RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nowa książka Davida Mitchella zapowiedziana. Premiera za sto lat!

Rynek, Rynek zagraniczny

Biblioteka Przyszłości, czyli projekt szkockiej artystki Katie Peterson (widoczna na zdjęciu) ma na celu zaangażować pisarzy do myślenia o przyszłych pokoleniach. Na terenie Nordmarki (Norwegia) zasadzono 1000 drzew, które zostaną przeznaczone na papier do książek.

 

Reforma czy rewolucja - losy nowej ustawy PSW i zmiany w przepisach antyplagiatowych

Prawo

Jednolity System Antyplagiatowy ma działać od roku akademickiego 2018/2019. W tym samym roku ma także zacząć funkcjonować nowa ustawa PSW. To zapowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które padły podczas konferencji "Reforma czy rewolucja - przyszłość szkolnictwa wyższego w Polsce", którą organizowała Fundacja im. Augustina-Jeana Fresnela wraz z firmą Plagiat.pl

 

X Forum Kultury Języka - 14-17 października - Bydgoszcz

Fundacja PWN wspólnie z Radą Języka Polskiego przy Prezydium PAN, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Narodowym Centrum Kultury organizuje w dn. 14–17 października 2015 r. w Bydgoszczy X Forum Kultury Słowa „Przyszłość polszczyzny – polszczyzna przyszłości”.      

 

Zaproszenie na Konferencję Ocal książki – kampania na rzecz przyszłości polskiej książki

Wydarzenia

Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polska Izba Książki oraz Artur Dębski – poseł prowadzący projekt Ustawy o Książce w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają na Konferencję Ocal książki"– kampania na rzecz przyszłości polskiej książki.

 

Philip K. Dick. "Czy był szalony? Bez wątpienia. Gdyby był normalny, nie byłby geniuszem"

Nowości

Philip K. Dick. „Czy był szalony? Bez wątpienia. Gdyby był normalny, nie byłby geniuszem”. – tak o autorze mówi Lech Jęczmyk. 28 kwietnia trafi do księgarń „Philip K. Dick. Człowiek, który pamiętał przyszłość" autorstwa Anthony’ego Peake’a.

 

Andrzejkowe przepowiednie. Jaką przyszłość przewiduje Wróżbita Maciej dla rynku e-booków?

Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawy. Lano na wodę wosk, z uformowanych w ten sposób figur przepowiadano przyszłość, dziewczyny zaglądały do studni, by zobaczyć w niej odbicie przyszłego męża. Współcześnie Andrzejki mają głównie formę dodatku do wieczorów tanecznych i spotkań towarzyskich. Są jednak tacy, dla których wróżby wykonywane tego wieczoru to przede wszystkim tradycja. Virtualo w konwencji andrzejkowej zabawy poprosiło o...

 

Przedsprzedaż: Joseph Rykwert "Pokusa miejsca. Przeszłość i przyszłość miast"

Jedna z najważniejszych książek poświęconych tematyce miast ukazuje się po raz pierwszy po polsku W księgarniach od 22 października 2013 Zyskaj, kupując książkę w przedsprzedaży 15 % rabatu i wysyłka gratis.

 

Konkurs na materiał o przyszłości prawa autorskiego

Prawo

Wiele/u z nas ma poczucie, że coś jest nie tak z prawem autorskim, że nie pasuje ono do epoki cyfrowej. Wizje dobrego prawa własności intelektualnej konkurują ze sobą na politycznych arenach Unii Europejskiej i innych międzynarodowych instytucji.

 

Czytać, ale na czym? Zapraszam na pojedynek ekspertów

Internet

Szanowni Państwo, w imieniu firmy Legimi zapraszamy na transmisję wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie Pojedynek ekspertów. Robert Drózd i Przemek Pająk spierać się będą na temat przyszłości urządzeń do czytania ebooków.

 

Neil Gaiman o przyszłości rynku książki

Rynek zagraniczny

Podczas Londyńskich Targów Książki, jakie rozpoczęły się w poniedziałek w Wielkiej Brytanii, autor "Amerykańskich bogów" i "Koraliny" podzielił się z publicznością swoimi opiniami o przyszłości rynku książki na świecie.

 

Dokąd zmierzasz książko?

Rynek zagraniczny

Targi Książki we Frankfurcie nad Menem, które odbyły się w dniach 10-14 października, to najważniejsze i największe wydarzenie w branży. Jakie trendy można było na nich zaobserwować? Zacieranie się granic między książkami a grami wideo. Przyszłością wydają się książki nie tyle do czytania, ile do odtwarzania

 
 

Konferencja "Cyfrowa Przyszłość" Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Biblioteki

Serdecznie zapraszamy na jutrzejszą konferencję "Cyfrowa Przyszłość" poświęconą edukacji medialnej i informacyjnej. Konferencja odbędzie się we wtorek 29 maja 2012 o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, przy ul. Pańskiej 3.  

 

Konferencja "Cyfrowa Przyszłość"

Internet

W imieniu Fundacji Nowoczesna Polska serdecznie zapraszam na konferencję "Cyfrowa Przyszłość" poświęconą edukacji medialnej i informacyjnej.

 

Wydawnictwa Czarne - już w sprzedaży: Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości

Nowości

Wydawnictwa Czarne anonsuje już w sprzedaży "Czarnobylską modlitwę. Kronika przyszłości" Świetłany Aleksijewicz opublikowaną w serii: "Reportaż".  

 

Harald Welzer w Polsce

S. Fischer Stiftung, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Warszawskie Targi Książki zapraszają 10.05.2012 na spotkania z prof. Haraldem Welzerem, współautorem książki "Koniec świata, jaki znaliśmy. Klimat, przyszłość i szanse demokracji".

 

Seminarium „Kultura i Rozwój" | Bunt sieci

Internet

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Kultura i Rozwój | Kultura przyszłości. W stronę foresightu polityki kulturalnej” organizowanego przez Obserwatorium Kultury NCK i Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas.

 

Prawo autorskie po ACTA - Debata w Zachęcie

Prawo, Internet

Tematem spotkania będzie przyszłość prawa autorskiego w Polsce. Podczas spotkania będziemy dyskutować o tym co się nie sprawdza w obecnym systemie prawnym.

 

"Wielka Rosja inaczej..." - spotkanie w Narodowym Centrum Kultury

Ratusz Staromiejski i Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na panel dyskusyjny "Dziedzictwo przeszłości, fundamentem przyszłości. Wielka Rosja inaczej..."

 

Przyszłość kultury, przyszłość polityki kulturalnej - ”VI seminarium Kultura i Rozwój”

Recepcja programu kulturalnego polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, starania polskich miast o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, inicjatywy obywatelskie które doprowadziły do podpisania Paktu dla kultury udowodniły w spektakularny sposób, że kultura ma znaczenie.

 

Stworzeni do likwidacji

Nauczanie języka i literatury polskiej to najlepiej pojmowany patriotyzm. Być może jedyna postać patriotyzmu niebudząca wątpliwości - pisze Inga Iwasiów w "Tygodniku Powszechnym".

 

Wyzwania Internetu na 20-lecie w Polsce

Internet

Równo 20 lat temu doszło do pierwszego połączenia internetowego w Polsce. Początkowo tylko dla wybranych, dziś dostęp do sieci ma 63 proc. gospodarstw domowych w kraju. Internet wkroczył nagle w nasze życie, zmienił je i będzie zmieniał je nadal - w wymiarach społecznym, gospodarczym i technologicznym, stawiając wciąż nowe wyzwania.

 

Premier o rozwoju Internetu: Krótsze przechowywanie danych, większa ochrona

Internet

Zakończyło się kolejne spotkanie premiera Donalda Tuska z przedstawicielami organizacji pozarządowych, blogerami i przedsiębiorcami branży internetowej. Rząd skróci okres przechowywanie danych, poprawi ochronę praw w Internecie.

 

Jaka przyszłość czeka Internet?

Internet

Brak prywatności, prasa tylko w wersji elektronicznej, szeroka cyberprzestępczość, partner z Internetu - tak internauci po 20 latach istnienia Internetu użytkownicy widzą przyszłość sieci. Użytkownicy chcą, by Internet dostarczał rozrywkę w HD - wynika z badania Microsoft

 

Książka elektroniczna - teraźniejszość i codzienność

W taki sposób właściwie powinniśmy nazwać dzisiejszą dyskusję panelową, która zakończyła dwudniową konferencję pt. "e-Książka - przyszłość czy codzienność".

 

Książka elektroniczna - teraźniejszość i codzienność

Internet

W taki sposób właściwie powinniśmy nazwać dzisiejszą dyskusję panelową, która zakończyła dwudniową konferencję pt. "e-Książka - przyszłość czy codzienność".

 

Konferencja branżowa - Przyszłość książki w świecie cyfrowym - 14 kwietnia 2011

Wydarzenia

Polska Izba Druku zaprasza na Konferencję Poligraficzną 2011 podczas Międzynarodowych Targów Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych Poligrafia w Poznaniu. Konferencja zatytułowana "Przyszłość książki w świecie cyfrowym" odbędzie się 14 kwietnia w sali WTC przy paw. 5 na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

"Śmierć gazet i przyszłość informacji"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne poleca swoim czytelnikom książkę Bernarda Pouleta "Śmierć gazet i przyszłość informacji". Zapraszamy to zapoznania się z tą intrygującą pozycją.

 

Spotkanie z Robertem T. Preysem

24.09. 2010 o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z Robertem T. Preysem, autorem powieści "Orędzie czas przyszłości" oraz "Tajemnice Sahary". Poniżej prezentujemy informacje o książce "Orędzie - czas przyszłości"

 

Polowanie na Słowa - Poetycka Gra Miejska Przyszłości

Wydarzenia

W dniach 13-20 września br. w Warszawie w ramach kampanii "Wiersze w Metrze" odbędzie się specjalnie zaprojektowana dla miłośników poezji, nowych technologii i gier miejskich - Poetycka Gra Miejska Przyszłości.

 

Tak oto dorobiliśmy się pokaźnej grupy cyfrowych analfabetów

Internet

"Dziennik Gazeta Prawna": Sześć milionów Polaków nie ma dostępu do internetu i nie zamierza korzystać z sieci w przyszłości - wynika z raportu CBOS, o którym pisze gazeta. Organizacje pozarządowe apelują do premiera o jak najszybszą walkę z wykluczeniem cyfrowym.

 

Jaka będzie przyszłość religii?

Zapowiedzi

Wyrastających z odmiennych tradycji intelektualnych Richarda Rorty'ego i Gianniego Vattima łączy krytyczna postawa wobec tradycji metafizycznej. Rzucone przez nich wyzwanie wykracza poza filozofię i wymaga od nas ponownego rozważenia podstaw wiary w Boga oraz życia religijnego. Autorzy twierdzą, że odrzucenie metafizycznej prawdy nie wymaga uśmiercenia religii, rysując przed nami perspektywę nowego sposobu ujmowania religijności.

 

Podatek od Google'a mógłby pomóc lokalnym gazetom

Prawo

Niezależny brytyjski komitet badań nad przyszłością społeczeństwa obywatelskiego kierowany przez doradcę politycznego Geoffa Mulgana ostrzega przed "dziennikarstwem z taśmy produkcyjnej", którego efektem są recyklowane wiadomości (recycled churnalism).

 

Nowość: Orędzie. Tajemnica przyszłości

Zapowiedzi

"Orędzie" to thriller polityczno-przygodowy z domieszką science fiction i wątkiem miłosnym w tle. Akcja powieści toczy się w niedalekiej przyszłości.

 

Millennium w Nowym Wspaniałym Świecie

Wydawnictwo Czarna Owca zaprasza 13 stycznia 2010 r. do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na seminarium prof. Przemysława Czaplińskiego z cyklu: Śledztwo w sprawie przyszłości.

 

"Orędzie", "Niezwykła zwyczajność" - nowości Wydawnictwa Ad Oculos

Nowości

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy Państwu nowe tytuły Wydawnictwa "Ad Oculos":

 

WSiP-owska "e-Akademia Przyszłości" – projekt edukacyjny dla gimnazjalistów

Wydarzenia

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. zapraszają Dyrektorów gimnazjów oraz nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, WOS, informatyki i języka angielskiego na konferencję promującą projekt "e-Akademia Przyszłości'.

 

Polacy - w pułapce autostereotypów?

Pod takim tytułem ukazała się najnowsza publikacja Polskiego Forum Obywatelskiego dostępna na stronie www.pfo.net.pl.

 

Jorg Knoblauch, Johannes Huger, Marcus Mockler - Nadaj życiu kierunek. Trzy kroki ku spełnionej przyszłości

Recenzje

Książka spółki trzech niemieckich Autorów pod pouczającym tytułem Nadaj życiu kierunek. Trzy kroki ku spełnionej przyszłości. jest przykładem tego jak zmienia się stosunek twórców do ich przyszłych czytelników. Nie mamy tu do czynienia z łatwym schlebianiem czy potakiwaniem.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.