RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wakacje z Impulsem

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS zaprasza na wakacje ze swoimi publikacjami:

 

Wakacje z Impulsem

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS nie zwalnia tempa. Stąd nasze kolejne zaproszenie do spędzenia wakacji z publikacjami IMPULSU.

 

„Wakacje” Grzegorz Uzdański

Nowości

Marta – matka i Justyna – córka spędzają razem tydzień w gospodarstwie agroturystycznym na Kujawach. Celem ich podróży jest odwiedzenie miejsc związanych z ukrytą historią rodzinną: powracająca we wspomnieniach bohaterek babka była Niemką, ewangeliczką, która po wojnie poddała się całkowitej asymilacji i nigdy nie wspominała o swoim pochodzeniu lub ocalałych członkach rodu.

 

Recenzja: „Wakacje” Nina Majewska-Brown

Recenzje

W kategorii najbardziej wprowadzająca w błąd okładka, debiutancka powieść Niny Majewskiej-Brown zdecydowanie wygrywa pierwsze miejsce. Patrząc na zdobiące ją kolorowe, urlopowe fotografie spodziewałam się lekkiej, wakacyjnej lektury, czegoś w sam raz na plażę. Jednak zamiast oczekiwanej opowieści o wakacjach, ciepłych krajach i porzucaniu codzienności oraz rutyny, otrzymałam mrożącą krew w żyłach i niezwykle tragiczną historię.

 

Recenzja: „Lato na Majorce” Emma Straub

Recenzje

Tragedia w raju. Rodzinne sekrety wychodzą na powierzchnię w zupełnie nieoczekiwanym momencie sprawiając, że wspólne wakacje nabierają nieoczekiwanego wymiaru. Akacja rozwija się w oparciu o skomplikowane relacje i emocje prezentując interesujące studium rozpadu rodziny.  

 

Zabierz książkę na wakacje – tytuły, które warto przeczytać tego lata

Wydarzenia

Rozpoczęliśmy sezon wakacyjny, a wraz z nim nastał czas planowania urlopów i weekendowych wypadów. To doskonała okazja, by nadrobić czytelnicze zaległości. Nawet jeśli planujecie aktywny wypoczynek, z pewnością znajdziecie chwilę na odpoczynek z książką w ręku. Empik podpowiada miłośnikom różnych gatunków, jakie tytuły warto spakować do walizki.

 

Edukacja na wakacjach. Impuls zalakuje nowościami

Nowości

Nawet nadchodzące wielkimi krokami wakacje nie zwalniają nauczycieli, pedagogów i wszystkich tych, którzy o szkole myśleć muszą, od troski o nią.

 

Edukacja prawie na wakacjach

Nowości

Nawet nadchodzące wielkimi krokami wakacje nie zwalniają nauczycieli, pedagogów i wszystkich tych, którzy o szkole myśleć muszą, od troski o nią.

 

Debiut Niny Majewskiej-Brown pt. "Wakacje". Historia wypadu do Hiszpanii, przesyconego aromatami paelli i pomarańczy

Nowości

Wakacje tuż tuż. W tym roku REBIS przygotował kilka specjalnych propozycji na ten czas. Już 16.06 do księgarń trafi powieściowy debiut Niny Majewskiej-Brown pt. Wakacje.   To wciągająca, dowcipna, słodko-gorzka opowieść o tym, co w życiu ważne i najważniejsze. Historia wymarzonego rodzinnego wypadu do Hiszpanii, przesyconego aromatami paelli, chorizo i bąbelkami cavy.

 

Wakacje tuż tuż, w tym roku REBIS przygotował specjalne propozycje na ten czas.

Zapowiedzi

Już niedługo, 16 czerwca, w księgarniach pojawi się książka „Wakacje" - debiut Niny Majewskiej-Brown. Poniżej zamieszczamy rozmowę z autorką.

 

Recenzja: „Wakacje grzecznego psa", Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz

Jak pamiętacie jestem najgrzeczniejszym psem na świecie, oczywiście mój świat, to wszystko to co mieście poza szelkami na których trzyma mnie Henryk albo Alek.

 

Najlepsze lektury na lato... poleca BOSZ

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca swoje publikacje na wakacyjne lektury

 

Lato w lubelskich bibliotekach

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych w placówkach filialnych na terenie miasta. Wszyscy, którzy jeszcze nie wyjechali nad morze, jeziora czy w góry, mogą skorzystać z naszego bogatego programu. Nasza oferta to nie tylko zachęta do czytania, ale również warsztaty plastyczne, techniczne, poznawanie nowych kultur z różnych zakątków świata, konkursy, quizy, gry planszowe i multimedialne, pokazy filmowe oraz wiele...

 

Nocne czytanie w CK Zamek w Poznaniu

W ramach projektu Zrób sobie wakacje w niecodziennych przestrzeniach zamku będzie można słuchać książek czytanych przez poznańskich dziennikarzy.

 

Czytanie na Open'erze

Instytut Książki zaprasza do wyjątkowej biblioteki na letnim Festiwalu muzycznym.

 

Literacki Sopot 21-24 sierpnia

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Sopot już po raz trzeci organizują Festiwal „Literacki Sopot”. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia 2014r. w Sopocie. Tematem wiodącym trzeciej edycji będzie literatura rosyjska.

 

Nowość wydawnictwa Literatura: Wojciech Cesarz "Wakacje grzecznego psa"

Wydawnictwo Literatura przedstawia świeżo wydany tom przygód Grzecznego Psa – a mianowicie „Wakacje grzecznego psa” – książeczki dla Dzieci 6+ (a także Rodziców).

 

Weź książkę na wakacje!

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria polecają swoje atrakcyjne tytuły jako wakacyjną lekturę, w ramach akcji "Weź książkę na wakacje":

 

„Zaczytane wakacje” wracają do TVN24. Prowadzą Łobodziński i Passent

Wydarzenia

"Zaczytane wakacje", czyli kampania telewizyjna promująca czytelnictwo podczas urlopów.

 

Wakacje z książkami

Biuro Literackie wraz z samorządami Świnoujścia i Kołobrzegu organizuje 14 i 15 lipca pierwszą edycję Wakacji z książkami. Na miejsce imprez wybrane zostały obiekty w sąsiedztwie głównych deptaków i plaż. W ten sposób Wakacje z książkami zaproszą do uczestnictwa w literackiej zabawie tysiące wczasowiczów oraz turystów.

 

10 książek na wakacje

Nowości

Prezentujemy listę książek, które podpowiedzą Wam ciekawe plany na wakacje. Mołdawia, Mediolan, a może Gruzja? Nie musicie wybierać tych najbardziej przewidywalnych, zatłoczonych, turystycznych miejsc. Dajcie się ponieść fantazji i zawędrujcie aż na koniec mapy.

 

Nowość Helionu: Henryka Sytnera "Wakacje na dwóch kółkach"

Nowości

Nakładem Wydawnictwa Helion, w marce Editio ukazała się publikacja pt. Henryka Sytnera "Wakacje na dwóch kółkach". Książka autorstwa Roberta „Robba” Maciąga i Henryka Sytnera jest historią kultowego konkursu radiowej Trójki.

 

Literackie wakacje - praktyczny poradnik

Wydarzenia

Jak Wam mijają wakacje? Studenci wzgardliwie się oburzą na „mijają”, ale wszyscy pozostali czują już zimny oddech końca lata na plecach.. To ostatnie chwile, żeby przeżyć wakacje życia. Dla tych, którym brakuje oryginalnych pomysłów przygotowaliśmy specjalny wakacyjny poradnik literackie, który pomoże Wam odnaleźć się w zawiłościach życia z dala od łańcucha, którym jesteście na co dzień przykuci do biurek czy maszyn w fabryce kleju.

 

Alarmujące dane o czytelnictwie Polaków. Minister: na książki wydajemy tyle, co na trzy piwa

Wydarzenia

- Dziś mamy reklamy proszków do prania, sieci komórkowych, różnych usług i przedmiotów, które pojawiają się na rynku, ale nie mamy de facto reklamy książki – mówił w TVN24 minister kultury Bogdan Zdrojewski odnosząc się do alarmujących danych z których wynika, że ponad 60 proc. Polaków w ciągu roku nie przeczytało ani jednej książki.

 

Poruszające powieści na lato w korzystnych cenach!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca Państwa uwadze poruszające powieści na lato w korzystnych cenach!

 

TVN24 zachęca do czytania w wakacje

Wydarzenia

„Zaczytane wakacje" to kampania telewizyjna promująca czytanie podczas wakacji. Znane postaci ze świata filmu, muzyki, sportu oraz sami pisarze będą namawiać do zabrania książki na urlop. A namawiać będą poprzez spoty oraz w specjalnym programie, który pokaże TVN24. Co tydzień, na żywo, zawsze z innego polskiego kurortu. Zaczynamy 29 czerwca o godzinie 12.10 z Sopotu. Wśród prowadzących będą gospodarze „zaczytanego” programu „Xięgarnia” czyli Agata Passent, Michał Rusinek, Mariusz Cieślik...

 
 

Wakacje z książkami [Warszawa, Kraków lipiec-sierpień 2012 r]

"Wakacje z książkami" to doskonała okazja, żeby zaopatrzyć się w najlepsze książki na wakacyjny wyjazd!

 

Książka na wakacje+konkurs - krakowski „Kod Leonarda da Vinci” w Radiu Kraków

Nowości

"Sekret Kroke" zachwyca wartką akcją, niezwykle ciekawą intrygą i plastycznymi opisami krakowskiego Kazimierza. To nasza powieść na wakacje. Zapraszamy do słuchania i udziału w konkursie.

 

Dobra książka pod ręką na wakacje - pocketowe wydania bestsellerowych tytułów!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca ciekawy wybór tytułów na wakacyjną kanikułę:

 

Najlepsza książka na wakacje czyli krakowski finał konkursu „Najlepsza książka na lato” – edycja 2012

Wydawnictwa

Podczas II Targów Książki dla Dzieci poznaliśmy najlepsze książki na wakacyjny wypoczynek, beztroskie leżenie na plaży czy medytacje na szczycie góry. Tym samym kolejna edycja konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na lato” pozwoliła wyłonić pasjonujące nowości, bez lektury których lato straciłoby swój blask.  

 

Wakacyjne promocje w Impulsie!

Wydawnictwa

Drodzy Czytelnicy! Okres wakacyjny to dla nas okres publikacji wielu nowych tytułów i wznowień. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wyjątkową publikację autorstwa Wojciecha Śliwerskiego pt. „Różne oblicza harcerstwa”. Autor był wieloletnim działaczem ruchu harcerskiego i aktywnym dziennikarzem propagującym harcerstwo. Książka jest podsumowaniem jego działalności na tej płaszczyźnie.

 

Książka na wakacje w Książnicy Pomorskiej 4-8 lipca 2011

W dniach 4-8 lipca 2011 zapraszamy na kolejny kiermasz taniej książki pod hasłem "Książka na wakacje".

 

Opalanie z książką

Księgarnie

Poszukaliśmy w księgarniach nowości, które najlepiej spełniają wakacyjne oczekiwania czytelników, a jednocześnie spełniają kryteria dobrej literatury. Lekka książka nie znaczy przecież byle jaka.

 

Jedenaste: Odpocznij

Lipcowe "W drodze" opowiada o konieczności nicnierobienia, które nie wywoła w nas wyrzutów sumienia, o sposobach radzenia sobie z nudą oraz o obietnicy świętego odpoczywania w Bogu. Trudno o lepszy temat na wakacje...

 

Podręcznikowe szaleństwo w Poznaniu przed wakacjami

Księgarnie

W poznańskich księgarniach robi się coraz bardziej tłoczno, mimo że uczniowie mają jeszcze cały miesiąc wakacji, czas pomyśleć o nieuniknionych wydatkach związanych z nowym rokiem szkolnym. Zakup kompletu książek i akcesoriów szkolnych jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Niestety obciążeniem koniecznym.

 

Idealne na zimę: "Moje rzymskie wakacje"

Zapowiedzi

Aromat prawdziwego cappuccino, smak lekkiego wina, dotyk słońca na twarzy... To wszystko czuje rozsądna Cat, kiedy w porywie serca wraca do Włoch, by odnaleźć młodzieńczą miłość.

 

"Wakacje, widmo" Krakowską Książką Miesiąca

Spotkanie z Magdaleną Bielską połączone z wręczeniem Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca Listopad 2009 za tom wierszy "Wakacje, widmo" odbędzie się w środę, 25 listopada 2009 r.

 

25 XI - spotkanie z Magdaleną Bielską, autorką Krakowskiej Książki Miesiąca

Za Krakowską Książkę Miesiąca listopada uznano "Wakacje, widmo" Magdaleny Bielskiej, wydawnictwa a5. Spotkanie z autorką będzie miało miejsce 25 listopada o godz. 18.00.  

 

Wakacje z bajką i metaforą

Wydarzenia

Twórczo i kulturalnie spędzają wakacje mali łodzianie. W Bałuckim Ośrodku Kultury rozpoczęły się warsztaty teatralne Wakacje z metaforą.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.