RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Biblioteka DSW nagrodzona w 27. plebiscycie Medalu Europejskiego

Biblioteki

Biblioteka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej jest jedną z największych niepublicznych bibliotek akademickich w kraju. Świadczone usługi biblioteczne oraz promocja czytelnictwa spotkały się z uznaniem Komisji Weryfikacyjne w XXVII edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów i Usług. Organizatorem plebiscytu jest Business Centre Club. Konkurs objęty został patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli.

 

Mazowsze: 2 mln zł dotacji dla szkół na zakup książek

Biblioteki

W ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń" blisko 200 warszawskich szkół podstawowych otrzyma dofinansowanie na zakup książek do swoich bibliotek. Program obejmuje placówki z całego Mazowsza, a całość dotacji to ponad 2,1 mln zł.

 

„Spóźniłem się od szkoły, bo…”

Lektura obowiązkowa dla wszystkich spóźnialskich. Kontynuacja książki „Nie odrobiłem lekcji, bo…”.   Atak wojowników ninja, spotkanie z wielką żarłoczną małpą, porwanie przez kretoludzi… Gdy trzeba wytłumaczyć spóźnienie, wszystko jest możliwe!

 

Blisko 4 mln zł na przyłączenie internetu dla szkół i bibliotek

Wydarzenia

Prawie 4 mln złotych – tyle w tym roku wyniesie dofinansowanie z rezerwy celowej na przyłączenie do szerokopasmowego internetu. Pieniądze trafią między innymi do szkół i bibliotek.

 

Nowości w Impulsie - „O stresie naszym codziennym"

Nowości

Koniec wakacyjnej beztroski obwieszczają beztrosko (!) tytuły najnowszych publikacji Oficyny Wydawniczej „Impuls”. Czym jest stres?

 

Zeszyty muzyczne w promocyjnych cenach!

Nowości

Przebrzmiała ostatnia pieśń lata – przy akompaniamencie szeleszczących liści i przy wtórze pierwszych kropel deszczu wkraczamy w nowy rok szkolny.

 

A zegar tyka - Oficyna Impuls poleca i zaprasza

Nowości

W przyrodzie czas ekstraordynaryjny. Dogorywamy z resztą świata, wyglądając końca kanikuły. Tymczasem, choć świat zastygł w spiekocie, zegar wciąż tyka – sklepy dyskretnie zmieniają wystrój, a w naszej Oficynie ściśle pedagogiczna nowość: "Codzienność szkoły. Nauczyciel".

 

Można już ściągnąć fragmenty e-podręcznika

Wydawnictwa

Od poniedziałku fragmenty e-podręczników do matematyki będą dostępne na urządzeniach mobilnych, będzie je można także ściągnąć na własnych komputer i czytnik. We wrześniu tego roku e-podręczniki do matematyki będą gotowe w całości.

 

Podręcznik o życiu bez Boga rozsyłany do szkół w Wielkiej Brytanii

Rynek zagraniczny

Egzemplarze podręcznika młodego ateisty przekazało Brytyjskie Towarzystwo Humanistyczne. Wcześniej z inicjatywy Michaela Gove'a do wszystkich szkół w Anglii trafiła Biblia. "Young Atheist's Handbook" autorstwa Shaha Aloma opowiada o dorastaniu w muzułmańskiej społeczności w Londynie, o przezwyciężeniu wewnętrznego konfliktu związanego z ateizmem i lekcjach życia w zgodzie z humanistycznymi wartościami.

 

Ruszyła wielka wyprzedaż w Empiku

Wydarzenia

Po wygaszeniu segmentu mody grupa EM&F szuka kupca na szkoły językowe. Wkrótce pozostałe aktywa mogą pójść pod młotek.

 

Książka z rąk do rąk

Wydarzenia

Uczniowie jednej szkoły pisali rozdział książki i przekazywali ją uczniom innej. Tamci dopisywali kolejny fragment. Tak powstała „Tajemnica palędzkiego lasu” – książka, w której powstanie zaangażowało się jedenaście szkół i trzydziestu dwóch uczniów. Wszystko zorganizowali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Dopiewie.

 

Zmowa przetargowa ukarana

Prawo

Blisko 2 mln zł łącznych kar za zmowę przetargową. Sześciu przedsiębiorców - uczestników trzech konsorcjów ­- w niedozwolony sposób chciało wpłynąć na wyniki zamówienia publicznego na dostawę sprzętu komputerowego dla szkół i bibliotek. UOKiK bada obecnie czy doszło do nieprawidłowości podczas 70 innych przetargów

 

Tysiące szkół do likwidacji. "Zagrożonych jest 5 tys."

Wydarzenia

Do 2014 roku w Polsce może zostać zlikwidowanych nawet pięć tysięcy szkół - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To efekt niżu demograficznego i pustych kas samorządów.

 

II miejsce drużyny REBISU na turnieju w Eindhoven!

Wydawnictwa

W dniach 25-28 maja w Eindhoven połączone siły drużyny piłkarskiej REBISU i drużyny Wyższej Szkoły Handlu i Usług z Poznania wzięły udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim,   który zgromadził 18 ekip z Holandii, Francji, Niemiec, Polski, Czech i Słowacji.

 
 

WKDS apeluje ws. likwidacji szkół

Wydarzenia

Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego (WKDS) zapowiedziała w poniedziałek, że zwróci się do samorządów z apelem o konsultowanie planowanych reorganizacji szkół m.in. ze związkami zawodowymi i przedstawicielami środowisk lokalnych.

 

Wiejskie szkoły na razie poza cyfryzacją

Internet

Z programu „Cyfrowa szkoła” mogą skorzystać tylko placówki, które mają szerokopasmowy dostęp do Internetu.

 

Trwa głodówka w obronie polskiej szkoły. „Nie można budować społeczeństwa w oparciu o pokolenie miernych, biernych i zastraszonych”

W Tarnowskich Górach trwa protest w obronie polskiej szkoły. Byli opozycjoniści z czasów komunistycznej Polski walczą o zmiany w podstawie programowej. Głodówka jest kontynuacją sprzeciwu, jaki rozpoczął się w Krakowie.

 

Głodówka w obronie polskiej szkoły

Wydarzenia

0 marca 2012 roku o godzinie 13.00 w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 rozpoczął się protest głodowy w obronie polskiej szkoły. Jednym z jego inicjatorów jest Adam Borowski (polski wydawca, wydawnictwo Volumen i społecznik)) W głodówce oprócz niego bierze udział: Grzegorz Wysocki, Lech Ochnik, Mariusz Patey, Bogusław Olszewski.

 

Zamykają szkoły, likwidują uczelnie

Wydarzenia

Likwidowane szkoły wyższe są ofiarą nie tylko niżu demograficznego, ale również dyskryminacji ze strony państwa. Brak rozporządzenia ministra nauki uniemożliwia im występowanie o dotacje – informuje "Rzeczpospolita".

 

Zamykane szkoły i domy kultury w liczbach

Wydarzenia

W tym roku zlikwidowanych zostanie nawet 2,5 tys. szkół i placówek oświatowych w 16 kuratoriach. To absolutny rekord, gdyż w ciągu ostatnich 5 lat likwidowano rocznie do 650 placówek.

 

Recenzja: „Media w wychowaniu, dydaktyce oraz zarządzaniu informacja edukacyjną szkoły”

Recenzje

W dzisiejszych czasach edukacja stanęła przed wyzwaniami większymi i trudniejszymi niż kiedykolwiek do tej pory. Jak bowiem uczyć, skoro przestało się wierzyć w możliwość odkrycia obiektywnej wiedzy o świecie, a poszukiwania prawdy ( a raczej prawd) nie dotyczą już rzeczywistości samej w sobie, a informacji o tejże? Jak przekazywać młodym pokoleniom wiadomości, skoro niemal wszystkie fundamenty dawnej, pewnej swej nieomylności nauki walą się w gruzy? I w końcu jak nauczać, kiedy miast...

 

Komputery lub tablety dla uczniów - nadchodzi "Cyfrowa szkoła"

Internet

Polski rząd zapowiadał komputery dla każdego ucznia, teraz program cyfryzacji polskich szkół nabiera realnych kształtów. Uczniowie czwartych klas będą mogli otrzymać komputery bądź laptopy do nauki, która będzie prowadzona m.in. na e-podręcznikach.

 

Najlepszy prezent dla ucznia

E-czytniki sprawiają, że ludzie czytają więcej. Eksperci wyjaśniają - na e-czytnikach czyta się szybciej w porównaniu do książki papierowej. Prawdopodobnie dlatego, że czytelnik ma możliwość wyboru najlepszej dla nas wielkości czcionki.

 

"Bazgroły ze szkoły" - uczniowskie przygody z wydawnictwa Papilon

Nowości

Zapraszam do szkoły! Do szkoły Marcina, który postanowił zostać Bardzo Znanym Pisarzem i dlatego zaczął opisywać to, co się dzieje w klasie.

 

Rok Szkoły z Pasją 2011/2012

Wydawnictwa

Drodzy Czytelnicy. Nowy rok szkolny 2011/12 ministerstwo ogłasza Rokiem Szkoły z Pasją. MEN będzie promować najlepsze rozwiązania wzbogacające ofertę edukacyjną placówek.

 

Więcej szkół - więcej dzieci we Wrocławiu

Wydarzenia

W ciągu sześciu najbliższych lat dzięki nowym inwestycjom powstanie kolejnych 850 miejsc w przedszkolach i 4000 miejsc w szkołach podstawowych. Inwestycje Wrocławia w bazę dydaktyczną będą kosztowały 135 mln zł.

 

Handel podręcznikami w szkołach

Księgarnie

W załączeniu edytujemy artykuł nadesłany przez Prezesa Izby Księgarstwa Polskiego p. Henryka Tokarza, jaki ukazał się w "Expressie Bydgoskim" w sprawie dystrybucji podręczników przez szkoły. Artykuł ten jest również dostępny na stronie internetowej Expressu.

 

"Kultura szkoły" - nowość w Impulsie

Nowości

W Impulsie jak zwykle pedagogicznie. Tym razem krakowska oficyna poleca swoim czytelnikom książkę "Kultura szkoły. W poszukiwaniu nieuchwytnego". Zapraszamy do zapoznania się z tą pozycją.

 

Nowości w Impulsie

Nowości

Z przyjemnością prezentujemy nowości i zapowiedzi Oficyny Wydawniczej Impuls, w których, jak zwykle, każdy znajdzie wiele niezwykle ciekawych informacji.

 

Wyd.Juka-91 "Gra w Kolory" z księgarzami na poziomie...2 klasy podstawówki

Prawo

W załączeniu publikujemy nadesłany przez Kujawsko-Pomorski Oddział Izby Księgarstwa Polskiego tekst wystąpienia wraz z załącznikami do UOKiK w Warszawie w sprawie sprzedaży przez Wydawnictwo Juka-91 z Warszawy pakietu do klasy 2 szkoły podstawowej "Gra w Kolory" w stanie niekompletnym, przez co naraża się księgarzy na reklamacje przez kupujących.  

 

Interpelacja posła S. Steca w sprawie sprzedaży podręczników na terenie szkoły

Prawo

Szanowna Pani Minister! Izba Księgarstwa Polskiego, skupiająca w swych szeregach księgarnie niezależne, od momentu powstania w roku 2006 sygnalizuje niepokojący środowisko księgarzy proceder sprzedaży nowych podręczników na terenie szkół.

 

Lekcje czytania z "Tygodnikiem" w kwietniu

Giżycko, Ełk, Szczecin, Pszczyna, a nawet Kraków... to kolejne Lekcje czytania w kwietniu, czyli ciąg dalszy akcji „Tygodnika” i Fundacji Tygodnika Powszechnego, w czasie których prowadzone są dyskusje z licealistami.

 

Najlepszy informator dla maturzystów 2010. Szesnasta edycja znanego na rynku rocznika

Nowości

Wydawnictwo TELBIT prezentuje nowe wydanie Informatora o szkołach wyższych i policealnych 2010/2011.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.