RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Czy Twój dom prowadzi podwójne życie? Michał Rusinek w księgarni Matras

Wydawnictwa

1 kwietnia, w piątek, o godzinie 18.00 w księgarni Matras na Rynku Głównym 23 w Krakowie, odbędzie się spotkanie z Michałem Rusinkiem poświęcone jego tomikowi „Wierszyki domowe”. Wydarzenie to jest związane ze „Świętem literatury dziecięcej” w Matras Księgarnie.    

 

Historia Alternatywna Małopolskiej Nocy Książki

Od lat w mediach pojawiają się kampanie promujące czytelnictwo, jednak – jak wynika z raportu Biblioteki Narodowej, ponad połowa Polaków w 2014 roku nie przeczytała ani jednej książki!

 

Kolejny mocny krok w rozwoju Audioteki – spółka pozyskała finansowanie przy wycenie 75 mln zł

Wydawnictwa

AUDIOTEKA S.A., właściciel dynamicznie rozwijającego się serwisu audioteka.com, zamknęła emisję prywatną akcji, w której udział wzięli m.in. Ondrej Tomek, jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców w regionie, specjalizujący się w przedsięwzięciach internetowych, jak również grono polskich inwestorów i przedsiębiorców, w tym m.in. Przemysław Gacek, założyciel Pracuj.pl, który zwiększył swoje zaangażowanie w Audiotekę.

 

PWN przejmuje prawa do publikacji WNT

Wydawnictwa

13 stycznia 2016 roku Wydawnictwo Naukowe PWN SA, zawarło umowę przeniesienia wszystkich praw, które przysługiwały Wydawnictwu WNT sp. z o.o., poszerzając tym samym swoją ofertę naukowo-techniczną o całą ofertę tego wydawcy.

 

Spotkanie z autorką "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie" Anną Król

Księgarnie

Zapraszamy na spotkanie z Anną Król, autorką książki "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie". Rozmowa z czytelnikami odbędzie się w najbliższy wtorek, 7 października, w dniu premiery. Księgarnia Matras, Rynek Główny 23, godz. 18:00.

 

Praca z Miłoszem była jak zamknięcie w łodzi podwodnej... Agnieszka Kosińska w krakowskim Matrasie

Księgarnie

9 czerwca o godz. 18.00 w księgarni Matras w Krakowie przy Rynku Głównym 23 odbędzie się spotkanie z Agnieszką Kosińską, autorką książki, która 4 maja ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak - „Miłosz w Krakowie”.

 

Spotkanie z Katarzyną Bondą 5 czerwca w księgarni Matras przy Rynku Głównym 23 w Krakowie

Księgarnie

Zapraszamy na spotkanie z królową polskiego kryminału - Katarzyną Bondą, 5 czerwca o godz. 18.00 do księgarni Matras przy Rynku Głównym 23 w Krakowie.

 

BookExpo America 2016 Market Focus Poland

Rynek zagraniczny

Polski rynek wydawniczy będzie głównym tematem przyszłorocznego BookExpo America - ogłosiła w piątek Konsul Generalna RP w Nowym Jorku Urszula Gacek na zakończenie tegorocznych targów.

 

Popołudnie poetów w księgarni Matras: Marta Podgórnik i Charles Simic

Księgarnie

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie do księgarni Matras w Krakowie, Rynek Główny 23. 14 maja od godz. 16.00 dwójka poetów, Marta Podgórnik i Charles Simic, dzięki uprzejmości Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Miasto Literatury, będą podpisywać swoje książki.  

 

Rynek podręczników - zakończenie postępowania

Wydarzenia

Postępowanie wyjaśniające zostało wszczęte w sierpniu 2014 r. Urząd sprawdzał, czy znaczący wzrost cen pakietów podręczników do edukacji wczesnoszkolnej mógł być wynikiem łamania prawa konkurencji.

 

Sprzedaż e-booków idzie w górę.Virtualo podsumowuje I kwartał 2015

Księgarnie

Zgodnie z prognozami przedstawionymi przez Virtualo na początku 2015 r. wartość rynku e-booków w tym roku ma wynieść 60 mln zł. Analizując dane sprzedażowe sklepów internetowych należących do sieci dystrybucji Virtualo już po pierwszym kwartale 2015 widać, że najprawdopodobniej prognozy te sprawdzą się ze sporą nadwyżką.

 

Książka woła o pomoc. Z rynku znikną setki księgarń?

Księgarnie

Za dużo kiepskich nowości, za małe nakłady i zbyt mało czytelników - to główne problemy branż wydawniczej i księgarskiej. W najbliższych latach z rynku mogą zniknąć setki księgarń i wiele wydawnictw.  

 

Przecież nie zdechniesz”. Szokująca autobiografia byłej prostytutki z Polski

Nowości

Jako dziecko była maltretowana przez matkę alkoholiczkę. By znaleźć akceptację rówieśników zaprzyjaźniła się z grupą kryminalistów. Potem została prostytutką i wyjechała do Niemiec. Tragiczna historia z happy-endem.

 

PocketBook: Światowy rynek czytników rośnie

Wydarzenia, Rynek zagraniczny

Poręczne i wygodne w obsłudze czytniki książek elektronicznych z ekranami E Ink podbijają kolejne rynki. Jeden z czołowych producentów tych urządzeń, firma PocketBook, szacuje, iż w zeszłym roku tylko w Europie sprzedaż w tym sektorze wzrosła o 30–40% w porównaniu z rokiem 2013. Globalnie wzrost ten oceniany jest na 20%.

 

Nowy Matras w Lublinie i odświeżony w Chojnicach

Księgarnie

4 marca księgarnia Matras w Chojnicach, w Domu Towarowym Libera przy Starym Rynku 9-10 ponownie powita klientów. Ta 90-metrowa księgarnia przeszła właśnie generalny remont. W odnowionej księgarni klienci znajdą nie tylko książki, ale także artykuły papiernicze, gry planszowe i zabawki.

 

Raport o rynku wydawniczym w Polsce w 2013 r.

Wydawnictwa

Biblioteka Narodowa publikuje kolejny raport dotyczący rynku wydawniczego - zawierający dane dotyczące książek i periodyków, które ukazały się w Polsce w roku 2013. W roku tym Biblioteka Narodowa zarejestrowała 32863 tytuły książek, czyli o prawie 1300 mniej niż rok wcześniej.

 

Wznowiono „Sagę wrocławską" Anny Fastnacht – Stupnickiej

Nowości

Po dziesięciu latach od pierwszego wydania na rynku pojawiło się drugie, uzupełnione i poprawione wydanie książki Anny Fastnacht – Stupnickiej „Saga wrocławska. 74 opowieści rodzinne”.

 

Przyszłość E-booków: Pojawią się abonamenty i wirtualne wypożyczalnie

Internet

W najbliższym czasie e-booki mogą zagospodarować nawet 10-15 proc. rynku książki. Rozwijać będą się nowe modele udostępniania treści, takie jak wirtualne wypożyczalnie czy abonamenty. Autorzy coraz częściej publikować będą za własne pieniądze (tzw. self-publishing)

 

Rośnie wartość rynku e-booków. Problemami duże piractwo i wysoki VAT

Internet

Wartość rynku e-booków w tym roku może być prawie dwa razy większa niż w ubiegłym - ok. 40 mln zł. Mimo dynamicznych wzrostów wciąż stanowi on 2-3 proc. całego rynku książek.

 

Oczekiwania polskiego e-czytelnika, a rynek książki

Wydarzenia

Jak deklaruje ponad połowa respondentów badania realizowanego przez Virtualo, e-booki to przyszłość książek.

 

Rynek e-booków w 2015 roku ma być wart 60 mln zł

Internet

Nasz rynek e-booków w przyszłym roku ma być wart 60 mln zł. To 2 proc. wartości tradycyjnego rynku książki - informuje "Puls Biznesu".  

 

Jak czytamy? Badania Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych

Wydarzenia

Ponad połowa badanych deklaruje, że czytało książkę w ciągu ostatniego miesiąca a 42% z nich czytało książkę w ciągu ostatniego tygodnia. Spośród wszystkich poddanych badaniu Internautów 11% twierdzi, że w ogóle nie czyta książek; 10% badanych ostatni raz czytało książkę ponad rok temu.

 

Polski rynek książki w liczbach: czy opłaca się jeszcze wydawać książki?

Wydawnictwa

Mimo że jakiejkolwiek książki do ręki nie bierze w roku nawet co drugi Polak, liczba wydawnictw z roku na rok rośnie. Zobacz najważniejsze dane o polskim rynku wydawniczym.

 

Rząd w roli wydawcy to powolny kres wolnego rynku w Polsce?

Wydawnictwa

    Środowisko wydawnicze w Polsce sprzeciwia się występowaniu rządu w roli producenta i wydawcy książek. Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Książki, reprezentującej ponad 90 proc. polskiego rynku wydawniczego przyjęło uchwałę o treści: „Walne Zgromadzenie Członków PIK podczas obrad WZ 21 maja 2014 roku wyraziło sprzeciw wobec występowania rządu w roli producenta, polegającej na wydawaniu książek, i zobowiązało Radę PIK do przekazania tego stanowiska opinii publicznej.” Sprzeciw jest...

 

W Wielkiej Brytanii ebooki wyprzedzą książki drukowane już do 2018 roku?

Rynek zagraniczny

Z najnowszego raportu PricewaterhouseCoopers (PwC) wynika, że do 2018 roku liczba sprzedanych ebooków w Wielkiej Brytanii wyprzedzi książki drukowane. W tym czasie rynek cyfrowych książek ma wzrosnąć o 250 procent: z 380 milionów funtów do 1 miliarda, podczas gdy przychody ze sprzedaży tradycyjnie drukowanych tytułów spadną do poziomu 912 milionów funtów.

 

Przez rząd pracę może stracić kilka tysięcy osób

Wydarzenia

WSiP rozpoczynają procesu zwolnień grupowych. W wyniku bezkompromisowych działań rządu pracę w ciągu najbliższych lat może stracić nawet kilka tysięcy osób w całej branży wydawniczej.

 

Death sells

Wydawnictwa

Myśląc o oglądalności w mediach dotyczących rynku wydawniczego i książkowego można wpaść w depresję. Tym, co najbardziej podbija oglądalność jest wiadomość o śmierci. Na dobrą sprawę najbardziej efektywnym posunięciem marketingowym byłoby zatrudnienie płatnego mordercy. Nie mogę się doczekać książki, która opisze tę historię.

 

Ile kosztuje pół kilo książki? Debata o wydawnictwach, księgarniach i książkach

Wydawnictwa

Kto książki wydaje? Kto je sprzedaje? A kto na tym zarabia? Już 12 maja, w poniedziałek o 19:00 kolejna debata z cyklu STUDIOTOK: Ile kosztuje pół kilo książki? Debata o wydawnictwach, księgarniach i książkach.

 

Dokąd zmierza polski rynek książki?

Wydawnictwa

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

 

Prawdziwa wiosna w sztuce komiksu

Wydawnictwa

Sztuka komiku już na trwałe zagościła w kalendarzach domów aukcyjnych. Katalogi, w których można znaleźć komiksowych bohaterów przestały już dziwić, także nad Wisłą. Co będziemy mogli w nich zobaczyć w najbliższych miesiącach?

 

Rosyjski rząd wesprze księgarzy?

Księgarnie

Rząd rosyjski rozważa podjęcie kroków, które pomogą księgarstwu. W grę wchodzą rozwiązania podatkowe, a także korzystne ceny lokali na wynajem.

 

90% Polaków nie miało styczności z e-bookami

Wydarzenia

Według badań Polskiej Izby Książki aż 90% Polaków nie czytało nigdy książki elektronicznej ani nie słuchało audiobooka. Rozwój rynku hamuje 23% Vat na e-booki.

 

Polityka a czytelnictwo i książki

Wydarzenia

Polska Izba Książki i Instytut Książki zapraszają na konferencję dotyczącą regulacji na rynku książki. Zostaną poruszone następujące zagadnienia:

 

Prawie pół miliona sprzedanych książek cyfrowych w Polsce. Virtualo podsumowuje rok 2013 i przedstawia prognozę na 2014

Księgarnie, Internet

Nowe usługi, debiut nowych podmiotów oraz agresywna walka o miejsce na rynku – 2013 rok obfitował w ciekawe wydarzenia i istotne zmiany na rynku książek cyfrowych. Firma Virtualo, należąca do grupy Empik zakończyła rok z dobrym wynikiem sprzedażowym umacniając pozycję lidera w branży e-booków.

 

E-książki do 2016 roku zrewolucjonizują polski rynek wydawniczy

Internet

Jak wynika z prognoz branży wydawniczej, rynek książek w formacie cyfrowym w latach 2011-2016 urośnie nawet 10-krotnie, a zapowiadana od kilku lat rewolucja na rynku książki może stać się faktem.

 

Rodzice kserują podręczniki. "Zorganizowany proceder piracki"

Wydawnictwa

Drogie podręczniki zabijają domowy budżet. Rodzice szybko poszli po rozum do głowy i znali sposób na tanie książki. Wydawcom jednak to się nie podoba i uważają, że to piractwo na masową skalę.  

 

Rynek wydawniczy w Europie

Wydarzenia

Stowarzyszenie Wydawców Europejskich (Federation of European Publishers, FEP) opublikowało dane dotyczące rynku książki zebrane od 28 stowarzyszeń wydawców z krajów należących do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

Polacy nie interesują się kulturą – badanie ARC Rynek i Opinia

Wydarzenia

Polacy w niewielkim stopniu interesują się kulturą i sztuką. Spośród typów wydarzeń o charakterze kulturalnym najbardziej lubią pikniki i festyny, projekcje filmowe, imprezy taneczne, koncerty muzyki popularnej oraz programy telewizyjne typu talent show – wynika z badania Sponsoring Monitor 2013 ARC Rynek i Opinia.

 

Z krakowskiego rynku zniknie Empik

Księgarnie

Salon znanej sieci zostanie zlikwidowany ze względu na odpływ klientów do galerii handlowych - informuje artykuł na stronie gazety.pl.

 

Polacy będą czytać e-booki

Wydarzenia

Jak informuje portal Bankier.pl, szacuje się, że Polacy będą w przyszłości kupowali więcej e-booków niż książek tradycyjnych. Czytelnicy deklarują, że są w stanie zapłacić za książkę elektroniczną połowę ceny wersji papierowej.

 

Wolnoć Tomku w swoim domku i co dalej? Czy wolny rynek książki sprzyja rozwojowi branży ?

Ustawa

Debata o przyszłym ustroju polskiego rynku książki nabrała przyśpieszenia. Biegunowymi poglądami w dyskusji stały się przekonania zbieżne z poziomem satysfakcji interesariuszy rynkowych. Po prawej stronie, osadzony jest mocny, liberalny pogląd „głównego nurtu”, wyznawany przez beneficjantów obecnej sytuacji, iż rynek książki to przestrzeń nieskrępowanych działań w ramach wolności gospodarczej. Po drugiej stronie dojrzewa pogląd „nieusatysfakcjonowanych” modernistów, głoszących przekonanie o...

 

Self-publishing. Dziś autor nie potrzebuje już wydawcy

Rynek zagraniczny

Przez długi czas był obiektem pobłażliwych kpin. Dziś „self-publishing” stawia na baczność konserwatywnych niemieckich wydawców. Bo jak się okazuje, dobrym autorom wcale nie są one potrzebne do osiągnięcia sukcesu.

 

Wydawca – ginący zawód?

Drugiego dnia targów ogłoszono wstępne wyniki badania rynku książki organizowanego przez Polską Izbę Książki i Bibliotekę Analiz we współpracy z Warszawskimi Targami Książki oraz Targami Książki w Krakowie i pod patronatem Instytutu Książki.

 

Patologiczna sytuacja rynku podręczników

Wydawnictwa

Sytuacja na rynku podręczników szkolnych jest w naszym kraju patologiczna. Kwestia ta powinna być uregulowana, a nie, jak obecnie, całkowicie poddana wolnemu rynkowi – przekonywał w czwartek szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk.

 

Neil Gaiman o przyszłości rynku książki

Rynek zagraniczny

Podczas Londyńskich Targów Książki, jakie rozpoczęły się w poniedziałek w Wielkiej Brytanii, autor "Amerykańskich bogów" i "Koraliny" podzielił się z publicznością swoimi opiniami o przyszłości rynku książki na świecie.

 

E-booki to tylko 2 proc. całego rynku książki

Wydarzenia

W 2012 r. rynek książki elektronicznej w Polsce był wart 50 mln zł, a rok wcześniej 26 mln zł. Cały rynek księgarski w naszym kraju jest szacowany na 2,7 mld zł - twierdzi Puls Biznesu.

 

Badanie rynku wydawniczego

Wydarzenia

Instytut Książki, Polska Izba Książki, Targi Książki w Krakowie, Warszawskie Targi Książki oraz Biblioteka Analiz podjęły wspólny projekt, który ma na celu stworzenie realnego obrazu rynku książki. W tym celu powstała ankieta dla wydawców.

 

Merlin.pl wspiera e-Commerce Polska

Księgarnie

Sklep internetowy Merlin.pl – wspólnie z resztą grupy członków założycieli e-Izby Izby Gospodarki Elektronicznej, umacnia branżę e-commerce w Polsce. Eksperci firmy, będącej liderem i pionierem polskiego e-handlu, pomagają opracować rozwiązania służące wspólnemu interesowi przedsiębiorców, konsumentów oraz instytucji państwowych oraz wspierają merytorycznie aktywność organizacji.

 

Podsumowanie rynku audiobooków Audeo.pl

Wydawnictwa

Audeo.pl podsumowuje rynek audiobooków 2012: prezentuje wydawnictwa, które nagrały najwięcej audiobooków, najchętniej recenzowane pozycje oraz najbardziej zapracowanych lektorów.  

 

Cyfrowe znaczy lepsze?

Wydarzenia

Do roku 2016 wydatki na książki w formie elektronicznej wzrosną w Polsce jedenastokrotnie. Biorąc pod uwagę, iż rynek polski stanowi 10% udziału w wartości światowego rynku książki możemy mówić o Polsce jako o kraju pochłoniętym rewolucją cyfrową. Czy oznacza to jednak schyłek epoki tradycyjnej książki?

 

Najważniejsze wydarzenia rynku księgarsko-wydawniczego w Polsce w minionym 2012 roku

Wydarzenia

Miniony rok mimo odczuwalnego spadku sprzedaży w księgarniach prywatnych, był dobry dla placówek sieciowych, typu Matras czy Empik. Był to także rok wielu udanych imprez targowych, wysypu nagród literackich i pod wieloma względami udanych spotkań autorskich.

 

Asus: Tablety szturmują rynek - trwa tabletowy boom

Rynek zagraniczny

Popularność tabletów rośnie w bardzo szybkim tempie - według raportu IDC w trzecim kwartale 2012 roku na świecie sprzedało się 27,8 miliona tych urządzeń. To aż o 49,5% więcej niż rok wcześniej. Tempo wzrostu popytu na ten rodzaj urządzeń mobilnych jest ogromne - tablety coraz częściej stanowią bardzo przydatną pomoc w codziennym życiu.

 

Pięć tysięcy procent wzrostu sprzedaży ebooków w księgarni Nexto

Księgarnie

Nexto.pl, lider na polskim rynku cyfrowych publikacji, ponad miesiąc temu postanowił rozpocząć rewolucję na rynku ebooków. Przez 33 dni sprzedawał najlepsze bestsellery za jedyne 9,90zł i okazało się, że wyniki przekroczyły najbardziej optymistyczne oczekiwania.  

 

Rynek książki – jak długo potrwa kryzys?

Zespół Biblioteki Analiz serdecznie zaprasza na spotkania, które odbywać się będą pierwszego i drugiego dnia 16. Targów w Krakowie:

 

20 września rzeczywistość zostanie przesunięta | Bruno Schulz - nowa wystawa

Wydarzenia

Muzeum Literatury, posiadające największy na świecie zbiór prac plastycznych Brunona Schulza prezentuje wyjątkową wystawę.

 

Wyprzedaż książek Oficyny Wydawniczej ATUT

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że 10 września o godz. 10.00 w holu Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej (Wrocław, Rynek 58) zaczynamy wielką wakacyjną wyprzedaż książek Oficyny Wydawniczej ATUT.

 

Nowy rozdział walki o e-podręczniki

Wydarzenia

42 mln zł z dotacji ministerialnych i unijnych dostali w ciągu trzech lat wydawcy podręczników.

 

Grupa Bauer kupiła największe wydawnictwo w Australii

Rynek zagraniczny

Grupa Bauer Media kupiła - od koncernu Nine Entertainment Co. - 100 proc. udziałów w spółce ACP Magazines Ltd. - największym wydawcy czasopism w Australii. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

 

E-podręcznik zdewastuje rynek wydawniczy?

Wydarzenia

Za trzy lata do każdego przedmiotu w szkole ma być dostępny przynajmniej jeden bezpłatny e-podręcznik – to cel zapowiadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Pisarze marzą o sławie

Dobre recenzje i festiwale literackie to elementy niezbędne dla promocji książki, jednak nic tak nie napędza sprzedaży jak opinie przekazywane z ust do ust. Dzięki poczcie pantoflowej zaistnieli tacy autorzy jak Dan Brown i J.K. Rowling. Nic więc dziwnego, że wydawcy marzą o tym, by o ich produktach się mówiło.

 

Coraz lepsza sprzedaż książek na Allegro

Księgarnie

Okazuje się, że dane o słabnącym czytelnictwie w Polsce nie przekładają się na statystyki ze sprzedaży książek. Na Allegro w 2011 roku sprzedano prawie 5 mln egzemplarzy.

 

Rynek książki edukacyjnej będzie rósł w tempie min. 5%

Wydawnictwa

Wartość rynku książki edukacyjnej wynosi obecnie ok. 800 mln zł i będzie rosła w najbliższym czasie o minimalnie 5%, ocenił prezes WSiP Jerzy Garlicki w rozmowie z agencją ISB.

 

E-podręczniki na ostatniej prostej!

Wydarzenia

Rewolucja informacyjna po tym jak dynamicznie wkroczyła w nasze życie poprzez media, biznes i urzędy, zaczyna także stawiać pierwsze nieśmiałe kroki na rynku edukacyjnym.

 

Rynek ebooków i białe kozaczki - podsumowanie akcji z Antyweb

Księgarnie

Rozstrzygnięcie zakładu Antyweb vs. YetiPay i Virtualo – o rynku ebooków, cenach e-contentu i iPadzie 3 Grzegorza Marczaka.

 

Jak wydawnictwo Nowa Era zdobyło dominującą pozycję na rynku podręczników szkolnych

Wydawnictwa

Prezentujemy treść artykułu: "Jak wydawnictwo Nowa Era zdobyło dominującą pozycję na rynku podręczników szkolnych w gimnazjach w 2009 roku i co z tego wynika" oraz odpowiedź Kuratorium Oświaty w Katowicach i notatkę służbową na tę okoliczność.

 

Zaczytany maj – niech trwa przez cały rok!

Warszawski Kiermasz Książki - największe plenerowe wydarzenie poświęcone książkom, otworzyło sezon warszawskich imprez kulturalnych na świeżym powietrzu.

 

Boom na tablety w Polsce. Które popularne?

Internet

Pierwszy kwartał 2012 roku pokazuje, że coraz więcej Polaków sięga po tablety - wynika z danych IDC. Okazuje się także, że Polacy najchętniej wybierają tańsze modele urządzeń.

 

Rośnie popularność tabletów w Polsce

Internet

Tablety do niedawna były synonimem wyższego statusu materialnego oraz technologicznego zaawansowania właściciela. Dziś dostępne są praktycznie dla każdego. Z danych Nokaut.pl wynika, że w ciągu roku znacznie zwiększyło się zainteresowanie tabletami wśród Polaków

 

Wydawnictwo akademickie Dialog zaprasza na kiermasz książki na Mariensztacie

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Książki na Mariensztacie, który odbędzie się już w ten weekend (26-27 maja) w Warszawie- piękne miejsce (Rynek Mariensztacki).

 

Audioteka rozpocznie działalność w 5-6 nowych krajach w 2012 r.

Wydawnictwa

Polska spółka Audioteka, która działa na rynku audiobooków, uruchomi w tym roku swoje serwisy w 5-6 nowych krajach, wynika z wypowiedzi prezesa Marcina Beme dla agencji ISB. Obecnie spółka działa w Polsce i na Czechach.

 

Wymiana - remedium na rosnące ceny książek

Wydarzenia

Na początku kwietnia bieżącego roku polskie media podały do wiadomości, że sprzedaż książek drastycznie spada. Jednakże małe obroty księgarń, wcale nie muszą oznaczać niskiego poziomu czytelnictwa, gdyż Polacy coraz częściej wymieniają się używanymi książkami w internecie. Z obserwacji przedstawicieli portalu Finta.pl, platformy pośredniczącej w wymianie przedmiotów wynika, że największą popularnością cieszy się właśnie kategoria „książki”.

 

Pięć minut dla książki w Bydgoszczy [zdjęcia]

Miłośnicy głośnego czytania pod chmurką spotkali się na Starym Rynku w Bydgoszczy

 

Wspólnie czytali pod chmurką na Starym Rynku

Pod pręgierzem odbył się flash mob, którego celem było zachęcenie poznaniaków do czytania książek.

 

PTWK - Nagroda Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR 2012

Nagrody

Chęć jednoznacznego reagowania na szereg negatywnych zjawisk występujących w obszarze książki, konieczność przeciwdziałania oraz stymulowania właściwym rozwojem rynku od dawna stanowiła temat wielu środowiskowych rozmów i dyskusji. Istniała świadomość potrzeby przypominania, wskazywania i promowania tego, co wartościowe, potrzebne i godne naśladowania. W 1994 roku Andrzej Nagraba, dyrektor handlowy wydawnictwa Wiedza Powszechna opublikował w miesięczniku Wydawca artykuł pt. Oscar dla...

 

Rośnie popyt na książki elektroniczne

Wydarzenia

Coraz więcej firm zajmujących się książką elektroniczną pojawia się na polskim rynku. Dzieje się tak mimo tego, że książka w wersji cyfrowej stanowi ułamek ogólnopolskiego rynku książki.

 

PIK zaprasza na dyskusje o branży wydawniczej

Wydarzenia

Spotkanie 22.03.2012 r., godz. 13:00, w auli dawnej siedziby Bellony, Warszawa, ul. Grzybowska 77.

 

Polski rynek książki w obliczu nowych wyzwań

Wydarzenia

Polski rynek książki ciągle nie daje się łatwo ujarzmić ani opisać, a z powodu braku jednoznacznych i pewnych danych trudno go też porównywać z rynkami zachodnimi.

 

E-book: ile to kosztuje i dlaczego tak drogo

Wydawnictwa

"Książka, której nie wolno przeoczyć" - zachwala wydawnictwo W.A.B. i nęci kobietą z gołym biustem na okładce. To "Rozwiązła" - debiut Jarosława Kamińskiego. Cena w Empiku: 49,9 zł. Drogo? To sprawdźmy cenę w internetowym sklepie - 45,49 zł. Lepiej, ale szukajmy dalej. Może e-book? I tu zaskoczenie: 49,9 zł!

 

Moda na e-mole książkowe

Internet

Internet zazwyczaj określany jest jako jeden z największych wrogów książek. Obecnie dużo więcej wolnego czasu spędza się na przeglądaniu stron w sieci niż czytaniu powieści czy wierszy. Okazuje się jednak, że media te nie muszą wcale ze sobą rywalizować. Potwierdzają to rekordowe wyniki sklepów internetowych sprzedających książki elektroniczne.

 

Kobo może być największym konkurentem dla Amazona

Na swoim blogu w portalu wired.com Tim Carmody pisał niedawno dlaczego myśli, że graczem na rynku e-booków którym Amazon powinien się przejąć jest Kobo. Podczas gdy Amazon i Apple były cały czas na świeczniku, Kobo spokojnie budowało sobie poparcie międzynarodowej sieci wydawców, między innymi w Anglii, Hong Kongu, Francji. Teraz jego przejęcie przez Rakuten włącza do marki Kobo wszystkie wcześniej istniejące cyfrowe książki i dorobek Rakutena.

 

Miliony kupiły Kindle Fire zamiast iPada

Rynek zagraniczny

Travis McCourt, analityk Morgan Keegan, twierdzi że w okresie świątecznych zakupów Amazon sprzedał 4-5 milionów tabletów Kindle Fire, a efektem tego była o 1-2 miliony słabsza sprzedaż iPadów firmy Apple.

 

Najważniejsze wydarzenia wydawniczo-księgarskie w Polsce 2011 rok

Wydarzenia

Mimo wyraźnych oznak kryzysu wydawcy informowali o dobrym roku. Potwierdzają to liczne udane imprezy targowe; od poznańskich targów Książki dla Dzieci i Młodzieży, II Warszawskie Targi Książki a skończywszy na Krakowskich Targach Książki. Przypomnijmy sobie niektóre wydarzenia mijającego roku.

 

Najważniejsze wydarzenia rynku wydawniczo-księgarskiego na świecie 2011 rok

Wydarzenia

2011 rok mimo kryzysu nie dał o sobie znać znacznym pogorszeniem wyników sprzedaży na świecie. Dynamikę tą "nakręcały" e-booki i różnego typu czytniki oraz tablety. Na wiodących imprezach w Londynie, Paryżu czy Frankfurcie - sprzedawana i kupowano prawa autorskie, dyskutowano o zmianach zachodzących w samej strukturze książki czy prawach autorskich. Myślę, że warto przypomnieć sobie niektóre fakty.

 

Tablet od Google w 2012 r.

Internet, Rynek zagraniczny

Eric Schmidt, były CEO, a obecnie prezes wykonawczy Google, ujawnił że na przyszły rok firma planuje wprowadzenie na rynek własnego tabletu.

 

Rynek reklamy internetowej rośnie

Internet

O blisko 25% w I połowie 2011 roku wzrosły w Polsce wydatki na reklamę w internecie, w porównaniu do analogicznego okresu roku 2010.

 

Polska e-reklama w 2011 r., prognozy na 2012 (raport)

Internet

Jaki był mijający rok w polskiej branży reklamy internetowej? Oceniają przedstawiciele czołowych agencji, sieci i domów mediowych m.in. Marcin Maj, Magdalena Surowiec, Maciej Mincer, Anna Kaczmarska, Łukasz Lewandowski i Witold Kemp

 

Cichociemna eskpansja Agory

Internet

Cichociemna ekspansja Agory.   Dodane przez Kamil Wojcik 12/05/11 • W kategoriach Polska   Dwie najważniejsze domeny w polskim rejestrze domen internetowych Polska.pl i Poland.pl przeszły w ręce Agory. Zarówno potentat wydawniczy jak i rejestrator domen krajowych NASK unikają odpowiedzi na pytania dotyczące transakcji. A wątpliwości jest wiele.

 

Polacy nie czytają

Wydarzenia

Nasze kilkuletnie pociechy to jutrzejsi konsumenci kultury. Od tego jak ich wychowamy i jakie wzorce im wpoimy zależeć będzie, czy w przyszłości sięgną po książkę na półce (ewentualnie ściągną ją na swój tablet) czy usiądą z pilotem przed telewizorem lub z konsolą gier video

 

Amazon wiosną w Polsce. Kto dyrektorem zarządzającym?

Internet

Sklep internetowy Amazon wiosną przyszłego roku rozpocznie działalność na polskim rynku. Przy czym centrum dystrybucyjne będzie mieć w Bratysławie, a nie wiadomo jeszcze, kto będzie dyrektorem zarządzającym firmy w Polsce.

 

Unia Małych Wydawców - przepraszam, ale nie wierzę

Wydawnictwa

Kilka dni temu moją uwagę zwróciła dyskusja, jaka wywiązała się na forum Gazety Wyborczej, dotycząca trudnej sytuacji małych wydawnictw. Przedstawiciele tych instytucji żalili się na wysokie marże nakładane przez największych hurtowników (sięgające nawet 60% wartości książki) i brak możliwości obrony przed nimi.

 

Książka na wyciągnięcie ręki . I na tym polega zmiana ... - wywiad z Wiktorem Ostrowskim

Wydarzenia

Prezentujemy wywiad, którego udzielił Portalowi Księgarskiego Wiktor Ostrowski - wnikliwy obserwator rynku książki.

 

Tlen niewiedzy i acetylen niechęci

Wydawnictwa

Rynek książki na świecie – w Polsce, tyle że z kilkuletnim poślizgiem – wkracza w erę zmiany totalnej. Trudno znaleźć kogokolwiek, kto miałby całościowy ogląd sytuacji. Zmiana ta jest poważniejsza od przewrotu na rynku muzycznym, bo zachodzi nie tylko w świecie rozrywki, ale też nauki, życia zawodowego i edukacji.

 

"Rynek książki w Polsce 2011"

Nowości

Wszystkim obserwatorom rynku księgarskiego w Polsce polecamy pozycję "Rynek książki w Polsce 2011" - pięć tomów na temat funkcjonowania polskiej branży wydawniczo-księgarskiej.

 

"Wojny Klonów" na rynku czasopism - informuje Egmont Polska

Nowości

26 października do sprzedaży trafił "Star Wars The Clone Wars", pismo dla fanów Gwiezdnych Wojen.

 

Wydawcy kuszą nauczycieli

Wydawnictwa

O rynek podręczników szkolnych dla 5 mln uczniów walczy kilkunastu liczących się wydawców i kilkudziesięciu mniejszych. Część z nich stosuje wątpliwe chwyty, aby zwiększyć sprzedaż. O czym wiadomo od lat, ale niewiele się w tej materii zmieniło.

 

Amazon rozpoczął rewolucję na rynku książki

Wydawnictwa

Amerykańscy wydawcy są przerażeni - internetowy gigant Amazon.com zaczął podpisywać w USA umowy bezpośrednio z autorami. To może być początek końca dotychczasowego systemu wydawniczego.

 

Kryzys na rynku książki - zaproszenie na dyskusję

Wydarzenia

Kryzys na rynku książki – co nam grozi. Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów, na premierę najnowszej edycji publikacji zespołu Biblioteki Analiz „Rynek książki w Polsce 2011”

 

Audioteka.pl wchodzi na czeski rynek audiobooków

Rynek zagraniczny

Firma MDPL, właściciel Audioteka.pl, serwisu sprzedającego audiobooki, rozpoczyna działalność w Czechach. Główny cel to osiągnąć w ciągu roku sprzedaż 3-4 tys. audiobooków miesięcznie

 

Możliwości i bariery rozwoju rynku książek elektronicznych

  Możliwości: Dynamicznie upowszechnia się dostęp do internetu mobilnego. Na świecie i w Polsce liczba użytkowników internetu mobilnego rośnie szybciej niż osób łączących się z Internetem przy pomocy stałych łączy. Mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem i jednocześnie wzrostem różnorodności technologii urządzeń mobilnych. Oprócz ciągłej poprawy ich jakości rośnie też gama oferowanych usług. Spadek cen przyczynia się do rosnącej popularności takich produktów jak smartfony, notebooki,...

 

Polski rynek tabletów po I półroczu 2011 według IDC

Wydarzenia

W I połowie 2011 roku na polskim rynku nabywców znalazło od 35 do 40 tys. tabletów - wynika z danych przedstawionych przez IDC. Według analityków, polski rynek nie jest jeszcze gotowy na tabletową rewolucję.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.