RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

O przekraczaniu, a nawet przełamywaniu różnych granic

Internet

Nowe technologie wiele zmieniły: poszerzyły granice książki, dodały jej konkurentów, jednocześnie ułatwiły i utrudniły życie czytelnikom. Pewne jest także, ze dostarczyły nowych tematów badaczom. Ale też tych badaczy zbliżyły: zarówno jeśli chodzi o możliwość kontaktów, jak i nowe pola badawcze - interesujące dla wszystkich, bez względu na język i specyfikę lokalnego rynku.

 

Kim jest polski czytelnik ebooków?

Wydarzenia

Typowy nabywca ebooka to młoda, aktywna zawodowo osoba, mieszkaniec dużego miasta województwa mazowieckiego, małopolskiego, śląskiego lub wielkopolskiego. Najczęściej po studiach, w wieku 25-44 lat, która średnio kupuje od 1 do 3 ebooków miesięcznie. Takie wnioski płyną z sondy zrealizowanej przez firmę Virtualo – dystrybutora książek elektronicznych.

 

Jak przebiegała ewolucja e-czytania - rozwój technologii E Ink

Internet

W XXI wieku ceni się wygodę. Nowoczesne gadżety mają za zadanie nie tylko sprawnie działać, ale także zapewniać użytkownikom komfort. Dziś przedkładamy wielozadaniowe smartfony nad dawne telefony komórkowe z klawiaturą, kupujemy telewizory, które stają się domowym centrum wszelkiej rozrywki i zaczynamy coraz częściej korzystać z czytników e-booków.

 

Książka, a technologia - Booktrack - soundtracki do książek

Internet

Czytając książkę, zapewne niejednokrotnie wyobrażałeś sobie przedstawiony w niej świat. Plastyczne opisy nigdy nie oddadzą jednak tego, co wyraża dźwięk. Co innego przeczytać o szumiącym morzu lub startującym śmigłowcu, a co innego usłyszeć opisywane odgłosy.    

 

Oficyna IMPULS poleca: Technogie informacyjne, edukacja, gospoadarka i to wszystko w kotekscie glokalizacji

Nowości

Jedną ze specjalności Wydawnictwa Naukowego „Impuls” są publikacje poświęcone edukacji pojętej jako proces, a także edukacji usytuowanej w szerokim kontekście kulturowym: najnowsze zdobycze współczesnej technologii i postępująca cyfryzacja to dwa czynniki stale determinujące kształt i treść naszych książek.

 

Dzieci w erze nowych technologii. Czy i jak czytają?

Świat zmienia się w błyskawicznym tempie. Dzieci urodzone w erze początków Internetu świętują swoje 18stki. Czy w dobie rewolucji cyfrowej dzieciaki lubią czytać? Czy książka ma szansę wygrać z interaktywnymi mediami?

 

Cyfrowa szkoła - rzeczywistość czy kwestia przyszłości?

Wydarzenia

Nowoczesna szkoła potrafi z sukcesem wykorzystywać technologie cyfrowe, pozwalając nauczycielom uczyć efektywniej i bardziej angażować uczniów.

 

E-booki to tylko 2 proc. całego rynku książki

Wydarzenia

W 2012 r. rynek książki elektronicznej w Polsce był wart 50 mln zł, a rok wcześniej 26 mln zł. Cały rynek księgarski w naszym kraju jest szacowany na 2,7 mld zł - twierdzi Puls Biznesu.

 

III edycja studiów edytorskich we Wroclawiu

Wydarzenia

Zapraszamy w imieniu Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na III edycję Studiów Podyplomowych Nowe technologie w edytorstwie.  

 

Portugalczycy i Czesi z polskimi zabezpieczeniami ebooków

Internet

Poznańska firma Legimi, dostawca innowacyjnych technologii dla branży cyfrowych publikacji, podpisała pierwsze umowy z zagranicznymi kontrahentami.

 

Pierwsza książka zapisana w DNA!

Wydarzenia

Zespół naukowców Akademii Medycznej Harvardu zaprezentował nowy sposób przechowywania danych przy wykorzystaniu kodu DNA. Po raz pierwszy w historii za pomocą kodu genetycznego "zarchiwizowano" książkę.

 

Biblioteka bardziej mobilna

Biblioteki

Współczesne systemy informatyczne oferują coraz lepsze narzędzia czytelnikom. W ramach projektu MAK+ powstała aplikacja o nazwie „Czytelnik” umożliwiająca korzystanie z zasobów bibliotek poprzez urządzenia przenośne typu iPhone i iPad.

 

Oferta Uniwersytetu Wrocławskiego - Nowe technologie w edytorstwie

Wydarzenia

Uniwersytet Wrocławski informuje, że w ramach realizowanego projektu „Nowa oferta edukacyjna Uniwersytetu Wrocławskiego odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego do lutego 2012r. trwa nabór na Studia Podyplomowe: Nowe technologie w edytorstwie.    

 

Seminarium: Nowe technologie dla Wydawców na Tragach Książki w Krakowie

Magazyn Wydawca, Sekcja Poligrafów SIMP, firma 7bulls.com oraz Targi Książki w Krakowie zapraszają na seminarium "Nowe technologie dla Wydawców".

 

Seminarium dla wydawców: "E-booki – wpływ nowych technologii na proces wydawniczy i funkcjonowanie wydawnictw

Wydarzenia

Studium Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na seminarium dla wydawców E-BOOKI – wpływ nowych technologii na proces wydawniczy i funkcjonowanie wydawnictw.

 

Multimedialny powrót do szkoły z UPC Polska

Internet

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, z myślą o rozwoju od najmłodszych lat, UPC Polska stworzyło szereg inicjatyw, które pozwolą dzieciom samodzielnie albo z pomocą rodziców bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii.

 

Społeczeństwo informacyjne potrzebuje wsparcia rządu

Wydarzenia

Nowoczesne technologie informacyjne i telekomunikacyjne są współcześnie strategicznym elementem stymulującym wzrost gospodarczy oraz zatrudnienie. Business Center Club alarmuje - społeczeństwo informacyjne w Polsce potrzebuje wsparcia rządu.

 

Nowe technologie w nauczaniu i uczeniu się - konferencja prasowa 30.05., godz. 10.00

Wydawnictwa

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz Wydawnictwo Pearson Longman zapraszają na konferencję prasową: Edukacja @ nowy- kierunek.pl. Nowe technologie w nauczaniu i uczeniu się.  

 

E-booki zdominują rynek książki

Wydarzenia

Wydawcy i analitycy rynku uważają, że upowszechnienie e-książek w Polsce to bliska perspektywa. – Zadziała ten sam mechanizm co w USA. Zdecyduje łatwość dostępu do książki na tanim, poręcznym urządzeniu – mówi Łukasz Gołębiewski z "Biblioteki Analiz". – Oferta polskich e-booków może wzrosnąć z 2 nawet do 200 tys. tytułów.

 

2010 to rok e-bookomanii?

Rynek zagraniczny

Rok 2010 przejdzie do historii jako ten, w którym ludzkość pokochała elektroniczne czytanie. Bogactwo możliwości, przed którymi właśnie stają czytelnicy, wzmocni zainteresowanie e-książkami., donosi "Rzeczpospolita".

 

Msza odprawiana przy pomocy iPada? Czemu nie

Rynek zagraniczny

Włoski ksiądz Paolo Padrini stworzył aplikację na iPada, która umożliwia celebrowanie mszy, zastępując tradycyjny mszał w formie książki.    

 

Komputery umieją rozpoznawać sarkazm

Powstał program komputerowy, który wychwytuje w wypowiedziach sarkazm. W swoich ocenach jest dość zbieżny z ocenami ludzi - informuje serwis "New scientist".

 

Nie taki kolejny tekst o iPadzie

Jest nudna bo oderwana od otaczającej nas technologicznej rzeczywistości, a jej czytanie to takie samotne zajęcie… Jednak i ona się zmienia. Wraz z pojawieniem się iPada ta zmiana przyspiesza, bo dzięki niemu - tak jak mobilny internet w przypadku iPhone'a - e-książka wchodzi do świadomości przeciętnego konsumenta. Zanim jednak iPad na dobre zmieni słowo pisane, warto sięgnąć po książkę "Anatomia Władzy" Michała Karnowskiego i Eryka Mistewicza. To ostatnia taka książka… przed...

 

Arrow rozwiąże nasze problemy?

Konsorcjum Arrow przygotowuje wniosek do Komisji Europejskiej dot. projektu ARROW+. Ogólny opis idei projektu zawarty jest w dokumencie "Toward Arrow Plus draft 1.1" i został omówiony między P. Attanasio ( koordynator) i P. Marciszukiem, reprezentującym Polską Izbę Książki.

 

Nagrody za biblioteki XXI wieku

Biblioteki

17 maja obchodzony jest Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego. Z tej okazji, Komitet Obchodów SDSI w Polsce przyznaje Statuetki Społeczeństwa Informacyjnego InfoStat. W tym roku w gronie wyróżnionych znajdują się Jacek Wojnarowski i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Statuetka InfoStat została przyznana nam „za przeniesienie polskich bibliotek w XXI wiek”.

 

E-książki nie trzeba się bać

Wydarzenia

Bogaty blok konferencji wokół nowych technologii na Warszawskich Targach Książki, jak się okazało w drugim dniu księgarskiej imprezy, stwarza przed uczestnikami nie lada dylemat – które spotkanie odwiedzić? Osoby zainteresowane tym tematem muszą wybierać co bardziej łakome kąski. Dlatego też istniała możliwość, aby przegapić spotkanie z Piotrem Kowalczykiem, który opowiadał o rosnącym wpływie e-booków – ale kto nie był, niech żałuje.

 

E-dukacja jest przyszłością

Wydarzenia

Edukacja przy wdrażaniu nowych technologii jest elementem nieodzownym. Dlatego tym bardziej interesująco przedstawiła się 13 maja konferencja o cyfryzacji utworów literackich w procesie dydaktycznym. „E-książka w edukacji” została poprowadzona przez Jarosława Lipszyca, który promował ideę wolnego dostępu do lektur i sposobów promowania tej idei. Jest to o tyle ciekawe, że digitalizacja zbiorów lektur szkolnych czy dzieł klasyków jest kolejnym skutecznym rozwiązaniem, umożliwiającym szereg...

 

Internetowa rewolucja tuż tuż

Internet

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o wspieraniu i rozwoju usług telekomunikacyjnych. Ma ona ułatwić rozwój internetu szerokopasmowego w Polsce oraz przyspieszyć wykorzystanie unijnych pieniędzy.

 

Przyszłość książki: nowe technologie wkraczają do Polski

Rynek zagraniczny

Jeszcze parę dni temu pisaliśmy o tym, że po desancie e-booków, a właściwie e-czytników, czeka nas prawdziwa rewolucja - książki w trójwymiarze - a na horyzoncie pojawiają się już dużo bardziej innowacyjne i rewolucyjne technologie, przy których książki 3D to po prostu, nie ma się co oszukiwać, pryszcz.

 

E-booki to tylko zabawki. Nadchodzą książki 3D?

Wydarzenia

Filmy, gry wideo, a teraz książki? Technologia 3D, niesiona sukcesem "Avatara", może wkroczyć pod strzechy. Jak w przypadku każdej nowej technologii, nie stanie się to jednak od razu.

 

Książka w kryzysie. Parę zimnych słów na wiosnę

Rynek zagraniczny

Wiosna coraz bardziej oczywista. Czuć ją już nawet nie coraz bardziej, nawet nie coraz mocniej - bo czuć ją pełną, proszę wybaczyć, gębą. Nieodwołalnie i bezsprzecznie. Więc w zasadzie powinien nas wszystkich opanować zbiorowy entuzjazm, a zima odejść winna do lamusa, prawda?

 

W Polsce błyskawicznie pojawia się konkurencja dla iPada

Wydarzenia

iPad nie ujrzał jeszcze światła dziennego a konkurencyjny rynek czytników rozgrzewa się do czerwoności. Wprowadzony na rynek jako pierwszy czytnik eClicto otrzymał właśnie konkurencję. Do oferty dystrybucyjnej sieci Komputronik weszły 4 modele czytników: iriver Story, BeBook One, BeBook Mini oraz Vedia Digital EBook.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.