RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Detoks w tydzień + Zioła w doniczkach - nowości z Jedności

Nowości

Szanowni Państwo, „Przewodniki po zdrowiu” wydawnictwa Jedność są dobrą alternatywą dla pojawiających się w sieci, często słabych merytorycznie treści.

 

Festiwal Stolica Języka Polskiego już od najbliższego weekendu

Wydarzenia

Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Motywem przewodnim drugiej edycji jest poezja Bolesława Leśmiana. Z tej okazji wiersz „Dziewczyna” czytają festiwalowi goście, m.in. Krystyna Czubówna, Joanna Szczepkowska, Łukasz Orbitowski i Zbigniew Wodecki.

 

W wydaswnictwie WAM: Przewodnik po kognitywistyce

Nowości

Polecamy kolejny tom z serii: „Przewodniki po filozofii" w krakowskim wydawnictwie WAM ukazał się „Przewodnik po kognitywistyce":

 

Wyd. WAM: Już jest! Najlepsza książka z duchowości 2016 roku

Nowości

Każda przygoda ma swój początek… Jak pogłębić życie duchowe, pomimo braku czasu i codziennych obowiązków? Jak spotykać Boga w modlitwie, pomimo zmęczenia i zniechęcenia?

 

Przewodnik "W Ziemi Świętej" ks. Adama Bonieckiego - do nabycia od środy 16 marca wraz z "Tygodnikiem Powszechnym" 12/2016

Nowości

Już dziś, 16 marca, wraz z wydaniem „Tygodnika Powszechnego" 12/2016 na Niedzielę Palmową otrzymacie książkę księdza Adama Bonieckiego - relację z wyprawy do Ziemi Świętej - nieoczywisty zapis podróży, portrety spotkanych ludzi i wiele obyczajowych spostrzeżeń.

 

Michał Jagiełło - pogrzeb w Zakopanem

Wydarzenia

Pogrzeb Michała Jagiełły odbędzie się 8 lutego o g. 14:00 w Zakopanem. Msza w kaplicy na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowotarskiej. Wolą rodziny zmarłego jest by zamiast kwiatów złożyć darowiznę na rzecz Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR. Michał Jagiełło zmarł we śnie w nocy z niedzieli na poniedziałek podczas pobytu w Zakopanem. Z wykształcenia był polonistą, ale jego pasją były Tatry, góry.  

 

Zapraszamy na spacer po Warszawie!

„Miasto zaginione…” – Warszawa odbudowana czy wybudowana? Inspiracją do zorganizowania tego spaceru była publikacja Wydawnictwa Olesiejuk „Warszawa. Ballada o odradzającej się stolicy”. Spacer odbędzie się w niedzielę 17.01.2016 r. Rozpocznie się na Placu Grzybowskim, u wylotu ulicy Próżnej o godzinie 11:00, a zakończy około dwóch godzin później w okolicy Ronda Charlesa de Gaulle’a. Spacer poprowadzi dyplomowany przewodnik po Warszawie i Mazowszu, Pan Arkadiusz Żołnierczyk....

 

Nowość wydawnictwa Jedność: Przewodnik po Watykanie

Nowości

Kieleckie wydawnictwo Jedność prezentuje kompletny przewodnik po Watykanie skierowany do szerokiego grona odbiorców.

 

Wiosenne podróże z Wydawnictwem BOSZ

Nowości

Z nadejściem wiosennej aury wydawnictwo BOSZ obniża a o 50% ceny swoich przewodników. Oferta aktualna do końca kwietnia.

 

Ważna nowość wydawnictwa Jedność: Navigare… Przewodnik dla poszukujących

Nowości

Polecamy publikację wydawnictwa Jedność: Navigare… Przewodnik dla poszukujących sensu i nadziei w pełnych zamieszania czasach, w jakich żyjemy autorstwa Gianfranco Ravasi:

 

Nowość wydawnictwa Jedność: „Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności"

Nowości

Wydawnictwo Jedność przygotowało ciekawą publikację: przewodnik autorstwa Fabio Burbona i Enrico Lavagno pt. „Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności":

 

Do Chorwacji i Czarnogóry z przewodnikami Wydawnictwa Bezdroża

Nowości

Krakowskie wydawnictwo Bezdroża poleca Państwa uwadze swoje przewodniki po Chorwacji i Czarnogórze:

 

Wakacyjna wyprzedaż przewodników BOSZ

Nowości

Wydawnictwo BOSZ prezentuje i poleca Państwu wakacyjną wyprzedaż swoich przewodników

 

Święta w Barcelonie? Przewodniki z Wydawnictwa Bezdroże

Nowości

Marzy Wam się oderwanie od codzienności i kilka dni w przepięknych europejskich miastach? Wydawnictwo Bezdroża poleca przewodniki po Barcelonie, Berlinie i Lwowie w promocyjnych cenach.

 

„Navigare… Przewodnik dla poszukujących"

Nowości

Przewodnik dla tych, którzy szukają sensu i nadziei w pełnych zamieszania czasach, w jakich żyjemy. Kardynał Gianfranco Ravasi podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka – zagubionego, poddawanego ideologicznym eksperymentom, doświadczającego pustki i kryzysu tożsamości, a jednocześnie spragnionego sensu i celu życia.

 

"Ukraina. Przewodnik historyczny"

Nowości

Kresy - magiczne słowo dla Polaków, synonim krainy utraconej na zawsze. A dla wielu rodzinnych stron, które na zawsze zapisały się w dziejach i kulturze naszego kraju. Niniejsza książka to nostalgiczna podróż po polskich śladach na Ukrainie.    

 

Czy polskie restauracje zdobędą gwiazdki? - premiera Kulinarnego Przewodnika Michelin

Zapowiedzi

Czerwony Przewodnik Michelin „Main Cities of Europe 2014” Premiera kulinarnego przewodnika Michelin za tydzień

 

"Sztokholm Stiega Larssona. Przewodnik śladami bohaterów Stiega Larssona"

Nowości

Sztokholm Stiega Larssona. Fascynujący przewodnik po stolicy (i nie tylko!) Szwecji śladami bohaterów i autora kultowej trylogii Millennium. Dzięki temu tytułowi odkryjesz na nowo Sztokholm, miejsca opisane w powieściach Larssona – i przedstawione w ich ekranizacjach – oraz zobaczysz to, co... nie istnieje. A wszystko w formie pięciu niezapomnianych spacerów – dreszcz emocji gwarantowany! Unikalne zdjęcia przygotowane z myślą specjalnie o Sztokholmie..., archiwalne fotografie nigdy wcześniej...

 

"Pełnosprawni!? uniwersalny przewodnik po seksie dla tych, którzy żyją z niepełnosprawnością, chronicznym bólem i chorobą"

Recenzje

Czarna Owca, młode, dynamicznie rozwijające się wydawnictwo pokusiło się, moim zdaniem słusznie, o wydanie zgoła przełomowej książki na polskim rynku wydawniczym, a chodzi tu publikację "Pełnosprawni. Uniwersalny Przewodnik po seksie dla tych, którzy żyją z niepełnosprawnością chronicznym bólem i przewlekła chorobą".

 

Warszawa śladami "Lalki" Prusa

Nowości

Warszawę "Lalki" Bolesława Prusa można poznawać samodzielnie, słuchając wydanego właśnie audioprzewodnika na ten temat. Dotąd po stołecznej ścieżce literackiej śladami powieści, chętnych oprowadzali przewodnicy.

 
 

Taniej umrzeć niż się leczyć | Uniwersytet Queer | KP na Łódzkich Targach Ciekawej Książki

O racjonowaniu leków i zabiegów oraz o nowej książce "Zdrowie. Przewodnik Krytyki Polityczne" rozmawiać będą minister Marek Balicki oraz Kinga Dunin.  

 

Recenzja: Urszula Kierczak "Metoda projektów w pracy nauczyciela wychowania fizycznego"

Recenzje

Nauczanie projektowe, to powrót do racjonalnej idei kształcenia umiejętności poszukiwania i zdobywania wiedzy. Uczy samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków, co w w rzeczywistości prowadzi do samoedukacji.

 

delit. czyli subiektywny przewodnik po najnowszej literaturze niemieckojęzycznej

Nowości

Kolejny delit. czyli Subiektywny przewodnik po najnowszej literaturze niemieckojęzycznej jest już dostępny wraz październikowym Aktivistem. W czwartym numerze magazynu przeczytacie o dzikości serca austriackich dramaturgów, ekumenizmie niemieckojęzycznych kryminałów oraz pijaku Falladzie i generale Hammersteinie, którym z Hitlerem nie było po drodze.

 

Ostatnie chwile na jesienne wycieczki i spacery!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca przewodniki turystyczne po Polsce, Europie i świecie

 

Obudź w sobie artystę! "Rysunek. Przewodnik dla początkujących" wyd. Olesiejuk!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk w serii poradników poleca swój "Przewodnik dla początkujących" rysowników:

 

Zaproszenie na Drugie Życie Książki

Wydarzenia

24 czerwca – lato tuż tuż - trzy dni po pierwszym kalendarzowym dniu lata wymieniamy się przewodnikami i książkami podróżniczymi Zaplanuj wakacje - koniecznie z książką!

 

Sprawdź gdzie warto spędzić letni urlop!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk oraz wydawnictwo National Geographic polecają Państwa uwadze sprawdzoną serię przewodników.

 

W Bezdrożach "Motocyklem przez Polskę"

Nowości

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się właśnie pozycja pt. "Polska. Przewodnik motocyklowy". Bezdroża wraz z autorami zapraszają w niezapomnianą podróż po Polsce, z dala od codziennego zgiełku, w stronę mniej uczęszczanych dróg i ciekawych miejsc.

 

Agora wydała zimowy przewodnik Adama Wajraka

Nowości

Zima to najlepsza pora na szukanie tropów zwierząt - przekonuje Adam Wajrak w nowej książce "Przewodnik prawdziwych tropicieli. Zima". Wydanie ukazało się na rynku 12 stycznia 2012 roku nakładem Agory.

 

Interaktywny przewodnik dla dzieci po Łazienkach

Internet

Takiego przewodnika po Łazienkach Królewskich jeszcze nie było. Dzieci będą mogły teraz nie tylko spacerować po królewskim parku , ale w niecodzienny sposób poznać jego historię.

 

Jak opowiedzieć Polskę? - Kierunek Polska -przewodnik

Recenzje

Jak "opowiedzieć" i pokazać Polskę, na siedmiuset stronach, tak by publikacja ta okazała się być oryginalnym projektem wśród tylu książek pojawiających się na ten temat?

 

Nieinfantylny przewodnik dla dzieci

Wydawnictwa

Z książki "Kropka pe el" najmłodsi mogą dowiedzieć się m.in., gdzie w Polsce można popływać statkiem po trawie, stanąć oko w oko z dinozaurem czy gdzie znajduje się międzynarodowe ptasie lotnisko. A to wszystko językiem przystępnym i bez niepotrzebnych zdrobnień.

 

Michael L. Ellis wybrany na Międzynarodowego Dyrektora Przewodników Michelin

Rynek zagraniczny

Michael L. Ellis, urodzony w Nowym Jorku, zawsze był smakoszem. Jako młody człowiek, studiował kulinaria w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

 

"Harry Potter i filozofia"

Zapowiedzi

Do księgarń trafia właśnie nowość wydawnictwa Helion "Harry Potter i filozofia. Przewodnik po Hogwarcie dla Mugoli".

 

Komiksowy przewodnik po mieście

Zapowiedzi

W ramach tegorocznej, trzeciej edycji ogólnopolskiego projektu "Miasto Komiksów" w Stalowej Woli (woj. podkarpackie) powstaje przewodnik po tym mieście, w formie komiksu. Publikacja zostanie wydana jesienią.

 

Kraj Bratanków z Nowym Zielonym Przewodnikiem Michelin

Nowości

Nowy Zielony Przewodnik Michelin przybliża turystyczne walory Węgier. Z jego pomocą można odkryć zaułki Budapesztu, albo wybrać idealne miejsce odpoczynku, z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

 

Ringier Axel Springer Polska wydawcą przewodnika do gry Wiedźmin 2

Wydawnictwa

We wtorek - 17 maja 2011 roku, tuż przed premierą gry Wiedźmin 2, trafi na rynek książka "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Oficjalny Przewodnik".

 

Spotkanie autorskie z Michałem Jagiełło

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie autorskie Michała Jagiełły połączone z promocją książek: "Ciało i pamięć" oraz "Narody i narodowości. Przewodnik po lekturach".

 

Prezentacja książki "Przewodnik po metafizyce" - wydawnictwa WAM

Wydawnictwo WAM i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na debatę Perspektywy metafizyki w XXI wieku

 

W Instytucie Reportażu o książce "Życie. Przewodnik praktyczny"

Zapraszamy do Instytutu Reportażu na spotkanie promujące książkę Dariusza Zaborka "Życie. Przewodnik praktyczny". Z Autorem rozmawiają Mariusz Szczygieł i Paweł Goźliński.

 

Krótki przewodnik po e-booku

Wydarzenia

Polski rynek e-booków zaczyna powoli konkurować z tradycyjnymi książkami. W wersji elektronicznej możemy już czytać ponad 8 tysięcy tytułów. Podpowiadamy dziś za "Gazetą Prawną" jak je kupować, jak za nie płacić i na czym czytać.

 

Rozmowy o Kresach i nie tylko

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie z Januszem M. Paluchem, które odbędzie się na kanwie wydanej przez Małe Wydawnictwo książki "Rozmowy o Kresach i nie tylko", w której zamieszczono rozmowy, jakie na przestrzeni piętnastu lat przeprowadził autor.

 

Przemysław Grzybowski, Edukacja międzykulturowa – przewodnik

Recenzje

Książka Przemysława Grzybowskiego pt. Edukacja międzykulturowa – przewodnik. Pojęcia – literatura – adresy to podręcznik adresowany głównie do nauczycieli, studentów oraz badaczy pogranicza kultury i pedagogiki, a także wszystkich tych, którym bliskie jest wychowanie do szacunku, przeciwstawianie się dyskryminacji oraz uczenie dzieci i młodzieży empatii i otwartości wobec świata. Autor podejmuje w niej refleksję nad pogłębiającym się zróżnicowaniem kulturowym społeczeństw oraz jego...

 

Jak ugryzc Wlochy - Nowy przewodnik Michelin

Nowości

Michelin wydaje 56. edycję kulinarnego przewodnika Michelin po Włoszech Przyznano w nim bowiem gwiazdki 276 restauracjom, oraz 33 nowe wyróżnienia Bib Gourmand. Najwięcej gwiazdek zdobyły restauracje w Lombardii.  

 

"Przewodnik po malarstwie Janusza Tarabuły dla mieszkańca Gliwic"

Zapowiedzi

Uprzejmie informujemy o nowej publikacji wydanej wspólnie przez Galerię Zderzak i Czytelnię Sztuki w Gliwicach: "Przewodnik po malarstwie Janusza Tarabuły dla mieszkańca Gliwic".

 

Michał Jagiełło - Narody i narodowości. Przewodnik po lekturach. Tom I

Recenzje

Są książki, których wartość na pierwszy rzut oka jest nie do przecenienia. Będą "dojrzewać" w naszej świadomości jak idee, poglądy, które na długo przed nami kształtowały horyzont myślowy naszych pradziadków, dziadków i ojców. Z tym, że "wyłowione" z setek artykułów, esejów, traktatów czy wypowiedzi przełamią nasze odwieczne stereotypy i myślowe kalki.

 

"Bieda. Przewodnik dla dzieci." - spotkanie

Skąd bierze się bieda? Czy biedny oznacza gorszy? Jak można pomóc tym, którzy mają mniej od nas? Z reguły tych pytań nie zadaje się dzieciom. My spróbujemy. W niedzielne popołudnie 28 listopada o biedzie z dziećmi porozmawiają Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka radiowej Trójki, autorka audycji Dzieci wiedzą lepiej, oraz Hanna Gill-Piątek, współautorka książki Bieda. Przewodnik dla dzieci.    

 

Rozmowa o książce "Narody i narodowości. Przewodnik po lekturach"

Duński Instytut Kultury oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na ROZMOWĘ PRZY WINIE o książce Michała Jagiełły "Narody i narodowości. Przewodnik po lekturach"

 

Dr House

Zapowiedzi

Mamy wspaniałą informację dla fanów dr House'a. Za sprawą Domu Wydawniczego Rebis do księgarń trafia właśnie oficjalny przewodnik po serialu!

 
 

Przewodnik literacki po Krakowie i województwie małopolskim

Nowości

Przewodnik zabiera Czytelnika w zaskakującą i niekonwencjonalną podróż. Proponuje wędrówkę precyzyjnie wytyczonymi trasami, lecz zwiedzane miejsca przedstawia z perspektywy innej, niż tradycyjne informatory turystyczne.

 

Spotkanie autorskie z Ewą Zamorską-Przyłuską

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach oraz Wydawnictwa WAM zapraszamy na spotkanie z Ewą Zamorską-Przyłuską, autorką "Przewodnika literackiego po Krakowie i województwie małopolskim".

 

Serialowa Majka doczekała się książki

Zapowiedzi

Majka w Krakowie. Przewodnik po serialu i mieście to atrakcyjny, nietypowy i wyjątkowy przewodnik po Krakowie, jaki mało kto zna. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera kilkanaście wywiadów z aktorami.

 

Amerykańscy studenci napisali przewodnik po Rynku

Nowości

Dwunastu studentów ze Stanów Zjednoczonych przez trzy tygodnie pracowało we Wrocławiu nad przewodnikiem po najciekawszych miejscach Rynku i jego okolicach.

 

Strefa Wolnego czytania rozkręciła Kraków literaturą

Wydarzenia

9 czerwca wręczone zostały certyfikaty Strefy Wolnego Czytania, a trzy dni później, 12 czerwca ukazał się pierwszy Literacki Przewodnik po Krakowie – w nim literackie trasy, rozmowy z pisarzami, lista wyróżnionych miejsc wraz z uzasadnieniem oraz - Wilq w Krakowie!.

 

Poznaj literacki Kraków i okolice

Nowości

Przewodnik zabiera Czytelnika w zaskakującą i niekonwencjonalną podróż. Proponuje wędrówkę precyzyjnie wytyczonymi trasami, lecz zwiedzane miejsca przedstawia z perspektywy innej, niż tradycyjne informatory turystyczne.  

 

Przewodnik dla zapracowanych

Zapowiedzi

Autorka bestsellerów Joan Borysenko w swej mądrej i pełnej humoru książce uczy nas, jak troszczyć się o siebie, budować zdrowe relacje z innymi ludźmi, mądrze gospodarować czasem, na nowo ustalić życiowe priorytety, odróżniać sprawy ważne od nieważnych, być bardziej zrelaksowanym, a przy tym bardziej efektywnym, za pomocą małych kroków zmieniać swoje życie.

 

Przewodnik dla rodziców i chrzestnych - nowość PAX-u

Zapowiedzi

Zaskoczyła Cię czyjaś prośba i zastanawiasz się, co to znaczy być matką chrzestną lub ojcem chrzestnym dziecka lub osoby dorosłej, która ma wkrótce przyjąć chrzest?

 

Nowy Jork. Przewodnik niepraktyczny

Nowości

Miasta mają swe historie, mity założycielskie o kilku fakultatywnych wersjach. Egzystują na różnych poziomach. Tak też jest w przypadku Nowego Jorku Kamili Sławińskiej. Dziennikarka pisze reportaż z odkrywania Miasta.

 

Zabierz się w ślad za Oskarem Schindlerem

Gdzie żył i pracował niemiecki przemysłowiec, który uratował od Zagłady ponad tysiąc Żydów? Dlaczego znalazł sie w Krakowie we wrześniu 1939 roku? Jak w czasie wojny wyglądały jego kontakty z instytucjami nazistowskimi, a jak z organizacjami żydowskimi?

 

100 000 na liczniku e-przewodników!

Wokół książek

Portal e-przewodniki.pl wystartował w maju 2008 r. i od samego początku przyświecała mu idea tworzenia internetowych przewodników wraz z internautami. Wydawnictwo Bezdroża wprowadziło na portal ponad 150 e-przewodników po świecie, które są stale uzupełniane o nowe miejsca, zdjęcia, komentarze.

 

Początek roku z Chopinem - i Boszem

Nowości

Początek roku dla Wydawnictwa BOSZ był bardzo pracowity, bowiem z okazji 200-setnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zostały wydane dwie publikacje poświęcone jego sylwetce:  

 

Czerwony przewodnik Michelina - klub tylko dla ekskluzywnych

Wydawnictwa

Czerwony Przewodnik Michelin jest pierwszym przewodnikiem kulinarnym na świecie - numerem jeden zarówno pod względem ilości sprzedaży, jak też historii i reputacji.

 

Mały skandal? Duży wydawca i przewodnik po seksie analnym

Zapowiedzi

Wydawnictwo Muza szykuje ostry początek roku. „Seks analny bez tajemnic” to książka dla osób obojga płci, zachęcamy więc do wspólnego korzystania z niej, aby przydać życiu zupełnie nowego, rozkosznego wymiaru.

 

Styczeń w Tarabuku

Poniżej przedstawiamy program spotkań, które odbędą się w Tarabuku.

 

Nowość Homini - "Trzy filary świata. Przewodnik pielgrzyma XXI wieku"

Nowości

Książkę Benoît Standaerta, benedyktyna z Opactwa św. Andrzeja w Zevenkerken w Belgii, można traktować jako swoisty przewodnik po życiu wiary.

 

Polityczny przewodnik po Ukrainie

Nowości

Jedna czy wiele Ukrain? Demokracja czy oligarchia? Ukraińskie rodowody i ukraińskie tożsamości. Ukraina wobec Rosji i wobec Polski, wobec świata i Europy. Ukraińska Powstańcza Armia i Armia Czerwona. Donieck i Lwów. Lwów etniczny i symboliczny, polski Wołyń i zagłada Żydów.

 

"Przewodnik po Krakowie. Reprint z 1891 r." - nowość „Cracoviana”

Zapowiedzi

Drukarnia Sowa i portal Wyczerpane.pl prezentują: Kazimierz Bartosiewicz: "Przewodnik po Krakowie. Reprint z 1891 r.". Szczegóły tyczące się historii miasta znajdzie czytelnik na każdej stronnicy niniejszego przewodnika.  

 

Spotkanie z Marzeną Filipczak

Zapraszamy na spotkanie z Marzeną Filipczak, dziennikarką, podróżniczką, autorką książki: "Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet”.

 

Miesiąc sukcesów wydawnictwa Bosz

Październik oprócz jesiennej aury przynosi również dobre wiadomości. Po otrzymaniu honorowego wyróżnienia Nagrody IKAR 2009, z satysfakcją informujemy o kolejnym sukcesie, wydawnictwa BOSZ.

 

Przewodnik po Poznaniu na telefon komórkowy na Tour Salonie

Wydarzenia

21-24 października podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu będzie można bezpłatnie pobrać na telefon komórkowy przewodnik z mapą Poznania. Cyfrowy przewodnik, przygotowany specjalnie na targi w ramach programu PolskaTurystyczna.pl, dostępny będzie na stoisku nr 283.

 

Włochy Południowe w październiku

Zapowiedzi

Wszystkich, którzy poszukują jeszcze słońca i ciepła w jesiennej Europie warto zachęcić do podróży na południowy kraniec naszego kontynentu. Jesień w południowych Włoszech może być prawdziwym śródziemnomorskim dolce vita, w którym estetyczne doznania związane z krajobrazem i architekturą włoskich miasteczek doskonale łączą się z przygodami kulinarnymi, a zwłaszcza degustacją wybornych win. Łagodny klimat i bajkowe jesienne kolory tego regionu sprawiają, że wielu podróżnych wybiera Włochy...

 

Przewodnik po Dzielnicy Czterech Wyznań

Nowości

Z zapotrzebowania turystów i głębokiego przekonania twórców o konieczności powstania informatora w postaci niewielkiej książki powstał przewodnik "Dzielnica Czterech Wyznań" - mówi Stanisław Rybarczyk - Prezes fundacji „Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”.

 

Książki o serialu "Dr House"

Nowości

Przedstawiamy dwie książki Prószyński i S-ka poświęcone serialowi Dr House. Pierwsza - "Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu" ukaże się na rynku 22 września, zaś druga (zbór esejów) - Dr House. Całkowicie bez autoryzacji - trafi na księgarskie półki 6 października.  

 

Trasy górskie Bezdroży do pobrania na GPS!

Nowości

Zbliża się jesień, najpiękniejsza w górach pora roku. Wydawnictwo Bezdroża, ceniąc sobie wykorzystywanie nowych technologii i dbałość o bezpieczeństwo w górach, dzieli się z Czytelnikami trasami górskimi opartymi o specjalnie zebrane w tym celu współrzędne GPS.

 

Coraz więcej przewodników Michelin w wersji polskojęzycznej!

Wydawnictwa

Pierwszy przewodnik Michelin ukazał się ponad 100 lat temu. Kiedy na przełomie XIX i XX wieku na francuskich drogach pojawiły się pierwsze "automobile", André Michelin założył we Francji sieć biur informacji podróżniczej, które wskazywały najlepsze trasy i miejsca szczególnie warte odwiedzenia i doradzały gdzie przenocować lub zatrzymać się na obiad. W 1900 r. Michelin wydał pierwszy turystyczny przewodnik po Francji. Ciekawostki poszeregowano według systemu gwiazdkowego, który...

 

Budapeszt i Balaton - do kraju bratanków z Bezdrożami

Nowości

Budapeszt to niezwykła stolica: stolica-zdrój! Metropolia, która dzięki swym gorącym źródłom, zamiast zgiełku oferuje relaks i wytchnienie. Działa tu prawie 50 kąpielisk zasilanych naturalnymi gorącymi źródłami mineralnymi, bijącymi pod wzgórzami Budy.

 

Przewodnik po książkach o miłości

Bestsellery

Chłam, szkodliwy banał, i to seksistowski! - grzmią krytycy. Jednak według szacunków amerykańskiego Stowarzyszenia Pisarzy Romansów, jeden na pięciu czytających sięga właśnie po książki o miłości. Agnieszka Lichnerowicz, dziennikarka radia TOK FM, a na co dzień miłośniczka romansów, przejrzała półki księgarń.

 

Droga na północ - Zielony Przewodnik po Norwegii i Szwecji

Nowości

Na tropach odważnych wikingów i Alfreda Nobla. Przylądek Północny – miejsce, gdzie można dotknąć gwiazd. Pierwszy raz w polskiej wersji językowej Zielony Przewodnik Michelin po Norwegii i Szwecji.

 

Nowość. Przewodnik po Warszawie rok 1912

Nowości

W związku z opublikowaniem w druku książki z serii "Varsoviana": "Przewodnik po Warszawie i okolicach. Reprint z 1912 r.

 

Amerykańscy studenci opracowali przewodnik po Ostrowie Tumskim

Studenci z USA, którzy przyjechali do Wrocławia, żeby poznać kulturę Europy, przygotowali przewodnik po najstarszej części Wrocławia.

 

M. A. Zawadzki - Przewodnik zakochanych

Książki, Recenzje

"Przewodnik zakochanych, czyli jak zdobyć szczęście w miłości i powodzenie u kobiet" autorstwa M.A. Zawadzkiego to książka złożona po raz pierwszy do druku w 1903 roku. W tych, dla wielu z nas, zamierzchłych czasach miała poradzić przeciętnemu Polakowi, jak szybko i zgodnie z obowiązującymi regułami, zmienić stan cywilny. Minęło ponad 100 lat. Z dzisiejszej perspektywy znajdujące się w tym poradniku przykłady rozmówek oraz listów miłosnych, są reliktem dawnych czasów. Z pewnością...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.