RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Warsztaty dla Dzieci "Czary na Białym"

3 września o godz. 13.00 zapraszamy do klubu PROZA na premierę książki „Czary na Białym", połączoną z teatralno-plastycznymi warsztatami dla dzieci.  

 

Warsztaty dla Dzieci w księgarni

W najbliższy czwartek (21 lipca 2016) odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu Niezależnych Księgarń. O godz. 17 w księgarni De Revolutionibus dla najmłodszych czytelników oraz ich rodziców przygotowano drugie warsztaty z cyklu: „Tworzenie książek obrazkowych", którym tym razem towarzyszy hasło: „Czym jest książka?".

 

Weekend z literaturą w MOCAK-u

Rynek, Wydarzenia

Już w najbliższy weekend w krakowskim MOCAK-u odbędzie się kolejna odsłona Weekendów z literaturą - projektu promującego czytelnictwo i pokazującego różnorodność świata literatury.

 

„Tłumacze bez granic”- trwają zapisy na seminarium

Wydarzenia

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu ogłasza nabór uczestników na Międzynarodowe Seminarium Translatorskie „Tłumacze bez granic”. Odbędzie się ono w dniach 13-20 listopada 2016 roku w Zamku na wodzie w Wojnowicach koło Wrocławia.

 

Warsztaty przekładu na Festiwalu Miłosza

Podobnie jak w zeszłym roku w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Miłosza odbędą się warsztaty przekładu poetyckiego.

 

Kryminalne Warsztaty Literackie

Już są, już są! Mamy wyniki konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle i wątkiem szekspirowskim! W imieniu organizatorów: Miasta Wrocław i Wydawnictwa EMG gratulujemy laureatom ósmej już edycji konkursu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016.

 

Weekendowe warsztaty dla dzieci wokół Kolekcji MOCAK

Zapraszamy na cykl stu bezpłatnych warsztatów edukacyjnych poświęconych dziełom z Kolekcji MOCAK-u

 

Jak powinna być nowoczesna biblioteka?

Nowoczesna biblioteka publiczna, oprócz pełnienia tradycyjnych funkcji, powinna być miejscem dostępu do kultury i wiedzy, spędzania wolnego czasu i aktywizacji społeczności lokalnej. Ważne jest, by odpowiadała na potrzeby użytkowników i była przez nich współtworzona.

 

Dzień drugi Festiwalu Europejski Poeta Wolności: każdy trochę rozrabia w literaturze

Uniwersytet Poezji Europejskiej, część warsztatowa oraz spotkania autorskie zdominowały drugi dzień festiwalu. Dużo uwagi poświęciliśmy młodym poetom z sieci Versopolis oraz tematyce przekładu. Z gośćmi festiwalu rozmawialiśmy o rozrabianiu w literaturze, portugalskiej melancholii, bałkańskim doświadczeniu i przekraczaniu granic.

 

Warszawska Szkoła Pisania SPP

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w ramach Warszawskiej Szkoły Pisania zaprasza wszystkich poetów, prozaików, dramatopisarzy, którzy zaczynają swoją przygodę z literaturą, a przede wszystkim członków Stajni Literackiej SPP na 47. warsztaty literackie

 

Rusza konkurs na opowiadanie kryminalne

Już po raz ósmy Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne bądź szkic takiego opowiadania

 

Klub Siedmiu Przygód – pasmo warsztatów dla dzieci przed Festiwalem Europejski Poeta Wolności

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza najmłodszych do Klubu Siedmiu Przygód – przedfestiwalowego pasma warsztatów dla dzieci. Przygotowano siedem wypraw inspirowanych Rumunią, Portugalią, Włochami, Danią, Macedonią, Rosją i Węgrami. Warsztaty i spotkania, łącząc różne formy aktywności twórczej i artystycznej, przybliżą dzieciom dziedzictwo literackie i kulturowe krajów pochodzenia poetów nominowanych do Nagrody Europejskiego Poety Wolności w 2016 roku. Pierwsza przygoda - z Rumunią już 21...

 

Warsztaty z Ewą Sonnenberg

Wydarzenia

Autorka 9 tomików poetyckich, dwóch książek prozatorskich, tłumaczona na kilkanaście języków obcych, publikująca w pismach literackich w Polsce i za granicą, mająca swój blog literacki, prowadząca warsztaty w Studium Literacko Artystycznym w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim ZAPRASZA NA WARSZTATY LITERACKIE, które będą się odbywać w każdy poniedziałek w Nalandzie na Placu Kościuszki we Wrocławiu.

 

Daniel de Latour gościem Ośrodka Książki Obrazkowej

21 Września 2015 (poniedziałek) Daniel de Latour wyjawi tajemnice „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”

 

Book Club w BWA

Jesienno-zimowy projekt galerii Dizajn BWA Wrocław poświęcony książce zawiera w sobie działania warsztatowe, wykłady ekspertów oraz spotkania z najciekawiej zaprojektowanymi książkami.

 

Archipelag Jazdów: Archipelag Literatury

CSW Zamek Ujazdowski zaprasza na warsztaty czytania z bliska! Każdy poniedziałek aż do końca sierpnia, godzina 12.00.

 

Slot Art Festival - festiwal kreatywności

7 lipca rusza Slot Art Festival - pięciodniowa impreza gromadząca w Lubiążu na Dolnym Śląsku kilka tysięcy młodych, twórczych osób. Festiwal to miejsce spotkania fanów najróżniejszych gatunków muzycznych, miłośników kuglarstwa, sportów ekstremalnych, wszelkich sztuk i rzemiosł, oraz ludzi, którzy cel swojego życia upatrują w zaangażowaniu społecznym.

 

X Forum Młodych Bibliotekarzy

X Jubileuszowe Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się w dniach 17-18 września 2015 r.

 

Polsko-Niemieckie Warsztaty Translatorskie

Wydarzenia

Już po raz siódmy w Europejskim Kolegium Tłumaczy Kraju Nadrenii-Westfalii w Straelen odbędą się Polsko-Niemieckie Warsztaty Translatorskie adresowane do tłumaczy przekładających literaturę niemieckojęzyczną na język polski i polską na język niemiecki.

 

Nabór do Pracowni Opowieści

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji zaprasza młodzież do Pracowni Opowieści, w której będzie pod okiem ekspertów szkolić się na warsztatach literackich i fotograficznych. Jest to polsko-islandzki projekt, najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów będą mieli szansę pojechać do Islandii.

 

Warsztaty kulinarne: zapraszają Druga Strona i Republika Bios Amigos

Wydawnictwa

Wydawnictwo Druga Strona oraz Republika Bios Amigos serdecznie zapraszają na: warsztaty kuchni roślinnej z Magdą Cielengą-Wiaterek w Beskidach + koncert The party is over (22-24 maja)

 

Warsztaty dla Dzieci: Cocofli dzieciom: czytanki i warsztaty

Co niedzielę w cafe Cocofli, przy ul. Włodkowica 9 we Wrocławiu, o godz. 11.00 odbywają się bezpłatne warsztaty dla dzieci. Na każde dziecko czeka słodka niespodzianka.

 

Kryminalne Warsztaty Literackie

Wydarzenia

Do końca marca można zgłaszać swoje teksty do konkursu na opowiadanie, w którym nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, odbywających się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Warsztaty tłumaczenia współczesnego dramatu

Wydarzenia

W ramach Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury "Odnalezione w tłumaczeniu" odbędą się warsztaty tłumaczenia współczesnego dramatu. Zajęcia przeznaczone są dla osób zajmujących się przekładem z języka angielskiego, żywo zainteresowanych teatrem i posiadających wiedzę na jego temat.

 

Warsztaty dla tłumaczy z francuskiego w Arles

Wydarzenia

Francuskie Stowarzyszenie Promocji Przekładu Literackiego ATLAS zaprasza do udziału w warsztatach translatorskich przeznaczonych dla młodych tłumaczy literatury francuskiej na język polski i odwrotnie, organizowanych w Arles na początku przyszłego roku.

 

Festiwal Literatury Dla Dzieci

Od 12 maja w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu będą odbywały się spotkania z autorami, ilustratorami, warsztaty, wystawy i panele dyskusyjne w ramach festiwalu poświęconego literaturze dla dzieci.

 

Book me one

Wydarzenia

Projekt skierowany do podopiecznych warszawskiego Pogotowia Opiekuńczego. Podczas warsztatów dziewczyny będą mogły zobaczyć, że książki mogą być medium, które za pośrednictwem różnorodnych środków wyrazu: zdjęć, grafik, rysunków, tekstu opowiadają historie.

 

Promocja 30. numeru Rity Baum

Wydarzenia

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Zrób sobie Ritę” podczas której obejrzymy prace powstałe dzięki współpracy podopiecznych Stowarzyszenia Świat Nadziei oraz Darka Orwata, performera i malarza, w ramach warsztatu „Zrób sobie Ritę”, przeprowadzonego z okazji 15-lecia “Rity Baum”.

 

Polska – Austria. Wszyscy tłumaczą Ilse Aichinger

Wydawnictwa

- Przekłady w tomie to dzieło 35 osób, wśród których są uczestnicy warsztatów translatorskich oraz najwybitniejsi polscy tłumacze z języka niemieckiego. To ich hołd dla austriackiej pisarki - mówił w Dwójce Jacek Buras o książce "Mój zielony osioł" Ilse Aichinger.

 

Warsztat pisarza – ucz się pisać z Markiem Krajewskim

Wydarzenia

Już w październiku zapraszamy na warsztaty pisania z Markiem Krajewskim - autorem bestsellerowych powieści kryminalnych, filologiem klasycznym i doświadczonym pedagogiem.

 

EneDueRabe na Festiwalu Literacki Sopot 16-20.08.2013

Już w piątek startuje 2 edycja Festiwalu Literacki Sopot, podczas którego odbędą liczne spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych, debaty o literaturze, a także projekty powstałe na styku literatury i innych dziedzin sztuki. Wydarzeniom literackim towarzyszyć będą targi książki zlokalizowane w centralnym punkcie miasta na Placu Przyjaciół Sopotu. Czynne codziennie w godzinach od 11:00 do 21:00. Wydawnictwo EneDueRabe czeka na swoich czytelników na stoisku nr 9 ze specjalnymi...

 

Warsztaty hiperteksowe

Wydarzenia

Jak pisać, by być czytanym na ekranie komputera, telefonu komórkowego i tableta? Dlaczego język oprogramowania powinien bać się nas, a nie my jego? Jak wprzęgnąć to, co cyfrowe do własnej polityki autorskiej?

 

Zapraszamy na Bibliotekę Plenerową na Wyspie Słodowej

Biblioteki

Wrocław zaprasza na spotkania z plenerową książką na Wyspie Słodowej! Na pierwsze niezwykłe spotkanie i warsztaty z cyklu „Wspólnie, czyli razem...” zapraszamy 21 lipca (niedziela). Kolejne spotkania odbędą się 28 lipca oraz 4 i 11 sierpnia.

 

Warsztaty: Jak założyć bibliotekę cyfrową? Wybrane problemy w ujęciu praktycznym

Biblioteki

Biblioteki cyfrowe i wszelkie ich odmiany stają się powszednią rzeczywistością nauki i kultury. Przed problemem, czy zakładać bibliotekę cyfrową lub repozytorium, serwis bibliograficzny z dostępem do pełnych tekstów, multimedialną prezentację zdigitalizowanych dóbr kultury, staje dziś niemal każdy bibliotekarz, muzealnik, archiwista, wydawca, działacz administracji państwowej i samorządowej, rektor czy dziekan.

 

Warsztaty ze "Sztuki portretu" 11 czerwca / Empik

Wydawnictwa

Szanowni Państwo! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na niezwykły warsztat czytania obrazów, który odbędzie się z okazji premiery książki "Sztuka portretu".

 

Lato pod namiotem warsztaty z Anitą Andrzejewską i Andrzejem Pilichowskim-Ragno

Wystawa oraz warsztaty pod namiotem 8 czerwca o godz. 10.00. Wstęp bezpłatny.

 

Rusza Sztuka Czytania

Wydarzenia

Ogólnopolski Konkurs „Literacka podróż po Gdańsku” oraz warsztaty pisarskie, prowadzone przez znakomitych autorów, błyskotliwego literaturoznawcę, skutecznego wydawcę oraz wszechstronnego dziennikarza, to pierwsze tegoroczne wydarzenia projektu Sztuka Czytania przygotowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. W tym roku motywem przewodnim Sztuki Czytania jest podróż, której początek znajduje się w bibliotece, natomiast kierunków jest tyle, ile książek na bibliotecznych...

 

Warsztaty pisarskie w bibliotece - zgłoszenia do 6 maja

Biblioteki

Zapraszamy do udziału w intensywnych warsztatach pisarskich, które odbędą się w dniach 13 - 24 maja w Bibliotece Głównej WiMBP (ul. Targ Rakowy 5/6, Gdańsk).

 

Fw: Warsztaty Literackie w Domu Literatury 19 marca godz. 16

Wydarzenia

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w ramach 'Warszawskiej Szkoły Pisania" zaprasza wszystkich poetów, prozaików, dramaturgów, którzy zaczynają swoją przygodę z literaturą, a przede wszystkim członków Stajni Literackiej SPP na kolejne warsztaty literackie.

 

Szkoła e-Commerce Polska kolejną inicjatywą e-Izby

Wydarzenia

e-Izba Izba Gospodarki Elektronicznej zrzeszająca grono podmiotów działających na rynku e-commerce rozpoczyna cykl szkoleń i warsztatów służących idei rozwoju edukacyjnego branży.

 

Bajki Pod Globusem

Księgarnia "Pod Globusem" w Krakowie zaprasza na warsztaty dla dzieci "Cuda z filcu".

 

Warsztaty literackie „Przeczytaj mnie”

Muzeum Literatury w Warszawie zaprasza dzieci z klas IV-VI na warsztaty kreatywnego pisania! Pierwsze zajęcia - 20.02.2013.

 

21. WPDK: warsztaty aktorskie dla dzieci - relacja

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, które rozpoczęły się z dniem 29 listopada, przyciągnęły rzeszę czytelników, gotowych na spotkanie z ulubionymi autorami. Wśród nich znaleźli się również ci najmłodsi. To właśnie dla nich we wrocławskim Muzeum Architektury odbyły się warsztaty aktorskie z Andrzejem Maleszką, autorem i reżyserem serii „Magiczne drzewo”.

 

Spotkanie i warsztaty dla dzieci z francuskim autorem i ilustratorem książek - Hervé Tullet

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Alliance Française we Wrocławiu, Instytut Francuski w Polsce oraz Wydawnictwo Babaryba zapraszają na spotkanie i warsztaty z autorem i ilustratorem książek dla dzieci – Hervé Tullet.

 

Warszawska Szkoła Pisania SPP

Wydarzenia

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich uruchamia Warsztaty Literackie w ramach Warszawskiej Szkoły Pisania.

 

Spotkanie z literaturą żydowską o Warszawie

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na warsztaty czytania poezji i prozy żydowskiej związanej z żydowską Warszawą. Wybrane teksty uczestnikom przybliży Bella Szwarcman-Czarnota.

 

Grażyna Bastek, „Warsztaty weneckie w drugiej połowie XV i w XVI wieku. Bellini, Giorgione, Tycjan, Tintoretto”

Recenzje

Ogromną stratą dla wszystkich czytelników jest tak skromna obecność publikacji wydawnictw uniwersyteckich na półkach księgarń, a także, nieuzasadniony, lęk przed ich hermetyzmem, czy gąszczem żargonu.

 

3D czyli Dizajn Dla Dzieci” i „To nie jest książka”

Wydawnictwo Format wraz z "3D czyli Dizajn dla Dzieci" zapraszają na "Warsztat to nie jest książka".

 

Czarne Warsztaty Pisania Prozą

Zachęcone powodzeniem i wspaniałą atmosferą panującą podczas pierwszych Czarnych Warsztatów Pisania Prozą z ogromną przy­jemnością wydawnictwo Czarne zaprasza na kolejną, jesienną edycję.

 

Wakacyjne warsztaty pisarskie - wydaj się!

Któż z nas nie marzył, by napisać książkę? Akcja Zrobię to w wakacje… napiszę książkę skierowana jest do wszystkich tych, których marzeniem jest napisanie i wydanie własnej książki, zbioru opowiadań czy tomiku poezji. Inicjatywa podjęta przez Creatus Movens - wakacyjne warsztaty pisarskie, konkursy tematyczne i propozycja wydawnicza dla najlepszych autorów prac - pozwala spełnić to marzenie.

 

2 Targi Książki dla Dzieci - warsztaty dla dzieci z Panem Toti

Z radością informujemy o artefakcie podczas 2 Targów Książki dla Dzieci w Krakowie - książki + dzieci = radosna zabawa. Nowy, polski bohater serii książek dla dzieci - "Pana Toti" poprowadzi warsztaty dla dzieci.

 

Warsztaty dla dzieci w święto UKSW

Galeria "Przy Automacie" i Teatr Akademicki UKSW "Ale o co chodzi?" zapraszają na święto UKSW (28 MAJA, godz. 10.00) na Legendy Warszawskie - warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci. Zapraszamy dzieci zarówno pracowników i studentów UKSW, jak i mieszkańców Warszawy i okolic.

 

Warsztaty literackie - masochizm na kresach cesarstwa albo o erotyce w literaturze

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu - Biblioteka Austriacka zaprasza 24 kwietnia 2012 (wtorek) godz. 12.00-15.00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu, ul. Piastowska 20 na Warsztaty literackie "Leopold von Sacher-Masoch Wenus w futrze czyli masochizm na kresach cesarstwa albo o erotyce w literaturze".

 

Seminarium: Instytucje kultury. W poszukiwaniu utraconego sensu

Spotkanie poświęcone instytucjom kultury, na które złożą się seminarium z cyklu „Kultura i rozwój” realizowane przez Narodowe Centrum Kultury i Collegium Civitas oraz warsztaty „Po co nam centra kultury?” organizowane przez Laboratorium Żywej Kultury, Miejskie Centrum Kul...tury w Bydgoszczy w ramach ogólnopolskiego projektu "Miejski? Dom Kultury?

 

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza do Karczmy Żydowskiej

W dniu 21 kwietnia o godz. 18.30 odbędzie się finałowa impreza artystyczna w ramach Międzynarodowych Warsztatów Kultury Żydowskiej - Kum arain in szenk – Jewish Inn”.

 

III Międzynarodowe Warsztaty Kultury Żydowskiej „Kum arain in szenk – Jewish Inn

W dniach od 16.04.2012 do 21.04.2012 Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi organizuje III Międzynarodowe Warsztaty Kultury Żydowskiej „Kum arain in szenk – Jewish Inn”.

 

„Słowa i dźwięki” – warsztaty z Maliną Sarnowską

15 kwietnia, w niedzielę, o godzinie 12.00 w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Rynek Starego Miasta 20, odbędą się kolejne zajęcia muzyczne pt. „Słowa i dźwięki” dla dwu- i trzylatków.

 

Katja Lange-Müller: Wściekłe owce. Warsztaty translatorskie z udziałem autorki

Goethe-Institut w Warszawie, ul. Chmielna 13A zaprasza na warsztaty translatorskie z Katją Lange-Müller poświęcone jej książce "Wściekłe owce".

 

Czarne warsztaty pisania prozą

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością zapraszamy w imieniu Organizatorów na "Czarne warsztaty pisania prozą" - edycja pierwsza w dniach 27 maja -3 czerwca 2012 roku w Gościńcu Banica w Beskidzie Niskim.

 

Warsztaty literacko-językowe w Księgarni Stentor, sobota 19.11.2011

Księgarnia STENTOR zaprasza wszystkie dzieci w wieku 4­­–7 lat na warsztaty literacko-językowe z wykorzystaniem książki Elmer i Wilbur Davida McKee.

 

Kryminalne Warsztaty Literackie

Znamy już nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle. Jury postanowiło wyróżnić 27 autorów najciekawszych tekstów. Laureaci konkursu wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011 w dniach 22-27 listopada.

 

Zaproszenie: na warsztaty literacko-językowe w księgarni STENTOR na Kabatach

Księgarnia STENTOR zaprasza wszystkie dzieci w sobotę 1 października o godz. 11.30 na warsztaty literacko-językowe wokół książki Beaty Lejman „Magia obrazu”.

 

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie. Jubileusz Literacki Jana Gondowicza

Idea jubileuszy literackich wynika z potrzeby uczczenia wybitnych twórców, którzy obchodzą okrągłe rocznice dotyczące ich twórczości lub życia.

 

Wydawnictwo AMEA i Magazyn „Bluszcz” zapraszają na II edycję warsztatów twórczego pisania dla kobiet

Warsztaty twórczego pisania „Żeńskie – niemęskie” to solidna porcja teorii i praktyki powieściopisarskiej. Poznasz tajniki struktury i kompozycji powieści. Nauczysz się świadomego, konsekwentnego budowania bohaterów.

 

Umowy autorskoprawne - warsztaty w Krakowie prowadzi dr M. Bukowski

Prawo

Zapraszamy do udziału w dwudniowym szkoleniu w Krakowie: "Warsztaty z zakresu umów autorskoprawnych" - do materiałów szkoleniowych dołączone są wzorce umów (gotowe wzorce standardowych umów) 19 - 20 września 2011 r. godz. 9.30 - 14.30.

 

Podwieczorek na trawie: premiera książki "Mulat w pegeerze" pod red. Krzysztofa Tomasika

Zapraszamy w NWS na islandzki wieczór w noc letniego przesilenia, zagra islandzka muzyka i usłyszymy fragmenty islandzkiej literatury.

 

Żywa Biblioteka Wrocław 2011

Wydarzenia

Już po raz piąty w imieniu organizatorów zapraszamy Państwa do wypożyczania Żywych Książek. Wrocław, Biblioteka przy Reja 1/3 godz. 12.00-20.00 Wrocław, Mediateka przy pl. Teatralnym 5, godz. 12.00-20.00.

 

Mały Ilustrowany Słownik Polsko-Francuski, warsztaty dla dzieci

Zapraszamy w imieniu Organizatorów do Centrum Sztuki Współczesnej na warsztaty dla dzieci 8-10 lat prowadzone przez Eloise Rey, francuską ilustratorkę książek przebywającą obecnie na rezydencji w a-i-r laboratory w CSW w ramach projektu Et-lettera.

 

Warsztaty Sztuki Opowiadania “Tworzenie Słowem”

W dniach od 7 do 8 kwietnia 2011 r. w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie odbędą się Warsztaty Sztuki Opowiadania Tworzenie Słowem.

 

Warsztaty literacko-językowe w Księgarni

W imieniu Księgarni Stentor serdecznie zapraszamy na warsztaty literacko-językowe dla dzieci! Jak gąsienica stała się motylem i gdzie się podziały owoce - tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy kolejnych warsztatów literacko-językowych, którzy wraz z żarłoczną zieloną gąsieniczką wyruszą w podróż w poszukiwaniu smacznych kąsków.

 

Warsztaty: Biblioteki cyfrowe a prawo autorskie

Prawo

Rozwój bibliotek cyfrowych to nie tylko szansa na nowe narzędzia upowszechniania wiedzy i kultury - to także nowe problemy i ryzyka prawne.

 

Zaproszenie: Paweł Pawlak w Księgarni STENTOR - warsztaty plastyczne

Księgarnia STENTOR i Wydawnictwo Piotra Marciszuka STENTOR zapraszają w sobotę 16 kwietnia, w godz. 11.00-13.00 na spotkanie z Pawłem Pawlakiem

 

Warsztaty twórczego pisania dla kobiet - żeńskie - niemęskie

Jeśli jesteś kobietą próbującą sił w literaturze, jeśli jesteś kobietą szukającą indywidualnego głosu, jeśli jesteś kobietą zmagającą się ze światem słów, jeśli jesteś kobietą, którą pasjonuje żeńskie - niemęskie widzenie oraz opisywanie świata - zapraszamy.

 

Kolejne warsztaty literacko-językowe w Księgarni STENTOR

Księgarnia STENTOR serdecznie zaprasza na warsztaty literacko-językowe dla dzieci!

 

Warsztaty dla tłumaczy literatury niemieckojęzycznej dla dzieci i młodzieży "Kein Kinderspiel“

Fundacja Roberta Boscha i Arbeitskreis für Jugendliteratur e.V. zapraszają w dniach od 28 sierpnia do 2 września 2011 na warsztaty tłumaczeniowe w Hamburgu, poświęcone niemieckojęzycznej literaturze dziecięco-młodzieżowej.

 

Kadisz za Allena Ginsberga - 6.04, godz. 18.00, Largactil

Polecamy nowe, jednorazowe i wyjątkowe - Kadisz za Allena Ginsberga - 6 kwietnia, czwartek, godz. 18.00, Piwnica Largactil, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa.

 

W Pacanowie warsztaty komiksu dla dzieci

Warsztaty rysunku ze znanymi twórcami komiksów, zabawy w małych detektywów i projekcje filmów przygotowano w ramach II Dziecięcych Spotkań z Komiksem, które w niedzielę odbędą się w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie (Świętokrzyskie).

 

Miasteczko Wigilijne – warsztaty plastyczne dla dzieci

W ostatni przedświąteczny weekend Muzeum Etnograficzne w Warszawie zamieniło się w gwarny plac budowy. Dzieci, rodzice i dziadkowie razem z artystami – autorami i ilustratorami książek dziecięcych wydanych przez Wydawnictwo Dwie Siostry – budowali domki, domy i budowle. Kartonowe pudła, papier, folia, tektura falista, płótno i farby aż furczały!

 

Miasteczko Wigilijne - warsztaty Wydawnictwa Dwie Siostry

W imieniu Wydawnictwa Dwie Siostry serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na przedświąteczne warsztaty plastyczne w Muzeum Etnograficznym. Zajęcia poprowadzą artyści - znakomici twórcy książek dla dzieci wydanych przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

 

Interscenario już od czwartku we Wrocławiu

Warsztaty dla scenarzystów, panele dyskusyjne, projekcje filmów oraz międzynarodowy konkurs na najlepszy scenariusz filmowy znalazły się w programie IV Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów - Interscenario, który rozpocznie się w czwartek we Wrocławiu

 

Warsztaty poetyckie w Dworku Sierakowskich

  Poeci – redaktorzy „Toposu”: Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kass i Tadeusz Dąbrowski, w dniach 15 – 17 października bieżącego roku poprowadzą w Dworku Sierakowskich (Sopot, ul. Czyżewskiego 12) warsztaty poetyckie i rozstrzygną konkurs jednego wiersza.

 

Polsko-hiszpańskie warsztaty przekładowe

13 września rozpoczynają się w Krakowie pięciodniowe polsko-hiszpańskie warsztaty przekładowe organizowane przez Instytut Książki i Instytut Cervantesa w Krakowie.

 

"Nocni wędrowcy" w Zurychu

Wokół książek

W Literaturhaus w Zurychu odbędą się 5-6 września międzynarodowe warsztaty dla krytyków literackich poświęcone literaturze z Europy Środkowowschodniej.

 

Polsko-Niemieckie Warsztaty Translatorskie

Literarisches Colloquium Berlin zaprasza na kolejne Polsko-Niemieckie Warsztaty Translatorskie, które odbędą się w dniach 10-20 października 2010 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

POZNAŃ - Letnie pogotowie sztuki 2010

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Magazyn zapraszają na wakacyjne warsztaty plenerowe. Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat odbędą się w parku na Cytadeli oraz w Parku Henryka Dąbrowskiego przy Starym Browarze.

 

Warsztaty Kreatywnego Pisania 2010

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie lub szkic opowiadania kryminalnego lub sensacyjnego, w którym istotną rolę odegra miasto Wrocław. Nagrodą jest udział w Warsztatach Kreatywnego Pisania, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 26 listopada – 2 grudnia, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010.

 

Już we wtorek warsztaty poetyckie z J. Czechowską i M. Goeritzem

W imieniu Organizatorów Portal Księgarski zaprasza na "Świat w wierszu" - warsztaty poetyckie z Justyną Czechowską i Matthiasem Göritzem.

 

Krasnalowa biblioteka plenerowa

Biblioteki

Poniżej przedstawiamy Państwu program imprez dla dzieci, organizowanych w ramach "Krasnalowej biblioteki plenerowej". Wśród nich: warsztaty artystyczno-plastyczne, poszukiwanie skarbu skrzata i in.

 

GILgotki - plastyczne warsztaty dla dzieci w MBP

W środę, 09.06.2010 odbędzie się kolejne już spotkanie z cyklu GILgotki, czyli Agnieszka Gil zaprasza. Tym razem gościem będzie wrocławska graficzka Ewa Kozyra-Pawlak, która podczas prowadzonych przez siebie warsztatów plastycznych nauczy dzieci,jak wykonywać ilustracje wykorzystując wzorzyste szmatki i barwne filce.    

 

Pociąg-nij mnie do zabawy - warsztaty dla dzieci

W imieniu organizatorów zapraszamy na zajęcia warsztatowe dla dzieci w wieku 1-3 lat pod hasłem: "Pociąg-nij mnie do zabawy".    

 

Warsztaty: Walizka Cervantesa

"Walizka Cervantesa" to warsztaty dla dzieci organizowane w ramach programu "Wilki i smoki", wspierającego i promującego literaturę hiszpańskojęzyczną dla dzieci i młodzieży.

 

Pikniki Poetyckie 2010

Darmowe, roczne warsztaty literackie w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, wydanie tomiku poetyckiego, publikacja wierszy m.in. w ogólnopolskim magazynie „Bluszcz” – to wybrane nagrody, które można zdobyć w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Młodzi na łodzi” organizowanego przez Wydawnictwo Bramasole.

 

Otwórzmy bramy Tybetu

Związek GARUDA w Polsce zaprasza na wydarzenie inaugurujące cykl imprez rozpowszechniających tradycję i kulturę Tybetu.

 

Warsztaty komputerowe dla seniorów w MBP

Biblioteki

Trwają zapisy seniorów na bezpłatne warsztaty komputerowe dla początkujących (podstawy pisania w edytorze Word, Internet).    

 

Warsztaty dla dzieci i otwarcie wystawy "Słowo i obraz"

Wydarzenia

Galeria 31 MBP zaprasza na otwarcie wystawy "Słowo i obraz". Prezentowane będą prace Blanki Gul-Olszewskiej w ramach cyklu spotkań "Między słowem a obrazem".

 

19. Warsztaty literackie w BL

Wydarzenia

W dniach 22-24 stycznia odbędą się 19. Warsztaty literackie pod okiem Julii Fiedorczuk i Romana Honeta. Cykl wykładów i ćwiczeń przygotowany został z myślą o początkujących autorach, pragnących skonfrontować swoje umiejętności z fachowcami od literatury.

 

Warsztaty Literackie w ramach MFK Wrocław 2009

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2009 informują o ogłoszonym ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne, w którym nagrodą jest udział w warsztatach literackich we Wrocławiu w dniach 28 listopada – 3 grudnia br.        

 

Warsztaty "Jak się robi książkę"

Biblioteki

Multicentrum, Mediateka i Port Literacki zapraszają uczniów szkół podstawowych na warsztaty "Jak się robi książkę".    

 

Warsztaty literackie dla seniorów

Towarzystwo Kultury Czynnej i Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zapraszają seniorów do udziału w Warsztatach literackich.    

 

Rodzinna czytelnicza impreza plenerowa

Biblioteki

Udział w niej wezmą autorzy książek - goście imprezy "Wokół książki 7". Poniżej zamieszczamy szczegółowy program.    

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.