RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

MG oraz Agata Tuszyńska prezentują: Jamnikarium

Zapowiedzi

Kilka dni temu wysyłałam Wam zaproszenie do Muzeum Literatury na spotkanie z Agatą Tuszyńską, autorką książki „Jamnikarium". Wydaje się jednak, że należy się Państwu jeszcze kilka słów o samej książce.

 

Recenzja: "Zatrzymani w kadrze" – Bartosz Michalak

Recenzje

Lipman, Wójcik, Sobocińscy, Laskowski, Jahoda, Kłosiński, Petrycki, Edelman? Kilka znajomych postaci. Nie? Spróbujmy inaczej. Wajda, Zanussi, Polański, Kieślowski, Holland? Chociażby jedno z tych nazwisk powinno wpaść Wam w ucho, musieliście się na nie natknąć.   Co łączy te dwie grupy? Kino. Wielkie kino. O nim, a właściwie o ludziach, którzy je tworzyli, opowiada w swojej najnowszej książce Bartosz Michalak.

 

MG zaprasza na Imieniny Jana Kochanowskiego

Wydawnictwo MG zaprasza Państwa na kolej na rocznicę Jana Kochanowskiego obchodzoną w stolicy!

 

Wydawnictwo MG proponuje na lato: „Między ustami a brzegiem pucharu

Nowości

Wydawnictwo MG na letnie dni proponuje kolejną powieść Marii Rodziewiczówny - „Między ustami a brzegiem pucharu".      

 

MG proponuje „Prawo pierwszych połączeń" Agnieszki Tomczyszyn

Nowości

Tym razem wydawnictwo MG pragnie Państwu zaproponować książkę dla młodzieży, autorstwa Agnieszki Tomczyszyn „Prawo pierwszych połączeń" to zabawna, motywująca i energetyczna powieść dla tych, którym zależy...

 

MG zaprasza na spotkania z Autorami podczas Warszawskich Targów Książki

Warszawskie wydawnictwo MG zaprasza wszystkich czytelników 7. Warszawskie Targi Książki, na Stadion Narodowy - stoisko 2, sektor H.

 

MG Maria Rodziewiczówna Lato leśnych ludzi":

Nowości

Tym razem wydawnictwo MG proponuje swoją ulubioną powieść Marii Rodziewczówny - „Lato leśnych ludzi".

 

Recenzja: „Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej”, Janina Lesiak

Recenzje

„Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej” to sfabularyzowany zapis ostatnich dni królowej Cecylii Renaty, Habsburżanki i żony polskiego króla Władysława IV Wazy. Postać właściwie nieznana dla masowego odbiorcy i może właśnie stąd wzięło się zainteresowanie autorki - Janiny Lesiak jej osobą. Powieść czyta się bardzo szybko (być może ze względu na dużą czcionkę, ale również lekki język autorki), a napisana jest w nietypowy sposób, bo na zasadzie drogi skojarzeń myślowych umierającej królowej. W...

 

Recenzja: „Posiadacz” John Galsworthy

Recenzje

Przestroga „nie oceniaj książki po okładce” powinna mieć drugą część, która brzmiałaby „…ani na podstawie opinii innych ludzi”. Niestety, bardzo często przy wyborze lektury kierujemy się zmysłem wzroku lub tym, co na temat głównej zainteresowanej słyszeliśmy bądź czytaliśmy. Wszelkie recenzje są oczywiście istotne i bardzo pomocne, ale pamiętajmy o własnych upodobaniach, a przede wszystkim o tym, czego oczekujemy po książce. Wszak „ilu ludzi tyle opinii”, a rezygnując z lektury z powodu jej...

 

MG zaprasza na wspaniałe spotkanie z bohaterką Wspaniałego stulecia

Zapowiedzi

Każdy kraj ma swoją Trylogię – kanoniczną opowieść związaną z ważnymi dla siebie historycznymi postaciami. Dla Ukrainy taką książką jest Aleksandra Osypa Nararuka, której bohaterkę polscy widzowie świetnie poznali dzięki serialowi „Wspaniałe stulecie”

 

Już niedługo „Tyrmand warszawski" w wydawnictwie MG

Zapowiedzi

Leopold Tyrmand powrócił po wojnie do Polski – chyba głównie z miłości do Warszawy. I właśnie ta miłość, z którą się bynajmniej nie krył, stanowi osnowę tekstów na temat naszej stolicy, które pisał w latach 1947–1956 do „Stolicy”, „Tygodnika Powszechnego” i „Przekroju”.

 

Wydawnictwo MG: kwiecień 2016

Zapowiedzi

W kwietniu proponujemy Państwu trzy tytuły, bardzo różnorodne, choć wszystkie można zaliczyć do klasyki: Pierwszy z nich to Aleksandra Osypa Nazaruka – klasyczna powieść ukraińska opowiadająca o Aleksandrze, którą polscy widzowie poznali dzięki serialowi „Wspaniałe stulecie”, druga to pełna miłosnych intryg Pustelnia parmeńska Stendhala, a trzecia – opowieść o utraconym i odzyskanym honorze – Lord Jim Josepha Conrada.

 

„Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej” Janina Lesiak

Zapowiedzi

Zbeletryzowany i nieco fantastyczny zapis trzech ostatnich dni życia polskiej królowej Cecylii Renaty, żony Władysława IV.Próba przypomnienia niezwykłej kobiety. Portret władczyni, matki, żony, artystki, cichej buntowniczki i ofiary dynastii. Kobiety niepięknej, ale wielbiącej piękno.

 

Ogłoszenie wyników Konkursu literackiego na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda

Nagrody

3.12.2015 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum Literatury przy rynku Starego Miasta w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu literackiego.

 

MG zaprasza na Śląskie Targi Książki i spotkanie z Agnieszką Tomczyszyn

Wydawnictwo MG zaprasza miłośników klasyki i dobrej literatury współczesnej na swoje stoisko nr. 36, na Śląskie Targi Książki do Katowic.

 

"Dekameron" Giovanni Boccaccio

Nowości

Dekameron Giovanniego Boccaccia to symbol rodzącego się renesansowego humanizmu, z jego umiłowaniem natury ludzkiej, afirmacją jej licznych wad i zalet.

 

Wydawnictwo MG informuje: Matthew Tyrmand w Krakowie

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG w osatatnie4j chwili informuje o przyjeździe na 19. Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa Matthew Tyrmanda, syna słynnego Leopolda Tyrmanda, autora „Złego".

 

Wydawnictwo MG zaprasza na spotkanie z Mariolą Pryzwan, autorką „Lilki". Tym razem w warszawskiej Arkadii

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG, EMPIK Warszawa ARKADIA zapraszają na spotkanie z Mariolą Pryzwan, która opowie o swojej najnowszej książce pt. „Lilka"

 

Wydawnictwo MG zaprasza do Katowic - promocja najnowszej książki Zbigniewa Białasa TAL

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG zaprasza w imieniu Zbigniewa Białasa autora książek „Tal" oraz „Korzeniec" na spotkanie autorskie do Teatru Śląskiego.

 

Wydawnictwo MG proponuje na wrzesień trzy tytuły

Zapowiedzi

Warszawskie wydawnictwo MG anonsuje publikację we wrześniu kilka interesujących tytułów:

 

„Lilka. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska we wspomnieniach” Mariola Pryzwan

Zapowiedzi

Była i jest zjawiskiem poetyckim. Najpopularniejszą polską poetką wszech czasów. Nazywana poetką miłości, polską Safoną lub Safo słowiańską. W jej twórczości miłość ma wiele twarzy.

 

Konkurs literacki na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG ogłasza Konkurs literacki na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda: Wędrówki i myśli porucznika Stukułki.

 

„Proces” w tłumaczeniu i z ilustracjami Bruno Schulza

Zapowiedzi

Bruno Schulz był artystą totalnym. Nie tylko malował i rysował, nie tylko pisał własne opowieści, ale również zajmował się tłumaczeniem. I to właśnie jemu zawdzięczamy genialny przekład Procesu Franza Kafki. Proces w tłumaczeniu Schulza zilustrowaliśmy jego grafikami.

 

Recenzja: „Na Pragę nie wrócę" Elżbieta Wichrowska

Recenzje

Książka Elżbiety Wichrowskiej jest dla mnie garścią niespełnionych obietnic. Niby poczułam powiew przedwojennej Warszawy, poznałam fragmenty stolicy znanej ze starych fotografii, a nawet otarłam się o tę współczesną – zabieganą i szukającą wytchnienia w modnych knajpkach ulokowanych na kultowej Pradze. Niby było tu parę smaczków, wspomnień wartych odnotowania, drobiazgów, które mnie zaciekawiły, ale cóż z tego, jeśli wszystko to było przedstawione bardzo pobieżnie i nie odcisnęło we mnie...

 

Wydawnictwo MG zaprasza na spotkanie z Elżbietą Wichrowską

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG Doroty Grupińskiej-Malinowskiej zaprasza na spotkanie z autorką książki pt. "na Pragę nie wrócę" Elżbietą Wichrowską:

 

"Wichrowe wzgórza" w nowym przekładzie

Wydarzenia

Wydawnictwo MG zapowiada nowy przekład słynnej powieści Emily Brontë, którego dokonał Piotr Grzesik. Dopiero teraz będziemy mogli poznać w pełni prawdziwy, chropowaty i brutalny język tego dzieła. Premiera książki 5 lutego

 

25 września ukaże się "Puder i pył" Zbigniewa Białasa.

Zapowiedzi

Puder i pył to powieść historyczno-obyczajowa, powieść o miłości, powieść o Polsce, która jest kruchym domem i powieść o mieście położonym na gorącej granicy polsko-niemieckiej. Dla cierpliwych jest to też, po trosze, powieść kryminalna.

 

Zapowiedź wydawnictwa MG: "Wyspa z mgły i kamienia"

Zapowiedzi

Warszawskie wydawnictwo MG poleca Państwa uwadze swoją najnowszą publikację "Wysypy z mgły i kamienia" Magdaleny Kawki zapowiadaną na 31 lipca 2013:

 

Nowa powieść Joanny M. Chmielewskiej "Karminowy szal"

Zapowiedzi

Wydawnictwo MG z ogromną radością zapowiada najnowszą książkę Joanny M. Chmielewskiej "Karminowy szal". Autorka urodą swej prozy uwiodła tysiące Czytelników. Zarówno Poduszka w różowe słonie jak i Sukienka z mgieł zebrały świetne recenzje i szybko znikły z półek księgarskich. Wcześniej Joanna zauroczyła czytelników powieściami dla dzieci.

 

Jeszcze raz o Annie German

Wydarzenia

Serial biograficzny o Annie German podbija widzów, tymczasem Wydawnictwo MG proponuje książkę Marioli Pryzwan "Anna German o sobie", która znalazła się na 6. miejscu bestsellerów Merlina.

 

Spotkania promujące "Tyrmandowie. Romans amerykański"

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG zaprasza na cykl spotkań promujących książkę " Tyrmandowie. Romans amerykański".

 

Promocja książki „Tyrmandowie. Romans Amerykański”

Wydawnictwa

Muzeum Literatury oraz Wydawnictwo MG zapraszają na spotkanie z autorką książki „Tyrmandowie. Romans amerykański”, Agatą Tuszyńską oraz żoną Leopolda Tyrmanda, Mary Ellę Tyrmand.  

 

Dolce vita po polsku

Nowości

Szanowni Państwo, Grażyna Torbicka, Zbigniew Boniek, Ania Kuczyńska, Jan Rokita, Jacek Pałasiński, Janusz Kaniewski, Sergiusz Stochmiałek , tak jak wielu Polaków, pokochali Włochy.

 

Autobiograficzna powieść Anne Bronte

Nowości

Szanowni Państwo, Wyczekiwana przez miłośniczek/miłośników sióstr Brontё Agnes Grey już w sprzedaży!

 

Katarzyna Zyskowska-Ignaciak spotkanie w EMPIK-u

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa MG na spotkanie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak, autorką wydanej właśnie książki pt. "Upalne lato Marianny".

 

Nowość wydawnictwa MG - Ostatni koncert

Nowości

Już na wstępie warto zaznaczyć, że lektura "Ostatniego koncertu" to sama przyjemność! Bohater książki, Bartosz Czarnoleski, prawdziwy polski James Bond, bije na głowę swój brytyjski pierwowzór.

 

"Wyznania właściciela klubu Piękny Pies" Macieja Piotra Prusa (wydanie II)

Wydarzenia

W związku z zamknięciem krakowskiego klubu „Piękny Pies”, Wydawnictwo EMG ma zaszczyt przedstawić wydanie drugie „Wyznań właściciela klubu Piękny Pies” Maciej Piotra Prusa, poszerzone o epilog oraz o słowniczek wyrazów, pojęć i nazwisk.

 

Korzeniec nominowany do Srebrnego Kałamarza

Z radością zawiadamiamy, że powieść „Korzeniec” Zbigniewa Białasa została nominowana do nagrody "Srebrnego Kałamarza 2011".

 

"Zostały jeszcze pieśni..."

Nowości

Dziś ukazała się książka wydawnictwa MG poświęcona twórczości Jacka Kaczmarskiego, próbująca osadzić jego twórczość nie tyle w realiach społecznych, ile w szerokim świecie kultury. Jej tytuł to "Zostały jeszcze pieśni... Jacek Kaczmarski wobec tradycji"

 

"Kwiat diabelskiej góry"

Zapowiedzi

20 października do księgarń trafi nowa powieść Katarzyny Enerlich "Kwiat diabelskiej góry". Zapraszamy do zapoznania się z książką.

 

"Kod emocji" już w księgarniach

Nowości

Prezentujemy dawkę optymizmu i energii czyli nową książkę Jolanty Kwiatkowskiej (autorki "Jesiennego koktajlu" oraz "Tak dobrze, ze aż źle").  

 

Pokój ludziom dobrej woli...

Zapowiedzi

Wydawnictwo MG prezentuje publikację "Pokój ludziom dobrej woli.. - teksty niewydane to zbiór tekstów Leopolda Tyrmanda, drukowanych w latach 1946-1963 w prasie polskiej.

 

Nowość wydawnictwa MG - Czas w dom zaklęty

Zapowiedzi

W zeszłym roku Katarzyna Enerlich, bez reszty zakochana w Mazurach i rodzinnym Mrągowie – zadebiutowała w wydawnictwie MG powieścią „Prowincja pełna marzeń” (kontynuacja: „Prowincja pełna gwiazd” ukazała się w styczniu tego roku).

 

Powrót Doktora Murka!

Nowości

Historia urzędnika magistratu, Franciszka Murka, który zostaje zwolniony z pracy wskutek bezpodstawnych oskarżeń dotyczących jego rzekomej lewicowej przeszłości politycznej.

 

Prowincja oczami Katarzyny Enerlich

Zapowiedzi

W Pensjonacie Wileńskim w Mrągowie odbędzie się 15 lutego o godz.17.00 spotkanie z Katarzyną Enerlich, promujące jej najnowszą książkę "Prowincja pełna gwiazd".

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.