RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Premiera "Drobnej zmiany" Marcina Świetlickiego. Sprzedaż przedpremierowa tylko u nas!

Nowości

Krakowskie wydawnictwo a5 anonsuje przedpremierową sprzedaż nowej książki poetyckiej Marcina Świetlickiego pt. "Drobna zmiana"

 

Magia powraca! Rusza przedsprzedaż książki "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"!

Książki, Nowości

Już od dziś na stronach polskiego wydawcy „Harry’ego Pottera” – wydawnictwa Media Rodzina, na empik.com oraz w innych dobrych księgarniach można zamówić wydanie książkowe scenariusza spektaklu „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”.

 

Ponad Milion sprzedanych książek Zygmunta Miłoszewskiego.

Wydawnictwa

Grupa Wydawnicza Foksal informuje, iż książki Zygmunta Miłoszewskiego sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy!

 

Co można legalnie zrobić z elektroniczną książką?

Wszyscy wiemy, że papierową książkę można pożyczyć znajomym, nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby ją odsprzedać po przeczytaniu. A jak wygląda sytuacja z e-bookami?

 

Co można legalnie zrobić z elektroniczną książką?

Internet

Wszyscy wiemy, że papierową książkę można pożyczyć znajomym, nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby ją odsprzedać po przeczytaniu. A jak wygląda sytuacja z e-bookami?

 

GUS: Kupujemy więcej książek

Księgarnie

Jak informuje w swoim raporcie GUS, w grudniu 2015 Polacy kupowali więcej niż w roku poprzednim. Znacznie zwiększyła się sprzedaż w grupie "prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach" (o 25%).

 

Esbek chce zablokować sprzedaż najnowszego tomu „Resortowych dzieci"

Prawo

Andrzej i Władysław Derlatkowie, opisani przez Dorotę Kanię, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza w książce „Resortowe dzieci. Służby", chcieli, by sąd nakazał jej wydawcy przeprosić ich, wypłacić po kilkadziesiąt tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia oraz... wycofać książkę z dystrybucji.

 

„Resortowe dzieci. Służby” bestsellerem. Książka wciąż szturmuje rynek

Wydawnictwa

Książka Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza znalazła się na drugim miejscu listy bestsellerów w czerwcu według rankingu „Magazynu Literackiego Książki”.

 

Amazon będzie płacił autorom od przeczytanych stron

Rynek zagraniczny

Amazon, największy internetowy sprzedawca detaliczny, słynie z nowatorskich usług i zaskakujących pomysłów. W zeszłym roku firma rozpoczęła pilotażowy program, pozwalający wybranym subskrybentom usługi Prime na godzinną realizację zamówień, jakiś czas temu w sieci pojawiły wnioski patentowe według których firma chciała wytwarzać produkty w drodze do klienta, a o testowaniu przez zespół Jeffa Bezosa dronów słyszy się już od dawna.

 

Wiedźmin: globalna histeria zakupowa

Wydawnictwa

Przed premierą polską grę „Wiedźmin 3"kupiło ponad 1,5 mln graczy. Do końca roku licznik może dobić do 7 mln.

 

„Umarli mają głos" przedpremierowo we Wrocławskich Księgarniach

Księgarnie

„Wrocławskie Księgarnie" informują, iż najnowsza książka duetu: Marek Krajewski i Jerzego Kaweckiego „Umarli mają głos" sprzedawana była od poniedziałku do piątku przedpremierowo we Wrocławskich Księgarniach.

 

Sprzedaż e-booków idzie w górę.Virtualo podsumowuje I kwartał 2015

Księgarnie

Zgodnie z prognozami przedstawionymi przez Virtualo na początku 2015 r. wartość rynku e-booków w tym roku ma wynieść 60 mln zł. Analizując dane sprzedażowe sklepów internetowych należących do sieci dystrybucji Virtualo już po pierwszym kwartale 2015 widać, że najprawdopodobniej prognozy te sprawdzą się ze sporą nadwyżką.

 

"Kapitał w XXI wieku" Thomasa Piketty'ego już w przedsprzedaży!

Nowości

z przyjemnością informujemy, że światowy przebój czytelniczy Thomasa Piketty'ego Kapitał w XXI wieku ukaże się nakładem naszego wydawnictwa 24 kwietnia. Już teraz uruchamiamy dla niecierpliwych przedsprzedaż ze specjalną ceną.

 

"On wrócił" Timura Vermesa - przełożony już na 40 języków!

Wydawnictwa

Po pierwszym milionie sprzedanych egzemplarzy pojawiło się w mojej głowie całkiem nowe pytanie – Kim, do cholery, są czytelnicy, którzy to kupują? – żartuje Timur Vermes, autor powieści On wrócił” w rozmowie z Piotrem Koftą (Dziennik Gazeta Prawna, 7/2014)

 

Miś Paddington wspomógł rynek marmolady na Wyspach

Rynek zagraniczny

Sprzedaż marmolady w Wielkiej Brytanii spadała od lat w tempie 1,6 proc. rocznie, aż do 28 listopada tego roku. Wtedy na ekrany wszedł film o Misiu Paddingtonie i namieszał na rynku kanapkowych smarowideł.

 

Listopadowy Top Matrasa

Księgarnie

Prezentujemy Top Matrasa obowiązujący w dniach 03.- 09.11.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 16.- 29.10. 2014):  

 

Top matrasa 13.-19.10. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu Top Matrasa obowiązujący w dniach 13.- 19.10.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 02.- 08.10. 2014):  

 

Księgarnie internetowe wypierają tradycyjne

Księgarnie, Internet

Sprzedaż w księgarniach internetowych rośnie. Czytelników skłaniają do zakupów w sieci niższe ceny i wygoda. Coraz częściej również kupujemy przez internet podręczniki.

 

Podlaskie kupi od uczelni bibliotekę za 25 mln zł

Biblioteki

Władze Uniwersytetu w Białymstoku i województwa podlaskiego porozumiały się w sprawie zakupu przez samorząd budynku uniwersyteckiej biblioteki. Ma tam działać Książnica Podlaska - poinformował marszałek województwa Jarosław Dworzański.

 

Dom Książki prawdopodobnie zniknie. Szanse mają tylko oddziały?

Księgarnie

W maju zarząd księgarni podpisał umowę przedwstępną sprzedaży budynku przy ulicy Gwarnej, głównej siedziby Domu Książki. Wiadomo już, że doszło do porozumienia i od pierwszego października budynek zmieni właściciela. Marka Dom Książki prawdopodobnie wkrótce zniknie, a jej oddziały mogą uratować tylko kierownicy księgarni.

 

Top Matrasa

Księgarnie

Prezentujemy dwudziestkę najlepiej sprzedających się książek w księgarniach Matras na podstawie wyników sprzedaży pierwszych dwóch tygodni sierpnia.

 

Autorzy będą mogli sprzedawać e-booki na Facebooku

Internet

Facebook testuje aktualnie specjalną usługę dzięki której autorzy będą mogli sprzedawać e-booki bezpośrednio na jego stronach. Przycisk "Buy it now" będzie dostępny także na urządzeniach mobilnych.

 

Kontrowersyjny założyciel Trafficu przejmie Matras

Księgarnie

Matras za 40 mln przejmie Jerzy Kowalewski. To właśnie on stoi za spółką Nowe Powierzchnie. Czy w związku z tym nadzieje środowiska wydawniczego na odzyskanie długów mają szanse się urzeczywistnić?

 

Sieć Księgarni Matras w trakcie sprzedaży

Księgarnie

Jak się dowiedzieliśmy się od osób zaangażowanych w proces przekształceń własnościowych w Matras S.A. „finalizowane są obecnie umowy sprzedaży pakietów akcji.” Można się spodziewać, że nowi akcjonariusze w ciągu najbliższych dni wydadzą komunikat, na temat inwestycji w Sieć Księgarską Matras SA.

 

Ruszyła wielka wyprzedaż w Empiku

Wydarzenia

Po wygaszeniu segmentu mody grupa EM&F szuka kupca na szkoły językowe. Wkrótce pozostałe aktywa mogą pójść pod młotek.

 

Sprzedaż tabletów w Polsce wzrośnie o ponad 15 proc.

Internet

W Polsce wciąż jest popyt na nowe tablety. Na rynek wchodzą urządzenia w nowych rozmiarach i z funkcjonalnościami zaprojektowanymi specjalnie dla młodszych odbiorców, a nabywcy pierwszych modeli zaczynają już wymieniać swoje tablety na nowe.

 

Sieć księgarń Matras idzie pod młotek

Księgarnie

Trwają rozmowy w sprawie sprzedaży Matrasa, drugiej co do wielkości sieci polskich księgarń - potwierdziła dyrektor ds. marketingu Matrasa Jolanta Liżewska-Zyzek.  

 

Za Imperium t.2, Kobiety. Przedsprzedaż -27%

Nowości

Zapraszamy do przedsprzedaży 2 tomu trylogii Za Imperium: Kobiety.

 

W poszukiwaniu traconego rynku

Wydarzenia

Jak sprzedawać książki w kraju, w którym się nie czyta? Najlepiej w dyskoncie lub z dużym rabatem i w pakiecie ze szkolną wyprawką. Księgarnie walczą o przetrwanie na zanikającym rynku. Ideowcy nie mają tu czego szukać.

 

Wałęsa grozi wydawnictwu: „Jak skończę Wyszkowskiego to następny będzie Cenckiewicz”

Wydawnictwa

Jeszcze przed ukazaniem się najnowszej książki Sławomira Cenckiewicza, w której historyk ujawnia nowe i często długo skrywane fakty dotyczące przeszłości Lecha Wałęsy i rozprawia się z jego mitem, były prezydent zapowiedział zemstę.

 

Virtualo udostępnia na swojej platformie interaktywny panel do zarządzania sprzedażą dla wydawców

Księgarnie, Internet

Nowoczesne narzędzia analityczne to podstawa prowadzenia skutecznego i efektywnego biznesu. Virtualo z myślą o partnerach handlowych stworzyło interaktywny dashboard, czyli panel informacyjny, zawierający najważniejsze dane dotyczące sprzedaży, portfolio produktów, bezpieczeństwa plików oraz promocji. Dane raportowane są w czasie rzeczywistym.

 

Lawinowy wzrost sprzedaży "Roku 1984" George'a Orwella

Rynek zagraniczny

O 3100 procent w ciągu 24 godzin wzrosła w serwisie Amazon sprzedaż słynnej powieści George'a Orwella "Rok 1984".

 

Weltbild.pl częścią Grupy PWN. Zakończono traskację sprzedaży sklepu internetowowego

Wydawnictwa

5 czerwca sfinalizowano transakcję sprzedaży sklepu internetowego Weltbild.pl. Jego nowym właścicielem jest firma Ravelo, wchodząca w skład Grupy PWN. Dzięki połączeniu Weltbild.pl po raz pierwszy w historii oferuje usługę ekspresowej dostawy zamówienia, w ciągu 24h od zakupu.

 

"Ludowość na sprzedaż” – NCK zaprasza w najbliższy poniedziałek do Muzeum Narodowego!

Nowości

Narodowe Centrum Kultury serdecznie zaprasza w najbliższy poniedziałek, 10 czerwca o godz. 19.00 do Muzeum Narodowego (al. Jerozolimskie 3) na spotkanie, poświęcone książce Piotra Korduby "Ludowość na sprzedaż”.

 

Książka napędza handel w sieci

Internet

Książki, obok płyt i filmów, królują wśród produktów kupowanych w polskiej sieci, a e-sklepy, które je oferują należą do najlepiej rozpoznawanych przez internautów - wynika z raportu przygotowanego przez Gemius oraz e-Commerce Polska.

 

Informacja dla dyrektorów szkół - Kurarorium we Wrocławiu

Prawo

W związku z pojawiającą się w ostatnim czasie problematyką, dotyczącą oferowania szkołom przez wydawców podręczników szkolnych, korzyści majątkowych w zamian za wybór podręczników danego wydawnictwa, przypominam, że zgodnie z art. 22a ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn.: Dz. U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), nauczyciel ma prawo wyboru podręcznika spośród tych, które zostały dopuszczone do użytku szkolnego.

 

Sklep internetowy Weltbild. pl sprzedany

Księgarnie

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że sklep internetowy Weltbild.pl został sprzedany.

 

Czy księgarz stacjonarny ma szansę sprzedać Greya

Biblioteki

Oferty dla księgarzy od hurtowni: 1. Super Siódemka Poznań - 25,94 zł. (z VAT), 2. Hurtownia POWER Bydgoszcz - 29,03 zł. (z VAT), 3. OSDW Azymut - 26,19 zł. (z VAT)

 

Świat Książki uratowany. Weltbild sprzedał wydawnictwo.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że Świat Książki został kupiony przez wrocławskie wydawnictwo Bukowy Las.Sklep internetowy Weltbild.pl wciąż na sprzedaż.

 

Sieć księgarń Weltbild Polska sprzedana

Księgarnie

Do końca marca 33 księgarnie oraz 3 franczyzy Weltbildu zostaną przejęte przez działającą m.in. na rynku księgarskim spółkę Dressler.

 

140 tys. sprzedanych egzemplarzy pierwszego numeru Do Rzeczy?

Wydawnictwa

Prawicowa prasa cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Po dobrych wynikach sprzedaży Uważam Rze oraz W sieci, spora popularnością cieszy się także nowy tygodnik Do Rzeczy.

 

13,5 mln Polaków kupuje w internecie. Jaki profil konsumenta internetowego?

Internet

Polak dobrze wykształcony, przed 30. rokiem życia, mieszkaniec dużego miasta, pracujący i pozostający w związku - to profil przeciętnego konsumenta internetowego. Wirtualne półki w większości przeglądają osoby, które nie mogą obyć się bez codziennej dawki Internetu, po równo kobiety, jak i mężczyźni - wynika z badania TNS Polska.

 

Sprzedaż w sieci - nadchodzą duże zmiany. Także na e-aukcjach

Prawo, Internet

Dla kupujących łatwiejsza rezygnacja z zakupu i wydłużony czas na odstąpienie od transakcji zawartej przez internet.

 

"Sprzedaż i charakter" I. Majewskiej-Opiełki wkrótce w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, 22 stycznia trafi do księgarń kolejne wznowienie (piąte już) książki Iwony Opiełki – Majewskiej Sprzedaż i charakter.

 

Zawirowania wokół sprzedaży nowego "Greya"

Wydawnictwa

Prezentujemy przesłane nam wystąpienie do Pani Prezes w związku z zapowiedzią sprzedaży w styczniu III części trylogii pt. "Nowe życie Greya" a w szczególności zawirowań ws. dystrybucji tegoż dzieła.

 

Empik rozpoczął sprzedaż dwóch modeli e-czytnika PocketBook w najlepszych cenach na rynku!

Księgarnie

Empik wprowadził do oferty PocketBooki - e-czytniki najwyższej klasy w najbardziej atrakcyjnych cenach na rynku! PocketBook 611 za 369,99 zł oraz PocketBook 622 Touch za 499 zł

 

Asus: Tablety szturmują rynek - trwa tabletowy boom

Rynek zagraniczny

Popularność tabletów rośnie w bardzo szybkim tempie - według raportu IDC w trzecim kwartale 2012 roku na świecie sprzedało się 27,8 miliona tych urządzeń. To aż o 49,5% więcej niż rok wcześniej. Tempo wzrostu popytu na ten rodzaj urządzeń mobilnych jest ogromne - tablety coraz częściej stanowią bardzo przydatną pomoc w codziennym życiu.

 

"Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!" - bestseller Nicka Vujcicia

Nowości

Nick Vujicic cierpi na fokomelię – rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Jednak ten niezwykły młody człowiek pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające ze swojej niepełnosprawności.  

 

Merlin znów na sprzedaż

Księgarnie

Właściciele e-sklepu zebrali wstępne oferty. To może być ostatni moment na sprzedaż. Najbardziej prawdopodobnym nabywcą jest Ruch.

 

ITI sprzedaje wydawnictwo Pascal

Wydawnictwa

Spółka ITI Holdings, wiodąca Polska grupa medialna i rozrywkowa, sprzedała wszystkie udziały w Wydawnictwie Pascal obecnemu zarządowi spółki.

 

Stale sprzedajesz na Allegro. Zapłacisz podatek

Prawo

Każda osoba, która stale zajmuje się handlem na aukcjach internetowych może od teraz być traktowana przez Urząd Skarbowy jak zwykły przedsiębiorca - podaje dzisiejsza Rzeczpospolita

 

Boom na tablety w Polsce. Które popularne?

Internet

Pierwszy kwartał 2012 roku pokazuje, że coraz więcej Polaków sięga po tablety - wynika z danych IDC. Okazuje się także, że Polacy najchętniej wybierają tańsze modele urządzeń.

 

Nietypowy zakład znanego blogera – Antyweb.pl – z YetiPay i Virtualo

Księgarnie

Znany bloger Grzegorz Marczak z Antyweb.pl zakłada się z YetiPay i Virtualo, że nie sprzeda tysiąca ebooków poprzez widżet transakcyjny zamieszczony na jego stronie.

 

Kiosk Ruchu na Rzecz Wolnej Sprzedaży (i szybkiego kupna )

KIOSK RUCHU na RZECZ WOLNEJ SPRZEDAŻY ( i szybkiego kupna ) czyli Stoisko Centrali i Ligatura na Warszawskich Targach Książki i Festiwalu Komiksowa Warszawa.

 

A teraz pora na Instytut Kultury Polskiej w Paryżu

Wydarzenia

Rząd - być może w poszukiwaniu pieniędzy, które obiecał dać Unii - właśnie sprzedaje piękną trzypiętrową kamieniczkę, w której od lat międzywojennych mieścił się Instytut Kultury Polskiej w Paryżu.

 

Szybko rośnie sprzedaż tabletów

Rynek zagraniczny

Globalna sprzedaż tabletów w 2012 roku wzrośnie o ponad 98 proc. w porównaniu do ubiegłego roku - pokazują badania firmy Gartner. Coraz większą popularnością cieszyć się będą tablety oparte na systemie Android, zadebiutują również urządzenia obsługujące Windows 8.

 

W 2012 r. sprzedanych zostanie prawie 119 milionów tabletów

Rynek zagraniczny

W bieżącym roku na całym świecie sprzedanych zostanie 118,9 miliona tabletów.

 

Sprzedaż książek spada!

Wydarzenia

W 2011 r. sprzedaż książek w Polsce spadła ponad 8 proc. Coraz rzadziej odwiedzamy księgarnie, bo przez podwyżkę podatku VAT i innych kosztów ceny książek wzrosły o 12 proc.

 

Książki Wydawnictwa W.A.B. dostępne jako ebooki

Wydawnictwa

Ebooki Wydawnictwa W.A.B. ukazują się w dwóch formatach: EPUB i MOBI. Zabezpieczamy je wygodnym dla eCzytelników watermarkiem.

 

Serwis Allegro największą e-księgarnią. Jakie książki hitami?

Księgarnie

Sprzedaż książek na Allegro stale rośnie, a trwająca właśnie kampania serwisu pod hasłem "Allegro - ciekawsza strona książek", zachęca kolejnych czytelników do odwiedzenia kategorii "Książki i Komiksy" i znalezienia czegoś dla siebie.

 

"Saturn" Jacka Dehnela w Holandii

Wydawnictwa

Pod koniec stycznia wydawnictwo Marmer opublikowało holenderskie tłumaczenie Saturna Jacka Dehnela w przekładzie Esselien‘t Hart.

 

IAB Polska tworzy Poradnik e-Commerce dla kupujących

Internet, Prawo

Działająca w ramach IAB Polska Grupa Robocza e-Commerce stworzyła "Poradnik e-Commerce dla Kupujących". Zbiór porad został stworzony dla wszystkich użytkowników Internetu, którzy są zainteresowani zakupami przez Internet.

 

"Zrób sobie raj" wśród najlepiej sprzedających się książek w Czechach!

Książka "Zrób sobie raj" Mariusza Szczygła znalazła się wśród pozycji nominowanych do nagrody Bestseller 2011 przyznawanej tytułom, które w ubiegłym roku cieszyły się największą popularnością na czeskim rynku.

 

Amazon sprzedał w IV kw. 6 000 000 tabletów Kindle Fire

Rynek zagraniczny

Jeden z analityków twierdzi, że Amazon mógł w IV kwartale zeszłego roku sprzedać nawet 6 milionów tabletów Kindle Fire.

 

Izba Skarbowa nie pierwszy raz kupuje dane o allegrowiczach

Prawo

W mediach szerokim echem odbił się przetarg ogłoszony przez Izbę Skarbową we Wrocławiu. Jej przedmiotem jest dostęp do internetowej bazy danych wraz z narzędziem do wyszukiwania archiwalnych informacji z platformy handlowej Allegro oraz innych serwisów ogłoszeniowych.

 

Amazon sprzedał w grudniu ponad 4 mln urządzeń Kindle

Rynek zagraniczny

Amazon ogłosił, że urządzenia z rodziny Kindle sprzedawały się w grudniu w liczbie ponad 1 miliona sztuk tygodniowo i były najpopularniejszymi produktami w ofercie sklepu.

 

Apel Izby Księgarstwa Polskiego do Wydawców pt. „Nie bądźmy niewolnikami”

Do naszej Izby docierają informacje od księgarzy hurtowych i detalicznych, że część wydawców zawiera umowy handlowe z sieciami księgarskimi i marketami na sprzedaż książek na zasadzie wyłączności na różne okresy czasowe np.:

 

Sprzedaż ebooków w Stanach Zjednoczonych ciągle szybko rośnie

Stowarzyszenie Amerykańskich Wydawców (Association of American Publishers) opublikowało wyniki sprzedaży książek w Stanach Zjednoczonych za pierwszą połowę 2011 r. Sprzedaż ebooków w USA nadal dynamicznie rośnie.

 

Amazon: najlepszy "czarny piątek" w historii dla rodziny urządzeń Kindle

Rynek zagraniczny

Amazon chwali się rekordową sprzedażą e-czytników i tabletów Kindle, w tym przede wszystkim Kindle Fire.

 

Amazon sprzedaje Kindle ze stratą

Rynek zagraniczny

IHS, globalna firma badawcza, informuje, że Amazon, największy detalista internetowy, sprzedaje tablety Kindle Fire po cenie niższej niż koszt produkcji urządzenia – informuje portal geeky-gadgets.com

 

Do 2016 r. sprzedaż e-czytników wzrośnie prawie trzykrotnie

W bieżącym roku na całym świecie sprzedanych zostanie 25 milionów e-czytników.

 

10 tysięcy w 3 dni! - rekordowa sprzedaż "Dziedzictwa" w Empiku

Wydawnictwa

"Dziedzictwo" Christophera Paoliniego czyli kontynuacja przygód Eragona miał rekordową sprzedaż w Empiku. Tylko w ciągu 3 pierwszych dni sprzedano 10 tysięcy egzemplarzy.

 

Polacy szturmują sklepy internetowe

Internet

Produktami najczęściej kupowanymi w sklepach internetowych są książki, filmy i muzyka - takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC.

 

"Cudowny świat" już w salonikach prasowych Kolportera

We wszystkich salonikach prasowych Kolporter i salonach Top-Press kupić można płytę "Cudowny Świat". Całkowity dochód ze sprzedaży tego albumu przeznaczony jest na budowę sztucznej komory serca dla dzieci.

 

Niemieckie prawa do Chmurdalii Joanny Bator, zostały sprzedane

Wydawnictwa

Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że niemieckie prawa do "Chmurdalii" Joanny Bator, książki zakwalifikowanej do finałowej siódemki tegorocznej Nagrody Literackiej NIKE, zostały sprzedane.

 

IDC: dobre wyniki sprzedaży tabletów i e-czytników, prognozy w górę

W II kwartale bieżącego roku na całym świecie sprzedano 13,6 miliona tabletów.

 

Polski rynek tabletów po I półroczu 2011 według IDC

Wydarzenia

W I połowie 2011 roku na polskim rynku nabywców znalazło od 35 do 40 tys. tabletów - wynika z danych przedstawionych przez IDC. Według analityków, polski rynek nie jest jeszcze gotowy na tabletową rewolucję.

 

Tablety motorem napędowym rynku mobilnego szerokopasmowego internetu

Internet

Duża popularność tabletów przyczyni się do znaczącego wzrostu sprzedaży mobilnych urządzeń oferujących szerokopasmowy dostęp do sieci.

 

Polacy kupią e-prasę, gdy będzie tańsza

Wydawnictwa

Co druga osoba czytająca gazety korzystałaby z elektronicznych wydań, gdyby były one tańsze od papierowych - wynika z badania "Oszczędnościowy Barometr ING", sporządzonego na zlecenie ING Banku Śląskiego przez Millward Brown SMG/KRC.

 

Rynek książki stoi na skraju zapaści

Wydawnictwa

Tak złego okresu, jak od początku tego roku, już dawno nie było. Sprzedaż niemal wszystkich wydawców zmniejszyła się w porównaniu z poprzednimi latami nawet o jedną piątą.    

 

Amazon sprzedaje więcej e-booków niż tradycyjnych książek

Księgarnie

Amazon.com sprzedaje obecnie więcej elektronicznych książek na czytnik Kindle niż tradycyjnych książek w twardej i miękkiej oprawie razem wziętych.

 

IDC: w 2011 r. w regionie EMEA zostanie sprzedanych 22 mln tabletów

Rynek zagraniczny

W 2010 roku w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) sprzedano prawie 6 milionów tabletów. To 1/3 ogólnoświatowej sprzedaży tego typu urządzeń.

 

IDC: prawe 2 mln e-czytników sprzedanych w regionie EMEA w 2010 r.

Rynek zagraniczny

W ubiegłym roku w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) sprzedano ponad 1,9 miliona e-czytników.

 

Wzrost zainteresowania e-bookami w Europie

Na Starym Kontynencie e-booki stają się coraz popularniejsze. W przeciągu kilku ostatnich miesięcy, liczba e-czytelników we Francji skoczyła z 5 do 8 procent populacji.

 

2011 rok: 100 tys. nowych tabletów w Polsce?

Internet, Rynek zagraniczny

W piątek (25 marca 2011 roku) w kilku krajach Europy, w tym w Polsce, ruszy oficjalna sprzedaż nowego dziecka firmy Apple - iPad2. W tym roku na polskim rynku przybędzie koło 100 tys,. nowych tabletów.

 

BezKartek.pl - plany na 2011 rok

Księgarnie

W 2011 roku BezKartek planuje dalej poszerzać naszą bazę danych o nowe e-booki i audiobooki.

 

IDC: w 2010 r. sprzedano prawie 17 mln tabletów i 10,8 mln e-czytników

Rynek zagraniczny

W III kwartale 2010 roku na świecie sprzedano 4,8 miliona tabletów, z czego prawie 90 proc. stanowiły iPady firmy Apple.

 

Paulo Coelho zakazany w Iranie

Rząd Iranu zakazał rozprowadzania książek Paulo Coelho - oznajmił sam pisarz na swoim blogu i wezwał rząd brazylijski na pomoc.

 

Polscy klienci są dyskryminowani przez największe księgarnie internetowe

Internet, Rynek zagraniczny

Wielu sprzedawców bije się o to, aby uszczknąć kawałek tortu, jakim jest blisko czterdziestomilionowy rynek w Polsce. Obecność w tak wielkim kraju członkowskim UE to mus. Nawet jeśli oznacza to dostarczanie usług drogą internetową.

 

Znów kupujemy książki

Wydarzenia

„Z danych firmy Biblioteka Analiz wynika, że w 2010 r. sprzedaż książek wzrośnie w porównaniu z 2009 r. o 2,8 proc., do 2,94 mld zł” – czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita” (wydanie z 22 grudnia). „Wydawcom pomaga reforma edukacji i wymiana podręczników dla niektórych klas. Polacy wciąż się dokształcają, kupują poradniki i książki naukowe” – mówi na łamach dziennika Łukasz Gołębiewski.

 

Sprzedaż Bellony coraz bliżej

Wydawnictwa

14 grudnia podpisano przedwstępną umowę sprzedaży pakietu 510.000 akcji, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki BELLONA S.A. z siedzibą w Warszawie na rzecz konsorcjum: Creditero Holdings Limited z siedzibą w Limassol (Cypr) oraz Inwestycje Wydawnicze Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - poinformowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Skarbu Państwa.

 

Wzrost sprzedaży książek wydawnictwa REBIS

Wydawnictwa

W środę 24 listopada sprzedaż książek w roku 2010 przez Dom Wydawniczy REBIS Sp. zo.o. przekroczyła 25, 4 mln czyli poziom CAŁEGO roku 2009.

 

Wzrost sprzedaży książek wydawnictwa REBIS

W środę 24 listopada sprzedaż książek w roku 2010 przez Dom Wydawniczy REBIS Sp. zo.o. przekroczyła 25, 4 mln czyli poziom CAŁEGO roku 2009.

 

Empik sprzedaje swój czytnik

Księgarnie

Empik rozpoczął sprzedaż własnego urządzenia do ich czytania e-booków. W promocji do 16 listopada lub do wyczerpania zapasów czytnik kosztuje 595 zł. Jego cena po okresie promocji wynosić ma 649,49 zł.

 

Amazonka.pl rozpoczęła sprzedaż e-książek: audiobooków w formacie mp3 i e-booków w formatach PDF i ePUB.

Internet

Księgarnia internetowa amazonka.pl rozpoczęła sprzedaż e-książek: audiobooków w formacie mp3 i e-booków w formatach PDF i ePUB.

 

Empik i Merlin razem dopiero za kilka miesięcy

Internet

Najgorętsze wydarzenie w branży sprzedaży internetowej, czyli połączenie Empiku z Merlinem, opóźni się.

 

Sprzedaż e-booków nadal rośnie

Rynek zagraniczny

Podczas gdy sprzedaż tradycyjnych książek systematycznie spada, popularność e-booków wzrosła w tym roku aż o 192,9%.  

 

Toaleta autora "Buszującego w zbożu" wystawiona na sprzedaż

Toaleta, która należała do zmarłego w tym roku amerykańskiego pisarza Jerome'a Davida Salingera, autora "Buszujacego w zbożu" została wystawiona na sprzedaż za milion dolarów. Zakupu można dokonać na portalu aukcyjnym eBay.

 

Wyd.Juka-91 "Gra w Kolory" z księgarzami na poziomie...2 klasy podstawówki

Prawo

W załączeniu publikujemy nadesłany przez Kujawsko-Pomorski Oddział Izby Księgarstwa Polskiego tekst wystąpienia wraz z załącznikami do UOKiK w Warszawie w sprawie sprzedaży przez Wydawnictwo Juka-91 z Warszawy pakietu do klasy 2 szkoły podstawowej "Gra w Kolory" w stanie niekompletnym, przez co naraża się księgarzy na reklamacje przez kupujących.  

 

E-booki popularniejsze od książek

Rynek zagraniczny

Amerykański sklep internetowy Amazon przyznaje, że w ciągu ostatnich miesięcy sprzedał więcej e-book'ów niż tradycyjnych książek.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.