RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: "Ginekolodzy" - Jürgen Thorwald

Recenzje

Jedna z tych książek, którą gdy tylko zobaczyłam, powiedziałam: chcę ją! No i mam :). "Ginekolodzy" to pierwsza książka wydawnictwa Marginesy, którą miałam w rękach. To dosyć dziwne, bo w swojej ofercie mają naprawdę sporo świetnych pozycji, między innymi jakiś czas temu wydana powieść "W dół", która prześladowała mnie przez kilka miesięcy, a w sumie której i tak nie kupiłam z powodu braku funduszy (Boże, jak dobrze, że nie pracuję w księgarni)...

 

Recenzja: "Pokochałam wroga" Mirosława Kareta

Recenzje

Pokochałam wroga Mirosławy Karety to pierwszy tom sagi rodu Petrycych. Tajemnica wyjawiona na łożu śmierci, zakazane uczucie, bezlitosna wojna - książka, którą chcę Wam dzisiaj polecić, łączy w sobie losy dwóch pokoleń - matki, doświadczonej tragizmem wojny, i syna, który uczy się życia w wolnej Ojczyźnie.

 

Recenzja: Iwona Kucharewicz „Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce

Recenzje

Przyznam się, że do chwili gdy Książka Iwony Kucharewicz nie trafiła w moje ręce miałem dość mgliste pojęcie, żeby nie powiedzieć ,iż nie miałem żadnego pojęcia o tym, że taki rodzaj psychologii istnieje.

 

Nowości, aktualności, recenzje i na specjalna okazje = Impuls

Nowości

Oficyna wydawnicza IMPULS poleca swoje nowości, aktualności, recenzje na specjalna okazje!

 

O książce Wojciecha Karpińskiego "Obrazy Londynu"

Wydawnictwa

W „Tygodniku Powszechnym” (30 XI 2014) Tomasz Fiałkowski pisze o książce Wojciecha Karpińskiego „Obrazy Londynu”:

 

Prasa o książce Barbary Toruńczyk vNitka Ariadny"

Wydawnictwa

Polecamy lekturę tekstów prasowych poświęconych książce Barbary Toruńczyk pt. „Nić Ariadny":

 

Recenzja: Co jest po drugiej stronie wiersza?

Recenzje

Bogusław Jasiński – filozof, autor kilkunastu książek z zakresy filozofii i estetyki. Członek wielu stowarzyszeń naukowych i artystycznych w kraju i zagranicą. Laureat nagrody ministerialnej I - go stopnia im. Stanisława Wyspiańskiego. Życie swoje związał z górami.

 

Recenzja: Łukasz Jarosz "Spoza" - Dom, ciało, poezja

Recenzje

Roman Honet w posłowiu do książki „Spoza” Łukasza Jarosza pisze „wierzę poecie”. Ja wierzę i nie wierzę. Poeta to rodzaj zwierzęcia, które chodzi własnymi ścieżkami zacierając za sobą ślady.

 

MądreKsiążki.org - nowy serwis o książkach popularnonaukowych

Internet

Wskazywanie wartościowych książek popularnonaukowych obrali sobie za cel twórcy nowego portalu Mądre Książki. Będą się tam ukazywały niezależne recenzje, które pomogą żądnym wiedzy czytelnikom, a także nauczycielom i rodzicom w wyborze lektury.

 

Recenzja: Bronisław Siemieniecki "Pedagogika kognitywistyczna. Studium teoretyczne"

Recenzje

Pod tak zagadkowym tytułem kryje się interdyscyplinarne spojrzenie na współczesną pedagogikę poprzez pryzmat genetyki, cybernetyki i komunikacji społecznej z perspektywy ciągłej ewolucji człowieka.

 

Recenzja: "Związki miłosne w Sieci" Roman Leppert, Kamila Kacprzak

Recenzje

Era globalizacji w jakiej obecnie przyszło nam żyć przyniosła ze sobą wiele wyzwań z, którymi obecnie jako społeczeństwo musimy sobie poradzić. Jednym z tych wyzwań jest problem stosunku ludzi do nowych mediów jakim stał się internet.

 

Recenzja: "Anatomia Drzewa Życia. Poradnik życia duchowego"

Recenzje

"Anatomia drzewa życia" z podtytułem poradnik życia duchowego ks. Jana Kuźniara, wydana przez Instytut Wydawniczy PAX jest książką niezwykle potrzebną. Ale zanim powiem, dlaczego książka ta jest potrzebna, to może kilka słów o tym, kim jest Autor.

 

Bloger ukrywa książki

Internet

W zalewie blogów recenzenckich Rafałowi Hetmanowi udało się wyróżnić nietypową interakcją z czytelnikami. Na łamach swojego bloga czytamrecenzuje.pl ogłasza konkurs, który polega na tym, że książkę trzeba sobie.. znaleźć na podstawie podanych informacji.

 

Recenzja: "Gdzie podziały się dziewczęta" Leena Lehtolainen

Recenzje

Jest kolejny jedenasty już tytuł jednej z najpopularniejszych fińskich pisarek. Bohaterką jest znana już z wcześniejszych tytułów m.in. „Na złym tropie”, prawniczka i policjantka Maria Kallio.

 

Wojciech Józef Burszta - Kotwice pewności. Wojny kulturowe z popnacjonalizmem w tle

Recenzje

Wojciech Józef Burszta w swojej książce "Kotwice pewności. Wojny kulturowe z popnacjonalizmem w tle" próbuje zdiagnozować, co dzisiaj możemy nazwać światem kultury w którym żyjemy?

 

Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb

Recenzje

Mossad który kojarzy się wszystkim z najważniejszą żydowską organizacją wywiadowczą w strukturze tajnych służb zajmuje miejsce zaledwie poślednie. Prawdziwą tajemnicą otoczone są najważniejsze z nich - struktury wykonawcze jak Szin Bet, Aman i specjalne grupy szturmowe "Masada" i "Cezarea", brygada "Kidon", a potem słynny Sarajat posiadające licencję na zabijanie".

 

Mo Yan - "Czy ten pisarz zasługuje na nagrodę?"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, w związku z nieustającymi kontrowersjami wokół przyznania Literackiej Nagrody Nobla 2012 chińskiemu pisarzowi Mo Yanowi, przesyłamy kolejną porcję dziennikarskich dywagacji na temat autora i jego twórczości.    

 

Recenzja: Sergiusz Pinkwart "Tata reporter"

Recenzje

Zdawałoby się zwyczajna rodzina; troje dzieci, każdy z nich ma swój mini świat, swoje kłopoty, kochająca i czuła mama. Ale tata ma absorbujący zawód: reportera.

 

Recenzja: Władysław Zdanowicz – „Misjonarze z Dywanowa”, t. I–III

Recenzje

Niedawno ukazał się trzeci tom powieści „Misjonarze z Dywanowa”. Jest to dobra okazja by naszym Czytelnikom zaprezentować zarówno jego, jak i poprzednie dwa tomy, z których pierwszy ukazał się już w 2007, a drugi w 2011 roku.  

 

Recenzja: Urszula Kierczak "Metoda projektów w pracy nauczyciela wychowania fizycznego"

Recenzje

Nauczanie projektowe, to powrót do racjonalnej idei kształcenia umiejętności poszukiwania i zdobywania wiedzy. Uczy samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków, co w w rzeczywistości prowadzi do samoedukacji.

 

Recenzja: Tim Wainer - Dziedzictwo popiołów

Recenzje

Historia Centralnej Agencji Wywiadowczej to rodzaj kafkowskiego "Procesu", z jedną tylko różnicą. Ofiarami są tu wszyscy -agenci, wydziały w których pracują, ich informatorzy, a przede wszystkim zwykli niewinni ludzie, wplątani w wiry zgotowanych im nieszczęść.

 

Jack Kerouac - kultowy pisarz ciągle na fali!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, IV wydanie książki W drodze Jacka Kerouaca ukazało się w związku z polską premierą filmu w reżyserii Waltera Sallesa. Powieść najbardziej znanego bitnika wciąż znajduje wielu odbiorców zarówno wśród czytelników, jak i widzów.

 

Recenzja: Archeologia Polski wczesnośredniowiecznej Andrzej Buko

Recenzje

Przed Mieszkiem i Chrobrym była pustka - dziewicza ziemia czekająca na ustanowienie nowego porządku. Takie wrażenie często odnoszę po lekturze książek opisujących historię Polski. Czy to oznacza, że dziedzictwo na jakim kraj był wznoszony pozostawało bez wpływu na przyszłość; trwałe granice nagle wzrosły, a chrześcijaństwo przyjęło się w jednej chwili.

 

Recenzja: Heinrich Kunstmann - Tymoteusz Karpowicz. Listy 1959-1993

Recenzje

Ogarnia mnie coraz częściej przeczucie, że najczęściej towarzyszy temu co robimy obojętność tzw. środowiska branżowego. Księgarze, wydawcy jeszcze jakiś czas temu głośno komentowali różne komunikaty, doniesienia czy artykuły.

 

Ewa Bieńkowska „Dom na Rozdrożu” - recenzja

Recenzje

Stos opublikowanych już wspomnień z życia i dorastania w PRL-u prowokuje do coraz większej wobec nich obojętności.

 

Grażyna Bastek, „Warsztaty weneckie w drugiej połowie XV i w XVI wieku. Bellini, Giorgione, Tycjan, Tintoretto”

Recenzje

Ogromną stratą dla wszystkich czytelników jest tak skromna obecność publikacji wydawnictw uniwersyteckich na półkach księgarń, a także, nieuzasadniony, lęk przed ich hermetyzmem, czy gąszczem żargonu.

 

Recenzja: Jan Zieliński , "Szkatułki Newerlego”

Recenzje

Jan Zieliński autor popularnej biografii Juliusza Słowackiego w swojej nowej książce „Szkatułki Newerlego” opowiada historię życia wybitnego pisarza Igora Newerlego.

 

Recenzja: Michał Pauli: „12xśmierć- opowieść z Krainy Uśmiechu”

Recenzje

„Bo kto ukradnie spinkę od pasa, skazują go na śmierć, ale kto zrabuje całe państwo, ten zostaje księciem udzielnym” Czu ang tsy

 

Karolina Apiecionek: Mundial ' 74 - Dogrywka

Recenzje

Ta niewielka objętościowo książka mieści w sobie więcej prawdziwych emocji niż niejedno czytadło namaszczone przez media na tzw. bestseller.

 

Recenzja: "Atlasu radykalnego islamu" pod red. Xaviera Raufera

Recenzje

We wstępie "Atlasu radykalnego islamu" pod redakcją Xaviera Raufera możemy przeczytać opis charakterystycznej i wiele mówiącej sytuacji – oto w styczniu 2003 roku, na dwa miesiące przed amerykańskim atakiem na Irak, George W. Bush spotyka się z trzema wybitnymi Irakijczykami. Kiedy ci postanawiają omówić kwestię sunnitów i szyitów, zauważają, że prezydent nigdy nie słyszał tych terminów – w rezultacie przez znaczną część spotkania tłumaczą mu, że islam dzieli się na dwa główne...

 

Recenzja: "Przeczekać ten dzień"

Recenzje

Pewnego dnia Karol, owdowiały nauczyciel języka polskiego w jednym z warszawskich liceów, zauważa zniknięcie swojego terminarza. Szczęśliwie odnajduje go na drugi dzień. Jednak ktoś zdążył zostawić po sobie ślad w kalendarzu. Spokój na dobre opuszcza Karola, kiedy zauważa pod piątkową datą tajemniczy wpis - nauczyciel tego dnia umrze. To, co w pierwszej chwili wydaje się kiepskim żartem, z czasem nabiera realnych kształtów. Nadciągająca lawina zdarzeń sprawi, że szare i monotonne życie...

 

„Cyprysy i topole” Marka Zagańczyka

Recenzje

Zbiór szkiców podróżnych „Cyprysy i topole” Marka Zagańczyka to niewielka książka, którą dobrze mieć ze sobą w podróży.

 

„Pedagogika waldorfska dla dzieci od trzech do dziewięciu lat”

Recenzje

Słyszałam o pedagogice Rudolfa Steinera będąc w Berlinie w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, szczególnie o jej skuteczności i wyjątkowości. Zwłaszcza w trudnych przypadkach - zaburzeń osobowości a nawet pewnych niedorozwojów umysłowych - od mojego znajomego , architekta intelektualisty.

 

Shlomo Sanda "Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski".

Recenzje

Shlomo Sand, izraelski politolog i historyk, jeden z najwybitniejszych znawców dorobku George’a Sorela, nie był znany dotąd polskiemu czytelnikowi. Wkroczył do światowej historiografii dziełem o charakterze tyle prowokatorskim, ile intelektualnie stymulującym.

 

Czesław Kupisiewicz - Z dziejów teorii i praktyki wychowania

Recenzje

Od dawna mówi się również u nas o kryzysie na rynku podręczników akademickich. Oględnie mówiąc są nieciekawe, pisane "ciężkim" naukowym językiem, niedostosowane do potrzeb akademickiego nauczania.

 

Recenzja: Sean Carroll „Stąd do wieczności i z powrotem. Poszukiwanie ostatecznej teorii czasu”

Recenzje

Czas co stwierdza Autor w Prologu jest najczęściej używanym rzeczownikiem w języku angielskim. Niebudzące kontrowersji zdefiniowanie tego pojęcia jak do tej pory się nie udało.

 

Recenzja: Chińska kultura symboliczna. Jej współczesne metamorfozy w literaturze, teatrze i malarstwie

Recenzje

Gdy obserwujemy gwałtowną modernizację Chin, nasuwa się pytanie, co z dawnymi Chinami, co z tradycjami i bogactwem kultury Państwa Środka?

 

Zbigniew Herbert - Utwory rozproszone (Rekonesans)

Recenzje

Ten pięknie wydany tom "Utworów rozproszonych", takich, które nie weszły nigdy do opublikowanych przez Herberta tomików, dla wielu przez długie wieczory powinien być traktowany jako Drogowskaz lub Droga zaplanowana przez autora "Pana Cogito" na długo przed swoim urodzeniem.

 

Recenzja:Enki Bilal

Recenzje

Enki Bilal wielu będzie się kojarzył w popkulturze masowej z fabularnym dziełem, opartym na jego scenariuszu komiksowym, filmowym „Immortal”.

 

Recenzja: Rozmowy z użyciem głowy

Recenzje

Książka Anny Garbolińskiej jest przystępną prezentacją wybranych, najistotniejszych i najbardziej aktualnych pojęć z zakresu ekonomii dla młodego odbiorcy w wieku 10 – 14 lat.

 

"Poczet królowych polskich" Marcina Szczygielskiego

Recenzje

"Poczet królowych polskich" Marcina Szczygielskiego to powieść doskonale skrojona – szyta na miarę zapotrzebowań dzisiejszych gustów czytelniczych, z zachowaniem idealnych i w formie, i w treści.

 

Interes z Aborcją- kto zarabia na zabijaniu

Recenzje

"Nie zabijaj" 2 Księga Mojżeszowa, Rozdział 20 werset 13. Recenzję książki "Interes z Aborcją" Aleksandry M Linder postanowiłem zacząć nietypowo umieszczając na samym początku jedno z przykazań Bożego dekalogu danego Mojżeszowi na górze Synaj około 1513 roku p.n.e.

 

Lech Witkowski" "Wyzwanie Autorytetu w praktyce społecznej i kulturze symbolicznej"

Recenzje

"Wyzwanie Autorytetu w praktyce społecznej i kulturze symbolicznej" przechadzki krytyczne do teorii dyskusji, to swoista podróż przez osiągnięcia filozoficzno, społeczno-etyczne w dorobku różnych autorytetów wypowiadających się w kwestii autorytetu - poczynając od Leszka Kołakowskiego, a kończąc na psychoanalitycznych wynurzeniach słoweńskiego "Lacanisty" Slavoja Žižki.

 

Recenzja: Janusz Tazbir - Od sasa do lasa

Recenzje

Profesor Janusz Tazbir kończy w tym roku 85 lat. Oczywiście winszuję mu znakomitej kondycji intelektualnej i witalności twórczej, ale nie stąd moja uwaga.

 

Miłosz Czesław / Iwaszkiewicz Jarosław "Portret podwójny"

Recenzje

Niepewny, rozedrgany wewnętrznie młody mężczyzna, który zdobywa się na akt ostatecznego rozrachunku z własnym wyobrażonym przeznaczeniem.

 

Mark Sołonin: „Nic dobrego na wojnie”

Recenzje

Powiedzmy wprost, książka Rosjanina na temat II wojny światowej przez wielu potraktowana zostanie z góry, z dystansem.

 

Recenzja: Sekretne życie krasnali w Wielkich Kapeluszach

Recenzje

Krasnalowe opowieści mówią o mitycznym drzewie, które płacze i Wielkich Kapeluszach, za którymi można się ukryć

 

Andrzej Rozhin - Wybrałem teatr

Recenzje

Na pięćdziesięciolecie swojego teatralnego jubileuszu Andrzej Rozhin - reżyser, aktor, autor scenariuszy otrzymał od przyjaciół księgę pamiątkową pod znamiennym tytułem "Wybrałem teatr".

 

Ludwik Stomma: Historie niedocenione - Historia na pstrym koniu jeździ

Recenzje

Pozwolę sobie zacząć od czegoś, czego recenzent w żadnym wypadku robić nie powinien, a mianowicie od zacytowania ostatniego zdania omawianej książki.

 

Jean Delumeau Tajemnica Campanelli

Recenzje

Prawdopodobnie wykażę się brakiem jakiejś elementarnej wiedzy z historii powszechnej, ale życia i twórczości Tomasza Campanelli nie było mi dane wcześniej poznać. Tym bardziej z nieukrywaną ciekawością zagłębiłem się w lekturę pod interesującym tytułem autorstwa Jeana Delumeau - „Tajemnica Campanelli”.

 

Recenzja: Wydawcy gorszego boga

Recenzje

Dzieje ruchu wydawniczego w naszym kraju były i są ściśle związane z polityką i przemianami społeczno-gospodarczymi.

 

Recenzja: Młotek Podręczny nieporadnik profesora Kurzawki i adjunkta Kwasa

Recenzje

Młotek do czego nie służy: do malowania, do prasowania, do odcedzania makaronu, do mycia zębów - doradzają prawdziwi mistrzowie młotkowego fachu profesor Kurzawka i adjunkt Kwas.

 

Martin Pollack - Cesarz Ameryki. Wielka ucieczka z Galicji

Recenzje

Jednym z podstawowych dążeń człowieka od wieków oprócz naturalnego prawa do wolności osobistej było zabezpieczenie sobie i swojej rodzinie godziwych warunków egzystencji.

 

„Bóg, kasa i rock’n’roll”

Recenzje

Hołownia i Prokop - dwa skrajne przeciwieństwa: sacrum i profanum, niebo i ziemia, a jednak te odmienne bieguny spotykają się. Efektem tej trzaskającej boskimi piorunami dyskusji jest książka, której już sam tytuł woła o pomstę do nieba. Czy wypada łączyć Boga z pieniędzmi lub szatańską muzyką jaką dla niektórych jest rock’n’roll?

 

POPS - życie Luisa Armstronga

Recenzje

Historia życia "Satchmo" Louisa Armstronga, dla przyjaciół "Pops", to przysłowiowa droga - od pucybuta do wielkiej światowej kariery.

 

Tove Jannsson - Co było potem książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi

Recenzje

„Co było potem” książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi Tove Jansson to zaskakujące rozwiązania i awangardowe, nowatorskie (choć z 1952 roku!) podejście do Muminków.

 

"Na dworze króla Stasia"

Recenzje

Stanisław August Poniatowski ostatni król Polski wywodził się z niedawno wzbogaconego rodu, czego część szlachty nie mogła mu wybaczyć. Co gorsza, powszechnie znana była sprawa wcześniejszego romansu Stanisława z carycą Katarzyną II, wówczas mężatką. Uważano, że chce ona narzucić na króla swego byłego kochanka, który stanie się bezwolnym narzędziem w jej rękach. Kiedy Poniatowski zasiada na tronie próbuje uratować kraj pogrążony w chaosie politycznym i gospodarczym, ale po III rozbiorze zostaje...

 

Wstęp do tradycji muzułmańskiej recenzja książki ks. K. Kościelniaka

Recenzje

W 2006 roku krakowskie wydawnictwo UNUM wydało książkę ks. Krzysztofa Kościelniaka, pt.: „Sunna, hadisy i tradycjoniści. Wstęp do tradycji muzułmańskiej”.

 

Historia sztuki i Freud

Recenzje

Nader często trafiam ostatnio na teksty kultury związane z myślą Freuda: film Niebezpieczna metoda Davida Cronenberga: nowa książka Umberto Eco Cmentarz w Pradze...

 

Andrzej Dobosz Pustelnik z Krakowskiego Przedmieścia albo Osobista Galaktyka

Recenzje

Przyznaję się do tego, że czytałem teksty Dobosza ze szczególną estymą, uważnie się nimi delektując. Recenzenckie przysmaki Dobosz przyrządza według starej receptury polskiej szkoły eseistycznej; szczypta gawędziarstwa od Paska, trochę anegdot a'la Stefan Themerson, na erudycji prof. Baczki, i Słonimskim kończąc.

 

Recenzje: Niebiezpieczne związki"

Recenzje

"Niebezpieczne związki" większości z nas kojarzą się z filmem z Glenn Close, John Malkovich i Michelle Pfeiffer.

 

"ZSRR pod okupacją - fakty i mity"

Recenzje

„ZSRR Pod okupacją- fakty i mity”  Borisa Sokołowa to Książka wyjątkowa i godna polecenia z wielu względów. Dużo przemilczeń, dotychczas skrzętnie ukrywanych  przez komunistyczną, rosyjską historiografie ,na temat tak zwanej wojny ojczyźnianej zostało przez autora ujawnionych i właściwie z historycznego punktu widzenia opisanych oraz zinterpretowanych .

 

MARZI – Nie ma wolności bez solidarności.

Recenzje

Sprytnie i pół żartem, opowiedziana historia o dzieciństwie w Polsce, w czasach kiedy w Polsce i Europie Wschodniej kończył się komunizm.

 

Barbara Stanisławczyk - Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska

Recenzje

"Ostatni Krzyk" Barbary Stanisławczyk, to książka memento o bohaterach narodowych tych sprzed 70 lat, a także tych, którzy 10 kwietnia lecieli oddać im hołd. Pamiętać bowiem należy, że do Smoleńska polecieli przede wszystkim potomkowie pomordowanych w Katyniu.

 

Jacek. Y. Łuczak - Polska Kazimierza Nowaka

Recenzje

Każdy z nas ma w swoją "małą ojczyznę", związaną z własną życiową pasją, w odróżnieniu od tej Wielkiej Ojczyzny związanej z miejscem urodzenia. "Małą ojczyzną" Kazimierza Nowaka były podróże, te "mniejsze" po Wielkopolsce i całej Polsce aż po Kresy, aż po tą wymarzoną, będącą spełnieniem jego wielkiego marzenia, rowerem po Afryce. Właśnie minęło osiemdziesiąt lat od tamtej pamiętnej daty.

 

Vito Staviarsky - Kiwader i inne opowieści

Recenzje

Jeśli już macie po uszy demonologii, wampiriady oraz wtórnego naśladownictwa horroropodobnych i thillerowatych popłuczyn po Cobenie, Kingu czy Cooku sięgnijcie po tę niewielką książeczkę - "Kiwader i inne opowieści".

 

Recenzja: Władysław Zdanowicz, ""Misjonarze z Dywanowa czyli Polski Szwejk na misji w Iraku". Część druga: Jonasz

Recenzje

Szeregowiec Lenczyk powraca w wybuchowym stylu, wzbudzając sensacje (a tak, nie jedną, a kilka) swoją jakże brawurową przeprawą przez strefę wojny na skradzionym rowerze.

 

Krystyna Marzec-Holka, „Przemoc seksualna wobec dziecka. Studium pedagogiczno-kryminologiczne”

Recenzje

Wszystkim nam leży na sercu dobro dzieci. Na co dzień podejmujemy szereg inicjatyw mających zwiększyć ich bezpieczeństwo (na drodze, w szkole…) i zapewnić im harmonijny rozwój, a zarazem coraz częściej słyszymy o nadużyciach seksualnych wobec dzieci. Czy jest to znamię naszych czasów, a jeśli, to co generuje to zjawisko, czy też istniało ono od zawsze, tylko my, zasłaniając się fałszywie rozumianą pruderią, uciekaliśmy przed tą ponurą prawdą? Jego skalę ujawniły w Polsce po 1989 roku...

 

Recenzja: Karol Arentowicz, „Ojciec”

Recenzje

Udowodniono, że cechy charakteru i temperament są dziedziczne, ale uczeni wciąż się zastanawiają, czy o aktywności naszych genów decydują one, czy też środowisko, obserwacja oraz naśladowanie rodziców i innych bliskich osób. S

 

Tadeusz Antoni Kisielewski " Zatajony Katyń 1941" - nieznana tragedia polskich wojskowych

Recenzje

Książka Tadeusza Antoniego Kisielewskiego "Zatajony Katyń 1941" - nieznana tragedia polskich wojskowych składa się z szeregu aneksów, wstępu i 10 rozdziałów, które czyta się niczym dobrą książkę historyczną.

 

Mistrzowie Komiksu - Sprawa rodzinna i inne historie

Recenzje

Mało kto w świecie komiksu nie zna Willa Eisnera (1917 2005). Wystarczy przeczytać jedna z jego prac aby zrozumieć dlaczego na jego cześć nazwano najbardziej prestiżową nagrodę w świecie komiksu uchodzącą za „komiksowego Oskara”.

 

Recenzja: Sherrilyn Kenyon - Taniec z diabłem

Recenzje

Przewspaniała mroczna okładka, z gościem z rozpiętą koszulą, który na tle księżyca prezentuje się nie zwkle tajemniczo - ta niepozorna oprawa skrywa w sobie nie lada opowieść.

 

Recenzja - Jeż Jerzy musi umrzeć

Recenzje

Jeża Jerzego kochamy za wszystko: od sposobu, w jaki uwodzi kobiety ('to... Robimy to u mnie czy u Ciebie...?') po wysublimowanie, z jakim wyraża uczucia ('ja pierdykam!').

 

Natasha Solomons - Lista Pana Rosenbluma

Recenzje

Z ogromnym żalem przyznaję, że zabrałem się za tę książkę na szarym końcu pozycji do przeczytania. Ogromnie też żałuję, że tak się stało, ze względu na ogrom wrażeń, jakich mi dostarczyła.

 

Boris Gorbaczewski - Przez wojenną zawieruchę

Recenzje

Jak opowiedzieć wojnę, swoją osobistą wojnę, tak aby bez patosu, egzaltacji i hurra patriotyzmu przekazać jej prawdę przyszłym czytelnikom? Myślę, że to pytanie zadaje sobie każdy autor wojennych wspomnień.

 

Jak opowiedzieć Polskę? - Kierunek Polska -przewodnik

Recenzje

Jak "opowiedzieć" i pokazać Polskę, na siedmiuset stronach, tak by publikacja ta okazała się być oryginalnym projektem wśród tylu książek pojawiających się na ten temat?

 

Tajemnica "Letniego domku" - idealna na lato!

Recenzje

Książki Marcii Willet są tłumaczone w wielu krajach na całym świecie, w Niemczech i Grecji trafiły na listy bestsellerów. Letni domek to dwudziesta powieść autorki i właśnie została wydana w Polsce.

 

Recenzja: Psychologia twórczości plastycznej, Stanisław Leon Popek

Recenzje

Każdy z nas pojawia się na tym świecie z zaprogramowaną osobowością, która rozwija się wraz z nami. Najczęściej niestety jest niszczona przez ingerencję rodziców a potem szkoły.

 

Kamienna ćma - Powiew absolutu - jedna z najpiękniejszych książek jakie czytałem

Recenzje

Wyobraź sobie, że życie, jakie wiedziesz jest jedynie grą, w której zbiór zasad ustalasz sam, nie wiedząc jednocześnie, że masz nad ową grę tak ogromną władzę.

 

Stanisław Wasylewski, Portrety pań wytwornych

Recenzje

10 historii, 10 portretów wpływowych, ambitnych, niebanalnych kobiet epoki stanisławowskiej, wśród których wyróżnić możemy Izabelę Czartoryską, Helenę Radziwiłłównę, Amelię Mniszech, Teresę Tyszkiewiczową, Rozalię Lubomirską, Barbarę Kossowską, Elżbietę Grabowską, Julię Potocką, Walerię Tarnowską i Krystynę Radziwiłłównę. Co je łączy? Kochały, zdradzały, nienawidziły, śniły o koronie, knuły intrygi i wywarły duży, często destruktywny, wpływ na losy swoich mężów, ojców, kochanków i...

 

Recenzje amerykańskiego wydania "Jadąc do Babadag" Andrzeja Stasiuka

Amerykańskie tłumaczenie "Jadąc do Babadag" Andrzeja Stasiuka zbiera kolejne dobre recenzje.Oto poniżej ich fragmenty:

 

Jan Tatoń, Anna Czech - Zwyciężyć cukrzycę

Recenzje

Książka prof Jana Tatonia i prof Anny Czech to niezmiernie potrzebny na polskim rynku podręcznik do aktywnej samoopieki i samokontroli dla cukrzyków.

 

Amanda Kirby - Dyspreksja. Rozwojowe zaburzenie koordynacji

Recenzje

Publikacja dr Amandy Kirby pt. "Dyspraksja. Rozwojowe zaburzenie koordynacji" jest całościowym, bardzo ciekawie ujętym spojrzeniem na zespół bezradnego dziecka".

 

"Korczak Próba biografii": Joanna Olczak-Ronikier

Recenzje

Książka "Korczak Próba biografii" pióra Joanny Olczak- Ronikier Jest Pierwszą Biografią Korczaka wolną od nimbu męczeństwa.

 

J.R. Searle "Umysł - krótkie wprowadzenie" - recenzja

Recenzje

Ewolucja intelektualna Johna R. Searle’a, jednego z najbardziej wpływowych współczesnych amerykańskich filozofów, obejmowała przejście od, inspirowanej koncepcją aktów mowy Johna L. Austina, filozofii języka do filozofii umysłu. Searle stwierdził bowiem, że zjawiska językowe, w szczególności intencjonalność wypowiedzi (akt nakierowania na przedmiot), to jeden z przejawów sposobów funkcjonowania umysłu. Wyjaśnienie zdolności językowych wymaga więc odkrycia struktur mentalnych, tkwiących u ich...

 

Barbara Kosmowska" Samotni. pl

Recenzje

Barbara Kosmowska, to jedna z najbardziej poczytnych pisarek dla młodego pokolenia. lecz na jej książki obojętni nie pozostają także dorośli. Książka "Samotni .pl" wbrew tytułowi nie odnosi się do ogarniającej nas coraz częściej rzeczywistości wirtualnej.  

 

Kerstin Gier - Czerwień Rubinu

Recenzje

Istnieje bardzo wiele tajemniczych i intrygujących postaci w historii Europy. Jednym z największych reprezentantów tego grona był Hrabia de Saint-Germain, człowiek nieznanego tak naprawdę pochodzenia, a mający wiele talentów.

 

"Klemens i Kapitan Zło" - recenzja

Recenzje

W najdalej położonym zakątku, jeszcze Trzeciej albo już Czwartej Rzeczpospolitej była sobie szkoła. W tejże szkole, jak w każdej innej w naszym kraju, dochodzi do zetknięcia się dwóch organizmów, z których jeden to ciało pedagogiczne, drugi zaś to ciało obce, w postaci uczniów. Kontakt tychże ciał ma z założenia doprowadzić do ich idealnej symbiozy, najczęściej jednak rezultat takiego połączenia bardziej przypomina pasożytnictwo, niemniej jednak życie toczy się dalej i jakoś to działa. Pod...

 

Recenzja: Harosław Jaszek "Jak niechcący spowodowałem upadek światowego koncernu"

Recenzje

Pewnego zasobu ludzkiego poprawianie świata, troszczenie się o klientów i budowanie globalnego przewodnictwa firmy.

 

Małgorzata Komorowska " Za kurtyną lat" - Polskie teatry operowe i operetkowe lat 1918-1939

Recenzje

Pozycja Małgorzaty Komorowskiej "Za kurtyną lat..." z wiele mówiącym podtytułem " Polskie teatry operowe i operetkowe lat 1918 -1939" wydana przez Oficynę wydawniczą Impuls, to pozycja unikatowa na polskim rynku. Dotychczas prawie nikt nie zajął się problemem szerokiego naszkicowania dziejów teatru opery i operetki okresu międzywojennego.  

 

Augustyn Szczawiński, "Spoko! To tylko rodzinka"

Recenzje

"Spoko! To tylko rodzinka" Augustyna Szczawińskiego to opowieść o losach rodziny Wesołowskich - dwunastoletniego Szymka, który wciąż ma nadzieję na to, iż któryś z interesów jego ojca zakończy się w końcu sukcesem, a wówczas kupią sobie nowy samochód i przeprowadzą na wieś, zaś on będzie mógł wreszcie mieć psa, oraz jego rodziców – taty Augustyna, ratownika medycznego, mamy Katarzyny, nauczycielki języka polskiego i babci Sabiny, której wizyty, zwłaszcza te niezapowiedziane,...

 

Wojciech Karpiński, Fajka van Gogha

Recenzje

Żył twórczo. Umarł młodo. W swoich obrazach i listach stworzył van Gogh najpełniejszy portret "Ecce homo" – portret malarza codziennych niedoli i ulotnych chwil radości. Choć całym sobą pragnął żyć wśród ludzi, zostać kaznodzieją, założyć szczęśliwą rodzinę, jako artysta oddziaływać na innych tak, by jego "obrazy pocieszały jak muzyka", to egzystował niejako obok nich, gdyż zarówno on sam, jak i tworzona przez niego sztuka nie zyskały społecznej akceptacji....

 

Frédéric Delavier: „Modelowanie sylwetki metodą Delaviera”

Recenzje

Kulturystyka w miarę upływu czasu stała się świetnie zorganizowanym przemysłem przynoszącym krociowe zyski. Międzynarodowe zawody, wysokie nagrody, bogaci sponsorzy, zmienili charakter tej dyscypliny ze sportowej na czysto komercyjną. Stosowane na dużą skalę chemiczne "wspomagacze"- sterydy, anaboliki, suplementy wzmagające sztucznie przyrost masy mięśniowej "wyniszczyły" wielu dobrze zapowiadających się zawodników.

 

George Malkmus, "Dieta Alleluja"

Recenzje

Jeśli sądzisz, że wypróbowałaś/-eś już wszystkie znane Ci, dostępne na rynku dietetycznym, metody redukujące wagę (np. dieta Dukana, białkowa, proteinowa, kopenhaska, kapuściana, ziemniaczana, zgodna z grupą krwi i inne), to prawdopodobnie jesteś w błędzie. Dr George Malkmus, autor książki "Dieta Alleluja", proponuje Ci dietę, której autorem jest... sam Bóg.

 

"Droga wiodła Ugorem" wspomnienia gen. Sosabowskiego

Recenzje

"Droga wiodła ugorem", wspomnienia Generała Stanisława Sosabowskiego, to swoisty hołd złożony wszystkim tym, którzy razem z nim walczyli i ginęli, za wolną, niepodległą i sprawiedliwą Polskę.

 

Agnieszka Drotkiewicz, Anna Dziewit, Teoria trutnia i inne

Recenzje

„Teoria trutnia i inne” to zbiór wywiadów przeprowadzonych przez Agnieszkę Drotkiewicz i Annę Dziewit z trzynastoma mężczyznami, należącymi do panteonu szeroko rozumianej kultury, spośród których wymienić można Macieja Zarębę, autora tytułowej teorii trutnia, Andrzeja Ledera, Stefana Mellera, Jerzego Jarzębskiego, Andrzeja Chyrę czy też Wojciecha Kuczoka.  

 

Anthony Storr, Kolosy na glinianych nogach. Studium guru

Recenzje

,,Kolosy na glinianych nogach. Studium guru" Anthony'ego Storra to praca z pogranicza psychiatrii, psychologii i socjologii. Autor na przykładach zaczerpniętych z historii powszechnej pokazuje nam mechanizmy, które sprawiają, że do sekt rządzonych przez obłąkanych przywódców przyłączają się tysiące ślepo podporządkowanych im ludzi, którzy bezkrytycznie wykonują wszystkie, nawet najbardziej irracjonalne i sprzeczne z wrodzonym instynktem samozachowawczym człowieka (np. zbiorowe...

 

Jacek Leociak - Spojrzenia na warszawskie getto

Recenzje

Czy można zrekonstruować pamięć i przeprowadzić wiwisekcję miejsc, które już nie istnieją, które zostały wymazane przez szaleństwo zaplanowanej zagłady?

 

Zeszyty Literackie: Czesław Miłosz - I książki mają swój los

Recenzje

Specjalny numer Zeszytów Literackich wprowadza nas w świat poezji i literatury widzianej z perspektywy emigracyjnych twórców, będących wówczas prawdziwą elitą intelektualną, z którą liczyły się nawet PRL-owskie władze. Takie nazwiska jak Czesław Miłosz, Aleksander Wat Konstanty A. Jeleński, Jan Brzękowski, Jerzy Stempowski, Józef Wittlin, Ola Watowa, środowisko paryskiej "Kultury", tworzyły w tamtych czasach w kraju i za granicą ważny intelektualny zaczyn, będący zarazem łącznikiem z...

 

Audiobook: "Śmierć na Nilu" Agatha Christie

Recenzje

"Śmierć na Nilu" Agathy Christie to jeden z najlepszych kryminałów jakie udało mi się przeczytać w życiu . Kryminał ten charakteryzuje się wprawie stopniowanym napięciem. Akcja rozwija się z początku niepozornie, by skończyć się dramatem zranionych uczuć i okrutnym morderstwem, którego podstawą było miłosne rozczarowanie pewnej posażnej angielskiej panny.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.