RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

„Wiersz codzienny” w TVP2!

Wydarzenia

Jesienią do telewizyjnej Dwójki powróci wielka literatura! Stanie się tak za sprawą aż trzech nowych programów literackich zaplanowanych w jesiennej ramówce TVP2: „Wiersza codziennego”, „Myślnika” oraz „Dachów Krakowa”. Emisja pierwszego z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 sierpnia o godz. 11.10.

 

Literacki Sopot dla dzieci i młodzieży

Jednym z kluczowych elementów rozpoczynającego się w czwartek festiwalu Literacki Sopot jest blok warsztatów i spotkań skierowany do młodych odbiorców i całych rodzin. Zajęcia odbywać się będą codziennie w kilku miejscach Sopotu – Miniteka, Sopoteka i Park Północy.

 

Temat: II edycja konkursu TRZY/MAM/KSIĄŻKI ogłoszona!

Instytut Książki od lat wspiera rozwój i promocję czytelnictwa, a „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Książka powinna stać się synonimem bliskości i zabawy, bezpieczeństwa i intymnego porozumienia w ramionach rodzica. Książka rozwija umysł i emocje, zakorzenia w kulturze, formuje język i społeczne talenty dziecka. Książka może stać się wspaniałym przewodnikiem, pomagającym młodemu czytelnikowi odkrywać i poznawać...

 

Czas na festiwale!

W tym sezonie, jak co roku, będziemy obecni na wielu letnich festiwalach. Programy literackie realizowane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 
 

Jest program Miasta Literatury UNESCO na lata 2016-20

Kraków przyjął miejską strategię rozwoju życia literackiego i czytelnictwa. Przegłosowana wczoraj przez radnych uchwała upoważnia Prezydenta Majchrowskiego do corocznego zabezpieczania w ramach istniejącego budżetu na kulturę środków na działania rozwijające kulturę czytania i wzmacniające aktywność środowisk literackich.

 

Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 - pierwszy nabór

Biblioteki

Instytut Książki ogłasza pierwszy nabór wniosków do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016–2020”. Termin składania wniosków upływa 25 stycznia 2016 r.

 

Prof. Nowak: Powieści, filmy, Polska Akademia Literatury - pora uwolnić potencjał kulturowy Polaków

Wydarzenia

Koordynator sekcji kultury i polityki historycznej Narodowej Rady Rozwoju, prof. Andrzej Nowak napisał manifest programowy, w którym podał przykłady wykorzystania potencjału kulturowego Polaków dla wzmacniania kraju i budowania wspólnoty narodowej.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020

Wydarzenia

Zakup nowości do bibliotek, modernizacja lub budowa placówek bibliotecznych oraz wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – to główne założenia przyjętego przez rząd Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem przygotowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej Programu jest podniesienie drastycznie niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce.

 

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął Wieloletni Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Wydarzenia

Komitet Stały przyjął w czwartek Projekt uchwały Rady Ministrów ustanawiającej „Wieloletni Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Projekt zostanie teraz skierowany pod obrady Rady Ministrów.

 

Inwestycja w kulturę jest długofalowa - wypowiedź minister kultury

Wydarzenia

Emitujemy wypowiedź prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas debaty pt. „Kultura i rozwój. Dylematy samorządów", która odbyła się w ramach 12 Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu - 13.06.2015.

 

Jak przebiegała ewolucja e-czytania - rozwój technologii E Ink

Internet

W XXI wieku ceni się wygodę. Nowoczesne gadżety mają za zadanie nie tylko sprawnie działać, ale także zapewniać użytkownikom komfort. Dziś przedkładamy wielozadaniowe smartfony nad dawne telefony komórkowe z klawiaturą, kupujemy telewizory, które stają się domowym centrum wszelkiej rozrywki i zaczynamy coraz częściej korzystać z czytników e-booków.

 

Recenzja: „Makaton w rozwoju osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi"

Recenzje

Praca pod redakcją Bogusławy Beaty Kaczmarek pt. „Makaton w rozwoju osób ze złożonymi problemami komunikacyjnymi" ma na celu wieloaspektowe przedstawienie programu językowego, który umożliwia porozumiewanie się dzieciom oraz dorosłym posługującym się mową w stopniu znacznie ograniczonym lub nie mówiącym w ogóle

 

Tysiąc tabletów. iPady z z akcesoriami trafią do 233 bibliotek publicznych

Biblioteki

1007 tabletów trafi w najbliższych tygodniach do 233 bibliotek publicznych z całej Polski. Skorzystać będzie mógł z nich każdy, a przygotowani bibliotekarze będą zachęcać mieszkańców do używania ich po to, by uczyć się, tworzyć i dzielić się treściami z innymi osobami.

 

Oświadczenie w sprawie e-podręcznika

Wydawnictwa

W nawiązaniu do ostatnio pojawiających się publikacji o zmianach w zespole Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE), pragniemy poinformować, że w przypadku e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3), przygotowywanego przez Grupę Edukacyjną prace przebiegają zgodnie z planem i nie spotkały się z zarzutami MEN i Ośrodka Rozwoju Edukacji, zarówno jeśli chodzi o terminy, jak i wartość merytoryczną.

 

Czego potrzebują wydawcy dla lepszego rozwoju? Wyniki ankiety TISP

Wydawnictwa

Publikujemy za Polską Izbą Książki wyniki ogólnoeuropejskiej ankiety nt. badań i rozwoju, przeprowadzonej w ramach projektu TISP, wskazują na duże znaczenie innowacji dla wydawców.

 

Szkolenia dla bibliotekarzy 2014

Biblioteki

Uzyskanie przez bibliotekarzy nowych umiejętności, podniesienie prestiżu bibliotek publicznych oraz zmiana postrzegania ich funkcji przez społeczeństwo, to główne cele programu Instytutu Książki „Szkolenia dla bibliotekarzy 2014”, który jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020.

 

Impuls Witaj, piesku

Nowości

Tytuł artykułu pożyczyliśmy dziś od Beaty Kulisiewicz, której książka o tym samym tytule, została właśnie kolejny raz wznowiona w naszym Wydawnictwie; Oficyna Wydawnicza „Impuls” słynie z publikacji z zakresu szeroko pojętej pedagogiki – dogoterapia, czy raczej: animaloterapia, cieszą się niesłabnącym powodzeniem, zarówno wśród pedagogów i terapeutów, jak i samych czytelników.

 

23 mln zł na zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Wydarzenia

Biblioteka Narodowa ogłasza Program Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” na rok 2014. Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego zatwierdził regulaminy Programu, ustalając jego budżet na 23 mln zł. Program „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” realizowany jest w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020” i składa się z dwóch Priorytetów:

 

Książka jak magnes. Jak przekonać ludzi do czytania?

Wydarzenia

W ciągu sześciu lat Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma przeznaczyć miliard złotych na wdrażanie swoich celów. Czy można nauczyć kogoś, że czytanie jest ważne i pożyteczne? Jak to robić?

 

Szkolne biblioteki też chcą realizować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteki

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich uważa, że nazwanie „narodowym” rządowego projektu adresowanego wyłącznie do uczestników kultury, przy całkowitym zignorowaniu możliwości edukacyjnych bibliotek szkolnych, jest dużym nadużyciem.

 

Bogdan Zdrojewski o czytelnictwie

Wydarzenia

Minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdan Zdrojewski w wywiadzie dla Rzeczpospolitej odpowiedział Mariuszowy Cieślikowi na trudne pytania o miejsce Polski wśród państw europejskich pod względem czytelnictwa, a także o sposoby na skuteczne promowanie mody na czytanie.

 

MKiDN: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020

Wydarzenia

Przeznaczenie w ciągu sześciu lat miliarda złotych przewiduje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020. To 650 mln zł ze środków MKiDN i 350 mln zł od beneficjentów programu, m.in. od samorządów i instytucji.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020

Wydarzenia

Miliard złotych przeznaczonych w ciągu sześciu lat na czytelnictwo zakłada Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Jego celem jest rozwój i promocja czytelnictwa, poprawienie społecznego wizerunku książki oraz zwiększenie funduszy na zakup nowości bibliotecznych, w szczególności literatury dla dzieci i młodzieży. Założenia programu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przedstawił 25 października br. na Targach Książki w Krakowie.

 

G+J Partnerem Zaczytanych

Wydarzenia

Wydawnictwo G+J wspiera akcję promocji czytelnictwa "Zaczytani" organizowaną przez Fundację Rozwój.

 

Biblioteki chcą być nowoczesne

Biblioteki

Biblioteki stawiają na nowoczesność. Chcąc rozszerzyć swoją ofertę dla osób w różnym wieku, pozyskują środki na doposażanie placówek i ich digitalizację. Z jakim efektem?

 

Francja - wsparcie niezależnych księgarni i ustawy Langa

Rynek zagraniczny

Po wielu konsultacjach z przedstawicielami wszystkich segmentów rynku książki, Aurélie Filippetti francuskiej minister kultury przedstawiony został 25 marca plan wsparcia "środkami operacyjnymi" niezależnych księgarni.

 

Komunikat zarządu WN PWN: Dominik Kaznowski - pełnomocnik zarządu ds. rozwoju serwisów internetowych w WN PW

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że z dniem 4 lutego 2013 r. zarząd Grupy PWN powierzył funkcję pełnomocnika ds. rozwoju serwisów internetowych Panu Dominikowi Kaznowskiemu.

 

28 stycznia rusza "Program Rozwoju Bibliotek"

Biblioteki

Na biblioteki z małych miejscowości z całej Polski czekają komputery, drukarki, szkolenia, granty i mnóstwo inspiracji do nowych działań. 28 stycznia rozpoczyna się kolejny nabór do Programu Rozwoju Bibliotek. Pomoc może otrzymać 450 placówek, które zakwalifikują się do projektu. Z ich udziału w PRB skorzystają przede wszystkim mieszkańcy.

 

Nagroda Najlepsza książka na Zimę dla publikacji "Istnieć, żyć i być kochanym"

Wydawnictwa

"Najlepsza książka na zimę" w kategorii Poradniki dla publikacji prof. Alina Teresa Midro "Istnieć, żyć i być kochanym. Możliwości wspomagania rozwoju dzieci z zespołami uwarunkowanymi genetycznie", która ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls.

 

Oficyna Wydawnicza Impuls informuje

Wydawnictwa

Komitet Rozwoju Edukacji Narodowej PAN Prezydium Polskiej Akademii Nauk, uchwałą nr 59/2012 z dnia 6 listopada 2012r. powołała Pana Profesora Zbigniewa Kwiecińskiego na przewodniczącego Komitetu Rozwoju Edukacji Narodowej przy Wydziale I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN, na kadencję 2012-2014.

 

Ośrodek Rozwoju Edukacji: Konkurs na e-podręczniki do powtórki

Wydarzenia

środek Rozwoju Edukacji zdecydował o powtórzeniu wyboru partnerów do realizacji projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego". ORE wyjaśnia, że chce rozwiać wątpliwości, co do przejrzystości konkursu oraz równego traktowania oferentów.

 

Partner do e-podręczników bez konkursu

Wydarzenia

Partner technologiczny projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" wybrany zostanie spośród publicznych szkół wyższych w drodze naboru - zapowiada Ośrodek Rozwoju Edukacji. Ostateczna decyzja co do wyboru ogłoszona zostanie na przełomie września i października 2012 r.

 

Ogłoszono nowy konkurs na e-podręczniki

Wydarzenia

Ośrodek Rozwoju Edukacji ogłosił w poniedziałek nowy konkurs na partnera merytorycznego, który opracuje e-podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej. Szacunkowa wartość projektu planowanego na lata 2012-2015 to 45 mln zł.

 

MEN: w połowie sierpnia nowy konkurs na przygotowanie e-podręczników

Wydarzenia

W pierwszej połowie sierpnia Ośrodek Rozwoju Edukacji planuje ogłoszenie konkursu na partnera merytorycznego w zakresie edukacji wczesnoszkolnej oraz partnera technologicznego do opracowania e-podręczników - poinformowano w MEN.

 

Czy darmowy e-podręcznik będzie za darmo?

Wydarzenia

14 czerwca br. Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) częściowo wybrał partnerów do realizacji projektu „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”.

 

Wiemy, kto opracuje e-podręczniki

Wydawnictwa

Politechnika Łódzka opracuje razem z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji e-podręcznik do matematyki i przedmiotów informatycznych, a Grupa Edukacyjna S.A. - do edukacji wczesnoszkolnej. Wyniki naboru do projektu "E-podręczniki kształcenia ogólnego" ogłoszono w czwartek.

 

Konkurs na e-podręczniki

Wydarzenia

Do 7 maja trwać będzie rozpisany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji otwarty nabór partnerów do wspólnej realizacji projektu „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”.

 

Seminarium: Instytucje kultury. W poszukiwaniu utraconego sensu

Spotkanie poświęcone instytucjom kultury, na które złożą się seminarium z cyklu „Kultura i rozwój” realizowane przez Narodowe Centrum Kultury i Collegium Civitas oraz warsztaty „Po co nam centra kultury?” organizowane przez Laboratorium Żywej Kultury, Miejskie Centrum Kul...tury w Bydgoszczy w ramach ogólnopolskiego projektu "Miejski? Dom Kultury?

 

Seminarium „Kultura i Rozwój" | Bunt sieci

Internet

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Kultura i Rozwój | Kultura przyszłości. W stronę foresightu polityki kulturalnej” organizowanego przez Obserwatorium Kultury NCK i Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas.

 

Protest się wcale nie skończył, on się dopiero zaczął!

Mamy za sobą dramatyczną głodówkę dawnych opozycjonistów. O problemie będziemy jednak mówić dalej, my – młodzi. Dziś, kiedy protest głodowy się zakończył, oddział łódzki Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej zapowiada konferencję poświęconą polskiej edukacji.

 

MSWiA zamówiło narzędzia do „złamania” Tora i podsłuchiwania internautów. Czy złamało przy tym prawo?

Internet

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na zlecenie MSWIA finansuje prace nad narzędziem do cenzurowania Internetu, ujawniania tożsamości ukrywających się w Sieci internautów oraz włamywania się komputerów, przeglądania ich dysków i podsłuchiwania komunikacji.

 

Promocja albumu - Tysiąc sto stron i tysiąc lat Wrocławia

Waży kilka kilogramów, ma ponad 1100 stron i przedstawia 1000-letnią historię Wrocławia zapisaną w kształcie budynków powstałych zarówno w minionych stuleciach, jak i w ostatnich latach.

 

Trzecia rocznica obecności Audioteki na rynku zbiega się z pozyskaniem silnego inwestora

Wydawnictwa

Audioteka jest liderem rynku audiobooków w Polsce oraz w Czechach… a za chwilę uruchomi działalność na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii.

 

3400 placówek uczestniczy w Programie Rozwoju Bibliotek

Biblioteki

Ponad 1,5 tys. bibliotek z małych miejscowości zakwalifikowało się do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Otrzymają one - podobnie jak 1, 9 tys. bibliotek z pierwszej tury programu - sprzęt informatyczny, granty oraz ofertę szkoleń dla pracowników.

 

Amanda Kirby - Dyspreksja. Rozwojowe zaburzenie koordynacji

Recenzje

Publikacja dr Amandy Kirby pt. "Dyspraksja. Rozwojowe zaburzenie koordynacji" jest całościowym, bardzo ciekawie ujętym spojrzeniem na zespół bezradnego dziecka".

 

Biblioteki nie mogą spocząć na laurach

Biblioteki

Program Rozwoju Bibliotek jest już na półmetku. Rusza Biblioteka +. Sprawdzamy jak do tej pory placówki korzystają z takiego wsparcia.

 

Otwarte warsztaty dla autorów publikacji naukowych

Wydarzenia

W dniu poprzedzającym konferencję naukową „Otwarte zasoby wiedzy - nowe zadania uczelni i bibliotek w rozwoju komunikacji naukowej” [https://hps.biblos.pk.edu.pl], Wydawnictwo Elsevier B.V. i Biblioteka PK zapraszają wszystkich zainteresowanych na warsztaty dla autorów publikacji naukowych.

 

Poradniki dla rodziców u Olesiejuka

Zapowiedzi

Nowe poradniki dla rodziców wyd. Olesiejuk - praktyczne rady i odpowiedzi na najważniejsze pytania! Zapraszamy do bliższego zapoznania się ze wspomnianymi wydawnictwami!

 

Strategia Rozwoju Kapitału Społecznego 2011-2020 - spotkanie w BN w dniu 10 maja 2011

W Bibliotece Narodowej, w ramach konsultacji społecznych, odbyła się wczoraj prezentacja projektu Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego 2011-2020.

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego 2011-2020

Prawo

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego 2011-2020.

 

Wyniki kolejnego naboru do Programu Rozwoju Bibliotek ogłoszone!

Biblioteki

Ponad 1,5 tys. bibliotek z małych miejscowości w całym kraju zakwalifikowało się do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek - poinformowała PAP Małgorzata Dąbrowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Warsztaty: Biblioteki cyfrowe a prawo autorskie

Prawo

Rozwój bibliotek cyfrowych to nie tylko szansa na nowe narzędzia upowszechniania wiedzy i kultury - to także nowe problemy i ryzyka prawne.

 

Zapłać śmieciami za spotkanie z kulturą

Do rozdania ponad dwa tysiące biletów do różnych instytucji kulturalnych w Warszawie. Co należy zrobić, aby je otrzymać? Wystarczy przynieść śmieci, które codziennie wyrzucamy do kosza.

 

Powstaje projekt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Wydarzenia

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowuje właśnie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2011-2020, który ma zahamować odnotowywany w ostatnich latach spadek czytelnictwa wśród Polaków.

 

Rozwój firmy Virtualo

Księgarnie

Dynamiczny rozwój firmy – do Virtualo dołącza nowy Key Account -kierownik ds. kluczowych klientów.

 

Dla kogo Gwarancje Kultury? - nominacje do nagród TVP Kultura

Nagrody

Każdego roku w kwietniu, w rocznicę swojego powstania, TVP Kultura przyznaje nagrody Gwarancje Kultury najciekawszym, najbardziej wyrazistym osobowościom artystycznym ubiegłego sezonu.

 

II runda Programu Rozwoju Bibliotek rusza w styczniu 2011 r.

Biblioteki

Program Rozwoju Bibliotek jest skierowany do bibliotek publicznych ze wszystkich gmin wiejskich, wszystkich gmin wiejsko-miejskich oraz z tych gmin miejskich, które liczą do 20 tys. mieszkańców (stan na 31 grudnia 2009 r. – GUS).

 

Konferencja: Rozwój bibliotek w województwie warmińsko-mazurskim

Biblioteki

  W poniedziałek 29 listopada 2010 r. w sali konferencyjnej nr 52 Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbędzie się konferencja poświęcona dotychczasowym (imponującym!) efektom Programu Rozwoju Bibliotek w województwie warmińsko-mazurskim.

 

Gauden: Szykuje się "pozytywna rewolucja" w bibliotekach na prowincji

Biblioteki

Przekształcenie prowincjonalnych bibliotek w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego zapowiedział Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki podczas wtorkowego posiedzenia Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.    

 

Szybki internet do końca roku w ponad 4 tys. bibliotek

Biblioteki

Do końca roku ponad 4 tys. bibliotek w całym kraju będzie korzystać z szybkiego, szerokopasmowego dostępu do internetu dzięki programowi internetyzacji polskich bibliotek publicznych.

 

Będzie więcej bibliotek na wsi

Biblioteki

W styczniu 2011 r. ruszy nabór do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek, którego celem jest uczynienie z bibliotek na wsi i w małych miejscowościach nowoczesnych lokalnych centrów wiedzy, informacji i kultury - poinformował prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Jacek Wojnarowski.

 

W Warszawie i Krakowie powstaje radio dla dzieci

Fundacja na rzecz Rozwoju Dzieci "Bajka" wygrała konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na wyspecjalizowane radio w Warszawie. Fundacja chce stworzyć radio dla dzieci.

 

Bill Gates pomoże powodzianom

Biblioteki

Prowadzona przez Billa Gatesa i jego żonę fundacja przekaże 3350 bibliotekom na terenach powodziowych w Polsce, komputery, drukarki, oprogramowanie oraz umożliwi dostęp do internetu.

 

Zagraj w grę edukacyjną, która podpowie, jak rozwijać bibliotekę

Biblioteki

W imieniu organizatorów projektu, zachęcamy do wcielenia się na kilka minut w rolę bibliotekarki z małej miejscowości i wystartowania w Programie Rozwoju Bibliotek. Jest to możliwe dzięki grze internetowej, która prezentuje główne idee związane z naszym programem.

 

Książki dla powodzian

Ponad 1 tys. książek zebrali pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i podległych placówek w ramach akcji "Książka dla powodzian" - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe urzędu.

 

Chomikuj.pl - już wkrótce połączymy siły wydawców i internautów

Chomikuj.pl podąża za najważniejszymi trendami w rozwoju światowego Internetu - jeszcze przed końcem wakacji na Chomikuj.pl wprowadzone zostaną nowe funkcje w rewolucyjny sposób godzące interesy zwykłych internautów i wydawców.

 

Dofinanasowanie z Unii Europejskiej dla FKJO

Mamy przyjemność poinformować, że Firma Księgarska Jacek Olesiejuk Sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie projektu „Podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez zakup i wdrożenie innowacyjnych systemów magazynowania i sortowania towarów”

 

Szkoła miejscem (nie)(do)rozwoju

Zapowiedzi

Jest to pierwsza publikacja na rynku wydawniczym przybliżająca problematykę funkcjonowania szkół z oddziałami filialnymi. Po rekonstrukcji założeń związanych z powstawaniem gimnazjów „wirtualnych” autorka przybliża założenia związane z powoływaniem i organizacją gimnazjów w polskim systemie oświaty. Przedstawia obawy, które towarzyszyły zmianie systemu oświaty.

 

Rusza Narodowy Program Rozwoju Humanistyki

Wydarzenia

Otwarcie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki ogłosiła 7 czerwca na konferencji prasowej w Warszawie minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka. Badania humanistyczne nie mogą być - w odróżnieniu od dotyczących nauk ścisłych i technicznych - finansowane przez Unię Europejską; stąd potrzeba odpowiedniego programu - uzasadniała minister.

 

30 milionów dolarów na polskie biblioteki

Biblioteki

"Fundacja Billa i Melindy Gatesów zawarła z nami porozumienia, w wyniku których zobowiązała się wnieść w sumie 30 milionów dolarów w przedsięwzięcie, które rozpoczęliśmy w kwietniu ubiegłego roku pod nazwą Program Rozwoju Bibliotek" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Jerzy Koźmiński, były ambasador Polski w USA, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Nagrody za biblioteki XXI wieku

Biblioteki

17 maja obchodzony jest Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego. Z tej okazji, Komitet Obchodów SDSI w Polsce przyznaje Statuetki Społeczeństwa Informacyjnego InfoStat. W tym roku w gronie wyróżnionych znajdują się Jacek Wojnarowski i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Statuetka InfoStat została przyznana nam „za przeniesienie polskich bibliotek w XXI wiek”.

 

Zofia Paśniewska-Kuć - Humanistyczna Terapia Rozwojowa

Nowości

Ciekawą książkę wydała dr psychologii Zofia Paśniewska-Kuć, wykładowca na Wydz. Nauk Pedagogicznych Uniw. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

3e wygrała przetarg na stworzenie witryny Programu Rozwoju Bibliotek.

3e Software House & Interactive Agency wygrała przetarg Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego na stworzenie witryny oraz zaplecza informatycznego Programu Rozwoju Bibliotek.

 

W Krakowie powstaje Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa

Biblioteki

Najcenniejsze, najbardziej poszukiwane oraz najbardziej zniszczone zbiory Biblioteki Jagiellońskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego zostaną zdigitalizowane i udostępnione w ramach rozpoczynającego się właśnie projektu "Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa" (JBC) - podała rzeczniczka UJ, Katarzyna Pilitowska.

 

Internet w Polsce będzie rozwijał się szybciej

Internet

Do rozwoju szybkiego internetu w Polsce przyczyni się uchwalenie ustawy o wspieraniu budowy sieci telekomunikacyjnych oraz inwestycje Telekomunikacji Polskiej - mówili uczestnicy panelu "Polska cyfrowa", zorganizowanego w sobotę w kancelarii premiera z okazji dwulecia rządu Donalda Tuska.

 

Briefing w Książnicy Pomorskiej

Biblioteki

W imieniu koordynator regionalnej Programu Rozwoju Bibliotek w województwie Zachodniopomorskim Moniki Kwaśniak i dyrektora Książnicy Pomorskiej Lucjana Bąbolewskiego zapraszamy na briefing, który odbędzie się w 22 września (wtorek) o godzinie 10:30 w Książnicy Pomorskiej.  

 

Miliony na kulturę z EFRR

Rynek zagraniczny

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego przyznał Polsce 490 mln euro na inwestycje kulturalne.

 

FRSI. Program Rozwoju Bibliotek - aktywne biblioteki

Biblioteki

Biblioteki postrzegane są jako miejsca bezpieczne, a bibliotekarze jako osoby zaufania publicznego. To ogromny, ale zaniedbany i niewykorzystany potencjał, szczególnie we wsiach i małych miejscowościach. Jednak już wkrótce to się zmieni dzięki Programowi Rozwoju Bibliotek, o którym rozmawiamy z Jackiem Wojnarowskim, prezesem zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Program ministerialny Biblioteka +

Biblioteki

Program Biblioteka + został zainicjowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego wiosną 2008. Przygotowanie i przeprowadzenie programu Minister powierzył Instytutowi Książki.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.