przewodnictwem prof. Piotra Śliwińskiego, już po raz piąty ogłosiła nominacje w trzech kategoriach: poezja, proza oraz eseistyka. Zgodnie z tradycją, uczyniła to w pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

 

Sekret - potęga młodości

Nowości

Masz w swych dłoniach Wielki Sekret... Sekret – Potęgę Młodości.

 

Nowa książka Tadeusza Różewicza już w maju

Zapowiedzi

Biuro Literackie szykuje wyjątkową publikację dla czytelników Tadeusza Różewicza. Już 27 maja w serii "Proza" ukaże się Wycieczka do muzeum, premierowa książka autora, na którą złoży się 17 opowiadań najwybitniejszego polskiego pisarza.

 

Kolejna edycja Konkursu Literackiego im. K.I. Gałczyńskiego

Konkurs ma zasięg regionalny. W konkursie może wziąć udział każdy, kto do dnia terminu dostarczenia prac ukończy 17 rok życia. Zapraszamy do udziału również autorów spoza regionu polickiego, pod warunkiem, że ich prace konkursowe będą (choćby w części) nawiązywać do problematyki naszego regionu.

 

Wywiad z Katarzyną Rodek

Portal Księgarski rozmawia z Katarzyną Rodek - współwłaścicielką dwóch "topowych" wydawnictw: "MAG" i "Nowa Proza".

 

Dlaczego mężczyźni nie lubią się przytulać po seksie?

Zapowiedzi

Dlaczego mężczyźni nie lubią się przytulać po seksie?, Czy mężczyźni lubią zakupy?, Czy mężczyźni wolą kobiety, które gotują? Jak dać mężczyźnie do zrozumienia, że seks nie daje ci satysfakcji?.    

 

Czarne z nową "Prozą świata"

Wydawnictwa

Wydawnictwo Czarne anonsuje narodziny swojej nowej serii zatytułowanej "Proza świata".

 
 

Nie tylko smutek - Likwidatury cz. IV

Wydarzenia

Żeby nie było, że tylko jękot, smutek i zgrzytanie kaloryfera na zapleczu, postanowiłem na koniec napisać o kilku jaśniejszych sprawach. Bo jaki rok był, taki był, ale - książki się ukazują, spotkania się odbywają, jakaś garstka ludzi coś czyta, bywa że sobie pogada o tym czy owym. Słowem: nie jest dobrze, ale jeszcze nie beznadziejnie. I tak jak następuje - idzie nawijka bardziej pozytywna.

 

Na szlakach Sindbada - o prozie arabskiej

Zapowiedzi

Książka eksploruje najnowsze nurty i tendencje w dzisiejszej literaturze świata arabskiego.

 

Kolęda prozą...

„Kolęda prozą, czyli opowieść wigilijna o duchu” Karola Dickensa to obyczajowa przypowieść o skąpcu, który po głębokiej i drastycznej przemianie charakteru odzyskuje swoje człowieczeństwo.

 

Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory tylko z "Chatą", albo w chacie

Nagrody

"Chata" Paula Younga nominowana do tytułu "Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory".

 

Nagroda Edycja 2009 dla "Poematów prozą" Charlesa Baudelaire'a.

Nagrody

Wydawnictwo słowo/obraz/terytoria zdobyło główną nagrodę w konkursie Edycja 2009 dla książki edytorsko doskonałej za "Paryski splin". Poematy prozą Charlesa Baudelaire'a.  

 

"Teleznowela” Skarżyckiego już niebawem w księgarniach!

Zapowiedzi

Już na dniach, nakładem wydawnictwa Prozami ukaże się debiutancka powieść Rafała Skarżyckiego „Teleznowela”!

 

To już ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy Chaty!

Wokół książek

Wydawnictwo Nowa proza ma przyjemność poinformować, że sprzedaż bestselleru Chata Williama Paula Younga osiągnęła ponad 7milionów egzemplarzy tylko w Stanach Zjednoczonych! Prawa do wydania powieści sprzedano do 35 krajów a obecnie Chata jest na 5 miejscu listy bestsellerów Der Spiegel w Niemczech. Od 2 lat Chata jest na 1. miejscu listy bestsellerów New York Times. Gratulujemy!

 

Inga Iwasiów - Bambino

Recenzje

Inga Iwasiów, ur w 1963 profesor uniwersytetu Szczecińskiego, literaturoznawczyni i krytyczka literacka znana polskiemu czytelnikowi z tomów opowiadań "Miasto ja miasto" oraz licznych rozpraw i esejów literackich. Inga Iwasiów jest także uznaną interpretatorką i znawczynią prozy Leopolda Tyrmanda; napisała o nim powieść zatytułowaną "Opowieść i milczenie".

 

Giorgio Rayzacher - Legenda o nerwowym człowieku

Recenzje

Rankiem w dniu, w którym urodził się Bradis Stundemann, kogut nie zapiał. A nawet gdyby to zrobił, nikt by go nie usłyszał, bo w wielkim mieście rzadko trafiał się kogut – czasem tylko na targu, tam jednak nie miał powodu, by piać, jako że miał zostać sprzedany, a potem oskubany. Najwyżej mógł krzyczeć, zupełnie jak Bradis, gdy wydał pierwszy dźwięk.

 

Fannie Flagg - Dogonić tęczę

Książki, Recenzje

Pamiętacie Elmwood Springs? Małe, malownicze, i dość specyficzne miasteczko, wtopione w stan Missouri? Myślę, że na pewno, w końcu pozwolono nam się w nim bawić, oraz odrobinę je poznać, w jednej z poprzednich książek Fannie Flagg, pod tytułem "Witaj na świecie, Maleńka!".

 

Wielka Kolekcja Literatury XX wieku Gazety Wyborczej

Bestsellery

W niepowtarzalnej kolekcji prozy XX wieku "Gazeta Wyborcza" pokazuje bogactwo i różnorodność literatury minionego stulecia. Nieprzypadkowo kolekcję rozpoczęto 1 czerwca br.od Imienia Róży Umberto Eco - najgłośniejszej powieści ostatniego ćwierćwiecza. Następnie 8 czerwca już Lolita Vladimira Nabokova.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.