RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Kern. Wiersze dla dzieci z nagrodą DOBRE STRONY 2016!

W piątek wieczorem podczas uroczystego Wieczoru Laureatów 7. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2016”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwa Wytwórnia z Warszawy.

 

Wyniki konkursu 'A to moja bajka właśnie...' 2016

Jury przyznało nagrody w ogólnopolskim konkursie „A to moja bajka właśnie"…który towarzyszy 7. Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony:

 
 

Dziś startują targi książki dla dzieci w Bolonii

Przez kolejne cztery dni (4-7 kwietnia) będzie można wziąć udział w Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci. Impreza ta odbędzie się w Bolonii, która przez te kilka dni stanie się światową stolicą książek dla dzieci. Tegorocznym gościem honorowym targów są Niemcy.

 

Szanghaj czeka na polskich ilustratorów!

Uwaga, uwaga! Po długiej (i mamy nadzieję, że owocnej) wizycie organizatorów China Shanghai International Children's Book Fair na naszym stoisku na targach w Pekinie mamy interesującą propozycję dla młodych polskich ilustratorów.

 

Matras na Tere-Fere!

1 i 2 sierpnia, podczas targów Tere-Fere w domu towarowym Mysia 3 w Warszawie Matras pojawi się z propozycjami dla dzieci: książek, artykułów papierniczych, gier i kolorowanek.

 

„Wróg” z nagrodą DOBRE STRONY 2015!

W czwartek wieczorem podczas uroczystego Wieczoru Laureatów 6. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2015”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwa Zakamarki z Poznania. Jury spośród pięciu nominowanych tytułów wybrało książkę poruszającą temat wojny.

 

Autorzy wydawnictwa Wilga na Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Wydawnictwo Wilga zaprasza na 6. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY - 28 – 31 maja 2015. Wrocławskie Centrum Kongresowe / Hala Stulecia., ul. Wystawowa 1, Wrocław, stoisko 21.

 

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony w dobrym miejscu we Wrocławiu

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od wrocławskiego święta młodych i najmłodszych czytelników. Już tradycyjnie na przełomie maja i czerwca odbędą się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

 

Targi Książki dla Dzieci w Bolonii

Dziś rozpoczyna się Bologna Fiera del Libro per Ragazzi, czyli największe targi książki poświecone wyłącznie książkom dla dzieci. W dodatku te najważniejsze w świecie książki dziecięcej mają już 50 lat!

 

„Na wysokiej górze” z nagrodą DOBRE STRONY 2014!

W czwartek wieczorem podczas Koncertu Galowego 5. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2014”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwo Miejskiego Posnania. Jury spośród pięciu nominowanych tytułów wybrało wydaną w Poznaniu książkę „Na wysokiej górze” Krystyny Miłobędzkiej i Iwony Chmielewskiej.

 

5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży - program

Wielkimi krokami zbliżają się 5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”! W tym roku targi odbędą się w dniach 29 maja - 1 czerwca 2014 r. Lokalizacja: Dworzec Wrocław Główny (ul. J. Piłsudskiego 105). Goście: Eva Susso i Asa Lind, Lidia Miś, Ida Pierelotkin, Waldemar Cichoń, Ewa Kozyra-Pawlak i inni!

 

5. edycja Dobrych Stron na Dworcu Wrocław Główny!

Już po raz piąty na przełomie maja i czerwca odbędzie się we Wrocławiu święto młodych miłośników książek. Tegoroczna edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy pracują nad atrakcyjnym programem wydarzeń adresowanych do dzieci i młodzieży, a cała impreza odbędzie się w nowym miejscu - na Dworcu Wrocław Główny!

 

Targi Książki dla Dzieci w Bolonii

Wczoraj rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii. Targi odbywają się już po raz pięćdziesiąty pierwszy

 

Ładnie, kolorowo, zabawnie, interesująco - za nami 3. edycja Targów Książki dla Dzieci w Krakowie

Tysiące bohaterów literackich, setki niezapomnianych zabaw, trzy magiczne trasy wiodące do niezwykle bogatego świata książek dla najmłodszych oraz tłumy czytelników przy stoiskach! Za nami 3. edycja krakowskich Targów Książki dla Dzieci – zakończona sukcesem mierzonym przede wszystkim zadowoleniem rodziców, opiekunów i ich podopiecznych.

 

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan… - Zapraszamy na 3. Targi Książki dla Dzieci

Krakowskie Targi Książki dla Dzieci zapraszają już 7 czerwca dzieci wraz z rodzicami na trzecią ich edycję dziecięcych targów

 

Już w piątek czas wielkiej mobilizacji

3. Targi Książki dla Dzieci zapraszają już 7 czerwca do pawilonów na Centralną 41A na fantastyczną zabawę z książkami

 

Targi Książki dla Dzieci w Krakowie 7-9 czerwca

Targi przybliżają najmłodszym świat literatury, rodzicom pokazują, jak barwny i bogaty w wartościowe treści jest polski rynek książki dla dzieci.

 

Miniprzewodnik po 3. Targach Książki dla Dzieci

3. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie, które rozpoczynają się za niespełna dwa tygodnie prezentują "Miniprzewodnik" po targach

 

"Dobre Strony" - 4. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

Prezentujemy program 4. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży "Dobre Strony", który już od czwartku będzie gościł na wrocławskim Rynku:

 

Dobre Strony pełne niespodzianek!

Końcówka maja we Wrocławiu będzie należeć do dobrej literatury i jej młodych czytelników. Od 23 do 26 maja w stolicy Dolnego Śląska odbędą się DOBRE STRONY – Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży.

 

Pięć tytułów, trzy wydawnictwa! Znamy nominacje w konkursie Dobre Strony 2013

Jury pod przewodnictwem Joanny Papuzińskiej wyłoniło pięć książek nominowanych do tytułu DOBRE STRONY 2013.

 

Co łączy muzea, planszówki i robotykę z książkami?

3. Targi Książki dla Dzieci przypominają o tym, iż młody czytelnik zostanie w barwny świat muzealnych ekspozycji. Oprócz tego może wziąć udział w warsztatach robotyki i w przerwie zagrać w turnieju gier planszowych.

 

3. Targi Książki dla Dzieci spieszą donieść

3. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie spieszą z najnowszymi informacjami dotyczącymi atrakcji na kolejnej odsłonie krakowskiej imprezy:

 

3. Targi Książki dla Dzieci - czy pozwolisz, aby Cię to ominęło?

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na 3. Targi Książki dla Dzieci do Krakowa:

 

Spotkaj się z Cecylką Knedelek w Poznaniu!

Jeśli chcesz posłuchać opowiastek o Cecylce Knedelek, pomóc psotnej gąsce połykać literki, wpisać się do Księgi Przyjaciół Starego Knedelkowa, wziąć udział w konkursie „Dobre maniery Cecylki Knedelek”, wygrać pluszową gąskę, wspaniały zegar, Cecylkowe książki – przyjdź, przyjedź lub przyleć na Targi Książki w Poznaniu.

 

3. Targi Książki Dla Dzieci w Krakowie

Przygotowania do 3. edycji Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (7-9.06.2013 r., Kraków) nabierają rozpędu. Lokomotywa stanie się ważnym elementem imprezy. I to dosłownie. Podczas wydarzenia odbędzie się bowiem konkurs na NAJDŁUŻSZĄ LOKOMOTYWĘ złożoną z jak największej liczby przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

 

3. Targi Książki dla Dzieci, 7-9 czerwca 2013, Kraków

Trzy dni w krainie wyobraźni, czyli ruszyły przygotowania do 3. Targów Książki dla Dzieci, 7-9 czerwca 2013 r., Kraków

 

Święto małych czytelników - znamy termin 3. edycji Targów Książki dla Dzieci

Ruszyły przygotowania do 3. Targów Książki dla Dzieci 7-9 czerwca 2013 r., Kraków

 

Najlepsza książka na wakacje czyli krakowski finał konkursu „Najlepsza książka na lato” – edycja 2012

Wydawnictwa

Podczas II Targów Książki dla Dzieci poznaliśmy najlepsze książki na wakacyjny wypoczynek, beztroskie leżenie na plaży czy medytacje na szczycie góry. Tym samym kolejna edycja konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na lato” pozwoliła wyłonić pasjonujące nowości, bez lektury których lato straciłoby swój blask.  

 

Tłumy najmłodszych czytelników przy książkach

To wyjątkowe Targi. Inne od wszystkich. Zamiast przewodnika targowego – uczestnicy korzystają z Magicznej Mapy Skarbów, zamiast tłoku przy stoiskach - szerokie alejki i tłumy zadowolonych rodziców.

 

Jedność na Targach Książki dla Dzieci w Krakowie

  Tym razem Dzień Dziecka potrwa wyjątkowo trzy dni! Sprawcą przyjemnego zamieszania są Targi w Krakowie, które po raz drugi zorganizują Targi Książki dla Dzieci.

 

EGMONT na II Targach Książki dla Dzieci w Krakowie

Wydawnictwo Egmont Polska serdecznie zaprasza wszystkich młodych czytelników wraz z opiekunami do odwiedzenia swojego stoiska nr 68. Na zwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji, a książki podczas Targów będą podpisywać autorzy związani z wydawnictwem.

 

2. Targi Książki dla Dzieci - Bajkowe derby

Bajkowe derby – piłkarze Wisły i Cracovii będą czytać "Koszmarnego Karolka". Dotychczas spotykali się jedynie na sportowych arenach. Tym razem postanowili zmierzyć się w niecodziennej dyscyplinie.  

 

PWM na Targach Książki dla Dzieci

Wydawnictwa

1 czerwca 2012 r. w Krakowie (ul. Centralna 41A) rozpoczną się Targi Książki dla Dzieci. Z okazji tego trwającego 3 dni święta Małych Czytelników Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało wiele atrakcji.

 

2 Targi Książki dla Dzieci - warsztaty dla dzieci z Panem Toti

Z radością informujemy o artefakcie podczas 2 Targów Książki dla Dzieci w Krakowie - książki + dzieci = radosna zabawa. Nowy, polski bohater serii książek dla dzieci - "Pana Toti" poprowadzi warsztaty dla dzieci.

 

2. Targi Książki dla Dzieci - jak przedłużyć Dzień Dziecka?

W tym roku Dzień Dziecka potrwa wyjątkowo trzy dni! Sprawcą przyjemnego zamieszania są Targi w Krakowie, które po raz drugi zorganizują Targi Książki dla Dzieci. Od 1 do 3 czerwca 2012 r. polskie wydawnictwa przybliżą najmłodszym świat literatury, umożliwią spotkanie z ulubionymi pisarzami, sławnymi ilustratorami, ale przede wszystkim pokażą, że czytanie to fascynująca przygoda. Pamiętaj wstęp na Targi jest bezpłatny, zabawa będzie bezbłędna, a możliwość przedłużenia Dnia Dziecka to rzecz...

 

Ko, ko, ko, ko... książka spoko - 2. Targi Książki dla Dzieci

Już za niespełna tydzień rozpoczną się w Krakowie 2. Targi Książki dla Dzieci - 1-3 czerwca 2012.

 

Marcin Pałasz, autor książki Zwłokopolscy, we Wrocławiu

26 maja, w sobotę, o godzinie 12.00, zapraszamy na spotkanie z Marcinem Pałaszem, autorem wciągających i niezwykłych książek "Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika" i wydanych niedawno "Zwłokopolskich" w ramach Targów Książki Dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

 

Konferencja Prasowa_Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Wydarzenia

Koziołek Matołek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Pinokio, Bajarze i postacie z komiksów - barwna parada bajkowa 24 maja otworzy 3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

 

3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY w teatralnej odsłonie

Wydarzenia

Dobre Strony w teatralnej odsłonie. Jeszcze dwa tygodnie dzielą nas od wielkiej bajkowej parady otwierającej 3.Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

 

W czerwcu 2. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie (1-3 czerwca)

Wydarzenia

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda – słowa wakacyjnej piosenki idealnie pasują do formuły tegorocznych Targów Książki dla Dzieci w Krakowie. Bowiem jeszcze nigdy zwiedzanie hali targowej nie było tak pasjonujące i pełne wrażeń jak w tym roku. Co ważne – wstęp na Targi jest bezpłatny.

 

3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY - gra miejska

Wydarzenia

Podczas 3.Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony 24-27 maja 2012 Jaś i Małgosia odkryją wraz z uczestnikami miejskiej gry tajemnice Wrocławia.

 

Wielkie chrupanie książek…na 2. Targach Książki dla Dzieci w Krakowie (1-3 czerwca 2012 r.)

Tego jeszcze nie było! Podczas 2. edycji Targów Książki dla Dzieci zwiedzający będą mogli poznać prawdziwy smak książek. Bo przecież inaczej smakują książki przygodowe –pełne wartkiej akcji, a inaczej opasłe encyklopedie.

 

3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony 24-27 maja 2012 r., Wrocław

Wydarzenia

Bajkopisarze są wśród nas! Trzecia edycja Targów dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony we Wrocławiu 24-27 maja 2012r. pod znakiem konkursów.

 

Targi Książki w Bolonii

Wydarzenia

W poniedziałek, 19 marca rozpoczynają się 49. Targi Książki dla Dzieci w Bolonii. Pierwszego dnia wręczone zostaną nagrody w konkursie BolognaRagazzi Award, które w tym roku trafią również do rąk polskich twórców. Anna Czerwińska-Rydel i Marta Ignerska odbiorą główną nagrodę w kategorii non fiction za książkę "Wszystko gra", wydaną przez Wytwórnię wspólnie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Dlaczego ta książka jest tak ważna wyjaśnia dr Małgorzata Cackowska z Instytutu...

 

2. Targi Książki dla Dzieci - warto wpisać do kalendarza

Wydarzenia

Lubicie czytać, lubicie się bawić odwiedźcie krakowskie 2. Targi Książki dla Dzieci - 01-03.6-2012 - przybliżają najmłodszym świat literatury - rodzicom pokazują, jak barwny jest polski rynek książki dla dzieci - podpowiadają, w co się bawić, gdzie spędzać czas wolny - zapraszają do świata pięknych książek i mądrych zabawek

 

2. Targi Książki dla Dzieci, 1-3 czerwca 2012 Kraków

Wydarzenia

Przyjdź na urodziny Koziołka Matołka - to hasło przewodnie 2. Targów Książki dla Dzieci, Kraków 1-3.06.2012 r.

 

XI Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży zakończone

Wydarzenia

W pawilonie 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 3 - 5 lutego odbyły się najbardziej kolorowe, wesołe i rodzinne spotkania targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży. Wydarzeniu towarzyszyły premiery wydawnicze, ciekawe wystawy, spotkania z autorami, wydawcami i ilustratorami, warsztaty i zabawy dla dzieci.

 

Pegaziki rozdane

Siarczysty mróz nie odstraszył Poznaniaków, którzy gremialnie stawili się na jedenastych już Poznańskich Spotkaniach Targowych. Książka dla Dzieci i Młodzieży. A było co oglądać - ofertę dla milusińskich i młodzież oferowało ponad 50 wystawców, w tym Ezop, Dwie Siostry, Jedność, Media Rodzina, Muchomor, Nasza Księgarnia, Zakamarki, Bajka, Czerwony konik, G&P.

 

Święto książki dla dzieci i młodzieży w Poznaniu - 3 - 5 luty 2012

Wydarzenia

3 lutego 2012 r. rozpocznęły się XI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży. Tysiące wartościowych książek, spotkania z autorami, wydawcami i ilustratorami, premiery wydawnicze, wystawy, warsztaty i zabawy dla dzieci. Te i wiele innych atrakcji czeka na młodych miłośników książek, którzy odwiedzą pawilon 3 MTP w dniach 3-5.02.2012 r.

 
 

EneDueRabe zaprasza na Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu / stoisko 12A

Wydarzenia

W dniach 3-5 lutego zapraszamy serdecznie do Poznania na Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży – znajdziecie nas na stoisku 12A.

 

2. Targi Książki dla Dzieci, Kraków 1-3 czerwca 2012 - przedłużą Dzień Dziecka!

W 2012 r. Dzień Dziecka potrwa wyjątkowo trzy dni! Sprawcą przyjemnego zamieszania są Targi w Krakowie, które po raz drugi zorganizują Targi Książki dla Dzieci. Od 1 do 3 czerwca 2012 r. czołowe polskie wydawnictwa przybliżą najmłodszym świat literatury, umożliwią spotkanie z ulubionymi pisarzami, sławnymi ilustratorami, ale przede wszystkim pokażą, że czytanie to fascynująca przygoda. Premierowa edycja Targów w opinii wystawców i zwiedzających zakończyła się ogromnym sukcesem! Odwiedziło ją...

 

Sukces Akcji "Dzielę się książkami"

Pierwszy etap akcji społecznej portalu Qlturka.pl i Miasta Słów - "Dzielę się książkami" zakończył się prawdziwym sukcesem. Z Targów Książki dla Dzieci w Krakowie przywieziono ponad tysiąc książek - przekazanych przez dzieci i wydawców.

 

Ogromne zainteresowanie Targami Książki dla Dzieci w Krakowie

Kilkanaście tysięcy osób, głównie rodziców z dziećmi odwiedziło Targi w Krakowie, by wziąć udział w trzydniowych Targach Książki dla Dzieci. 101 wystawców, ponad 418 godzin programu towarzyszącego, nowości książkowe, spotkania z ulubionymi autorami, gry i zabawy dla najmłodszych -- tak wyglądała premiera literackiego święta najmłodszych czytelników, które udowadnia, że z kulturą dla dzieci wcale nie jest tak źle!

 

Rozstrzygnięcie plebiscytu "Książka przyjazna dziecku" na Targach Książki dla Dzieci!

Celem konkursu jest wyłonienie i promocja książek najbardziej przyjaznych dzieciom – mądrych, pięknych i gwarantujących komfort czytania. Ocenie będą podlegać wartości literackie, graficzne, wychowawcze i ekologiczne poszczególnych tytułów. Preselekcji dokonają eksperci zasiadający w Jury, którzy reprezentują wymienione obszary i gwarantują swą wiedzą i doświadczeniem wiarygodny wybór zwycięskich tytułów.

 

Akcja społeczna "Dzielę się książkami"

Wydarzenia

W imieniu organizatorów zapraszamy na I edycję akcji społecznej "Dzielę się książkami" portalu Qlturka.pl i Miasta Słów już w najbliższy weekend w Krakowie.

 

Dobre Strony

Wydarzenia

Wczoraj skończyły się Wrocławskie DOBRE STRONY – ogólnopolskie targi książki dla dzieci i młodzieży.Rynek tonął w bajkach i molach książkowych, a najmłodsi świętowali kilkudniowy Dzień Dziecka z Dobrymi Stronami, który trwał aż do niedzieli, 29 maja.

 
 

W Krakowie powstanie kilkunastometrowa książka dla dzieci!

Wydarzenia

Kartonowe miasto, gigantyczne gry planszowe, wspólne ilustrowanie najdłuższej, kilkunastometrowej książki podróżniczej oraz ogromny plac zabaw na terenie hali targowej – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników I edycji Targów Książki dla Dzieci w Krakowie, które odbędą się od 3 do 5 czerwca 2011r. na terenie Targów w Krakowie.

 

Targi Książki dla Dzieci 3 -5 czerwca 2011

Wydarzenia

Już dzisiaj rozpocznie się premierowa edycja Targów Książki dla Dzieci, które odbędą się w Krakowie, w dniach 3-5 czerwca.

 

Targi Książki dla Dzieci - Czytaj i baw się w Krakowie!

Wydarzenia

Co warto czytać dzieciom? Jak mądrze bawić się z najmłodszymi ? Jak sprawić by dzieci polubiły literaturę? – odpowiedzi szukaj od 3 do 5 czerwca na Targach Książki dla Dzieci!

 

Wystawy ilustracji na Targach Książki dla Dzieci w Krakowie, 3-5 czerwca.

Wydarzenia

„Pan Toti - jak powstaje ilustracja” wystawa ilustracji do serii książek „Pan Toti” autorstwa Sorn Gary. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie, 3-5 czerwca.

 

Wystawy ilustracji na Targach Książki dla Dzieci w Krakowie, 3-5 czerwca. (kopiuj 1)

Wydarzenia

„Pan Toti - jak powstaje ilustracja” wystawa ilustracji do serii książek „Pan Toti” autorstwa Sorn Gary. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie, 3-5 czerwca.

 

Targi Książki dla Dzieci, Kraków 3-5 czerwca 2011- Czytaj i baw się!

Wydarzenia

Przygotowania do krakowskich Targów Książki dla Dzieci, które odbędą się w dniach 3-5 czerwca 2011 r., idą pełną parą. Z tygodnia na tydzień wzrasta liczba wystawców.

 

Akcja społeczna „Dzielę się książkami”

Wydarzenia

O tym, że warto czytać dzieciom i z dziećmi, że kontakt z książką wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny i społeczny, uwrażliwia na kulturę i sztukę, wiemy już chyba wszyscy. Oferta wydawnicza jest bardzo szeroka i na pewno może zaspokoić wszelkie potrzeby, pod warunkiem jednak, że w jakiś sposób dotrze do odbiorcy, czyli małego czytelnika.

 

Święto literatury dziecięcej i młodzieżowej!

Już w maju (26-29.05.2011 r.) ruszają we Wrocławiu DOBRE STRONY - Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży. Druga edycja jednego z największych wydarzeń literackich w kraju, dedykowanego młodszym czytelnikom, zaktywizuje setki moli książkowych Dolnego Śląska. W samym sercu miasta, na wrocławskim Rynku rozstawi się namiot z książkami i atrakcjami towarzyszącymi. Prócz zapachu książek, nad Wrocławiem unosić się będzie także aromat czekolady. Odbędzie się mnóstwo spotkań autorskich, warsztatów...

 

Polskie sukcesy w Bolonii

Wydarzenia

Wczoraj w Bolonii rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci. Pierwszy dzień przyniósł Polakom spory sukces: czwórka polskich ilustratorów - Iwona Chmielewska, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, a także Gabriela Cichowska - odebrała prestiżowe Bologna Ragazzi Award.

 

Targi Książki dla Dzieci w Krakowie, 3-5 czerwca 2011

Wydarzenia

Najlepsze książki, najpopularniejsi autorzy, najciekawsze gry i zabawy! Rozbudowany program towarzyszący dla rodziców i najmłodszych czytelników!

 

Już dzisiaj święto książki! Dzień Dziecka z "Dobrymi Stronami"

Wydarzenia

Już dzisiaj startują "Dobre strony" – ogólnopolskie targi książki dla dzieci i młodzieży! Dzień Dziecka można więc świętować już od piątku przez cały weekend. Szykuje się sporo bajkowych podróży i smakowitych warsztatów

 

Wrocław - Dobre Strony książek - program wydarzeń

We Wrocławiu, w dniach od 28 do 30 maja, ruszy pierwsza edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży - Dobre Strony.

 

Dobre Strony książek we Wrocławiu

We Wrocławiu, w dniach od 28 do 30 maja, ruszy pierwsza edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży - Dobre Strony.

 

Bolonia: najważniejsze targi książki dla dzieci

Rynek zagraniczny

Targi Książki dla Dzieci w Bolonii to najważniejsze międzynarodowe wydarzenie rynku wydawniczego dla dzieci. Do Bolonii przyjeżdżają wydawcy, agenci literaccy, autorzy, ilustratorzy i tłumacze literatury dla dzieci, targi odwiedzają również producenci filmowi i telewizyjni oraz producenci zabawek edukacyjnych. W tym roku targi odbywają się już po raz 47. i trwają od 23 do 26 marca. W tym roku gościem honorowym jest Słowacja.

 

Pegaziki dla Wilkonia i Polskiej Sekcji IBBY

Nagrody

W niedzielę zakończyły się kolejne IX Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży. Podczas uroczystości otwarcia wręczono doroczne nagrody - Pegaziki.

 

Od 19 do 21 lutego w Poznaniu - Święto Książki dla Dzieci i Młodzieży

Wydarzenia

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji targów Książka dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w dniach 19-21 lutego 2010 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.