RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Zapraszamy do audycji radiowej z Katarzyną Bąkowicz i Marcinem Kozłowskim. Rozmawiali o rozmowach...

„Ludzie nie zdają sobie sprawy, jakie są najpotężniejsze narzędzia komunikacji” Zapraszamy do audycji radiowej RDC z Katarzyną Bąkowicz i Marcinem Kozłowskim. Rozmawiali o rozmowach...

 

"Ptaki drapieżne", czyli rozmowa o likwidatorze z AK w Klubie Trójki.

Wydarzenia

Mocną, kontrowersyjną książkę „Ptaki drapieżne. Historia Lucjana ‘Sępa’ Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK”, Michał Nogaś przedstawił niedawno w jednej ze swoich porannych recenzji.

 

Twórczość Josifa Brodskiego w Radiowej Dwójce

Z okazji przypadającej 28 stycznia 20. rocznicy śmierci Josifa Brodskiego od 25 do 29 stycznia w cyklu „To się czyta” Program 2 przedstawi jego dwa obszerne eseje w przekładzie Anny Kołyszko, pochodzące ze wznowionego ostatnio przez Wydawnictwo ZNAK legendarnego tomu rosyjskiego noblisty „Pochwała nudy”.

 

Mikołajki z Żabkiem i Ropuchem Arnolda Lobela

Mikołajkowe czytanie opowieści o Żabku i Ropuchu Arnolda Lobela na antenie radiowej Trójki.

 

Klasyka: Reaktywacja. Odsłona pierwsza

Wydarzenia

Instytut Książki nie zwalnia tempa również latem i oddaje się lekturze smakowitych literackich kąsków! Wspólnie z Gazetą Wyborczą i Programem 3 Polskiego Radia przywraca do czytelniczego kanonu klasykę światowej literatury. W ramach akcji „Klasyka: Reaktywacja″ zachęca do czytania wydanych ostatnio w Polsce pozycji literatury światowej, dzieł wybitnych i klasycznych – które w ciągu roku giną w powodzi nowszych tytułów.

 

Nie ma Open’era bez książek i czytania!

Instytutu Książki będzie na Open’erze już po raz czwarty! Wspólnie z radiową Trójką i Alter Art jak co roku szykuje książkowe wydarzenia na Festiwalu Open’er - będzie biblioteka, spotkania autorskie i mnóstwo atrakcji.

 

Dzienniki Hansa Christiana Andersena w radiowej Dwójce

Wydarzenia

Od poniedziałku 19 stycznia w cyklu „To się czyta” na antenie Programu 2 Polskiego Radia prezentowane są dzienniki Hansa Christiana Andersena opracowane przez Bogusławę Sochańską.

 

Książki na święta

Wydarzenia

Od 27 listopada w radiowej Trójce nowy cykl "Książki na święta". Michał Nogaś wspólnie z Wiolettą Myszkowską przedstawi osiem książek, które mogą być dobrymi prezentami pod choinkę (lub wcześniej).  

 

Narrator w psiej budzie. Realizm magiczny w wersji Ficowskiego

Wydawnictwa

– W tych opowiadaniach obrazy z pamięci, snu i wyobraźni przenikają się z prawdziwymi – mówiła Magdalena Miecznicka o "Czekaniu na sen psa" Jerzego Ficowskiego.

 

Ukazała się radiowa autobiografia Tadeusza Różewicza

Wydarzenia

– On gościł w radiu często i na różne sposoby: jako pisarz, jako lektor własnych utworów, jako komentator polskiej kultury – wspominał w Dwójce, w dniu 93. urodzin autora "Kartoteki", dr Marek Kulesza, opowiadając o płycie "Autobiografia radiowa Tadeusza Różewicza".

 

"W radiowej "Dwójce" Niezaspokojona żądza (myślenia). Rozmowy z Susan Sontag

Wydarzenia

Radiowa "Dwójka" zaprasza na swoją stronę internetową, na której można wysłuchać audycji "Niezaspokojona żądza (myślenia). Rozmowy z Susan Sontag", o której mówiła Małgorzata Szczurek.

 

25 książek na 25-lecie

Wydarzenia

Z okazji 25-lecia wolnej Polski radiowa Dwójka wybiera 25 najważniejszych polskich książek, które ukazały się w latach 1989-2014. Na uczestników SMS-owego głosowania czekają atrakcyjne nagrody.

 

Biografia Adama Mickiewicza w 2 Programie Polskiego Radia.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością zapraszamy do słuchania fragmentów biografii "Adam Mickiewicz. Życie romantyka", pióra Romana Koropeckiego.

 

Jacek Bocheński W "Notatniku Dwójki" o nowej książce "Zapamiętani"

Wydawnictwa

Najnowsza książka Jacka Bocheńskiego "Zapamiętani" prezentuje sylwetki najwybitniejszych przedstawicieli polskich intelektualistów XX wieku, m.in. Jerzego Andrzejewskiego, Tadeusza Borowskiego i Leszka Kołakowskiego. Autor był gościem "Notatnika Dwójki".

 

Zaczyn Filipa Springera książką roku Trójki!

Wydawnictwa

2014 rok nie mógł zacząć się lepiej zacząć: drugi rok z rzędu tytuł naszego wydawnictwa zdobywa miano Książki Roku w plebiscycie słuchaczy radiowej Trójki, i po raz drugi jest to książka Filipa Springera (Źle urodzone zwyciężyły w zeszłym roku)!

 

Głosowanie na Trójkową Książkę Roku: "Zaczyn" i "Deliryczny Nowy Jork" wśród nominowanych!

Wydawnictwa

Dwa z dziesięciu tytułów nominowanych do miana "najważniejszej książki 2013 roku" w plebiscycie słuchaczy radiowej Trójki to "Zaczyn" Filipa Springera i "Deliryczny Nowy Jork" Rema Koolhaasa.

 

Józef Hen: Prawie o każdej książce mówiłem, że była ostatnia

Wydawnictwa

- Każda książka jest przygodą. Do tego dochodzi wyobraźnia, czy przeczytanie czegoś innego. To pchało mnie dalej do pisania – mówił w "Biurze Myśli Znalezionych" pisarz, publicysta i scenarzysta Józef Hen.

 

"Krag" Bernarda Miniera w Radiowej Jedynce

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Od 20 maja zapraszamy do Radiowej Jedynki, do "Lektur Jedynki" na powieść Bernarda Miniera Krąg. Pierwsza książka tego autora, Bielszy odcień śmierci została nagrodzona Prix Polar dla najlepszego francuskiego kryminału w roku 2011.

 

Trójka zaprasza na spotkanie z Amosem Ozem

Wydawnictwa

Miło mi poinformować, że od 20 do 23 marca będzie gościł w Polsce najpoczytniejszy na świecie pisarz izraelski Amos Oz. Autor przyjeżdża odebrać doktorat honoris causa na Uniwersytecie Łódzkim.

 

Dzień Mrożka w Radiowej Jedynce - 12 marca

Wydarzenia

Właśnie ukazał się trzeci, ostatni tom "Dziennika" Sławomira Mrożka obejmującego lata 1980-89.Z tej okazji we wtorek, 12 marca, przez cały dzień w Programie I Polskiego Radia można posłuchać fragmentów "Dziennika" Sławomira Mrożka, wybrane z radiowego archiwum.

 

Andrzej Depko - spotkanie pod hasłem "Kochaj się długo i zdrowo"

Wydarzenia

Rozmowa dotyczyć będzie seksualności człowieka. Temat spotkania nawiązuje do tytułu cieszącej się wielką popularnością audycji w radiu TOK FM, której prowadzącymi byli Ewa Wanat i dr Andrzej Depko.

 
 

Adaptacja nowej powieści Joanny Bator Ciemno, prawie noc w radiowej Trójce!

Wydawnictwa

Codziennie od poniedziałku do piątku, o godzinie 11.50, Wydawnictwo W.A.B. i radiowa Trójka zapraszają do fascynującej podróży do Wałbrzycha wraz z niezwykłymi bohaterami powieści Joanny Bator "Ciemno, prawie noc".                                              

 

Jubileusz "Zeszytów Literackich" Programie III Polskiego Radia

Wydawnictwa

5 XII 2012 o g. 21.05 w Programie III Polskiego Radia zostanie zaprezentowana audycja z okazji XXX-lecia "Zeszytów Literackich".  

 

Niepublikowane wiersze Wisławy Szymborskiej w Trójce!

Wydarzenia

Dla słuchaczy Trójki mamy prawdziwą sensację. W niedzielę w "Magazynie Bardzo Kulturalnym" po raz pierwszy zabrzmi niepublikowany dotąd - a wyszperany przez Michała Rusinka - wiersz Noblistki z 1947 roku "Erotyk Żartobliwy" w interpretacji Danuty Szaflarskiej.

 

Trudne słowa w Radiu Opole

Wydawnictwa

Wydawnictwo Klucze zaprasza Państwa do wysłuchania radiowej rozmowy z Agatą Chmielewską:

 

Najbardziej oczekiwana książka roku na antenie Radia Kraków!

Już od 18 czerwca w „Radiowej bibliotece” Radia Kraków Jerzy Stuhr czytać będzie fragmenty swojej najnowszej j książki zatytułowanej „Tak sobie myślę”.    

 

"Nim nadejdzie mróz" Henninga Mankella w Polskim Radio PR 2

3 czerwca, w niedzielę, zapraszamy do słuchania audycji z cyklu Tygodnik literacki – suplement, w której Magdalena Miecznicka i Piotr Kofta omawiać będą książkę "Nim nadejdzie mróz" Henninga Mankella.

 

"Tajny Dziennik" Białoszewskiego w radiowej Trójce

Na antenie radiowej Trójki zagości "Tajny Dziennik" Mirona Białoszewskiego. Książkę, opatrzoną "Trójkowym Znakiem Jakości", czytać będzie Wojciech Pszoniak.

 

Andrzej Grabowski czyta książkę Wojciecha Nowickiego w Radiu Kraków

W styczniu na antenie Radia Kraków książkę „Stół jaki jest. Wokół kuchni w Polsce” felietonisty Wojciecha Nowickiego będzie czytał i interpretował aktor Andrzej Grabowski. Za reżyserię odpowiada jego brat Mikołaj Grabowski.

 

"BIEZ WODKI" na antenie Polskiego Radia Program I

Od najbliższego poniedziałku tj. 19 września br. na antenie Programu I Polskiego Radia będą czytane w odcinkach fragmenty książki Aleksandra Topolskiego "BIEZ WODKI. Moje wojenne przeżycia w Rosji". Zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.45 - czyta Andrzej Masztalerz.

 

Profesor Bralczyk: ja też robię błędy

Bycie językoznawcą to przyjemność obcowania z czymś szalenie ważnym - mówi prof. Jerzy Bralczyk

 

Pisarze wobec października

W tym roku przypada 55. rocznica polskiego października. Zapraszamy na cykl audycji poświęconych postawom literatów wobec zmieniającej się rzeczywistości.

 

Bestsellery i ich czytelnicy

We wczorajszym programie Dwójki szukano odpowiedzi na pytania: co czytają Polacy? Co listy najlepiej sprzedających się książek mówią o naszych gustach czytelniczych?

 

Fioł literacki Mariusza Szczygła

Książki ukochane, zaczytane, których nie chce się kończyć – tak są dobre. Ponadto Hrabal, Vonnegut i dużo innych literackich pasji jednego z najlepszych polskich reporterów

 

Radio Darmstadt zaprasza na spotkanie poety i pisarza

17 lipca br. w godz.od 11.00 do 13.00 na antenie radia Darmstadt w cotygodniowej audycji "Mischmasch" Julity Mischke odbyło się spotkanie literackie pisarza Janusza Leona Wiśniewskiego oraz poety Waldemara Kostrzębskiego.

 

Nowy cykl audycji o książkach – wspólny projekt TOK FM i Biblioteki Narodowej

Oprawcy książek - nowy cykl audycji poświęconych książkom i czytaniu wystartował 9 czerwca, w czwartek w radiu TOK FM o godz. 21.

 

„Z najwyższej półki” pełne nowych książek

To się nawet zrymuje: kwiecień to miesiąc nowości z radiowym - Trójkowym Znakiem Jakości!

 

Jerzy Stuhr czyta Kisiela w radiowej "Dwójce"

Na antenie Dwójki prezentujemy powieść Stefana Kisielewskiego "Widziane z góry" przedstawiającą powikłane losy pewnego wysoko postawionego działacza partyjnego...

 

Wywiad z Peterem Godwinem na antenie Polskiego Radia w Chicago

W czwartek, 10 lutego o godzinie 18.15 (o godz. 11.15 czasu Chicago), zapraszamy w imieniu wydawnictwa W.A.B., do wysłuchania rozmowy z Peterem Godwinem, autorem książki "Gdzie krokodyl zjada słońce", na antenie Polskiego Radia.

 

James Joyce - wielki kalamburzysta

Postawił sobie jeden cel - w książce zawrzeć cały wszechświat, noc, dzień i cykl ludzkiego życia. Każde napisane przez niego zdanie to osobna historia.

 

Bajkopisarz na polu bitwy

Zawiłe losy Stanisława Bogusławskiego zaczęły się już w chwili jego urodzin, gdy ojciec - znany krytyk teatralny - nie chciał go uznać jako syna

 

Benefis Janusza Głowackiego w radiowej Trójce

W poniedziałek (31 stycznia 2011 roku) radiowa Trójka organizuje kolejny benefis. Po Wojciechu Mannie i Marku Kondracie gwiazdą wieczoru będzie tym razem Janusz Głowacki.

 

„Za, a nawet przeciw” - o bibliotekach w Radiowej Trójce

Biblioteki

Już dziś o godz. 12.00 na antenie Radiowej Trójki rozpocznie się „książkowe” wydanie audycji „Za a nawet przeciw”.

 

Wieloryb Agnieszki Taborskiej popłynie w radiu

W imieniu wydawnictwa Czarne zapraszamy na piątkowy „Letni wieczór z Jedynką”. Gościem specjalnym Magdaleny Mikołajczuk będzie Agnieszka Taborska, która opowie o swojej najnowszej książce „Wieloryb”.

 

Dong w Polskim Radiu

W audycji "Zagadkowa Niedziela" 30 maja w godz. 8.00-10.00 w Polskim Radiu będą omówione tytuły nagrodzone tegorocznym DONGIEM.

 

Polecamy czwartkową audycję Instytutu Reportażu - Wrzenie świata

W najbliższym wydaniu, 4 marca (czwartek), po godz. 20:00 na antenie TOK FM, Paweł Goźlinski będzie rozmawiał z Tomaszem Dostatnim o książce reportaży Wojciecha Tochmana Bóg zapłać (premiera 10 marca).

 

Audycja radiowa z udziałem Autora powieści "Chaszcze"

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Janem Grzegorczykiem, autorem powieści Chaszcze! Rozmowę będzie prowadziła Dorota Gacek.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.