RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wydawnictwo Czarne ma 20 lat. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wydawnictwa

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową Łukasza Grzesiczaka z Moniką Sznajderman o trudnych początkach Czarnego.

 

Wydawnictwo Czarne z nagrodą Lew Hieronima

Nagrody

W pierwszej edycji Nagrody Lew Hieronima dla wydawcy przyjaznego tłumaczom Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury postanowiło uhonorować Wydawnictwo Czarne.

 

Z okazji premiery książki Bernda Heinricha „Chrapiący ptak" cenowe promocje

Wydarzenia

Z okazji premiery książki Bernda Heinricha Chrapiący ptak. Rodzinna podróż przez stulecie biologii (tłum. Michał Szczubiałka) od 19 do 25 kwietnia kupicie wybrane tytuły z serii Menażeria z 25% rabatem.

 

Książka Kim Gordon już w sprzedaży!

Nowości

Zachęcamy do zapoznania się z nowością na rynku książki: basistka i wokalistka Sonic Youth, znanej amerykańskiej grupy tworzącej muzykię alternatywną, wspomina lata swej młodości i rozkwit kariery w Dziewczynie z zespołu!

 

Ważą się losy Festiwalu Haupta

Wydarzenia

Festiwal Haupta, który miał w zeszłym roku swoją pierwszą edycję nie otrzymał w tym roku dofinansowania Ministra Kultury. Organizatorzy chcą złożyć odwałanie. Publikujemy oficjalny komunikat:

 

"Indonezja itd.. Studium nieprawdopodobnego narodu" Elizabeth Pisani

Zapowiedzi

Indonezja to nie tylko jedno z największych państw świata, zwane azjatyckim tygrysem, ale także zapierająca dech w piersiach mozaika języków, ludów i tradycji. Rozrzucona na ponad 13 tysiącach wysp oszałamia turystów kolorytem, gościnnością, różnorodnością, przede wszystkim jednak niezwykłym sposobem bycia swych mieszkańców.

 

Recenzja: „Tatuaż z tryzubem” Ziemowit Szczerek

Recenzje

Ukraina po raz kolejny próbuje zbudować swoją normalność. Nieustannie narażona na wewnętrzne konflikty między frakcjami politycznymi, musi także uważać na zachłanne oko Putina. Rosja wyczekuje tylko odpowiedniego momentu, by oderwać kawałek swojego dawnego terytorium, jak to miało miejsce w przypadku Krymu. Nikt nie chce doprowadzić do kolejnego Majdanu, który jest tylko zwróceniem uwagi, buntem społeczeństwa wobec nieuczciwości, a nie faktycznym rozwiązaniem.

 

Podsumowanie roku przez wydawnictwo Czarne

Wydawnictwa

Ten rok był szczęśliwy nie tylko dla Wydawnictwa Czarne, ale także dla reportażu – Swietłana Aleksijewicz otrzymała Literacką Nagrodę Nobla.

 

„Dobrze się myśli literaturą”

Zapowiedzi

Dobrze się myśli literaturą to zbiór esejów o praktykowaniu wiary w literaturę, rozumianą jako konieczność mówiącego człowieka. Ryszard Koziołek przekonuje, że ilekroć próbujemy coś wyjaśnić, porozumieć się z innym lub wyrazić własne emocje, jesteśmy skazani na literaturę. Czynimy to również bez lektury, ale – jak przekonuje autor – czytanie ulepsza nasze myślenie i mowę.

 

Ziemowit Szczerek we Wrocławiu

4 grudnia w Księgarnia Hiszpańskiej z czytelnikami spotka się Ziemowit Szczerek. O najnowszej książce i Ukrainie z Autorem porozmawia Dorota Wodecka.

 

Serhij Żadan z nagrodą Angelusa

Ukraiński pisarz Serhji Żadan, autor „Mezopotamii” (Wydawnictwo Czarne) i jego tłumacze Michał Petryk i Adam Pomorski zostali laureatami dziesiątej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2015 przyznawanej przez miasto Wrocław prozaikom z Europy Środkowej.

 

Recenzja: „W rodzinie ojca mego” Marcin Wójcik

Recenzje

W wielu niezależnych sondażach można odnaleźć niepokojące informacje o tym, że coraz więcej osób przestaje z różnych powodów wierzyć w Boga oraz regularnie chodzić do kościoła. Rośnie lista zdeklarowanych ateistów, dla których wiara chrześcijańska to jedynie czcze zabobony zarezerwowane dla starszego pokolenia. Najwyżsi rangą duchowni w Polsce robią jednak niewiele, by ten problem naprawić. Swoimi decyzjami wręcz utwierdzają jedynie w przekonaniu, że nie zasługują na zaufanie swoich wiernych....

 

Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Wydarzenia

Po raz kolejny świętujemy Międzynarodowy Dzień Tłumacza, który przypada na 30 września. Tegoroczne obchody połączone będą z prezentacją książki Przejęzyczenie. Rozmowy o przekładzie (wyd. Czarne), w której Zofia Zaleska rozmawia z 12 wybitnymi tłumaczami literatury.

 

Nowa książka Ziemowita Szczerka

Zapowiedzi

W listopadzie w Wydawnictwie Czarne ukaże się nowa książka Ziemowita Szczerka, autora "Siódemki" i "Przyjdzie Mordor i nas zje". Będzie nosiła tytuł "Tatuaż z tryzubem".

 

Recenzja: „Dziennik roku węża” Piotr Siemion

Recenzje

Recenzja dziennika wydaje się być przerostem formy nad treścią, więc ustalmy z góry, że tekst ten tylko z etykietki będzie recenzją, a w gruncie rzeczy po prostu podzieleniem się kilkoma przemyśleniami po lekturze.

 

Cynkowi chłopcy Swietłana Aleksijewicz

Zapowiedzi

Oddziały radzieckie przez dziesięć lat „udzielały narodowi afgańskiemu braterskiej pomocy”. Od 1979 do 1989 roku życie straciło co najmniej kilkaset tysięcy Afgańczyków, a kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy poniosło śmierć lub zostało rannych. Wyjeżdżali, by zostać bohaterami. Do kraju wracali jako bankruci – bez nóg, bez rąk, bez złudzeń, z koszmarami, które miały ich nigdy nie opuścić. Niektórzy wracali w cynkowych trumnach.

 

„Jądro dziwności. Nowa Rosja” Peter Pomerantsev

Nowości

Bandyta z duszą artysty, zawodowe podrywaczki, opasane dynamitem czarne wdowy, Nocne Wilki – obrońcy świętej Rusi na motorach, oligarchowie rewolucjoniści, modelki o skłonnościach samobójczych, niedoszły reżyser, który z wyżyn Kremla pociąga za sznurki w politycznym teatrze lalek: witajcie w surrealistycznym sercu Rosji w XXI wieku, w jądrze dziwności.

 

Kolejna edycja konkursu wydawnictwa Czarne - Wielka Czarna Mapa!

Wydawnictwa

Wydawnictwo Czarne już niedługo ogłosi kolejny konkurs pt. Wielka Czarna Mapa!:

 

Spotkania z Martinem Pollackiem w Warszawie, Poznaniu, Opolu i Wrocławiu

Wydawnictwa

Zapraszamy na spotkanie z Martinem Pollackiem poświęcone książce „Skażone krajobrazy" (Czarne 2014, przekład: Karolina Niedenthal)

 

Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, DSH, 24.03, godz.19.00. Zapraszamy!

Wydawnictwa

Dom Spotkań z Historią w cyklu „Drugie pokolenie” zaprasza na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, autorem książki „Oskarżam Auschwitz”.

 

Recenzja: „Angole” Ewa Winnicka

Recenzje

Wyjechali w poszukiwaniu nadziei, lepszej przyszłości, perspektyw. Jednym się poszczęściło, innym nie. Jedni zrobili zawrotne kariery, drudzy skończyli na dnie. Kim są Polacy w Anglii?

 

Recenzja: „Szcze ne wmerła i nie umrze” Paweł Smoleński

Recenzje

Od pewnego czasu o Ukrainie znów zaczęło się robić głośno w serwisach informacyjnych. Od pomarańczowej rewolucji, która zachwiała starymi podziałami i odbiła się szerokim echem w Europie, wszakże minęło już 10 lat. Lat, które z perspektywy czasu okazały się zmarnowane. Sytuacja polityczna, socjalna naszych wschodnich sąsiadów nie uległa znaczącej poprawie, a ludzie z dnia na dzień stawali się coraz bardziej sfrustrowani niekompetencją i nieuczciwością wybranych przez siebie przedstawicieli...

 

„Nie taka dziewczyna” Lena Dunham

Zapowiedzi

Prześmieszny, oryginalny i odkrywczy zbiór osobistych esejów jednej z najpopularniejszych obecnie nowojorskich artystek, Leny Dunham, która podbiła serca publiczności jako gwiazda serialu HBO Dziewczyny.

 

Wydawnictwo Czarne - Za nami ekscytujący rok 2014!

Wydawnictwa

Rok 2014 był dla nas rokiem jubileuszowym. Pod hasłem Dowód kulturalny – 18 lat Wydawnictwa Czarne obchodziliśmy razem z czytelnikami 18. rocznicę założenia wydawnictwa.

 

Andrzej Stasiuk w Poleskim Ośrodku Sztuki

Wydarzenia

10 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Andrzejem Stasiukiem. Rozmawiać będziemy o najnowszej książce "Wschód". wstęp wolny

 

Recenzja: „Neapol 44. Pamiętnik oficera wywiadu z okupowanych Włoch", Norman Lewis

Recenzje

Ta niewielka objętościowo książeczka - niespełna dwieście dziesięć stron - stanowi niesamowite źródło informacji o wojennych i powojennych losach południowych Włoch. Pisana w formie pamiętnika przez Normana Lewisa, oficera brytyjskiego wywiadu brzydzącego się zabijaniem. Jego wrażliwość dodała tej książce, będącej relacją z brutalnej i krwawej II wojny światowej ludzkiego wymiaru.

 

Wydawnictwo Czarne premiery, styczeń 2015 - cz. II

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne z Wołowca prezentuje swoje styczniowe zapowiedzi tytułowe

 

Wydawnictwo Czarne premiery, listopad 2014 i styczeń 2015

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne konsekwentnie realizuje swoją ofertę tytułową, w której dominują reportaże, wspomnienia i listy:

 

Wydawnictwo Czarne - nowości października 2014

Nowości

Prezentujemy październikowe reportażowe nowości wydawnictwa Czarne:

 

Monika Sznajderman, szefowa wydawnictwa Czarne, laureatką Nagrody im. Zbigniewa Hołdy

Wydawnictwa

Monika Sznajderman, redaktorka naczelna (wraz z mężem Andrzejem Stasiukiem) jednego z najważniejszych i najprężniejszych polskich wydawnictw, otrzymała w sobotę w Lublinie Nagrodę im. Zbigniewa Hołdy.  

 

Dowód kulturalny – 18 lat Wydawnictwa Czarne

Wydawnictwa

Zapraszamy na obchody pełnoletności wydawnictwa Czarne.. Już od środy 1 października spotkania, konkursy, niespodzianki oraz promocje w naszej mikroksięgarni na Hożej i w księgarni internetowej

 

Recenzja: „Boskie przyrodzenie. Historia penisa” Tom Hickman

Recenzje

Kiedy w moje ręce trafiła książka „Boskie przyrodzenie. Historia penisa”, zastanawiałam się, jak przez ponad dwieście stron można rozwodzić się nad historią męskiego organu rozrodczego. Lektura publikacji pokazała, że można, a na dodatek jest to bardzo zabawne. Autor książki, Tom Hickman, jest angielskim dziennikarzem, publicystą i reporterem. Dociekliwość i staranność, jakie powinny cechować dziennikarza, w książce są bardzo widoczne i od razu przykuwają uwagę. „Boskie przyrodzenie” to...

 

Wydawnictwo Czarne - zapowiedzi października 2014

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne prezentuje październikowe zapowiedzi tytułowe:"

 

Recenzja: „Rozmowy pod drzewem zapomnienia” Alexandra Fuller

Recenzje

„Rozmowy pod drzewem zapomnienia” to historia niezwykłego przywiązania do Afryki. W życiu są różne miłości, ale w tym przypadku miłość do ziemi okazuje się głębsza niż podpowiada nam wyobraźnia. Nie można zmniejszyć jej temperatury, nie da się uciec przed jej namiętnością, ani oprzeć jej hipnotyzującej mocy. Idealne światło spowijające kenijski horyzont stanowi już wystarczający powód, by zapuścić korzenie na Czarnym Lądzie i przysiąc mu lojalność. Bo nawet jeśli jest to wierność rozumiana...

 

Grynberg: Poruszający głos drugiego pokolenia

Nowości

29 września 2014 r. będzie mieć swoją premierę "Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne", kolejna książka artysty znanego ze swej wrażliwości oraz oryginalności poszukiwań – Mikołaja Grynberga.

 

Wydawnictwo Czarne otwiera miniksięgarnię

Księgarnie

Z okazji 18. urodzin wydawnictwa, Czarne otworzy w stolicy stacjonarną miniksięgarnię. Będzie można w niej znaleźć m.in. końcówki serii i świetnie zachowane wydania nawet z lat 90, a także książki zaprzyjaźnionego wydawnictwa Karakter. Lokal będzie pełnić też funkcję miejsca kameralnych spotkań z autorami. Księgarnia Czarnego w Warszawie oficjalnie otworzy się w poniedziałek 1 września.

 

Znakomity debiut wydawnictwa Czarne!

Nowości

Szanowni Państwo, od 1 do 3 września 2014 r. zatrzyma się w Warszawie - w drodze powrotnej na Spitsbergen - utalentowana autorka zbioru reportaży Białe.Zimna wyspa Spitsbergen (premiera książki 6 sierpnia), współpracowniczka “Polityki” i fotografka – Ilona Wiśniewska.

 

Wydawnictwo Czarne: nowości lipca i sierpnia 2014

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne anonsuje publikację w lipcu i sierpniu następujących tytułów z serii: "Reportaże", "Menażeria", "Z domem i "Wakacje ze strachem":

 

„Rozmowy pod drzewem zapomnienia”

Zapowiedzi

Ona – dwustuprocentowa Szkotka, przekonana o swych nadprzyrodzonych zdolnościach odziedziczonych po gorącokrwistych Macdonaldach z Highlands. Kochająca zwierzęta, duchy i Afrykę.

 

Recenzja: Wiejska utopia. „Życie na wsi” Rachel Cusk

Recenzje

Czy ucieczka od całego dotychczasowego życia to jedyna droga do uporania się z własnymi problemami? Decyzja Stelli Benson nie pozostawia żadnych wątpliwości. Bohaterkę najnowszej powieści Rachel Cusk poznajemy w momencie dla niej przełomowym. Stojąca na rozdrożu, wciąż młoda kobieta postanawia porzucić całą swoją rodzinę, świeżo poślubionego męża, by zacząć wszystko od nowa z dala od hałaśliwego miasta. Podejmuje pracę jako opiekunka dla niepełnosprawnego syna bogatych ziemian Maddenów. To...

 

„Boskie przyrodzenie”

Nowości

Przez wieki mężczyzna z nabożeństwem traktował swoje przyrodzenie jak „najcenniejszą ozdobę”. Mimo to penis od zawsze był również źródłem największych męskich frustracji. Czy w stanie erekcji organ ów wydaje się kobietom niewyobrażalnie śmieszny? Dlaczego dżentelmen nigdy nie może być pewien, że jego członek wstanie na rozkaz i wykona zadanie? A jeśli – i kiedy – nagle odmówi posłuszeństwa, co można zrobić, by naprawić sytuację?

 

Nowości wydawnictwa Czarnego na Lato

Nowości

Wydawnictwo Czarne przedstawia swoje propozycje tytułowe na lato 2014:

 

Recenzja: „Czarna małpa” Zachar Prilepin

Recenzje

Główny bohater „Czarnej małpy” Zachara Prilepina to dziennikarz, którego szef wysyła z misją sporządzenia reportażu. Tematem są działania tajemniczych naukowców, przeprowadzających w tajnych laboratoriach badania na ludziach. Owe badania zgłębiają tajemnice nienawiści jako nieodłącznego elementu ludzkiej natury. W miarę jak rozwija się akcja Prilepin roztacza przed nami wizję okrutnych mordów, jakich na mieszkańcach jednej z rosyjskich kamienic dokonała grupa dzieci i nastolatków. Z myślą, że...

 

Elisabeth Asbrink z Nagrodą Kapuścińskiego

Nagrody

W piątej edycji konkursu Nagrodę (50 tysięcy złotych) otrzymała Elisabeth Åsbrink za książkę „W Lesie Wiedeńskim wciąż szumią drzewa” (Och i Wienerwald står träden kvar) opublikowaną w 2013 roku przez Wydawnictwo Czarne w przekładzie Ireny Kowadło-Przedmojskiej.

 

Wydawnictwo Czarne na Stadionie Narodowym!

Wydawnictwo Czarne na Stadionie Narodowym! Zapraszamy na nasze stoisko 61/D na V. Warszawskich Targach Książki.

 

Gwarancja Kultury 2014 dla Małgorzaty Rejmer

Nagrody

Nagrodę TVP Kultura w kategorii Literatura otrzymała Małgorzata Rejmer za książkę "Bukareszt. Kurz i krew" (Wydawnictwo Czarne).

 

Kolejny laur dla "The Good Lord Bird" Jamesa McBride’a

Wydawnictwa

"The Good Lord Bird" Jamesa McBride’a, książka, którą Czarne opublikuje niebawem w przekładzie Macieja Świerkockiego, zdobyła kolejny laur: po National Book Award przyszedł czas na nagrodę Tournament of Books.

 

Wydawnictwo Czarne - zapowiedzi kwietnia 2014 - cz. II

Zapowiedzi

Polecamy państwa uwadze zapowiedzi tytułowe kwietnia wydawnictwa Czarne:

 

Wydawnictwo Czarne - zapowiedzi kwietnia - cz. I

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne jak co miesiąc proponuje w swojej ofercie zapowiedzi tytułowych ciekawe książki:

 

Recenzja: "Zawsze jest dzisiaj" Michał Cichy

Recenzje

Michał Cichy spaceruje po Warszawie, badając jej strukturę wszystkimi zmysłami. „Zawsze jest dzisiaj” przypomina dziennik flanera - to niespieszna kontemplacja nad miastem i czasem – architekturą teraźniejszości, którą wybrukowane są miejskie ulice.

 

Premiera: „100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku”

Wydawnictwa

Nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się właśnie antologia polskiego reportażu pod redakcją Mariusza Szczygła. E-booki mamy na tydzień przed wersją papierową!

 

Zapowiedzi Wydawnictwa Czarne - marzec - cz. II

Zapowiedzi

Przedstawiamy drugą część zapowiedzi tytułowych miesiąca marca wydawnictwa Czarne:

 

Zapowiedzi marca wydawnictwa Czarne - cz. I

Zapowiedzi

Przedstawiamy zapowiedzi miesiąca marca wydawnictwa Czarne:

 

Zapowiedzi Wydawnictwo Czarne - luty - cz. III

Zapowiedzi

Polecamy część trzecią marcowych zapowiedzi tytułowych wydawnictwa Czarne:

 

Zapowiedzi Wydawnictwo Czarne - luty 2014 - cz .II

Zapowiedzi

Przedstawiamy dalszy ciąg zapowiedzi tytułowych wydawnictwa Czarne:

 

"Guguły" Wioletta Grzegorzewska

Nowości

Wiolka mieszka w małej wsi Hektary na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jej świat wypełniają: chodzenie do szkoły, polowanie na chrabąszcze, zabawy z rówieśnikami, rozmowy z ojcem, podglądanie tajemniczej krawcowej i oczekiwanie na przyjazd Jana Pawła II. To tutaj po raz pierwszy doświadcza miłości, erotyki i śmierci. Książka Wioletty Grzegorzewskiej to znakomita ballada o polskiej wsi w czasach PRL-u i dojrzewaniu, które smakuje jak cierpkie guguły.

 

Wydawnictwo Czarne - zapowiedzi lutego 2014

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne weszło mocno w 2014 rok proponując jak zawsze bardzo ciekawą i zróżnicowaną gamę tytułów:

 

Nowości wydawnictwo Czarne - styczeń 2014

Nowości

Wydawnictwo Czarne prezentuje swoje nowości i zapowiedzi stycznia 2014 roku:

 

"...będzie gorzej" Jan Pelc w wydawnictwie Czarne

Zapowiedzi

Legendarna powieść Jana Pelca "…będzie gorzej" została stworzona po to, by zburzyć mieszczański spokój, rozjątrzyć i opozycjonistów, i konformistów. To manifest wrażliwości i nihilizmu, wiary i zwątpienia. Pelc drapieżnie i plastycznie opisuje czechosłowacką bohemę, tępioną przez milicję i zatracającą się w alkoholu, tworząc piękną i jednocześnie drastyczną historię dojrzewania w czasach podłych. "…będzie gorzej" to brawurowa powieść pokoleniowa, arcydzieło undergroundu,...

 

Wydawnictwo Czarne w nowym roku - cz. I

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne prezentuje bardzo dobre wejście w nowy 2014 rok ciekawymi zapowiedziami tytułowymi:

 

Recenzja: "Ameksyka.Wojna wzdłuż granicy" Ed Vulliamy

Recenzje

Pamiętacie pewnie z telewizji klasyczne amerykańskie westerny, gdzie sprawiedliwy szeryf walczy na swoim terenie ze złem, bezprawiem i bandytyzmem. Tak było w epoce kina. Teraz mamy terror telewizyjnych ekranów przez które przelatują bezwładne obrazy grozy, śmierci wyzbytej z ludzkich z uczuć. Przed chwilą byłeś, za chwilę już cię nie ma. Czysty relatywizm, sacrum w międzyczasie wyparowało. Książka Eda Vulliamy "Ameksyka" traktuje nas tak, jak szklany ekran telewizora; obezwładnia,...

 

Ważna książka: 100/XX Antologia polskiego reportażu XX wieku

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne zapowiada na styczeń 2014 roku ważną książkę "100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku" pod redakcją Mariusza Szczygła, przy współpracy Julianny Jonek.  

 

Recenzja: "Eli, Eli" Wojciech Tochman

Recenzje

Reportaż wzbogacony zdjęciami to klasyczna para, duet idealny. W wykonaniu Wojciecha Tochmana i Grzegorza Wełnickiego związek ten zyskuje drapieżności i pikanterii. Staje się niepokojący, szorstki, głęboki i wzruszający.

 

Przyznano Nagrody im. Torańskiej. Najlepszą książkę napisała Rejmer

Wydarzenia

Tygodnik "Newsweek" przyznał Nagrody im. Teresy Torańskiej. W najciekawszej kategorii - za najlepszą książkę z dziedziny literatury faktu - wygrała Małgorzata Rejmer za "Bukareszt. Kurz i krew".  

 

Zapowiedzi Wydawnictwa Czarne -listopad 2013 - cz. III

Zapowiedzi

Prezentujemy część drugą listopadowych zapowiedzi wydawnictwa Czarne z Wołowca:

 

Zapowiedzi wydawnictwa Czarne: listopad 2013 - cz. II

Zapowiedzi

Przedstawiamy część drugą listopadowych zapowiedzi wydawnictwa Czarne:  

 

Recenzja: "Bukareszt. Krew i kurz" Małgorzata Rejmer

Recenzje

Literatura faktu na polskim rynku wydawniczym ma się bardzo dobrze. Zewsząd dochodzą takie głosy i nie da się ukryć – mówią prawdę. Reportaże z Rumunii Małgorzaty Rejmer dostarczają solidnej dawki faktów (niezbyt lekkich i często takich, których wolałoby się nie wiedzieć) w sposób literacko wyśmienity.

 

Rak - historia najdłuższej wojny w dziejach ludzkości. Książka nagrodzona Pulitzerem

Nowości

Historia raka- zabójcy Steve'a Jobsa, Hugo Cháveza, Barbary Radziwiłłówny, Krwawej Mary, Anny German, Jacka Kaczmarskiego i milionów ludzi na całym świecie.  

 

Recenzja: "Ostatni wyścig" Jean Hatzfeld

Recenzje

Rozdrapywanie ran zazwyczaj przynosi więcej szkód niż pożytku. Przeszłości nie da się zmienić, lepiej o niej zapomnieć, niż wracać do tego, co trudne, bolesne i co często zmienia bieg życia o 180 stopni. Problem w tym, że zwykle jest to niemożliwe.

 

Recenzja: „Mężczyzna z laserem. Historia szwedzkiej nienawiści”, Gellert Tamas

Recenzje

Wydawnictwo Czarne oddało w nasze ręce intrygujący reportaż utrzymany w duchu najlepszych skandynawskich kryminałów. Solidne dziennikarstwo, dynamicznie rozwijająca się akcja i niepokojący temat składają się na wciągającą i pouczającą lekturę.

 

Nowości i zapowiedzi Wydawnictwa Czarne - cz. III

Nowości

Prezentujemy część trzecią zapowiedzi wydawniczych wydawnictwa Czarne z Wołowca:

 

Nowości i zapowiedzi Wydawnictwa Czarne cz. II

Nowości

Przedstawiamy drugą część zapowiedzi tytułowych wydawnictwa Czarne z Wołowca:

 

E-booki i MP3 bezposrednio na czarne.com.pl!

Nowości

Od początku września e-booki i audiobooki w mp3 można kupować bezpośrednio przez naszą stronę czarne.com.pl. Na wszystkie tytuły obowiązuje stały rabat 20%. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony ze względu na dodatkowe atrakcyjne promocje czasowe!    

 

Zapowiedzi Wydawnictwa Czarne- wrzesień 2013

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne prezentuje nowości tytułowe drugiej połowy września:

 

Zapraszamy - wydawnictwo Czarne na koniec lata

Wydawnictwa

Już w najbliższą sobotę wyjątkowa okazja na spotkanie ze znakomitymi Autorkami, kupienie "Wanny z kolumnadą" jeszcze przed premierą i w świetnej cenie oraz wiele innych atrakcji na kiermaszu na koniec lata!    

 
 

Recenzja: "Spustoszenie" Emma Larkin

Recenzje

Człowiek jest bezsilny wobec potęgi natury. Pokazał to huragan Kathrina, który nawiedził Stany Zjednoczone w 2005 roku, niszcząc na swojej drodze dosłownie wszystko. Mieszkańcy Nowego Orleanu pomimo wsparcia rządu i organizacji humanitarnych, długo borykali się ze skutkami katastrofy. Oficjalnie zginęło 1836 osób, a 705 uznano za zaginione. Statystyka wydaje się być zatrważająca, jest ona jednak zaledwie kroplą w morzu ofiar, jakie pochłonął huragan Nargis, który zrujnował birmańską gospodarkę...

 

Papusza - poetka, dziewczyna spod krzaku

Wydarzenia

- Papusza, mimo dramatów, które ją spotkały, miała ogromną wrażliwość, potężną siłę i hart ducha. To mnie do niej przyciągnęło – mówi o bohaterce swojej najnowszej książki Angelika Kuźniak w radiowej Trójce.

 

Recenzja: „Grobowiec w Sewilli. Podróż przez Hiszpanię u progu wojny domowej” Norman Lewis

Recenzje

Każdy, kto zapałał miłością do podróży i eksplorowania zakamarków tego świata, powinien nosić w sobie wspomnienie pierwszej włóczęgi - tej która zaraziła go pasją i bakcylem wędrówki, pozwoliła poznać samego siebie, a w przyszłości kazała ruszać odważnie w nieznane.

 

Recenzja "Woroszyłowgrad" Serhij Żadan: Migotliwa literatura i tajemnice Ukrainy

Recenzje

Zostałam uwiedziona. Przez książkę – wszak literatura może (powinna?) uwodzić. Od dawna jednak nie zdarzało mi się pójść za jej głosem tak chętnie, jak podczas lektury ostatniej powieści Serhija Żadana "Woroszyłowgrad". Choć pytanie o źródła zachwytu może się wydać karkołomne, czuję się w obowiązku spróbować na nie odpowiedzieć. Proponuję dwa tryby interpretacji.

 

Wielka Czarna Mapa, czyli dokąd wędrują miłośnicy książek i e-booków

Wydawnictwa

Ruszyła kolejna edycja wakacyjnego konkursu fotograficznego. Wydawnictwo Czarne i firma Virtualo zapraszają do aktywnego udziału pasjonatów tradycyjnej lektury, jak również książek elektronicznych. Organizatorzy akcji czekają na zdjęcia z książkami i e-bookami prezentującymi tytuły wydawnictwa Czarne, wykonane w dowolnych miejscach Polski i całego świata.

 

Zmarł Maciej Malicki

Wydarzenia

19 czerwca zmarł pisarz, poeta Maciej Malicki, autor takich książek jak "Kawałek wody", "Saga ludu", "Wszystko jest" czy "Takie tam".

 

Start konkursu Wielka Czarna Mapa 2013!

Wydawnictwa

Jak co roku wydawnictwo Czarne jako organizator konkursu, czeka na Wasze wakacyjne zdjęcia z ich książkami, od 1 czerwca do 30 września. Co tydzień w piątek będzie publikować nadesłane fotografie w albumie na Facebooku oraz na specjalnej multimedialnej mapie!

 

Czarne zapowiedzi czerwca 2013

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne prezentuje swoje zapowiedzi tytułowe miesiąca czerwca:

 

Michał Okoński "Futbol jest okrutny" - zapraszamy na spotkanie autorskie

Wydarzenia

"Tygodnik Powszechny" oraz Wydawnictwo Czarne zapraszaja na wieczór autorski promujący właśnie wydaną książkę Michała Okońskiego „Futbol jest okrutny”.

 

Nowości i zapowiedzi wydawnictwa Czarne

Nowości

Wydawnictwo Czarne potwierdza, że zawsze w każdych warunkach rynkowych potrafi zaproponować wiele ciekawych tytułów w ramach nowości i zapowiedzi wydawniczych maja 2013:

 

"Cień jedwabnego szlaku"

Nowości

Jedwabny Szlak. Już sama nazwa podsuwa wyobraźni romantyczno-awanturnicze obrazy. Droga, którą wędrowali dawni kupcy, wioząc drogie materie i przyprawy, a wraz z nimi wędrowały idee i wynalazki. Trasa wiodąca przez kilkanaście krajów – marzenie chyba każdego podróżnika.

 

Recenzja: "Krasnoludki nie przyjdą" Sara Shilo

Recenzje

„Krasnoludki nie przyjdą” to gorzka opowieść o próbie radzenia sobie z samotnością i życiem, na które czyhają groźne katiusze.

 
 

Czarne Inspiracje zapraszają na spotkanie z Justyną Bargielską

Wydarzenia

Pisarka odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie w związku z premierą książki "Małe lisy" 21 marca o godz. 17.00. Spotkanie prowadzi Kazimierz Malinowski.

 
 

"Małe lisy" Justyny Bargielskiej w marcu w Wydawnictwie Czarne

Zapowiedzi

"Małe lisy" to szalona opowieść o nożowniku z podwarszawskiego lasu. A może o rozmarzonej matce i wygadanej singielce? Może o dzieciach, namiętnościach, snach? Albo o zwykłym życiu, którego podskórnym nurtem są groteska i strach?

 

Marcin Kącki "Lepperiada" - dziennikarz śledczy bierze na warsztat Samoobronę!

Nowości

Firma Księgarska i wydawnictwo Czarne polecają publikację Marcina Kąckiego zatytułowaną "Lepperiada"

 

Wydawnictwo Czarne na styczeń

Nowości

Prezentujemy pozycje przygotowane dla Państwa na styczeń przez Wydawnictwo Czarne z Wołowca.

 

Kerouac i Ginsberg - ostatnia premiera wydawnictwa Czarne 2012!

Nowości

Ostatnia premiera 2012! wydawnictwa Czarne - 26 listopada Jack Kerouac, Allen Ginsberg "Listy".

 

Recenzja: „Pensjonat pamięci” Tony'ego Judta

Recenzje

Pamięć. Niedoceniona w codziennej bieganinie, kiedy pamiętać musimy o codziennych rozmaitych sprawunkach. Nieposkromiona.  

 

Recenzja „Cygan to Cygan” Lidia Ostałowska

Recenzje

Wydawnictwo Czarne przyzwyczaiło nas do sygnowania swoim znakiem towarowym reportaży, zwłaszcza autorstwa dziennikarzy związanych z Gazetą Wyborczą. Po Tochmanie, Hugo-Baderze czy Surmiak-Domańskiej przyszła pora na odświeżoną odsłonę tekstu Ostałowskiej.

 

Jack Kerouac, Allen Ginsberg "Listy"

Nowości

Jacka Kerouaca i Allena Ginsberga — pisarzy, ikony kultury, najbardziej znanych przedstawicieli „beat generation” — łączyła nie tylko wrażliwość artystyczna, ale także głęboka, wieloletnia przyjaźń. Dzięki ogromnemu zbiorowi korespondencji przyjaźń ta ukazuje się w swej fascynującej pełni. To barwna, intrygująca, żywa, zaskakująca niezwykłą spostrzegawczością i intensywnością przeżycia rozmowa dwóch indywidualności. Ponad dwieście opublikowanych listów, chociaż są tylko częścią wielkiego...

 

Stacja Muranów w radiowej Czwórce!

Wydawnictwa

Zapraszamy 24 listopada (sobota) o godzinie 13:00 do posłuchania audycji Kontrkultura, w której o książce Stacja Muranów opowie autorka Beata Chomątowska.

 

Spotkanie autorskie i koncert Jacka Klayffa

Wydawnictwa

Serdecznie zapraszamy w imieniu wydawnictwa Czarne na spotkanie z Jackiem Kleyffem, autorem książki "Rozmowa".

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.