RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Selfie na tle rzepaku - Justyna Bargielska

Książki, Nowości

Biuro Literackie opublikowało czwartą książkę z nowej serii wydawniczej 22. Wiersze podróżne. Swój autorski wybór, „Selfie na tle rzepaku", prezentuje tym razem Justyna Bargielska.

 

Wieczór poezji niepoważnej Stanisława Barańczaka. Zapraszamy 19 czerwca!

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 zaprasza na wieczór poezji niepoważnej Stanisława Barańczaka połączony z prezentacją zbioru Zwierzęca zajadłość i inne wiersze. Pełen atrakcji wieczór poprowadzą Grzegorz Turnau i Bronisław Maj.

 

7. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY

Już po raz siódmy we Wrocławiu odbyły się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. W dniach 3-5 czerwca spotkaliśmy się w hali kongresowej IASE przy ul. Wystawowej 1 (niedaleko Hali Stulecia).

 

Premiera "Telefonu z antypodów" Zbigniewa Macheja w formie e-booka

Nowości

Do internetowej księgarni Biura Literackiego trafił właśnie, w formie e-booka, "Telefon z antypodów. Wiersze z młodości w epoce minionej (1978-1990)" Zbigniewa Macheja.

 

Wydawnictwo a5 : Stanisław Barańczak "Zwierzęca zajadłość i inne wiersze"

Nowości

Krakowskie wydawnictwo a5 zapowiada premierę tomu Stanisława Barańczaka zatytułowanego „Zwierzęca zajadłość i inne wiersze":

 

Płyta z wierszami Adama Zagajewskiego

Wydarzenia

- Adam Zagajewski po wysłuchaniu koncertu, podczas którego nagrywaliśmy album z jego utworami był pod wielkim wrażeniem. Stwierdził, że nie spodziewał się, że muzyka może pomóc w odbiorze jego wierszy – opowiada Włodek Pawlik.

 

"China shipping" Justyny Bargielskiej w e-booku

Nowości

Fragment zapowiadający e-book China shipping Justyny Bargielskiej, który ukaże się w Biurze Literackim 15 lutego 2016 roku.

 

Nieznane wiersze Różewicza odnalezione w Lublinie

Wydarzenia

Leżały w szafie archiwum Muzeum im. Józefa Czechowicza od lat 70., dwa rękopisy i jeden maszynopis. Nikt o nich nie wiedział aż do tego roku. To jedne z najstarszych wierszy Tadeusza Różewicza. Prawdopodobnie nie były nigdzie drukowane.      

 

"Die Welt": Terroryzm w wierszach polskiej noblistki

Rynek zagraniczny

Dziennik „Die Welt“ cytuje wiersze Wisławy Szymborskiej i nawiązuje do aktualnego zagrożenia atakami terrorystycznymi.

 

Odkryto nieznaną twórczość Rafała Wojaczka

Wydarzenia

Ponad pięćdziesiąt wierszy i sześć opowiadań, które nigdy nie były publikowane, znajduje się w Bibliotece Ossolineum we Wrocławiu. Dwa tygodnie temu znaleziska dokonali Maciej Malecki z Instytutu Mikołowskiego oraz badacz literatury Konrad Wojtyła.

 

Nowy tomik Ewy Sonnenberg

Nowości

Wrocławska poetka opublikowała zbiór nowych wierszy pod tytułem „Hologramy ”w wydawnictwie WBPiCAK z Poznania.

 

Przeboje Marcina Świetlickiego

Zapowiedzi

14 października w Wydawnictwie EMG ukaże się zbiór tekstów Marcina Świetlickiego pod tytułem "Zło, te przeboje". W książce znalazły się wiersze-piosenki, które śpiewał ze Świetlikami, a także z innymi zespołami.

 

Konkurs jednego wiersza w Gdańsku

W Gdańsku pojawiły się nowe skrzynki. Nie na listy jednak, ale na… poezję. Autorzy wierszy, pozostawionych w jednej z trzech poetyckich skrzynek, wezmą udział w konkursie Portu Literackiego. Na krótkie utwory poetyckie czekają skrzynki w Instytucie Kultury Miejskiej, w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej oraz w Bibliotece Manhattan w Centrum Handlowym Manhattan. Na zwycięzcę czeka m. in. zestaw książek i pobyt w hotelu SPA w Kołobrzegu.    

 

Tuwim i Bonowicz w „Modern Poetry in Translation”

Lokomotywa Juliana Tuwima i Bajki Misia Fisia Wojciecha Bonowicza znalazły się w jubileuszowym wydaniu prestiżowego brytyjskiego pisma „Modern Poetry in Translation”.

 

Haiku dla Warszawy - konkurs - Wiersze w metrze

Wydarzenia

od 1 marca w warszawskim metrze na ekranach, naklejkach a także stronie www wydarzenia wierszewmetrze.eu mamy przyjemność przedstawiać mieszkańcom Warszawy wyjątkowy projekt kulturalny - Wiersze w Metrze.      

 

Wiersze w metrze powracają! 1 marca / Warszawa

Wydarzenia

1 marca rusza piąta edycja „Wierszy w metrze“. Przez miesiąc codzienne przejazdy komunikacją miejską w Warszawie będą miały nowe, poetyckie oblicze.

 

Wiersze w metrze powracają

Wydarzenia

Już w marcu w Warszawie piąta edycja Wierszy w metrze. Przez cały marzec codzienne przejazdy komunikacją miejską w Warszawie będą miały nowe, poetyckie oblicze.      

 

Premiera tomu Jerzego Kronholda "Wiersze wybrane" z płytą

Nowości

Drodzy Państwo, już od dziś w naszej księgarni internetowej można kupić najnowszy tom z serii wierszy wybranych z płytami CD

 

Nowa książka oficyny Pogranicze: Zuzanna Ginczanka. Wiersze zebrane

Nowości

Pierwsza edycja poezji zebranych Ginczanki obejmuje całość zachowanej spuścizny literackiej Autorki, w tym niepublikowane dotąd juwenilia z początku lat trzydziestych ubiegłego wieku, pochodzące z gimnazjalnego równieńskiego pisma "Echa Szkolne".

 

Nowość Instytutu Mikołowskiego: Maciej Niemiec "Geranium". Ostatnie, czyli nowe wiersze z lat 2009-2011"

Nowości

Tom Macieja Niemca Geranium, jednego z głównych przedstawicieli formacji określanej przez krytykę literacką mianem „Nowej Prywatności”, stał się, siłą rzeczy, po tragicznej śmierci jego twórcy w roku 2012, swego rodzaju poetyckim testamentem. Przy czym podkreślić należy, że mamy do czynienia z twórcą od dawna już mocno ukształtowanym i legitymującym się sporą ilością omówień jego twórczości poetyckiej o charakterze krytycznoliterackim.    

 

Poezja ma głos! Konkurs dla Dyskusyjnych Klubów Książki

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 zaprasza do udziału w konkursie skierowanym do wszystkich członków Dyskusyjnych Klubów Książki w całej Polsce. Wystarczy wybrać dowolny wierszy ( lub kilka wierszy) z dowolnego tomu „Wierszy wybranych” Julii Hartwig, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego lub „Wierszy zebranych” Stanisława Barańczaka i nagrać swoją interpretację. W nagraniu może uczestniczyć więcej niż jedna osoba, np. grupa skupiona w DKK, a realizacja może zawierać elementy muzyczne lub inne kreatywne...

 

Recenzja: Anna Nasiłowska „W poszukiwaniu Domu"

Recenzje

Tomik „Żywioły” Anny Nasiłowskiej jest książką poetycką, która ukazała się po długim poetyckim milczeniu autorki. W międzyczasie autorka napisała książki prozatorskie, książki biograficzne, oraz kilka podręczników z historii literatury, jednak wciąż nie był to tomik poetycki.

 

Miłosz w 10 językach

Wydawnictwa

Miłoszowe haiku czytane przez Hiszpana, "Biedny chrześcijanin patrzy na getto" po niemiecku, a "Campo di fiori" po japońsku... W 2011 r. Instytut Adama Mickiewicza wydał w 10 audiobooków z wierszami polskiego noblisty. Jak Miłosza interpretują Toru Wakanabe, Michael Lonsdale, Serhij Żadan, a jak Stephen Fry?

 

Spotkanie z poetką Ewą Sonnenberg

Wydarzenia

Rita Baum zaprasza miłośników dobrej poezji na długo oczekiwane spotkanie z Ewa Sonnenberg. odbędzie się już we wtorek. Pretekstem są wydane przez Ritę Baum "Wiersze zebrane" Ewy Sonnenberg, książka-owoc dwudziestu lat pracy.  

 

Ryszard Krynicki nominowany do Nagrody Literackiej GDYNIA

Wydarzenia

Tytuły 20 książek nominowanych do Nagrody Literackiej Gdynia ogłoszono w czwartek, pierwszego dnia V Warszawskich Targów Książki.

 

„Wiersze i proza 1964-1971 oraz Brulion: reprint”

Nowości

Nakładem Biura Literackiego ukazały się właśnie dwie publikacje Rafała Wojaczka. Pierwsza z nich: tom, w którym zebrano utwory poetyckie i prozatorskie z lat 1964–1971, to najpełniejsza do tej pory prezentacja dzieł urodzonego w Mikołowie poety. Swoiste uzupełnienie dla tej książki stanowić ma reprint niepublikowanego nigdy wcześniej brulionu z często zaskakującymi juweniliami pisarza.

 

Zmarł Tadeusz Różewicz

Wydarzenia

24 kwietnia w wieku 93 lat zmarł jeden z najważniejszych poetów współczesnych, należący do najwszechstronniejszych i najbardziej twórczych kontynuatorów literackiej awangardy w kraju i na świecie. Wielokrotnie wymieniany jako kandydat do Nagrody Nobla.

 

Społeczne finansowanie książki poetyckiej

Wydarzenia

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza oraz księgarnie Tajne Komplety ruszają z nowym pomysłem na finansowanie książek poetyckich i niszowych. Na portalu PolakPotrafi.pl, opierającym się na zasadach społecznego finansowania, rzuciliśmy na pierwszy ogień "Wyrazy uznania" Piotra Janickiego.

 

Jarosław Mikołajewski gościem Czułych Czytanek!

Księgarnie

W najbliższą niedzielę 9 lutego o godzinie 11:00 księgarnia Czuły Barbarzyńca serdecznie zaprasza rodziców wraz z dziećmi na kolejną edycję naszych kultowych Czułych Czytanek.

 

Czułe Czytanki

Wydarzenia

W najbliższą niedzielę 9 lutego o godzinie 11:00 księgarnia Czuły Barbarzyńca w Warszawie serdecznie zaprasza rodziców wraz z dziećmi na kolejną edycję naszych kultowych Czułych Czytanek. Tym razem czeka nas wyjątkowe spotkanie z książką "Wiersze w kąpieli" oraz jej autorem, Jarosławem Mikołajewskim, znanym pisarzem, poetą, krytykiem i felietonistą.

 

Sto dni do Portu Literackiego 2014

Wydarzenia

Za sto dni we Wrocławiu już po raz dziewiętnasty odbędzie się Europejski Port Literacki Wrocław. Festiwal organizowany przez Biuro Literackie, najczęściej nagradzaną w ostatnich latach oficynę, ogłoszoną przez Culture.pl polskim fenomenem wydawniczym, rokrocznie przyciąga do Wrocławia setki wielbicieli literatury, filmu, muzyki i innych dziedzin sztuki z kraju i z zagranicy.

 

840 prac w konkursie na najlepsze tłumaczenie Różewicza

Wydarzenia

Konkurs na najlepsze tłumaczenie na język rosyjski wierszy Tadeusza Różewicza wzbudził olbrzymie zainteresowanie na całym świecie. Jest on organizowany przez Fundację "Za Waszą i Naszą Wolność" przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Książki.

 

ORT. Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski

Wydarzenia

W rozpoczynającym się 16 sierpnia festiwalu Literacki Sopot udział wezmą dwaj poeci z Islandii: Eiríkur Örn Norðdahl, poeta i jeden z najlepszych islandzkich performerów poezji na żywo oraz Þórarinn Eldjárn, poeta i najpopularniejszy islandzki autor wierszy dla dzieci, a także tłumacz, który w ramach projektu przetłumaczył specjalnie dla nas Pana Maluśkiewicza i wieloryba Juliana Tuwima. Spotkaniom z poetami towarzyszyć będą warsztaty dla najmłodszych, podczas których dzieci tworzyć będą własne...

 

Ryszard Krynicki czyta swoje wiersze - płyta z poezją w wydaniu "Tygodnika Powszechnego" nr 26/201

Nowości

Szanowni Państwo, mamy niezwykłą przyjemność zapowiedzieć płytę, która już w najbliższą środę 26 czerwca, wraz z najnowszym wydaniem "Tygodnika Powszechnego" trafi do rąk naszych Czytelników:

 

Premiera tomu Paula Celana "Psalm i inne wiersze"

Zapowiedzi

Drodzy państwo, z prawdziwą przyjemnością prezentujemy długo oczekiwany tom wierszy Paula Celana "Psalm i inne wiersze", w opracowaniu, tłumaczeniu i z posłowiem Ryszarda Krynickiego.  

 

Azjatyckie nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Z ogromną dumą informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukazały się wiersze nietłumaczonego wcześniej na język polski chińskiego poety Duo Duo.

 

Nowości Wydawnictwa Literatura

Rymowane dranie, bajki owocowe i retoryka dla dzieci czyli arcyciekawe książeczki dla dzieci z Wydawnictwa Literatura!

 

"Wiersze dla niegrzecznych dzieci" Danuta Wawiłow

Nakładem wydawnictwa Egmont 13 marca ukażą się piękne wiersze Danuty Wawiłow z ilustracjami Marianny Oklejak

 

"Wiersze wybrane" Ryszarda Krynickiego z autografem Autora

Nowości

Drodzy Państwo, w nowym numerze Magazynu KSIĄŻKI Ryszard Krynicki, obchodzący w czerwcu tego roku jubileusz 70- lecia , odpowiada na pytania kwestionariusza magazynu.  

 

Stanisław Barańczak w Wydawnictwie a5

Nowości

Drodzy Państwo, od kilku dni w naszej księgarni internetowej jest ponownie dostępny tom "Wiersze zebrane" Stanisława Barańczaka.

 

Wiersze na Walentynki

Wydarzenia

Odkąd to, co staroświeckie nazywa się vintage i można się bezkarnie przechwalać, że nasza torebka ostatnie 20 lat przeleżała w maminej szafie, to również oldschoolowi romantycy też powinni mieć nieco lżejszy żywot. Wiersze dla ukochanej można pisać samemu, o ile nie ryzykujemy, że obdarowana czy obdarowany wybuchnie homeryckim śmiechem. Jeśli mamy choć cień wątpliwości co do swojego ponadczasowego talentu – sięgnijmy po wsparcie profesjonalistów.

 

"Wiersze wybrane" Wisławy Szymborskiej edycja specjalna

Nowości

Wydawnictwo a5 pokleca edycję specjalną tomu "Wiersze wybrane" Wisławy Szymborskiej, wzbogaconą o płytę CD.

 

Wiersze na Walentynki

Wydarzenia

Odkąd to, co staroświeckie nazywa się vintage i można się bezkarnie przechwalać, że nasza torebka ostatnie 20 lat przeleżała w maminej szafie, to również oldschoolowi romantycy też powinni mieć nieco lżejszy żywot. Wiersze dla ukochanej można pisać samemu, o ile nie ryzykujemy, że obdarowana czy obdarowany wybuchnie homeryckim śmiechem. Jeśli mamy choć cień wątpliwości co do swojego ponadczasowego talentu – sięgnijmy po wsparcie profesjonalistów.

 

Recenzja: Gotfrien Benn. Wiersze wybrane"

Recenzje

Gottfried Benn jest uznawany za jednego z najważniejszych poetów niemieckich ubiegłego wieku. Mimo że od stu lat jest inspiracją dla twórców, krytyków i badaczy, w Polsce jego dorobek nadal jest niedoceniany i znany tylko małej rzeszy czytelników.

 

Poeta Kapuściński w Czułym barbarzyńcy

Księgarnie

Fundacja im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot i Księgarnia "Czuły Barbarzyńca" zapraszają na spotkanie z okazji wydania dwujęzycznej, polsko-angielskiej edycji Wierszy zebranych / Collected Poems Ryszarda Kapuścińskiego w przekładzie Diany Kuprel i Marka Kusiby.

 

Nowe wydanie "Wierszy wybranych" Wisławy Szymborskiej

Nowości

Drodzy Państwo, Z przyjemnością zapowiadamy nowe wydanie "Wierszy wybranych" Wisławy Szymborskiej, w sprzedaży już od 7 listopada.

 

Rusza Komiks wierszem - do wygrania 10 tys. zlotych

Wydarzenia

Dobra informacja dla tych, którzy poza zamiłowaniem do literatury posiadają także inne zdolności artystyczne - wrocławska Fundacja Europejskich Spotkań Pisarzy ogłosiła konkurs na komiks wierszem.

 

Niepublikowane wiersze Wisławy Szymborskiej w Trójce!

Wydarzenia

Dla słuchaczy Trójki mamy prawdziwą sensację. W niedzielę w "Magazynie Bardzo Kulturalnym" po raz pierwszy zabrzmi niepublikowany dotąd - a wyszperany przez Michała Rusinka - wiersz Noblistki z 1947 roku "Erotyk Żartobliwy" w interpretacji Danuty Szaflarskiej.

 

Poradnik młodego poety

W życiu każdego człeka obdarowanego skłonnością do nadużywania pióra bądź klawiatury w celach literackich nadchodzi moment oświecenia. Wygląda to mniej więcej tak: literat przehulał już zasiłek, wsparcie rodziny, w lodówce światło, tynk na ścianach powoli przestaje smakować.. Gdy nagle w czeluściach internetu trafia na ogłoszenie o konkursie poetyckim z nagrodami wypłacanymi w żywej gotówce. W myślach poeta widzi już Siebie na ścieżce kariery brukowanej złotymi dukatami i uwielbianego przez...

 

Euro wiersze na Ukrainie

Rusza kolejna odsłona kampanii Wiersze w Metrze pod nazwą ЄвроВірші – EuroPoems. W tym roku odbywa się ona podczas turnieju EURO2012 w czterech miastach na Ukrainie: Lwowie, Kijowie, Charkowie i Doniecku.

 

Literacki Egmont prezentuje serię Wierszem pisane"

Nowości

Wielkie nazwiska poezji polskiej, świetni ilustratorzy! Nowa seria Wierszem napisane w Literackim Egmoncie. Już w sprzedaży!

 

Nowa seria "Wierszem napisane" w Literackim Egmoncie!

Nowości

Nowy cykl książek dla dzieci to zachęta do odwiedzenia świata poezji i krainy wyobraźni. Na początek serii trzy wyśmienite pozycje, trzy wielkie autorki poezji, troje znakomitych ilustratorów.

 

Wierszem napisane, dobrze zilustrowane!

Nowości

Wielkie nazwiska poezji polskiej, świetni ilustratorzy, trzy wyśmienite pozycje książkowe! To cechy charakterystyczne nowej serii Wierszem napisane w Literackim Egmoncie

 

Wisława Szymborska "Wiersze wybrane" - ponownie w sprzedaży!

Nowości

W dniu dzisiejszym ponownie FK Olesiejuk rozpoczyna sprzedaż uzupełnionego tomiku poezji Wisławy Szymborskiej "Wiersze wybrane". Wysyłka w dniu dzisiejszym - dostawa w piątek 10 lutego.

 

Spotkania autorskie Piotra Sommera

Piotr Sommer spotka się z czytelnikami w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w związku z opublikowaniem w poznańskiej serii Mariusza Grzebalskiego zmienionego wydania jego "Wierszy ze słów" (2012).

 

Ezra Pound - Wiersze, poematy i Pieśni

Nowości

eden z największych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych pisarzy XX wieku wśród autorów publikowanych przez Biuro Literackie!

 

Koncerty wierszy Miłosza w TVP2

Na zakończenie Roku Czesława Miłosza telewizyjna Dwójka przygotowała cykl koncertów współczesnych polskich kompozytorów, którzy podjęli ryzyko, by wiersze polskiego noblisty przełożyć na język muzyki poważnej.

 

Spotkanie z Marcinem Świetlickim we Wrocławiu

w imieniu Kawiarni Literatka oraz Wydawnictwa EMG zapraszamy na wrocławski wieczór autorski Marcina Świetlickiego. Rozmowę na temat „Wierszy” oraz „Powieści” poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało.

 

Zaproszenie na promocję tomiku wierszy: Jan Włodek - "Wiersze młodzieńcze"

Małe Wydawnictwo i Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na spotkanie promujące tomik poezji z udziałem: dr Gabrieli Olszowskiej, red. Marioli Szafarz prof. dra Jana Mariana Włodka.

 

Trasa promocyjna z okazji 50 urodzin M. Świetlickiego

Spotkania Marcina Świetlickiego z okazji 50. urodzin Poety oraz wydania „Wierszy” zebranych oraz „Powieści” zebranych:  

 

Ezra Pound w Biurze Literackim!

Zapowiedzi

Ezra Pound urodził się w 1885 w Hailey, niewielkim mieście na terenie stanu Idaho. Jako zbuntowany - a do tego niezwykle zdolny i inteligentny - młodzieniec zaczął kontestować najpierw rodzimy system edukacyjny, a potem całą amerykańską mentalność i kulturę. Bunt zakończył się emigracją - na początku XX wieku Pound na dobre opuścił Stany Zjednoczone i wyruszył do Europy.

 

Kolejne oblicze Broniewskiego

Recenzje

Pisał Dariusz Suska w posłowiu do swojego wyboru wierszy Władysława Broniewskiego pt. Wykrzywiam się na ten wszechświat: (…) to, co było wtedy ważne, zniknęło, wyczerpały się tamte rewolucje i tamte konteksty społeczne, krytyki polityczne i metapolityczne, i krytyki tych krytyk – być może tylko śmierć okazała się niewyczerpana w swoim istnieniu. To od śmierci, która tak mocno go dotykała, Broniewski wziął najlepsze w moim przekonaniu wiersze. Słowami tymi autor Czystej ziemi, niejako tłumaczył...

 

Władysław Broniewski w Iskrach!

Nowości

Władysław Broniewski zagościł w Iskrach! Przedstawiamy Państwu jego biografię autorstwa Mariusza Urbanka pt. "Broniewski.Miłość, wódka, polityka" oraz wybór wierszy "Wierszem przez życie"! Warto bo i twórczość i biografia należą do genialnych.

 

Ukraina odkrywa Miłosza: audiobook na cześć poety

Wokół książek

Na Ukrainie wydano płytę z wierszami Czesława Miłosza, które czytają po ukraińsku pisarze Taras Prochaśko i Serhij Żadan.

 

"Wielki książę" oraz "Wiersze polityczne" od jutra znów dostępne w księgarniach.

Nowości

Wydawnictwo Sic! informuje, że dwa tytuły: "Wielki książę" oraz "Wiersze polityczne" Jarosława Marka Rymkiewicza od jutra znów będą dostępne w księgarniach.

 

"Psalmy i inne wiersze" Nowaka i w BL

Nowości

W dwudziestą rocznicę śmierci Tadeusza Nowaka nakładem Biura Literackiego ukazał się tom"Psalmy i inne wiersze". Wyboru wierszy dokonał Bohdan Zadura, laureat tegorocznego Silesiusa, który obecność Nowaka w przygotowywanej przez Biuro Literackie serii 44. Poezja polska od nowa uważa za oczywistą: "Kiedy mnie zapytano, którego poetę chciałbym przypomnieć w serii 44, bez chwili wahania wymieniłem Tadeusza Nowaka".

 

Polska poezja w stacjach Azji i Europy

8 sierpnia w Londynie ruszyła akcja "Wiersze w metrze – poetry from Poland", jedna z największych kampanii promujących polską literaturę organizowanych w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej.

 

Wiersze zebrane Urszuli Kozioł w Biurze Literackim

Zapowiedzi

22 września nakładem Biura Literackiego ukaże się tom Fuga (1955-2011), wiersze zebrane Urszuli Kozioł, tegorocznej laureatki Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W tomie znajdzie się także cykl nowych wierszy - "Treny dla Feliksa". To pierwsza książka autorki we wrocławskim wydawnictwie.

 

Festiwal Spoke'N'Word już trwa!

16 lipca w Warszawie, już po raz siódmy odbędzie się festiwal performance poetry (Spoke'N'Word Festival), który łączy w sobie występy poetów zagranicznych ze slamami poetyckimi dla poetów z Polski. Wydarzenie to, odbywające się w ramach akcji "Wiersze w Metrze" będzie stanowić świetną okazję, aby zobaczyć i usłyszeć poetów z całej Europy występujących na żywo przed polską publicznością. Festiwalowi towarzyszą również warsztaty z performance poetry i kreatywnego...

 

Wiersze Różewicza i Szymborskiej w metrze kilku stolic Europy i Azji

Wydarzenia

Wiersze 30 polskich poetów m.in. Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza i Jacka Dehnela będą prezentowane w metrze kilku stolic Europy i Azji. Poezje Polaków w ramach akcji "Wiersze w Metrze" zostaną udostępnione m.in. w Madrycie, Pekinie i Tokio.

 

Bohdan Zadura, laureat Silesiusa 2010 w dworku Sierakowskich

W piątek 24 czerwca 2011 r. o godz. 18.30 w ramach cyklu „Wiersze na piętrze” wystąpi w dworku Sierakowskich jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich poetów Bohdan Zadura.

 

Gottfried Benn "Nigdy samotniej i inne wiersze"

Nowości

Bertolt Brecht powiedział o nim kiedyś "Spotykał ze sobą słowa, które kiedy indziej w ogóle by się nie poznały". Nakładem wrocławskiego Biura Literackiego ukazał się tom "Nigdy samotniej i inne wiersze" Gottfrieda Benna, wyjątkowy wybór utworów jednego z najwybitniejszych niemieckojęzycznych poetów.

 

Inauguracja międzynarodowego projektu "Wiersze w Metrze"

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące międzynarodowego projektu „Wiersze w Metrze” 2011 towarzyszące slamowi poetyckiemu o Warszawie.

 

Miłosz "Wiersze wszystkie"

Zapowiedzi

Już lada moment w księgarniach "Wiersze wszystkie" Czesława Miłosza - genialna książka z genialnymi lirykami genialnego poety.

 

Spotkanie autorskie Krzysztofa Kuczkowskiego

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Kuczkowskim, który we wtorek 17 maja br. o g. 20.00 w Teatrze Atelier w Sopocie będzie czytał swoje wiersze.

 

Aga Zaryan śpiewa wiersze Miłosza

Wokalistka jazzowa Aga Zaryan rozpoczęła pracę nad nową płytą, na której śpiewać będzie wiersze Czesława Miłosza. Nowe nagrania zostaną po raz pierwszy zaprezentowane w maju podczas II Festiwalu Czesława Miłosza w Krakowie.  

 

Pozytywne treści online dla dzieci” – polski etap konkursu rozstrzygnięty

Krajowy etap europejskiego konkursu „Pozytywne treści online dla dzieci" został rozstrzygnięty. Wierszedladzieci.pl i Superpilot.cba.pl będą reprezentować Polskę w walce o prestiżowy puchar Komisji Europejskiej dla najlepszego serwisu internetowego adresowanego do najmłodszych.

 

"Wiersze polityczne" Rymkiewicza już w księgarniach!

Nowości

Do księgarń trafił właśnie wybór wierszy jednego z najsłynniejszych, żyjących, polskich poetów - "Wiersze polityczne" Jarosława Marka Rymkiewicza.

 

"Wiersze noir"

Zapowiedzi

Wydawnictwo EMG ma zaszczyt zaprezentować publikację Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010 "ŻEGNAJ LALECZKO. WIERSZE NOIR". wraz ze wznowieniem legendarnej antologii „Długie pożegnanie. Tribute to Chandler.”    

 
 

Niezwykła walka w ringu: bez sierpowych i pięści

W Japonii 16 października odbędą się mistrzostwa świata w "poetyckim boksie". W ringu staną poeci-amatorzy, którzy w rozgrywce zamiast pięści i rękawic użyją...wierszy - podaje portal lenta.ru.

 

Spotkanie autorskie Krzysztofa Kuczkowskiego

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josefa Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku oraz Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zapraszają na wieczór autorski Krzysztofa Kuczkowskiego połączony z promocją jego najnowszego tomiku poezji „Wiersze [masowe] i inne”.

 

Wieczór z duńskimi poetami

Duński Instytut Kultury i Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wieczór z gośćmi z Kopenhagi: poetką Louise Rosengreen i poetą, prozaikiem i dramaturgiem Grzegorzem Wróblewskim.

 

Spoke'n'word festival

W tym roku w Warszawie już po raz szósty odbędzie się festiwal performance poetry (Spoke'n'Word Festival), który łączy w sobie występy poetów zagranicznych ze slamami poetyckimi dla poetów z Polski.

 

Wieczór z duńskimi poetami

Duński Instytut Kultury i Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wieczór z gośćmi z Kopenhagi: poetką Louise Rosengreen i poetą, prozaikiem i dramaturgiem Grzegorzem Wróblewskim

 

Premiera nowego wyboru Szymborskiej

Nowości

15 września nakładem wydawnictwa a5 ukaże się nowy wybór wierszy Wisławy Szymborskiej.

 

Październikowe zapowiedzi Wydawnictwa Sic!

Zapowiedzi

Tej jesieni ukażą się dwie nowe książki Jarosława Marka Rymkiewicza. Będą to: "Samuel Zborowski" i "Wiersze polityczne".

 

Polowanie na Słowa - Poetycka Gra Miejska Przyszłości

Wydarzenia

W dniach 13-20 września br. w Warszawie w ramach kampanii "Wiersze w Metrze" odbędzie się specjalnie zaprojektowana dla miłośników poezji, nowych technologii i gier miejskich - Poetycka Gra Miejska Przyszłości.

 

Polskie Radio: cały czas zbieramy bajki dla Tomka

Ponad czterdzieści wierszy, opowiadań i bajek dla Tomka otrzymało Polskie Radio od słuchaczy przez weekend. Polskie Radio uruchomiło skrzynkę mailową, na którą można przesłać bajki dla 6-letniego Tomka.

 

Wiersze w Metrze

Od 6 do 30 września br. odbywać się będzie trzecia edycja kampanii Wiersze w Metrze, zainicjowana w 2008 roku przez Instytut Książki oraz British Council.

 

Smoleńsk grafomanów. Cz. 3

„Wokół drogi smoleńskiej - wciąż las i las, i las, / wokół drogi smoleńskiej wciąż noc i noc, i noc / tylko z góry, jak oczy twe - para błękitnych gwiazd, / w które patrzę i widzę mój los, mój los, mój los” - pisał Bułat Okudżawa („Wokół drogi smoleńskiej” w przekładzie Wiktora Woroszylskiego). Jak się okazuje, rosyjski – a ormiańsko-gruziński z pochodzenia - bard i literat koncentrował się na podobnych aspektach smoleńskiej rzeczywistości, co współcześni nasi polscy słowiarze w wierszach...

 

Jabajbaje, czyli wiersze dla Krzysia

Zapowiedzi

Świat małego chłopca przedstawiony w czternastu uroczych wierszach. Głównym bohaterem książeczki jest Krzyś. Chłopiec zafascynowany słowem: rabarbar. W jego wyobraźni oznacza ono krainę, w której mieszkają dziecięce marzenia.

 

Zapowiedzi Wydawnictwa a5

Zapowiedzi

Przedstawiamy dwie nowe publikacje krakowskiego wydawnictwa a5: tomy Adama Zagajewskiego i Artura Szlosarka.

 

Z uczciwym zamiarem i nie dla komercji - odpowiedź Parafiady

Prawo

Szanowni Państwo, z końcem minionego roku (2009) Stowarzyszanie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza wydało Antologię Poezji dla Dzieci „Mów do nie wierszem”, w której zostały umieszczone 54 wiersze różnych autorów.

 

Mów do mnie wierszem - list otwarty prof. Papuzińskiej

Wydawnictwa

W ubiegłym roku pod firmą Stowarzyszenia „Parafiada” opublikowana została antologia poezji dla dzieci „Mów do mnie wierszem”. Zawiera ona wiersze 54 autorów polskich, przy czym jedynie w stosunku do 7 z nich prawa autorskie wygasły, w pozostałych zaś 47 przypadkach pozostają własnością autorów bądź ich spadkobierców.

 

Czułe czytanki - 28 marca 2010 - w "czułym barbarzyńcy"

Czuły barbarzyńca oraz wydawnictwo „Prószyński i S-ka” zapraszają 28 marca 2010, niedziela, godz. 11:00, na Czułe Czytanki.

 

Nowy tom w serii Poeci Krakowa- Beata Szymańska "Wybor wierszy"

Śródmiejski Ośrodek Kultury zaprasza na Promocję "Wyboru wierszy" Beaty Szymańskiej. Spotkanie poprowadzi: Krzysztof Lisowski.

 

Święta Bożego Narodzenia wierszem pisane

Poniżej przedstawiamy wybrane wiersze o tematyce świątecznej. Mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w jakiś stopniu wejść jeszcze głębiej w klimat tych świąt.

 

Spotkanie poetyckie "Wiersze na Boże Narodzenie"

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie autorskie z Urszulą Korzonek pt. "Wiersze na Boże Narodzenie".

 

Góra ponura - nowa książka Doroty Gellner

Zapowiedzi

Góra z górą się nie zejdzie? Nie w wierszach Doroty Gellner. Autorka wielu książek dla dzieci, słuchowisk radiowych, programów telewizyjnych i tekstów piosenek, zaprasza czytelników do zabawy.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.