RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nowe programy literackie w TVP2

Wydarzenia

W jesiennej ramówce telewizyjnej Dwójki miłośnicy książek znajdą aż trzy nowe programy literackie: „Wiersz codzienny", „Myślnik program z książką w roli głównej" oraz „Dachy Krakowa, czyli literatura jest rozmową”.

 

„To książka o poszukiwaniu ojca skonfrontowana z relacjami o nim jego czterech synów" - rozmowa z Jordi Punti autorem „Zagubionych bagaży"

Przedstawiamy rozmowę z Jordi Punti autorem z Katalonii przetłumaczonej na język polski książki „Zagubione bagaże". Książkę opublikowało wydawnictwo Sonia Draga.

 

„Okazało się, że szwajcarski paszport Bodo stał się gwoździem do jego trumny"- rozmowa z Ryszardem Wolańskim o książce „Bodo"

Prezentujemy rozmowę z Ryszardem Wolańskim, autorem znakomitej książki o świetnym przedwojennym aktorze Eugeniuszu Bodo pt. „Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań”.

 

„Wiedza na temat, co się działo na froncie wschodnim i po jego przejściu jest u moich rodaków znikomy" - rozmowa z Lee Trimble, autorem książki pt. „Ocalić jeńców"

Prezentujemy rozmowę z autorem książki „Ocalić jeńców" Lee Trimblem, który z okazji promocji polskiego tłumaczenia przyjechał z krótką wizytę do Polski.

 
 

„Tą część, kiedy zaczynamy pracę z własnym tekstem możemy nazwać prawdziwą literaturą" - rozmowa z Sarah Lark

Lark urodziła się w 1958 roku. Od wielu lat pracuje jako przewodnik turystyczny. Podczas swoich licznych podróży odkryła Nową Zelandię, która ją tak zafascynowała, że poświęciła się badaniu historii tego obszaru świata, jego obyczajów i folkloru. Wynikiem tych studiów są powieści: W krainie białych obłoków, Pieśń Maorysów, Krzyk Maorysów, Złoto Maorysów, które okazały się ogromnym sukcesem. Sarah Lark to jej pseudonim, naprawdę nazywa się Christiane Gohl. ...

 

„Ja z natury swoich zainteresowań jestem politycznym detektywem"

Prezentujemy rozmowę z utytułowanym azerbejdżańskim autorem kryminałów Czingizem Abdułłajewem. Jego powieści przetłumaczono na trzydzieści jeden języków, a ich łączny nakład przewyższył dwadzieścia osiem milionów egzemplarzy!

 

„Żywioły są dla mnie esencją życia" - rozmowa z Monsem Kallentoftem o jego nowej książce „Ziemna burza"

Prezentujemy rozmowę z Monsem Kallentoftem, o jego nowej książce „Ziemna burza" niedawno opublikowanej przez Dom Wydawniczy REBIS.

 

„Zdany egzamin". Rozmowa z Jackiem Orylem - dyrektorem Warszawskich Targów Książk

Prezentujemy rozmowę z dyrektorem Warszawskich Targów Książki Jackiem Orylem nagraną po zakończeniu imprez ostatniego dnia targów.

 
 

Zapraszamy do audycji radiowej z Katarzyną Bąkowicz i Marcinem Kozłowskim. Rozmawiali o rozmowach...

„Ludzie nie zdają sobie sprawy, jakie są najpotężniejsze narzędzia komunikacji” Zapraszamy do audycji radiowej RDC z Katarzyną Bąkowicz i Marcinem Kozłowskim. Rozmawiali o rozmowach...

 

Rozmowy o rozmowach w Warszawie - spotkanie z autorami i Wydawcą

Wydawnictwa

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów na wieczór autorski, który odbędzie się 26 lutego o godzinie 19:00 w Restauracji VarsoVie, pl. Konstytucji 2 (centrum), w Warszawie. Wstęp wolny.  

 

„Odkrywanie historii to mieszanie w tyglu ludzkich interesów i zachowań" - rozmowa z Jerzym Rostkowskim

Prezentujemy rozmowę z Jerzym Rostkowskim eksploratorem i odkrywcą różnych wojennych tajemnic, ale przede wszystkim historykiem odkrywającym zapomniane epizody II wojny światowej!

 

Premiera w Oficynie Impulsie!

Nowości

Polecamy nową publikację z zakresu komunikacji autorstwa logopedy medialnego, coacha, eksperta personal brandingu Katarzyny Bąkowicz i dziennikarza prasowego, wydawcy portalu internetowego, redaktora i lektora telewizyjnego Marcina Kozłowskiego.

 

„Rozmowy o rozmowach" - Impuls zapowiada nowość wydawniczą

Zapowiedzi

Polecamy nową publikację Oficyny Wydawniczej IMPULS z zakresu komunikacji autorstwa logopedy medialnego, coacha, eksperta personal brandingu Katarzyny Bąkowicz i dziennikarza prasowego, wydawcy portalu internetowego, redaktora i lektora telewizyjnego Marcina Kozłowskiego.

 

„Sztuka jest w stanie nas ocalić. Mnie ocaliła na pewno" - rozmowa z Lechem Majewskim, reżyserem, malarzem, fotografikiem, pisarzem

Wydawnictwa

Portal Księgarski prezentuje rozmowę z Lechem Majewskim związaną z promocją jego nowej powieść „Manhattan Babylon"

 

„Tam gdzie jest możliwość zarobienia lewych pieniędzy, to zawsze znajdzie się ktoś, kto w to wejdzie" - rozmowa Piotrem Pytlakowskim o książce „Mój agent Masa"

Wydawnictwa

Rozmawiam z Piotrem Pytlakowskim autorem książki pt. „Mój agent Masa", który przeprowadził wywiad-rzekę z supergliną Piotrem Wróblem „rozgrywającym" i prowadzącym sprawę świadka koronnego gangstera Jarosława Sokołowskiego pseudonim „Masa".

 

Rozmowa z Robertem J. Szmidtem i Pawłem Majką - rozpoczęliśmy boom na polską fantastykę

Na tegorocznych targach książki w Krakowie spotkałem na stoisku Domu Wydawniczego REBIS dwóch znamienitych pisarzy: Roberta J.Szmidta i Pawła Majkę. Obaj opublikowali w tym roku w serii s-f swoje książki:

 

Rozmowa z Joe Abercrombie: Najbardziej użyteczną radę na temat pisania dostałem od mojej matki: bądź szczery i uczciwy kiedy piszesz

Prezentujemy rozmowę z Joe Abercrombie autorem rewelacyjnej trylogii "Morze Drzazg", który gościł 21- 23 sierpnia na poznańskim Polkonie:

 

Rozmowa z Bernardem Werberem: Trzeba szukać takich ludzi, którzy powiedzą, przeczytawszy książkę, co im się w niej nie podoba i dlaczego

Redakcja Portalu Księgarskiego przedstawia rozmowę z Bernardem Werberem francuskim pisarzem znanym polskiemu czytelnikowi z dwóch świetnych trylogii mrówczanej: „Imperium mrówek", „Dzień mrówek", „Rewolucja mrówek" oraz trylogii bogów w skład której wchodzą „Szkoła bogów", „Oddech bogów" i „Tajemnica bogów".

 

Ewa Ornacka i Piotr Pytlakowski - „Wojny kobiet" to także nasze wojny

Prezentujemy rozmowę z autorami publikacji „Wojny kobiet" Ewą Ornacką i Piotrem Pytlakowskim. Poprzednia ich książka „Nowy alfabet mafii" cieszyła się dużą popularnością osiągając status bestsellera.

 

Rozmowa ze Stefanem Turschmidem: Interesują mnie skomplikowane ludzkie losy zanurzone w historii

Wydawnictwa

Przedstawiamy rozmowę ze Stefanem Türschmidem autorem książki „Mrok i mgła", którą na Warszawskich Tragach Książki przeprowadził Gabriel Leonard Kamiński.

 

Wsłuchać się w samego siebie - rozmowa z Irene Cao

Wydarzenia

Redakcja Portalu Księgarskiego prezentuje rozmowę z Irene Cao autorką bestsellerowej włoskiej trylogii erotycznej: „Widzę cię", „Słyszę cię", „Pragnę cię", której wydawcą jest Sonia Draga:

 

Rozmowa ze Stanem Strasburgerem na temat jego książki „Opętanie. Liban".

Prezentujemy Państwu rozmowę ze Stanisławem Strasburgerem autorem książki pt. „Opętanie. Liban" opublikowaną

 

Staram się opisywać i przedstawiać świat oczyma postaci, nie zaś opisując wszystko dookoła - rozmowa z Paulem McAuley'em

Wydawnictwa

Prezentujemy wywiad z Paulem MCAuley'em, który przperowadził Gabriel Leonard Kamiński w kawiarni EMPIK na Nowym Świecie w Warszawie.

 

„Chciałem przede wszystkim, żeby czytelnik zmęczony po ciężkiej pracy mógł uciec od rzeczywistości" -rozmowa z Félixem J. Palmą autorem cyklu "Trylogia Wiktoriańska"

Wydarzenia

Redaktor Portalu Księgarskiego Gabriel Leonard Kamiński rozmawiał na 6. Warszawskich Tragach Książki z hiszpańskim pisarzem Félixem J. Palmą, autorem poczytnych książek m.in z cyklu „trylogii wiktoriańskiej": „Mapa czasu", „Mapa nieba", „Mapa chaosu".

 

Zaproszenie - "Trybunał jako strażnik porządku konstytucyjnego " prof A. Rzepliński

Wydawnictwa

Wydawnictwo Wolters Kluwer zaprasza na premierę książki prof. Andrzeja Rzeplińskiego pt. „Służąc rządom dobrego prawa"

 

Czułe czytanki z "Sową, krową i z wielorybem rozmowa

"Sowa, krowa i z wielorybem rozmowa" to nasza przedostatnia przed wakacjami propozycja dla najmłodszych na Czułe Czytanki

 

„Jest to książka, która mówi o odkrywaniu świata romskiego, ale także pokazuje ich wojenną tragedię" - rozmowa z Jolantą Drużyńską autorką „Ostatniego taboru"

Wydawnictwa

Zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z Jolantą Drużyńską, autorką książki „Ostatni tabor. Jak władza ludowa zakazała Cyganom wędrowania" opublikowaną przez Dom Wydawniczy REBIS:

 

Rozmowa z Hanną Cygler

O ulubionych okresach historycznych, doborze miejsc akcji, bohaterów rozmawiała z pisarką na Warszawskich Targach Książki Agnieszka Bielecka.

 

Rozmowa z Kevinem Hearne'm: „Szanujmy naszą matkę Ziemię i siebie nawzajem"

Wydawnictwa

Przedstawiamy rozmowę z Kevinem Hearne'm autorem cyklu fantasy Kroniki Żelaznego Druida" publikowanych przez Dom Wydawniczy REBIS

 

Ula Ryciak rozmowa o "Potarganej w miłości"

Wydawnictwa

Wszystkie twarze Agnieszki Osieckiej - rozmowa z Ulą Ryciak o książce „Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej":

 

„Najpierw pojawiło się osiedle" - rozmowa z Dominiką Słowik

Fundacja Libroskop i Portal Księgarski prezentują rozmowę z Dominiką Słowik debiutującą w Społecznym Instytucie Wydawniczym ZNAK świetnie przyjętą książką „Atlas: Doppelganger”.

 
 

Ryszarda Lenca opowieści o materii tworzenia i naszej zbiorowej wyobraźni cz. I

Wydarzenia

Prezentujemy spotkanie autorskie i rozmowę z Ryszardem Lencem, autorem opublikowanego ostatnio w wydawnictwie FORMA zbioru opowiadań pt. „Chimera". Autor gościł na początku marca we wrocławskiej księgarni Tajne komplety:

 

Piotr Gadzinowski zaprasza na promocję swojej książki : W Hongkongu, za kulisami polskiego parlamentu .

Księgarnie

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Gadzinowskim do księgarni Fundacji Pomocy Bibliotekom Polskim w Warszawie ul. Hoża 29/31 , 19 marca w czwartek o 18.00.  

 

Vincent Seversky zaprasza na promocję swojej Trylogii: Nielegalni, Niewierni, Nieśmiertelni

Księgarnie

Spotkanie z autorem Trylogii odbędzie się 26 lutego, o godz. 18.00, w księgarni Fundacja Pomocy Bibliotekom Polskim ul. Hoża 29/31, w Warszawie. Prowadzi: Mikołaj Lizut.

 

Pod koniec pracy nad książką poczułem się obywatelem Breslau

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Richardem Hargreaves'em autorem znakomitej książki „Ostatnia twierdza Hitlera. Breslau 1945":

 

Felsztynski: Trzecia wojna światowa wybuchnie we wrześniu. Putin się nie cofnie - trzeba go..

Wydawnictwa

- Trzecia wojna światowa może wybuchnąć we wrześniu. Po Ukrainie następna będzie Białoruś. Putin tam się nie zatrzyma - mówi Jurij Felsztinski, rosyjski historyk, w rozmowie z Wojciechem Rogacinem i Tomaszem Skłodowskim.

 

Jedzenie pomaga... W ten sposób też leczy się stroskane serce

Nowości

Sześciokrotna laureatka nagrody RITA. Autorka poczytnych powieści obyczajowych, w których warstwę obyczajową uzupełniają akcenty kulinarne. Rodzina, zwierzęta i kuchnia – oto dom, w którym czujemy się jak u siebie.

 

Czytanie czyni nas szczęśliwszymi

Wydarzenia

Badania wyraźnie pokazują zależność między czytaniem książek a innymi aktywnościami życiowymi - mówi prof. Małgorzata Omilanowska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w rozmowie z Xiegarnia.pl

 

„Don Kichot umarł i narodził się w Polsce" - rozmowa z Wojciechem Charchalisem i Emilie Pascuale Martínem - cz. II

Wydawnictwa

Prezentujemy drugą część nagrania ze spotkania promującego nowe tłumaczenie przez Wojciecha Charchalisa przygód „Don Kichota z Manczy"” Miguela de Cervantesa:  

 

„Czego możemy się dowiedzieć o Natalii z książki „Przysmaki Ojca Mateusza"

Wydarzenia

Prezentujemy wywiad z Kingą Preis promującą w księgarni Matras im. Henryka Worcella we Wrocławiu książkę pt. „Przysmaki Ojca Mateusza. Kuchnia domowa Natalii" opublikowaną przez wydawnictwo Zwierciadło.  

 

„Don Kichot umarł i narodził się w Polsce" - rozmowa z Wojciechem Charchalisem i Emilie Pascuale Martínem - cz. I

Wydawnictwa

Prezentujemy nagranie spotkania promującego nowe tłumaczenie przez Wojciecha Charchalisa dziejów "Don Kichota” Miguela de Cervantesa:  

 

„Czego możemy nauczyć się od ogrodów" - rozmowa z Mają Popielarską

Wydarzenia

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Mają Popielarską, która promowała we Wrocławiu, w księgarni hiszpańskiej Elite swoją najnowszą książkę "12 miesięcy z Mają Popielarską. Kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie".

 
 

Warto przeczytać: wywiad z Mario Vargasem Llosą: Wolność i demokracja niszczą inteligencję

Wydarzenia

Cywilizacja, kultura i postęp to kruchy film, który może łatwo prysnąć. Pobudka! Z Mario Vargasem Llosą rozmawia Maciej Stasiński

 

„Polacy nie chcą swojej historii wyznawać. Chcą na jej temat dyskutować i się o nią spierać" - rozmowa z Piotrem Zychowiczem

Publikujemy rozmowę z Piotrem Zychowiczem, jednym z najbardziej kontrowersyjnych pisarzy ostatnich lat, którego książki: „Obłęd 44" i „Opcja niemiecka" wzbudziły gorącą falę dyskusji w całej Polsce.

 

„Piszę powieści osadzone w historii i te współczesne, mieszam wątki, sensacyjne, kryminalne i miłosne i tak – czuję się przedstawicielką literatury kobiecej!" - rozmowa z Hanną Cygler

Przedstawiamy rozmowę z Hann Cygler, znaną i lubianą przez czytelników i czytelniczki autorkę piętnastu opublikowanych książek przez takie wydawnictwa jak: Dom Wydawniczy REBIS, Świat Książki, Kurpisz, Felberg.

 

„Który z was wymyśla te wszystkie okropieństwa"? - rozmowa z duetem pisarskim Erik Axl Sund

Na Targach Książki w Krakowie miałem okazję porozmawiać ze szwedzkim duetem pisarskim Erik Axl Sund czyli Jerkerem Erikssonem i Håkanem Axlandrem Sundquistem. Ich pisarski duet został wyróżniony nagrodą specjalną przez Szwedzką Akademię Twórców Literatury Kryminalnej.

 

„Moi bohaterowi jednak dorośli znacznie bardziej dzięki przygodom, jakie przeżyli" - rozmowa z Rafałem Kosikiem

Portal Księgarski prezentuje Państwu rozmowę z Rafałem Kosikiem autorem znakomitej serii książek dla młodzieży, których bohaterami są Felix, Net i Nika. Właśnie do księgarni trafił trzynasty tom ich przygód pt.„Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów".

 

Recenzja: „Czas na zmiany”, rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim

Recenzje

W przedmowie do książki „Czas na zmiany” prof. Jadwiga Staniszkis (autorka wstępu do książki) pisze, iż poglądy Prezesa Prawa i Sprawiedliwości „wyrażane w połowie roku 1993 są wciąż aktualne”.

 
 

Wywiad rzeka z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym trafia do księgarń!

Nowości

Wczoraj 23 września trafiła do księgarń książka „Maraton. Ryszard Grobelny" w rozmowie z Michałem Kopińskim.

 

„Quentin Tarantino. Rozmowy”

Zapowiedzi

23 października do księgarni trafi książka z Wydawnictwa Axis Mundi o twórcy takich filmów „Pulp Fiction”, „Kill Bill” czy „Django”. Przeczytamy w niej m.in. o kręceniu kultowych scen, jego filmach i filozofii pracy.

 

"W radiowej "Dwójce" Niezaspokojona żądza (myślenia). Rozmowy z Susan Sontag

Wydarzenia

Radiowa "Dwójka" zaprasza na swoją stronę internetową, na której można wysłuchać audycji "Niezaspokojona żądza (myślenia). Rozmowy z Susan Sontag", o której mówiła Małgorzata Szczurek.

 

KS Morgan McKean: "Ludzie szukają w teatrze bardziej uniwersalnej prawdy niż tylko mówienia prosto w twarz"

Szkocka autorka sztuk dramatycznych i wykładowczyni twórczości dramatopisarskiej na uniwersytecie w Hull zaprezentowała nam fragment swojej nagrodzonej przez Gildię Szkockich Dramaturgów sztuki "Gdzie indziej" i krótką jednoaktówkę "Ktoś dobry". Przy okazji odpowiadała na moje pytania i pytania z sali:

 

Ivan Binar - moja wyobraźnia prowadzi mnie przez świat

Ivan Binar, siedemdziesięciodwuletni piszący jak mówił o sobie z przymrużeniem oka emeryt, który pisze dla siebie, dla swoich wnuków i kota odpowiedział w trakcie spotkania na kilka pytań:

 

"Wszystkie przykłady dezercji są ciekawe, ale te trzy opisane przeze mnie bardzo mnie poruszyły! - rozmowa z Charlesem Glassem

Redaktor Portalu Księgarskiego rozmawia z autorem znakomitej książki historycznej pt. "Dezerterzy" Charlesa Glassa. Polecam ją osobiście na ten letni czas wypoczynku. Przy okazji zbliża się sześćdziesiąta dziewiąta rocznica wybuchu najgorszej z wojen - II wojny światowej.

 

"Czego boi się Graham Masterton?"- rozmowa z autorem "Manitou"

Urodzony w Edynburgu Graham Masterton rozpoczynał swoją karierę w dwóch najpopularniejszych brytyjskich magazynach dla mężczyzn, Penthouse i Mayfair. Doświadczenia z tego okresu w jego życiu i kontakty, jakie zdobył zaowocowały wieloma poradnikami seksualnymi.

 

Zoe Strachan - Jeszcze raz przeżyć tamte uniersyteckie lata

Zoë Strachan podobnie jak Nick Brooks głównymi bohaterami swojej "Negatywnej przestrzeni" uczyniła reprezentantów szkockiej kasy robotniczej i z tej perspektywy chciała pokazać ich studenckie czasy; zetknięcie się z przedstawicielami szkockiej i angielskiej middle class czy zachłyśnięcie się wolnością.

 

Nick Brooks: Moja planeta Glasgow

Nick Brooks pochodzi z Glasgow, tu dorastał, tu studiuje i kończy doktorat. Jego debiutancka powieść "Czyny nieprzyzwoite" spotkała się dobrym przyjęciem krytyki nie tylko na rynku szkockim ale również angielskim. W trakcie spotkania podczas Miesiąca Spotkań Autorskich we Wrocławiu zadałem mu na ten temat kilka pytań.

 

"Patriotyzm to idea, zasada, cel edukacyjny i postawa i w sposób oczywisty związana jest z wartościami" - rozmowa z prof. Jerzym Nikitorowiczem

Wydawnictwa

Przedstawiamy wywiad z prof. Jerzym Nikitorowiczem autorem książki "Patriotyzm i nacjonalizm. Ku jakiej tożsamości kulturowej?". Od dwudziestu już lat kieruje Katedrą Edukacji Międzykulturowej w Uniwersytecie w Białymstoku.

 

Wywiad z dr Halik Kochanski, autorką "Orła niezłomnego"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Pozwalamy sobie wyemitować link do materiału, w którym dr Halik Kochanski opowiada o swojej książce "Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej::

 

Wywiad z Carlą Montero autorką "Szmaragdowej tablicy" i "Wiedeńskiej gry"

Wydawnictwa

Przedstawiamy wywiad Adriana Tomczyka z Carlą Montero autorką bestsellerowych powieści: "Szmaragdowej tablicy" i "Wiedeńskiej gry" opublikowanych przez Dom Wydawniczy REBIS.

 

"Tęskniłem za momentem, kiedy znowu zacznę pisać" - rozmowa z Tomaszem Sekielskim

Wydawnictwa

Redaktor Portalu Księgarskiego Gabriel Leonard Kamiński rozmawia z Tomaszem Sekielskim autorem "Sejfu" i "Obrazu kontrolnego".

 

"Ta mafia która teraz szczególnie jest niebezpieczna, to nie jest ta mafia biegająca z bronią, strzelająca do siebie... ale ta w białych kołnierzykach"

Wydawnictwa

Gabriel Leonard Kamiński z redakcji Portalu Księgarskiego rozmawia z Piotrem Pytlakowskim współautorem książki "Nowy alfabet mafii" opublikowanej przez Dom Wydawniczy REBIS:

 

Magdulka i cały świat. Robert Jarocki rozmawia z Witoldem Kieżunem

Nowości

Witold J. Kieżun - profesor nauk ekonomicznych, przedstawiciel polskiej szkoły prakseologicznej, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, więzień sowieckich łagrów, pracownik naukowy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie opowiada o Polsce wileńskiej, przedwojennej Warszawie żoliborskiej, nauce i konspiracji podczas okupacji niemieckiej, powstaniu warszawskim, o studiach i pracy w powojennym Krakowie oraz o swej dalszej drodze zawodowej: amerykańskich uniwersytetach, misji...

 

Wrocław - miasto tajemnic, zagadek i niewyjaśnionych zdarzeń w książkach Jolanty Marii Kalety

Wydawnictwa

Portal www.tuwroclaw.com rozmawia z Jolantą Marią Kaletą – pisarką, wrocławianką od urodzenia, autorką powieści, chociaż beletrystycznych w charakterze, to w swej treści sławiących urodę Wrocławia i Dolnego Śląska. W swoich powieściach zabiera czytelników w sensacyjne podróże po czasie minionym, choć nie tak odległym, bo zamkniętym w kręgu lat 1945 – 1989. W ostatnim czasie Wydawnictwo Psychoskok wydało kilka książek tej autorki – „Kolekcja Hankego”, „W cieniu Olbrzyma”, „Wrocławska Madonna”,...

 

Absurdy postępu o jakich nie wiemy - rozmowa z Robertem Witem Wyrostkiewiczem

Wydawnictwa

Przedstawiamy rozmowę Ireneusza Fryszkowskiego z autorem książki "Absurdy postępu" Robertem Witem Wyrostkiewiczem:

 

Czerniga: Czy małe księgarnie czeka koniec?

Księgarnie

Do władz centralnych księgarze mają tylko jedną prośbę – o Ustawę o Książce - rozmowa Agata Diduszko-Zyglewskiej z Krytyki Politycznej z Rafałem Czernigą z księgarni "Atena" z Kamiennej Góry.

 

Recenzja: "Jak błądzić skutecznie" Zbigniew Mikołejko w rozmowie z Dorotą Kowalską

Recenzje

Wywiady rzeki sprzyjają i głębokiej refleksji i pewnemu tonowi życiowego unisono, w którym staramy się jeszcze nie stawiać ostatniej gamy, ale już czujemy, że to może być jedna z końcowych harmonijnych kadencji.

 

Rozmowa z prof. Lechem Witkowskim: Na dłuższą metę władza rozmija się z autorytetem, bo sama go nie szanuje, nie potrzebuje i nie ma

Wydawnictwa

Portal Księgarski prezentuje rozmowę z prof. dr hab. Lechem Witkowskim, prof. zw., filozof, kulturoznawca i pedagog. Realizuje tematy badawcze: Profile i tropy ambiwalencji w kulturze, Paideia i jej oblicza w humanistyce.

 

"Jestem zwolennikiem pedagogiki humanistycznej, a więc wszystkich tych nurtów i teorii, modeli i praktyk, które są po stronie dziecka" - rozmowa z prof. Bogusławem Śliwerskim

Wydawnictwa

Prezentujemy wywiad z prof. Bogusławem Śliwerskim profesorem zwyczajnym Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie; członkiem Prezydium Centralnej Komisji Do Spraw Stopni i Tytułów (2013-2016); przewodniczącym Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN.

 

Recenzja: Światło i dźwięk czyli Jimmy Page w rozmowach

Recenzje

Kto z nas nie zna gitarowych solówek Jimmny Page'a w tak kultowych utworach jak "Stairway to heaven", "The Song Remains the Same" czy "Dazed and Confused". Długie pokrętne riffy, dodatkowo przepuszczone przez elektroniczne przystawki typu fuzzbox lub wah-wah (tzw. kaczkę) lub B-bender, który mechanicznie podciągał strunę B(H), dodawały dźwiękom wydobywanym ze strun Gibson "Les Paul" Custom, Fendera "Telecaster", Gibsona "Les Paul"...

 

"Wiersze wybrane" Ryszarda Krynickiego z autografem Autora

Nowości

Drodzy Państwo, w nowym numerze Magazynu KSIĄŻKI Ryszard Krynicki, obchodzący w czerwcu tego roku jubileusz 70- lecia , odpowiada na pytania kwestionariusza magazynu.  

 

Konkurs z książką "Jimmy Page w rozmowach"

Konkursy

Portal Księgarski oraz wydawnictwo Bukowy Las zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie związanym z publikacją rozmów z legendarnym gitarzystą grupy Led Zeppelin Jimmy Pagem pt. "Światło i cień".

 

„Po prostu Uważam Rze”. Lisicki i Gursztyn autorami książki o tygodniku „Uważam Rze”

Wydawnictwa

Po prostu Uważam Rze” - tak nazywać się będzie książka będąca zapisem rozmowy Piotra Gursztyna z Pawłem Lisickim o tygodniku „Uważam Rze”. - To historia tego tytułu i idei, która za nim stała - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Lisicki.

 

W każdym z nas jest trochę Meksykanina - wywiad z autorem słoweńskiego bestsellera Miha Mazzinim

Wydarzenia

Prezentujemy rozmowę Zdenko Matoza z Miho Mazzinim słoweńskim pisarzem,autorem bestsellerowej książki "Paloma negra".

 

Krystyna Miłobędzka: "Wielogłos"

Nowości

"Wielogłos. Krystyna Miłobędzka w recenzjach, szkicach, rozmowach" pod redakcją Jarosława Borowca to grudniowa premiera wieńcząca obchody 80. urodzin poetki. Biuro Literackie od 2000 roku przybliża i przypomina twórczość Miłobędzkiej, a pozycja pozwoli lepiej poznać postać pochodzącej z Margonina "poetki osobnej". Znajdziemy tu kilkanaście rozmów (pierwsza z 1975 roku), szkice m.in. Edwarda Balcerzana i Marcina Barana oraz recenzje tomów poetki, począwszy od debiutanckiej...

 

"Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach"

Nowości

Portret jednego najważniejszych żyjących muzyków, legendarnego gitarzysty i mózgu zespołu Led Zeppelin.

 

Jesteśmy wkurzeni! Rozmowa o europejskim kryzysie.

Wydawnictwa

Jesteśmy wkurzeni! Rozmowa o europejskim kryzysie. Goście: Héctor Huerga González z Indignados (Hiszpania), Paolo Do z ESC (Włochy), Vasyl Cherepanyn z Centrum Badań nad Kulturą Wizualną (Ukraina). 19 listopada, poniedziałek, g.18.00, Świetlica KP w Łodzi

 

Quo vadis Matras - rozmowa z nowo powołanym Prezesem Matrasa S.A..

Wydarzenia

Prezentujemy wywiad Portalu Księgarskiego z nowo powołanym Prezesem Matrasa S.A. Mariuszem Rutowiczem.

 

Prawda czy nieprawda o Messingu?

Wydarzenia

Portal Księgarski przedstawia wywiad z wydawcą, tłumaczem znakomitej książki Eduarda Wołodarskiego o genialnym Jasnowidzu Wolfie Messingu pt."Wolf Messing.Jasnowidz z Góry Kalwarii".

 

Spotkanie autorskie i koncert Jacka Klayffa

Wydawnictwa

Serdecznie zapraszamy w imieniu wydawnictwa Czarne na spotkanie z Jackiem Kleyffem, autorem książki "Rozmowa".

 

Trudne słowa w Radiu Opole

Wydawnictwa

Wydawnictwo Klucze zaprasza Państwa do wysłuchania radiowej rozmowy z Agatą Chmielewską:

 

Rozmowa z Wojciechem Siudmakiem - ilustratorem "Diuny" Herberta

Ze znanym malarzem, ilustratorem, grafikiem Wojciechem Siudmakiem nie tylko o "Diunie" rozmawia Gabriel Leonard Kamiński z Portalu Księgarskiego.

 

Rozmowa z Eshkolem Nevo

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa MUZA do lektury krótkiej rozmowy z Eshkolem Nevo autorem książki "Do następnych mistrzostw.

 

Rozmowa z Ludwiką Włodek o rodzie Iwaszkiewiczów w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego" rozmowa Agnieszki Papieskiej z Ludwiką Włodek.

 

UWAGA! zmiana godziny i miejsca - spotkanie z najnowszą literaturą meksykańską

Krakowski Instytut Cervantesa zaprasza na rozmowę o literaturze meksykańskiej – I odsłona. Pamięci Carlosa Fuentesa.

 

Wojciech Jagielski: sprzedawaliśmy głupotę na masową skalę

- Sprzedawaliśmy głupotę na masową skalę i teraz mamy odbiorców wychowanych na tej głupocie - tak o ostatnich 20-latach w polskich mediach mówi “Polityce” Wojciech Jagielski, były reporter “Gazety Wyborczej”.

 

ACTA to gigantyczny bubel prawny

Prawo, Internet

imię walki z piractwem i podróbkami można będzie cenzurować internet, blokować pojawiające się tam treści, karać internautów bez sądu. To gigantyczny bubel prawny - mówi Dziennikowi Zachodniemu prof. Genowefa Grabowska, kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Uniwersytetu Śląskiego.

 

Nowości Wydawnictwa Salwator - grudzień 2011

Nowości

Życie biegnie naprzód, błądząc po krętych drogach, pozwalając nam czasem na chwile wytchnienia, na pochylenie się nad słowem, które ubogaca, odświeża, pozwala na dalszą solidną wędrówkę. Niech świąteczny miesiąc przyniesie oddech w życiowych zmaganiach i da możliwość dobrej lektury... Oto kilka nowości z oferty wydawnictwa Salwator.

 

"Polityka historyczna w Rosji" - wywiad z Borisem Sokołowem

Boris Sokołow to niezwykła postać: Historyk, znawca rosyjskiej literatury, etnograf, pisarz i gawędziarz. Misiowaty ogromny chłop, gdy zacznie opowiadać potrafi zasłuchać w sobie każdego.

 

Z pogromcą chomika rozmawia Gabriel Kamiński

Niewinne brzmiące słowo chomik spędza sen z powiek polskim wydawcom, którzy zdają się być bezradni wobec działalności tego typu portali jak chomikuj.pl. Polska Izba Książki zapowiedziała w 2010 roku złożenie pozwu zbiorowego, ale nic z tego nie wyszło i chomik nadal chomikuje bezkarnie. Twoje działania są skuteczniejsze i dzisiaj prokuratura, na mocy art. 161 Ustawy o prawie autorskim, wszczęła oficjalne śledztwo w sprawie.

 

"Zaczętą książkę czytam do końca i odkładam ją tylko wtedy, gdy mam do przeczytania lekturę szkolną" - rozmowa Portalu z Adrianem

Rozmawiam z jedenastoletnim "pożeraczem" książek - Adrianem z Małastowa, którego poznałem na "wypasie" w Dolinie Nieznajowej organizowanym przez "Stowarzyszenie Krzywa". W wieku dziewięciu lat przeczytał pierwszą z serii książek o Harrym Potterze.

 

Barbara Toruńczyk o Czesławie Miłoszu w rozmowie kultury liberalnej

"Zawsze miał część umysłu, która wypróbowywała jakąś truciznę". Z Barbarą Toruńczyk o Czesławie Miłoszu rozmawiają Karolina Wigura i Jarosław Kuisz.

 

"Słońce, piękny krajobraz, dobre jedzenie i wino", czyli uroki południa Francji - rozmowa z Patricią Atkinson

„Słońce, piękny krajobraz, dobre jedzenie i wino”, czyli uroki południa Francji – rozmowa z Patricią Atkinson, autorką książki W dojrzewającym słońcu.

 

Wywiad z Peterem Godwinem na antenie Polskiego Radia w Chicago

W czwartek, 10 lutego o godzinie 18.15 (o godz. 11.15 czasu Chicago), zapraszamy w imieniu wydawnictwa W.A.B., do wysłuchania rozmowy z Peterem Godwinem, autorem książki "Gdzie krokodyl zjada słońce", na antenie Polskiego Radia.

 

Spotkanie - rozmowa o krytyce i poezji

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie - rozmowę o krytyce i poezji. W spotkaniu udział wezmą: Andrzej Franaszek, Jan Polkowski, Paweł Próchniak, Tomasz Różycki i Marian Stala.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.