RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: „Czuj duch! Szesnaście gawęd obozowych - o idei skautingu," ks. Jan Zawada

Recenzje

Prawdopodobnie nie ma Polaka, który by nie widział jak wygląda krzyż harcerski. Natomiast mało kto wie, że jego twórcą był ksiądz Kazimierz Lutosławski.

 

Liga Mistrzów - Razem z Kacprem dajmy się porwać magii futbolu!!!

12 października trafi do księgarń kolejna piłkarska książka Romka Pawlaka „Liga Mistrzów. Magia Futbolu". Książka kierowana do młodych adeptów i fanów piłki nożnej.

 

Nowa biografia Ludwika XIV autorstwa Maxa Gallo

Nowości

12 października trafi do księgarń „Ludwik XIV Życie Wielkiego Króla" autorstwa Maxa Gallo francuskiego historyka i powieściopisarza, uważanego za niedoścignionego mistrza biografii.    

 

Detoks w tydzień + Zioła w doniczkach - nowości z Jedności

Nowości

Szanowni Państwo, „Przewodniki po zdrowiu” wydawnictwa Jedność są dobrą alternatywą dla pojawiających się w sieci, często słabych merytorycznie treści.

 

Recenzja: Stefan Kuta, „Rozważania harcerskie" (reprint)

Recenzje

Recenzowanie tej skromnej objętościowo publikacji wydanej w serii reprintów Przywrócić Pamięć pt. „Rozważania harcerskie", to jakby recenzowanie losów mojej rodziny.

 

Wydawnictwo Jedność dla dzieci: nowości i zapowiedzi

Kieleckie wydawnictwo Jedność poleca w serii: Jedność dla dzieci" kilka interesujących tytułów:

 

W wydaswnictwie WAM: Przewodnik po kognitywistyce

Nowości

Polecamy kolejny tom z serii: „Przewodniki po filozofii" w krakowskim wydawnictwie WAM ukazał się „Przewodnik po kognitywistyce":

 

Lato z kryminałem i sensacją W.A.B.

Nowości

Mroczna seria oraz Fabryka Sensacji od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem polskich czytelników, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wyjątkowych tytułów na lato:

 

Przywrócić Pamięć, seria na 102! wzbogacona o kolejne cztery tytuły!

Nowości

Kolejny raz polecamy Państwu znakomitą serię reprintów literatury scautingowej i harcerskiej pt.„Przywrócić Pamięć"

 

4 nowe tytuły Harcerskie! Oficyna Impuls na 102!

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS poleca Państwa uwadze znakomicie wydane „Reprinty harcerskie 1911-1939" W ofercie 102 tytuły.

 

W służbie III Rzeszy. Wspomnienia nastoletniego żołnierza obrony przeciwlotniczej 1943–1945

Zapowiedzi

Proponujemy dzisiaj w imieniu Domu Wydawniczego REBIS książkę Karla Heinza Schlesiera „W służbie III Rzeszy. Wspomnienia nastoletniego żołnierza obrony przeciwlotniczej 1943–1945". To trzecia nasza propozycja wydana w serii Byliśmy żołnierzami.

 

Nowości literatury faktu Wydawnictwa W.A.B.

Nowości

przedstawiamy Państwu nowości literatury faktu Wydawnictwa W.A.B. Zapraszamy do lektury.

 

Brandon Mull po raz pierwszy w Polsce!

2 czerwca do Wrocławia przybędzie Brandon Mull, autor kultowej serii książek „Baśniobór".

 

Dziedzictwo którego nie można odrzucić i 98 harcerskich niepowtarzalnych reprintów!

Nowości

Oficyna Wydawnicza "Impuls" i Katarzyna Marszałek polecają: Wybór źródeł do dziejów ZHP. Tom IV. Próba interpretacji wybranych źródeł z lat 1918–2015 do dziejów Związku Harcerstwa Polskiego.

 

Nowa powieść Andrzeja W. Sawickiego już w księgarniach!

Nowości

Właśnie trafiła do księgarń nowa powieść Andrzeja W. Sawickiego „Smocze koncerze" wydana w serii Horyzonty Zdarzeń. Autor przedstawia w niej niezwykły polsko-turecki sojusz…

 

Magiczny świat Pratchetta w kawiarni z serca Londynu

Zapowiedzi

Do polskich księgarni trafiła już „Pasterska korona” – ostatnia powieść znanego brytyjskiego pisarza Terry'ego Pratchetta.

 

Nowa seria Arkad - Siódmy zmysł, a w nim „Wyspa wtajemniczenia"

Nowości

Warszawskie wydawnictwo Arkady znane ze znakomitych i wielokrotnie nagradzanych serii albumowych poleca nową serię pt. Siódmy zmysł, a w niej książkę autorstwa Ilki Pacovskiej pt. „Wyspa wtajemniczenia":

 

Zapraszamy na spotkanie z Brazylią!

Wydawnictwa

22 marca (wtorek), w sali 217 (ul. Oboźna 8) w godzinach 11:30-13:00 odbędzie się spotkanie z Danielem Galerą, autorem książki „Broda zalana krwią" (wyd. Rebis) oraz z tłumaczem powieści na język polski i redaktorem nowej serii Znakomitej Literatury Brazylijskiej, Wojciechem Charchalisem.

 

W serii Poradniki/Zdrowie wydawnictwa Jedność: Roślinne antybiotyki

Nowości

Wszędzie wokoło czyhają na nas drobnoustroje i nasz układ immunologiczny cały czas odpiera ich ataki. Kiedy jednak zarazki nas dopadną i kiedy już walczymy z jakąś infekcją, szybko sięgamy po chemiczne antybiotyki. Antybiotyki są jednak potrzebne o wiele rzadziej, niż się powszechnie myśli. Osłabiają nasz układ odpornościowy i niosą ze sobą ryzyko, że zarazki staną się oporne na działanie leku.

 

Przewodnik "W Ziemi Świętej" ks. Adama Bonieckiego - do nabycia od środy 16 marca wraz z "Tygodnikiem Powszechnym" 12/2016

Nowości

Już dziś, 16 marca, wraz z wydaniem „Tygodnika Powszechnego" 12/2016 na Niedzielę Palmową otrzymacie książkę księdza Adama Bonieckiego - relację z wyprawy do Ziemi Świętej - nieoczywisty zapis podróży, portrety spotkanych ludzi i wiele obyczajowych spostrzeżeń.

 

Poradniki Zdrowia z wydawnictwa Jedność: Taping. „Taśmy na bóle mięśni i inne dolegliwości”

Nowości

Wiele osób myśli, że taping to jakaś absolutna nowość, i na dodatek nie do końca sprawdzona. Ale przypomnijmy sobie chociażby, ile razy widzieliśmy, jak piłkarz strzela gola, z radości zdejmuje koszulkę i naszym oczom ukazują się kolorowe paski naklejone na jego ciało.

 

Poznaj malarstwo Malczewskiego - rozszerzyliśmy serię "Malarstwo"!

Nowości

Wydawnictwo BOSZ powiększa serię „Malarstwa"o kolejne albumy znanych malarzy. Tym razem o album z obrazami Jacka Malczewskiego:

 

Zapowiedź DW REBIS: „Drugi rok życia dziecka" Heidi Murkoff

Zapowiedzi

Poznański Dom Wydawniczy REBIS w serii „Poradników" opublikuje 15 marca kompletny zbiór odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące pt. „Drugi rok życia dziecka":

 

Recenzja: „Uczłowieczyć komunikację. Nauczyciel wobec ucznia w przestrzeni szkolnej", Henryka Kwiatkowska

Recenzje

W ramach nowej serii "Palące Problemy Edukacji i Pedagogiki" ukazała się praca pod redakcją naukową Henryki Kwiatkowskiej pt. „Uczłowieczyć edukację. Nauczyciel wobec ucznia w przestrzeni szkolnej".

 
 

W Impulsie: Uczłowieczyć komunikację

Nowości

Ratujmy słowa przed utratą ich znaczeń. Za wypowiedziane słowa bierzmy odpowiedzialność. Słowom należy się szacunek. Myślę, że nasze szkolne wychowanie jest skażone nieuprawnionym roszczeniem do realizacji jedynej racji bądź z personalnego nadania pojedynczych nauczycieli, bądź z odgórnego, czyli instytucji. Uczeń się tu nie liczy. Uczeń nie ma racji. Nauczyciele czują się, nie wiadomo, z jakich uprawomocnień, upoważnieni do zawłaszczania myśli i uczuć wychowanka, wskazując, jakie one powinny...

 

Recenzja: „Obca" Ewa Sonnenberg

Recenzje

Można wymienić sporo odniesień z literatury światowej do słowa „obcy". Głośną powieść Camusa oraz „Obcy przyszedł na farmę" Mika Waltariego, ale w internecie detronizuje ich słynna kultowa saga filmowa „Obcy" (Alien). Sagę tą charakteryzuje wyrafinowany symbolizm. W kolejnych częściach mamy do czynienia z mnóstwem symboli psychoanalitycznych, jungowskich i literackich, jak chociażby nazwa statku Nostromo, który wiezie załogę prosto do jądra...

 

W Rebisie: nowa powieść w serii Horyzonty zdarzeń: „Łuna za mgłą"

Zapowiedzi

16 lutego trafi do księgarń „Łuna za mgłą" Rafała Dębskiego. To najnowsza powieść wydana w serii Horyzonty zdarzeń. Kontynuacja powieści Światło cieni.    

 

„Samochody, motocykle” – Wydawnictwo BOSZ przedstawia nowość, pierwszą z cyklu Moto Retro

Nowości

Dwudziestolecie międzywojenne. Warczące samochody powoli zaczynają zapełniać drogi Drugiej Rzeczpospolitej, lśniące motocykle kradną serca dam.

 

Nowość BOSZ-a: Świat klasycznej motoryzacji. Poznaj serię Moto Retro

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca nową serię wydawniczą - Meto Retro. Tom pierwszy prezentuje Samochody i motocykle dwudziestolecia międzywojennego:

 

Recenzja: „Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy Hitlera" Martin Winstone

Recenzje

Najbardziej mroczna lektura z jaką miałem ostatnio do czynienia. Wielu z Państwa pewnie wie z lekcji historii, czym była dla Polski niemiecka okupacja i GG - Generalgouvernement für die besetzten polnischen Gebiete - Generalne Gubernatorstwo dla okupowanych ziem polskich.

 

„Klub Kameleona" - fascynująca powieść Francine Prose o Paryżu lat 30.

Nowości

Jedna z najbardziej oczekiwanych książek 2016 roku - thriller psychologiczny, w którym nikt nie jest tym, za kogo się podaje.

 

Nagradzana proza Šehicia w Biurze

Zapowiedzi

Kolejny bohater serii wydawniczej "Proza z Europy", przybliżającej polskim czytelnikom współczesne literackie arcydzieła, to otoczony kultem na Bałkanach i odnoszący sukcesy w Europie poeta i prozaik Faruk Šehić.

 

Battlefront Kompania Zmierzch i nowe tytuły STAR WARS

Nowości

Przed nami premiera długo wyczekiwanej siódmej części filmu Gwiezdne wojny pt. Przebudzenie mocy. A także premiera kolejnej, czwartej w tym roku, powieści z serii Star Wars, wydawanej pod marką Uroboros.

 

Nowość ha!artu: "Sztuka przegrywania. Esej o bólu, jaki wywołują gry wideo"

Nowości

Proponujemy nową pozycję w serii Cyfrowa Humanistyka: „Sztuka przegrywania. Esej o bólu, jaki wywołują gry wideo" Jespera Juula:

 

W REBISIE: „Madonna w futrze" - klasyka literatury tureckiej

Nowości

Chcielibyśmy dzisiaj zaprezentować powieść Sabahattina Ali „Madonna w futrze". Książka trafiła właśnie do księgarń. To klasyka literatury tureckiej.

 

25% rabatu na książki z Serii Amerykańskiej

Nowości

Z okazji premiery książki Davida Ritza Respect. Życie Arethy Franklin (tłum. Dobromiła Jankowska) od 25 do 31 sierpnia kupicie wybrane tytuły z Serii Amerykańskiej z 25% rabatem.

 

Wydawnictwo BOSZ: Seria Malarstwo - wszystkie oblicza sztuki

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca serię albumów z serii: BOSZ Art - Malarstwo polskie:

 

Historia 44 królewskich rodów

Nowości

8 lipca ukaże się nowy Pomocnik Historyczny POLITYKI „Wielkie dynastie Europy". Pretekstem do powstania publikacji jest 500- lecie zjazdu wiedeńskiego Jagiellonów i Habsburgów (22 lipca 1515 r.)

 

Impuls - 7 nowych książek harcerskich

Nowości

Jedną ze sztandarowych akcji wydawniczych „Impulsu” jest seria „Przywrócić Pamięć”, znakomicie i bezkonkurencyjnie wypełniająca harcerską niszę na rynku wydawniczym.

 

Nowa powieść Łukasza Orbitowskiego już w księgarniach

Nowości

Przedstawiamy kolejną książkę w serii Na F/Aktach - „Inną duszę" Łukasza Orbitowskiego. W czerwcu powieść trafiła do księgarń. Śmiało możemy stwierdzić, że to najlepsza powieść w dorobku tego utalentowanego pisarza!

 

Pseudo - Filon -Pisma apokryficzne

Nowości

Co zawiera apokryf Pseudo-Filona? To rodzaj parafrazy historii biblijnej od stworzenia świata do śmierci Saula w bitwie z Filistynami pod Afek. Co ważne, tekst inspirował przez wieki, zwłaszcza biblistów i judaistów. Jego przekład i opracowanie to pierwsze w Polsce pełne wprowadzenie w tematykę tego tekstu.    

 

Według Poradni K - Wszyscy jesteśmy mordercami!

Nowości

Jeden z najlepszych kryminalnych debiutów ostatnich lat od dziś na polskim rynku. „Serialista” Davida Gordona otwiera serię „Dreszcze” wydawnictwa Poradnia K

 

Konkurs z wydawnictwem Drzewo Babel

Konkursy

Zapraszamy Państwa razem z wydawnictwem Drzewo Babel do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym ze wznowieniem właśnie przez tą oficynę książek Wojciecha Eichelbergera.

 

Recenzja: Współczesna filozofia edukacji. Kluczowe kwestie", Andrzej Murzyn

Recenzje

Współczesna edukacja to nauka złożona z bardzo różnych kontekstów; od kultury, religii, indoktrynacji, wolności, autorytetu, po koncepcje porządku społecznego: liberalizm, demokrację, konserwatyzm i libertarianizm.

 

Gillian Anderson w nowym wcieleniu!

Nowości

Literacki debiut Gillian Anderson już w księgarniach! Przygodowa saga na miarę Archiwum X.

 

Nominacja do Nagród Historycznych POLITYKI dla dziennika hrabiny Ostrowskiej z Maluszyna

Wydawnictwa

Informujemy, że wydana przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych książka pt. "Trochę się zazdrości tym, co nie dożyli tych czasów… Dziennik Ludwiki Ostrowskiej z Maluszyna" w opracowaniu Jarosława Kity i Piotra Zawilskiego została nominowana do Nagród Historycznych POLITYKI 2015 w kategorii Pamiętniki, relacje, wspomnienia.  

 

Najnowsza powieść Joyce Carol Oates "Przeklęci" trafia do księgarń!

Nowości

Już dzisiaj trafi do księgarń nowa powieść znanej i cenionej amerykańskiej pisarski, wielokrotnie nominowanej do Literackiej Nagrody Nobla Joyce Carol Oates „Przeklęci":

 

Nie oddam dzieci! Już w księgarniach

Nowości

Pijany kierowca rujnuje życie rodziny. Ojciec podejmuje dramatyczną walkę o swoje dzieci… już w księgarniach!

 

Nowości logopedyczne w Impulsie

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS prezentuje serię książek logopedycznych autorstwa Moniki Lubiny pt. Wierszyki":

 

Recenzja: Mariusz Cichosz „Pedagogika społeczna. Zarys problematyki"

Recenzje

"Pedagogika społeczna. Zarys problematyki" jest kolejną publikacją ukazującą się w serii "Pedagogika Nauce i Praktyce" posiadającą cechy nowatorskiego podręcznika akademickiego. W czym przejawia się ta nowość? Przede wszystkim w ujęciu tematu i obudowaniu go przynależną do niej literaturą.  

 

Recenzja: „Dwaj bracia" Ben Elton

Recenzje

Zdawałoby się, że to historia jak każda inna. Było ich tysiące, setki tysięcy osób pochodzenia żydowskiego, które doświadczyły skutków faszystowskiej apokalipsy zgotowanej przez naród niemiecki Żydom i innym niearyjskim narodom.

 

Przywrócić Pamięć - 8 nowych reprintów

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS przedstawia 8 nowych reprintów z serii Przywrócić Pamięć"

 

Nie bądź zielony w temacie autyzmu, 2 kwietnia bądź niebieski

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS proponuje serię o Autyzmie ze specjalnym 20% rabatem:

 

W wydawnictwie BOSZ - Sen o Warszawie

Nowości

Wydawnictwo BOSZ prezentuje swoją bestsellerową serię „Foto-Retro", w której ukazały się trzy albumy poświęcone Warszawie lat: 40.tych, 50-tych i 60-tych! Publikacje przygotowano wspólnie z Narodowym Archiwum Cyfrowym.

 

Spotkanie autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim - „Preparator”, czyli polska powieść dokumentalna

Wydawnictwa

w najbliższy czwartek, 26 marca o godz. 19:00 w warszawskim MiTo (ul.Waryńskiego 28) odbędzie się spotkanie autorskie z p. Hubertem Klimko-Dobrzanieckim. Spotkanie wokół jego najnowszej książki "Preparator" oraz dyskusję wokół powieści dokumentalnej poprowadzi p. Sylwia Chutnik.

 

„Państwo Islamskie” – nowa rewolucja okiem jednego z najlepszych reporterów

Nowości

w ciągu zaledwie stu dni lata 2014 roku, Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie przekształciło sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie.

 

Nowość PIW-u: S.I. Witkiewicz: Pisma krytyczne i publicystyczne

Nowości

Z przyjemnością informujemy, iż nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazał się właśnie Tom 11 Dzieł zebranych Stanisława Ignacego Witkiewicza „Pisma krytyczne i publicystyczne”, który opracowany został przez jednego z najwybitniejszych witkacologów: prof. Janusza Deglera.

 

Powroty. Warszawa 1945-46 . Premiera publikacji AHM

Wydawnictwa

Zespół Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA zaprasza 17 lutego (wtorek) 2015 o godz. 18.00 do Domu Spotkań z Historią na premierę nowej publikacji z serii „Z Archiwum Historii Mówionej” zatytułowanej Powroty. Warszawa 1945-46.

 

Impuls o edukacji (w) polityce - P r e m i e r a

Nowości

Nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls ukazał się nowym tom wyjątkowej serii 12 autorskich podręczników akademickich "Pedagogika Nauce i Praktyce". To publikacja prof. dr hab. Bogusława Śliwerskiego "Edukacja (w) polityce. Polityka (w) edukacji".

 

Bestsellery Wojciecha Eichelbergera w nowej serii Daj sobie spokój!

Nowości

Z radością informujemy w imieniu Drzewa Babel, że po latach bestsellery Wojciecha Eichelbergera wracają do księgarń w nowej szacie graficznej i w nowej serii „Daj sobie spokój”.

 

3 lutego trafi do księgarń wznowienie "Śmierci letnią porą Monsa Kallentofa

Nowości

3 lutego trafi do księgarń wznowienie Śmierci letnią porą, drugiego tomu serii o komisarz Malin Fors, autorstwa Monsa Kallentofta!

 

Na Dzień Babci od REBIS-u

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS życzy wszystkim Babciom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta. Przy okazji proponujemy Balsam dla duszy babci autorstwa Jacka Canfielda i Marka Victora Hansena.

 

Simone Moro „Zew lodu. Ośmiotysięczniki zimą: moje prawie niemożliwe marzenie"

Zapowiedzi

Wydawnictwo AGORA poleca fascynującą książkę włoskiego himalaisty Simone Moro pt. „Ośmiotysięczniki zimą czyli opowieść o najbardziej fascynujących i niebezpiecznych wyprawach":  

 

Biografie - nowa seria Pomocnika Historycznego POLITYKI

Zapowiedzi

14 stycznia w kioskach ukaże się pierwsze wydanie specjalne z serii Pomocnik Historyczny POLITYKI - Biografie pt. Winston Churchill.

 

Nowość PIW-u: biografie słynnych ludzi - Darwin

Nowości

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazała się właśnie biografia Karola Darwina z serii Biografie Sławnych Ludzi: „Darwin czyli pochwała faktów":

 

"Szalbierz" Györgya Spiró podejmuje wątek powieści Iksowie"

Wydawnictwa

Z ogromną przyjemnością polecamy Państwu spektakl Szalbierz Györgya Spiró! Głośna sztuka węgierskiego pisarza o ojcu polskiej sceny narodowej – Wojciechu Bogusławskim – zostanie wystawiona w 250. rocznicę polskiego teatru publicznego.    

 

Nowa książka oficyny Pogranicze: Rebecca Kobrin "Żydowski Białystok i jego diaspora"

Nowości

Książka Żydowski Białystok i jego diaspora jest znakomitym przykładem historii globalnej, której centrum znajduje się w Białymstoku.

 

Recenzja: Renata Nowakowska-Siuta „Pedagogika porównawcza"

Recenzje

Kolejna publikacja z nowej serii podręczników akademickich Oficyny Wydawniczej IMPULS zatytułowanej „Pedagogika Nauce i Praktyce" nosi tytuł „Pedagogika porównawcza". Jej autorką jest Renata Nowakowska-Siuta.

 

„Moi bohaterowi jednak dorośli znacznie bardziej dzięki przygodom, jakie przeżyli" - rozmowa z Rafałem Kosikiem

Portal Księgarski prezentuje Państwu rozmowę z Rafałem Kosikiem autorem znakomitej serii książek dla młodzieży, których bohaterami są Felix, Net i Nika. Właśnie do księgarni trafił trzynasty tom ich przygód pt.„Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów".

 

Nowość słowa/obrazu terytorium: "Esseje pierwsze" C. Wodzińskiego

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwu swoją najnowszą publikację autorstwa Cezarego Wodzińskiego pt. Esseje pierwsze":

 

„Warszawa lata 50" - premiera wydawnictwa BOSZ

Nowości

z przyjemnością informuję o wydaniu kolejnego albumu w serii Foto retro. Album „Warszawa lata 50". powstał we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i jest drugim, po Warszawie lata 40., albumem przedstawiającym obrazami losy powojennej Warszawy.

 

Harcerstwo Polskie Najlepszą Książką 2014... mamy dowód

Wydawnictwa

Najlepsza książka na lato 2014 - Nagroda Jury! Tytuł wchodzi w skład nowej serii wydawniczej „Przywrócić Pamięć”. Seria ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939.

 

Zapowiedź wydawnictwa Mag - „Wschodzące gwiazdy", M. Cobley

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG poleca kolejną space operę autorstwa Michaela Cobley'a zatytułowaną „Wschodzące gwiazdy":

 

Trzecia odsłona SEJFU Tomasza Sekielskiego

Zapowiedzi

21 października trafi do księgarń Sejf 3. Gniazdo Kruka" Tomasza Sekielskiego. To kontynuacja bestsellerowych powieści Sejf i Obraz kontrolny.

 

Nowa powieść Jeffreya Archera od 8.10 w księgarniach!

Nowości

W najbliższą środę trafi do księgarń czwarty tom bestsellerowych „Kronik Cliftonów” Jeffreya Archera zatytułowany „Ostrożnie z marzeniami".        

 

Kolejna powieść w serii Horyzonty Zdarzeń

Nowości

Władcy świtu Andrzeja Zimniaka to piąta powieść wydana w serii Horyzonty zdarzeń, najnowszej serii Domu Wydawniczego REBIS. Książka od 7 października dostępna w księgarniach, a także w wersji e-book.

 

Wydawnictwo Mag poleca: „Echopraksja", Peter Watts

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca wszystkim miłośnikom dobrej fantastyki kontynuację "Ślepowiedzenia" Petera Wattsa, zatytułowane "Echopraksja"  

 

Recenzja: Seria reprintów „Przywrócić pamięć" ożywia tradycję ruchu skatuowskiego w Polsce

Recenzje

Polskie harcerstwo ma za sobą piękne karty swojej historii, reprezentowanej przez fantastycznych ludzi. Oficyna Wydawnicza Impuls wznawiając przedwojenne reprinty w ramach swojej serii wydawniczej "Przywrócić pamięć" przywraca im priorytetową rangę w naszej polskiej tradycji skautingu i ruchu harcerskiego.

 

Kanon komiksu - wydawnicze wydarzenie Klubu Świata Komiksu_Egmont

Nowości

Już 8 września ukażą się pierwsze albumy w niezwykłej kolekcji Kanon Komiksu. Kanon to 12 przełomowych, reprezentujących różne style plastyczne i narracyjne komiksów, które powinny stanąć w bibliotece każdej osoby zainteresowanej literaturą i sztuką współczesną. Kanon to próba odpowiedzi, czym jest sztuka komiksu, to dzieła wybitne i nagradzane, to wielkie nazwiska i znakomite opowieści.

 

Klasyka malarstwa polskiego BOSZ

Nowości

Wydawnictwo BOSZ znane jest na polskim rynku z unikalnych serii malarstwa polskiego i obcego. Tym razem polecamy

 

Warszawa lata 40. - nowy tytuł Wydawnictwa BOSZ

Nowości

z przyjemnością informuje o wydaniu pierwszego albumu w naszej nowej serii FOTO RETRO. Album Warszawa lata 40. powstał we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym.

 

Zapowiedż IMPULS-u: "Pedagogika resocjalizacyjna w praktyce"

Zapowiedzi

Za około miesiąc dni nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls, ukaże się książka p. Marka Konopczyńskiego pt. "Pedagogika resocjalizacyjna. W stronę działań kreujących".:

 

Konkurs z Impulsem: "Harcerstwo polskie"

Konkursy

Portal Księgarski i oficyna wydawnicza IMPULS zapraszają wszystkich miłośników dobrych książek do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z publikacjami z serii reprintów początków ruchu skautowego w Polsce.      

 

Nowość Noir sur Blanc: „Cienie na jeziorze"

Nowości

Ostatnio było bardzo poważnie, więc dzisiaj będzie zdecydowanie wakacyjnie: „Cienie na jeziorze” Giovanniego Cocco i Amneris Magelli to kolejny kryminał w serii „Zbrodnia w Oficynie”. Tym razem wybierzemy się nad jezioro Como, na pogranicze szwajcarsko- włoskie i z bardzo wakacyjnej teraźniejszości przeniesiemy w mało wakacyjną przeszłość.

 

Skauci - unikalny film o historii harcerstwa

Wydawnictwa

Na marginesie wolnościowych rocznic... Nie ma wolności bez … skautingu.

 
 

"Zawsze pod kontrolą", autobiografia Harry'ego Redknappa od wtorku w księgarniach!

Nowości

Już w najbliższy wtorek (20 maja) trafi do księgarń imponująca autobiografia Harry'ego Redknappa. To swoista podróż przez życie jednego z najoryginalniejszych menedżerów angielskiej piłki ostatniego półwiecza.

 

Kolejna nowość MAG-a: Brandon Sanderson "Droga królów"

Nowości

Wydawnictwo MAG pragnie zainteresować Państwa swoją kolejną tegoroczną nowością, Jest nią "Droga królów" autorstwa Brandona Sandersona:

 

Ostatnia nieopowiedziana historia związana z drugą wojną światową...

Nowości

Szanowni Państwo, Już jutro trafi do księgarń rewelacyjna książka Charlesa Glassa "Dezerterzy". To chyba dotąd ostatnia nieopowiedziana historia związana z drugą wojną światową.

 

Nowość Powergraphu: Wit Szostak "Sto dni bez słońca

Nowości

Wydawnictwo Powergraph poleca Państwa uwadze książkę Wita Szostaka zatytułowaną "Sto dni bez słońca" opublikowaną w serii "Kontrapunkty":

 
 

Nowość wydawnictwa FORMA: Waldemar Bawołek "To co obok"

Nowości

Szczecińskie wydawnictwo FORMA opublikowało w serii "Kwadrat" prozę Waldemara Bawołka pt, "To co obok":

 

Kolejna nowość wydawnicza w Impulsie: "Pedagogika porównawcza"

Nowości

Krakowska oficyna wydawnicza IMPULS poleca Państwa uwadze kolejny podręcznik akademicki z serii: Pedagogika Nauce i Praktyce - "Pedagogikę porównawczą"

 

Znakomita biografia genrała Maczka od środy w ksiegarniach!

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS poleca Państwa uwadze pracę Evana McGilvray'a pod tytułem "Generał Stanisław Maczek" opublikowaną w znanej i cenionej serii "Historia":

 

Wojenna powieść SF w MAG-u: "Osierocone światy"

Nowości

Wydawnictwo MAG obchodzące w ubiegłym roku rocznicę dwudziestolecia istnienia anonsuje publikację autorstwa Michaela Cobley'a pt. "Osierocone światy":

 

Wydawnictwo MAG: trzeci tom bestsellerowej serii Cassandry Clare

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje publikację trzeciego tomu bestsellerowej serii "Diabelskie maszyny" pt. "Mechaniczna Księżniczka":

 

Rozpoczyna się walka o wolność! Powraca Nashira

Nowości

Szanowni Państwo, Od dzisiaj na księgarskich półkach znajdziecie „Miecze buntowników”, drugi tom serii „Królestwa Nashiry”, autorstwa włoskiej twórczyni bestsellerów, Licii Troisi.    

 
 

Zapowiedź Impulsu: "Pedagogika porównawcza"

Nowości

Oficyna wydawnicza IMPULS anonsuje tym razem publikację podręcznika "Pedagogika porównawcza" autorstwa prof. Renaty Nowakowskiej-Siuty

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.