RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

„Tłumacze bez granic”- trwają zapisy na seminarium

Wydarzenia

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu ogłasza nabór uczestników na Międzynarodowe Seminarium Translatorskie „Tłumacze bez granic”. Odbędzie się ono w dniach 13-20 listopada 2016 roku w Zamku na wodzie w Wojnowicach koło Wrocławia.

 

Jak powinna być nowoczesna biblioteka?

Nowoczesna biblioteka publiczna, oprócz pełnienia tradycyjnych funkcji, powinna być miejscem dostępu do kultury i wiedzy, spędzania wolnego czasu i aktywizacji społeczności lokalnej. Ważne jest, by odpowiadała na potrzeby użytkowników i była przez nich współtworzona.

 

Seminarium Biblioteka Nowa

Biblioteki

Instytut Książki i Goethe-Institut w Polsce wraz z partnerami: Biblioteką Narodową, Duńskim Instytutem Kultury i Ambasadą Królestwa Niderlandów zapraszają na drugie seminarium z cyklu Biblioteka Nowa zatytułowane: „Nowe koncepcje – nowe biblioteki. Praktyczne przykłady z czterech krajów europejskich”.

 

II seminarium Biblioteka Nowa

Biblioteki

Instytut Książki i Goethe-Institut w Polsce wraz z partnerami: Biblioteką Narodową, Duńskim Instytutem Kultury i Ambasadą Królestwa Niderlandów zapraszają na drugie seminarium z cyklu Biblioteka Nowa zatytułowane: „Nowe koncepcje – nowe biblioteki. Praktyczne przykłady z czterech krajów europejskich”.

 

Seminarium Tolkienowskie z okazji 30-lecia Sekcji Tolkienowskiej

Wydarzenia

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich w Bibliotece Śląskiej rozpocznie się seminarium poświęcone twórczości J.R.R. Tolkiena.

 

E-booki - seminarium dla bibliotekarzy

Biblioteki

Instytut Książki zaprasza pracowników bibliotek publicznych i wydawców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką e-booków na seminarium "e-booki w bibliotece".

 

Cykl seminariów – Literatura Austriacka i psychoanaliza „Elias Canetti i psychoanaliza”

Wydarzenia

Tym razem uczestnicy seminarium (miłośnicy literatury, literaturoznawcy, psychoanalitycy) przyjrzą się twórczości laureata literackiego Nobla, Eliasa Canettiego, dość krytycznego w stosunku do teorii Freuda.

 

Magazyn Wydawca: zaproszenie na seminarium ,,Szlachetna okładka gwarantem sukcesu"

Andrzej Palacz właściciel i wydawca portalu www.wydawca.com.pl zaprasza na seminarium zatytułowane ,Szlachetna okładka gwarantem sukcesu":

 

Ostatnie w tym roku seminarium prof. Przemysława Czaplińskiego "Lęk, strach, obrzydzenie...

Wydarzenia

Gorąco zapraszamy na ostatnie już w tym sezonie spotkanie z prof. Przemysławem Czaplińskim w ramach cyklu seminaryjnego "Lęk, strach, obrzydzenie. Horror w literaturze nowoczesnej".

 
 

Seminarium OCLC i Biblioteki Narodowej

Biblioteki

24 maja (piątek) zapraszamy do Pałacu Rzeczypospolitej na seminarium zorganizowane przez OCLC (Online Computer Library Center) i Bibliotekę Narodową, którego celem będzie prezentacja najnowszych trendów światowego bibliotekarstwa.

 

"Lęk, strach, obrzydzenie. Horror w literaturze nowoczesnej" -III seminarium literaturoznawcze prof. P. Czaplińskiego

Wydarzenia

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie zaprasza na trzecie otwarte seminarium literaturoznawcze z cyklu „Lęk, strach, obrzydzenie. Horror w literaturze nowoczesnej” prowadzone przez prof. Przemysława Czaplińskiego (Zakład Antropologii Literatury, UAM).

 

Nowe seminarium literaturoznawcze prof. Przemysława Czaplińskiego

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Staromiejski Dom Kultury w Warszawie zaprasza na nowy cykl otwartych seminariów literaturoznawczych prowadzonych przez prof. Przemysława Czaplińskiego (Zakład Antropologii Literatury, UAM), których tematem w tym sezonie będzie „Lęk, strach, obrzydzenie. Groza w literaturze nowoczesnej”.

 

Krytyka w czasach po-feministycznych czy elegia po feminizmie?

Fundacja Gender Center we współpracy z Instytutem Badań Literackich PAN serdecznie zaprasza na spotkanie... Krytyka w czasach po-feministycznych czy elegia po feminizmie?

 

IV Seminarium prof. P. Czaplińskiego "Mroczny Kosmos"

Zapraszamy na kolejne z cyklu seminariów prowadzonych przez Przemysława Czaplińskiego dotyczących zagadnienia nieprzejrzystości świata oraz nagiego życia w polskiej prozie powojennej

 

Zaproszenie na seminarium

Fundacja Gender Center we współpracy z Instytutem Badań Literackich PAN serdecznie zaprasza na spotkanie: "Jak być wielką pisarką i nie umrzeć z miłości".

 

Spotkanie z Jeffem Halperem

W tym tygodniu zapraszamy do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na seminaria Uniwersytetu Krytycznego.

 

Seminarium: Instytucje kultury. W poszukiwaniu utraconego sensu

Spotkanie poświęcone instytucjom kultury, na które złożą się seminarium z cyklu „Kultura i rozwój” realizowane przez Narodowe Centrum Kultury i Collegium Civitas oraz warsztaty „Po co nam centra kultury?” organizowane przez Laboratorium Żywej Kultury, Miejskie Centrum Kul...tury w Bydgoszczy w ramach ogólnopolskiego projektu "Miejski? Dom Kultury?

 

Seminarium „Kultura i Rozwój" | Bunt sieci

Internet

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu „Kultura i Rozwój | Kultura przyszłości. W stronę foresightu polityki kulturalnej” organizowanego przez Obserwatorium Kultury NCK i Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas.

 

Historia zagubionych dziewcząt - Seminarium poświęcone premierze komiksu "Lost Girls" Alana Moore'a i Melindy Gebbie

Koło Komiksu Collegium Civitas, we współpracy z wydawnictwem Timof Comics, Polskim Stowarzyszeniem Komiksowym oraz Magazynem KZ, zapraszają na seminarium poświęcone komiksowi "Zagubione Dziewczęta" Alana Moore'a.

 

Przyszłość kultury, przyszłość polityki kulturalnej - ”VI seminarium Kultura i Rozwój”

Recepcja programu kulturalnego polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, starania polskich miast o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, inicjatywy obywatelskie które doprowadziły do podpisania Paktu dla kultury udowodniły w spektakularny sposób, że kultura ma znaczenie.

 

XVIII edycji seminarium: Biblioteki cyfrowe - systemy zarządzania, obsługi oraz kryteria oceny

Biblioteki

Biblioteka cyfrowa to usługa internetowa umożliwiająca udostępnianie w sieci publikacji cyfrowych takich jak czasopisma elektroniczne lub e-booki, a także zdigitalizowanych, tradycyjnych publikacji papierowych, takich jak czasopisma, książki, mapy, zdjęcia itp.

 

Seminarium: Nowe technologie dla Wydawców na Tragach Książki w Krakowie

Magazyn Wydawca, Sekcja Poligrafów SIMP, firma 7bulls.com oraz Targi Książki w Krakowie zapraszają na seminarium "Nowe technologie dla Wydawców".

 

Seminarium dla wydawców: "E-booki – wpływ nowych technologii na proces wydawniczy i funkcjonowanie wydawnictw

Wydarzenia

Studium Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na seminarium dla wydawców E-BOOKI – wpływ nowych technologii na proces wydawniczy i funkcjonowanie wydawnictw.

 

Kultura i rozwój - I Seminarium - 27.10.2011

Sympatyczny Lewiatan. Czy państwo może być kulturalne, czy politykę kulturalną można uspołecznić? - Kultura i rozwój I Seminarium.

 

Seminarium PISM: Czy Niemcy straciły miłość do Europy? - 19/10/201

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zaprasza na seminarium: "Czy Niemcy straciły miłość do Europy?".

 

Animacja pro bono publico. VI seminarium CBSiP

W Gdańsku, miejscu symbolicznym i kojarzonym z solidarnością spotkają się praktycy i teoretycy animacji publicznej, aby w „okrągłostołowej” atmosferze rozmawiać o animacji życia społecznego lokalnych społeczności.

 

Podwieczorek na trawie: premiera książki "Mulat w pegeerze" pod red. Krzysztofa Tomasika

Zapraszamy w NWS na islandzki wieczór w noc letniego przesilenia, zagra islandzka muzyka i usłyszymy fragmenty islandzkiej literatury.

 

Po raz pierwszy w Polsce Zaproszenie na otwarcie "The Secret Polska"

W dniu 18 czerwca po raz pierwszy w Polsce odbędzie się seminarium szkoleniowe z Trenerem 6 poziomu wtajemniczenia i oficjalnym przedstawicielem “The Secret”.

 

Nabór na seminarium przekładowe Miłosz 365

Przypominamy o trwającym do 31 grudnia naborze na seminarium przekładowe Miłosz 365. Organizowane przez Instytut Książki, odbędzie się ono w ramach drugiej edycji Festiwalu Literatury im. Czesława Miłosza.  

 

XIV Targi Książki w Krakowie - seminarium ,,Książka elektroniczna - zagrożenie czy szansa?"

Wydarzenia

e.Lip.pl, „7.bulls.com, e.Lip.pl. Media Town, Virtualo, Wydawnictwo TWN, magazyn „Wydawca" zapraszają na seminarium pt. „Książka elektroniczna – zagrożenie czy szansa" Targi Książki w Krakowie - 5 listopada 2010 r., godz. 13:00 -15:00 (sala nr 4)

 

Chcesz biegle władać polszczyzną? To coś specjalnie dla Ciebie

Studium Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w kolejnym seminarium z kultury języka polskiego (poprawność językowa w pisanych tekstach współczesnej polszczyzny).    

 

Biblioteka na Koszykowej zaprasza na debatę "Religia-Polityka-Demokracja"

Centrum Stosunków Międzynarodowych we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych, Fundacją Konrada Adenauera i Biblioteką Publiczną m. st. Warszawy - Biblioteką Główną Województwa Mazowieckiego ma zaszczyt zaprosić na spotkanie „Religia- Polityka-Demokracja”.

 

Styczniowe seminaria Uniwersytetu Krytycznego

Na 6 stycznia zostały zaplanowane 2 seminaria Uniwersytetu Krytycznego. Poniżej zamieszczamy ich szczegółowy program.

 

Spotkanie z Tomaszem Piątkiem

W imieniu organizatorów zapraszamy na seminarium Tomasza Piątka: "Odwyk od pogardy. Polityka narkotykowa i twoja głowa".

 

Międzynarodowe seminarium na temat praw autorskich

Frankfurckie Targi Książki zapraszają na kolejne międzynarodowe seminarium na temat praw autorskich dla przedstawicieli wydawnictw i agentów literackich (International Rights Directors Meeting), które odbędzie się w przeddzień Frankfurckich Targów Książki 13 października 2009.    

 

Seminarium z cyklu: Antropocen, Noosfera, Nooawangarda, Sztuka w epoce kapitalizmu kogitywnego

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa zaprasza w środę, 2 września, o godz. 16.00, do Sali Kino/Audytorium na kolejne seminarium z cyklu Antropocen, Noosfera, Nooawangarda, Sztuka w epoce kapitalizmu kognitywnego.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.