RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wystawa "Druki wrocławskiego Kalamburu"

Wydarzenia

W dniach 10 maja – 26 czerwca 2016 odbędzie się wystawa książek poświęconych teatrowi, wydawnictw poetyckich i prozatorskich oraz licznych druków ulotnych.

 

„Miłosierdzie to imię Boga”

Nowości

Ta książka jest wyzwaniem dla Kościoła. Kościół nie jest na świecie po to, by potępiać, lecz by umożliwić spotkanie z tą przenikającą do głębi miłością, jaką jest Boże Miłosierdzie. Aby mogło się to zdarzyć, trzeba wyjść. Wyjść z kościołów i parafii, wyjść i pójść szukać ludzi tam, gdzie żyją, gdzie cierpią, gdzie mają nadzieję. Franciscus

 

W Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wlkp. promocja wydawnictwa Cafe Voley

Wydawnictwa

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp. zaprasza na promocja wydawnictwa Cafe Voley.

 

Merlin.pl bez dostaw z niektórych wydawnictw

Księgarnie

Część wydawców i dystrybutorów wstrzymała dostawy do sklepu internetowego Merlin.pl. To wynik przeterminowanych zobowiązań finansowych, które wynoszą już od kilku do kilkunastu milionów złotych.  

 

25 lat Domu Wydawniczego REBIS!

Wydawnictwa

1 sierpnia, minęło 25 lat od rozpoczęcia działalności przez Dom Wydawniczy REBIS. Pierwszą książką były wydane w grudniu 1990 roku "Pasożyty umysłu" Colina Wilsona

 

Dziesięć dni z Indiami - promocja Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Wydawnictwo akademickie DIALOG przygotowało nie lada gratkę dla miłośników Indii - od dziś do 31 maja wszystkie nasze indologiczne tytuły będą dostępne w bardzo promocyjnych cenach.

 

"W powojennej Polsce" Mai i Jana Łozińskich już od 20 kwietnia w sprzedaży!

Zapowiedzi

Maja i Jan Łozińscy, znani i cenieni badacze tradycji i historii polskiej obyczajowości na przestrzeni wieków, autorzy takich publikacji jak „W przedwojennej Polsce”, „Życie codzienne arystokracji” czy „Historia polskiego smaku”, tym razem zabierają nas do zniszczonych przez wojnę polskich miast.

 

9. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2015

Od 14 do 17 maja 2015 roku, na Stadionie Narodowym w Warszawie równolegle z Warszawskimi Targami Książki odbędą się 9. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Organizatorami przedsięwzięcia są: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wykonawczym jest spółka targowa Murator EXPO.

 

Konkurs z modlitewnikami wydawnictwa Jedność

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Jedność zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie związanym z serią modlitewników. Jest to świetnie opracowana typograficznie, w poręcznym formacie nowa seria modlitewników wyróżniająca się znakomitymi ilustracjami.

 

Ks. Isakowicz-Zalewski: Żywa historia" - moja najnowsza książka popularno-naukowa

Nowości

Polecam swoją najnowszą książkę, która pod tytułem "Żywa historia" ukazała się w tych dniach nakładem krakowskiego "Małego Wydawnictwa".

 

Nowości Wydawnictwa WIĘŹ

Nowości

Wydawnictwo Więź poleca Państwa uwadze kilka swoich ostatnich nowości tytułowych:

 

Recenzja: „Prostota. Jak nie komplikować sobie życia” Bill Hybels

Recenzje

Zaczęłam czytać tę książkę pewnego dnia w tramwaju, bo było to jedyne kilkanaście minut w ciągu dnia, które mogłam przeznaczyć na cokolwiek poza niecierpiącymi zwłoki obowiązkami. Nie da się ukryć, że stan, który Hybels opisuje jako wyczerpanie, zniechęcenie, wypalenie był mi dość bliski. Mnie i wielu, wielu z nas.

 

Recenzja: "Wurt" Jeff Noon

Recenzje

Po kilku dniach spędzonych na zapleczu Jeffa Noona, który sprzedał mi najprawdziwszą Żółć, wytoczyłam się z całodobowej Wurtciarni, zostawiając za sobą grupę Skitrowców. Cóż to była za jazda!

 

Najważniejsze wydarzenia literacko-wydawnicze na świecie w 2013 roku

Rynek zagraniczny

Świat też odczuwa kryzys lecz jest on mniej bolesny niż w byłym bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej. Niemcy generują spadek sprzedaży w segmencie książek o 1%- 1,5%, Francuzi o 1,5 do 2,5%, Hiszpanie do 0k. 10%, a Grecja najbardziej dotknięta kryzysem 15% - 17%.

 

Rynek wydawniczy w Europie

Wydarzenia

Stowarzyszenie Wydawców Europejskich (Federation of European Publishers, FEP) opublikowało dane dotyczące rynku książki zebrane od 28 stowarzyszeń wydawców z krajów należących do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

Oficyna wydawnicza ATUT zaprasza na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wrocławska oficyna wydawnicza ATUT zaprasza wszystkich na 22. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Dworzec Główny, stoisko nr 63, spotkania autorskie: I piętro. Sala E, F.

 

E-booki i rabaty doprowadziły do upadku wydawnictw?

Wydawnictwa

98 wydawców wycofało się z działalności w tym roku w Wielkiej Brytanii. To 42% więcej niż w roku poprzednim. Takie dane wskazał roczny raport, który obejmował okres do sierpnia 2013.

 

"Zapisane" Julii Hartwig z autografem Autorki. Jak go zdobyć?

Nowości

Drodzy Państwo, od kilku dni nowy tom Julii Hartwig " Zapisane" jest dostępny w księgarniach (i w sklepie internetowym wydawnictwa a5), ukazały się również pierwsze recenzje i omówienia: Janusza Drzewuckiego w "Rzeczpospolitej", Tomasza Fiałkowskiego w "Tygodniku Powszechnym" oraz Jarosława Mikołajewskiego w "Gazecie Wyborczej".

 

Wybór podręczników pod lupą - raport MEN

Prawo

W 412 szkołach wybór podręczników przez nauczycieli mógł być powodowany działaniami wydawców, które budzą poważne wątpliwości i noszą znamiona korupcji. Tak wynika z informacji, które przedstawiło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Transparentny rynek książki edukacyjnej?

Wydawnictwa, Prawo

Polska Izba Książki opublikowała uchwałę w sprawie nieetycznych praktyk stosowanych przez niektóre wydawnictwa, które wyposażały szkoły w sprzęt elektroniczny w zamian za wskazanie ich książek za obowiązujące.

 

Komunikat Zarządu WN PWN: Joanna Szymańska-Świć w Zarządzie WN PWN

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Informujemy, że decyzją Rady Nadzorczej z dniem 13 czerwca br. na Członka Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN została powołana Joanna Szymańska-Świć.

 

IV kiermasz wydawnictw IPN

4 czerwca zapraszamy na kiermasz wydawnictw IPN. Hitem będzie zapewne nowa edycja kultowej gry „Kolejka” oraz limitowana edycja dodatku „Ogonek”, ale to nie jedyne atrakcje kiermaszu.

 

20 ebooków na XX lecie Wydawnictwa Mag

Akcja taka towarzyszy IV Warszawskim Targom Książki z okazji obchodów XX lecia Wydawnictwa Mag. Wspólnie z internetową księgarnią Nexto.pl Wydawnictwo Mag udostępnia wszystkim odwiedzającym Targi Czytelnikom bezpłatnie 20 swoich ebooków.

 

Zapowiedź Wydawnictwa Dwie Siostry! - “Tonja z Glimmerdalen"

Wzruszająca i zabawna powieść autorki okrzykniętej „nową Astrid Lindgren”.

 

Były prezes WNT Bogusław Seredyńsiki otrzymał odszkodowanie

Wydawnictwa

Prawie pół miliona złotych przyznał warszawski sąd byłemu prezesowi Wydawnictw Naukowo-Technicznych Bogusławowi Seredyńskiemu za niesłuszne zatrzymanie przez CBA w 2009 r

 

Ruszyło Radio WL!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo! W jubileuszowym roku 60-lecia Wydawnictwa Literackiego szczególnie chętnie podejmujemy działania, które łączą wiadomość własnej historii ze śmiałym spojrzeniem w przyszłość. Nad tym pomysłem pracowaliśmy od dłuższego czasu i dziś nadszedł moment, żeby ogłosić premierę.

 

Zmiany w strukturze organizacyjnej Grupy PWN

Wydawnictwa

Z dniem 11 lutego 2013 roku wydawnictwo Carta Blanca Sp. z o.o. oraz pion publikacji nieakademickich Wydawnictwa Naukowego PWN SA zostały połączone i działają pod nazwą Dom Wydawniczy PWN Sp. z o.o.

 

Świat Książki uratowany. Weltbild sprzedał wydawnictwo.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że Świat Książki został kupiony przez wrocławskie wydawnictwo Bukowy Las.Sklep internetowy Weltbild.pl wciąż na sprzedaż.

 

Informacja o aktualnej sytuacji wydawnictwa słowo/obraz terytoria

Wydawnictwa

Drodzy czytelnicy, Wydawnictwo słowo/obraz terytoria jest w stanie upadłości układowej, ale wydaje i nadal będzie wydawało książki – tak samo i tej samej rangi, jak przez ostatnich osiemnaście lat działalności.

 

Odpowiedź prezes Soni Dragi na list księgarzy zrzeszonych w OSK

Wydarzenia

Publikujemy odpowiedź p. Sonii Dragi, prezes wydawnictwa Sonia Draga w sprawie cen dystrybucyjnych ostatniej części Greya. Na ten problem zwrócili uwagę księgarze zrzeszeni w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Księgarzy.

 

"IPN dla Warszawy. W poszukiwaniu tożsamości stolicy" - prezentacja wydawnictw

Nowości

„IPN dla Warszawy. W poszukiwaniu tożsamości stolicy” – prezentacja wydawnictw dotyczących stolicy, panel dyskusyjny, pokaz filmu „Zamach” J. Passendorfera oraz warsztaty dla nauczycieli – Warszawa, 1 lutego 2013

 

Zmowa - Związek Małych Oficyn Wydawniczych z Ambicjami

Wydawnictwa

Wczoraj w Warszawie zostało zarejestrowane stowarzyszenie Związek Małych Oficyn Wydawniczych z Ambicjami ZMOWA. Założyciele: Magdalena Papuzińska-Mill, Krystyna Bratkowska, Zuzanna Łazarewicz, Małgorzata Staniewicz i Michał Stefański.  

 

Polacy ratują Świat Książki

Wydawnictwa

Na Facebooku zawiązała się inicjatywa mająca na celu ratowanie Świata Książki. W ciągu dwóch tygodni od założenia swoje poparcie dla wydawnictwa zadeklarowało niemal 2,5 tysiąca osób.

 

Nowy tytuł wydawnictwa Marpress: "Gdańsk w baśniowej szacie"

Nowości

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że właśnie ukazał się nakładem Wydawnictwa Marpress długo oczekiwany zbiór legend autorstwa prof. Jerzego Sampa pt. „Gdańsk w baśniowej szacie”.

 

"Irena" na 3. miejscu najlepiej sprzedających się książek w rankingu Empiku

Księgarnie

Wydana przez Wydawnictwo W.A.B., najnowsza powieść Małgorzaty Kalicińskiej, napisana wspólnie z córką, Basią Grabowską sprzedaje się wyśmienicie i zdobywa pozytywne recenzje.

 

Nowości na jesień wydawnictwa Akapit Press

Zapowiedzi

Łódzkie wydawnictwo Akapit Press pragnie zaprezentować Państwu kilka swoich zapowiedzi tytułowych na jesień 2012 roku:

 

"Pierwsze wieki monarchii piastowskiej" profesora Gerarda Labudy trafiają do księgarń

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS jako wyłączny dystrybutor Wydawnictwa Nauka i Innowacje proponuje dzisiaj książkę profesora Gerarda Labudy pt. "Pierwsze wieki monarchii piastowskiej".      

 

Tanie czytanie na lato - tytuły wyd. Bellona w promocyjnych cenach!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk zaprasza do korzystania z letniej promocji na tytuły wydawnictwa Bellona. Rabat w wysokości 20% obowiązuje do końca Sierpnia!  

 

Ossolineum postscriptum

Wydawnictwa

Prezentujemy oświadczenie Wojciecha Karwackiego - byłego, wieloletniego dyrektora Ossolineum - w sprawie likwidacji wydawnictwa.

 

Likwidacja Ossolineum - nowe informacje

Wydawnictwa

Wydawnictwo Ossolineum, najstarsza polska oficyna działająca nieprzerwanie od 1817 roku, zostało postawione w stan likwidacji. Minister kultury Bogdan Zdrojewski przeznaczy 600 tys. zł na wykupienie praw do znaku towarowego oficyny.

 

Pani Dorota Twarowska na stanowisku prezesa zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN

Wydawnictwa

Zarząd Wydawnictwa Naukowego PWN informuje, że decyzją Zgromadzenia Wspólników na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Wydawnictwo Szkolne PWN została powołana Pani Dorota Twarowska.

 

Ossolineum w likwidacji

Wydawnictwa

Decyzją Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników dnia 2 lipca br. Spółka Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo została rozwiązana. Likwidatorem został dotychczasowy prezes Andrzej Głuchowski. W ten sposób absolutnie najstarsza oficyna polska przestała istnieć.

 

Pociągi Kolei Śląskich pędzą do czytania

Wydawnictwa

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach włączył się w akcję Kolei Śląskich „Pociąg do czytania”.

 

Sprezentuj dziecku książkę!

Wydarzenia

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie dylemat związany z wyborem prezentu dla naszej pociechy. Zamiast kupować kolejną, niepotrzebną zabawkę, zainwestuj w edukację dziecka i podaruj mu książkę.

 

„4 czerwca" – ciesz się z wolności na kiermaszu wydawnictw historycznych IPN!”

Wydarzenia

4 czerwca to rocznica pamiętnych wyborów parlamentarnych z 1989 roku, od których zaczął się koniec komunizmu w naszym kraju.

 

Weltbild Polska laureatem Programu badawczo – certyfikacyjnego „Użyteczny Sklep!”

Wydawnictwa

Weltbild Polska otrzymał Godło „Użyteczny sklep” przyznawane najlepszym sklepom internetowym. To nobilitująca nagroda, która jest gwarancją przestrzegania zasad mających na celu budowanie wygodnej i przyjaznej witryny dla internautów.

 

Jubileuszowy książkobus Media Rodzina

Wydawnictwa

Z okazji obchodów jubileuszu 20-lecia wydawnictwo Media Rodzina przekaże 20 bibliotekom – 20 palet książek, docierając do nich niezwykłym książkobusem.

 

Promocja książki "Gnoza, gnostycyzm, literatura" wydawnictwa Nomos

Klub Gnosis zaprasza na promocję książki "Gnoza, gnostycyzm, literatura" wydawnictwa Nomos.

 

Nowości wydawnictwa Jedność

Nowości

Wydawnictwo Jedność proponuje szeroki wachlarz propozycji

 

Naklejkowo Wyd. Olesiejuk Superproduktem 2011 Mam dziecko

Wydawnictwa

Seria „Naklejkowo” Wydawnictwa Olesiejuk została laureatem IX edycji konkursu SUPERPRODUKT 2011 „Mam dziecko” organizowanego przez miesięcznik „Mam dziecko”. W konkursie nagradzane są najlepsze produkty dla dzieci i rodziców.

 

Self-publishing – debiut idealny?

Próby wydania własnej książki wiążą się z kołataniem do drzwi kolejnych wydawnictw, koniecznością zwalczenia konkurencji. Dają też dużo satysfakcji – obecność naszej publikacji na półkach księgarni, możliwość uszczęśliwiania bliższych i dalszych znajomych prezentem w postaci świeżutkiej, pachnącej farbą drukarską książki. Self-publishing w wydaniu papierowym to konieczność wyłożenia pokaźnej sumy na pokrycie kosztów drukarni, składu, korekty itp. Pojawienie się rynku wydawniczym książek...

 

E-booki łatwo nie mają. Czy Polacy przerzucą się na elektroniczne książki?

Na portalu Wyborcza.biz ukazał się ciekawy artykuł dotyczący przemian na rynku wydawniczym w kierunku książki elektronicznej, a także opisujący realia użytkowania e-czytników w Polsce.

 

Wraca sprawa PIWu

Wydawnictwa

Ministerstwo kultury dystrybuowałoby prawa do wydawania książek z Kolekcji Państwowego Instytutu Wydawniczego innym wydawcom - to rozpatrywany przez resorty skarbu i kultury wariant zabezpieczenia dorobku PIW po jego likwidacji - wynika z czwartkowej dyskusji na forum Sejmu.  

 

Nowości książkowe na 15-lecie wydawnictwa Czarne

Nowości

Szanowni Państwo, prezentujemy ostatnie książki kończącego się pierwszego piętnastolecia Wydawnictwa Czarne. Wydawnictwo dziękuje serdecznie wszystkim współpracującym z nami, często od początku, autorom, czytelnikom, tłumaczom, redaktorom, korektorom, grafikom, drukarzom, dziennikarzom, dystrybutorom, księgarzom. Bez Was nie byłoby Czarnego!        

 

15-lecie Wydawnictwa Czarne z Virtualo

Wydawnictwa

Świętujcie z nami 15-lecie wydawnictwa. Do wygrania będą ebooki, gadżety z logo wydawnictwa, a także… e-czytnik!

 

15 lat wydawnictwa Czarne

Wydawnictwa

Wydawnictwo Czarne zaprasza na huczne obchody rocznicy w Klubie Powiększenie w Warszawie (Nowy Świat 27).

 

Targi Książki w Krakowie i Festiwal Conrada z autorami Wydawnictwa W.A.B.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkania i dyskusje z polskimi i zagranicznymi autorami Wydawnictwa W.A.B. podczas Conrad Festival 2011 i 15. Targów Książki w Krakowie.

 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Laskach Wielkich bez podręczników z winy Wyd.Edukacja Polska

Wydarzenia

Na terenie powiatu Żnińskiego znalazła się jedna szkoła, a jest nią Szkoła Podstawowa w Laskach Wielkich zarządzana przez dyrektora Pawła Brzykcego, która dwa lata temu zafundowała sobie podręczniki szkolne od pięciolatków do trzeciej klasy podstawowej z Wydawnictwa Edukacja Polska Sp. z o.o. z Marek pod Warszawą.

 

książki d2d w Czarnym

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy, że od 1 lipca 2011 dystrybucja książek wydawnictwa d2d.pl odbywa się we współpracy z Wydawnictwem Czarne.  

 

1 lipca zlikwidują Państwowy Instytut Wydawniczy

Wydawnictwa

Państwowy Instytut Wydawniczy, jedno z najbardziej zasłużonych polskich wydawnictw, zostanie zlikwidowany 1 lipca. Takie są ostateczne ustalenia między ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim a szefem resortu skarbu Aleksandrem Gradem - dowiaduje się Radio ZET.  

 

Nowy standard podręczników i zeszytów ćwiczeń

Zapowiedzi

Nowy kierunek w edukacji? Już jest: od nowego roku szkolnego nauczyciele i uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mogą korzystać w swojej pracy i nauce z osiągnięć nowych technologii. Nie ma co czekać na laptopy dla pierwszaków lub gimnazjalistów. Komputery przecież już są: jeśli nie w szkołach, to w domach.

 

Nowe technologie w nauczaniu i uczeniu się - konferencja prasowa 30.05., godz. 10.00

Wydawnictwa

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz Wydawnictwo Pearson Longman zapraszają na konferencję prasową: Edukacja @ nowy- kierunek.pl. Nowe technologie w nauczaniu i uczeniu się.  

 

Arka Noego i Ogród Eden –aktywizujące książeczki

Nowości

Wydawnictwo Vocatio, pragnie zwrócić Państwa uwagę na serię książeczek aktywizujacych, pełniacych funkcję zarówno edukacyjną, jak i zabawową.

 

Dziś rozstrzygnie się los PIWu

Wydawnictwa

Decyzje podjęte na czwartkowym spotkaniu przedstawicieli ministerstw kultury i skarbu państwa z Michałem Bonim na temat dalszych losów Państwowego Instytutu Wydawniczego zostaną przedstawione w piątek - zapowiada rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór.

 

Zapraszamy na spotkania z autorami wydawnictwa Sic!

W najbliższym czasie będzie kilka okazji do spotkań z autorami wydawnictwa Sic!:

 

Egmont przyjazny dzieciom - nagrodzony i wyróżniony po raz kolejny!

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy w imieniu Wydawnictwa Egmont Polska, że Komitet Ochrony Praw Dziecka po raz dziewiąty rozstrzygnął Konkurs „Świat przyjazny Dziecku”

 

Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2011

Wydarzenia

Organizatorami imprezy są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO sp. z o.o.

 

Piękna jako bestia w Tarabuku

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają 8 marca do warszawskiej kawiarni Tarabuk na rozmowę o książce Wojciecha Michery "Piękna jako bestia. Przyczynek do teorii obrazu".

 

Alicja Curanović - Czynnik religijny w polityce zagranicznej federacji rosyjskiej

Recenzje

Religia od zawsze legitymowała władzę. Współpraca między "tronem a ołtarzem" trzymała w podległości społeczeństwa, często uczestniczyła w w wymiernych korzyściach z tej dwuwładzy. W swojej analizie Alicja Curanović stara się w ujęciu historycznym wykazać zgodność tej teorii z praktyką działań obecnej postsowieckiej Rosji.

 

Alasdair MacIntyre, "Czyja sprawiedliwość? Jaka racjonalność?"

Recenzje

Alasdair MacIntyre to jeden z najistotniejszych uczestników współczesnej dyskusji w obszarze filozofii społecznej i etyki. Choć w krajach anglosaskich jego myśl oddziałuje już od lat 60. ubiegłego wieku, jej polska recepcja rozpoczęła się dopiero kilka lat po upadku żelaznej kurtyny (pierwsze polskojęzyczne publikacje, "Krótka historia etyki. Od czasów Homera do XX wieku", oraz "Dziedzictwo cnoty. Studium z teorii moralności" ukazały się, kolejno, w 1995 i 1996 roku). W...

 

Wydawnictwa jubileuszowe na 65 lecie Teatru Polskiego we Wrocławiu

Nowości

W ramach obchodów 65-lecia istnienia Teatru Polskiego we Wrocławiu, w programie znalazła się też prezentacja wydawnictw jubileuszowych.

 

Zmarła Renata Hryń-Kuśmierek

Pogrążeni w wielkim smutku zawiadamiamy, że dnia 10 grudnia 2010 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Renata Hryń-Kuśmierek.

 

Miasteczko Wigilijne - warsztaty Wydawnictwa Dwie Siostry

W imieniu Wydawnictwa Dwie Siostry serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na przedświąteczne warsztaty plastyczne w Muzeum Etnograficznym. Zajęcia poprowadzą artyści - znakomici twórcy książek dla dzieci wydanych przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

 

Detektywi na tropie piratów książkowych

Prawo

Nielegalnie kserowane książki tropią… agencje detektywistyczne - donosi „Dziennik Gazeta Prawna”. Gazeta wyjaśnia, że zamówienie złożyły wydawnictwa naukowe, które chcą namierzyć piratów nielegalnie kopiujących podręczniki i sprzedających je studentom.

 

Recenzja: Stevan K. Pavlowitch -Historia Bałkanów

Recenzje

Półwysep Bałkański jest jednym z bodaj najciekawszych tworów, zarówno z geograficznego, jak i historyczno-kulturowego punktu widzenia.

 

Odpowiedź Zarządu Wydawnictwa W.A.B. na tekst opublikowany na łamach Gazety Wyborczej

Wydawnictwa

W związku z opublikowaniem w dniu 07 grudnia 2010 roku na łamach Gazety Wyborczej artykułu pod tytułem "Stasińska nie do zmarnowania" autorstwa Piotra Pacewicza, zarząd wydawnictwa przesłał do redakcji w/w gazety sprostowanie, którego treść udostępniamy Państwu poniżej.    

 

Michał Jagiełło - Narody i narodowości. Przewodnik po lekturach. Tom I

Recenzje

Są książki, których wartość na pierwszy rzut oka jest nie do przecenienia. Będą "dojrzewać" w naszej świadomości jak idee, poglądy, które na długo przed nami kształtowały horyzont myślowy naszych pradziadków, dziadków i ojców. Z tym, że "wyłowione" z setek artykułów, esejów, traktatów czy wypowiedzi przełamią nasze odwieczne stereotypy i myślowe kalki.

 

Gyoergy Spiró z nagrodą Angelusa

4 grudnia 2010 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu ogłoszono nazwisko zwycięzcy Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Laureatem tegorocznej edycji konkursu został Węgier - György Spiró za książkę Mesjasze. Tym samym nagrodzono również tłumaczkę zwycięskiej prozy – Elżbietę Cygielską.

 

Stoisko MaMiKo podczas Silesiana - Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego" we Wrocławiu

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska MaMiKo podczas Targów Książki we Wrocławiu, w dniach 4-7 grudnia 2010 roku.

 

Etgar Keret w Warszawie i we Wrocławiu

W imieniu Ambasady Izraela, Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu i Wydawnictwa W.A.B. z wielką przyjemnością zapraszamy na spotkania z Etgarem Keretem w Warszawie i we Wrocławiu.

 

Spotkanie z ppłk. Wojciechem Groblewskim

Płk Dominik Tracz - Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Mariusz Jerzy Olbromski - Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej oraz Ryszard Burek - Dyrektor Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na promocję książki ppłk. Wojciecha Grobelskiego "Generał brygady Ludwik Mieczysław Boruta-Spiechowicz (1894-1985)"..

 

iPad: polscy wydawcy mają swój czytnik e-książek

Wydawnictwa

Wydawnictwa Znak, Prószyński i Albatros stworzyły Woblink - darmową aplikację do czytania e-książek na urządzeniach Apple.

 

Zapowiedzi Wydawnictw Lekarskich PZWL

Zapowiedzi

Wydawnictwo Lekarskie PZWL anonsuje publikację książki autorstwa Doroty Cianciary pt. "Zarys współczesnej promocji zdrowia".

 

Znany pisarz okazał się plagiatorem

Autor sześciu książek wydanych we Włoszech, inżynier z pisarską pasją, który doszedł do stanowiska wicedyrektora wydawnictwa, okazał się plagiatorem. 35-letni Fabio Filipuzzi swoje powieści skopiował bowiem z książek innych autorów, w tym Paula Austera.

 

Czy padną małe wydawnictwa?

Wydawnictwa

Jeśli zniknie zerowa stawka VAT, od stycznia książki podrożeją. O ile? Nie wiadomo. Tymczasem czytelnictwo w Polsce i tak wygląda fatalnie.

 

Informator dla Maturzystów 2011 - bestseller "Perspektyw"

Wydawnictwa

Jubileuszowy Informator dla Maturzystów 2011 bestseller "Perspektyw" już w księgarniach.  

 

Szkoła na miarę XXI wieku za sprawą e-podręczników WSiP!

Wydawnictwa

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne przedstawiają nowoczesną ofertę e-podręczników dla uczniów szkół średnich. To pierwsze w Polsce podręczniki w wersji elektronicznej z numerem aprobaty Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Zakorzenianie się jednostki

Nowości

"Spośród wielu metafor organizujących myślenie socjologiczne coraz większą popularność zyskuje metafora zakorzenienia/wykorzenienia. Nie powinno nas to dziwić, żyjemy wszak w dobie gwałtownych przemian norm i relacji społecznych, ról i tożsamości, instytucji i organizacji - a więc wszystkiego tego, co tworzy glebę społecznego życia i pozwala jednostkom odnajdywać swe własne w nim miejsce. A ściślej, co pozwalało, gdyż to właśnie doświadczane współcześnie przemiany, pozbawiając nas...

 

Biuro Literackie na wrocławskim rynku

Wydawnictwa

Po blisko dwóch latach prac remontowych i adaptacyjnych do użytku została oddana kamienica w Przejściu Garncarskim na wrocławskim rynku. Od 1 sierpnia mieści się w niej redakcja Biura Literackiego. Oficjalne otwarcie nowej siedziby wydawnictwa zaplanowane zostało na 30 września.    

 
 

Marcin W Solarz, "Trzeci świat"

Recenzje

Do dziś właściwie należałoby ubolewać, iż mimo dość dużego zainteresowania problematyką tak zwanego Trzeciego świata nie było do obecnej chwili całościowego opracowania obejmującego właśnie tę problematykę.  

 

M. Dunin-Wąsowicz, "Suwerenność i pieniądz w Europie 1870-2002"

Recenzje

"Twierdzę, że wokół pojęcia 'suwerenność' zestawianego z pojęciem 'pieniądz' narosło wiele mitów i nieporozumień" - pisze w swej monografii dotyczącej polityki monetarnej Maria Dunin-Wąsowicz. Jakie to nieporozumienia? "Po prostu, fakt posługiwania się przez blisko 200 lat terytorialnymi walutami narodowymi stał się źródłem zakotwiczenia poglądu, że niezbywalnym prawem suwerennego państwa jest utrzymanie monopolu na jego politykę pieniężną, a państwo zachowuje suwerenność tylko...

 

WSiP - jubileusz giganta edukacji

Wydawnictwa

Największy wydawca edukacyjny w Polsce - Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - obchodzą w tym roku 65-lecie. Z okazji rocznicy organizowany jest konkurs na wspomnienia związane z oficyną.

 

K. Metelska-Szaniawska, "Konstytucyjne czynniki reform gospodarczych"

Recenzje

Książka "Konstytucyjne czynniki reform gospodarczych w krajach postsocjalistycznych" opisuje zależności między rozwiązaniami przyjętymi w nowych konstytucjach państw Europy Środkowo – Wschodniej i Azji potocznie nazywanych postsocjalistycznymi a procesem reform gospodarczych realizowanych w tych krajach po roku 1989. Stanowi stadium opisu procesu transformacji ustrojowej, często tak bolesnej dla społeczeństw państw "wyrwanych" spod wpływów Związku...

 

Czym są brewiaria dziejów rzymskich?

Nowości

Tom I serii "Brewiaria" został przygotowany pod redakcją dr. hab. Przemysława Nehringa, pracownika Katedry Filologii Klasycznej Uniwersytetu w Toruniu. Zawiera pierwszy przekład na język polski brewiariów, czyli skrótowych dziejów Rzymu pisanych w okresie późnego antyku, napisanych przez trzech autorów: Aureliusza Wiktora Liber de Caesaribus (Księga o Cezarach), Eutropiusza Breviarium ab Urbe condita (Brewiarium od założenia Miasta) oraz Festusa Breviarium rerum gestarum populi Romani...

 

(W) wakacje za pół ceny!

Szanowni Państwo, z powodu likwidacji magazynu Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne oferują nowoczesne podręczniki akademickie, książki naukowe i publikacje popularnonaukowe z 50% rabatem.

 

Jacques Le Goff - Historia i pamięć

Recenzje

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego prezentują w książce "Historia i pamięć" cztery ważne eseje najwybitniejszego mediewisty Jacques Le Goffa ujawniające przed nami najważniejsze idee i koncepcje historii wpływające również na kształtowanie się warsztatu każdego historyka.

 

Spotkanie wokół książki Pawła Rodaka "Antropologia pisma"

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Kultury Polskiej UW zapraszają na dyskusję o książce Philippa Artières i Pawła Rodaka "Antropologia pisma. Od teorii do praktyki". (http://www.wuw.home.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4457)

 

Majowe bestsellery WUW

W maju najlepiej sprzedające się tytuły Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego mogły okazać się zaskakujące. Sprawdź, o które może chodzić.

 

Wydawnictwo Sic! na Warszawskim Kiermaszu Książki i Prasy

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania stoiska Wydawnictwa Sic! na Warszawskim Kiermaszu Książki i Prasy, który odbędzie się w dniach 29-30 maja 2010 roku w Warszawie na Rynku Mariensztackim.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.