RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Salon Literacka Ukraina

Zapraszamy na stoisko wydawnictw ukraińskich - „Salon Literacka Ukraina″ - na Warszawskich Targach Książki (nr stoiska 104/D15). Uroczyste otwarcie odbędzie się 19 maja o godz. 14.00 na stoisku.

 

Spotkanie z Krzysztofem Owedykiem - 23 marca godz. 15:00.

Biblioteki

Zapraszamy miłośników nie tylko komiksów, w ramach Silesiany - 23 marca (sobota) o godz. 15.00, do sali konferencyjnej III piętro DBP na spotkanie ze znanym rysownikiem i autorem komiksów znanym pod pseudonimem „Prosiak" - Krzysztofem Owedykiem. Na I piętrze od 20 marca będzie czynna wystawa prac Krzysztofa.

 

Salon Książki Krakowskiej, Pałac Krzysztofory -23.03.2016

Wydarzenia

W środę 23 marca o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) na kolejne spotkanie z cyklu "Salon Książki Krakowskiej"

 
 

Salon Ilustratorów 2016

Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia, stojących u progu kariery), a także umożliwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców, dlatego też Salon usytuowany jest bezpośrednio na ekspozycji targowej. Salon Ilustratorów 2016 zaproszony już został, po zamknięciu Targów, do dalszego prezentowania w Wielkopolsce a także wielu miastach Polski.

 

Salon Poezji z Adamem Zagajewskim

Wyjątkowy Salon Poezji Adama Zagajewskiego, podczas którego usłyszymy wiersze w interpretacji samego Poety.

 

16 października Program Festiwalu Schulza

Salon Angelusa z nominowanymi pisarzami, slam poetycki, konferencja naukowa o Wojaczku - to wszystko czeka na Was dzisiaj na Festiwalu Schulza we Wrocławiu.

 

Salon Książki Krakowskiej 30.09.2015, godz. 18.00, Pałac Krzysztofory

W środę 30 września o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) na kolejne spotkanie z cyklu "Salon Książki Krakowskiej". Tym razem zaprezentowane zostaną dwa wydawnictwa: katalog wystawy Dwa miasta, dwa brzegi. W 100. rocznicę połączenia Podgórza i Krakowa (1915−2015) oraz książka Wokół Rynku Podgórskiego.

 

Szanghaj czeka na polskich ilustratorów!

Uwaga, uwaga! Po długiej (i mamy nadzieję, że owocnej) wizycie organizatorów China Shanghai International Children's Book Fair na naszym stoisku na targach w Pekinie mamy interesującą propozycję dla młodych polskich ilustratorów.

 

Salon poezji Adama Zagajewskiego

Wydawnictwa

Zapraszamy w imieniu Zeszytów Literackich na salon poezji Adama Zagajewskiego w Teatrze Polskim w Warszawie.

 

Salon Ilustratorów 2015 w Lublinie

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Salon Ilustratorów 2015 12 czerwca 2015 r., godz.12:00 Galeria 31, ul. Braci Wieniawskich 5.

 

Polskie książki w paryskich bibliotekach

Biblioteki, Rynek zagraniczny

Miejskie biblioteki w Paryżu, zainspirowane obecnością dwóch polskich miast, Krakowa i Wrocławia, na Salon du livre de Paris 2015, proponują swoim czytelnikom wybór polskich książek.

 

Nagrody Dolnośląskiego salonu Wydawniczego „Silesiana” rozdane!

Wczoraj rozdano nagrody 6. Salonu Wydawniczego "Silesiana" zorganizowanego w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej:

 

6. Dolnośląski Salon Wydawniczy „Silesiana”

To już szósta edycja targów książki regionalnej SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy. W dniach 16-18 kwietnia 2015 r. zapraszamy do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, gdzie zaprezentują się wydawnictwa z całego Dolnego Śląska.

 

Kraków i Wrocław na Salon du livre de Paris – podsumowanie

Dobiegły do końca największe francuskie Targi Książki w Paryżu. Odwiedziło je w tym roku ponad 200 tysięcy uczestników. Kraków i Wrocław w roli gości honorowych zaprezentowały się na stoisku o powierzchni 200 metrów kwadratowych. Była to największa od lat prezentacja kultury polskiej za granicą.

 

Migawki z Salon du Livre

Salon du Livre, na którym wspólnie z Krakowem i Wrocławiem pokazywaliśmy polską kulturę od najlepszej strony, zakończył się poniedziałek.

 

Salon du livre zakończony

Dobiegły końca największe francuskie Targi Książki w Paryżu. Odwiedziło je w tym roku ponad 200 tysięcy uczestników. Kraków i Wrocław w roli gości honorowych zaprezentowały się na stoisku o powierzchni 200 metrów kwadratowych.

 

Salon Książki zainaugurowany

Polska Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska, Minister Kultury i Komunikacji Republiki Francuskiej Fleur Pellerin, a także Mer Paryża Anne Hidalgo w towarzystwie reprezentantów miast i przedstawicieli polsko-francuskiej dyplomacji i kultury uświetnili ceremonię inauguracji największych targów książki w obszarze języka francuskiego - Salon du livre de Paris

 

Polska na paryskim Salon du Livre 2015

Duża reprezentacja polskich literatów gości na rozpoczynającym się w tym tygodniu paryskim Salonie Książki! Wraz z Krakowem i Wrocławiem pokazuje największe atrakcje polskiej literatury.

 

Poczta Polska łączy siły z Empikiem

Księgarnie

Operator otwiera oddziały w salonach z prasą. Pomoże mu to w zmaganiach z InPostem.

 

Wrocław i Kraków będą gośćmi honorowymi Targów Książki w Paryżu

Będzie to jedna z największych prezentacji literatury polskiej za granicą od 15 lat! Targi Książki w Paryżu łączą promocję czytelnictwa na ogromną skalę z wydarzeniami branżowymi. Rokrocznie targi odwiedza 200 tysięcy czytelników. Swoją ofertę prezentuje przeszło 1200 wydawców, odbywa się około 500 spotkań autorskich z udziałem przedstawicielami 50 krajów. Salon du Livre to jedne z największych targów książki w Europie.

 

XIV PST - Salon Ilustratorów

Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy tak licznie zechcieli uczestniczyć w dotychczasowych edycjach Salonu Ilustratorów.

 

Od piątku w Łodzi - IV Salon Ciekawej Książki

Stoiska wydawnicze, spotkania z autorami książek, warsztaty dla dzieci i dorosłych - to niektóre z atrakcji IV Salonu Ciekawej Książki, który od piątku odbywać się będzie w Łodzi. Impreza stanowi również inaugurację tegorocznej edycji Festiwalu "Puls Literatury".

 

IV Salon Ciekawej Książki - kulturalna uczta dla koneserów literatury

Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają w ostatni weekend listopada do zabytkowych wnętrz Centralnego Muzeum Włókiennictwa na IV Salon Ciekawej Książki.

 

Recenzja: "Jasnowidz w Salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej"

Recenzje

Na wzmianki o popularności seansów spirytystycznych natknąłem się wielokrotnie w książkach traktujących o końcu wieku XIX i początkach wieku XX.

 

IV Salon Ciekawej Książki

IV Salon Ciekawej Książki ponownie odbędzie się w wyjątkowych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w terminie 28 - 30 listopada 2014 r. Organizowany przez Międzynarodowe Targi Łódzkie - Salon Ciekawej Książki skierowany jest do wszystkich uczestników rynku: wydawców, księgarzy, dystrybutorów, bibliotekarzy i oczywiście do szerokiej rzeszy czytelników.

 

IV Salon Ciekawej Książki | Puls Literatury | Do zobaczenia w Łodzi!

Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa Sp. z o.o. zapraszają na IV już Salon Ciekawej Książki do Łodzi 28 - 30 listopad 2014.

 

Laureaci Nagrody Wydawniczej Silesiana

Wydarzenia

W czwartek 10 kwietnia, podczas inauguracji targów książki regionalnej Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy poznaliśmy laureata tegorocznej edycji Nagrody Wydawniczej SILESIANA - zostało nim wydawnictwo AD REM z Jeleniej Góry.

 

Piąta edycja targów Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy

Piąta edycja targów SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy odbędzie się w dniach 10-13 kwietnia 2014 r. w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, Rynek 58.

 

"Wojna cukierkowa. Awantura w salonie gier" - nowa powieść Brandona Mulla, autora Baśnioboru!

Minął rok odkąd Nate, Summer, Trevor i Gołąb uratowali miasteczko Colson przed groźną czarodziejką Belindą White... Wydawnictwo Wilga poleca II część cyklu Wojna cukierkowa Brandona Mulla, autora bestsellerowego "Baśnioboru" "Wojna cukierkowa. Awantura w salonie gier".

 

Zapraszamy do udziału w IV Salonie Ciekawej Książki w Łodzi

Szanowni Państwo, Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa w imieniu Organizatorów do wzięcia udziału w IV Salonie Ciekawej Książki który odbędzie się w terminie 28-30 listopada 2014 r.

 

Salon Piękne Książki

Księgarnie

W Warszawie otworzył się salon z pięknymi książkami dla pasjonatów i kolekcjonerów. Znajdziemy tu oprawione w skórę wybitne tomy z literatury polskiej i obcej, mapy, grafiki, faksymile (wierne reprodukcje) m.in Biblii Gutenberga czy "O obrotach sfer niebieskich" Mikołaja Kopernika.

 

Podsumowanie III Salonu Ciekawej Książki w Łodzi

II Salon Ciekawej Książki, zorganizowany przez Międzynarodowe Targi Łódzkie, odbył się w Łodzi w dniach 29.11 – 1.12.2013 roku. Salon po raz pierwszy gościł w pięknych, postindustrialnych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

 

Salon w Łodzi nie zachwyca?

Wydarzenia

Po Salonie Ciekawej Książki w Łodzi pojawiły się głosy krytyczne: że nie były to targi, ale kiermasz, z dość ograniczoną, skierowaną głównie do dzieci ofertą. Czy cierpimy na nadmiar imprez pretendujących do miana targów?

 

Uroczyste otwarcie III Salonu Ciekawej Książki w Łodzi

Szanowni Państwo, przypominamy, że rozpoczął się III Salon Ciekawej Książki. Targi odbyły się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 282, w Budynku D.

 

III Salon Ciekawej Książki w Łodzi już za kilka dni !

Już w ten weekend w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Salonu Ciekawej Książki - najważniejszej imprezy branży wydawniczej w regionie łódzkim. Ponad 50 firm zaprezentuje swoją ofertę w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Ekspozycji towarzyszyć będą konferencje naukowe, spotkania z autorami, liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

 

III Salon Ciekawej Książki - O Tuwimie w Roku Tuwimowskim

Już za osiem dni w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Salonu Ciekawej Książki - najważniejszej imprezy branży wydawniczej w regionie łódzkim.

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi, 29.11 - 1.12.2013

Już za dwa tygodnie w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Salonu Ciekawej Książki – najważniejszej imprezy branży wydawniczej w regionie łódzkim.

 

Salon Ciekawej Książki dla dzieci, nauczycieli i rodziców

Już za niecałe dwa tygodnie w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Salonu Ciekawej Książki - najważniejszej imprezy branży wydawniczej w regionie łódzkim. Ponad 50 firm zaprezentuje swoją ofertę w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Znaczącą grupę wystawców stanowić będą wydawnictwa z ofertą dla dzieci, a wśród imprez towarzyszących znajdzie się wiele warsztatów dla dzieci poświęconych książce artystycznej oraz spotkania i panele dyskusyjne dla nauczycieli, bibliotekarzy i...

 

Program spotkań w Salonie Nowych Mediów

Salon Nowych Mediów zaprasza wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań seminaryjnych, odczytów:

 

Salon Nagrody Literackiej Angelus w Tajnych Kompletach

Księgarnie

Od poniedziałku do soboty Cafe Księgarnia Tajne Komplety gościć będzie nominowanych autorów do tegorocznej nagrody Angelus.

 

III Salon Bibliotek na XXII Targach Książki Historycznej w Warszawie

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, we współpracy z Porozumieniem Wydawców Książki Historycznej, będzie po raz trzeci uczestniczył w XXII Targach Książki Historycznej, które odbędą się na Zamku Królewskim w Warszawie, w Arkadach Kubickiego od 28 listopada do 1 grudnia 2013 roku

 

Ficner-Ogonowska i III cześć jej popularnej trylogii, w warszawskim Matrasie przy Al. Solidarności 113!

Księgarnie

W czwartek, 4 lipca o godzinie 18.00 w księgarni Matras w Warszawie przy Al. Solidarności 113 Anna Ficner-Ogonowska i III cześć jej popularnej trylogii: "Zgoda na szczęście!"

 

Salon Ciekawej Książki zaprasza do współpracy

Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Międzynarodowe Targi Łódzkie - III Salonie Ciekawej Książki, który odbędzie się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w terminie 29.11-1.12. 2013.

 

Sławomir Mrożek podpisuje swoje książki w księgarni Matras

Wydarzenia

Księgarnie Matras zapraszają do salonu przy Al. Niepodległości 113 na niezwykłą ucztę literacką. Znakomity autor, Sławomir Mrożek będzie podpisywał tam swoje książki:

 

Jarosław Mikołajewski w Salonie Michała Jagiełły

Biblioteki

Biblioteka Śląska zaprasza na kolejne spotkanie w Salonie Michała Jagiełły. Tym razem jego gościem będzie poeta, prozaik, tłumacz, autor książek dla dzieci Jarosław Mikołajewski.

 

Jaume Cabre w nowym warszawskim Matrasie przy Al. Solidarności 113!

Księgarnie

  17 maja o godzinie 19.00 w nowym salonie Matras w Warszawie przy Al. Solidarności 113 spotkanie z kolejnym hiszpańskim autorem – Jaume Cabre. Cabre będzie opowiadał o swojej najnowszej książce "Wyznaję", która już została okrzyknięta przełomem w literaturze.

 

Najnowszy salon Matrasa w Warszawie otwarty!

Księgarnie

8 maja 2013 został oficjalnie otwarty najnowszy salon Matrasa w Warszawie przy Al. Solidarności 113. Łącznie w maju Matras otworzy 8 salonów, z czego trzy to salony po kapitalnym remoncie, a 5 to zupełnie nowe księgarnie.

 

Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy

Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy to cykliczna impreza organizowana przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną od 2010 roku. Ma formę targów połączonych ze spotkaniami autorskimi, konkursami i wystawami, a jej celem jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców dorobku wydawniczego Dolnego Śląska, szczególnie publikacji wydawanych przez małe, nieznane szerzej wydawnictwa.

 

Gość Salonu Literackiego Michała Jagiełły - tłumaczka Sława Lisiecka

Wydarzenia

Gościem Salonu Literackiego Michała Jagiełły będzie Sława Lisiecka – tłumaczka literatury niemieckojęzycznej.

 

Premiery z Wydawnictwa Bellona

Nowości

Bellona zabiera swoich czytelników w podróż na daleką północ, a także na salony XIX-wieku i do roku 1981.

 

Artur Liskowacki w Salonie Literackim Michała Jagiełły

Biblioteki

Gościem Salonu Literackiego Michała Jagiełły będzie Artur Liskowacki – prozaik, eseista, poeta, autor słuchowisk radiowych, krytyk teatralny. Pracował w redakcjach tygodników „Jantar” oraz „Morze i Ziemia”.

 

Promocyjne ceny serii "Uczta Wyobraźni"

Wydawnictwa

Wydawnictwo Mag ma dla miłośników fantastyki miłą informację, a mianowicie: od dnia 23 stycznia do 5 lutego, w salonach EMPiK-u, przy zakupie książek wydanych w serii "Uczta Wyobraźni" drugi egzemplarz będzie można nabyć w cenie 1 grosza - zatem klient otrzyma w zasadzie 2 książki w cenie jednej. Zapraszamy.

 

Salon Literacki Michała Jagiełły

Biblioteki

Gościem Michała Jagiełły będzie Tomasz Jastrun – poeta, prozaik, eseista, reporter i krytyk literacki. Syn poetów Mieczysława Jastruna i Mieczysławy Buczkówny.

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi - podsumowanie

W dniach 7 - 9 grudnia 2012 odbył się w Łodzi II Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki. Jego organizatorem były Międzynarodowe Targi Łódzkie. Ideą Salonu jest promowanie czytelnictwa, stworzenie interesującego wydarzenia kulturalnego dla mieszkańców Łodzi i regionu oraz zwrócenie uwagi na nowe zjawiska pojawiające się na rynku książki w ostatnich latach.

 

"Rozdroża" najlepszą książką na Gwiazdkę!

Nagrody

Nowa książka Williama Paula Younga, autora bestsellerowej "Chaty" otrzymała podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi tytuł Najlepszej książki na Gwiazdkę.

 

Redakcja "Uważam Rze" szykuje nowy tygodnik. "Niepokorni idą do przodu"

Wydawnictwa

Paweł Lisicki, były naczelny "Uważam Rze" (Presspublica), zapowiada powstanie nowego tygodnika, w którym pisać będą dotychczasowi autorzy "URze". - Nie mam wątpliwości, że ten wielki sukces można powtórzyć - deklaruje.

 

Nowa Sztuka na Targach Nowej Książki w Łodzi

Już za dwa tygodnie odbędzie się w Łodzi II Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki. Przedstawiciele branży wydawniczej zaprezentują swoją ofertę w nowoczesnym obiekcie targowym - Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy alei Politechniki 4 w Łodzi.

 

Spotkanie z Markiem Bieńczykiem podczas Salonu Ciekawej Książki 2012 w Łodzi

7 grudnia o godz. 16.00 w ramach Salony Ciekawej Książki w Łodzi odbędzie się spotkanie z Markiem Bieńczykiem.

 

Salon Ciekawej Książki

Dokładnie za miesiąc odbędzie się w Łodzi II Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki. Przedstawiciele branży wydawniczej zaprezentują swoją ofertę w nowoczesnym obiekcie targowym - Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy alei Politechniki 4 w Łodzi. Znaczącą grupę wystawców stanowić będą wydawnictwa z ofertą dla dzieci, a wśród imprez towarzyszących znajdzie się wiele warsztatów dla dzieci poświęconych książce artystycznej oraz warsztaty i panele dyskusyjne dla nauczycieli i...

 

Pokaż się na Salonie! Ściana Ilustratorów – Salon Ciekawej Książki 2012 w Łodzi

Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Kamienica 56" , "Poza Rozkładem" oraz Polish Bookart For Children - pod honorowym patronatem MKA oraz Polskiej Sekcji IBBY - serdecznie zapraszają profesjonalistów i amatorów zajmujących się szeroko rozumianą sztuką ilustracji do udziału w wystawie podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi (7-9 grudnia 2012).

 
 

16. Targi Książki w Krakowie - idzie nowe

16. Targi Książki w Krakowie zapraszają na Salony...Salon Nowych Mediów, Salon Wydawców Szkół Wyższych, Salon Wydawców Katolickich, Salon Małe Ojczyzny - Podhale:

 

"Było, minęło... W kuchni i na salonach X muzy" Stanisława Różewicza

Nowości

Wspomnienia Stanisława Różewicza, cenionego reżysera filmowego, brata poety Tadeusza Różewicza. Droga zawodowa, sylwetki przyjaciół i współpracowników, historia powstawania filmów, podróże zagraniczne, świat festiwali filmowych, zmagania z cenzurą i peerelowską rzeczywistością. Zwięzłe relacje przeplatają się z anegdotami z planu filmowego, tajnikami warsztatu reżysera i scenarzysty, impresjami z podróży. Książkę uzupełniają fotografie i dokumenty z archiwum rodzinnego oraz Posłowie i rysunki...

 

16. Targi Książki w Krakowie - S jak Salon, M jak MOCAK, K jak Konkurs

Targi Książki w Krakowie idą w miasto... a dokładniej - na ulicę Lubicz 46 do Instytutu Botaniki im. Władysława Szafera Polskiej Akademii Nauk, w którym w dniach 25-27.10. odbędzie się Salon Książki Przyrodniczej.  

 

Drugi Salon Bibliotek Warszawa: 29 listopada – 2 grudnia 2012 roku

Biblioteki

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej zapraszają do udziału w drugim Salonie Bibliotek.

 

"Było, minęło"

Zapowiedzi

Już we wrześniu nakładem wydawnictwa ISKRY do księgarń trafi "Było, minęło... W kuchni i na salonach X muzy" autorstwa Stanisława Różewicza - brata słynnego poety.

 

Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki w Łodzi, 7 - 9 grudnia 2012

Wydarzenia

W dniach 7 - 9 GRUDNIA 2012 odbędzie się W ŁODZI II EDYCJA SALONU CIEKAWEJ KSIĄŻKI, organizowana przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Targi odbędą się w nowoczesnym, gwarantującym doskonałe warunki wystawiennicze obiekcie oddanym w tym roku do użytku - Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ.

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi

Wydawnictwa

W dniach *7 -- 9 grudnia 2012* odbędzie się *w Łodzi* *II edycja Salonu Ciekawej Książki*, organizowana przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Targi odbędą się w nowoczesnym, gwarantującym doskonałe warunki wystawiennicze obiekcie oddanym w tym roku do użytku - *Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ.

 

Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki w Łodzi, 7 - 9 grudnia 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo. W dniach 7 - 9 grudnia 2012 odbędzie się w Łodzi II edycja Salonu Ciekawej Książki, organizowana przez Międzynarodowe Targi Łódzkie.

 

Biblioteka Śląska - spotkanie z Krzysztofem Kuczkowskim

Biblioteki

Gościem kolejnego Salonu Literackiego Michała Jagiełły będzie Krzysztof Kuczkowski - poeta, autor szkiców, recenzji muzycznych i literackich, juror wielu konkursów poetyckich.

 

Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy III edycja targów książki regionalnej

Wydarzenia

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego, Wrocław, Rynek 58 zaprasza na III edycję targów książki regionalnej - Silesiana - Dolnośląski Salon Wydawniczy    

 

W Kliotece spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską- Boehm

Dr Tadeusz Skoczek Dyrektor Muzeum Niepodległości oraz Dr Wiesław Uchański prezes wydawnictwa Iskry zapraszają na spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm i jej książką "Lepszy dzień nie przyszedł już".

 

Klioteka na III Warszawskich Targach Książki

Muzeum Niepodległości, oraz Warszawskie Targi Książki zapraszają na spotkania w ramach Salonu Książki Historycznej organizowane podczas Targów. III Warszawskie Targi Książki 10-13 maja 2012 roku Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1

 

Warszawa: Protest pod salonem Empiku na Nowym Świecie

Księgarnie

Wczoraj pod salonem Empiku na ul. Nowy Świat odbyła się pikieta zorganizowana przez Związek Syndykalistów Polski. Najpierw, aktywiści udali się do środka salonu, gdzie pracownikom zostały rozdane ulotki zachęcające do aktywności w obronie swoich praw, oraz informujące o walce, którą podjęli byli pracownicy salonów Empik w innych miastach.

 

We Wrocławiu - galeria w rękach dzieciaków. Bo design jest wszędzie

Wydarzenia

To prawdziwa okupacja - przez cały miesiąc salon wystawienniczy przy ul. Świdnickiej będzie świetlico-pracownio-kawiarnią dla najmłodszych.

 

Prof. Jerzy Jarzębski w Salonie Literackim Michała Jagiełły

W lutym gościem Michała Jagiełły będzie prof. Jerzy Jarzębski, krytyk i historyk literatury, znawca twórczości Witolda Gombrowicza, Brunona Schulza i Stanisława Lema.

 

50. rocznica śmierci Władysława Broniewskiego w Muzeum Niepodległości

W ramach obchodów 50 rocznicy śmierci Władysława Broniewskiego Wydawnictwo Iskry, Państwowy Instytut Wydawniczy oraz Muzeum Niepodległości zapraszają na cykl spotkań poświęconych publikacjom książkowym z jego twórczością.

 

XI Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży zakończone

Wydarzenia

W pawilonie 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 3 - 5 lutego odbyły się najbardziej kolorowe, wesołe i rodzinne spotkania targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży. Wydarzeniu towarzyszyły premiery wydawnicze, ciekawe wystawy, spotkania z autorami, wydawcami i ilustratorami, warsztaty i zabawy dla dzieci.

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi - podsumowanie

Wydarzenia

Szanowni Państwo. W dniach 9 - 11 grudnia odbył się w Łodzi I Salon Ciekawej Książki, organizowany przez Międzynarodowe Targi Łódzkie.

 

W weekend zapraszamy na Salon Ciekawej Książki do Łodzi - najlepsze książki na prezenty gwiazdkowe !

Wydarzenia

I Salon Ciekawej Książki odbędzie się w dniach 9 - 11 grudnia 2011 roku w Łodzi, w Hali EXPO przy ulicy Stefanowskiego 30. Jego organizatorem są Międzynarodowe Targi Łódzkie.

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi - najlepsze książki na prezenty gwiazdkowe!

Wydarzenia

I Salon Ciekawej Książki odbywa się w dniach 9 - 11 grudnia 2011 roku w Łodzi, w Hali EXPO przy ulicy Stefanowskiego 30. Jego organizatorem są Międzynarodowe Targi Łódzkie. Podczas Salonu zaprezentuje się ponad 60 wystawców: wydawnictwa, instytucje kultury, biblioteki.

 

Biblioteka miejscem przyjaznym i inspirującym - konferencja branżowa

Biblioteki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi jako organizator zaprasza na ogólnopolską konferencję „Biblioteka miejscem przyjaznym i inspirującym”, która odbędzie się 9 grudnia 2011 roku w ramach Salonu Ciekawej Książki (Hala EXPO, ul. Stefanowskiego 30, godz. 11.30-15.45).

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi już za ponad tydzień !

Wydarzenia

Salon Ciekawej Książki odbędzie się w dniach 9 - 11 grudnia 2011 roku w Łodzi, w Hali EXPO przy ulicy Stefanowskiego 30.

 

"Cudowny świat" już w salonikach prasowych Kolportera

We wszystkich salonikach prasowych Kolporter i salonach Top-Press kupić można płytę "Cudowny Świat". Całkowity dochód ze sprzedaży tego albumu przeznaczony jest na budowę sztucznej komory serca dla dzieci.

 

XII Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla dzieci i młodzieży - Salon Ilustratorów 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo - Drodzy ilustratorzy. Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy tak licznie zechcieli uczestniczyć w "Salonie Ilustratorów 2011".

 

KLIOTEKA Salon Książki Historycznej: Eustachy Rylski

Muzeum Niepodległości, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Warszawskie Targi Książki, „Stolica” – warszawski magazyn ilustrowany zapraszają na inaugurację sezonu drugiego "Klioteki".

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi

Wydarzenia

Do tej pory w Łodzi nie organizowano Targów Książki. Wszystko to się zmieni w grudniu tego roku za sprawą Międzynarodowych Targów Łódzkich. I Salonie Ciekawej Książki odbywać się będzie od 9 do 11 grudnia w Hali Expo.

 

Nowe Media na targach w Krakowie

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Salonie Nowych Mediów, który odbędzie się po raz drugi w ramach 15. Targów Książki w Krakowie.

 

Nie myśl, że książki znikną - 15. Targi Książki w Krakowie

Ruszyły przygotowania do jubileuszowej 15. edycji Targów Książki w Krakowie, która odbędzie się w dniach 3-6 listopada 2011. Hasłem przewodnim imprezy są słowa Umberto Eco "Nie myśl, że książki znikną".

 

Łódzka odpowiedź na targi książki

Międzynarodowe Targi Łódzkie serdecznie zapraszają do udziału w I Salonie Ciekawej Książki, który odbędzie się w terminie 9 – 11 grudnia w Hali EXPO w Łodzi.

 

Czerwcowe Salony Poezji w Łazienkach królewskich

Z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin Czesława Miłosza, czerwiec w Salonach Poezji to miesiąc poświęcony twórczości tego niezwykłego artysty.

 

Wieczór z twórczością Mario Vargasa Llosy

W imieniu organizatorów zapraszamy na wieczór pt. Salon u Raczyńskich, czyli chwil kilka z poezją i prozą laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury: wieczór z twórczością Mario Vargasa Llosy - Literacki Nobel 2010.

 

Imprezy w MBP

Biblioteki

Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące bardzo szczególne dla pracy bibliotek, kiedy wszelkimi sposobami promowane jest czytelnictwo. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Tydzień Bibliotek, Tydzień Czytania Dzieciom czy zbliżająca się społeczna akcja ogólnopolska „Cała Polska Czyta Dzieciom” promowana przez Fundację ABCXXI, to wydarzenia z powodu których, Miejska Biblioteka Publiczna organizuje ciekawe spotkania dla swoich czytelników.

 

Salon Ilustratorów po raz drugi w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy "Salon Ilustratorów" - 23 maja 2010 r., godz. 15.00 Galeria 31 MBP, ul. Braci Wieniawskich 5 Wystawa czynna od 23 maja do 15 czerwca 2010.

 

Czarne chmury nad Krakowskim Salonem Poezji

Od ośmiu lat co tydzień w niedzielę aktorzy i poeci spotykają się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, by czytać poezję.

 

Wieczór z twórczością Imre Kertesza

W imieniu organizatorów zapraszamy na wieczór z twórczością Imre Kertesza w ramach cyklu spotkań "Salon u Raczyńskich".

 

W Kliotece wieczór siódmy

Muzeum Niepodległości, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Warszawskie Targi Książki, „Stolica" – Warszawski Magazyn Ilustrowany oraz Państwowy Instytut Wydawniczy, Klioteka Salon Książki Historycznej wieczór siódmy.

 

"Małżeństwo dawniej i dziś" - spotkanie z Agnieszką Lisak

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Lisak, autorką książek: "Miłość staropolska" oraz "Miłość, kobieta i małżeństwo w XIX wieku", które odbędzie się 8 marca o godz. 19.00 w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie w ramach cyklu "Salon Literacki" organizowanego przez magazyn "Modny Kraków".

 

Empik otwiera sklep typu outlet

Księgarnie

Salon wyprzedażowy Empiku o powierzchni ponad 400 m2 zostanie otwarty 18 lutego w pasażu galerii handlowej Tesco na warszawskich Kabatach. Oferta będzie obejmować 21 tysięcy tytułów - przede wszystkim książki i płyty z muzyką a także filmy i gry w cenach o kilkadziesiąt procent niższych niż w regularnych salonach.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.