RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--
 

„W domu, w dziczy, na ulicy” - nowość wydawnictwa Dwie Siostry

„W domu, w dziczy, na ulicy” to bardzo rozbrykany kartonowy słownik obrazkowy dla najmłodszych, z uroczymi, stylowymi ilustracjami słynnej holenderskiej graficzki - Fiep Westendorp.  

 

"Pod wodą, pod ziemią" Książką Roku w Chinach

Książka Daniela i Aleksandry Mizielińskich wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry cieszy się dużą popularnością w Chinach. Zdobyła właśnie tytuł Książki Roku 2015 przyznawany przez The Beijing News Weekly Review.

 

Ola Cieślak „Koala disco”

  Bardzo huczna bajka na dobranoc.   Głosy niosą się z oddali: Jest impreza u koali!   Czy to prawda, że misie koala cały czas śpią? Wcale nie! Czasem urządzają huczne imprezy. A przynajmniej próbują…

 

Mikołajkowa Fabryka Dedykacji w Księgarni Dwie Siostry

W najbliższą sobotę zapraszamy do Księgarni Dwie Siostry na Mikołajkowa Fabryka Dedykacji! Tym razem oprócz ilustratorów książek dziecięcych odwiedzą nas także autorzy naszych książek kulinarnych – Marta Dymek, Zosia Różycka, Aleksander Baron i Paweł Suwała.

 
 

„Matemoto” w Wydawnictwie Dwie Siostry 14 października

„Matemoto” Dominika Cymera to kartonowa turboksiążka do nauki liczenia.   Dokonując przeglądu fantastycznych maszyn na kółkach, dzieci w mgnieniu oka poznają liczby od 0 do 10, 20, 100 i 1000.    

 

Marion Deuchars „Arcypalce”

Własne palce i tusz lub farba – to wszystko, czego potrzebujesz, by tworzyć! Odkryj magię odcisków palców i zrób z nich cały świat. Zwierzęta i rośliny, kosmitów i dinozaury, budowle i flagi, litery i wzorki. Wycinaj szablony, rozdmuchuj tusz i poznawaj inne techniki, dzięki którym zrobisz z odcisków jeszcze więcej rzeczy!

 

„Pożyczalscy w przestworzach”

  Czwarty z pięciu tomów cyklu o przygodach rodziny Pożyczalskich – tak samo jak poprzednie trzymający w napięciu i dowcipny.   Pożyczalscy – Dominika, Strączek i Arietta – po niebezpiecznej podróży docierają do legendarnego miasteczka Mały Potok i zamieszkują w wygodnym Bluszczowym Domku. Ale wkrótce zostają porwani i uwięzieni na pewnym strychu. Zbliża się zima, a jeśli do wiosny nie uda im się wydostać, trafią do domku-klatki jako atrakcja turystyczna. Czy Pożyczalscy znajdą...

 

„Różowe środy” Sylvia Heinlein

Napisana z wielką wrażliwością i poczuciem humoru opowieść o tym, że normalność to rzecz względna.   Sara uwielbia środy, bo wtedy zawsze odwiedza ciotkę Huldę. A to najweselsza, najzabawniejsza i najmilsza osoba na świecie. Co z tego, że upośledzona umysłowo? Dla Sary to nie problem. Ale dla jej rodziców – tak.

 

Letnia Akademia Sztuk z Dwiema Siostrami

Dzieciaki! Rodzice! Koniec roku szkolnego tuż-tuż! Macie już plany na wakacje? Dla tych, którzy zamierzają spędzić początek lata w Warszawie, otwieramy Letnią Akademię Sztuk z Dwiema Siostrami!

 

Dzieje się, czyli początek roku u Dwóch Sióstr

Rok 2015! w wydawnictwie Dwie Siostry zapowiada się on bardzo intensywnie i interesująco! Plan wydawniczy jest pękaty, ambitny i wypełniony perełkami :) Poniżej zaprezentuję pierwsze z nich.  

 

„Nowy” w serii „Potworne Maluchy”

Pierwszy tom nowej serii o codziennych perypetiach przedszkolnej grupy maluchów. Hałasują i rozrabiają. Kłócą się i uwielbiają. Kto? Potworne maluchy! Czyli Antek, Sylwia, Ryś i reszta przedszkolaków z najmłodszej grupy. Gdy są razem, zawsze dużo się dzieje. Czasami nawet odrobinę za dużo…    

 

„Korek” w Wydawnictwie Dwie Siostry

Za koparką karetka. Za karetką taksówka. Za taksówką śmieciarka... Skąd ten korek? Ktoś miał awarię? A może krowa weszła na jezdnię? Zdecydujcie sami!

 

Jasnowidze - konkurs na projekt książki dla dzieci

Wydawnictwo Dwie Siostry organizuje konkurs dla artystów, projektantów książek, którego celem jest inicjowanie procesu tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci oraz odkrywanie młodych utalentowanych twórców.

 

Toon Tellegen przyjeżdza do Warszawy!

Na majowe Warszawskie Targi Książki przyjeżdża wybitny niderlandzki pisarz Toon Tellegen, autor książki “Nie każdy umiał się przewrócić”!

 

Co wypanda?

Wydawnictwo Dwie Siostry zapowiada nową książkę napisaną i zilustrowaną przez Olę Cieślak. Oryginalna oprawa graficzna na pewno zachęci najmłodszych czytelników do zapoznania się z ważnym zagadnieniem: co wypanda, a co nie wypanda?

 

Czytelnictwo zaczyna się od dzieciństwa

Wydarzenia

2 marca zakończyły się Poznańskie Spotkania Targowe, w których uczestniczyło 49 wydawców i około 40 tys. odwiedzających. Wśród wystawców znalazły się m.in Wydawnictwo Dwie Siostry, Zakamarki, Nasza Księgarnia, Media Rodzina, Literatura, Publicat, a także instytucje kulturalne, jak np. Centrum Sztuki Dziecka. Publikacje skierowane do młodego czytelnika prezentowane były także na stoiskach miast partnerskich Poznania: Brna (Czechy), Györ (Węgry) i Hannoveru (Niemcy).

 

Dwie Siostry zapowiadają: "8+2 i domek w lesie"

Nowe przygody bohaterów „8 + 2 i ciężarówka” – najpopularniejszej norweskiej książki dla dzieci.

 

"Bardzo proste abecadła"

W Wydawnictwie Dwie Siostry okaże się interesująca książka edukacyjna przydatna przy nauce czytania.

 

Dwie Siostry z premierowymi audiobookami

“Babcia na jabłoni” i “Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami” - klasyki literatury dziecięcej bestsellerowej serii “Mistrzowie Ilustracji” w aranżacji młodych lektorów – Wojciecha Solarza i Agnieszki Kunikowskiej.

 

Premiera "Mapownika" już 25 lipca

Wydawnictwo Dwie Siostry świętuje jutro premierę książki, która jest uzupełnieniem rewelacyjnych "Map" Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Tym razem dzieci będą miały do wykonania szereg twórczych zadań.

 

"Robimisie" - w lipcu w Wydawnictwie Dwie Siostry

Książeczka dla tych, którzy chcą wiedzieć, czym zajmują się misie. W tej kartonowej książeczce znajdziecie gromadkę pracowitych misiów. Są tu miś bibliotekarz, mechanik i architekt, misiowa policjantka, aptekarka, krawcowa – i całe mnóstwo innych misiów zawodowców...

 

Prix Sorcières dla "Map"

Wydawnictwa

Mapy Aleksandry i Daniela Mizielińskich zdobyły prestiżową Prix Sorcieres 2013. To najważniejsza francuska nagroda dla książek dziecięcych, przyznawana przez stowarzyszenie księgarzy.

 

Recenzja: "Książka wszystkich rzeczy"

Recenzje

Książka autora o obco brzmiącym nazwisku, z dziwnym aniołem na okładce. Cóż to takiego? - zastanawiałam się gdy trafiła w moje ręce. Autor, jak się okazało pochodził z Holandii. To nie aż taki obcy, zwłaszcza, że ludzie zza granicy często mylą nasze kraje (Poland-Holland, sami rozumiecie). Wiem też, że jest port, wielki jak świat, co się zwie Amsterdam, a skoro można o nim zaśpiewać, to już w ogóle nie jest nieznajomym. Tylko co oni tam w krainie chodaków i tulipanów wiedzą o książkach dla...

 

A KTO(R) to czyta?

Wydawnictwo Dwie Siostry i nowo otwarte Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka zapraszają rodziców z dziećmi na nietypową zimę w mieście. Przez cztery popołudnia znani aktorzy będą czytali dzieciom książki Wydawnictwa Dwie Siostry.

 

Pasjonująca gra książkowa i klasyka światowej literatury, czyli grudniowe nowości od Dwóch Sióstr

Nowości

Drodzy Państwo, Na długie grudniowe wieczory wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało dla swoich czytelników trzy ciekawe nowości – tym razem dla trochę starszych miłośników literatury: od 6 do 9 lat.

 

Nowość u Dwóch Sióstr - kolejny tom w serii Mistrzowie Ilustracji!

Nowości

W imieniu wydawnictwa Dwie Siostry przedstawiamy kolejny tytuł w serii Mistrzowie Ilustracji, już trzeci tom o przygodach najsprytniejszego detektywa w Szwecji – “Ture Sventon w Sztokholmie”!

 

"Mapy" Oli i Daniela Mizielińskich - najbardziej oczekiwana książka jesieni!

Nowości

Moi drodzy Państwo! Stało się! Już teraz oficjalnie anonsujemy książkę „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” Mizielińskich!

 

Dla każdego coś smacznego czyli "White Plate. Słodkie" i nowe książeczki z serii o Miasteczku Mamoko!

Nowości

Drodzy Państwo, Tyle się u dziejew wydawnictwie Dwie Siostry, że aż nie wiem o czym mam najpierw pisać! W najbliższym czasie oferta Wydawnictwa powiększy się o aż 4 nowości:

 

Jesień z Dwiema Siostrami - kolejne części Ulicy Czereśniowej, nowy Kasdepke oraz.... hit- "Mapy" Mizielińskich

Nowości

Drodzy Państwo! Witam serdecznie po wakacjach! Redakcja Dwóch Sióstr wypoczęta i z nowym zapałem zabiera się do pracy! :) Na jesienne i zimowe wieczory przygotowujemy dla naszych młodych czytelników nowe, atrakcyjne tytuły.

 

Jesień..." i "Zima na ulicy Czereśniowej" - zapowiedź nowości Wydawnictwa Dwie Siostry

Zapowiedzi

Drodzy Państwo, w tym roku “Jesień...” i “Zima...” szybko zawitały do naszej redakcji i na ulicę Czereśniową :)    

 

Premiera "Księgi Dźwięków" i "Minibiblii w obrazkach" już w księgarniach

Nowości

Drodzy Państwo!   W końcu nadeszła ta chwila! Już w tgym tygodniu swoją premierę będą miały dwie długo wyczekiwane kartonowe książeczki dla najmłodszych autorstwa Soledad Bravi – „Księga dźwięków” i „Minibiblia w obrazkach”.

 

Nowości Wydawnictwa Dwie Siostry - "Detektyw na pustyni" Åke Holmberga

Nowości

Drodzy Państwo, Ture Sventon – najsprytniejszy praktykujący prywatny detektyw w Szwecji, miłośnik ptysiów z kremem i posiadacz prawdziwego latającego dywanu – powraca!

 

Cyrkowe nowości i atrakcje na Dzień Dziecka!

Nowości

Z radością dzielimy się z Państwem cyrkowymi planami wydawnictwa Dwie Siostry: imprezą z okazji Dnia Dziecka i z premierą bardzo interesującej publikacji!

 

Rodzinna Gra Targowa „Kropka pe el” na III Warszawskich Targach Książki!

Wydawnictwo Dwie Siostry serdecznie zaprasza na pełną atrakcji Grę Targową dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat, stworzoną w oparciu o niecodzienny przewodnik po Polsce dla dzieci „Kropka pe el”.

 

Zapowiedzi lutowych nowości Wydawnictwa Dwie Siostry!

Zapowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami nowych publikacji Wydawnictwa Dwie Siostry!

 

Przedświąteczny wysyp nowości Wydawnictwa Dwie Siostry!

Zapowiedzi

Na święta wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało dla swoich czytelników aż cztery pozycje! Każdy znajdzie coś dla siebie!  

 

"Kocha, lubi, szanuje" Alice Munro - nowość Wydawnictwa Dwie Siostry!

Nowości

Długo wyczekiwany zbiór opowiadań wybitnej kanadyjskiej autorki już na początku grudnia trafi do rąk czytelników!  

 

Ciasta, ciastka i takie tam" - nowość Wydawnictwa Dwie Siostr

Nowości

Kolejna nowość w ofercie Wydawnictwa Dwie Siostry! „Ciasta, ciastka i takie tam" Agaty Królak to bardzo nietypowa, bo sentymentalna, książka kucharska.

 

Zapowiedzi nowości Wydawnictwa Dwie Siostry

Zapowiedzi

Na najbliższy czas wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało dla Państwa dwie książki.

 

Zapowiedź nowości Wydawnictwa Dwie Siostry

Zapowiedzi

Kolejnym tomem w bestsellerowej serii “Mistrzowie Ilustracji" jest „Zwierzyniec państwa Sztenglów” Very Ferra-Mikury z ilustracjami Jerzego Flisaka.

 

Wakacyjne nowości Wydawnictwa Dwie Siostry!!

Zapowiedzi

W zeszłym tygodniu premierę miała książka autorstwa Katarzyny Swieżak, ilustrowana przez Katarzynę Bogucką - "M.O.D.A" - kolejny po "D.O.M.K.U." i D.E.S.I.G.N.I.E" tom w przebojowej serii edukacyjnej!

 

Zapowiedzi książek wydawnictwa Dwie Siostry

Zapowiedzi

Wydawnictwo Dwie Siostry anonsuje ukazanie się dwóch tytułów: "Dawno temu w Mamoko" i " Zając".

 

Fotorelacja z ceremonii rozdania nagród BolognaRagazzi Award

Wydarzenia

Dla wydawców książek dziecięcych pierwsze dni wiosny upływają pod znakiem Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Ta najważniejsza międzynarodowa impreza poświęcona rynkowi wydawniczemu literatury dziecięcej rozpoczęła się w poniedziałek 28 marca i potrwa do czwartku 31 marca 2011. Targi przyciągają wydawców, autorów, ilustratorów i tłumaczy książek dla dzieci z całego świata. Jak co roku jest wśród nich Wydawnictwo Dwie Siostry. Nasze książki prezentujemy na stoisku polskiego Instytutu...

 

"Co z ciebie wyrośnie?" wśród Białych Kruków 2011

"Co z ciebie wyrośnie?" Aleksandry i Daniela Mizielińskich zostało wpisane na prestiżową listę Białych Kruków 2011 (White Ravens 2011)!!  

 

Miasteczko Wigilijne – warsztaty plastyczne dla dzieci

W ostatni przedświąteczny weekend Muzeum Etnograficzne w Warszawie zamieniło się w gwarny plac budowy. Dzieci, rodzice i dziadkowie razem z artystami – autorami i ilustratorami książek dziecięcych wydanych przez Wydawnictwo Dwie Siostry – budowali domki, domy i budowle. Kartonowe pudła, papier, folia, tektura falista, płótno i farby aż furczały!

 

"Powidoki" - nowa książka dla dzieci

Zapowiedzi

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało nową serię dla dzieci "Mały koneser" łączącą literaturę i malarstwo. Zapoczątkuje ją książka "Powidoki", która ukaże się już 6 grudnia.

 

Wierszyki pod choinkę

Zapowiedzi

Wydawnictwo Dwie Siostry ma przyjemność zapowiedzieć wydania arcyznanych i lubianych wierszy polskich klasyków w jakże odświeżającym ujęciu graficznym.  

 

"Emów. Od świtu do świtu"

Zapowiedzi

Do księgarń trafia właśnie książka wydawnictwa Dwie Siostry "Emów. Od świtu do świtu" z tekstem oraz ilustracjami Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej oraz zdjęciami Grażki Lange.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.