RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

IX edycja konkursu „Książka Historyczna Roku”

Rynek, Wydarzenia

Telewizja Polska, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej oraz dołączające w tym roku do współorganizatorów Narodowe Centrum Kultury ogłaszają dziewiątą edycję konkursu „Książka Historyczna Roku”. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.

 

"Historie jak z książki" Marka Stremeckiego od lipca w Radiowej Trójce

Rynek, Wydarzenia

Dyskusje z gośćmi, felietony, omówienia najlepszych nowości wydawniczych oraz unikatowe materiały z archiwum Polskiego Radia - tak zapowiada się nowa audycja poświęcona literaturze historycznej w Radiowej Trójce. Pierwsze wydanie "Historii jak z książki" Marka Stremeckiego już w niedzielę (3.07) o godzinie 12:05.

 

Zapraszamy do audycji radiowej z Katarzyną Bąkowicz i Marcinem Kozłowskim. Rozmawiali o rozmowach...

„Ludzie nie zdają sobie sprawy, jakie są najpotężniejsze narzędzia komunikacji” Zapraszamy do audycji radiowej RDC z Katarzyną Bąkowicz i Marcinem Kozłowskim. Rozmawiali o rozmowach...

 

Jerzy Bralczyk całe życie mówi cytatami z "Trylogii"

Wydarzenia

– Zaraziłem tym syna. Kto wie, czy w znajomości Sienkiewiczowskich dialogów nie jest lepszy ode mnie – mówił wybitny językoznawca i wielki miłośnik "Trylogii".

 

XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu im. Stanisława Grochowiaka

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie & Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie ogłaszają XII Ogólnopolski Konkurs Literacki imienia Stanisława Grochowiaka w dziedzinie poezji, prozy, dramatu i słuchowiska radiowego organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. .

 

"Ptaki drapieżne", czyli rozmowa o likwidatorze z AK w Klubie Trójki.

Wydarzenia

Mocną, kontrowersyjną książkę „Ptaki drapieżne. Historia Lucjana ‘Sępa’ Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK”, Michał Nogaś przedstawił niedawno w jednej ze swoich porannych recenzji.

 

Twórczość Josifa Brodskiego w Radiowej Dwójce

Z okazji przypadającej 28 stycznia 20. rocznicy śmierci Josifa Brodskiego od 25 do 29 stycznia w cyklu „To się czyta” Program 2 przedstawi jego dwa obszerne eseje w przekładzie Anny Kołyszko, pochodzące ze wznowionego ostatnio przez Wydawnictwo ZNAK legendarnego tomu rosyjskiego noblisty „Pochwała nudy”.

 

Karol Maliszewski laureatem Emocji Radia Wrocław Kultura

Wydarzenia

Emocja 2015 w kategorii Literatura wędruje do Karola Maliszewskiego, poety, powieściopisarza, krytyka, eseisty, już legendy kilku pokoleń polskich literatów.

 

Książki roku według Michała Nogasia

Wydarzenia

Subiektywne zestawienie 33 najlepszych książek z 2015 roku według dziennikarza Trójki prowadzącego m.in. audycję "Z najwyższej półki".

 

Dariusz Rosiak z nagrodą PAP im. R. Kapuścińskiego

Nagrody

W czwartek 3 grudnia Dariusz Rosiak odebrał w warszawskich Łazienkach Królewskich prestiżową Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jury uhonorowało publicystę Trójki w kategorii „materiał dźwiękowy” za reportaż „Raport z Kurdystanu”.

 

Mikołajki z Żabkiem i Ropuchem Arnolda Lobela

Mikołajkowe czytanie opowieści o Żabku i Ropuchu Arnolda Lobela na antenie radiowej Trójki.

 

Biblioteki w radiowej Jedynce

Internet

W czwartek radiowa Jedynka wspólnie z „Rzeczpospolitą″ nagrodziła zwycięzców Rankingu Bibliotek - przedstawicieli dziesięciu najlepszych bibliotek w Polsce. Liderom naszego tegorocznego Rankingu będzie poświęcona dzisiejsza audycja z cyklu „Rozdroża kultury″ w radiowej Jedynce (23 listopada po 20.15).

 

Książka historyczna roku wybrana po raz ósmy!

Wydarzenia

Kazimierz Krajewski, Igor Janke, Maciej Gawlikowski, Mirosław Lewandowski i Agata Mirek zostali laureatami 8. edycji konkursu „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego.

 

Zbigniew Dmitroca „Radio Swoboda”

Nowości

Radio Swoboda to osobliwy portret rzeczywistości nakreślony przez 10 współczesnych poetów rosyjskich starszego i młodszego pokolenia. Wiersze z antologii w wyborze i przekładzie Zbigniewa Dmitrocy w sposób odważny komentują nie tylko kremlowską politykę, ale także realia życia w dzisiejszej Rosji. Biełow, Fanajłowa, Goralik, Kuprijanow, Kudriawcew, Oborin, Pomierancew, Rodionow, Stiepanowa, Wodiennikow – każdy autor w charakterystycznym dla siebie stylu pochyla się nad problemami obywatelskimi,...

 

Recenzja: „W rodzinie ojca mego” Marcin Wójcik

Recenzje

W wielu niezależnych sondażach można odnaleźć niepokojące informacje o tym, że coraz więcej osób przestaje z różnych powodów wierzyć w Boga oraz regularnie chodzić do kościoła. Rośnie lista zdeklarowanych ateistów, dla których wiara chrześcijańska to jedynie czcze zabobony zarezerwowane dla starszego pokolenia. Najwyżsi rangą duchowni w Polsce robią jednak niewiele, by ten problem naprawić. Swoimi decyzjami wręcz utwierdzają jedynie w przekonaniu, że nie zasługują na zaufanie swoich wiernych....

 

Tylko do końca lipca można zgłaszać książki do konkursu „Książka Historyczna Roku”

Wydarzenia

    Trwa 8. edycja konkursu „Książka Historyczna Roku”, ogłoszonego przez Instytut Pamięci Narodowej, Telewizje Polskę i Polskie Radio. Warunkiem prawidłowego zgłoszenia do konkursu jest dostarczenie do 31 lipca 2015 r na adres Instytutu Pamięci Narodowej z dopiskiem „Książka Historyczna Roku” (ul. Wołoska 7, 02-675 Warszawa) dwóch egzemplarzy danej książki wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym

 

Klasyka: Reaktywacja. Odsłona pierwsza

Wydarzenia

Instytut Książki nie zwalnia tempa również latem i oddaje się lekturze smakowitych literackich kąsków! Wspólnie z Gazetą Wyborczą i Programem 3 Polskiego Radia przywraca do czytelniczego kanonu klasykę światowej literatury. W ramach akcji „Klasyka: Reaktywacja″ zachęca do czytania wydanych ostatnio w Polsce pozycji literatury światowej, dzieł wybitnych i klasycznych – które w ciągu roku giną w powodzi nowszych tytułów.

 

Nie ma Open’era bez książek i czytania!

Instytutu Książki będzie na Open’erze już po raz czwarty! Wspólnie z radiową Trójką i Alter Art jak co roku szykuje książkowe wydarzenia na Festiwalu Open’er - będzie biblioteka, spotkania autorskie i mnóstwo atrakcji.

 

Zapraszamy na promocję książki Macieja Pawlaka "Radio Solidarność". Spotkanie z udziałem autora odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni 19.03.2015 (w czwartek) o godzinie 17.30.

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na promocję książki Macieja Pawlaka "Radio Solidarność". Spotkanie z udziałem autora odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni 19.03.2015 (w czwartek) o godzinie 17.30.

 

"Ludzie w nienawiści" na antenie Radia Kraków

Wydawnictwa

W audycji Radia Kraków – „Nocne delikatesy” 21 lutego od godziny 22.00 będzie można posłuchać fragmentów powieści Krzysztofa Zajasa „Ludzie w nienawiści”. Polecamy i zapraszamy.

 

Dzienniki Hansa Christiana Andersena w radiowej Dwójce

Wydarzenia

Od poniedziałku 19 stycznia w cyklu „To się czyta” na antenie Programu 2 Polskiego Radia prezentowane są dzienniki Hansa Christiana Andersena opracowane przez Bogusławę Sochańską.

 

„Radio Armagedon” Jakub Żulczyk

Nowości

Poprawione wydanie kultowej dla wielu powieści. Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, kiedy każdy gest sprzeciwu prędzej czy później zamienia się w towar, oraz w świecie, w którym każde wypowiedziane słowo ostatecznie staje się po prostu hałasem.

 

Księgi Jakubowe w Trójce

Wydawnictwa

Księgi Jakubowe" jedna z najważniejszych powieści 2014 okrzyknięta „Książką Roku” 2014 będzie obecna na antenie radiowej Dwójki - od 5 stycznia 2015 roku do 25 lutego 2015 roku.

 

Książki na święta

Wydarzenia

Od 27 listopada w radiowej Trójce nowy cykl "Książki na święta". Michał Nogaś wspólnie z Wiolettą Myszkowską przedstawi osiem książek, które mogą być dobrymi prezentami pod choinkę (lub wcześniej).  

 

Narrator w psiej budzie. Realizm magiczny w wersji Ficowskiego

Wydawnictwa

– W tych opowiadaniach obrazy z pamięci, snu i wyobraźni przenikają się z prawdziwymi – mówiła Magdalena Miecznicka o "Czekaniu na sen psa" Jerzego Ficowskiego.

 

Ukazała się radiowa autobiografia Tadeusza Różewicza

Wydarzenia

– On gościł w radiu często i na różne sposoby: jako pisarz, jako lektor własnych utworów, jako komentator polskiej kultury – wspominał w Dwójce, w dniu 93. urodzin autora "Kartoteki", dr Marek Kulesza, opowiadając o płycie "Autobiografia radiowa Tadeusza Różewicza".

 

70. rocznica Powstania Warszawskiego: program obchodów. Warszawa 1 sierpnia

Wydarzenia

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego przed nami. Jak wygląda program obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w 2014 roku? 1 sierpnia warszawiacy uczczą pamięć powstania, śpiewając (nie)Zakazane Piosenki. Sprawdź, co dzieje się w Warszawie 1 sierpnia, 2 i 3 sierpnia;

 

"W radiowej "Dwójce" Niezaspokojona żądza (myślenia). Rozmowy z Susan Sontag

Wydarzenia

Radiowa "Dwójka" zaprasza na swoją stronę internetową, na której można wysłuchać audycji "Niezaspokojona żądza (myślenia). Rozmowy z Susan Sontag", o której mówiła Małgorzata Szczurek.

 

Wydawnictwo W.A.B. rekordzistą wśród wydawców najważnieszych książek ostatniego ćwierćwiecza!

Nowości

"25 książek na 25-lecie” Z okazji 25-lecia wolnej Polski słuchacze Dwójki Polskiego Radia wybiorą 25 najważniejszych książek, które ukazały się w latach 1989-2014.

 

25 książek na 25-lecie

Wydarzenia

Z okazji 25-lecia wolnej Polski radiowa Dwójka wybiera 25 najważniejszych polskich książek, które ukazały się w latach 1989-2014. Na uczestników SMS-owego głosowania czekają atrakcyjne nagrody.

 

21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Wydarzenia

Język polski jest jednym z najtrudniejszych na świecie. Dzisiaj z okazji święta języka ojczystego w Pałacu Prezydenckim odbędzie się debata „Co nam zostało z zaginionych słów?”, w radiowej Jedynce będzie można posłuchać o zawiłościach współczesnego polszczyzny. Z kolei Biblioteka Śląska świętuje.. rozdając książki.

 

Biografia Adama Mickiewicza w 2 Programie Polskiego Radia.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością zapraszamy do słuchania fragmentów biografii "Adam Mickiewicz. Życie romantyka", pióra Romana Koropeckiego.

 

Jacek Bocheński W "Notatniku Dwójki" o nowej książce "Zapamiętani"

Wydawnictwa

Najnowsza książka Jacka Bocheńskiego "Zapamiętani" prezentuje sylwetki najwybitniejszych przedstawicieli polskich intelektualistów XX wieku, m.in. Jerzego Andrzejewskiego, Tadeusza Borowskiego i Leszka Kołakowskiego. Autor był gościem "Notatnika Dwójki".

 

Dzień z Markiem Hłaską

Wydarzenia

Program Drugi Polskiego Radia zaprasza na spotkanie z Markiem Hłaską. 14 stycznia, w dniu 80. rocznicy urodzin pisarza Dwójka przypomni fragmenty jego książek, będą wspomnienia i rozmowa z autorem biografii autora "Pięknych dwudziestoletnich".

 

Rok polski w czeskim radiu

Wydarzenia

Program 3 Czeskiego Radia "Vltava", czyli największa czeska stacja radiowa poświęcona wyłącznie kulturze, prawie co roku stara się o dogłębne przedstawienie kultury poszczególnych państw europejskich czeskiej publiczności. W tym roku wybór padł na Polskę.

 

Zaczyn Filipa Springera książką roku Trójki!

Wydawnictwa

2014 rok nie mógł zacząć się lepiej zacząć: drugi rok z rzędu tytuł naszego wydawnictwa zdobywa miano Książki Roku w plebiscycie słuchaczy radiowej Trójki, i po raz drugi jest to książka Filipa Springera (Źle urodzone zwyciężyły w zeszłym roku)!

 

Głosowanie na Trójkową Książkę Roku: "Zaczyn" i "Deliryczny Nowy Jork" wśród nominowanych!

Wydawnictwa

Dwa z dziesięciu tytułów nominowanych do miana "najważniejszej książki 2013 roku" w plebiscycie słuchaczy radiowej Trójki to "Zaczyn" Filipa Springera i "Deliryczny Nowy Jork" Rema Koolhaasa.

 

Józef Hen: Prawie o każdej książce mówiłem, że była ostatnia

Wydawnictwa

- Każda książka jest przygodą. Do tego dochodzi wyobraźnia, czy przeczytanie czegoś innego. To pchało mnie dalej do pisania – mówił w "Biurze Myśli Znalezionych" pisarz, publicysta i scenarzysta Józef Hen.

 

Święto Niepodległości z radiową Jedynką

Wydarzenia

Polska muzyka, podróż w czasie, relacje z tegorocznych obchodów dnia 11 listopada, rozmowa z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, a także... wywiad z Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Zapraszamy do spędzenia Święta Niepodległości z radiową Jedynką.

 

Alfabet Bobkowskiego - nowy serwis Polskiego Radia

Wydarzenia

Na 100-lecie urodzin Andrzeja Bobkowskiego Polskie Radio uruchomiło specjalny serwis internetowy poświęcony "chuliganowi wolności" - niezwykłemu publicyście, rowerzyście, modelarzowi i podróżnikowi, a przede wszystkim wielkiemu pasjonatowi życia.

 

Papusza - poetka, dziewczyna spod krzaku

Wydarzenia

- Papusza, mimo dramatów, które ją spotkały, miała ogromną wrażliwość, potężną siłę i hart ducha. To mnie do niej przyciągnęło – mówi o bohaterce swojej najnowszej książki Angelika Kuźniak w radiowej Trójce.

 

Czytanie Małopolski

Wydarzenia

Przez całe wakacje (lipiec i sierpień) na antenie Radia Kraków odbywa się akcja Czytanie Małopolski. Wraz z reporterem słuchacze przemierzają literackie szlaki, szukając śladów, które w Małopolsce pozostawili najwięksi polscy pisarze i twórcy.

 

Nowe technologie nie mordują książek

Internet

20 wydawców z Małopolski zdecydowało się połączyć siły i wziąć udział w akcji Wirtualna Biblioteka Wydawców. Fragmenty ponad 70 książek można pobrać z plakatów na ulicach Krakowa.

 

Ptasie radio w Żninie

Dzisiaj na rynku w Żninie odbyła się "Parada" Tuwima. Wzięło w niej udział ok.500 dzieci z klas 1-3 żnińskich szkół.

 

Salman Rushdie gościem jutrzejszego "Klubu Trójki"

Wydarzenia

Michał Nogaś zaprasza wszystkich miłośników książek na kolejny literacki wieczór w „Klubie Trójki”. Już we wtorek, 28 maja, bohaterem audycji będzie Salman Rushdie. Wywiadu z autorem „Szatańskich wersetów” będzie można posłuchać po godzinie 21.00

 

"Krag" Bernarda Miniera w Radiowej Jedynce

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Od 20 maja zapraszamy do Radiowej Jedynki, do "Lektur Jedynki" na powieść Bernarda Miniera Krąg. Pierwsza książka tego autora, Bielszy odcień śmierci została nagrodzona Prix Polar dla najlepszego francuskiego kryminału w roku 2011.

 

Ruszyło Radio WL!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo! W jubileuszowym roku 60-lecia Wydawnictwa Literackiego szczególnie chętnie podejmujemy działania, które łączą wiadomość własnej historii ze śmiałym spojrzeniem w przyszłość. Nad tym pomysłem pracowaliśmy od dłuższego czasu i dziś nadszedł moment, żeby ogłosić premierę.

 

Trójka zaprasza na spotkanie z Amosem Ozem

Wydawnictwa

Miło mi poinformować, że od 20 do 23 marca będzie gościł w Polsce najpoczytniejszy na świecie pisarz izraelski Amos Oz. Autor przyjeżdża odebrać doktorat honoris causa na Uniwersytecie Łódzkim.

 

Dzień Mrożka w Radiowej Jedynce - 12 marca

Wydarzenia

Właśnie ukazał się trzeci, ostatni tom "Dziennika" Sławomira Mrożka obejmującego lata 1980-89.Z tej okazji we wtorek, 12 marca, przez cały dzień w Programie I Polskiego Radia można posłuchać fragmentów "Dziennika" Sławomira Mrożka, wybrane z radiowego archiwum.

 

Radiowa premiera "Sklepów cynamonowych" Schulza. Czyta Anna Polony

Wydarzenia

Radiowa premiera najsłynniejszych opowiadań Brunona Schulza w mistrzowskiej interpretacji Anny Polny. Od 25 lutego tylko w Radiu Kraków

 

"czytoczytam.to", czyli przyjemne czytanie w radiowej Czwórce

Wydarzenia

Od stycznia br. Czwórka ruszyła z akcją „czytoczytam.to”, w której polecana jest wartościowa literatura dla młodych czytelników. Cykl obecny jest na antenie w piątki po godzinie 14.00 w audycji „4do4: Czwórka do Czwartej” oraz w co drugi poniedziałek po godzinie 12.30 w audycji „Stacja Kultura”.

 

Andrzej Depko - spotkanie pod hasłem "Kochaj się długo i zdrowo"

Wydarzenia

Rozmowa dotyczyć będzie seksualności człowieka. Temat spotkania nawiązuje do tytułu cieszącej się wielką popularnością audycji w radiu TOK FM, której prowadzącymi byli Ewa Wanat i dr Andrzej Depko.

 

SEJF w radiowej Jedynce

Wydawnictwa

Od 14 do 25 stycznia na antenie radiowej Jedynki, w audycji "Lektury Jedynki", czytany będzie w odcinkach "Sejf" Tomasza Sekielskiego. Czyta Andrzej Masztalerz.

 
 

Piotr Kamiński i Anna Cetera o nowych przekładach dramatów Williama Shakespeare'a, na antenie Polskiego Radia PR 4

Wydawnictwa

22 grudnia, w sobotę, o godzinie 13.00 zapraszamy do słuchania audycji Kontrkultura z udziałem Piotra Kamińskiego (autora nowego tłumaczenia Burzy, Makbeta i Wieczoru Trzech Króli) i Anny Cetery, szekspirologa.

 

Adaptacja nowej powieści Joanny Bator Ciemno, prawie noc w radiowej Trójce!

Wydawnictwa

Codziennie od poniedziałku do piątku, o godzinie 11.50, Wydawnictwo W.A.B. i radiowa Trójka zapraszają do fascynującej podróży do Wałbrzycha wraz z niezwykłymi bohaterami powieści Joanny Bator "Ciemno, prawie noc".                                              

 

Jubileusz "Zeszytów Literackich" Programie III Polskiego Radia

Wydawnictwa

5 XII 2012 o g. 21.05 w Programie III Polskiego Radia zostanie zaprezentowana audycja z okazji XXX-lecia "Zeszytów Literackich".  

 

Stacja Muranów w radiowej Czwórce!

Wydawnictwa

Zapraszamy 24 listopada (sobota) o godzinie 13:00 do posłuchania audycji Kontrkultura, w której o książce Stacja Muranów opowie autorka Beata Chomątowska.

 

Życie na miarę literatury: Ryszard Przybylski

Wydarzenia

W poniedziałkowy wieczór zapraszamy na audycję poświęconą wybitnemu eseiście, tłumaczowi, historykowi literatury polskiej, wytrawnym hermeneucie i erudycie.

 

Anna Seniuk czyta powieść w VOX FM

Wydarzenia

Od 22 października przez dwa tygodnie w VOX FM, radiowa adaptacja powieści Marii Ulatowskiej - "Kamienica przy Kruczej". Losy jej mieszkańców przedstawi aktorka Anna Seniuk.

 

Olga Wróbel w RMF Classic

Wydawnictwa

Zapraszamy w środę (17-10-2012) o 17.30 do wysłuchania audycji w radiu RMF Classic z autorką wydawnictwa komiksowego Centrala, Olgą Wróbel.

 

Erotyczna powieść tylko dla dorosłych w Radiu Zet

Wydawnictwa

Hipnotyczna, bezpruderyjna, pobudzająca wyobraźnię powieść erotyczna "Pięćdziesiąt twarzy Greya" w interpretacji Małgorzaty Sochy codziennie po 23.00 w Radiu Zet. Audycja przeznaczona jest dla pełnoletnich słuchaczy.

 

"Pisarz rodzinny" w Polskim Radiu

Wydarzenia

3 października 2012 do księgarń trafi "Pisarz rodzinny" Grégoire'a Delacourta. Fragmentów książki będzie można też posłuchać w Jedynce Polskiego Radia.

 

Słuchowisko "A na imię jej będzie Aniela" oparte na książce Marcina Wrońskiego na antenie Polskiego Radia Lublin

Wydarzenia

30 września, o godzinie 22.10, zapraszamy do wysłuchania ostatniego odcinka słuchowiska "A na imię jej będzie Aniela" opartego na książce Marcina Wrońskiego na antenie Polskiego Radia Lublin.

 

Niepublikowane wiersze Wisławy Szymborskiej w Trójce!

Wydarzenia

Dla słuchaczy Trójki mamy prawdziwą sensację. W niedzielę w "Magazynie Bardzo Kulturalnym" po raz pierwszy zabrzmi niepublikowany dotąd - a wyszperany przez Michała Rusinka - wiersz Noblistki z 1947 roku "Erotyk Żartobliwy" w interpretacji Danuty Szaflarskiej.

 

Pas Deltory w „Radiu Dzieciom”

Wydawnictwa

Literacki Egmont i Program 1 Polskiego Radia zapraszają do słuchania książki Emily Roddy „Puszcze Milczenia” w interpretacji Janusza Witucha.

 

Trudne słowa w Radiu Opole

Wydawnictwa

Wydawnictwo Klucze zaprasza Państwa do wysłuchania radiowej rozmowy z Agatą Chmielewską:

 

Droga do Tarvisio na antenie Jedynki PR

Od poniedziałku 20 sierpnia w Jedynce Polskiego Radia, w cyklu „Lektury przed północą” o godz. 23:50 prezentowana jest kontrowersyjna książka Grzegorza Kozery „Droga do Tarvisio”. Czyta aktor Andrzej Mastalerz.

 

Zapowiedź PIW-u: Ottó Tolnai - "Poeta ze smalcu"

Zapowiedzi

Państwowy Instytut Wydawniczy poleca Państwu wywiad z Ottó Tolnai'em, z którym rozmawia Lajos Parti Nagy.

 

O książce "Drugi oddech" Philippe’a Pozzo di Borgo na antenie Polskiego Radia PR 4

Wydawnictwa

15 lipca, w niedzielę, o godzinie 12.00, zapraszamy do wysłuchania audycji Kontrkultura poświęconej książce "Drugi oddech".

 

Książka na wakacje+konkurs - krakowski „Kod Leonarda da Vinci” w Radiu Kraków

Nowości

"Sekret Kroke" zachwyca wartką akcją, niezwykle ciekawą intrygą i plastycznymi opisami krakowskiego Kazimierza. To nasza powieść na wakacje. Zapraszamy do słuchania i udziału w konkursie.

 

Najbardziej oczekiwana książka roku na antenie Radia Kraków!

Już od 18 czerwca w „Radiowej bibliotece” Radia Kraków Jerzy Stuhr czytać będzie fragmenty swojej najnowszej j książki zatytułowanej „Tak sobie myślę”.    

 

"Nim nadejdzie mróz" Henninga Mankella w Polskim Radio PR 2

3 czerwca, w niedzielę, zapraszamy do słuchania audycji z cyklu Tygodnik literacki – suplement, w której Magdalena Miecznicka i Piotr Kofta omawiać będą książkę "Nim nadejdzie mróz" Henninga Mankella.

 

Majowe zapowiedzi wydawnicze PIW-u

Zapowiedzi

Państwowy Instytut Wydawniczy poleca Państwa uwadze swoje majowe zapowiedzi wydawnicze.

 

Biblioteka Śląska - spotkanie z Markiem Niedźwieckim

Biblioteki

23 maja 2012 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej odbędzie się spotkanie z Markiem Niedźwieckim - dziennikarzem muzycznym.

 

Wiedźmy z Lublina i Amerykańscy bogowie finalistami The Audies

Nowości

"Wiedźmy z Lublina", słuchowisko radiowe, w którym udział wziął m.in. Neil Gaiman, zostało finalistą nagrody Audies, nagrody przyznawanej audiobookom.

 

Seria Księżycowy Kamień ponownie w Radiu Dzieciom, Na tropie ogra w interpretacji Sławomira Packa

Już od 10 kwietnia w Radiu Dzieciom będzie można posłuchać fragmentów najnowszej książki Evy Ibbotson „Na tropie ogra”, wydanej przez Literacki Egmont.

 

Janusz Krasiński i Iwona Smolka gośćmi Stowarzyszenia RWE

towarzyszenie Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego zaprasza na kolejne spotkanie w Klubie im. red. Aliny Perth-Grabowskiej (Radio Café), w cyklu "Literatura i pisarze" pt. "Napisz to, Krasiński!" - czyli rzeczywistość odkrywana na nowo".

 

Książki zimy 2011/2012

Nagrody

Jury Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych wyłoniło "Książki Zimy 2011/2012". Laureatami zostali:

 

Danuta Wałęsa laureatką Nagrody Radia TOK FM

Laureatką Nagrody Radia TOK FM za rok 2011 została Danuta Wałęsa. Do nagrody nominowani byli również: ksiądz Adam Boniecki i kapitan Tadeusz Wrona.

 

Radio z audiobookami

Wydarzenia

Portal nakanapie.pl otworzył radio z audiobookami, w którym są emitowane kolejne odcinki książek. Można zatem zapoznać się z poszczególnymi pozycjami, a jeśli słuchając dojdziemy do wniosku, że tytuł jest wart swojej ceny – przejść do sklepu i zakupić całość.

 

"Tajny Dziennik" Białoszewskiego w radiowej Trójce

Na antenie radiowej Trójki zagości "Tajny Dziennik" Mirona Białoszewskiego. Książkę, opatrzoną "Trójkowym Znakiem Jakości", czytać będzie Wojciech Pszoniak.

 

Trójkowa audycja o książkach w "Kawie czy herbacie" TVP 1

W każdy piątek o godzinie 7.45 widzowie „Kawy czy herbaty” w TVP 1 mogą zobaczyć, jak Wojciech Mann i Michał Nogaś rozmawiają o książkach w porannej audycji Programu 3 „Zapraszamy do Trójki”.

 

Detektyw Kefirek rozgryza prawnusia Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby na antenie Polskiego Radia PR 1

W dniach 30 stycznia – 17 lutego, zapraszamy do słuchania fragmentów książki Detektyw Kefirek rozgryza prawnusia Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby w audycji Radio Dzieciom

 

Pisanie było męką

Można wierzyć lub nie, ale pisanie sprawiało Kapuścińskiemu trudność, bywało, że leżał godzinami na podłodze i czekał na moment olśnienia. Wiele takich historii znajdziemy w jego rozmowach z Markiem Millerem - opowiada Michał Nogaś.

 

Biblioteka w centrum handlowym

Biblioteki

Pierwsza w Polsce biblioteka w obiekcie handlowym powstanie w CH Manhattan w Gdańsku - Wrzeszczu - podał portal radiogdansk.pl.

 

Andrzej Grabowski czyta książkę Wojciecha Nowickiego w Radiu Kraków

W styczniu na antenie Radia Kraków książkę „Stół jaki jest. Wokół kuchni w Polsce” felietonisty Wojciecha Nowickiego będzie czytał i interpretował aktor Andrzej Grabowski. Za reżyserię odpowiada jego brat Mikołaj Grabowski.

 

O książce "Historia stroju" Maguelonne Toussaint-Samat na antenie Polskiego Radia PR 1

29 grudnia, w czwartek, o godzinie 22.00 wydawnictwo W.A.B. oraz "Jedynka" Polskiego Radia zaprasza na audycję "Naukowy Wieczór z Jedynką"

 

Projekt internautów: „Piszemy To Razem”

„Piszemy To Razem” to projekt skierowany głównie do osób, które chcą wykazać się swoim talentem pisarskim. W naszym projekcie liczy się głównie pomysłowość, logiczne myślenie oraz bujna wyobraźnia.

 

Wywiad z Mario Vargasem Llosą w radiowej Trójce

Trójka zaprasza miłośników peruwiańskiego noblisty do wysłuchania specjalnego wydania "Radiowego Domu Kultury". 22 października po godzinie 12.00 uczta dla nałogowych czytaczy: Mario Vargas Llosa w rozmowie z Michałem Nogasiem.

 

Polskie Radio uruchamia serwis poświęcony Szpotańskiemu

W 10. rocznicę śmierci Janusza Szpotańskiego, Polskie Radio uruchomiło specjalny serwis internetowy, poświęcony poecie i satyrykowi, znanemu prześmiewcy PRL.

 

Dzieciaki kontra FOBIA w Radiu

Nowości

Literacki Egmont i Program 1 Polskiego Radia zapraszają do słuchania książki Rafała Witka „Dzieciaki kontra FOBIA”.  

 

"BIEZ WODKI" na antenie Polskiego Radia Program I

Od najbliższego poniedziałku tj. 19 września br. na antenie Programu I Polskiego Radia będą czytane w odcinkach fragmenty książki Aleksandra Topolskiego "BIEZ WODKI. Moje wojenne przeżycia w Rosji". Zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.45 - czyta Andrzej Masztalerz.

 

Profesor Bralczyk: ja też robię błędy

Bycie językoznawcą to przyjemność obcowania z czymś szalenie ważnym - mówi prof. Jerzy Bralczyk

 

Pisarze wobec października

W tym roku przypada 55. rocznica polskiego października. Zapraszamy na cykl audycji poświęconych postawom literatów wobec zmieniającej się rzeczywistości.

 

Bestsellery i ich czytelnicy

We wczorajszym programie Dwójki szukano odpowiedzi na pytania: co czytają Polacy? Co listy najlepiej sprzedających się książek mówią o naszych gustach czytelniczych?

 

O "Ręce Flauberta" w radiowej Dwójce

Premiera "Ręki Flauberta", książki Renaty Lis, będzie miała miejsce 19 września. Już jutro jednak, 24 sierpnia około godziny 18.30 gościem radiowej Dwójki, w programie Sezon na Dwójkę, będzie jej autorka. Rozmowę poprowadzą Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

 

Polska kryptografia w wojnie 1920 roku

Na stronie www.muzhp.pl w zakładce „artykuły” oraz na www.dzieje.pl znajdziecie Państwo trzy artykuły prof. Grzegorza Nowika pt.: „Najważniejszy jest wywiad!”, „Radiowywiad – Lustro Piłsudskiego” oraz „Dlaczego bolszewicka Rosja przegrała wojnę z Polską?”. Teksty te traktują o polskiej kryptografii w wojnie 1920 roku i o samej Bitwie Warszawskiej.

 

Inspirują do wakacyjnego czytania

Fabryka Inspiracji wraz z Radiem Opole startuje z wakacyjnym cyklem recenzowanej książki.

 

Muminki w radiowej Jedynce

Od 1 do 26 sierpnia w Programie I Krzysztof Kowalewski, znany polski aktor, przeczyta wybrane fragmenty książek o Muminkach fińskiej pisarki Tove Jansson.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.