RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

„Bodo i jego burzliwe romanse”

Nowości

Eugeniusz Bodo – przedwojenny aktor, reżyser, producent i celebryta, ikona męskiej elegancji, człowiek, który ze swego nazwiska uczynił markę handlową. Jego nazwisko na afiszu gwarantowało sukces każdego przedstawienia, nikogo też nie trzeba było namawiać do obejrzenia filmu, w którym grał Bodo, a śpiewane przez niego piosenki z miejsca stawały się przebojami, które nuciła cała Polska. Pomimo że nie miał ku temu warunków, okrzyknięto go amantem srebrnego ekranu i przyprawiał wiele kobiet o...

 

Wydawnictwo Bellona z nagrodą Wydawcy Roku 2015!

Wydawnictwa

Wydawnictwo Bellona otrzymało Tytuł Wydawca Roku 2015 za „wielki wkład w promocję książek historycznych".

 

Recenzja: „Bataliony karne i oddziały zaporowe Armii Czerwonej” Władimir Dajnes

Recenzje

Józef Stalin miał kiedyś powiedzieć: „dla sowieckiego żołnierza ucieczka z pola walki wymaga więcej odwagi, niż stanięcie do niej”. Przeciętny czerwonoarmista wolał raczej rzucić się do ataku, gdzie przynajmniej miał minimalną szansę na przeżycie, niż zdezerterować, co jemu i jego rodzinie gwarantowało śmierć z rąk sowieckiego wymiaru sprawiedliwości.

 

Recenzja: „Sonderkommando Nebel” Ireneusz Piątek

Recenzje

Który to już raz szaleni niemieccy naukowcy w swoich tajnych laboratoriach próbowali stworzyć nazistowskiego super żołnierza-zombie? Najczęściej kończyło się to spektakularną porażką. Tak też jest w przypadku tej książki- jest czytelniczą katastrofą.

 

Recenzja: „Niemcy w Wielkiej Wojnie. Anatomia klęski 1918” Martin Marix Evans

Recenzje

Skromna objętościowo, przypominająca raczej broszurkę niż poważne opracowanie książka, którą należy traktować jako dodatek do szerszej literatury. Mamy już wiele publikacji o pierwszej wojnie światowej, więc ten temat został już obficie wyeksploatowany, a ta książka niczego nowego raczej nie wnosi.

 

Recenzja: „Podróż na sto stóp” Richard C. Morais

Recenzje

„Bez wątpienia najlepsza powieść wszech czasów osadzona w świecie kulinariów!”. Taka opinia krzyczy do nas z okładki książki. Po zapoznaniu się z „Podróżą na sto stóp” zastanawiam się, czy aby na pewno czytałam tę samą książkę, co Anthony Bourdain? O wydanej w 2010 powieści Richarda C. Moraisa stało się bardzo głośno w sierpniu, kiedy do kin wchodziła ekranizacja książki, produkcji Stevena Spielberga, w reżyserii Lasse’a Hallströma. Podróż… zaczęła wówczas pojawiać się na sklepowych półkach, a...

 

Wydawnictwo Bellona przeprasza za plagiat

Prawo

13-letnia autorka opublikowała w wydawnictwie Bellona książkę, która, jak się okazało, powstała metodą kopiuj-wklej z niewielkimi modyfikacjami.

 

Organizacja Lebensborn Volker Koop

Nowości

Na temat Lebensbornu ciągle jeszcze krążą błędne opinie, mity i pogłoski. Instytucja ta została powołana do życia w końcu 1935 roku przez jednego z najpotężniejszych ludzi reżimu narodowosocjalistycznego, reichsfuhrera SS Heinricha Himmlera, rzekomo w celu niesienia pomocy niezamężnym matkom i nieślubnym dzieciom. W Niemczech oraz w przyłączonej do nich Austrii Lebensborn dysponował ośmioma domami matek i dwoma domami dzieci, wyposażonymi i gotowymi na przyjęcie 100 porodów...

 

Debiut Roberta Kilena - Krew Illapa - premiera 17 lipca

Zapowiedzi

Już 17 lipca w wydawnictwie Bellona premiera książki Roberta Kilena "Krew Illapa":

 

"Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim" Katarzyna Walentynowicz

Nowości

Jacek Kaczmarski stanowi fenomen we współczesnej poezji. Jego twórczość już od debiutu pod koniec lat 70. XX wieku angażuje emocjonalnie Polaków, którzy również dziesięć lat po śmierci Poety (10 kwietnia 2004 roku) tłumnie gromadzą się na koncertach jego wyjątkowych piosenek, inspirujących różnych artystów.

 

"Europa jest kobietą" - spotkanie z Iwoną Kienzler

Wydarzenia

Wydawnictwo Bellona zaprasza na spotkanie z autorką 27 marca o godz. 17:30 w księgarni Świat Książki (al. Solidarności 119/125, Warszawa).

 

Gorąca dyskusja podczas spotkania o książce „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym”

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, 13 marca 2014 roku z okazji premiery książki „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym” odbyło się spotkanie z autorem, gen. dyw. Franciszkiem Puchałą.

 

"Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica"

Nowości

Maria Konopnicka kojarzy się przede wszystkim z "Rotą", patriotyczną pieśnią niemalże o randze hymnu narodowego, która pomagała naszemu Polakom zachować tożsamość narodową w ciężkich czasach rozbiorów, wojen i okupacji. "Rotę" chętnie wykorzystywały środowiska opozycyjne w czasach Polski Ludowej na rozmaitych manifestacjach patriotyczno - religijnych. Obecnie poetka ceniona jest bardzo przez koła konserwatywno - narodowe, głównie za kluczową rolę jej twórczości w...

 

Recenzja: "Wojska NKWD na froncie wschodnim" Rupert Butler

Recenzje

Słabe, bardzo słabe opracowanie w formie broszurki, z błędami na poziomie pracy gimnazjalnej i treścią luźno tylko nawiązującą do tytułu. Nie można ze spokojnym sumieniem polecić tej pozycji poważnemu czytelnikowi.

 

Tragiczne decyzje. Jak wywołano Powstanie Warszawskie

Wydarzenia

Wydawnictwo Bellona zaprasza na spotkanie z Henrykiem Zamojskim, autorem książki "Tragiczne decyzje. Jak wywołano Powstanie Warszawskie?" 30 lipca (wtorek), o godzinie 16:00.

 

Wydawnictwo Bellona poleca swoje najnowsze publikacje

Nowości

Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się z dwoma wyjątkowymi tytułami z oferty wydawniczej Bellony:

 

Premiery wydawnictwa Bellona 04.07.2013

Nowości

"Maria" Barbara Iskra-Kozińska. Nowa książka autorki bestsellerowego "Czerwonego nieba nad Wołyniem".  

 
 

Bellona poleca: "Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej" Sławomira Kopra

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca bestsellerowe książki Sławomira Kopra. Tym razem autor powraca do czasów Drugiej Rzeczypospolitej.

 

Nowość Bellony: "Tyrani i błaźni" Jerzego Besali

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca Państwa uwadze kolejną swoją nowość tytułową - "Tyrani i błaźni" Jerzego Besali:

 

Premiery Wydawnictwa Bellona

Nowości

Szanowni Państwo, zapraszam do zapoznania się z premierami wydawnictwa Bellona:

 

Premiery Wydawnictwa Bellona

Nowości

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z czerwcowymi premierami wydawnictwa Bellona:

 

Nowość Wydawnictwa Bellona "Kleidion 1014"

Nowości

Mało znana polskiemu czytelnikowi, a jedna z najbardziej znamiennych bitew w dziejach europejskiego średniowiecza. Pod ciosami imperium bizantyjskiego padło wówczas tzw. Pierwsze państwo bułgarskie, a zwycięski cesarz Bazyli otrzymał przydomek Bułgarobójcy, gdyż okaleczonych jeńców wysyłał w głąb terenów bułgarskich, aby samym swym wyglądem budzili grozę i skłonili broniącego się jeszcze przeciwnika do kapitulacji

 

Wydawnictwo Bellona poleca: "Zabójca papieża" Luis Miguel Rocha

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca Państwa uwadze książkę Luisa Miguela Rocha zatytułowaną "Zabójstwo papieża":

 

Nowość Bellony: "Mroczne karty historii Polski" Iwona Kienzler

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca Państwu swoją kolejną nowość wydawniczą poświęconą niełatwym losom polskiej historii: pt. "Mroczne karty historii Polski" autorstwa Iwony Kienzler:

 

Nowość wydawnictwa Bellona: "Gwiazdy Drugiej Rzeczpospolitej" Sławomir Koper

Nowości

Wydawnictwo Bellona prezentuje kolejną książkę Sławomira Kopera dotyczą tym razem bohemy artystycznej II Rzeczypospolitej:

 

Wydawnictwo Bellona zaprasza za spotkania ze swoimi autorami

Wydawnictwo Bellona zaprasza na Targi Książki w Warszawie (od 16 do 19 maja). Spotkania z autorami odbędą się na stoisku 96/D10.

 

"Mistrz i Małgorzata" - wielowątkowa powieść Michaiła Bułhakowa w cyklu "Perły Literatury" wyd. Bellona!

Nowości

Firma Księgarska i wydawnictwo Bellona polecają "Mistrza i Małgorzatę" i "Rozważną i romantyczną" w serii "Perły literatury":

 

Marco Patricelli, autor książki "Umierać za Gdańsk" w Polsce

Wydarzenia

Zapraszamy na spotkania z autorem książki Umierać za Gdańsk Marco Patricellim. Warszawa: 19 maja, godzina 13:00, Stadion Narodowy, Sala Londyn C. Spotkanie jest organizowane przez Wydawnictwo Bellona oraz Włoski Instytut Kultury.

 

"Wielki Terror 1937-1938" i "Stalin.Twórca i dyktator supermocarstwa"

Nowości

Wydawnictwo Bellona prezentuje album poświęcony pamięci ofiar zbrodni przeciwko ludzkości popełnionej w ZSRR w latach 1937-38 oraz nowe spojrzenie polskiego historyka na postać wodza i tyrana, który odcisnął swe piętno na historii Rosji i świata w XX wieku.

 

"Góry Pindos 1943-1949" Andrzej Murawski

Nowości

Zajęcie Grecji przez Niemców w 1941 roku nie osłabiło ducha oporu narodu greckiego i w kraju zaczęły powstawać organizacje podziemne, zarówno podporządkowane rządowi emigracyjnemu, jak i Komunistycznej Partii Grecji.

 

Marcin Gienieczko: "Kierunek północ"

Zapowiedzi

Książka niezwykłego podróżnika ukaże się w marcu nakładem Wydawnictwa Bellona.

 

Zapowiedzi Bellony 2013

Zapowiedzi

"Pamiętniki Lukrecji Borgii", "Życie towarzyskie XIX wieku" to tylko niektóre z zapowiadanych na najbliższe miesiące nowych tytułów Wydawnictwa Bellona.

 

Nowe, atrakcyjne ceny na tytuły wyd. Bellona!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i Wydawnictwo Bellona polecają wybrane tytuły w atrakcyjnych przedświątecznych cenach:

 

Spotkania z Janem Nowickim promujące książkę "Mężczyzna i one"

Wydarzenia

Wydawnictwo Bellona zaprasza na spotkania autorskie z Janem Nowickim w następujących terminach:

 
 

Spotkania z Janem Nowickim

Wydawnictwa

Wybitny polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog postanowił w swojej najnowszej książce podzielić się z czytelnikami swoimi refleksami, pomysłami i wiedzą o tym, na czym zna się jak mało kto – o kobietach.

 

Książka Jana Nowickiego "Mężczyzna i One"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, już tym tygodniu ukaże się książka Jana Nowickiego "Mężczyzna i One". Promocji książki będzie towarzyszyła trasa autorska po całej Polsce. Spotkania z czytelnikami rozpoczniemy od miasta Kowal, miejsca narodzin tego znamienitego aktora

 

Klioteka - salon książki historycznej zaprasza po wakacyjnej przerwie

Wydarzenia

KLIOTEKA - Salon książki historycznej - Dr Tadeusz Skoczek, dyrektor Muzeum Niepodległości oraz Józef Skrzypiec - Prezes Wydawnictwa BELLONA zapraszają na spotkanie z książką Zbigniewa Wawera pt. "Armia generała Andersa w ZSRR".  

 

Książka Jana Nowickiego - "Mężczyzna i one" - już we wrześniu

Zapowiedzi

Drodzy Państwo, 20 września trafi do księgarń książka Jana Nowickiego - "Mężczyzna i one" - rzecz będzie oczywiście o kobietach.

 

Literatura popularna - lipiec/sierpień2012 - sezon ogórkowy? - nie u nas!- cz. II

Nowości

Wydawnictwo Bellona prezentuje cześć drugą lipcowych nowości i sierpniowych zapowiedzi:

 

Wydawnictwo Bellona zaprasza na Nadmorski Plener Czytelniczy

Wydawnictwa

3-5 sierpnia w Gdyni odbywa się Nadmorski Plener Wydawniczy na który serdecznie zapraszamy w imieniu wydawnictwa Bellona.

 

Propopzycja Bellony: "Miłości polskich królowych i księżniczek", I. Kienzler

Nowości

Witam serdecznie, tych z Państwa, którzy znają już książki Iwony Kienzler, ucieszy zapewne wiadomość, że właśnie ukazała się jej najnowsza książka "Miłości polskich królowych i księżniczek"

 

Literatura popularna - lipiec/sierpień2012 - Sezon ogórkowy? - nie u nas!

Wydawnictwa

Wydawnictwo Bellona mimo wakacyjnej kanikuły proponuje Państwu kilka opublikowanych właśnie tytułów:

 
 

"Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety" - książka Matta Mayewskiego

Nowości

Szanowni Państwo, nakładem Bellony ukazała się właśnie książka Matta Mayewskiego "Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety" Idealna lektura na wakacje. Do książki dołączony jest Niezbędnik randkowy - czyli kupony rabatowe na wszystko, co jest potrzebne do udanej randki.

 

Spotkanie ze Sławomirem Koprem w Warszawie!

Zapraszamy serdecznie na spotkanie ze Sławomirem Koprem, autorem bestsellerowych książek dotyczących życia prywatnego elit Drugiej Rzeczpospolitej.

 

Zapowiedzi wydawnicze Bellony na marzec 2012 r.

Zapowiedzi

Wydawnictwo Bellona pragnie zwrócić Państwa uwagę na "Tajemnice i sensacje świata antycznego". Szkic z historii dziejów starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu i Bliskiego Wschodu, autorstwa Sławomira Kopera. Konfrontacja rzeczywistości z fikcją, bogata w anegdoty z danej epoki.

 

Spotkania ze Sławomirem Koprem - Kraków, Kielce, Rybnik, Bielsko-Biała

Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniami autorskimi ze Sławomirem Koprem, autorem bestsellerowych książek na temat elit II Rzeczypospolitej, wydawnictwo Bellona zorganizowało autorowi trasę autorską.

 

Wywiad z Constance Briscoe, autorką książki "Brzydula"

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym wywiadem z Constance Briscoe na temat jej głośnej książki "Brzyduela. Historia niekochanej" i problemu znęcania się matek nad dziećmi.

 

Zapowiedź Bellony: "Brzydula. Historia Niekochanej" - Constance Briscoe

Zapowiedzi

Zapraszamy w imieniu Wydawcy do lektury pasjonującej książki, która ukaże się 16 lutego - 'Brzydula. Historia Niekochanej" Constance Briscoe. Choć tytuł może na to wskazywać, książka nie ma nic wspólnego z popularnym serialem, ale jest relacją trudnego dzieciństwa wyjątkowej kobiety - jednej z pierwszych czarnoskórych sędzin w Wielkiej Brytanii - i procesu, który wytoczyła jej własna matka.

 

Bieszanow na TKH i inne spotkania autorskie Bellony

Zapraszamy serdecznie w imieniu wydawnictwa na spotkania z autorami Bellony na Targach Książki Historycznej (24-27 listopada 2011) w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Spotkanie z Mari Jungstedt

Wydawnictwo Bellona oraz Empik serdecznie zapraszają na spotkanie z Mari Jungstedt, które odbędzie się we wtorek, 15 listopada o godz. 16.00 w Warszawie w salonie Empik Junior przy Ul. Marszałkowskiej 116/122.    

 

"Mój chory de Sade" - Elwira Watała

Zapowiedzi

Zachęcamy do lektury najnowszej książki Elwiry Watały "Mój chory de Sade". Wydawnictwo Bellona zaznacza, że jest to bardzo niecodzienna książka, z czasem okrutnymi wręcz fragmentami.

 

"Wpływowe kobiety II Rzeczypospolitej" Sławomira Kopra już od 5 października

Zapowiedzi

Już 5 października do sprzedaży trafi najnowsza książka Sławomira Kopra - "Wpływowe kobiety drugiej Rzeczypospolitej". To kolejna propozycja autora zajmującego się życiem prywatnym elit okresu międzywojennego.

 

Wydawnictwo Bellona - książki o II wojnie światowej

Nowości

Prezentujemy kilka nowości wydawnictwa Bellona dotyczących tematyki II wojny światowej:

 

Nowość Bellony: "Chłopies" Evy Hornung

Nowości

Fascynująca, a zarazem intrygująca opowieść, która zdobyła serca czytelników na całym świecie!

 

Nowości i zapowiedzi wydawnicze Bellony - marzec 2011

Zapowiedzi

Wydawnictwo Bellona anonsuje publikację drugiej części niezwykłych przygód Luisa Monroy'a autorstwa Jesús'a Sánchez'a Adalid'a pt. "Brama wezyra". Pierwsza zatytułowana "Więzień" jest już w księgarniach.

 

"Sprzedana rewolucja"

Nowości

Drodzy czytelnicy z przyjemnością prezentujemy wam najnowszą książkę wydawnictwa Bellona, poświęconą rosyjskiej rewolucji - "Sprzedana rewolucja. Jak Niemcy finansowały Lenina" autorstwa Elisabeth Heresch.

 

Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej

Nowości

Przypominamy książkę wydawnictwa Bellona poświęconą środowiskom artystycznym II RP - "Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej" Sławomira Kopra, które już po pierwszych dniach sprzedaży stało się bestsellerem!

 

Muzeum Powstania Warszawskiego i Bellona S.A. promują książkę Zygmunta Zaremby "Żeby chociaż świat wiedział"

Wydawnictwa

Muzeum Powstania Warszawskiego i Bellona S.A. zapraszają na promocję książki Zygmunta Zaremby pt. "Żeby chociaż świat wiedział".

 

"Niewypowiedziany" - nowa powieść mistrzyni kryminału

Zapowiedzi

Z przyjemnością informujemy wszystkich fanów skandynawskiego kryminały, że już niebawem do księgarń trafi kolejna powieść Mari Jungstedt - "Niewypowiedziany"

 

"Niewidzialny" Mari Jungstedt

Nowości

Do polskich księgarń trafia książka "Niewidzialny" Mari Jungstedt - słynnej autorki szwedzkich kryminałów, której powieści są doceniane już na całym świecie.

 

Spotkanie z Robertem T. Preysem

24.09. 2010 o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z Robertem T. Preysem, autorem powieści "Orędzie czas przyszłości" oraz "Tajemnice Sahary". Poniżej prezentujemy informacje o książce "Orędzie - czas przyszłości"

 

Spotkanie z autorem "Samhorodek-Komarów 1920"

Muzeum Niepodległości i wydawnictwo Bellona S.A. zapraszają na spotkanie promujące książkę Włodzimierza Nowaka "Samhorodek-Komarów 1920".

 

Grzegorz Miecugow - Przypadek

Recenzje

Pierwsza w dorobku Grzegorza Miecugowa książka beletrystyczna zaskakuje pozytywnie. Z jednej strony zgrabna konstrukcja - przeplatające się ze sobą wątki, z drugiej - językowo oszczędna, nie przeładowana zbędnymi ozdobnikami, wciąga w miarę zagłębiania się w jej lekturę.

 

W teatrze Kamienica - spotkanie z Grzegorzem Miecugowem

W imieniu Teatru Kamienia i wydawnictwa Bellona nieprzypadkowo zapraszamy na promocję książki Grzegorza Miecugowa "Przypadek"

 

Świąteczna nowość Bellony: Jajka. 130 prostych przepisów

Zapowiedzi

Przedstawiamy Państwu pyszną przedświąteczną propozycję: "Jajka. 130 prostych przepisów" i "Ciasta pikantne i słodkie"". Obie autorstwa znamienitego kucharza francuskiego Michela Roux, znanego i cenionego na całym świecie.

 

Nowa seria wydawnicza Bellony

Prezentacje

Na serię wydawniczą Polski wiek XX zainicjowaną przez Muzeum Historii Polski składają się cztery tomy esejów historycznych poświęconych losom Polski i Polaków w burzliwym ubiegłym stuleciu.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.