RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

39 edycja "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", - spotkanie z Alanem Sasinowskim

Wydawnictwa

Szczecińskie wydawnictwo FORMA w ramach 39 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA" zaprasza na spotkanie z Alanem Sasinowskim i jego nową powieścią "Szczery facet".

 

III Przegląd Filmów o Pisarzach 26-27.XI.2015

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, oddział warszawski zaprasza na III Przegląd Filmów o Pisarzach pt. „Pisarz też człowiek" - 26 – 27 listopada 2015, Dom Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

 

34 edycja "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA"

Wydawnictwa

W ramach 34 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", wydawnictwo poleca spotkanie z Tomaszem Majzelem, autorem tomu poetyckiego: "Treny Echa Tropy"

 

Uroczystość wręczenia nagród IX Międzynarodowego Przeglądu Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera

Wydarzenia

Biblioteka Śląska zaprasza na uroczystość wręczenia nagród IX Międzynarodowego Przeglądu Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera.

 

Najlepsze książki o Poznaniu w jednym miejscu

Wydarzenia

O Poznaniu pisze się dużo, dobrze i ciekawie. To nie reklama nowego wydawnictwa, lecz wniosek, który nasuwa się, gdy zbierze się wszystkie posnaniana w jednym miejscu.      

 

XXII Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i turystycznej

egoroczna XXII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej (Poznań 17-19 października 2013) organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Międzynarodowe Targi Poznańskie, została objęta Honorowymi Patronatami Polskiej Organizacji Turystycznej, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książki i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

Ogólnopolska konferecja: "Z dziejów książki i prasy"

Biblioteki

Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową: „Z dziejów książki i prasy. Przegląd badań za lata 2011 – 2013”, która odbędzie się w dniach 22 -23 kwietnia 2013 roku.          

 

19 edycja "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA"

Wydawnictwa

W ramach 19 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Bogusławą Latawiec i jej powieścią "Ciemnia".

 

"Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 17

Wydawnictwa

Szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zaprasza wszystkich miłośników dobrej, ambitnej literatury do Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Sala Stefana Flukowskiego.

 

XVI Szczeciński Przegląd Literacki

Wydawnictwa

Wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zaprasza XVI edycję Szczecińskiego Przeglądu Literackiego:

 

15, Szczeciński Przegląd Literacki FORMA zaprasza

Wydawnictwa

W ramach 15 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Markiem Majem i jego tomem poetyckim "Obrzeża i skraje".

 

Przegląd „Książki Polecane”- pod koniec sierpnia w księgarniach

Wydarzenia

W drugiej połowie sierpnia ukarze się najnowszy-3/2012- numer Przeglądu Wydawniczego Książki Polecane.

 

Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 12

Wydawnictwa

W ramach 12 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Anatolem Ulmanem i jego nową powieścią "Cigi de Montbazon i Robalium Platona" (http://wforma.eu/215,cigi-de-montbazon-i-robalium-platona.html)

 

"Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 11

Wydawnictwa

W ramach 11 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Leszkiem Szarugą i jego nową książką, zbiorem aforyzmów "Kanibale lubią ludzi" (http://wforma.eu/217,kanibale-lubia-ludzi.html)

 

MSWiA zamówiło narzędzia do „złamania” Tora i podsłuchiwania internautów. Czy złamało przy tym prawo?

Internet

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na zlecenie MSWIA finansuje prace nad narzędziem do cenzurowania Internetu, ujawniania tożsamości ukrywających się w Sieci internautów oraz włamywania się komputerów, przeglądania ich dysków i podsłuchiwania komunikacji.

 

Ryszard Krynicki, Agnieszka Łuczak z IPN i prof. Janusz Tazbir na jednym spotkaniu

Szanowni Państwo, w imieniu Organizatorów uprzejmie zapraszamy na spotkanie z laureatami "Książki Jesieni 2011".

 

Archiwum cyfrowe SBP

Biblioteki

Rozpoczęliśmy budowę archiwum cyfrowego publikacji Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Jego celem jest wdrożenie rozwiązania, które umożliwi przeszukiwanie i dostęp do cyfrowych wersji Wydawnictw SBP.

 

"Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 10

Szczecińskie wydawnictwo FORMA zaprasza w ramach 10 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA" na spotkania autorskie.

 

Wyróżnienie dla A. Topolskiego, autora "Biez wodki"

Biez wodki. Moje wojenne przeżycia w Rosji Aleksandra Topolskiego nagrodzone wyróżnieniem Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych w przeglądzie KSIĄŻKA LATA 2011.

 

Ręka Flauberta w Poznaniu

24 października czyli w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 w poznańskiej Bibliotece Raczyńskich odbędzie się wręczenie nagród "Książki Lata 2011" i spotkanie z laureatami, wśród których znalazła się Renata Lis, autorka książki "Ręka Flauberta".

 

"Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 8

Wydawnictwa

W ramach 8 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Jarosławem Błahym, Nataszą Goerke, Hubertem Klimko-Dobrzanieckim, Arturem Danielem Liskowackim, Miłką O. Malzahn, Dariuszem Muszerem, Krzysztofem Niewrzędą i książką "2011.

 

"splFORMA", e. 7, spotkanie z T. Majzelem, P. Michałowskim i M. Wiśniewskim

w ramach 7 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Tomaszem Majzelem, Piotrem Michałowskim i Markiem Wiśniewskim i ich nowymi ksiązkami:

 
 

XX Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Wydarzenia

Zapraszamy w imieniu organizatorów do udziału w XX edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej’ Poznań 2011, którego finał wraz z ekspozycją nadesłanych publikacji odbędzie się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich Tour Salon w dniach 19-22 października 2011 r.

 

Najlepsze "Książki Wiosny" 2011

Informujemy, że na posiedzeniu w dniu 1 czerwca 2011 r. decyzją jury Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych Laureatami "Książki Wiosny 2011" zostali:

 

Nagroda Przeglądu Wschodniego dla książki wydanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dr Joanna Wolańska została tegoroczną laureatką prestiżowej międzynarodowej naukowej „Nagrody Przeglądu Wschodniego” za najlepsze książki naukowe poświęcone tej tematyce. Nagrodzona została publikacja „Katedra ormiańska we Lwowie w latach 1902-1938".

 

Spotkanie z autorami najlepszych książek kwartału w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteki

W imieniu Organizatorów konkursu - Biblioteki Raczyńskich, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Radia Merkury zapraszamy na spotkanie z autorami najlepszych książek kwartału i wręczenie nagród laureatom Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych.

 

Rusza XI edycja Herbertiady

W środę w Kołobrzegu zaczyna się XI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta. Do konkursu recytatorskiego dla młodzieży zgłosiło się 38 osób. W części artystycznej wystąpią m.in. Mirosław Baka, Jacek Bończyk i Natalia Sikora.

 

Przegląd Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego

Na krajowej liście przeglądów poezji śpiewanej, piosenki poetyckiej i autorskiej pojawi się nowa impreza- Przegląd Piosenki Poetyckiej imienia Piotra Skrzyneckiego. Impreza odbędzie się 6 listopada w Miejskim Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim.

 

XIX Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w imieniu Organizatorów na XIX Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej, który towarzyszyć będzie XXI Targom Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2010.

 

Jacek Cygan gościem Biblioteki

Biblioteka Raczyńskich zaprasza na spotkanie z laureatami Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych.

 

"Mury Hebronu" wg powieści Stasiuka

Spektakl muzyczny "Mury Hebronu" wg powieści Andrzeja Stasiuka to główne wydarzenie czwartego dnia 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej (PPA). Przedstawienie zostało pokazane we wtorek wieczorem na deskach wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

 

Kronika umarłych" Daniela Odiji "Książką Zimy 2009/2010"

Jury Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych postanowiło nagrodzić Daniela Odiję, autora książki "Kronika umarłych" i przyznać tytuł „Książki Zimy 2009/2010”: "za intrygującą opowieść o podziemnych lękach współczesnego miasta".

 

O Roku Chopina i o tym, co za granicą w książce piszczy

Rynek zagraniczny

1 marca przypada dwusetna rocznica narodzin słynnego polskiego kompozytora Fryderyka Franciszka Chopina. Z tej okazji rok 2010 został ogłoszony Rokiem Fryderyka Chopina. W ciągu najbliższych 12 miesięcy czekają na nas m.in. koncerty najlepszych muzyków świata oraz wystawy poświęcone jego życiu i twórczości.

 

Iwaszkiewicza pięć minut w Rzymie

Rynek zagraniczny

W Rzymie rozpoczął się w czwartek przegląd twórczości Jarosława Iwaszkiewicza. Zainaugurowała go projekcja filmu "Panny z Wilka" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

 

Nietypowe odświeżenie książki

Rynek zagraniczny

Nietypowym sposobem na zachęcenie młodych czytelników do sięgnięcia po dzieła literackie jest ich komiksowa adaptacja. Dzięki swojej graficznej formie w bardziej bezpośredni sposób pozwalają one poczuć panującą atmosferę lub stan ducha bohaterów.

 

Miesiąc sukcesów wydawnictwa Bosz

Październik oprócz jesiennej aury przynosi również dobre wiadomości. Po otrzymaniu honorowego wyróżnienia Nagrody IKAR 2009, z satysfakcją informujemy o kolejnym sukcesie, wydawnictwa BOSZ.

 

Przegląd filmów Andrzeja Barta, autora "Fabryki muchołapek"

3 października zapraszamy do Łodzi na przegląd filmów Andrzeja Barta.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.