RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Spotkanie z kryminałem Marty Guzowskiej - zapraszają Tajne Komplety

Księgarnie

3 czerwca o godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na spotkanie z Martą Guzowską - autorką powieści kryminalnych. Pretekstem do spotkania jest premiera jej nowej powieści pt. "Chciwość".

 

"Ranne szychty" z Barbarą Piórkowską

Księgarnie

12 maja, a nie, jak pisaliśmy wcześniej - za co przepraszamy! - o godz. 18:00 w Tajnych Kompletach odbędzie się spotkanie z Barbarą Piórkowską w ramach programu rezydencyjnego "Ranne szychty" Grassomania 8.

 

Tokarczuk, Waniek i inni pisarze "przepisują Sudety"

Księgarnie

Spotkanie pisarzy z Czech, Niemiec i Polski z badaczami literatury i kultury sudeckiej - 25-26.09.2015 r.

 

Promocja albumu „Street Art & Poetry of Wrocław”

Biuro Festiwalowe IMPART 2016 oraz Oficyna Wydawnicza Atut zapraszają 7 maja (czwartek) o g. 18 do Księgarni Tajne Komplety na promocję albumu „Street Art & Poetry of Wrocław”, zawierającego 53 wrocławskie murale, którym towarzyszą wiersze 23 młodych poetek i poetów.

 

Wrocław. Pamiętam że...

Nowości

Przekazujemy dobrą wiadomość, iż książka "Wrocław. Pamiętam, że..." jest już dostępna w sprzedaży.

 

Spotkanie w Tajnych Kompletach: "Autor prywatny. Spotkanie wokół postaci Andrzeja Falkiewicza"

Wydawnictwa

Wydawnictwo Warstwy oraz Oficyna Wydawnicza ATUT zapraszają na spotkanie wokół postaci Andrzeja Falkiewicza - niepokornego krytyka literackiego i teatralnego, filozofa kultury i eseisty.

 

Zabrakło miejsc na spotkaniu z Coelho hipsterów

Na spotkaniu z Jakubem Żulczykiem promującym najnowszą książkę „Ślepnąc od świateł” wydaną przez Świat Książki zabrakło miejsc dla wielu chętnych, którzy tłumnie napływali do księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu aby porozmawiać z pisarzem i zdobyć podpis na książce.

 

Dziś Dzień Aleksandra Fredry we Wrocławiu

Będzie drzewko, wspólne śpiewanie piosenki i niespodzianka - to wszystko w poniedziałek 15 września dla hrabiego Aleksandra Fredry. Bo Wrocław to najbardziej "fredrowskie" miasto w Polsce.

 

Co zrobimy ze Światową Stolicą Książki?

Wydarzenia

Na sobotniej konferencji poświęconej tytułowi Światowej Stolicy Książki 2016, jaką otrzymał 25 czerwca Wrocław od UNESCO oraz Europejskiej Nocy Literatury twórcy literackiego programy ESK przekonywali, jak ważny jest ów tytuł.

 

Dyskusja panelowa o Mironie Białoszewskim

Księgarnie

27 czerwca, o godz. 18.00 w Tajnych Kompletach będzie miała miejsce dyskusja panelowa "Nauczyciel życia, Miron Białoszewski?" w ramach wrocławskiego postscript_um do Mironów 2014 - 1. edycji undergroundowego święta Mirona Białoszewskiego, które odbyło się 7-8 czerwca w Warszawie.

 

1049. Czwartek Literacki z Konradem Górą

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza na 1049 Czwartek Literacki, który odbędzie się 12 czerwca (tradycyjnie w czwartek) o godzinie 18 w Café Księgarni Tajne Komplety, ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław. Gościem wieczoru będzie Konrad Góra. Spotkanie poprowadzi Jacek Inglot.

 

Spotkanie z Sylwią Szwed wokół książki „Mundra” w Tajnych Kompletach

Wydarzenia

Wrocławska księgarnia zaprasza 9 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00 na spotkanie z Sylwią Szwed, autorką książki „Mundra” oraz jedną z bohaterek książki - położną Jolantą Petersen.

 

Repetycje z Maciejem Tarankiem

Wydarzenia

Właśnie ukazał się jego debiutancki tomik „Repetytorium”. Zbiór wierszy opatrzony okładką imitującą kartridż do gry na konsoli Pegasus zawiera wiersze z kilku ostatnich lat, w których obok ironii i konstatacji, jak trudno jest powiedzieć coś nowego w poezji znalazła się też próba poszukiwania swojej tożsamości.

 

Maciej Taranek w Tajnych Kompletach

Wydarzenia

Spotkanie z młodym wrocławskim poetą nominowanym do Silesiusa w kategorii debiut, którego naprawdę warto poczytać i posłuchać. Właśnie ukazał się jego debiutancki tomik "Repetytorium", możecie go znać ze slamów, konkursu Skrzynka na wiersze Biura Literackiego, którego jest laureatem, a także ze sceny literackiej na Slot Art Festiwalu w Lubiążu w 2013.

 

Społeczne finansowanie książki poetyckiej

Wydarzenia

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza oraz księgarnie Tajne Komplety ruszają z nowym pomysłem na finansowanie książek poetyckich i niszowych. Na portalu PolakPotrafi.pl, opierającym się na zasadach społecznego finansowania, rzuciliśmy na pierwszy ogień "Wyrazy uznania" Piotra Janickiego.

 

Spotkanie z Klarą Nowakowską, Karolem Maliszewskim i Jackiem Bierutem

Wydarzenia

18.02.2014 godzina 19.00 – Spotkanie autorskie z Klarą Nowakowską, Karolem Maliszewskim i Jackiem Bierutem w Księgarni Tajne Komplety (Wrocław, Przejście Garncarskie 2)

 

Spotkania w Tajnych Kompletach

Wydarzenia

Wrocławska księgarnia zaprasza na spotkanie z Jurijem Zawadzkim, a także na wydarzenie z cyklu Seryjni poeci.

 

Nowy tomik Klary Nowakowskiej

Nowości

Nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza ukazała się kolejna książka wrocławskiej autorki - "Niska rozdzielczość". Zawiera wiersze, nad którymi pracowała jeszcze przed wydaniem "Ulicy Słowiańskiej".

 

Barbara Toruńczyk we Wrocławiu

Wydarzenia

Fundacja Zeszytów Literackich i księgarnia Tajne Komplety z Wrocławia zapraszają na spotkanie z Barbarą Toruńczyk, promujące książkę "Z opowieści środkowoeuropejskich" z przedmową Timothy'ego Snyders.  

 

Spotkanie z autorami książki "Andrzej Wajda. Podejrzany"

Wydarzenia

Narodowe Centrum Kultury zaprasza do Księgarni "Tajne komplety" we Wrocławiu (Przejście Garncarskie 2) we wtorek, 19 listopada o godz. 18.00 na spotkanie z autorami książki "Andrzej Wajda. Podejrzany" Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko.  

 

Salon Nagrody Literackiej Angelus w Tajnych Kompletach

Księgarnie

Od poniedziałku do soboty Cafe Księgarnia Tajne Komplety gościć będzie nominowanych autorów do tegorocznej nagrody Angelus.

 

Spotkania z nominowanymi dp Angelusa

Wydarzenia

Zapraszamy na spotkania z pisarzami nominowanymi do Nagrody Literackiej Europy Wschodniej. Do Wrocławia zawitają m. in. Szczepan Twardoch, Oksana Zabużko czy György Spyro.

 

Tomasz Różycki w Tajnych Kompletach

Wydarzenia

W czwartek 26 września o godz. 18:00 w Tajnych Kompletach pojawi się Tomasz Różycki; będzie rozmawiał z Marcinem Kurkiem o swojej najnowszej książce, "Tomi. Notatki z miejsca postoju".

 

Czwartek Literacki w Tajnych Kompletach

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza na 1043 Czwartek Literacki, który odbędzie się 19 września (tradycyjnie w czwartek) o godzinie 18 w Café Księgarni Tajne Komplety, ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław. Gościem wieczoru będzie Stanisław Pasternak, jeden z nestorów wrocławskiego środowiska literackiego. Spotkanie poprowadzi Henryk Wolniak. Panowie porozmawiają o dawnej i nowszej prozie autora oraz o tym, czy istnieje (per analogiam do literatury marynistycznej)...

 

Ogarnąć Rosję, ogarnąć literaturę

Wydawnictwa

Literacki czwartek we Wrocławiu. Przełamuje się martwy sezon wakacyjny, dwa spotkania wokół książek jednego dnia, prawie w tym samym czasie. Nie rozdwoję się, ale mogę spróbować zobaczyć jak najwięcej.

 

Zapraszamy na 1042 Czwartek Literacki

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza na 1042 Czwartek Literacki, który odbędzie się 22 sierpnia (tradycyjnie w czwartek) o godzinie 18 w Café Księgarni Tajne Komplety, ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław. Gościem wieczoru będzie Stanisław Karolewski, nowe ale już głośne nazwisko w światku wrocławskiej literatury. Spotkanie poprowadzi Jacek Inglot. Porozmawiamy między innymi o tym, jak zorganizować sobie debiut i co to dzisiaj znaczy być pisarzem wrocławskim....

 

Literatura na falach

Wydarzenia

Zapraszamy na statek Rity Baum i Tajnych Kompletów podczas Podwodnego Wrocławia. 29.06.2013 sobota - RZEKA ODRA - PRZYSTAŃ KARDYNALSKA (OSTRÓW TUMSKI). Statek Gucio - literatura za burtą.

 

Wrocławskie spotkanie wokół "Vida Local" Tomasza Pułki

Wydarzenia

20 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie wokół debiutu prozatorskiego Tomasza Pułki pt. "Vida Local" do wrocławskich Tajnych Kompletów. Udział wezmą: Marcin Czerwiński, Łukasz Podgórni, Arkadiusz Wierzba, Ilona Witkowska i Przemysław Witkowski.

 

Marcin Świetlicki w Tajnych Kompletach z nową książką poetycką

Księgarnie

Wydawnictwo EMG i café księgarnia Tajne Komplety zapraszają na spotkanie z Marcinem Świetlickim, które będzie promować jego nowy, długo oczekiwany tom poetycki "Jeden".

 

Cegła w pieczątkach

Wydarzenia

22 lutego będzie miał swoją premierę nowy, 24., numer Magazynu Literackiego "Cegła".

 

Premiera książki Klary Nowakowskiej w Tajnych Kompletach

Wydarzenia

Wrocławska księgarnia Tajne Komplety zaprasza 24 listopada o godz. 18.00 na promocję książki "Ulica Słowiańska" wydanej przez Fundację im. Tymoteusza Karpowicza.

 

Spotkania z autorami nominowanymi do Angelusa w Tajnych Kompletach

Wydarzenia

18-20 października pisarze nominowani do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus będą spotykali się z czytelnikami w Księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu.

 

Tajne Komplety Nowe Horyzonty - Księgarnia Filmowa

Księgarnie

Popularna wrocławska księgarnia Tajne Komplety otwiera się na film. Zapraszamy do naszego nowego punktu na parterze w Kinie HeliosNH przy ul. Kazimierza 19a/21 .

 

Kiermasz książek filmowych - w "Tajnych kompletach"

Księgarnie

Uwaga uwaga Kinożercy, Księgarnia Tajne Komplety ma dla Was kapitalny kąsek. Od 20.07 we wrocławskim rynku przy ul. Przejście Garncarskie 2 przed księgarnią zorganizujemy dla Was „Kiermasz książek filmowych i kultowych filmów na DVD”.

 

Tajne komplety zapraszają na wieczór autorski Gabriela Leonarda Kamińskiego

Księgarnie

Książnica Pomorska, szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego oraz księgarnia Tajne komplety zapraszają na wieczór autorski Gabriela Leonarda Kamińskiego promujący zbiór opowiadań "Pan Swen albo wrocławska Abrakadabra".

 

Zaproszenie na 1037 Czwartek Literacki

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza 21 czerwca (czwartek) o godzinie 18.00 do księgarni Tajne Komplety (ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław) na 1037 Czwartek Literacki. Gościem wieczoru będzie Ernest Dyczek. Spotkanie poprowadzi Andrzej Goworski.

 

Dzień Literatury w Tajnych Kompletach

Księgarnie

Już po raz drugi zapraszamy do wrocławskich Tajnych Kompletów na literackie uruchomienie wiosny. Na 21.03 zaplanowaliśmy blok apetycznych wydarzeń związanych z literaturą i krytyką.

 

Piotr Macierzyński w Tajnych Kompletach

Zapraszamy w imieniu organizatorów na wieczór autorski Piotra Macierzyńskiego do wrocławskiej księgarni Tajne Komplety w piątek, 2 marca o godz. 18.00. Poeta wydał w 2011 nakładem Korporacji Ha!art tom „Antologia wierszy ssmańskich”. Spotkanie poprowadzi Przemysław Witkowski.

 

Spotkania autorskie Piotra Sommera

Piotr Sommer spotka się z czytelnikami w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w związku z opublikowaniem w poznańskiej serii Mariusza Grzebalskiego zmienionego wydania jego "Wierszy ze słów" (2012).

 
 

Pierwszy rok Tajnych Kompletów

Księgarnie

W sobotę 15 października księgarnia wrocławska "Tajne Komplety świętują swoje pierwsze urodziny.

 

Bożena Umińska-Keff w Tajnych Kompletach

Bożena Umińska-Keff, autorka "Utworu o Matce i Ojczyźnie" wystawionego przez Jana Klatę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, będzie gościem prof. Mirosławy Nowak-Dziemianowicz i dr. Pawła Rudnickiego z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.    

 

Tajne Komplety zapraszają na święto poezji

21 marca: Światowy Dzień Poezji. Tak ustaliło UNESCO. Poezja niewiele ma już wspólnego ze świętem, jeśli już, to są to raczej święta ruchome i ciche. Jednak spróbujmy ten dzień obejść, niekoniecznie dookoła, niekoniecznie cicho. Fundacja im. Karpowicza udostępni tego dnia scenę i mikrofon wszystkim, którzy zechcą przeczytać swój wiersz głośno, nawet bardzo głośno.

 

Nowy nr Magazynu Cegła - Kalendarz 2011

Najnowszy numer magazynu "Cegła" został wydany w formie kalendarza na 2011 r.  

 

Makłowicz w Tajnych Kompletach

Czy istnieje autor, którego pisaniu towarzyszy uczucie głodu? Odpowiedź na to pytanie okazuje się rozbrajająco prosta, a poznać można ją już w piątek, 3 grudnia podczas spotkania autorskiego Roberta Makłowicza, które poprowadzi prof. Leszek Pułka. Wydawnictwo Czarne zaprasza do Tajnych Kompletów w ramach wydarzeń towarzyszących WPDK na smakowitą schadzkę z gawędziarzem, mistrzem kuchni i pisarzem prima sort.

 

Otwarcie Tajnych Kompletów!

Już w piątek, 15 października oficjalne otwarcie Tajnych Kompletów w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Co się zmieniło od konferencji prasowej, która odbyła się 30 września?

 

Tajne komplety na wrocławskim rynku

Księgarnie

30 września o godzinie 17 odbyła się konferencja prasowa poświęcona Tajnym kompletom – nowej księgarni znajdującej się na wrocławskim rynku przy Przejściu Garnacarskim 2.

 

Tajne Komplety – nowa księgarnia na wrocławskim rynku

Księgarnie

Tajne Komplety. Księgarnia Partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej – pod taką nazwą Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza od pierwszej połowy października 2010 roku będzie prowadzić nową księgarnię na wrocławskim rynku.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.