RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Virtualo odkrywa nowoczesną stronę czytania

Internet

Akcje promujące e-czytelnictwo z udziałem Mariusza Szczygła, Janusza L. Wiśniewskiego, Beaty Pawlikowskiej i innych znanych autorów, ponad 40 000 e-książek w ofercie dostępnych w najpopularniejszych formatach - EPUB i MOBI zabezpieczonych wygodnym watermarkiem, setki współpracujących wydawców, tysiące promocji i eventów dla fanów e-książek - to 7 letni wkład firmy Virtualo w rozwój polskiego rynku ebooków. Kolejny krok, nowa odsłona e-księgarni dystrybutora ruszyła 29 września br. i ma zachęcić...

 

Tysiąc tabletów. iPady z z akcesoriami trafią do 233 bibliotek publicznych

Biblioteki

1007 tabletów trafi w najbliższych tygodniach do 233 bibliotek publicznych z całej Polski. Skorzystać będzie mógł z nich każdy, a przygotowani bibliotekarze będą zachęcać mieszkańców do używania ich po to, by uczyć się, tworzyć i dzielić się treściami z innymi osobami.

 

Plany objęcia opłatą reprograficzną m.in. smartfonów i tabletów

Premier Ewa Kopacz zaaprobowała plany minister kultury Małgorzaty Omilanowskiej objęcia opłatą reprograficzną m.in. smartfonów i tabletów

 

Czytnik e-booków i tablet w wyprawce szkolnej

Wydarzenia

Co trzeci rodzic kompletując wyprawkę szkolną, kupi swojemu dziecku urządzenie elektroniczne. Ponad połowa deklaruje, że będzie to czytnik e-booków, który będzie służył do nauki. W tym roku większość rodziców wyda na podręczniki, zeszyty i inne akcesoria miedzy 300 a 700 zł. Cztery razy więcej Polaków niż przed rokiem zdecyduje się na zakupy online.

 

Światowa literatura za darmo na tabletach Samsung

Wydarzenia

Haruki Murakami, Stephen King czy Wilbur Smith to tylko niektórzy autorzy światowej literatury, których dzieła, w prezencie, otrzyma każdy nowy nabywca tabletów Samsung Galaxy Tab 3 10.1 i Galaxy Tab 3 8.0

 

Sprzedaż tabletów w Polsce wzrośnie o ponad 15 proc.

Internet

W Polsce wciąż jest popyt na nowe tablety. Na rynek wchodzą urządzenia w nowych rozmiarach i z funkcjonalnościami zaprojektowanymi specjalnie dla młodszych odbiorców, a nabywcy pierwszych modeli zaczynają już wymieniać swoje tablety na nowe.

 

Tablet zamiast podręcznika? W Małopolsce rusza Cyfrowa Klasa

Internet

Nowe technologie coraz odważniej wkraczają do polskich szkół. Wraz z nowym rokiem szkolnym w Małopolsce ruszyła pierwsza Cyfrowa Klasa. Czy multimedialne tablety zastąpią papierowe podręczniki?

 

Czytać, ale na czym? Zapraszam na pojedynek ekspertów

Internet

Szanowni Państwo, w imieniu firmy Legimi zapraszamy na transmisję wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie Pojedynek ekspertów. Robert Drózd i Przemek Pająk spierać się będą na temat przyszłości urządzeń do czytania ebooków.

 

Tablety zamiast podręczników. Cyfrowe klasy w dwóch sopockich szkołach

Internet

Gimnazjum nr 2 oraz Zespół Szkół nr 3 w Sopocie są pierwszymi w Trójmieście klasami cyfrowymi, w których uczniowie zamiast tradycyjnych podręczników i zeszytów używać będą tabletów.

 

Magazyny na tablety: Więcej czytelników oraz interaktywnych reklam

Internet

Aż 30 tys. czytelników pobrało w marcu iAM, eGO i MyMamy, magazyny wydawane wyłącznie na tablety. Reklamodawcy odkrywają interaktywne możliwości tytułów. CTR najlepszych kampanii sięga 20 proc

 

E - czytnik czy tablet? Virtulo podpowiada co komu warto podarować ...

Księgarnie

W okresie przedświątecznym gorączkowo poszukujemy trafionych prezentów dla swoich bliskich. Wigilia zbliża się wielkimi krokami, w sklepach tłumy, a misja znalezienia czegoś przydatnego i jednocześnie niebanalnego jest coraz większym wyzwaniem.

 

IDC podnosi prognozę dla rynku tabletów, obniża dla e-czytników

Firma badawcza IDC podniosła swoją prognozę dla liczby tabletów jakie zostaną sprzedane na świecie w 2012 roku oraz w kolejnych latach.

 

„Komputer Świat Special” o tabletach i smartfonach

Internet

We wtorek 29 maja do kiosków trafi trzecie wydanie ukazującego się nieregularnie magazynu „Komputer Świat Special” (Ringier Axel Springer Polska). W całości poświęcony on będzie tabletom i smartfonom.

 

Boom na tablety w Polsce. Które popularne?

Internet

Pierwszy kwartał 2012 roku pokazuje, że coraz więcej Polaków sięga po tablety - wynika z danych IDC. Okazuje się także, że Polacy najchętniej wybierają tańsze modele urządzeń.

 

Szybko rośnie sprzedaż tabletów

Rynek zagraniczny

Globalna sprzedaż tabletów w 2012 roku wzrośnie o ponad 98 proc. w porównaniu do ubiegłego roku - pokazują badania firmy Gartner. Coraz większą popularnością cieszyć się będą tablety oparte na systemie Android, zadebiutują również urządzenia obsługujące Windows 8.

 

Częstochowa stawia na tablety

Wydarzenia

Uczniowie, którzy najlepiej poprowadzą lekcje z wykorzystaniem tabletów w organizowanym przez częstochowski samorząd konkursie „Tablety w gimnazjum i szkole podstawowej”, przyczynią się do wyposażenia ich klas w te urządzenia.

 

Tablet Dante z Androidem 4.0 od Legimi

Wydarzenia

W połowie kwietnia do sprzedaży trafi dystrybuowany przez poznańską firmę Legimi tablet Dante. Urządzenie, wyposażone w system operacyjny Android 4.0 i siedmiocalowy ekran pojemnościowy kosztować będzie 399 zł. Już dziś natomiast rozpoczyna się konkurs, w którym do wygrania jest 5 tabletów Dante.

 

Ponad 16 mln pobrań publikacji na tablety stworzonych z użyciem Digital Publishing Suite

Wydawnictwa

Adobe ogłosiło, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy pobrano 16 milionów numerów gazet i magazynów cyfrowych na tablety stworzonych przy użyciu Adobe Digital Publishing Suite. Firma zaprezentowała także nowe funkcje tego narzędzia zorientowane na potrzeby przedsiębiorstw.pob

 

Elektroniczne czasopisma zaczynają się sprzedawać, choć jeszcze przed nimi daleka droga

Wraz z pojawieniem się na rynku konsumenckim tabletów dla wydawców wszelkiego rodzaju prasy, od gazet codziennych, po tygodniki, miesięczniki, kwartalniki i im podobne, otworzył się zupełnie nowy kanał dystrybucji. Mobilne urządzenia w ostatnich dwóch latach upowszechniają się w naprawdę sporym tempie, a co za tym idzie rośnie liczba potencjalnych odbiorców cyfrowych treści. Trudno byłoby nie wykorzystać takiej szansy, a przynajmniej nie spróbować.

 

Amazon sprzedał w IV kw. 6 000 000 tabletów Kindle Fire

Rynek zagraniczny

Jeden z analityków twierdzi, że Amazon mógł w IV kwartale zeszłego roku sprzedać nawet 6 milionów tabletów Kindle Fire.

 

Szkoły powalczą o tablety

Wydarzenia

Placówki zapowiadają, że powalczą o pieniądze na komputery czy skanery z programu „Cyfrowa szkoła”

 

Tablety a e-czytniki

Różnica między tymi dwoma urządzeniami jest bardzo duża, ale wiele osób je myli. Dlaczego tak jest i na czym polegają te różnice?

 

Miliony kupiły Kindle Fire zamiast iPada

Rynek zagraniczny

Travis McCourt, analityk Morgan Keegan, twierdzi że w okresie świątecznych zakupów Amazon sprzedał 4-5 milionów tabletów Kindle Fire, a efektem tego była o 1-2 miliony słabsza sprzedaż iPadów firmy Apple.

 

18,1 mln tabletów i 6,5 mln e-czytników sprzedanych w III kw.

To o 23,9 proc. więcej w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami oraz o 264,5 proc. więcej w ujęciu rocznym - wynika z danych IDC.

 

Tablet od Google w 2012 r.

Internet, Rynek zagraniczny

Eric Schmidt, były CEO, a obecnie prezes wykonawczy Google, ujawnił że na przyszły rok firma planuje wprowadzenie na rynek własnego tabletu.

 

Tablety a odrodzenie czytania

Jak wszyscy wiemy z czytaniem książek w naszym pięknym kraju nie jest dobrze. W zasadzie z czytaniem czegokolwiek, poza reklamami, którymi oklejone są pojazdy komunikacji miejskiej, nie jest dobrze. Statystyczny Polak czyta jakieś ćwierć książki i pół czasopisma rocznie, co na pewno nie jest powodem do dumy. Czytanie, rozumiane jako hobby, zdaje się od dłuższego czasu przegrywać z atakującymi nas zewsząd obrazem 3D i dźwiękiem dolby surround…

 

Kindle Fire wstrząsnął rynkiem tabletów, w IV kw. przegra tylko z iPadem

Na rynku tabletów dostępny jest zaledwie od około dwóch tygodni, a już robi furorę. Według analityków, jeszcze w tym kwartale Kindle Fire firmy Amazon pokona wszystkich rywali iPada.

 

Amazon: najlepszy "czarny piątek" w historii dla rodziny urządzeń Kindle

Rynek zagraniczny

Amazon chwali się rekordową sprzedażą e-czytników i tabletów Kindle, w tym przede wszystkim Kindle Fire.

 

Tablet pod choinkę

Ważna wskazówka przy planowaniu zakupów przedświątecznych! Firma Microsoft przeprowadziła badania na temat preferencji Polaków co do oczekiwanych prezentów świątecznych. Jednym z najbardziej pożądanych jest tablet.

 

Polski rynek tabletów po I półroczu 2011 według IDC

Wydarzenia

W I połowie 2011 roku na polskim rynku nabywców znalazło od 35 do 40 tys. tabletów - wynika z danych przedstawionych przez IDC. Według analityków, polski rynek nie jest jeszcze gotowy na tabletową rewolucję.

 

Kobiety wolą czytniki, a mężczyźni - tablety

Internet

Po początkowym sukcesie wśród młodych mężczyzn, po czytniki książek i tablety coraz częściej sięgają także kobiety oraz osoby starsze.

 

Lenovo wprowadza na rynek nowy tablet K1

Internet

Firma Lenovo oficjalnie zaprezentowała wprowadzany na polski rynek pierwszy swój tablet - IdeaPad Tablet K1. Urządzenie wyposażono w system operacyjny Google Android 3.1. Jest to także pierwszy w branży tablet z certyfikatem zgodności z serwisem wideo Netflix.

 

TNS OBOP: Gdzie tablety są najbardziej popularne?

Rynek zagraniczny

Gdzie tablety robią furorę? Okazuje się, że...w Hongkongu. Jak pokazuje badanie TNS Mobile Life aż 17% tamtejszych konsumentów już posiada tablet (to niemal 6 razy więcej niż średnia światowa), a kolejne 50% planuje jego zakup w tym roku (średnia globalna to 15%).

 

Tablety motorem napędowym rynku mobilnego szerokopasmowego internetu

Internet

Duża popularność tabletów przyczyni się do znaczącego wzrostu sprzedaży mobilnych urządzeń oferujących szerokopasmowy dostęp do sieci.

 

Rezygnują z papierowych podręczników

Wydarzenia

Korea Południowa. Papierowe książki zostaną zastąpione przez znacznie wygodniejsze tablety.

 

E-readery wypierają tablety

Rynek zagraniczny

Podczas gdy spadło tempo sprzedaży tabletów, ilość czytników książek elektronicznych wśród dorosłych Amerykanów uległa podwojeniu.

 

Tablety 2011 - pierwsza w Polsce konferencja dla wydawców i producentów aplikacji

Wydarzenia

23 maja 2011 w Warszawie odbędzie się pierwsze w Polsce spotkanie wydawców z producentami aplikacji na tablety i inne urządzenia przenośne. Konferencję Tablety 2011 organizują Agora, Polskapresse, IAB Polska oraz Izba Wydawców Prasy.

 

IDC: w 2011 r. w regionie EMEA zostanie sprzedanych 22 mln tabletów

Rynek zagraniczny

W 2010 roku w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) sprzedano prawie 6 milionów tabletów. To 1/3 ogólnoświatowej sprzedaży tego typu urządzeń.

 

2011 rok: 100 tys. nowych tabletów w Polsce?

Internet, Rynek zagraniczny

W piątek (25 marca 2011 roku) w kilku krajach Europy, w tym w Polsce, ruszy oficjalna sprzedaż nowego dziecka firmy Apple - iPad2. W tym roku na polskim rynku przybędzie koło 100 tys,. nowych tabletów.

 

Wydawnictwa szykują się do podbicia tabletów

Rynek zagraniczny

Na targach Mobile World Congress firma Adobe poinformowała, że największe światowe wydawnictwa, m.in.: National Geographic, Dennis Publishing, Martha Stewart Living i Condé Nast, wykorzystują narzędzie Adobe Digital Publishing Suite do udostępniania swoich tytułów na tabletach z systemem operacyjnym Android.

 

Prognozy In-Stat-u: w 2014 r. zostanie sprzedanych 35 mln czytników e-booków

Rynek zagraniczny

Pomimo zagrożenia ze strony tabletów, w najbliższych latach cały czas rosnąć będzie sprzedaż elektronicznych czytników e-booków.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.