RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® otwarte. Podsumowanie I dnia.

Święto wszystkich czytelników dziś oficjalnie wystartowało w Krakowie. Punktualnie o godzinie 12:00, krakowskim hejnałem uroczyście zainaugurowano Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®. Na uczestników jubileuszowej, 20tej edycji czekało ponad 700 wystawców z 25 krajów świata oraz równie liczne atrakcje towarzyszące. Gościem honorowym tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie jest Izrael.

 

Podsumowanie Festiwalu dla Dzieci 2016

Cztery miasta, 32 dni i ponad pięćdziesięciu gości! Festiwal Literatury dla Dzieci 2016 właśnie dobiegł końca. Za nami miesiąc pełen emocji i najlepszej literatury. W blisko 150 wydarzeniach wzięło udział ponad osiem tysięcy dzieci.    

 

7. Warszawskie Targi Książki za nami

Tegoroczne 7. Warszawskie Targi Książki i towarzyszące im 10. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA odbyły się w dniach 19-22 maja na PGE Narodowym.

 

Literackie ostatki

Wydarzenia

Izabella Adamczewska pisze o podsumowaniu literackim roku 2015, które w Małej Literackiej w Teatrze Nowym w Łodzi pokusili się krytycy literaccy: Justyna Sobolewska, Michał Nogaś, Adam Poprawa i Maciej Robert.

 

Podsumowanie roku przez wydawnictwo Czarne

Wydawnictwa

Ten rok był szczęśliwy nie tylko dla Wydawnictwa Czarne, ale także dla reportażu – Swietłana Aleksijewicz otrzymała Literacką Nagrodę Nobla.

 

Najważniejsze wydarzenia rynku literacko-wydawniczego w Polsce w 2015 roku

Miniony rok był ze wszech miar udany dla branży literacko-wydawniczej. Pomimo iż krytycy (Dariusz Nowacki) narzekają na to, że polska literatura współczesna dała się zepchnąć na "margines", a także odnotowują małą ilość ważnych debiutów, to myślę, że tłumy czytelników wypełniających obiekty targowe świadczą o czymś zupełnie innym.

 

50 000 osób odwiedziło 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek!

6 grudnia zakończyła się dwudziesta czwarta edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu. Impreza trwała od czwartku 3 grudnia do niedzieli. Przez te cztery dni liczba osób, które odwiedziły targi przekroczyła pięćdziesiąt tysięcy.

 

Śląskie Targi Książki - mamy się czym pochwalić

Za nami wyjątkowo udany debiut Śląskich Targów Książki. Ponad 30 tysięczna publiczność, 140 wystawców, 60 autorów, setki relacji w mediach, a także pozytywne opinie wystawców, czytelników i autorów potwierdzają, że Śląskie Targi Książki stały się kolejnym, ważnym miejscem na mapie imprez targowych i plenerów czytelniczych.

 

Radość czytania – za nami 19. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Niewiarygodne, ale tutaj w Krakowie, jak nigdzie indziej, widać ogromną radość wynikającą z zabawy ze słowem pisanym. To mi się podoba, że są tu nie tylko zabawne książki, ale Targi są okazją do przyjemnego przeżycia – słowa prof. Jerzego Bralczyka, gościa 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, doskonale oddają klimat minionych 4 dni w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

 

Za nami Miesiąc Spotkań Autorskich 2015

63 pisarzy z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy, która w tym roku była gościem specjalnym festiwalu. We Wrocławiu właśnie zakończył się prawdziwy maraton spotkań literackich.

 

Tłumy na Big Book Festival. Zakończyła się Trzecia edycja Dużego Festiwalu Czytania!

Zakończył się Big Book Festiwal. Tłumy na spotkaniach z pisarzami. Multimedialna premiera. Zgromadzenie czytających psów

 

6.WTK - Dziękują!

Od 2013 roku gwiazdy muzyczne występujące na Stadionie Narodowym mają wysoko postawioną poprzeczkę – koncerty Depeche Mode i Paula McCartneya przyciągały ponad pięćdziesięciotysięczną publiczność. Rok ten okazał się również przełomowy dla debiutujących na Stadionie Warszawskich Targów Książki – nasza impreza wzbudziła wtedy zainteresowanie 60 tysięcy czytelników. Tegoroczna edycja ustanowiła kolejny rekord – ponad 72.000 gości!

 

Umowa modelowa na przekład literacki – praktyki w Szwecji, Wielkiej Brytanii i w Polsce

Prawo

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury pracuje nad projektem umowy modelowej na przekład literacki, na wzór umów funkcjonujących w wielu innych krajach europejskich, dzięki współpracy lokalnych organizacji tłumaczy i organizacji wydawców.

 

Katalog DC Entertainment w Polsce w ramach Wydawnictwa Egmont

Wydawnictwa

Wydawnictwo Egmont Polska z wielką przyjemnością informuje o podpisaniu nowej umowy z wydawnictwem DC Entertainment, rozszerzającej współpracę pomiędzy obydwoma wydawnictwami na skalę bez precedensu w historii medium komiksowego w Polsce.

 

Sukces WL w podsumowaniach 2014 roku

Wydawnictwa

Przełom roku na rynku książki to już tradycyjnie czas podsumowań i wszelkiego rodzaju plebiscytów. Z przeglądu rankingów ogłoszonych w najbardziej opiniotwórczych mediach wynika, że na listach najważniejszych książek 2014 roku przeważają publikacje Wydawnictwa Literackiego.

 

Kolejny dobry rok dla rynku e-booków. Virtualo podsumowuje 2014

Internet

Rok 2014 zdecydowanie wzmocnił pozycję e-booków na rynku książki w Polsce. Wielkość sprzedaży książek elektronicznych w ciągu minionych 12 miesięcy firma Virtualo oszacowała na 40 mln zł netto. W ofercie największego dystrybutora e-książek dostępnych było ponad 37 tys. tytułów. Dobra dynamika wzrostu, rosnąca dostępność tytułów w wersji elektronicznej oraz efektywna współpraca z wydawnictwami i partnerami pozwoliła firmie zakończyć z sukcesem kolejny rok na rynku publikacji...

 

Rok 2014 w polskim komiksie

Wydarzenia

W ubiegłym roku zrecenzowałem na stronach Instytutu Książki kilkadziesiąt komiksów, które bez wahania mogę polecić zarówno osobom czytającym je na co dzień, jak i tym, które chciałyby dopiero zacząć.

 

Rok Wrońskiego, rok kobiet. 2014 w prozie kryminalnej

Rok 2014 w prozie kryminalnej był niezwykle ciekawy i bogaty. Praktycznie wszyscy „kryminaliści” ze ścisłej czołówki opublikowali nowe powieści, niektóre z nich narobiły sporo medialnego szumu

 

Finał roku 2014 w Impulsie

Wydawnictwa

„Impuls" zaistniał na rynku wydawniczym dwadzieścia pięć lat temu, wyłaniając się z Niezależnego Wydawnictwa Harcerskiego jako reakcja na głęboki kryzys oświaty edukacji w czasie kształtowania się zrębów nowego ustroju społeczno-politycznego i gospodarczego Polski.

 

Raz, dwa, trzy, cztery: 2014 w poezji

Wydarzenia

W 2014 roku ukazało się sporo książek poetów znanych i od kilkudziesięciu lat obecnych na scenie poetyckiej. Mamy już zatem grono autorów, które przynajmniej od 1989 roku współtworzy literacki krajobraz, pracując na jego stałe punkty odniesienia, inne niż – uogólniając – wiersze Różewicza, Miłosza, Herberta i Szymborskiej.

 

Podsumowanie 2014 roku - najpopularniejsze tytuły na znak.com.pl

Nowości

Krakowski Instytut Wydawniczy ZNAK w podsumowaniu 2014 roku prezentuje najpopularniejsze jakie wybierali czytelnicy:

 

Wydawnictwo Czarne - Za nami ekscytujący rok 2014!

Wydawnictwa

Rok 2014 był dla nas rokiem jubileuszowym. Pod hasłem Dowód kulturalny – 18 lat Wydawnictwa Czarne obchodziliśmy razem z czytelnikami 18. rocznicę założenia wydawnictwa.

 

Finał roku w Impulsie

Wydawnictwa

Oficyna Wydawnicza Impuls zaistniała na rynku wydawniczym dwadzieścia pięć lat temu, przeistaczając się z Niezależnego Wydawnictwa Harcerskiego, jako reakcja na głęboki kryzys oświaty edukacji w czasie kształtowania się zrębów nowego ustroju społeczno-politycznego i gospodarczego Polski. To był IMPULS do zmian, nowych wyzwań, konstruktywnego działania w zakresie pedagogiki i spokrewnionych dziedzin.

 

Podsumowujemy 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Szanowni Państwo, dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

Artykuł 41 p. 3 i Cyrografy

Wielu wydawców w kontraktach z autorem, mniej lub bardziej zgrabnie, usiłuje zarezerwować sobie opcję, czyli prawo pierwokupu praw do następnych utworów autora. Prawo autorskie mówi:

 

Udane 5. Warszawskie Targi Książki dobiegły końca.

Na pierwszy rzut oka widać było zainteresowanie ze strony czytelników i wydawców. Ludzie lubią Warszawskie Targi Książki, a Wydawnictwa w nie wierzą. Jak powiedział Jacek Oryl, prezes firmy Murator Expo, organizator imprezy, 60 tys. osób - niewiele mniej niż rok temu - odwiedziło Warszawskie Targi Książki, które od czwartku odbywały się na Stadionie Narodowym.

 

Podsumowanie XX Targów Wydawców Katolickich

W niedzielę 6 kwietnia zakończyły się rekordowe pod każdym względem XX Targi Wydawców Katolickich. Przez cztery dni w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie ponad 160 wystawców z Polski, Watykanu, Włoch, Francji i Niemiec prezentowało najbogatszą w dotychczasowej historii targowej inicjatywy ofertę wydawniczą.

 

Platon – podsumowanie 2013 roku

Wydarzenia

Koniec pierwszego kwartału to najlepszy okres na kompleksowe podsumowanie roku 2013. Firma Platon opublikowała swoje wyniki sprzedaży za rok 2013. Przychody ze sprzedaży książek wyniosły ponad 88 mln zł. Jest to ponad 30% wzrost w stosunku do roku 2012.

 

Podsumowanie wizyty Lauren Beukes w Polsce

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Lauren Beukes, pisarka z RPA, odwiedziła Polskę przy okazji wydania jej najnowszej książki Lśniące dziewczyny. Powieść ta z pewnością zaskoczy jej dotychczasowych fanów i przysporzy nowych.

 

Prawie pół miliona sprzedanych książek cyfrowych w Polsce. Virtualo podsumowuje rok 2013 i przedstawia prognozę na 2014

Księgarnie, Internet

Nowe usługi, debiut nowych podmiotów oraz agresywna walka o miejsce na rynku – 2013 rok obfitował w ciekawe wydarzenia i istotne zmiany na rynku książek cyfrowych. Firma Virtualo, należąca do grupy Empik zakończyła rok z dobrym wynikiem sprzedażowym umacniając pozycję lidera w branży e-booków.

 

30 tysięcy osób odwiedziło Wrocławskie Targi Dobrych Książek

W niedzielę (8 grudnia) zakończyły się 22. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które odbyły się po raz pierwszy w historii na dworcu Wrocław Główny.

 

Podsumowanie III Salonu Ciekawej Książki w Łodzi

II Salon Ciekawej Książki, zorganizowany przez Międzynarodowe Targi Łódzkie, odbył się w Łodzi w dniach 29.11 – 1.12.2013 roku. Salon po raz pierwszy gościł w pięknych, postindustrialnych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

 

Rekordowe Targi Książki w Krakowie!

Zakończyła się w niedzielę rekordowa 17 edycja Targów Książki w Krakowie jakiej jeszcze nie było. Według szacunkowych danych w największym i najważniejszym wydarzeniu w branży wydawniczo-księgarskiej w Polsce wzięło udział ponad 40 tysięcy osób, co jest rekordem frekwencji. 17. edycja Targów była wyjątkowa pod wieloma względami.

 

Program Kultura+ - podsumowanie

Biblioteki

222 budowane lub modernizowane biblioteki za ponad 127 mln zł i 119 projektów związanych z digitalizacją zasobów polskiego dziedzictwa kulturowego za blisko 54 mln zł. To dotychczasowe efekty Programu Wieloletniego Kultura+.

 

Biblioteka+ podsumowanie

Biblioteki

Ponad 127 mln zł na inwestycje w infrastrukturę bibliotek, dofinansowanie budowy i modernizacji 222 obiektów bibliotek gminnych, 28 zakończonych inwestycji – podsumowanie połowy realizacji PW Kultura+, priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek.

 

Wrocławianie w Lille i "Mikrokosmos" po francusku

Wydarzenia

W piątek w merostwie w Lille mer tego francuskiego miasta - Martine Aubry i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podpisali umowę partnerską.

 

Sprawa Domu Towarowego Braci Jabłkowskich znów w sądzie

Prawo

Dom Towarowy przy ul. Brackiej 25 w Warszawie jest własnością spółki Bracia Jabłkowscy, bo tak wynika z wpisu w księdze wieczystej – orzekł w czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Dodał, że jeżeli spółka Traffic Club uważa inaczej, to musi tego dowieść.

 

Co dalej z cyfryzacją szkół?

Prawo

Zmarnowane miliony złotych, podejrzenia przekrętów i matactw, wreszcie niezrealizowane zapowiedzi. To efekt starań polityków Platformy Obywatelskiej nad cyfryzacją polskich szkół.

 

Ładnie, kolorowo, zabawnie, interesująco - za nami 3. edycja Targów Książki dla Dzieci w Krakowie

Tysiące bohaterów literackich, setki niezapomnianych zabaw, trzy magiczne trasy wiodące do niezwykle bogatego świata książek dla najmłodszych oraz tłumy czytelników przy stoiskach! Za nami 3. edycja krakowskich Targów Książki dla Dzieci – zakończona sukcesem mierzonym przede wszystkim zadowoleniem rodziców, opiekunów i ich podopiecznych.

 

Warszawskie Targi Książki dziękują i zapraszają za rok

Czwarta edycja Warszawskich Targów Książki już za nami. Cztery targowe dni obfitowały w wiele atrakcji, mieszkańcy Warszawy tłumnie odwiedzali Stadion Narodowy, chwaląc nowe miejsce i bogatą ofertę targową.

 

18. Europejski Port Literacki Wrocław 2013 za nami

Wydarzenia

19-21 kwietnia świętowaliśmy osiemnastkę festiwalu literackiego w barwnym towarzystwie innych dziedzin sztuki: filmu, komiksu, muzyki, z międzynarodowym zestawem artystów, w wielopokoleniowym gronie.

 

Podsumowanie XIX Targów Wydawców Katolickich

Za nami XIX Targi Wydawców Katolickich - Święto Dobrej Książki, które w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie zgromadziło rekordowa liczbę ponad 140 wystawców. Jednak jak twierdzi ks. Roman Szpakowski sdb, dyrektor Targów i prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich w całej tej inicjatywie nie chodzi o rekordy.

 

Podsumowanie wizyty Amosa Oza w Polsce

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, „To już trzynasty mój doktorat honoris causa, ale zdecydowanie najbardziej uroczysty”- powiedział o łódzkiej ceremonii jeden z najznakomitszych izraelskich pisarzy, który spędził w Polsce pięć dni.

 

Audioteka - po sukcesie na rynku czeskim kolej na Francję i Hiszpanię.

Wydawnictwa

Już od pięciu lat serwis Audioteka zmienia nawyki czytelnicze swoich użytkowników przenosząc ich do wielobarwnego świata audiobooków.

 

Instytut Książki ma już 10 lat!

Wydarzenia

Z tej okazji zmienił swoją stronę internetową, a także opublikował podsumowanie swojej działalności w liczbach. Ma być jeszcze więcej niespodzianej na 10-lecia Instytuty.

 

Podsumowanie rynku audiobooków Audeo.pl

Wydawnictwa

Audeo.pl podsumowuje rynek audiobooków 2012: prezentuje wydawnictwa, które nagrały najwięcej audiobooków, najchętniej recenzowane pozycje oraz najbardziej zapracowanych lektorów.  

 

Ważna premiera edukacyjna w Impulsie

Nowości

Początek nowego roku to czas podsumowań minionego. Oficyna Wydawnicza Impuls w 2012 r. potwierdziła swoja pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad sto nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd.

 

Ważna premiera edukacyjna w OW Impuls!

Wydawnictwa

Początek nowego roku to czas podsumowań minionego. Oficyna Wydawnicza Impuls w 2012 r. potwierdziła swoja pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad sto nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd.

 

Rok 2012 bardzo dobry dla rynku e-booków. Podsumowanie Virtualo

Internet

Czterokrotny wzrost sprzedaży, ponad 26 500 e-booków i audiobooków w ofercie, 350 wydawców, rozszerzenie asortymentu o kody na e-booki i tzw. bundle - to najważniejsze osiągnięcia w 2012 roku Virtualo, największego dystrybutora e-contentu w Polsce.

 

Podsumowanie roku w Biurze Literackim

Wydawnictwa

36 premier, 13 przekładów, 7 zbiorów prozatorskich, 3 debiuty oraz rekordowe 18 nominacji dla autorów do najważniejszych nagród w Polsce - Biuro Literackie mijający rok może zaliczyć do wyjątkowo udanych.

 

Podsumowanie Roku Władysława Broniewskiego w Książnicy

Biblioteki

I znów jestem w Płocku…” to tytuł spotkania poświęconego twórczości Władysława Broniewskiego, które w poniedziałkowy wieczór odbyło się w Książnicy Płockiej. Podczas spotkania nie tylko podsumowano wydarzenia związane z Rokiem Władysława Broniewskiego. Jego wiersze interpretowali znani płocczanie.

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi - podsumowanie

W dniach 7 - 9 grudnia 2012 odbył się w Łodzi II Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki. Jego organizatorem były Międzynarodowe Targi Łódzkie. Ideą Salonu jest promowanie czytelnictwa, stworzenie interesującego wydarzenia kulturalnego dla mieszkańców Łodzi i regionu oraz zwrócenie uwagi na nowe zjawiska pojawiające się na rynku książki w ostatnich latach.

 

Krakowskie święto książki historycznej za nami.

Od czwartku do soboty w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego trwały Targi Książki Historycznej towarzyszące II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. Nasi dziennikarze obserwowali tę imprezę od samego początku

 

Pół roku z e-bookami Domu Wydawniczego REBIS

Wydawnictwa

Nie tak dawno temu, 14 marca br., udostępniliśmy nasze pierwsze książki w formie e-booków. Na początek zaproponowaliśmy czytelnikom 21 tytułów, wśród których znalazły się książki takich autorów jak Erich Maria Remarque, Salman Rushdie, Joyce Carol Oates, Jeffrey Archer czy William Wharton

 

3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony za nami!

Wydarzenia

Wrocławskie spotkania z literaturą dla dzieci i młodzieży upłynęły pod znakiem spotkań z wydawcami z całej Polski, licznych nagród, bogatego programu artystycznego, w tym warsztatów literackich, plastycznych, edukacyjnych i aktorskich.

 

Kolumb odkryty na nowo - podsumowanie wizyty Manuela Rosy

W ostatnich dniach gościł w Polsce – w Warszawie i Poznaniu – Manuel da Silva Rosa, autor wydanej przed tygodniem przez Dom Wydawniczy REBIS książki "Kolumb. Historia nieznana".

 

Jeszcze książka nie zginęła - podsumowanie

III Warszawskie Targi Książki za nami. Czas na podsumowania - dane liczbowe i opinie.

 

Pierwszy dzień Warszawskich Targów Książki za nami…

Zakończył się pierwszy dzień III Warszawskich Targów Książki. W gościnnych murach Pałacu Kultury i Nauki swoją ofertę prezentuje ponad 500 wystawców z Polski i 19 innych krajów. W programie znalazło się ponad 600 imprez, w tym przeszło ponad 140 skierowanych do młodszych czytelników.

 

XVIII Targi Wydawców Katolickich - podsumowanie

Wydarzenia

W niedzielę 22 kwietnia zakończyły się XVIII Targi Wydawców Katolickich. Przez trzy targowe dni mury Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie gościły niemal 140 wystawców, blisko 50 autorów i rekordową rzeszę odwiedzających.

 

ACTA: 200 tys. podpisów z Polski

Internet, Prawo

Petycja z podpisami blisko 2,5 mln obywateli jest rzadkością, 1 mln wystarczy do ustanowienia legislacyjnej inicjatywy obywatelskiej; rozpatrzymy ją uważnie - powiedziała we wtorek odbierając petycję przeciw ACTA szefowa komisji petycji w PE Erminia Mazzoni.

 

Koniec ACTA? KE odsyła do Trybunału Sprawiedliwości UE

Prawo, Internet

Komisja Europejska zdecydowała o przekazaniu międzynarodowej umowy o zwalczaniu podróbek i piractwa w internecie (ACTA) do Trybunału Sprawiedliwości UE, by ocenił, czy nie narusza ona praw podstawowych. Środową decyzję KE z zadowoleniem przyjęli europosłowie.

 

Premier: ACTA do odrzucenia

Prawo, Internet

Premier Donald Tusk zaproponował przywódcom partii należących do frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim odrzucenie ACTA w kształcie wynegocjowanym przez Komisję Europejską.

 

ACTA umową tajną? Komisja Europejska odpowiada

Prawo, Internet

W odpowiedzi na zarzuty, że negocjacje umowy dotyczącej obrotu towarami podrobionymi odbyły się "za zamkniętymi drzwiami" KE odpowiada konkretami - kto negocjował, z kim, kiedy, gdzie i z jakim wynikiem.

 

Komisja Europejska: 10 mitów na temat ACTA

Prawo, Internet

ACTA, umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrobionymi, od kilku tygodni budzi sporo kontrowersji wśród internautów. Komisja Europejska przedstawia 10 mitów dotyczących ACTA.

 

Protesty przeciw ACTA w sobotę w całej Europie

Prawo, Rynek zagraniczny

Ogólnoeuropejski protest przeciw ACTA w sobotę w większości miast europejskich. Prawie wszędzie wystartuje ok. godziny 13. Tylko we Francji manifestacje mają się odbyć w 46 miastach, w tym w tych największych: w Paryżu, Lyonie czy Marsylii. W Niemczech liczba miast jest o połowę mniejsza.

 

ACTA: Będzie rozbudowany system konsultacji

Prawo, Internet

Opublikowanie jeszcze we wtorek całej dokumentacji w sprawie ACTA będącej w dyspozycji strony polskiej – to jedno ze zobowiązań rządu po poniedziałkowej debacie.

 

"ACTA? Debata o wolności i własności" w Gdańsku

Prawo, Internet

W sobotę 4 lutego, w godz. 12-16, w Sali BHP w Gdańsku odbędzie się publiczna debata na temat ACTA. W dyskusji na temat wolności i własności udział wezmą Minister Administracji i Cyfryzacji, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, studenci, którzy zainicjowali zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie ACTA, a także przedstawiciele NGOs, eksperci i przedsiębiorcy z branży nowych technologii.

 

Protesty przeciw ACTA nie tylko w Polsce. Dziś Czechy, 11 lutego 14 państw w Europie

Prawo, Rynek zagraniczny

Już dziś protestują Czechy, Polacy przez cały tydzień, a na 11 lutego planowane są manifestacje przeciwników umowy ACTA w 12 kolejnych państwach w Europie. Fala protestów przetoczy się przez cały kontynent?

 
 

Amazon sprzedał w IV kw. 6 000 000 tabletów Kindle Fire

Rynek zagraniczny

Jeden z analityków twierdzi, że Amazon mógł w IV kwartale zeszłego roku sprzedać nawet 6 milionów tabletów Kindle Fire.

 

Umowa ACTA powinna być analizowana bez polityków

Prawo, Internet

Umowa ACTA w najbliższych tygodniach powinna być poddana analizom, ale bez udziału polityków – powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski.

 

Protest przeciw ACTA. Będą kneblować usta

Prawo, Internet

"Dzisiaj, tj. 25 stycznia, o godzinie 16.30 w Katowicach na ulicy Jagiellońskiej 25 odbędzie się całkowicie spontaniczne spotkanie osób chcących zaprotestować przeciw destrukcyjnym dla internetowej wolności działaniom polskiego Rządu" - piszą w swoim oświadczeniu organizatorzy manifestacji przeciw ACTA.

 

Co może rozwiązać ACTA? Jakie są zagrożenia? Ekspert

Prawo, Internet

Międzynarodowe porozumienie ACTA nie dotknie piratów, a zwykłych internautów - uważa Katarzyna Szymielewicz z Fundacji Panoptykon. Jej zdaniem, podpisanie umowy może doprowadzić do monitorowania użytkowników przez dostawców usług.

 

Polski internet 2011 w liczbach

Internet

Prawie miliard złotych na reklamę w pierwszym półroczu, dwa miliony domen .pl i 18 milionów Polaków online. Zobaczmy podsumowanie roku.

 

Rok 2011 w Krytyce Politycznej

Wydawnictwa

Przedstawiamy krótkie podsumowanie 2011 roku w Krytyce Politycznej.

 

wydawnictwo IFRYT podsumowuje rok

Wydawnictwa

To był ciężki, choć satysfakcjonujący rok. Rozpoczęliśmy działalność na wiosnę, decydując się na wydawanie dobrej polskiej fantastyki.

 

Rok 2011 w Zeszytach Literackich

Wydawnictwa

Wszystkim przyjaciołom i czytelnikom Zeszyty Literackie składają życzenia wszystkiego najlepszego na nadchodzący rok. Przy tej okazji chcą przypomnieć o publikacjach, które wydały w mijającym 2011 roku.

 

Merlin.pl wysłał ponad pół miliona prezentów

Księgarnie

W te święta Merlin.pl wysłał prawie 200 tysięcy paczek, a w nich blisko 600 tysięcy towarów do 132 tysięcy klientów. To wynik lepszy od ubiegłorocznego, potwierdzający, że Polacy nie przestraszyli się zapowiedzi kryzysu.

 

Z różnych stron o "Ręce Flauberta"

Dziennikarze Wirtualnej Polski dokonali podsumowania roku i stworzyli listę 100 najlepszych i najważniejszych książek 2011 roku. Wśród nich znalazła się "Ręka Flauberta" Renaty Lis.

 

Impuls na nowy rok... promocje!

Nowości

Drodzy Czytelnicy. Koniec roku to czas podsumowań. Oficyna Wydawnicza Impuls w 2011 r. potwierdziła swoja pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad sto nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd.

 

Czarne - podsumowanie roku 2011

Wydawnictwa

Rok 2011 był naprawdę rokiem wyjątkowym dla Wydawnictwa Czarne i okazją do wielu podsumowań - obchodzili 15-lecie swoje istnienia.

 

WPDK - podsumowanie organizatorów

Wydarzenia

Zakończyła się 20. edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Na początku tego roku Biblioteka Narodowa ogłosiła wyniki badania czytelnictwa w Polsce. Wykazały one, że 44% Polaków zadeklarowało przeczytanie w 2010 roku zaledwie jednej książki. W świetle tych informacji – zaskoczeniem jest duża liczba odwiedzających – 18 tysięcy.

 

Biała gorączka" i "Jadąc do Babadag" najlepszymi książkami podróżniczymi roku według "The Independent"

Brytyjski dziennik zaczął już literackie podsumowania mijającego roku. Na liście najlepszych książek podróżniczych znalazła się "Biała gorączka" Jacka Hugo-Badera (w przekładzie Antonii Lloyd-Jones) oraz "Jadąc do Babadag" Andrzeja Stasiuka (w przekładzie Michaela Kandela).

 

Podsumowanie wizyty Marka Sołonina w Warszawie

27 listopada zakończyły się XX Targi Książki Historycznej w Warszawie. Tego samego dnia dobiegła końca wizyta w naszym kraju rosyjskiego historyka Marka Sołonina, który na zaproszenie Domu Wydawniczego REBIS promował swoją najnowszą publikacje "Nic dobrego na wojnie."

 

Podsumowanie: XX Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Tegoroczne, jubileuszowe, XX Targi Książki Historycznej, organizowane jak co roku przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej i Fundację „Historia i Kultura”, odbyły się w dniach 24–27 listopada 2011 roku, po raz trzeci w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Relacje z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

Prezentujemy relacje ze wszystkich sześciu dni MiędzyNarodowego Festiwalu Kryminału, który zakończył się w niedzielę.

 

Jeszcze słów kilka o 15. Targach Książki w Krakowie

Wydarzenia

Czyli najkrótsze i najtrafniejsze podsumowanie Targów Książki w Krakowie. Jubileuszowa edycja jesiennego święta literatury to niepoliczalna wręcz ilość książek, ponad 400 autorów i 1000 godzin programu towarzyszącego.

 

Ósmy Tydzień Bibliotek - podsumowanie

Biblioteki

Tydzień Bibliotek to inicjatywa stworzona w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w celu przybliżenia biblioteki, jako miejsca, gdzie oprócz korzystania z książek, można ciekawie spędzić czas.

 

Azymut podsumowuje miniony rok i inwestuje

OSDW Azymut jak co roku spotkał się ze swoimi kontrahentami podczas Warszawskich Targów Książki, aby przedstawić wydawcom swoje wyniki i plany. Część pierwsza prezentacji obejmowała podsumowanie 2010 roku i dane z I kwartału 2011, druga - projekty inwestycyjne. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przy lampce wina.  

 

II Festiwal Miłosza zakończony

Cały ubiegły tydzień Kraków żył spotkaniami z poetami i pisarzami ze świata, debatami i dyskusjami, wieczorami poetyckimi w urzekającej scenerii krakowskich świątyń oraz koncertami nawiązującymi do poezji patrona tego całego zamieszania, czyli Czesława Miłosza.

 

WTK - Wspólnota Targów Książki

Miarą sukcesu takich przedsięwzięć, jak ogólnokrajowe targi książki, są zwykle statystyki i różne podsumowania, którymi zajmują się media. Tego, co zdarzyło się w ciągu tych czterech dni maja nie są w stanie oddać, jednak żadne miary. Drugie Warszawskie Targi Książki uświadomiły bowiem bardzo wielu ludziom, że można jeszcze zrobić coś razem. Dawało się to odczuć pod koniec każdego dnia targowego. Wokół wydawców i czytelników wytworzyła się atmosfera wspólnoty książki, a tego dawno nie...

 

WTK - Wspólnota Targów Książki

Miarą sukcesu takich przedsięwzięć, jak ogólnokrajowe targi książki, są zwykle statystyki i różne podsumowania, którymi zajmują się media. Tego, co zdarzyło się w ciągu tych czterech dni maja nie są w stanie oddać, jednak żadne miary. Drugie Warszawskie Targi Książki uświadomiły bowiem bardzo wielu ludziom, że można jeszcze zrobić coś razem. Dawało się to odczuć pod koniec każdego dnia targowego. Wokół wydawców i czytelników wytworzyła się atmosfera wspólnoty książki, a tego dawno nie...

 

WTK - pierwsze podsumowania

Dokładne dane na temat frekwencji zwiedzających na zakończonych w niedzielę II Warszawskich Targach Książki poznamy we wtorek, ale organizatorzy szacują, że na pewno była ona wyższa niż rok temu, kiedy imprezę odwiedziło 28, 5 tys. osób.

 

Gandalf – podsumowanie roku 2010

Księgarnie

Szósty rok działalności Księgarni Internetowej Gandalf za nami. Mimo że ostatnie dwanaście miesięcy zapisze się w powszechnej pamięci pod znakiem kryzysu dotkliwie dosięgającego przedsiębiorców, paradoksalnie dla Gandalfa rok 2010 znów był pełen sukcesów. Ciężką pracą i wytężonymi działaniami całej drużyny, gandalf.com.pl uzyskał 40% wzrost obrotów w stosunku do roku 2009.

 

Podsumowanie XVII Targów Wydawców Katolickich - wydawnictwo Salwator

Wydarzenia

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za obecność wielu z Państwa na XVII Targach Wydawców Katolickich. Bardzo nas ucieszyła duża frekwencja na naszym stoisku targowym.

 

Lipsk książką stoi

Wydarzenia

Książka w świecie internetu, tabletów, bebooków, e-booków. W świecie, gdzie - jak podają statystyki - przeciętny Polak nie przeczytał ani jednej książki, a mniejszość, która po książkę choć raz w roku sięgnęła zamyka się w granicach 35%.

 

Rynek e-booków według Virtualo - podsumowanie roku 2010 i plany na 2011

Księgarnie

Rok 2010 był dla Virtualo zdecydowanie przełomowy. Branżą e-booków zainteresował się Empik, który zaproponował Virtualo współpracę.

 

Komunikat ze spotkania wydawców z dystrybutorami, 14.01.2011

Wydarzenia

Podsumowane zostały rozmowy z ministerstwem finansów, w wyniku których książki przekazane do dystrybucji do 31.12.2010 objęte są w czteromiesięcznym okresie przejściowym stawką VAT 0%. Choć istnieją wyjątki.

 

Rok 2010 w literaturze polskiej

ok 2010 to triumf literatury faktu. Reportaż - od lat marginalizowany, uznawany za gatunek kosztowny i mało atrakcyjny dla współczesnego czytelnika - znalazł bezpieczną niszę. To właśnie po reportaże czytelnicy sięgali w tym roku równie chętnie co po prozę.

 

Odpowiedź EMPiK-u nowy cennik sieci

Księgarnie

W ślad za apelem Wydawców współpracujących z EMPiK-iem, dotyczącego podniesienia przez sieć opłat za różnego rodzaju usługi, promocje -publikujemy odpowiedź.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.