RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Kolejny mocny krok w rozwoju Audioteki – spółka pozyskała finansowanie przy wycenie 75 mln zł

Wydawnictwa

AUDIOTEKA S.A., właściciel dynamicznie rozwijającego się serwisu audioteka.com, zamknęła emisję prywatną akcji, w której udział wzięli m.in. Ondrej Tomek, jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców w regionie, specjalizujący się w przedsięwzięciach internetowych, jak również grono polskich inwestorów i przedsiębiorców, w tym m.in. Przemysław Gacek, założyciel Pracuj.pl, który zwiększył swoje zaangażowanie w Audiotekę.

 

PWN przejmuje prawa do publikacji WNT

Wydawnictwa

13 stycznia 2016 roku Wydawnictwo Naukowe PWN SA, zawarło umowę przeniesienia wszystkich praw, które przysługiwały Wydawnictwu WNT sp. z o.o., poszerzając tym samym swoją ofertę naukowo-techniczną o całą ofertę tego wydawcy.

 

Książka woła o pomoc. Z rynku znikną setki księgarń?

Księgarnie

Za dużo kiepskich nowości, za małe nakłady i zbyt mało czytelników - to główne problemy branż wydawniczej i księgarskiej. W najbliższych latach z rynku mogą zniknąć setki księgarń i wiele wydawnictw.  

 

Jak czytamy? Badania Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych

Wydarzenia

Ponad połowa badanych deklaruje, że czytało książkę w ciągu ostatniego miesiąca a 42% z nich czytało książkę w ciągu ostatniego tygodnia. Spośród wszystkich poddanych badaniu Internautów 11% twierdzi, że w ogóle nie czyta książek; 10% badanych ostatni raz czytało książkę ponad rok temu.

 

Polski rynek książki w liczbach: czy opłaca się jeszcze wydawać książki?

Wydawnictwa

Mimo że jakiejkolwiek książki do ręki nie bierze w roku nawet co drugi Polak, liczba wydawnictw z roku na rok rośnie. Zobacz najważniejsze dane o polskim rynku wydawniczym.

 

Rząd w roli wydawcy to powolny kres wolnego rynku w Polsce?

Wydawnictwa

    Środowisko wydawnicze w Polsce sprzeciwia się występowaniu rządu w roli producenta i wydawcy książek. Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Książki, reprezentującej ponad 90 proc. polskiego rynku wydawniczego przyjęło uchwałę o treści: „Walne Zgromadzenie Członków PIK podczas obrad WZ 21 maja 2014 roku wyraziło sprzeciw wobec występowania rządu w roli producenta, polegającej na wydawaniu książek, i zobowiązało Radę PIK do przekazania tego stanowiska opinii publicznej.” Sprzeciw jest...

 

W Wielkiej Brytanii ebooki wyprzedzą książki drukowane już do 2018 roku?

Rynek zagraniczny

Z najnowszego raportu PricewaterhouseCoopers (PwC) wynika, że do 2018 roku liczba sprzedanych ebooków w Wielkiej Brytanii wyprzedzi książki drukowane. W tym czasie rynek cyfrowych książek ma wzrosnąć o 250 procent: z 380 milionów funtów do 1 miliarda, podczas gdy przychody ze sprzedaży tradycyjnie drukowanych tytułów spadną do poziomu 912 milionów funtów.

 

Ile kosztuje pół kilo książki? Debata o wydawnictwach, księgarniach i książkach

Wydawnictwa

Kto książki wydaje? Kto je sprzedaje? A kto na tym zarabia? Już 12 maja, w poniedziałek o 19:00 kolejna debata z cyklu STUDIOTOK: Ile kosztuje pół kilo książki? Debata o wydawnictwach, księgarniach i książkach.

 

Dokąd zmierza polski rynek książki?

Wydawnictwa

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

 

90% Polaków nie miało styczności z e-bookami

Wydarzenia

Według badań Polskiej Izby Książki aż 90% Polaków nie czytało nigdy książki elektronicznej ani nie słuchało audiobooka. Rozwój rynku hamuje 23% Vat na e-booki.

 

Polityka a czytelnictwo i książki

Wydarzenia

Polska Izba Książki i Instytut Książki zapraszają na konferencję dotyczącą regulacji na rynku książki. Zostaną poruszone następujące zagadnienia:

 

Rynek wydawniczy w Europie

Wydarzenia

Stowarzyszenie Wydawców Europejskich (Federation of European Publishers, FEP) opublikowało dane dotyczące rynku książki zebrane od 28 stowarzyszeń wydawców z krajów należących do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

Polacy będą czytać e-booki

Wydarzenia

Jak informuje portal Bankier.pl, szacuje się, że Polacy będą w przyszłości kupowali więcej e-booków niż książek tradycyjnych. Czytelnicy deklarują, że są w stanie zapłacić za książkę elektroniczną połowę ceny wersji papierowej.

 

Wolnoć Tomku w swoim domku i co dalej? Czy wolny rynek książki sprzyja rozwojowi branży ?

Ustawa

Debata o przyszłym ustroju polskiego rynku książki nabrała przyśpieszenia. Biegunowymi poglądami w dyskusji stały się przekonania zbieżne z poziomem satysfakcji interesariuszy rynkowych. Po prawej stronie, osadzony jest mocny, liberalny pogląd „głównego nurtu”, wyznawany przez beneficjantów obecnej sytuacji, iż rynek książki to przestrzeń nieskrępowanych działań w ramach wolności gospodarczej. Po drugiej stronie dojrzewa pogląd „nieusatysfakcjonowanych” modernistów, głoszących przekonanie o...

 

Wydawca – ginący zawód?

Drugiego dnia targów ogłoszono wstępne wyniki badania rynku książki organizowanego przez Polską Izbę Książki i Bibliotekę Analiz we współpracy z Warszawskimi Targami Książki oraz Targami Książki w Krakowie i pod patronatem Instytutu Książki.

 

Neil Gaiman o przyszłości rynku książki

Rynek zagraniczny

Podczas Londyńskich Targów Książki, jakie rozpoczęły się w poniedziałek w Wielkiej Brytanii, autor "Amerykańskich bogów" i "Koraliny" podzielił się z publicznością swoimi opiniami o przyszłości rynku książki na świecie.

 

Cyfrowe znaczy lepsze?

Wydarzenia

Do roku 2016 wydatki na książki w formie elektronicznej wzrosną w Polsce jedenastokrotnie. Biorąc pod uwagę, iż rynek polski stanowi 10% udziału w wartości światowego rynku książki możemy mówić o Polsce jako o kraju pochłoniętym rewolucją cyfrową. Czy oznacza to jednak schyłek epoki tradycyjnej książki?

 

Rynek książki – jak długo potrwa kryzys?

Zespół Biblioteki Analiz serdecznie zaprasza na spotkania, które odbywać się będą pierwszego i drugiego dnia 16. Targów w Krakowie:

 

E-podręcznik zdewastuje rynek wydawniczy?

Wydarzenia

Za trzy lata do każdego przedmiotu w szkole ma być dostępny przynajmniej jeden bezpłatny e-podręcznik – to cel zapowiadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Pisarze marzą o sławie

Dobre recenzje i festiwale literackie to elementy niezbędne dla promocji książki, jednak nic tak nie napędza sprzedaży jak opinie przekazywane z ust do ust. Dzięki poczcie pantoflowej zaistnieli tacy autorzy jak Dan Brown i J.K. Rowling. Nic więc dziwnego, że wydawcy marzą o tym, by o ich produktach się mówiło.

 

Coraz lepsza sprzedaż książek na Allegro

Księgarnie

Okazuje się, że dane o słabnącym czytelnictwie w Polsce nie przekładają się na statystyki ze sprzedaży książek. Na Allegro w 2011 roku sprzedano prawie 5 mln egzemplarzy.

 

Rynek książki edukacyjnej będzie rósł w tempie min. 5%

Wydawnictwa

Wartość rynku książki edukacyjnej wynosi obecnie ok. 800 mln zł i będzie rosła w najbliższym czasie o minimalnie 5%, ocenił prezes WSiP Jerzy Garlicki w rozmowie z agencją ISB.

 

Jak wydawnictwo Nowa Era zdobyło dominującą pozycję na rynku podręczników szkolnych

Wydawnictwa

Prezentujemy treść artykułu: "Jak wydawnictwo Nowa Era zdobyło dominującą pozycję na rynku podręczników szkolnych w gimnazjach w 2009 roku i co z tego wynika" oraz odpowiedź Kuratorium Oświaty w Katowicach i notatkę służbową na tę okoliczność.

 

Wymiana - remedium na rosnące ceny książek

Wydarzenia

Na początku kwietnia bieżącego roku polskie media podały do wiadomości, że sprzedaż książek drastycznie spada. Jednakże małe obroty księgarń, wcale nie muszą oznaczać niskiego poziomu czytelnictwa, gdyż Polacy coraz częściej wymieniają się używanymi książkami w internecie. Z obserwacji przedstawicieli portalu Finta.pl, platformy pośredniczącej w wymianie przedmiotów wynika, że największą popularnością cieszy się właśnie kategoria „książki”.

 

Rośnie popyt na książki elektroniczne

Wydarzenia

Coraz więcej firm zajmujących się książką elektroniczną pojawia się na polskim rynku. Dzieje się tak mimo tego, że książka w wersji cyfrowej stanowi ułamek ogólnopolskiego rynku książki.

 

Polski rynek książki w obliczu nowych wyzwań

Wydarzenia

Polski rynek książki ciągle nie daje się łatwo ujarzmić ani opisać, a z powodu braku jednoznacznych i pewnych danych trudno go też porównywać z rynkami zachodnimi.

 

E-book: ile to kosztuje i dlaczego tak drogo

Wydawnictwa

"Książka, której nie wolno przeoczyć" - zachwala wydawnictwo W.A.B. i nęci kobietą z gołym biustem na okładce. To "Rozwiązła" - debiut Jarosława Kamińskiego. Cena w Empiku: 49,9 zł. Drogo? To sprawdźmy cenę w internetowym sklepie - 45,49 zł. Lepiej, ale szukajmy dalej. Może e-book? I tu zaskoczenie: 49,9 zł!

 

Moda na e-mole książkowe

Internet

Internet zazwyczaj określany jest jako jeden z największych wrogów książek. Obecnie dużo więcej wolnego czasu spędza się na przeglądaniu stron w sieci niż czytaniu powieści czy wierszy. Okazuje się jednak, że media te nie muszą wcale ze sobą rywalizować. Potwierdzają to rekordowe wyniki sklepów internetowych sprzedających książki elektroniczne.

 

Polacy nie czytają

Wydarzenia

Nasze kilkuletnie pociechy to jutrzejsi konsumenci kultury. Od tego jak ich wychowamy i jakie wzorce im wpoimy zależeć będzie, czy w przyszłości sięgną po książkę na półce (ewentualnie ściągną ją na swój tablet) czy usiądą z pilotem przed telewizorem lub z konsolą gier video

 

Unia Małych Wydawców - przepraszam, ale nie wierzę

Wydawnictwa

Kilka dni temu moją uwagę zwróciła dyskusja, jaka wywiązała się na forum Gazety Wyborczej, dotycząca trudnej sytuacji małych wydawnictw. Przedstawiciele tych instytucji żalili się na wysokie marże nakładane przez największych hurtowników (sięgające nawet 60% wartości książki) i brak możliwości obrony przed nimi.

 

Książka na wyciągnięcie ręki . I na tym polega zmiana ... - wywiad z Wiktorem Ostrowskim

Wydarzenia

Prezentujemy wywiad, którego udzielił Portalowi Księgarskiego Wiktor Ostrowski - wnikliwy obserwator rynku książki.

 

Tlen niewiedzy i acetylen niechęci

Wydawnictwa

Rynek książki na świecie – w Polsce, tyle że z kilkuletnim poślizgiem – wkracza w erę zmiany totalnej. Trudno znaleźć kogokolwiek, kto miałby całościowy ogląd sytuacji. Zmiana ta jest poważniejsza od przewrotu na rynku muzycznym, bo zachodzi nie tylko w świecie rozrywki, ale też nauki, życia zawodowego i edukacji.

 

"Rynek książki w Polsce 2011"

Nowości

Wszystkim obserwatorom rynku księgarskiego w Polsce polecamy pozycję "Rynek książki w Polsce 2011" - pięć tomów na temat funkcjonowania polskiej branży wydawniczo-księgarskiej.

 

Amazon rozpoczął rewolucję na rynku książki

Wydawnictwa

Amerykańscy wydawcy są przerażeni - internetowy gigant Amazon.com zaczął podpisywać w USA umowy bezpośrednio z autorami. To może być początek końca dotychczasowego systemu wydawniczego.

 

Kryzys na rynku książki - zaproszenie na dyskusję

Wydarzenia

Kryzys na rynku książki – co nam grozi. Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów, na premierę najnowszej edycji publikacji zespołu Biblioteki Analiz „Rynek książki w Polsce 2011”

 

Dwa razy więcej e-booków, papierowe książki tracą

Wydarzenia

W papierowe książki wierzymy i szczerze wątpimy, by kiedykolwiek zniknęły raz na zawsze z rynku. E-booki jednak wciąż rosną w siłę, i bardzo dobrze. W USA rynek książki elektronicznej to już potęga.    

 

Niemcy - krajem książek

Rynek zagraniczny

Niemiecka scena kulturalna jest bardzo różnorodna: między Flensburgiem a Garmisch działa 300 teatrów i 130 orkiestr zawodowych. 500 muzeów sztuki, posiadających cenne w skali międzynarodowej i urozmaicone zbiory, tworzy niepowtarzalny krajobraz muzealny.

 

Niemieckie książki sprzedają się coraz gorzej

Rynek zagraniczny

Przez lata krzywa szła ostro w górę, teraz spada w dół. W roku ubiegłym sprzedano o jedną trzecią mniej licencji do niemieckich wydawnictw książkowych, niż w dobrym roku 2007. Dlaczego? Bo jest kryzys!

 

Kolejny list do Ministerstwa Finansów - tym razem e-książki

Prawo

Forma dystrybucji treści oraz jej udostępnienia nie wpływa na to, czy mamy do czynienia z książką - pisze Łukasz Gołębiewski w liście do ministra Jacka Rostowskiego. Czy interwencje odnoszą pożądany skutek?

 

E-booki zdominują rynek książki

Wydarzenia

Wydawcy i analitycy rynku uważają, że upowszechnienie e-książek w Polsce to bliska perspektywa. – Zadziała ten sam mechanizm co w USA. Zdecyduje łatwość dostępu do książki na tanim, poręcznym urządzeniu – mówi Łukasz Gołębiewski z "Biblioteki Analiz". – Oferta polskich e-booków może wzrosnąć z 2 nawet do 200 tys. tytułów.

 

Ile tytułów wydano od czasów nowożytnych do dziś? Google to wie

Wydawnictwa

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w ramach projektu digitalizacji książek pracownicy firmy Google podjęli się policzenia wszystkich książek na świecie. Rezultaty swoich wysiłków opublikowali na blogu Inside Google Books: ostatniej soboty na świecie było dostępnych 129.864.880 książkowych tytułów.

 

Wygraj e-booki z wydawnictwem Goneta

Konkursy

Wydawnictwo internetowe Goneta i Portal Księgarski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie książkowym. Nagrodą są e-booki Olafa Tumskiego. Wystarczy odpowiedzieć na dwa nietrudne pytania dotyczące rynku książki.

 

Jak zarobić na używanych podręcznikach? W Poznaniu to wiedzą

Intensywna nauka w szkolnej ławie dobiegła końca – przynajmniej na najbliższe dwa miesiące. Co zrobić z niepotrzebnymi już książkami? Koniec roku szkolnego wyznacza jednocześnie początek przygotowań do nowego. Wydawnictwa oferują najczęściej książki, z których dzieci i młodzież szkolna mogą uczyć się przez rok. Wraz z promocją do kolejnej klasy rodziców czeka nowy wydatek – zakup podręczników. Aby wspomóc domowy budżet, przed takim wydatkiem warto pozbyć się niepotrzebnych już materiałów...

 

VAT po 2010 roku - co dalej?

Prawo

"Koniec zerowej stawki VAT na książki oznacza spadek czytelnictwa, podwyżki cen i problemy mniejszych firm - ostrzegają wydawcy", o czym informuje "Dziennik Gazeta Prawna" (wydanie z 25 maja). "Dla polskiej kultury to kwestia priorytetowa" - twierdzi Piotr Dobrołęcki z Polskiej Izby Książki.

 

Książki, o których się mówi - nowości niemieckiego rynku księgarskiego

Zapowiedzi

Dwa razy w roku – po Lipskich i Frankfurckich Targach Książki – Goethe-Institut prezentuje na swojej stronie internetowej najciekawsze tytuły niemieckiej beletrystyki i literatury faktu.

 

995 tys. audiobooków sprzedanych w ubiegłym roku

W ubiegłym roku sprzedano w Polsce audiobooki za 19,9 mln zł – wynika z raportu Nexto.pl. Wobec roku 2008 oznacza to wzrost o 18,5 proc.

 

Książka w kryzysie. Parę zimnych słów na wiosnę

Rynek zagraniczny

Wiosna coraz bardziej oczywista. Czuć ją już nawet nie coraz bardziej, nawet nie coraz mocniej - bo czuć ją pełną, proszę wybaczyć, gębą. Nieodwołalnie i bezsprzecznie. Więc w zasadzie powinien nas wszystkich opanować zbiorowy entuzjazm, a zima odejść winna do lamusa, prawda?

 

Audiobooki w bibliotekach coraz badziej popularne

Biblioteki

Zapasiewicz, Fronczewski, Kolberger - najlepsze polskie głosy – dzięki nim można poznać literaturę. Coraz popularniejsze stają się wypożyczalnie audiobooków.

 

Polska na Targach Książki w Paryżu

Rynek zagraniczny

W dniach 26–31 marca odbywać się będą w Paryżu 30 Międzynarodowe Targi Książki. Rezygnując, z uwagi na jubileusz targów z formuły gościa honorowego, organizatorzy postanowili zaprosić 90 autorów, 60 z Francji i 30 zagranicznych. Wśród zaproszonych gości znajdą się: Paul Auster, Umberto Eco, Imre Kertesz, Camilla Läckberg, Doris Lessing oraz Amélie Nothomb, Eric-Emmanuel Schmitt, Lydie Salvayre.

 

Felieton: Piraci książkowi atakują (cz.3)

Prawo

„Problem piractwa na rynku e-booków jest coraz poważniejszy i nie możemy sobie pozwolić na to, by nasze publikacje wyciekły do internetu - powiedział Wojciech Jędrychowski z Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych”. Taką informację podawaliśmy przed tygodniem przy okazji zmian w przepisach dotyczących cyfrowego egzemplarza obowiązkowego, który miał w dużej części zastąpić obowiązkowe egzemplarze papierowe. Wydawcy jednak przestraszyli się konsekwencji takiego posunięcia.

 

Poradnik: jak czytać e-booki?

E-booki, książki w wersjach elektronicznych, biją rekordy sprzedaży. Ale aby zostać e-czytelnikiem trzeba mieć sporo zapału, wiedzy i cierpliwości. Nasze dzieci, pokolenie Internetu, to istoty z innej planety. Właśnie dorosły i sięgają po władzę.

 

Wydawcy boją się e-booków

Internet

Wydawcy chcieli zrewolucjonizować polskie biblioteki i wprowadzić do nich e-booki. Kilkunastu z nich przestraszyło się jednak piratów i tego, że ich książki wyciekną do internetu, pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Jak wydać własną książkę – online

Wydawnictwa

„Mam dziesięć lat i to jest moja czwarta powieść”. „Mam dziewięć, a to mój drugi tomik wierszy”. „A ja mam czterdzieści. I to jest mój debiut”. Podobnych wypowiedzi możemy znaleźć w polskiej (ale nie tylko) sieci więcej. I wszelkie znaki na niebie, ziemi i w Internecie, wskazują, że takich wypowiedzi będzie przybywać.

 

Kindle czy Ipad uratuje książki i gazety?

Rynek zagraniczny

Wydawcy patrzą z nadzieją na iPada, wzorowany na iPhonie tablet, który Steve Jobs zademonstrował publicznie pod koniec stycznia br.

 

A może jednak audiobooki?

Rynek zagraniczny

Audiobooki, książki czytane przez lektora do słuchania na CD lub w plikach mp3., podbiły już USA, Wielką Brytanię i Niemcy, a teraz zaskarbiają sobie coraz szersze rzesze fanów w Polsce. Wydawcy i dystrybutorzy zaczynają z kolei zarabiać coraz większe pieniądze.

 

Polacy nie czytają? Co na to studenci?

Prawo

Przeciętny Polak coraz rzadziej sięga po książkę. Łatwiej bowiem obejrzeć film, wysłuchać audiobooka, niż użyć własnej wyobraźni do stworzenia opisanego świata.

 

Z ostatniej chwili: "Notes wydawniczy" pod Biblioteką Analiz

Wydarzenia

„Notes Wydawniczy” wydawany będzie przez Bibliotekę Analiz – taka wiadomość od Nowego Roku krąży wśród branżowych portali książkowych. To ważna informacja dla jednego z wiodących księgarskich periodyków, którego właściciel wcześniej szukał strategicznego partnera na rynku pism branżowych. Ostatni wydany numer na datę grudniową. Co to oznacza?

 

Rynek książki ostatniej dekady XX w. - spotkanie z Markiem Toberą

Wydarzenia

W imieniu organizatorów zapraszamy do Salonu Księgarzy na spotkanie z dr. Markiem Toberą z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW, znawcą i badaczem współczesnego rynku książki.

 

Salon Księgarzy w Bibliotece Narodowej z dr. Markiem Toberą

Waldemar Janaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, Jan Lus, prezes Izby Księgarstwa Polskiego Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej zapraszają do Salonu Księgarzy.  

 

Nasz felieton. Słowo na k: kryzys

Kryzys dosięgnął też rynku książki. Wszystko wskazuje na to, że dynamicznie rozwijająca się ostatnio branża zanotuje regres – jakiś tydzień temu w „Dzienniku Gazecie Prawnej” czytaliśmy alarmujący artykuł Cezarego Polaka, który rysował ponury obraz zarówno samego czytelnictwa, jak i kondycji finansowej dystrybutorów oraz wydawnictw.

 

Raport na temat stanu czytelnictwa

Wydarzenia

W pierwszej połowie 2009 roku do branży napłynęły pozornie sprzeczne sygnały na temat stanu czytelnictwa. Z jednej strony czytaliśmy o wyśmienitej kondycji rynku, zwłaszcza w sektorze wydawniczym. W wielu też miejscach powtarzana była wiadomość o 10-krotnym wzroście wartości rynku w latach 1992-2008, a jednocześnie Biblioteka Narodowa przekazała informację o ogromnym spadku poziomu czytelnictwa i znacznym spadku odsetka osób kupujących książki w latach 2006-2008.

 

Drugi dzień Kongresu Kultury Polskiej

Drugi dzień Kongresu Kultury Polskiej rozpoczęła Trzecia Sesja plenarna: "Kultura nośnikiem wartości i fundamentem tożsamości", po której odbyła się IV Sesja plenarna pt.: "Dwie kultury: wysoka i popularna, elitarna i masowa, lokalna i globalna. Czy podziały mają jeszcze sens?".

 

Bezpłatne bilety na Frankfurckie Targi Książki i program dla przedstawicieli branży

Punkt Informacji o Rynku Książki dysponuje kilkoma darmowymi biletami na Frankfurckie Targi Książki. Bilety przeznaczone są dla przedstawicieli rynku książki.

 

Po nowe pomysły na Frankfurckie Targi Książki

Rynek zagraniczny

Współczesne Targi to już nie tylko wydarzenie wydawniczo-księgarskie. Oto niektóre z punktów bogatego programu tegorocznych Targów Książki we Frankfurcie 14-18 października (spotkania w języku angielskim).

 

Ciekawostki z rynku wydawniczego

Rynek zagraniczny

Poniżej zamieszczamy zbiór ciekawostek związanych z rynkiem książki, poligrafii, prasy i internetem.

 

Łukasz Gołębiewski - Rynek Książki w Polsce 2005

Recenzje

„Rynek Książki w Polsce 2005” - kolejna 8 edycja publikacji Biblioteki Analiz (wydana w 2 tomach: Wydawnictwa, Dystrybucja) miała premierę tak jak poprzednie książki pod tym tytułem w Krakowie podczas 9 Targów Książki. Stało się już zwyczajem dla części środowiska uczestniczyć w promocji organizowanej regularnie w tym samym czasie na krakowskiej imprezie.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.