RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

W sierpniu w Axis Mundi: wywiady Woody Allena pod redakcją Roberta E.Kapsisa

Nowości

Wydawnictwo Axis Mundi znane jest z serii znakomitych książek autobiograficznych i biograficznych poświęconych znanym reżyserom i aktorom. Kolejną zapowiedzią z tej serii jest zbiór wywiadów z Woody Allenem:

 

Konkurs z wydawnictwem Axis Mundi i Woody Allenem

Konkursy

Polecamy Państwu w dniu astronomicznego lata konkurs czytelniczy, którego patronem jest wydawnictwo Axis Mundi znane ze świetnej serii książek autobiograficznych i biograficznych poświęconych znanym aktorom i reżyserom. Najnowszą jest zapowiadany na sierpień zbiór wywiadów z popularnym i cenionym w Polsce Woody Allenem.:

 

Interesująca nowość w Libronie: „Mistrzowie podejrzeń – afirmacja, negacja czy przezwyciężenie?"

Nowości

Krakowskie wydawnictwo naukowe LIBRON znane jest z ciekawej i intresującej oferty tytułowej. Tym razem poleca „Mistrzowie podejrzeń – afirmacja, negacja czy przezwyciężenie?" pod redakcją Jowity Guja.

 

Nowość OW ATUT: „Książka i biblioteka w procesie komunikacji społecznej"

Nowości

Swoje badania nad książką i biblioteką w procesie komunikacji społecznej prezentują pracownicy wrocławskiego Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, a także innych ośrodków akademickich.

 

Recenzja: „Uczłowieczyć komunikację. Nauczyciel wobec ucznia w przestrzeni szkolnej", Henryka Kwiatkowska

Recenzje

W ramach nowej serii "Palące Problemy Edukacji i Pedagogiki" ukazała się praca pod redakcją naukową Henryki Kwiatkowskiej pt. „Uczłowieczyć edukację. Nauczyciel wobec ucznia w przestrzeni szkolnej".

 

Recenzja: „Ocalić od zapomnienia", pamiętniki, szkice biograficzne, wspomnienia

Recenzje

4 czerwca 2011 roku Stowarzyszenie Lekarzy Dolnośląskich i Wychowanków Medycyny Wrocławskiej ogłosiło konkurs na monografie wspomnienia i pamiętniki wybitnych lekarzy dolnośląskich, a zarazem społeczników, którzy dbając o zdrowie mieszkańców obszaru Dolnego Śląska, tym samym dbali o szeroko rozumiany rozwój regionu przyczyniając się niejako dom wzrostu jego znaczenia w powojenne Polsce.

 

Nowość wydawnictwa naukowego Katedra: "Zwodnicze imaginarium. Antropologia neoliberalizmu"

Nowości

Książka jest zbiorem piętnastu artykułów badaczy zajmujących się problematyką neoliberalizmu w kontekście przemian społeczno-kulturowych.

 

Recenzja: „Życie prywatne Polaków w XIX wieku" pod red. naukową Jarosława Kity i Mateusza Klemperta

Recenzje

Wielki projekt badawczy, który jest pokłosiem drugiej ogólnopolskiej konferencji naukowej z tego cyklu doczekał się w końcu podsumowania w postaci wydanych kolejnych trzech tomach zatytułowanych „Życie prywatne Polaków XIX wieku. Portret kobiecy. Polki w ramach epoki". Prace ukazały się pod redakcją naukową Jarosława Kity, Mateusza Klemperta i Marii Korybut-Marciniak.

 

Najlepsze debiuty 2015 roku według Redakcji Portalu Księgarskiego

Koniec roku przynosi nam jak zawsze sporo różnych podsumowań, a najczęstszymi wśród nich są „listy najlepszych książek" podzielonych na kategorie. Jedną z nich jest „Lista najlepszych debiutantów". Nie dzielimy jej na podgrupy, lecz skupiamy się głównie na pokazaniu nowych twarzy, które zadebiutowały w 2015 roku:

 

Powstaje Pocisk - magazyn literacko-kryminalny

Wydarzenia

W lutym ukaże się pierwszy numer magazynu poświęconego zbrodniom. Szefem działu literackiego został Łukasz Orbitowski.

 

Pierwsze polskie wydanie kolekcji unikatowych rysunków anatomicznych Leonardo da Vinci „Mechanika człowieka"

Nowości

„Mechanika człowieka” to pierwsze w Polsce wydanie książki „Leonardo da Vinci: The Mechanics of Man”, zawierające dokonania wybitnego i genialnego uczonego oraz artysty, na polu anatomii narządu ruchu człowieka.

 

Recenzja: „Makaton w rozwoju osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi"

Recenzje

Praca pod redakcją Bogusławy Beaty Kaczmarek pt. „Makaton w rozwoju osób ze złożonymi problemami komunikacyjnymi" ma na celu wieloaspektowe przedstawienie programu językowego, który umożliwia porozumiewanie się dzieciom oraz dorosłym posługującym się mową w stopniu znacznie ograniczonym lub nie mówiącym w ogóle

 

Deportowani do ZSRS - nowość Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Szanowni Państwo, wydawnictwo Dialog informujemy z dumą, że w ich księgarni jest już dostępna książka "Deportowani do ZSRS. Relacje ofiar gułagu".

 

Qltowa Marka PWN

Wydawnictwa

Redakcja Biznes Trendy w dzienniku Rzeczpospolita oraz redakcja portalu ForumBiznesu.pl przyznała marce PWN tytuł Qltowa Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma.

 

Nowość wydawnictwa Semper: „Metodologia, metoda i terminologia grafiki i rysunku"

Nowości

Informujemy za wydawnictwem naukowym Semper, iż w koedycji z Wydawnictwem Naukowym Uniwersytetu Warszawskiego wydali monumentalne dzieło zbiorowe (autorzy polscy i zagraniczni) pt. „Metodologia, metoda i terminologia grafiki i rysunku Teoria i praktyka": redakcja naukowa Jolanta Talbierska.

 

Nowa nagroda tygodnika Polityka - konkurs na najlepszą pracę magisterską o PRL.

Wydarzenia

Z inicjatywy rodziny Mieczysława F. Rakowskiego, wieloletniego redaktora naczelnego POLITYKI, zrodził się pomysł ufundowania nagrody jego imienia, która pobudzałaby badania nad dziejami Polski lat 1945–1989 i wyróżniała wybitne prace z tego zakresu.

 

Recenzja: „Władysław Hasior. Europejski Rauschenberg"

Recenzje

Władysław Hasior jest osobnym zjawiskiem na polskiej scenie artystycznej. Nie wiem, ile podobieństw łączy go z Rauschenbergiem, ale wiem jedno, jego plebejskość, mistyczna ludyczność i empatia dociera do nas zaklęta w przedmiotach, rzeczach i akcesoriach użytych do konstrukcji jego rzeźb, tableau czy emballages.

 

"63 dni życia i walki" - album Wydawnictwa BOSZ upamiętniający Powstanie Warszawskie

Nowości

Prezentujemy Państwu wyjątkowy album opublikowany przez wydawnictwo BOSZ, który swoją premierę będzie miał 1 sierpnia, w dniu 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

 

A zegar tyka - Oficyna Impuls poleca i zaprasza

Nowości

W przyrodzie czas ekstraordynaryjny. Dogorywamy z resztą świata, wyglądając końca kanikuły. Tymczasem, choć świat zastygł w spiekocie, zegar wciąż tyka – sklepy dyskretnie zmieniają wystrój, a w naszej Oficynie ściśle pedagogiczna nowość: "Codzienność szkoły. Nauczyciel".

 

O Janie Blochu w Muzeum Żydów Polskich w czwartek 17 lipca

Wydawnictwa

Zapraszamy na spotkanie z osobą Jana Blocha – największego filantropa, pacyfisty i kapitalisty XIX wieku; niedoszłego laureata Pokojowej Nagrody Nobla, fundatora Politechniki Warszawskiej i wielu innych ciekawych przedsięwzięć –opisaną w książce pod red. Andrzeja Żora.

 

Recenzja: "Historia dla ludzi. Krytyczny wymiar edukacji historycznej

Recenzje

Jak uczyć historii w zglobalizowanym świecie, jak rozumieć jej sens w Europie bez granic? Na co postawić nacisk; na narodowe wątki tożsamości czy europejski uniwersalizm?

 

Zmarł Filip Trzaska

Wydarzenia

W wieku 95 lat 10 czerwca odszedł księgarz, wydawca, autor podręczników edytorskich (wznawiany wielokrotnie „Poradnik redaktora”, „Podstawy techniki wydawniczej”, a także „Redakcja techniczna książki”) Filip Trzaska.

 

Zaproszenie na promocję książki o Janie Blochu - wielkim filantropie, pierwszym polskim kandydacie do pokojowej Nagrody Nobla

Wydawnictwa

Fundacja im. Jana Blocha ·Wydawnictwo Trio oraz Klub Księgarza zapraszają na promocję książki "Kapitalista, pacyfista, filantrop Jan Bloch (1836–1902) pod redakcją Andrzeja Żora.

 

Życzenia Wielkanocne!

Wydarzenia

Drodzy Czytelnicy, Wielkanoc jest szczególną momentem, kiedy w czasie Triduum Paschalnego doświadczamy fizycznego i duchowego zmartwychwstania Chrystusa.

 
 

Biografia Adama Mickiewicza w 2 Programie Polskiego Radia.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością zapraszamy do słuchania fragmentów biografii "Adam Mickiewicz. Życie romantyka", pióra Romana Koropeckiego.

 

Nowość w PIW-ie: "Dzieje chrześcijaństwa na Litwie"

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy poleca Państwu kolejny tytuł z cenionej serii "ceramowskiej" "Dzieje chrześcijaństwa na Litwie", pod redakcją Vytautasa Alisauskasa.

 

Życzenia Noworoczne

Wydarzenia

Redakcja Portalu Księgarskiego życzy Państwu w tym nadchodzącym 2014 roku przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności, spełnienia zawodowych i życiowych planów a także dużo wolnego czasu na czytanie...i refleksję!

 

Życzenia Świąteczne!

Wydarzenia

Redakcja Portalu Księgarskiego składa Państwu Bożonarodzeniowe życzenia, aby w naszych sercach zagościł spokój i wziął nas w swoje objęcia czas duchowego odrodzenia i nie opuścił... przynajmniej do ostatniej kolędy!

 

Ważna książka: 100/XX Antologia polskiego reportażu XX wieku

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne zapowiada na styczeń 2014 roku ważną książkę "100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku" pod redakcją Mariusza Szczygła, przy współpracy Julianny Jonek.  

 

Nowość Międzynarodowego Centrum Kultury:

Nowości

Międzynarodowe Centrum Kultury pragnie zwrócić Państwa uwagę na swoją najnowszą publikację: "Akademia Dziedzictwa 2001–2013", Praca zbiorowa, Barbara Szyper, Michał Wiśniewski (red.)  

 

Anita Musioł dyrektorem wydawniczym redakcji literackiej w Grupie Wydawniczej Foksal.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z dniem 3 października Anita Musioł objęła stanowisko Dyrektora Wydawniczego redakcji literackiej w Grupie Wydawniczej Foksal. Odpowiada za działy redakcji, praw, graficzny i produkcji.

 

"My nie bracia, my sąsiedzi" - o stosunkach polsko - litewskich

Nowości

Szanowni Państwo, nakładem Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu ukazała się obszerna antologia (prawie 600 stron!) MY NIE BRACIA, MY SĄSIEDZI.

 

Ewaluacja pracy społecznej - badanie, kształcenie, praktyka

Recenzje

Książka ta jest antologią tekstów wygłoszonych na XXI Zjeździe Polskiego Towarzystwa Szkół Pracy Socjalnej, który gościł tym razem w Białymstoku.

 
 

Wydawnictwo Inicjał zapowiada: "Wolf Messing. Jasnowidz z Góry Kalwarii"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Inciajł Andrzeja Palacza poleca Państwu swoją arcyciekawą zapowiedź wydawniczą poświęconą zapomnianemu jasnowidzowi: "Wolf Messing. Jasnowidz z Góry Kalwarii".

 

wydawnictwo Dialog poleca: Atlas radykalnego islamu - wszystko, co trzeba wiedzieć o ekstremistycznych ugrupowaniach muzułmańskich

Nowości

Szanowni Państwo, nakładem Wydawnictwa Akademickiego Dialog ukazała się właśnie wyjątkowa praca zbiorowa pod redakcją Xaviera Raufera „Atlas radykalnego islamu”, w tłumaczeniu Pani Prof. Katarzyny Pachniak

 

Irlandki w Porcie

Zapowiedzi

Antologia "Sześć poetek irlandzkich" z przekładami Jerzego Jarniewicza gromadząca wiersze najciekawszych poetek obu części podzielonej wyspy, to kolejna zapowiedź Biura Literackiego związana z tegorocznym Portem Literackim.

 

Zbigniew Herbert - Utwory rozproszone (Rekonesans)

Recenzje

Ten pięknie wydany tom "Utworów rozproszonych", takich, które nie weszły nigdy do opublikowanych przez Herberta tomików, dla wielu przez długie wieczory powinien być traktowany jako Drogowskaz lub Droga zaplanowana przez autora "Pana Cogito" na długo przed swoim urodzeniem.

 

Promocja książki o pograniczu

Spotkanie odbędzie się w piątek (27 stycznia) o godz. 11 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, przy ul. Narutowicza 4.

 

"Polityka historyczna w Rosji" - wywiad z Borisem Sokołowem

Boris Sokołow to niezwykła postać: Historyk, znawca rosyjskiej literatury, etnograf, pisarz i gawędziarz. Misiowaty ogromny chłop, gdy zacznie opowiadać potrafi zasłuchać w sobie każdego.

 

Sloterdijk, Mouffe, Spivak i Vattimo w Serii Idee i we Wrocławiu

Zapowiedzi

We wrześniu w Serii Idee Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukażą się książki czworga wybitnych intelektualistów: Kryształowy pałac Petera Sloterdijka, Carl Schmitt. Wyzwanie polityczności pod redakcją Chantal Mouffe, Strategie postkolonialne Gayatri Chakravorty Spivak, Nie być Bogiem Gianniego Vattimo.

 

Pakt dla Kultury. Pierwsza wersja po konsultacjach społecznych

Wydarzenia

Przedstawiamy pierwszą redakcję "Paktu dla Kultury" po konsultacjach społecznych.

 

Nagroda dla książki "Gloria Deo"

Miło nam donieść, że publikacja Muzeum Narodowego we Wrocławiu "Gloria Deo. Rzemiosło sakralne", (redakcja naukowa - Małgorzata Korżel-Kraśna,projekt graficzny - Andrzej Oczkoś) zdobyła jedną z nagród w konkursie "Na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej" XVII Wrocławskich Targów Książki Naukowej.  

 

James Joyce - wielki kalamburzysta

Postawił sobie jeden cel - w książce zawrzeć cały wszechświat, noc, dzień i cykl ludzkiego życia. Każde napisane przez niego zdanie to osobna historia.

 

Radio PiN obcina kulturę

Wydarzenia

Radio PiN zlikwidowało redakcję kultury. Na antenie pozostanie tylko jeden z czterech codziennych bloków poświęconych tej tematyce. Stacja zastąpi je informacjami biznesowym

 

Życzenia Noworoczne

Wszystkim Czytelnikom Portalu Księgarskiego, ale również miłośnikom dobrych książek Redakcja Portalu Księgarskiego życzy w tym nadchodzącym 2011 spełnienia wszystkich swoich życiowych planów, konsekwencji i uporu w działaniu na rzecz "społeczeństwa czytającego".

 

Redakcja Teologii Politycznej zaprasza na promocję "Śmierć rycerza na uniwersytecie"

7. października (czwartek) godz. 18:00 Redakcja Teologii Politycznej zaprasza za spotkanie z Mateuszem Matyszkowiczem autorem książki "Śmierć rycerza na uniwersytecie"    

 

Ostatni tom listów Stefana Żeromskiego - w grudniu

Zapowiedzi

39. tom "Pism zebranych" Stefana Żeromskiego będzie zawierał 208 listów Stefana Żeromskiego z lat 1919-1925. Ten zamykający 6-tomową "Czytelnikowską" edycję listów pisarza wolumen ukaże się w grudniu - zapowiada prof. Zdzisław Jerzy Adamczyk, który przygotował tom do druku.

 

Autorzy książki „Prawdziwy koniec wojny jest przed jej początkiem” w Muzeum Powstania Warszawskiego

2 sierpnia, w poniedziałek, o godzinie 20.00, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na promocję antologii polsko-niemieckiej „Prawdziwy koniec wojny jest przed jej początkiem" pod red. Stephana Strouxa z udziałem polskich i niemieckich autorów.

 

Promocja książki "Białorusini"

Historia Białorusinów w Polsce i historia prawosławia - to główne tematy, którym poświęcona jest książka pt. "Białorusini", wydana właśnie przez Wydawnictwo Sejmowe.

 

Rozkoszne: polski eroticon

Zapowiedzi

Dwadzieścia jeden autorek opisuje seks z kobiecej perspektywy, w różnorodnych scenach, w pełnej rozciągłości kobiecych doświadczeń - seksu z mężczyzną i seksu z kobietą, w fantazjach i rzeczywistości, w imię miłości i zamiast niej, w czystej przyjemności i niechcianym obowiązku.

 

Herta Müller redagowała swoje książki... w lesie

Herta Müller, laureatka Literackiej Nagrody Nobla, była zmuszona redagować swoje teksty w lesie, by uniknąć rumuńskiej Securitate. Autorka podzieliła się tymi wspomnieniami podczas lipskich targów książki.

 

Spotkanie z prof. Tadeuszem Gadaczem

W czwartek 8 października o godz. 18 w redakcji „Polityki” przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie odbędzie się spotkanie z prof. Tadeuszem Gadaczem i promocja II tomu jego monumentalnej Historii filozofii XX wieku.

 

Mediateka wystartuje na Bielanach

Biblioteki

Największa w Europie Środkowo-Wschodniej mediateka buduje się na warszawskich Bielanach.  

 

Wielki słownik rosyjsko-polski PWN

Recenzje

Język rosyjski powraca do łask i staje się nie tylko egzotyczną atrakcją, ale też szansą na błyskotliwą karierę. Po wielu przejściach nastawienie polaków do wschodnich sąsiadów z niechęci i podejrzliwości starszego pokolenia , w nowym zmienia się już w poczucie dojrzałego partnerstwa.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.