RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: „Ogrody słońca", Paul MacAuley

Recenzje

Cicha Wojna zakończyła się zwycięstwem sprzymierzonych sił Wielkiej Brazylii, Unii Europejskiej i Wspólnoty Pacyficznej. Triumf jednak może się okazać gorzki, gdyż zyskawszy podbite miasta-państwa Zewnętrznych, Ziemianie muszą teraz ponieść koszta ich zagospodarowania.

 

„Słowa światłości” Brandon Sanderson

Nowości

Świetliści Rycerze muszą znów powstać. W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone. Być może ta misja ich zniszczy.

 

Nowość wydawnictwa MAG: „Słowa światłości" Brendon Sanderson

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca na prezent nie tylko pod choinkę kontynuację „Drogi królów" Brandona Sandersona zatytułowaną „Słowa światłości":

 

Recenzja: Paul McAuley „Cicha wojna"

Recenzje

"Cicha Wojna" Paula McAuleya wprowadza nas w XXIII wiek naszej cywilizacji. Ludzkość wciąż nie pozbierała się po ekonomicznych i politycznych katastrofach sprzed przeszło dwustu lat.

 

Zapowiedź wydawnictwa Mag - „Widmopis", David Mitchell

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG prezentuje kolejną doskonałą powieść autora "Atlasu chmur" zatytułowaną „Widmopis":

 

Zapowiedź wydawnictwa Mag - „Wschodzące gwiazdy", M. Cobley

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG poleca kolejną space operę autorstwa Michaela Cobley'a zatytułowaną „Wschodzące gwiazdy":

 

Wydawnictwo MAG na 18. Targach Książki w Krakowie

Wydawnictwo Mag zaprasza na Targi Książki w Krakowie. Książki wydawnictwa Mag będzie można kupić ze zniżką na stoisku Księgarnie Świat Książki: C, nr 35.

 

Zapowiedź wydawnictwa Mag - „Droga serca" - seria Uczta wyobraźni, M. John Harrison

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca miłośnikom niezwykłą ponadgatunkową powieść Johna M.Harrisona pt. „Droga serca", która ukazuje się w serii "Uczta wyobraźni".

 

Był bestsellerowy Sekret, nadchodzi Bohater...

Nowości

8 października trafi do księgarń „Bohater" Rhondy Byrne, autorki międzynarodowego bestsellera „Sekret" i filmu pod tym samym tytułem.

 

Portal Księgarski poleca: „Nigdziebądź", Neil Gaiman

Nowości

Portal Księgarski i Wydawnictwo MAG polecają najbardziej humorystyczną powieść fantasy Nigdziebądź" Neila Gaimana:

 

Wydawnictwo Mag poleca: „Echopraksja", Peter Watts

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca wszystkim miłośnikom dobrej fantastyki kontynuację "Ślepowiedzenia" Petera Wattsa, zatytułowane "Echopraksja"  

 

„Miasto niebiańskiego ognia, Cassandra Clare - zakończenie serii "Dary anioła"

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje publikację zakończenia serii "Dary anioła" autorstwa Cassandre Clare pt. "Miasto niebiańskiego ognia":

 

Konkurs z Paulem J. Mc Auleyem

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo MAG ogłaszają konkurs czytelniczy dotyczący książek autorstwa Paula J. Mc Auley'a opublikowanych przez wydawnictwo MAG:

 

Zapowiedź Maga - "Zamęt", Neal Stephenson

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG obchodzące swoje dwudziestolecie istnienia poleca Państwa uwadze "Zamęt" Neala Stephensona, część drugą "Cyklu barokowego":

 

Recenzja: „TV Ciał0” Jeff Noon

Recenzje

„TV Ciał0” Jeffa Noona to szalone studium przyszłościowego społeczeństwa konsumpcyjnego, ogarniętego szaleństwem medialnym, uzależnionego od telewizyjnego jazgotu, kalejdoskopu rozemocjonowanych obrazów. W fantastycznej powieści Noona maluje się przerażająca wizja świata, który choruje na telewizyjną gorączkę i kręci się wokół niej.

 

Recenzja: „Chłopaki Anansiego” Neil Gaiman

Recenzje

Minęło dobrych kilka lat, od kiedy Gruby Charlie Nancy (który wcale nie jest gruby), Spider i reszta mniej lub bardziej żywych, mniej lub bardziej pokręconych, mniej lub bardziej zwierzęcych bohaterów z Chłopaków Anansiego rozbawili mnie po raz pierwszy. Bałam się kolejnego spotkania – na szczęście nic się nie zmieniło.

 

Wydawnictwa Mag - MAG na V Warszawskich Targach Książki

Wydawnictwo Mag zaprasza na V Warszawskie Targi Książki, które odbędą się w dniach 22-25 maja 2014 roku, na Stadionie Narodowym.

 

„Żywe srebro” Neala Stephensona 23 maja trafi do księgarń

Zapowiedzi

Akcja serii rozgrywa się na przestrzeni 60 lat (1655-1714) niemal na całym globie. Angażuje dwory królewskie, myślicieli i filozofów, żołnierzy i złodziei, wynalazców i pisarzy, astrologów i alchemików, postaci historyczne i fikcyjne.

 

Kolejna nowość MAG-a: Brandon Sanderson "Droga królów"

Nowości

Wydawnictwo MAG pragnie zainteresować Państwa swoją kolejną tegoroczną nowością, Jest nią "Droga królów" autorstwa Brandona Sandersona:

 

Recenzja: „Bogowie świata rzeki” Philip José Farmer

Recenzje

Wydana pod oryginalnym tytułem „Gods of Riverworld” w 1983 r., w Polsce światło dzienne książka ta ujrzała dopiero w grudniu 2013 r. Pozycja ta jest jedną z pięciu części składających się na serię „Świat rzeki”, która została wyróżniona prestiżową nagrodą Hugo.

 

Recenzja: "Tonąca dziewczyna" Caitlyn R. Kiernan

Recenzje

Kiedy weszłam w powieść Kiernan po kostki, pomyślałam „grafomania”. Kiedy weszłam po kolana, pomyślałam „cofam”. Kiedy zanurzyłam się jeszcze głębiej, pomyślałam „arcydzieło”.

 

Nowość wydawnictwa Mag: "Cicha wojna", Paul J. McAuley

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje, iż właśnie trafia do dystrybucji nowy tytuł z serii:

 

"Żywe srebro" kolejne wznowienie MAG-a

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca uwadze miłośników dobrej fantasy książkę Neal'a Stephenson'a PT. "Żywe srebro":

 

"Rzeki Londynu" kolejna marcowa nowość w wydawnictwie MAG

Nowości

Wydawnictwo MAG na marzec przygotowało jak zawsze kilka interesujących tytułów, między innymi Bena Aaronovitcha "Rzeki Londynu":

 

Recenzja: "Ziarna Ziemi" Michael Cobley

Recenzje

Pierwszy kontakt z obcą cywilizacją dla mieszkańców Ziemi okazał się bolesny. Inteligentny gatunek zaczął niszczyć i konsekwentnie zdobywać. Ludzkość w nadziei na przetrwanie wysłała ostatkiem sił trzy statki kolonizacyjne, tytułowe ziarna Ziemi. A 150 lat później na planecie Darien tętni życiem ludzka kolonia, ale tę beztroskę mają wkrótce zaburzyć nieoczekiwane wydarzenia… . W ten mniej więcej sposób przedstawia się zapowiedź fabuły umieszczona z tyłu książki. Moim skromnym zdaniem, jest ona...

 

Wojenna powieść SF w MAG-u: "Osierocone światy"

Nowości

Wydawnictwo MAG obchodzące w ubiegłym roku rocznicę dwudziestolecia istnienia anonsuje publikację autorstwa Michaela Cobley'a pt. "Osierocone światy":

 

Wydawnictwo MAG: trzeci tom bestsellerowej serii Cassandry Clare

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje publikację trzeciego tomu bestsellerowej serii "Diabelskie maszyny" pt. "Mechaniczna Księżniczka":

 

MAG wznawia "Chłopców Anansiego"

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje wznowienie znakomitej książki Neila Gaimana zatytułowanej "Chłopcy Anansiego":

 

Lutowe nowości z Wydawnictwa MAG

Nowości

Horror Dana Simmonsa, nowe powieści Neila Gaimana i Michaela Cobleya to propozycje Wydawnictwa MAG na luty 2014.

 

Kolejna zapowiedź wydawnictwa Mag: "Młot" K.J. Parkera

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG przygotowało kolejną nowość z serii: "Uczta wyobraźni": "Młot" K.J.Parkera:

 

1+1 czyli Wielka Promocja serii Uczta wyobraźni

Nowości

Od 15 stycznia do 4 lutego we wszystkich salonach Empik w całej Polsce czytelnicy kupujący 2 tytuły z pełnej oferty serii Uczta Wyobraźni zapłacą tylko za 1 książkę, a za drugą 1 grosz.

 

Zapowiedź wydawnictwa Mag: "Tonąca dziewczyna", Caitlín R. Kiernan

Zapowiedzi

Oto kolejna nowość tytułowa wydawnictwa MAG, który mocnym krokiem wszedł w ten dopiero wydawniczo raczkujący 2014 rok!

 

Recenzja: David Mitchell "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta"

Recenzje

Kiedy swego czasu dostałem do swoich rąk „Sen numer 9” Davida Mitchella po długiej i obfitej w szczegóły lekturze byłem pewien, że trafiłem na coś niezwykłego.

 

Nowość wydawnictwa Mag: "TV Ciało" Jeff Noon

Nowości

Kolejna nowość wydawnictwa MAG, w serii "Uczta wyobraźni" - TV Ciało" Jeffa Noona w tłumaczeniu Wojciecha Próchniewicza:

 

Styczniowa nowość wydawnictwa Mag: "Ciemny Eden", Chris Beckett

Nowości

Wydawnictwo MAG rozpoczęło nowy rok 2014 rok mocnym akcentem. Trzy bardzo dobre tytuły, w tym "Ciemny eden" Chrisa Becketta. Powieść zdobyła nagrodę im. Arthura C. Clarke'a, za najlepszą powieść science fiction roku 2013.

 

MAG-iczny konkurs w nowym 2014 roku

Konkursy

Zapraszamy na niezwykły MAG-iczny konkurs, pierwszy w nowym 2014 roku poświęcony tytułowi "Bogowie rzeki świata" autorstwa Philipa Jose Farmera.

 

Zapowiedź MAG-a: "Pokój" Gene Wolfe

Zapowiedzi

„Złożona, niegodziwa, głęboka i niezwykła powieść jednego z najlepszych amerykańskich pisarzy... To nie tylko jedna z moich ulubionych książek (choć z pewnością nią jest), ale również jedna z nielicznych współczesnych powieści, które podziwiam.” - Neil Gaiman, autor „Amerykańskich bogów” i cyklu „Sandman”.

 

Recenzja: "Ocean na końcu drogi" Neil Gaiman

Recenzje

Lubię absurd Gaimana. W jego historiach bez mrugnięcia okiem akceptuję – podobnie jak robią to jego zwyczajni bohaterowie wrzuceni w niezwyczajne okoliczności – rzeczywistość wywróconą na lewą stronę. O ile jest dobrze skrojona. Tym razem nie jest. I nie ma absurdu.

 

Zapowiedź wydawnictwa MAG: "Skok w zagładę", Stephen R. Donaldson

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG poleca nie tylko jako prezent pod choinkę Stephena R. Donaldsona "Skok w zagładę":

 

Świąteczna oferta od wydawnictwa MAG

Nowości

Neil Gaiman, Charlaine Harris, David Mitchell, Cassandra Claire tych nazwisk nie trzeba czytelnikom dobrej fantastyki, fantasy czy kryminału tłumaczyć. To twórcy bestsellerowych serii i książek. Wydawnictwo MAG poleca najlepsze ich tytuły jako prezent pod choinkę:

 

Wydawnictwo MAG poleca: "Bogowie Świata Rzeki", Phillip Jose Farmer

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG poleca kontynuację serii: "Świat Rzeki" zatytułowaną "Bogowie Świata Rzeki" autorstwa Phillipa Jose Farmera.

 

Recenzja: "Sześć miesięcy w 1945" Michael Dobbs

Recenzje

Zmęczony i zrezygnowany Winston Churchill wziął ołówek i napisał coś na opakowaniu po zapałkach. Świstek podał Stalinowi, który pokiwał głową, co miało znaczyć, że się zgadza. Był to nieoficjalny dokument, dzielący Europę na strefy wpływów. Los milionów został przypieczętowany.

 

Niewiarygodna zagadka świata rzeki

Zapowiedzi

W Wydawnictwie MAG w grudniu ukaże się nowa książką Philipa Jose Formera.

 

Nowość wydawnictwa Mag "Peanatema" Neal Stephenson

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca swoją kolejną nowość tytułową: Neal'a Stephensona "Peanatema";

 

Recenzja: "Ślepowidzenie" Peter Watts

Recenzje

Wyobraź sobie, że jesteś Sirim Keetonem. Pozbawionym połowy mózgu syntetykiem, który wraz zresztą załogi Tezeusza ruszył na spotkanie obcej cywilizacji. A teraz wyobraź sobie, że jesteś bardziej obcy niż ona.

 

"Mechaniczna księżniczka" - najnowszy tom z serii "Diabelskie maszyny"

Nowości

Wydawnictwo MAG prezentuje kolejny tom serii "Diabelskie maszyny", autorstwa Cassandry Clare, znanej już z serii "Dary anioła". Dodatkowo wydawnictwo przygotowało edycję serii w oryginalnych okładkach.

 

Nowa powieść dwukrotnego finalisty Booker Prize

Nowości

Nowa powieść autora "Atlasu Chmur" Davida Mitchella już w Polsce. Poleca wydamnictwo MAG

 

Coraz bliżej premiery nowej książki autora "Atlasu chmur"

Zapowiedzi

Powieść historyczna osadzona w XVIII wiecznej Japonii "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta" Dawida Mitchella trafi do księgarni 6 listopada.

 

Wydawnictwo Mag - "Na zawsze martwy" Charlaine Harris

Nowości

Szokujące morderstwo wstrząsa Bon Temps i Sookie zostaje aresztowana. Na szczęście, dowody są słabe i dziewczyna zostaje zwolniona za kaucją. W czasie śledztwa, które prowadzi, dowiaduje się, że to, co w Bon Temps uchodzi za prawdę, jest tylko wygodnym kłamstwem. To, co uchodzi za sprawiedliwość, jest unurzane we krwi. I to, co uchodzi za miłość, jest…    

 

"Kłamstwa Locke'a Lamory"

Nowości

Bestseller New York Timesa i Publisher’s Weekly. Powiadają, że Cierń Camorry to niezwyciężony fechmistrz, złodziej nad złodziejami, duch, który przenika ściany. Pół miasta wierzy, że jest legendarnym bohaterem i obrońcą biedaków; druga połowa uważa, że opowieści o nim to mit dla głupców. Jedni i drudzy się mylą. Drobny i słabo władający rapierem Locke Lamora rzeczywiście jest (ku swemu utrapieniu) Cierniem Camorry.

 

Jak powstawał Sandman - wspomina Neil Gaiman

Wydawnictwa

The Guardian w ostatnim wydaniu zamieścił obszerny artykuł z ulubionymi planszami autorów z najsławniejszego komiksu Sandman.

 

"Republika złodziei" Scotta Lyncha w MAG-u

Zapowiedzi

Po przygodach na wzburzonych morzach, Locke i Jean wracają na ziemię – i to w przyspieszonym tempie. Jean opłakuje śmierć ukochanej, Locke zaś zmaga się ze skutkami wejścia w drogę wszechpotężnym magicznym zabójcom, zwanym więzimagami. Jedną z konsekwencji tego konfliktu będzie spotkanie obu bohaterów z dawno utraconą ukochaną Locke’a – Sabethą.

 

Nowość wydawnictwa Mag - "Myto ogarów" S. Erikson

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca Państwa uwadze ósmą księgę "Malzańskiej Księgi Poległych" autorstwa Stevena Eriksona pt." Myto ogarów":

 

"Ocean na końcu drogi", N. Gaiman - od 9 października również jako ebook.

Nowości

Studio Focus Features rozpoczyna adaptację powieści. Za kamerą stanie Joe Wright, współtwórca "Anny Kareniny" i "Pokuty", a producentem jest Tom Hanks.

 

Amerykańscy Bogowie Neila Gaimana zapowiedż 9 pażdziernika

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG zapowiada przedsprzedaż "Amerykańskich bogów" w Empikach od 9 października:

 

"Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta" Davida Mitchella w MAG-u

Zapowiedzi

Nowa powieść autora "Atlasu Chmur". Wyobraź sobie imperium, które na półtora wieku odcięło się od świata. Nikt nie może go opuścić, obcokrajowcy nie są wpuszczani, ich religii zakazano, a ich poglądy są traktowane głęboko nieufnie.

 

Zapowiedzi MAG-a - październik 2013

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG obchodzące w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia poleca swoje październikowe zapowiedzi tytułowe:

 

Nowa książka Neila Gailmana

Zapowiedzi

"Ocean na końcu drogi" to książka o pamięci, magii i przetrwaniu, o potędze opowieści i mroku skrytym w każdym z nas, dzieło niezrównanej wyobraźni Neila Gaimana.

 

Recenzja: "Pusta przestrzeń" Michael John Harrison

Recenzje

Spotkanie z trylogią Traktu Kefahuchiego autorstwa niemal 70-letniego M. Johna Harrisona rozpoczęłam od Pustej przestrzeni, ostatniej części sagi. Nie ma to jednak znaczenia, gdyż ten wybitny cykl – brnąc w niuanse mechaniki kwantowej – skutecznie wymyka się prawom chronologii.

 

Nowość MAG-a: "Osama", Lavie Tidhar

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje publikację Lavie Tidhar zatytułowaną "Osama":

 

"Ziarna Ziemi" to pierwsza wydana w Polsce powieść Michaela Cobleya

Nowości

Wydawnictwo MAG prezentuje pierwszą wydaną w Polsce powieść Michaela Cobleya pt. "Ziarna Ziemi":

 

Lucius Shepard przyjeżdza do Polski

Rynek zagraniczny

LUCIUS SHEPARD, owiany legendą laureat nagród World Fantasy Award, Nebula, Hugo, nagrody Johna W. Campbella, przyjeżdża do Polski 30 sierpnia. Jego wizyta towarzyszy premierze powieści "Modlitewnik Amerykański", która ukazuje się 9 sierpnia nakładem Wydawnictwa Mag. Autor jest gościem organizatorów POLCON 2013, gdzie odbędzie szereg spotkań z czytelnikami.

 

Lavie Tidhar "Osama"

Zapowiedzi

Lavie Tidhar przebywał w Dar Es Salaam w dniu zamachu na ambasadę amerykańską w 1998 roku. W Nairobi mieszkał w tym samym hotelu, w którym zatrzymali się członkowie Al Kaidy. Od tamtej pory wraz z żoną o mały włos uniknęli śmierci w zamachach londyńskim (2005) i na Synaju (2004) - te doświadczenia nakłoniły autora do napisania najpierw opowiadania "My Travels with Al-Qaeda" (Moje podróże z Al Kaidą) a następnie do stworzenia przełomowej, rozgrywającej się w alternatywnej historii...

 

Specjalna edycja "Miasta Kości" z okazji premiery filmu

Zapowiedzi

Amerykanka, urodzona w Teheranie, Cassandra Clare napisała trylogię o przygodach piętnastolatki, Clary Fray, w świecie wampirów, która z wampirem Simonem i aniołem Jacem walczy z demonami pod ulicami Nowego Jorku. Trylogia „Dary Anioła” stała się najpopularniejszą serią gatunku literackiego tzw. paranormal romance obok serii Stephenie Meyer i bije rekordy popularności. Jednak w porównaniu z romansem Meyer, Cassandra do powieści wprowadziła również anioły i gotycki klimat mrocznej rodzinnej...

 

"Rycerz lata" Jim Butcher

Zapowiedzi

Oto Harry Dresden - pierwszy (i jedyny) w Chicago magiczny prywatny detektyw. Okazuje się bowiem, że „zwyczajny” świat pełen jest istot dziwnych i magicznych, a większość z nich niezbyt dobrze zgadza się z ludźmi.

 

Konkurs z książką "Pozaświatowcy - zarzewie buntu"

Konkursy

Zapraszamy Państwa razem z wydawnictwem MAG do wzięcia udziału w konkursie czytelniczy związanym z drugą częścią cyklu Brandona Mulla "Pozaświatowcy - Zarzewie buntu".

 

Osama - powieść fikcji i rzeczywistości

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje publikację znakomicie napisanej książki Lavie Tidhar pt. "Osama". Data premiery 30 sierpnia 2013.

 

Nowość wydawnictwa Mag: "Kuźnia ciemności", Stevena Eriksona

Nowości

Nadszedł czas, by opowiedzieć tragiczną historię, stanowiącą punkt wyjścia dla wszystkich, które nadejdą… a także tych, które już opowiedziano.

 

"Odtrutka na optymizm" Petera Wattsa w Wydawnictwie MAG

Zapowiedzi

"Między Polską i mną coś po prostu jest. Mam wydania w siedemnastu językach, nagrody w czterech krajach, a nominacje pewnie w dwa razy tylu. Z jakiegoś powodu jednak to w Polsce jestem najbardziej obecny. To w Polsce zdobyłem pierwszą nieanglojęzyczną nagrodę. MAG był jednym z pierwszych wydawnictw na świecie, które wydało "Ślepowidzenie". Przez lata robili ze mną wywiady goście z kilkunastu krajów, ale w Polsce mam comiesięczny felieton. Podróżowałem w czapeczce pisarza do...

 

"Wurt" - czyli Phillip Dick lat 90 tych

Nowości

Wydawnictwo MAG obchodzące w tym roku jubileusz dwudziestolecia istnienia poleca Państwa uwadze cyberpunkową rzeczywistość wykreowaną w książce "Wurt" przez Jeffa Noona:

 

Recenzja: „Pozaświatowcy – zarzewie buntu” Brandon Mull

Recenzje

Nie pamiętam, żeby jakaś książka wywołała ostatnio we mnie tyle pozytywnych emocji i wciągnęła mnie w przedstawiony w niej świat tak bardzo jak „Pozaświatowcy – zarzewie buntu”. To chyba kolejna pozycja na półce, która kurzyć się raczej nie będzie. „Pozaświatowcy – zarzewie buntu” autorstwa Brandona Mulla to kontynuacja „Świata bez bohaterów”, który dzięki odwiedzinom dwojga nastolatków nabiera barw, odwagi i męstwa. Jason po powrocie do domu nie może pogodzić się z myślą, że w królestwie...

 

"Kuźnia ciemności" - Steven Erikson

Zapowiedzi

Nadszedł czas, by opowiedzieć tragiczną historię, stanowiącą punkt wyjścia dla wszystkich, które nadejdą… a także tych, które już opowiedziano.   Trwa Wiek Ciemności i kraina zwana Kurald Galain – ojczyzna Tiste Andii, którą włada Matka Ciemność, rezydująca w swej cytadeli w Kharkanas – znalazła się w niebezpiecznej sytuacji. Zwolennicy Vathy Urusandera – wielkiego wojownika będącego bohaterem nisko urodzonych – wysuwają jego kandydaturę na męża Matki Ciemności. Jednakże w tej kwestii ma...

 

Recenzja: "Oślepiający nóż" Brent Weeks

Recenzje

Ostatnio ukazał się w księgarniach, długo oczekiwany drugi tom „Powiernika Światła” pt. „Oślepiający nóż”. Po raz kolejny Brent Weeks pokazał klasę pisarza fantasy. Ostrzegam na wstępie, że książka wciąga. Do tego stopnia, że po oderwaniu wzroku od lektury w środku nocy, nie opłaca się już iść spać

 

Zapowiedzi MAG-a na czerwiec 2013

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG poleca Państwa uwadze swoje czerwcowe zapowiedzi tytułowe:

 

20 bestsellerowych ebooków od Wydawnictwa Mag

Zaczęły się Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym, które potrwają do niedzieli 19 maja. Nexto we współpracy z Wydawnictwem Mag, obchodzącym swoje XX-lecie, przygotowało specjalną promocję dla wszystkich odwiedzających, w której rozdawanych będzie 20 bestsellerowych tytułów tego wydawnictwa.

 

Konkurs z "Oślepiającym nożem" Brenta Weeksa

Konkursy

Portal Księgarski oraz wydawnictwo MAG zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Brenta Weeks'a pt. "Oślepiający nóż"

 

Nowa powieść Charlaine Harris

Nowości

Jeszcze więcej wampirów, jeszcze więcej przygód, jeszcze więcej erotyki w nowym tomie o Sookie Stackhouse, który ukazuje się 8 maja br.

 

20 ebooków na XX lecie Wydawnictwa Mag

Akcja taka towarzyszy IV Warszawskim Targom Książki z okazji obchodów XX lecia Wydawnictwa Mag. Wspólnie z internetową księgarnią Nexto.pl Wydawnictwo Mag udostępnia wszystkim odwiedzającym Targi Czytelnikom bezpłatnie 20 swoich ebooków.

 

Recenzja: "Jonathan Strange i pan Norrell" Suzanna Clarke

Recenzje

Czytelniku witaj w świecie magii! "Jonatan Strange i Pan Norrell" przenoszą w świat, z którego nie łatwo powrócić do rzeczywistości. Licząca sobie ponad osiemset stron książka, z początku może wydać się wyzwaniem nie do sprostania, jednak cierpliwi szybko odkryją, jak trudno oderwać od niej wzrok.

 

Recenzja: "Czerwona kraina" Joe Abercrombie

Recenzje

Fantastyka jest gatunkiem o ścieżkach krętych i pełnych zasadzek, które tylko czyhają na młodych pisarzy, aby wciągnąć ich w zaułek kiczu i przewidywalności. Przypomina trochę walkę na noże z czytelnikiem. Taktyka jest bowiem ta sama. Pisarz musi zadać trzy celne ciosy, aby rozłożyć krytykę na łopatki. Po pierwsze: świat przedstawiony musi być niezachwianą konstrukcją, opracowaną ze wszystkimi, najdrobniejszymi nawet szczegółami. Każda niespójność działa na szkodę pisarza. Istotny jest również...

 

"Ocean na końcu ulicy" - nowa powieść dla dorosłych Neila Gaimana

Nowości

Studio Focus Features rozpoczyna adaptację zapowiadanej na czerwiec nowej powieści Neila Gaimana. Za kamerą stanie Joe Wright, współtwórca Anny Kareniny i Pokuty a producentem jest Tom Hanks.

 

"Ostateczny argument królów" Joe Abercrombie

Zapowiedzi

Koniec jest bliski. Logen Dziewięciopalcy musi stoczyć jeszcze tylko jedną walkę, ale ta będzie pamiętna. Na Północy szaleje wojna, Król Północnych trzyma sie mocno i tylko jeden człowiek może go powstrzymać: jego najdawniejszy przyjaciel - i najdawniejszy wróg. Najwyższy czas, żeby Krwawy-Dziewięć wrócił do domu.

 

Recenzja: "Portret pani Charbuque/Asystentka pisarza fantasy" Jeffrey Ford

Recenzje

Po przeczytaniu pierwszego opowiadania ze zbioru Jeffreya Forda nie mogłam zasnąć. Warsztat, tematyka, rozwiązanie akcji – podczas spotkania z nimi mój zmysł estetyki dygotał podekscytowany. Musiałam zadzwonić do przyjaciela, choć było już po pierwszej w nocy, by podzielić się z nim nowym odkryciem: „jeśli reszta utrzyma poziom tego rozdziału, będzie to najlepsza książka, jaką przeczytałam”.

 

"Oślepiający nóż" Brent Weeks

Nowości

Myślał, że zostało mu jeszcze pięć lat – teraz ma mniej niż rok. Z pięćdziesięcioma tysiącami uchodźców, synem z nieprawego łoża i byłą narzeczoną, która być może poznała jego najmroczniejszy sekret, kłopoty otaczają go ze wszystkich stron.

 

"Nakręcana dziewczyna" - najbardziej oczekiwana powieść fantastyczna roku

Nowości

Anderson Lake jest przedstawicielem koncernu kalorycznego AgriGen na Tajlandię. Udając dyrektora fabryki sprężyn, przeczesuje uliczne targi Bangkoku w poszukiwaniu dawno uznanych za wymarłe gatunków owoców i warzyw. Poznaje tam nakręcaną dziewczynę – prześliczną i tajemniczą Emiko – pozostawioną na pastwę losu i slumsów.

 

Największe wydarzenie literackie obecnej dekady 2000-2010 i inne nowości

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje długo oczekiwane wydarzenie literackie - publikację "Złomiarza" - nowej powieści Paolo Bacigalupiego, autora obsypanej nagrodami "Nakręcanej Dziewczyny":

 

Lutowa nowość MAGA-a, "Bohaterowie" Joe Abercrombie "Najlepsza Powieść 2012"

Zapowiedzi

"Czerwona kraina", to kolejna powieść autora "Najlepszej Powieści 2012 roku"." Bohaterowie" zostali wybrani przez czytelników "Najlepszą Powieścią Fantastyczną 2012 roku" w plebiscycie portalu Granice.pl.

 

"Czerwona kraina" w Wydawnictwie MAG

Zapowiedzi

20 lutego swoją premierę będzie miała nowa książka Joe Abercrombie.

 

"Świat bez bohaterów" Brandona Mulla ukazuje się 20 lutego 2013

Zapowiedzi

Mull, lepiej znany jako autor popularnego cyklu Fablehaven, przedstawia nową przygodę fantasy, w której Jason i Rachel, dwójka amerykańskich dzieciaków, zostaje – osobno – wciągnięta do alternatywnego świata zwanego Lyrian.

 

Nowość wydawnictwa Mag - Składany nóż - K.J. Parker

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca powieść fantasy K.J.Parkera zatytułowaną "Składany nóż":

 

Atlas Chmur "Ebookiem Roku 2012"

Nowości

Witam Państwa, Miło mi poinformować w imieniu wydawnictwa MAG, że w "Gali Ebook Roku 2012" organizowanej przez Publio.pl, tytuł Ebooka Roku otrzymał głosami czytelników "Atlas Chmur" Davida Mitchella

 

Recenzja: "Atlas chmur" David Mitchell

Recenzje

Czasami genialne filmy powstają na podstawie co najwyżej niezłych lub zupełnie miałkich książek. Tak moim zdaniem było chociażby z Pachnidłem czy trylogią Władcy Pierścieni, których pisane pierwowzory nie zachwyciły mnie nawet w połowie tak bardzo jak ich kinowe adaptacje. Na szczęście Atlas Chmur do nich nie należy.

 

Nowość MAG-a: "Pusta przestrzeń" - M. John Harrison

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca Państwa uwadze styczniową premierę: "Pustą przestrzeń" M. Johna Harrisona

 

Świat bez bohaterów Brandona Mulla premiera już w lutym

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG przypomina o zbliżającym się terminie publikacji "Świata bez bohaterów", Brandon Mull.

 

Promocyjne ceny serii "Uczta Wyobraźni"

Wydawnictwa

Wydawnictwo Mag ma dla miłośników fantastyki miłą informację, a mianowicie: od dnia 23 stycznia do 5 lutego, w salonach EMPiK-u, przy zakupie książek wydanych w serii "Uczta Wyobraźni" drugi egzemplarz będzie można nabyć w cenie 1 grosza - zatem klient otrzyma w zasadzie 2 książki w cenie jednej. Zapraszamy.

 

"Portret pani Charbuque"/Asystentka pisarza fantasy - Jeffrey Ford

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG anonsuje publikację znakomitej powieści Jeffreya' Forda pt. "Asystentka pisarza fantasy". Jednej z "najlepszych książek 3012 roku według "Publishers Weekly"

 

Nowa przygoda pelna magii i fantazji

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG ujawnia termin publikacji książki "Pozaświatowcy. Świat bez bohaterów" Brandona Mulla. Jest nim 20 lutego 2013 rok

 

Nowy, wspaniały rozdział "Malazańskiej Księgi Poległych" Stevena Eriksona

Nowości

Wydawnictwo MAG prezentuje Państwu pierwszą styczniową nowość. Jest nią nowy, wspaniały rozdział "Malazańskiej Księgi Poległych" Stevena Eriksona zatytułowany "Dom łańcuchów"

 

BBC ekranizuje książkę "Jonathan Strange i Pan Norrel"

Wydawnictwa

BBC ogłosiła ambitny plan ekranizacji powieści Susanny Clarke pt.: "Jonathan Strange i Pan Norrel". Planowana jest sześcioodcinkowa adaptacja powieści w reżyserii Toby Haynes’a, znanego m.in. z takich hitów jak "Doctor Who" i "Sherlock".

 

"Skok w szaleństwo" - Stephen R. Donaldson

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca Państwa uwadze nową książkę Stephena R. Donaldsona zatytułowaną: "Skok w szaleństwo".

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.