RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Strzeżcie się piękna! - słynny esej Stefana Chwina "Zwodnicze piękno" wraz z "Tygodnikiem Powszechnym

Nowości

Już od środy 29 czerwca w sprzedaży także wydanie „Tygodnika Powszechnego” wraz z bogato ilustrowanym esejem Stefana Chwina „Zwodnicze Piękno”.

 

Biografie Sławnych Ludzi: „Karol Wielki. Cesarz i święty” już w sprzedaży!

Nowości

Współcześni nazwali go ojcem Europy. Przez 64 lata panowania mieczem wywalczył królestwo sięgające od Akwizgranu po Rzym, od Ebro po wybrzeże Morza Północnego, od Marchii Bretońskiej po Marchię Wschodnią.

 

Kup komplet 3 Kanonów "Tygodnika Powszechnego" – tylko teraz dostawa gratis*!

Nowości

Specjalne wydania „Tygodnika Powszechnego”, pełne najlepszych wywiadów i publicystyki z 70 lat pisma – w cenie 39 złotych do kupienia w naszym sklepie internetowym na powszech.net/komplet. Weź, czytaj!

 

Getting Things Done

Nowości

Całkiem nowe wydanie! Przejmij stery swojego życia i zapomnij, co to stres! Kiedy piętnaście lat temu David Allen pisał swój bestseller — pierwsze wydanie książki Getting Things Done — nie przypuszczał, że świat biznesu oszaleje na punkcie tej publikacji. Książkę adresował głównie do menedżerów wyższego szczebla w korporacjach i szybko wpłynęła ona na filozofię działania wielu dyrektorów. Jednak Allen uznał, że czas na zmiany.  

 

9 wznowienie „Opowiadań kołymskich"!

Nowości

16 lutego trafi do księgarń dziewiąte już wznowienie słynnych Opowiadań kołymskich Warłama Szałamowa. To jedna z najbardziej wstrząsających książek opisujący sowiecki system totalitarny i jego aparat represji.    

 

7 wydanie "Szatańskich wersetów" - najgłośniejszej książki Salmana Rushdiego.

Nowości

Właśnie dzisiaj trafia do księgarń 7 wydanie „Szatańskich wersetów" - najgłośniejszej książki Salmana Rushdiego.

 

Recenzja: Iwona Kucharewicz „Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce

Recenzje

Przyznam się, że do chwili gdy Książka Iwony Kucharewicz nie trafiła w moje ręce miałem dość mgliste pojęcie, żeby nie powiedzieć ,iż nie miałem żadnego pojęcia o tym, że taki rodzaj psychologii istnieje.

 

Nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG:

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że jest już w sprzedaży kolejna pozycja z serii Czytanki Orientalne - polsko-chińskie wydanie opowiadań Lu Xuna, w przekładzie Katarzyny Sarek.

 

Ilustrowane wydanie „Harry'ego Pottera”

Wydawnictwo Media Rodzina ogłosiło, że nowa edycja cyklu Harry Potter z ilustracjami Jima Kaya ukaże się w Polsce – podobnie, jak w innych krajach – 6 października 2015 roku.

 

Czterdzieste wydanie „Spóźnionych kochanków" Williama Whartona w REBISIE

Nowości

Dzisiaj trafia do księgarń 40 wydanie jednej z najgłośniejszych powieści Williama Whartona pt. Spóźnienie kochankowie. Lata 90-te ubiegłego wieku w Polsce należały do tego autora. Jego książki 26 razy znalazły się wśród 10 najpoczytniejszych tytułów roku według „Rzeczpospolitej” i „Notesu Wydawniczego” – Wharton jest pod tym względem rekordzistą wśród pisarzy zagranicznych w naszym kraju.

 

15 wydanie „Mieć czy być" Fromma w REBISIE.

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS informuje, iż „Mieć czy być" Ericha Fromma doczekało się piętnastego wydania w REBISIE!

 

Ambasador Nowej Europy 2015

Wydarzenia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jury konkursu Ambasador Nowej Europy w składzie: Jolanta Darczewska (Ośrodek Studiów Wschodnich), Andrzej Brzeziecki (Nowa Europa Wschodnia), Paweł Kowal i Artur Rogoś (Europejskie Centrum Solidarności) nagrodziło tytułem Ambasadora Nowej Europy autorów oraz, tym samym, dwa wydawnictwa.

 

Dwudzieste wydanie światowego bestsellera!

Nowości

Dzisiaj trafia do księgarń dwudzieste wydanie (tylko w REBISIE) światowego bestselleru Mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus" Johna Graya.

 

„Radio Armagedon” Jakub Żulczyk

Nowości

Poprawione wydanie kultowej dla wielu powieści. Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, kiedy każdy gest sprzeciwu prędzej czy później zamienia się w towar, oraz w świecie, w którym każde wypowiedziane słowo ostatecznie staje się po prostu hałasem.

 

Nowa - odcenzurowana, poprawiona i uzupełniona edycja „Pamiętnika z powstania warszawskiego

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy proponuje Państwu nowe niecenzurowane, poprawiona i uzupełnione wydanie „Pamiętnika z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. Książka ukazała się w serii jego Dzieł Zebranych".

 

Das erste Buch / Pierwsza książka

Księgarnie

Na grudzień 2014 Buchbund planuje wydanie swojej pierwszej książki – niemieckojęzycznej antologii, która ma być podsumowaniem i zarazem owocem rozmów z cyklu „Polnisch Poetisch”.

 

Nowe wydanie trzeciego tomu "Historii Persji" Bogdana Składanka już w sprzedaży!

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że nowe, zmienione i poprawione wydanie trzeciego tomu "Historii Persji" Bogdana Składanka - "Od Safawidów do II wojny światowej" jest już dostępne na naszej stronie - pojedynczo (tu) lub w atrakcyjnym pakiecie (tu).

 

Odnaleźli książkę Mickiewicza z 1851 roku

Wydarzenia

Warszawscy policjanci odzyskali egzemplarz książki Adama Mickiewicza, wydany w Paryżu w 1851 roku. Książka została skradziona, a złodzieje sprzedali ją za... 4 tys. złotych.

 

Kapuściński: Oeuvres

Rynek zagraniczny

Prawie 1500 stron liczy sobie zbiorcze wydanie dzieł Ryszarda Kapuścińskiego, które właśnie ukazało się we Francji.

 

Odmienione "Książki. Magazyn do czytania"

Wydawnictwa

Na rynku pojawiło się nowe, poszerzone wydanie "Książek. Magazynu do czytania". Czytelnicy znajdą w nim jeszcze więcej recenzji książkowych premier, kalendarz imprez literackich oraz nowy dział o książkach dla najmłodszych, który prowadzi Joanna Olech.

 

Wydaj e-booka z Psychoskokiem

Wydawnictwa

W dzisiejszych czasach każdy może napisać i wydać książkę papierową, audiobooka czy ebboka, gdzie ten ostatni cieszy się ogromną popularnością. Wielu z nas pisze „do szuflady” opowiadania, wiersze, powieści, a materiał ten leży zapomniany, zakurzony i najczęściej nigdy nie widzi światła dziennego.

 

Chcesz wydać książkę? Zapłać za to sam

Wydarzenia

Mamy prawdziwy wysyp tytułów finansowanych przez autorów - pisze "Rzeczpospolita". W Polsce wychodzi ich już 7-8 tysięcy rocznie.

 

Po 70. latach pierwsze wydanie książeczki "O piesku dziwaku" – Eryk Lipińskego i i Janusza Minkiewicza

"O piesku dziwaku" to pierwsze wydanie książeczki stworzonej w 1945 roku przez dwóch luminarzy polskiej popkultury – Eryka Lipińskiego i Janusza Minkiewicza. Wydała ją Fundacja Bęc Zmiana.

 

Ósme wydanie książki "Obłęd'44" Piotra Zychowicza

Nowości

1 sierpnia obchodzić będziemy 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, jednego z największych zrywów niepodległościowych w historii naszego kraju.

 

Świętujemy jubileuszowe wydania kultowych poradników dla rodziców!

Nowości

W tym roku przypadają dwie ciekawe rocznice. Zarówno "W oczekiwaniu na dziecko" jak i "Pierwszy rok życia dziecka" doczekały się jubileuszowych 70-tych wydań!    

 

Przyspieszone wydanie: "Tygodnik Powszechny" 25/2014 -w sprzedaży już dzisiaj, we wotrek 17 czerwca

Nowości

Ze względu na zbliżający się długi weekend, nowy "Tygodnik Powszechny" nr 25/2014 jest w sprzedaży już dziś, czyli we wtorek, 17 czerwca.

 

Podziemia III Rzeczy.Tajemnice Książa, Wałbrzycha i Szczawna Zdroju

Nowości

Szanowni Państwo, Dzisiaj proponujemy coś specjalnego dla poszukiwaczy tajemnic II wojny światowej - "Podziemia III Rzeszy. Tajemnice Książka, Wałbrzycha i Szczawna Zdroju" Jerzego Rostkowskiego. To już dziesiąte wydanie tego hitu w REBISIE.

 

"Barszcz ukraiński. Wydanie II rozszerzone"

Nowości

Wydanie II zostało rozszerzone o dodatkowy rozdział - "Rewolucja godności" - opisujący i analizujący wydarzenia na Majdanie.  

 

Tajemnice płk. Kuklińskiego (Jack Strong) w książce "Mój przyjaciel zdrajca"

Nowości

Tajemnice płk. Kuklińskiego (pseud. Jack Strong) w książce Marii Nurowskiej "Mój przyjaciel zdrajca".

 

"Nasze wewnętrzne konflikty" Karen Horney od 15 stycznia w księgarniach!

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Chciałbym dzisiaj zaproponować książkę "Nasze wewnętrzne konflikty" - klasyczną już pracę psychoanalityczną Karen Horney. To czwarte wydanie tej publikacji w naszym Wydawnictwie. Wprowadzenie do wydania polskiego Kazimierz Obuchowski

 

Grudniowy literacki HELIKOPTER (12/2013) jkuż wylądował

Nowości

Wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych poleca Państwu ostatni tegoroczny grudniowy numer artystyczno-literackiego Helikoptera (12/2013)

 

Pomocnik Historyczny Polityki „Historia Żydów polskich”

Wydawnictwa

W najnowszym wydaniu specjalnym POLITYKI, który ukaże się 5 kwietnia, przedstawiamy historię, kulturę i religię narodu, z którym przez wieki sąsiadowali Polacy - od osiedlenia, przez wiek XIX, II Rzeczpospolitą, czas Zagłady, aż po lata powojenne.

 

Poradnik erotyczny wszechczasów powraca!

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Kto z Was jeszcze pamięta "Magię seksu" czytaną z wypiekami na twarzy – książkę Grahama Mastertona, która zrewolucjonizowała myślenie i podejście do seksu w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych.

 

Recenzja: Wierzę w Boga?

Recenzje

Kiedy idziemy do Kościoła i uczestniczymy w modlitwie, to z jednej strony idziemy tam z własnym wewnętrznym jej odczuciem, a z drugiej uczestniczymy w jej zbiorowej manifestacji.

 

"Ostatni wiejscy muzykanci" Andrzeja Bieńkowskiego

Nowości

Anonsujemy nowe wydanie książki „Ostatni wiejscy muzykanci” Andrzeja Bieńkowskiego. dystrybucja: www.muzykaodnaleziona.com  

 

"Baśniowe opowieści" - najpiękniejsze bajki, które same się czytają!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca Państwu klasykę bajek w nowym kartonowym wydaniu:

 

Wydawcy-Chomikuj.pl 2:0

Prawo

W czwartek 7 lutego br. Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił zażalenie właścicieli portalu chomikuj.pl na zarządzenie prokurator Joanny Kopczyńskiej, dotyczące nakazu wydania danych wszystkich utworów rozpowszechnianych na portalu chomikuj.pl.

 

22 stycznia do księgarń trafi "Kochanica Francuza" Johna Fowlesa - teraz w nowej szacie graficznej!

Nowości

Szanowni Państwo, Już 22 stycznia do księgarń trafi "Kochanica Francuza" najbardziej znana powieść angielskiego pisarza Johna Fowlesa – teraz w nowej szacie graficznej!

 
 

"Tygodnik Powszechny" z audiobookiem "Opowieści wigilijne" w prezencie

Wydawnictwa

Polecamy Państwu lekturę podwójnego świątecznego wydania "Tygodnika Powszechnego nr. 51/52 poświęconego Bożemu Narodzeniu i wielu innym tematom:

 

Powieść "Heroina" Tomasza Piątka - za granicą i w filmie

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że książka Heroina Tomasza Piątka jest wydawana w Argentynie (Acuatico) oraz na Węgrzech (Silenos). W przygotowaniu także adaptacja filmowa powieści. Film trafi do kin najprawdopodobniej już w 2014 roku.

 

Językowy „Niezbędnik inteligenta” od „Polityki

Wydawnictwa

W środę 24 października br. ukazało się kolejne wydanie specjalne tygodnika „Polityka” (Polityka Spółdzielnia Pracy) zatytułowane „Niezbędnik inteligenta. O języku w mowie i piśmie”.

 

Najnowsze, zmienione i uzupełnione wydanie Marketingu Philipa Kotlera trafiło już do księgarń

Nowości

Szanowni Państwo, najnowsze, zmienione i uzupełnione wydanie Marketingu Philipa Kotlera trafiło już do księgarń.

 

Wizja współczesnej gospodarki w nowej "Ekonomii" Samuelsona i Nordhausa, wydanej przez DW REBIS

Nowości

Szanowni Państwo, w tym tygodniu nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się zupełnie nowa, zmieniona i zaktualizowana edycja podręcznika EKONOMIA autorstwa noblisty Paula Samuelsona i Williama Nordhausa.

 

Nowe wydanie książki "W drodze" Jacka Kerouaca i polska premiera filmu w reżyserii Waltera Sallesa.

Nowości

Nowe wydanie książki "W drodze" Jacka Kerouaca ukazuje się w związku z polską premierą filmu w reżyserii Waltera Sallesa.

 

"John Lennon. Listy" - znamy już polską okładkę książki!

Zapowiedzi

W październiku, jednocześnie w 10 krajach, ukaże się w druku niepublikowana dotąd korespondencja Johna Lennona. Wiemy już, jak będzie wyglądała polska okładka książki „John Lennon. Listy” (wyd. Prószyński i S-ka).

 

Najlepsza epopeja Fantasy obok Pieśni Lodu i Ognia G.R.R. Martina

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca najlepszą epopeję Fantasy obok "Pieśni Lodu" i "Ognia" G.R.R. Martina. Premiera 13 lipca 2012.

 

W USA ukaże się książka Domosławskiego "Ryszard Kapuscinski: A Life".

Rynek zagraniczny

Nakładem wydawnictwa Verso ukaże się w lipcu w Stanach Zjednoczonych książka Artura Domosławskiego "Ryszard Kapuscinski: A Life". Doczekała się ona już recenzji m.in. w "World Street Journal" i "Columbia Journalism Review".

 

"Wyznania właściciela klubu Piękny Pies" Macieja Piotra Prusa (wydanie II)

Wydarzenia

W związku z zamknięciem krakowskiego klubu „Piękny Pies”, Wydawnictwo EMG ma zaszczyt przedstawić wydanie drugie „Wyznań właściciela klubu Piękny Pies” Maciej Piotra Prusa, poszerzone o epilog oraz o słowniczek wyrazów, pojęć i nazwisk.

 

Tutaj/Here" Wisława Szymborska, Tomasz Stańko - wiersze Noblistki w jazzowej oprawie!

Wydawnictwa

FK Olesiejuk i IW ZNAK polecają Państwa uwadze wiersze Noblistki - Wisławy Szymborskiej w jazzowej oprawie!

 

VI. wydanie "Rowerem, w twardej oprawie – już w sprzedaży+zapowiedzi

Wydawnictwa

Długo wyczekiwana przez czytelników – “twarda” edycja książki "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" Kazimierza Nowaka jest już dostępna.

 

Ukaże się wydanie specjalne "Tygodnika Powszechnego", poświęcone Wisławie Szymborskiej

Wydarzenia

Szanowni Państwo, wyjątkowo - bo w poniedziałek - ukaże się przyspieszone wydanie "Tygodnika Powszechnego".

 

Recenzje amerykańskiego wydania "Jadąc do Babadag" Andrzeja Stasiuka

Amerykańskie tłumaczenie "Jadąc do Babadag" Andrzeja Stasiuka zbiera kolejne dobre recenzje.Oto poniżej ich fragmenty:

 

"Spowiedź" Calka Perechodnika - jedno z ważniejszych świadectw Holocaustu. Nowa edycja serii "Żydzi polscy"

Nowości

Ośrodek KARTA, Dom Spotkań z Historią anonsują nowe wydanie książki Calka Perechodnika, świadka i kronikarza Zagłady w getcie otwockim, w ramach serii „Żydzi polscy”

 

Ślepowidzenie - przełamująca mity naukowa fikcja o Pierwszym Kontakcie

Nowości

Znakomita… gęsta od filozofii, nowych pomysłów, i ostrego jak brzytwa pisarskiego stylu Wattsa. Tyleż magnetyczna, co przerażająca, wielostronnie argumentuje, że świadomość to przegrana sprawa, w którą wierzymy z przyzwyczajenia. "Ślepowidzenie", wyd.2. ukaże się 6 maja 2011 nakładem wydawnictwa Mag.

 

Komunikat prasowy: "Dwóch Janów" E. Roncalli

Wydawnictwo specjalne z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Wersja polska pod redakcją ks. Bogdana Stanisława Wilczewskiego Tłumaczenie na język polski Anna Cieślik.

 

Emir Kusturica spodziewa się ... Nagrody Nobla

Nie jest łatwo napisać tę książkę, ale nie było łatwo przeżyć takie życie, jak moje – powiedział Emir Kusturica o swej autobiografii. Książka pod tytułem „Gdzie jestem w tej historii” ukazała się właśnie we Włoszech.

 

Płyta z listami Chopina ukaże się w marcu

Zapowiedzi

Płyta zawierająca wybór listów Fryderyka Chopina pisanych przez kompozytora w różnych okresach jego życia ukaże się w marcu. Listy czyta Zbigniew Zamachowski. Wydawnictwo wzbogacone będzie rysunkami Józefa Wilkonia i opatrzone wstępem Ernesta Brylla.

 

Pierwsza pełna edycja "Dzienników" Dąbrowskiej

Nowości

Pierwsza pełne wydanie dzienników Dąbrowskiej rzuca nowe światło m.in. na jej stosunek do PRL-u i życie osobiste - uważa Tadeusz Drewnowski, edytor serii. W środę mija 45 lat od śmierci autorki "Nocy i dni".

 

"Sekret" - proponujemy nowe wydanie bestsellerowego poradnika

Nowości

Fragmenty Wielkiego Sekretu odnajdywano na przestrzeni dziejów w przekazach ustnych, w literaturze, w religiach i systemach filozoficznych.

 

Czuły barbarzyńca zaprasza na specjalne wydanie Czułych Czytanek z okazji Światowego Dnia Książki.

Tym razem Organizatorzy będą czytać 3 książeczki autorstwa Wojciecha Widłaka: „Podręczny Nieporadnik. Grzebień”, "Pan Kuleczka" oraz "Pan Kuleczka. Skrzydła".

 

"Pierwsza Polka" Horsta Bienka w nowym wydaniu już dostępna

Nowości

Nakładem Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Wydawnictwa "Wokół nas" ukazało się wznowione dwujęzyczne wydanie najsłynniejszej powieści gliwickiego pisarza, poświęconej Gliwicom i jego mieszkańcom.

 

Księga dżungli już w księgarniach!

Zapowiedzi

Tuż, tuż przed wigilią trafia do księgarń nowa edycja "Księgi dżungli". Oczekiwana, wyjątkowa edycja, bo z ilustracjami największego piewcy świata przyrody, znakomitego artysty, Józefa Wilkonia, oraz w nowym, uwspółcześnionym tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego.    

 

Nowe, ekskluzywne wydanie "Braci Karamazow"

Zapowiedzi

Jedno z największych dzieł w historii literatury ukaże się wkrótce w serii 50 książek na 50-lecie Znaku w nowy, eleganckim wydaniu. "Bracia Karamazow" to ostatnia i najdojrzalsza powieść Fiodora Dostojewskiego. Opowiada dzieje czterech braci, których łączy tragedia: zabójstwo ojca. Każdy z nich, obciążony własnymi winami, kierowany emocjami i pożądaniem, na swój sposób usiłuje odnaleźć miejsce w mrocznej mozaice rodziny Karamazowów.

 

Wrześniowe wydanie dwutygodnika kulturalnego

Internet

Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania dwutygodnika poświęconego czasopismom kulturalnym wydawanym w Polsce: witryna.czasopism.pl/pl/gazeta.

 

2. wydanie D.O.M.K.U.

Zapowiedzi

Już wkrótce zupełnie nowy D.O.M.E.K - nowe wydanie pierwszej polskiej książki dla dzieci o współczesnej architek­turze.  

 

Kolejne wydanie Mein Kampf

Wokół książek

W Krakowie bez problemu można kupić "Mein Kampf" autorstwa Adolfa Hitlera, której druk i sprzedaż są w Polsce zabronione. Kiedy "Dziennik Polski" zapytał sprzedawczynię - w punkcie skupu i sprzedaży podręczników przy Rondzie Matecznego - czy ma w ofercie książkę napisaną przez Hitlera, beztrosko wskazała egzemplarz leżący w centralnym miejscu lady sklepowej. Za 12 zł dziennikarz gazety kupił zakazane dzieło - pisze "Dziennik Polski".

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.