RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wieczorek poetycki w Trzebnicy - zaproszenie

Wydarzenia

Pragniemy w imieniu Organizatorów zaprosić wszystkich miłośników poezji na wieczór poetycki w Trzebnicy, który odbędzie się już w niedzielę. Poeci mogą przyjść ze swoimi utworami i przedstawić je publiczności po wcześniejszym zgłoszeniu u organizatorów.

 

Niezapomniany wieczór! Poezja niepoważna Stanisława Barańczaka w Muzeum Manggha

Wydarzenia

Prezentujemy relację ze spotkania poświęconemu „Poezji niepoważnej" Stanisława Barańczaka w krakowskim Muzeum Manggha.

 

Wieczór poezji niepoważnej Stanisława Barańczaka. Zapraszamy 19 czerwca!

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 zaprasza na wieczór poezji niepoważnej Stanisława Barańczaka połączony z prezentacją zbioru Zwierzęca zajadłość i inne wiersze. Pełen atrakcji wieczór poprowadzą Grzegorz Turnau i Bronisław Maj.

 

Spotkanie o Pawle Hertzu w 15. rocznicę śmierci

Wydawnictwa

Zeszyty Literackie zapraszają do siedziby PEN Clubu (Warszawa, Krakowskie Przedmieście 87/89) na wieczór poświęcony Pawłowi Hertzowi (1918-2001) w 15. rocznicę śmierci.

 

Zaproszenie na wieczorek literacki w Klubie Lekarza

Wydarzenia

W najbliższą środę odbędzie się spotkanie z Peterem Gehrischem oraz dr Markiem Śniecińskim.

 

Wieczór Koreański - spotkanie z Iwoną Chmielewską

W ramach inauguracji programu Światowej Stolicy Książki UNESCO, 22 kwietnia fani książki „Maum. Dom duszy” mieli możliwość wzięcia udziału w Wieczorze Koreańskim, na którym gościem honorowym była sama autorka - Iwona Chmielewska.

 

Zapraszamy na Urodziny Ryszarda Kapuścińskiego - Wieczór Austriacki

Wydarzenia

Kino Atlantic zaprasza 4 marca (piątek) o godz. 18.30 na Urodziny Ryszarda Kapuścińskiego – Wieczór Austriacki.

 

Wieczór Szymborskiej w Nowym Jorku

Rynek zagraniczny

Z okazji amerykańskiego wydania wierszy Wisławy Szymborskiej pt. Map: Collected and Last Poems 17 grudnia odbędzie się wieczór poświęcony polskiej poetce.

 

Wieczór poezji Josifa Brodskiego

Wydawnictwa

Zeszyty Literackie zapraszają na wieczór poezji Josifa Brodskiego z okazji 75. rocznicy urodzin.

 
 

Królowie niemieckiego kryminału po raz pierwszy w Polsce!

Volker Klüpfel i Michael Kobr, niezwykły duet pisarzy, autorzy kryminałów o kultowym komisarzu Kluftingerze, po raz pierwszy odwiedzą Polskę. 8 maja w Instytucie Goethego w Warszawie odbędzie się wieczór autorski, podczas którego można spodziewać się prawdziwej kryminalnej uczty literackiej, doprawionej dużą dozą dobrego humoru. .

 

Wieczór poświęcony pamięci Tadeusza Różewicza

Wydarzenia

Instytut Goethego w Warszawie serdecznie zaprasza na Wieczór poświęcony pamięci Tadeusza Różewicza.

 

Modlimy się ze świętym Janem Pawłem II - Wybór modlitw

Nowości

Modlitwa jest rzeczywiście pierwszym wyrażeniem wewnętrznej potrzeby człowieka, pierwszym warunkiem autentycznej wolności ducha. Kościół modli się i pragnie się modlić, aby móc usłyszeć wewnętrzny głos Ducha Bożego… Modlitwa nadaje sens całemu życiu, w każdym jego momencie i w każdej okoliczności.

 

Posłuchaj świata na Solcu

Wydarzenia

Już w najbliższy weekend poezja Czesława Miłosza wybrzmi w niezwykłym polsko-japońskim dwugłosie. Podczas dwóch wieczorów poetyckich „Posłuchaj świata” zostaną zaprezentowane wiersze noblisty z cyklu „Świat, poema naiwne” wygłoszone w oryginale oraz w tłumaczeniu na język japoński.

 

Posłuchaj świata Miłosza

Już w najbliższy weekend poezja Czesława Miłosza wybrzmi w niezwykłym polsko-japońskim dwugłosie. Podczas dwóch wieczorów poetyckich „Posłuchaj świata” zostaną zaprezentowane wiersze noblisty z cyklu „Świat, poema naiwne” wygłoszone w oryginale oraz w tłumaczeniu na język japoński.

 

Wydawnictwo a5 - 19 lutego zapraszamy na wieczór poezji Stanisława Barańczaka

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zapraszają na wieczór poezji Stanisława Barańczaka z udziałem przyjaciół Poety.

 

Wieczór Julii Hartwig

Biblioteki

Wczoraj (3 lutego 2015 r.) w Bibliotece Raczyńskich odbył się Wieczór autorski Julii Hartwig.

 

Listy Iłłakowiczówny, książę oszustów i bracia Grimm - najbliższe wydarzenia w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteki

Biblioteka Raczyńskich anonsuje wieczór poświęcony książce Kazimiera Iłłakowiczówna, Listy do siostry Barbary Czerwijowskiej z lat 1946-1959", oraz spotkanie z Lucyną Marzec, autorką opracowania edytorskiego.

 

Wieczory literackie w Tarabuku

Księgarnie

Zapraszamy w imieniu kawiarnio-księgarni TARABUK na spotkania z autorami i redaktorami książek od poniedziałku 17 listopada do poniedziałku 24 listopada 2014 roku:

 

Różewicz: całe życie. Wieczór wierszy i wspomnień

Wydawnictwa

Katedra Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza na spotkanie "Różewicz: całe życie. Wieczór wierszy i wspomnień".

 

VARSÁNYI 100

Rynek zagraniczny

Zapraszamy na wieczór poświęcony pamięci Istvána Varsányi: wybitnego lektora języka polskiego, tłumacza, autora podręczników i wielkiego słownika polsko-węgierskiego.

 

Letnia Czytelnia na Wyspie Słodowej

Wydarzenia

W sobotę, 21 września na wrocławskiej Wyspie Słodowej doznania poetyckie na żywo i w kolorze. Prawdziwi poeci tworzą wiersze na czas i pod presją, a publiczność ocenia i zadaje krępujące pytania.

 

Zmysłowa i intelektualna uczta literacka - "Ogród wieczornych mgieł"

Zapowiedzi

Nagrodzony Man Asian Literary Prize, nominowany do Man Book Award 2012 (shortlist) Tan Twan Eng i jego "Ogród wieczornych mhieł". Premiera 14 sierpnia

 

Jeden taki wieczór ze Świetlickim

Wydarzenia

To nie mógł być typowy wieczór autorski. Wrocławska publiczność została wyprowadzona poza bezpieczną przestrzeń przytulnej księgarni Tajne Komplety, w której spotkanie miało się odbywać. W dodatku gwiazdą wieczoru był poeta unikający okrągłych słów zwykle wypowiadanych na spotkaniach z pisarzami.

 
 

Książka Tan Twan Enga nagrodzona Man Asian Literary Prize 2012 - w sierpniu w ZNAKu!

Rynek zagraniczny

Szanowni Państwo, jest nam niezmiennie miło poinformować, że książka Tan Twan Enga "The Garden of Evening Mists" dostała jedną z najbardziej prestiżowych nagród: Man Asian Literary Prize 2012. Otrzymała także nominację do Man Booker Prize 2012.

 

Wydawcy-Chomikuj.pl 2:0

Prawo

W czwartek 7 lutego br. Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił zażalenie właścicieli portalu chomikuj.pl na zarządzenie prokurator Joanny Kopczyńskiej, dotyczące nakazu wydania danych wszystkich utworów rozpowszechnianych na portalu chomikuj.pl.

 

Promocja książki Marianny Zawadzkiej ,,W cieniu styczniowych nocy"

Nowości

Prezes i Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej zapraszają na wieczór poświęcony 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Poniatówka, 26 stycznia 2013 r. (sobota), godz. 16,00.  

 

Wieczór Szymborskiej w Krakowie

Wydarzenia

28 września w Muzeum Manggha w Krakowie odbędzie się wieczór poświęcony Wisławie Szymborskiej.

 

Wywiad z prawnikiem walczącym z Chomikuj.pl

Prawo

W związku z opublikowaniem w Internecie listu dotyczącego postępowania prokuratorskiego wobec portalu chomikuj.pl , poprosiliśmy o rozmowę jego autora, mecenasa Bartłomieja Wieczorka.

 

Przekład książki Gajto Gazdanowa pt. "Wieczór u Claire. Widmo Aleksandra Wolfa" nominowana do nagrody Читай Россию/Read Russia

Państwowy Instytut Wydawniczy ma przyjemność poinformować, że tłumaczenie książki Gajto Gazdanowa pt. Wieczór u Claire. Widmo Aleksandra Wolfa dokonane przez Henryka Chłystowskiego, jako jedyne z Polski, znalazło się w ścisłej czołówce nominowanych do nagrody Читай Россию/Read Russia, która jest przyznawana za najlepsze tłumaczenie z języka rosyjskiego na obcy wydane poza Rosją.

 

Tajne komplety zapraszają na wieczór autorski Gabriela Leonarda Kamińskiego

Księgarnie

Książnica Pomorska, szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego oraz księgarnia Tajne komplety zapraszają na wieczór autorski Gabriela Leonarda Kamińskiego promujący zbiór opowiadań "Pan Swen albo wrocławska Abrakadabra".

 

Galeria Zderzak zaprasza na wieczór autorski Jana Michalskiego

Krakowska galeria Zderzak zaprasza na wieczór autorski Jan Michalski czyta nowe Rozrywki.

 

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na „Wieczór Romski”.

Podczas „Wieczoru” rozstrzygnięty zostanie „Konkurs stypendialny dla uczniów romskich szczególnie uzdolnionych 2012”

 

Piotr Sommer - wieczór poetycki w Kole Naukowym Polonistów w Białymstoku

Koło Naukowe Polonistów Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Oddział Białostocki zaprasza na wieczór poetycki z cyklu: "Wiersz wychodzi z domu", którego bohaterem będzie Piotr Sommer.

 

Ryszard Kapuściński in memoriam

Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, Instytut Dziennikarstwa UW, Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego, Fundacja im. Ryszarda Kapuścińskiego – Herodot oraz Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik" zapraszają 23 stycznia 2012, o godz. 18, rocznica, do Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 32) na wieczór poświęcony Ryszardowi Kapuścińskiemu w 5. rocznicę Jego śmierci.

 

O książce "Historia stroju" Maguelonne Toussaint-Samat na antenie Polskiego Radia PR 1

29 grudnia, w czwartek, o godzinie 22.00 wydawnictwo W.A.B. oraz "Jedynka" Polskiego Radia zaprasza na audycję "Naukowy Wieczór z Jedynką"

 

Barbara Toruńczyk zaprasza na wydarzenie: "Miłosz i Iwaszkiewicz" w Teatrze Polskim

Dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie Andrzej Seweryn oraz Prezes Fundacji Zeszytów Literackich Barbara Toruńczyk zapraszają na inaugurację cyklu „Listy w Polskim”.

 

Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem - "Gaumardżos"

22 września (czwartek) o godz. 18 w Kamienicy pod Złotym Słońcem we Wrocławiu (Rynek 6) Kolegium Europy Wschodniej organizuje wieczór gruziński, którego głównym elementem będzie spotkanie z Marcinem Mellerem i Anną Dziewit - Meller, autorami książki "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji".

 

Spotkanie z prof. Józefem Marianem Bańką

21 czerwca 2011 r. o godz. 14.00 w Bibliotece Śląskiej w sali Parnassos odbędzie się spotkanie z prof. Józefem Marianem Bańką, niezależnym myślicielem, jedynym od czasów XIX wieku filozofem polskim, któremu powiodło się stworzenie samodzielnego systemu filozoficznego, tzw. recentywizmu (od łac. recens – teraźniejszy i ang. recentivity – najświeższe dane).

 

Podwieczorek na trawie: premiera książki "Mulat w pegeerze" pod red. Krzysztofa Tomasika

Zapraszamy w NWS na islandzki wieczór w noc letniego przesilenia, zagra islandzka muzyka i usłyszymy fragmenty islandzkiej literatury.

 

Wieczór z "Jurrym" w Traffiku

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Galeria Zderzak zapraszają wszystkich sympatyków sztuki i osoby Jurry'ego Zielińskiego na "Wieczór wspomnień o Jurrym".

 

Literaturdepot w Bibliotece Niemieckiej w Książnicy Pomorskiej

Biblioteki

Biblioteka Niemiecka w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie wraz z polsko-niemieckim Stowarzyszeniem Literaturdepot w Berlinie zapraszają serdecznie na niemieckojęzyczny wieczór literacki do Biblioteki Niemieckiej Instytutu Goethego w Książnicy Pomorskiej w dniu 13 kwietnia 2011 (środa) o godz. 17.00.

 

Kadisz za Allena Ginsberga - 6.04, godz. 18.00, Largactil

Polecamy nowe, jednorazowe i wyjątkowe - Kadisz za Allena Ginsberga - 6 kwietnia, czwartek, godz. 18.00, Piwnica Largactil, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa.

 

W Kliotece wieczór siódmy

Muzeum Niepodległości, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Warszawskie Targi Książki, „Stolica" – Warszawski Magazyn Ilustrowany oraz Państwowy Instytut Wydawniczy, Klioteka Salon Książki Historycznej wieczór siódmy.

 

Zaproszenie na 17 marca 2011 - Wieczór Marii Dąbrowskiej

Zapraszamy na "Wieczór Marii Dąbrowskiej", który pod patronatem Magazynu Bibliotek Mokotowskich "SowA MokotowA" odbędzie się 17 marca 2011 r. w Czytelni Naukowej Nr XXI (ul. Bukietowa 4a).  

 

Poezja Zagajewskiego po szwedzku. Prasa już przyznała mu nagrodę Nobla

W Królewskim Teatrze Dramatycznym - Dramaten w Sztokholmie odbędzie się dziś wieczór autorski Adama Zagajewskiego.

 

Zmarła uznana rusycystka i slawistka prof. Aleksandra Wieczorek

Wydarzenia

Zmarła uznana rusycystka i slawistka prof. Aleksandra Wieczorek - poinformował w niedzielę na swojej stronie internetowej Uniwersytet Opolski. Prof. Wieczorek przez całą swoją karierę naukową była związana z opolską uczelnią.

 

Wydawnictwo Lekarskie PZWL poleca: Jak chronić rusztowanie naszego ciała?

Zapowiedzi

Ludzki szkielet kostny stanowi blisko 20% masy ciała. Zapewnia on stabilne i giętkie rusztowanie dla innych tkanek ciała. Szkielet jest żywą tkanką.

 

Trzeci wieczór Klioteki

Muzeum Niepodległości, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Warszawskie Targi Książki, „Stolica” – Warszawski Magazyn Ilustrowany oraz wydawnictwo Bosz zapraszają na trzeci wieczór Salonu Książki Historycznej „Klioteka”, podczas którego zostaną zaprezentowane „Dzieje polskiej dyplomacji” autorstwa Marka K. Barańskiego, Teresy Chynczewskiej-Hennel i Andrzeja Szwarca, w opracowaniu graficznym Macieja Buszewicza i Małgorzaty Jurko.

 

"Czułe czytanki" z Michałem Zabłockim

Czuły Barbarzyńca Press serdecznie zaprasza na wieczór autorski Michała Zabłockiego, który odbędzie się z okazji wydania jego nowego tomiku poetyckiego pt. BLOGOSTAN_01. Gościem wieczoru będzie profesor Gabriela Matuszek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka Posłowia i wyboru wierszy. Spotkanie poprowadzi Tomasz Brzozowski.

 

Spotkanie z Antonim Krohem

Zapraszamy w imieniu Iskier, na wieczór promocyjny z okazji przyznania nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Antoniemu Krohowi za książkę września 2010 roku - "Starorzecza".

 

Pomyłka Marcina Lutra

Duński Instytut Kultury oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wieczór z gośćmi z Kopenhagi: poetką Louise Rosengreen oraz poetą, prozaikiem i dramaturgiem Grzegorzem Wróblewskim.

 

Wieczór kultury japońskiej

Biblioteka Śląska zaprasza wszystkich zainteresowanych kulturą Azji na japoński wieczór. Odbędzie się on 17 września o godzinie 18 w Sali Paranassos. Wstęp jest wolny.

 

Jak zapobiec epidemii XXI wieku?

Nowości

Otyłość to globalna epidemia XXI wieku. Szacuje się, że na świecie żyje ponad 300 milionów ludzi otyłych. Otyłość to nie tylko dyskomfort psychiczny, związany z wyglądem, ale przede wszystkim groźba wielu poważnych chorób takich jak: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, miażdżyca naczyń, udar mózgu, cukrzyca, choroby stawów.

 

Galowy Wieczór Wydawców

Wieczorem pierwszego targowego dnia w stylowych wnętrzach Pałacu Prymasowskim odbył się Wieczór Wystawców. W imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego nadano zasłużonym medale Gloria Artis, które wręczył prezes zarządu Fundacji Kultury Polskiej Rafał Skąpski:

 

Rok Chopinowski: Chopin - Cztery wieczory pisarskie

Prapremiera sztuki Duśki Markowskiej-Resich w Teatrze Druga Strefa "„Chopin – Cztery wieczory pisarskie”’.

 
 

Ryszard Kaczorowski - dziewięć wieczorów z prezydentem

Nowości

"Prezydent Kaczorowski zadziwia pogodą ducha, która nie przeszkadzała mu w konsekwentnej obronie wartości narodowych i państwowych. Czuje się wciąż zobowiązany przyrzeczeniem harcerskim.

 

Monstra, potwory, dziwolągi

Zapowiedzi

Nie sposób usunąć ich z ludzkiego świata. Monstra, potwory, dziwolągi... Zawsze gdzieś w końcu je dojrzymy – co więcej, będziemy ich szukać, gdyż ich natura intryguje nas i pociąga.

 

Urodziny Mistrza Janusza

Nisza Literacka i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Kod-Krowa zapraszają na Urodziny Mistrza Janusza - jubileuszowy wieczór autorski Janusza Stycznia z okazji 70. urodzin Poety.

 

Piąte Żnińskie Wieczory Literackie ze Zbigniewem Dmitrocą

W ramach "Piątych Żnińskich Wieczorów Literackich" zawitał do Żnina aż spod Lublina Zbigniew Dmitroca - bajkopisarz, tłumacz poezji rosyjskiej i dramaturg.

 

Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl

Wokół książek

Wydawnictwo Mag Z radością informuje, że opublikowana przez Wydawnictwo Mag książka" Miasto popiołów" Cassandry Clare otrzymały nominację jurorów do tytułu „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl".

 

Książka na jesień, kolejni nominowani

Konkursy

Za wydawnictwem Mag informujemy, że "Miasto popiołów" Cassandry Clare otrzymały nominację jurorów do tytułu „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl”.

 

13.XI - zapraszamy na wieczór z poezją i pieśnią patriotyczną

W dniu 13.11.2009 r. (piątek) o godz. 17.00 Miejski Ośrodek Kultury w Policach, zaprasza na ul. Siedlecką 1A (sala konferencyjna) na wieczór poświęcony poezji i pieśniom patriotycznym.

 

Wieczór słoweńskiej poezji i prozy

Wydarzenia

Zapraszamy na wieczór słoweńskiej poezji i prozy, w którym udział wezmą: Miha Mazzini, Jani Virk, Suzana Tratniki Milan Jesih. Po spotkaniu będzie miał miejsce koncert Vlada Kreslina    

 

Wieczór współczesnych pisarzy ukraińskich

Polski PEN Club i Narodowe Centrum Kultury zapraszają na Wieczór współczesnych pisarzy ukraińskich. W wieczorze udział wezmą stypendyści programu Gaude Polonia: Ołeksandr Bojczenko, Ołeksandr Irwanec, Marianna Kijanowska, Natalia Śniadanko i Serhij Żadan.

 

Videograf zaprasza na wieczór z Wojciechem Korfantym

Wydarzenia

17 sierpnia br. minęła 70. rocznica śmierci wybitnego polityka i najbardziej znanego Górnoślązaka XX wieku - Wojciecha Korfantego. W związku z tym jubileuszem w Katowicach odbędzie się ważna impreza, która wpisuje się w program obchodów Roku Korfantego ogłoszonego przez Sejmik Wojewóztwa Śląskiego.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.