RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

O Janie Blochu w Muzeum Żydów Polskich w czwartek 17 lipca

Wydawnictwa

Zapraszamy na spotkanie z osobą Jana Blocha – największego filantropa, pacyfisty i kapitalisty XIX wieku; niedoszłego laureata Pokojowej Nagrody Nobla, fundatora Politechniki Warszawskiej i wielu innych ciekawych przedsięwzięć –opisaną w książce pod red. Andrzeja Żora.

 

Zaproszenie na promocję książki o Janie Blochu - wielkim filantropie, pierwszym polskim kandydacie do pokojowej Nagrody Nobla

Wydawnictwa

Fundacja im. Jana Blocha ·Wydawnictwo Trio oraz Klub Księgarza zapraszają na promocję książki "Kapitalista, pacyfista, filantrop Jan Bloch (1836–1902) pod redakcją Andrzeja Żora.

 

Nawet prawda ukrywa się ze strachu przed Nieznanym! - książka Jacka Mateckiego "Prawda to marny interes a policja wie tylko tyle, ile jej ludzie powiedzą"

Nowości

Szanowni Państwo, wydawnictwo TRIO poleca wyjątkowy kryminał autorstwa Jacka Mateckiego pt. „Prawda to marny interes a policja wie tylko tyle, ile jej ludzie powiedzą”:  

 

"Koniec feminizmu" Aleksandra Nikonowa, a ideologia gender

Nowości

Szanowni Państwo, W związku z toczącą się dyskusją na temat ideologii gender polecamy książkę opublikowaną przez wydawnictwo TRIO, Aleksandra Nikonowa " Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka".

 

Nowe i ciekawe tytuły Wydawnictwa Trio

Nowości

Szanowni Państwo, Polecamy najnowsze publikacje Wydawnictwa Trio:

 

Wydawnictwo TRIO - Książka "W pułapce przeciwieństw. Ideologie tożsamości" wśród 10 nominowanych do Nagrody im. J. Długosza

Nowości

Książka "W pułapce przeciwieństw. Ideologie tożsamości" Marka Borowskiego i Małgorzaty Sugiery opublikowana przez Wydawnictwa TRIO została zakwalifikowana do grona dziesięciu publikacji nominowanych do Nagrody im. Jana Długosza, która towarzyszy Targom Książki w Krakowie

 

Paweł Kowal autor książki "Koniec systemu władzy" wydanej w Wydawnictwie TRIO laureatem tegorocznej Nagrody im. T. Strzembosza!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, 17 września 2013 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się uroczystość wręczenia, po raz piąty, Nagrody im. Tomasza Strzembosza dla autora książki dotyczącej najnowszej historii Polski. Jury nominowało spośród wszystkich zgłoszonych pięć książek, ale ostatecznie przyznało dwie równorzędne PIERWSZE nagrody.

 

Wyjątkowa książka Patrycji Bukalskiej "Sierpniowe dziewczęta'44" Powstanie Warszawskie z perspektywy kobie

Nowości

Szanowni Państwo, Wydawnictwo TRIO oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na promocję wyjątkowej książki Patrycji Bukalskiej "Sierpniowe dziewczęta’44"

 

70.rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

Nowości

W związku z uroczystymi obchodami 70. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim chcielibyśmy zaprosić do lektury wydanych przez Wydawnictwo Trio publikacji, które upowszechniają losy narodu żydowskiego osiadłego na ziemiach polskich i jego zagładę dokonaną przez Niemców w czasie II wojny światowej.

 

"Szańce kultur" w Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku

Wydarzenia

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku oraz Wydawnictwo Trio w niedzielę, 26 maja 2013, o godzinie 17.00 na spotkanie z cyklu „Akademia Myśli i Dźwięku”.

 

Maria Dłużewska, autorka wydawnictwa TRIO - laureatką Nagrody Wolności Słowa SD

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że autorka wydanej przez Wydawnictwo Trio książki "Trzy dni zdjęciowe z Ireną Anders i Albinem Ossowskim" Maria Dłużniewska otrzymała 18 grudnia 2012 roku wspólnie z Joanną Lichocką za film „Pogarda”. Nagrodę Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

 

Wydawnictwo Trio zaprasza na Targi Ksiązki Historycznej do stoiska nr 48

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do stoiska Wydawnictwa Trio nr 48 na XXI Targach Książki Historycznej, Zamek Królewski, Arkady Kubickiego - 29 listopada – 2 grudnia 2012 r. Czynne w godz. 10.00 – 18.00 Wstęp wolny Oferujemy nasze książki w cenach promocyjnych oraz końcówki nakładów w cenach specjalnych.

 

"Starożytny Rzym", Maria Jaczynowska, Marcin Pawlak

Recenzje

Można zaryzykować tezę, że wszyscy miłośnicy historii starożytnej znają, a często także i mają na swych półkach, podręcznik „Historia starożytna” (obecnie w VIII wydaniu), wydany przez wydawnictwo Trio.

 

Ksiazka H. Wilka" Kto wyrąbie więcej ode mnie? " laureatką Nagrody im. prof. Tomasza Strzembosza

Wydawnictwa

Z ostatniej chwili… Nagroda im. prof. Tomasza Strzembosza dla dr Huberta Wilka za książkę "Kto wyrąbie więcej ode mnie?" – współzawodnictwo pracy robotników w Polsce w latach 1947–1955

 

Recenzja: Starożytna Polska, Andrzej Kokowski

Recenzje

Barbarzyńcy! To jedno słowo zwykle zastępuje nam imiona - miana - dziesiątek ludów zamieszkujących bliższe i dalsze sąsiedztwo Rzymian.

 

Recenzja: Archeologia Polski wczesnośredniowiecznej Andrzej Buko

Recenzje

Przed Mieszkiem i Chrobrym była pustka - dziewicza ziemia czekająca na ustanowienie nowego porządku. Takie wrażenie często odnoszę po lekturze książek opisujących historię Polski. Czy to oznacza, że dziedzictwo na jakim kraj był wznoszony pozostawało bez wpływu na przyszłość; trwałe granice nagle wzrosły, a chrześcijaństwo przyjęło się w jednej chwili.

 

Wydawnictwo Trio poleca książki dla tych, co chcą wiedzieć więcej

Nowości

Szanowni Państwo, w imieniu wydawnictwa TRIO zapraszamy do lektury ich najnowszych publikacji, z pewnością każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie.

 

Powieść o Lwowie: Wiesław Helak "Lwowska noc"

Nowości

Wydawnictwo TRIO poleca Państwa uwadze powieść Wiesława Helaka poświęconą miastu Lwów, a zatytułowaną "Lwowska noc".

 

Lichanow w Polce! Zaproszenie na spotkanie z autorem

Już w najbliższą środę znany rosyjski „adwokat najmłodszych”, Albert Lichanow zaprezentuje polskim czytelnikom swoje najnowsze dzieło – powieść „NIKT”.

 

Spotkanie autorskie z Panią Anną Kamińską, autorką książki "Miastowi.Slow food i aronia losu"

Biblioteka w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Anną Kamińską, autorką książki „Miastowi. Slow food i aronia losu”.

 

Krakowska promocja książka Janusza R. Kowalczyka: "Wracając do moich baranów"

Wydawnictwo TRIO zaprasza na kolejne spotkanie promujące książkę Janusza R. Kowalczyka "Wracając do moich baranów".

 

O nowej książce Andrzeja Wielowieyskiego w Radio Café

Stowarzyszenie Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego zaprasza na kolejne spotkanie w Klubie im. red. Aliny Perth-Grabowskiej (Radio Café), pt. "Szansa czy rozczarowanie (jak wyciągamy wnioski z przełomowych momentów historii), towarzyszące wydanej niedawno książce Andrzeja Wielowieyskiego pt. "Na rozdrożach dziejów. Historie prawdziwe i alternatywne" (Wyd. TRIO, Warszawa 2011).

 

Spotkanie z autorami książki pod redakcją Marka Kochana „Mówi Warszawa”

Wydawnictwa

Najnowsza publikacja Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytutu Stefana Starzyoskiego i Wydawnictwa Trio "Mówi Warszawa”, to pierwsza wielogłosowa powieść o współczesnej stolicy.        

 

Warszawa - dzieje fortyfikacji - spotkanie dla miłośników Warszawy z prof. Królikowskim

Nowości

Realty3 Managment oraz Wydawnictwo Trio serdecznie zapraszają na promocję książki prof. dr hab. Lecha Królikowskiego " Warszawa – dzieje fortyfikacji".

 

„Miastowi. Slow food i aronia losu”

Recenzje

"Miastowy to lokalny dziwak. To ktoś, kto przyjeżdża na zabitą dechami wieś, czyli tam, skąd wszyscy uciekają. Nie pochodzi ze wsi, nie ma tam wcale rodziny, jest więc podejrzane, dlaczego przyjeżdża w zupełnie obce mu miejsce, uciekając od luksusów. Jako ktoś, kto wychowywał się w mieście, jest ulepiony z innej gliny. Po co komuś takiemu wieś?" (fragment książki)

 

Zaproszenie na promocję książki "Miastowi. Slow food i aronia losu"

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie promocyjne z autorką książki "Miastowi. Slow food i aronia", Anną Kamińską, które odbędzie się w Warszawie 17 sierpnia (środa) o godzinie 18.00 w kawiarni „Bratnia Szatnia” w Teatrze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1.

 

Japoński teatr klasyczny-promocja książki (kopiuj 1)

Nowości

Wydawnictwo TRIO ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w wyjątkowej promocji książki Estery Żeromskiej "Japoński teatr klasyczny t.1/2", która odbędzie się we wtorek 25 stycznia 2011 r. o godz. 17.30.

 

Muzułmańskie ideologie i ruchy narodowe..... Dyskusja wokół książki K. Zalewskiego

W imieniu wydawnictwa Trio i Studium Europy Wschodniej UW zapraszamy na dyskusję wokół książki Krzysztofa Marcina Zalewskiego pt. „Naród, religia, rasa. Muzułmańskie ideologie i ruchy narodowe pogranicza w Południowo-Wschodniej Europie. Przykład Sandżaka nowopazarskiego w XX wieku”(seria: „W krainie PRL/ w krainie KDL”).

 

Wydawnictwo Trio na Targach Książki Historycznej

Wydawnictwo TRIO serdecznie zaprasza do stoiska nr 6 podczas XIX Targów Książki Historycznej: bogata oferta wydawnicza, promocyjne ceny, spotkania z autorami.    

 

"Żądza rządzenia. O władzy, polityce i politykach"

Nowości

Wydawnictwo TRIO właśnie wydało książkę dwóch specjalistów od marketingu politycznego tj. Wiesława Gałązki (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu) i Wojciecha Krzysztofa Szałkiewicza ( Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania), którzy wnikliwie i z humorem analizują mechanizmy władzy i starają się dać odpowiedź na pytanie, co skłania ludzi do sięgania po władzę, jaka jest ta władza, jakie są jej sekrety.

 

Archeologiczne ostatki z wydawnictwem TRIO

Dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie dr Wojciech Brzeziński oraz Wydawnictwo TRIO serdecznie zapraszają na "Archeologiczne Ostatki" - promocję książki prof. dr hab. Jana Dąbrowskiego "Polska przed trzema tysiącami lat. Czasy kultury łużyckiej".

 

Wydawnictwo Trio na kiermaszu w Filmotece Narodowej

W imieniu organizatorów zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Trio na kiermaszu Filmoteki Narodowej "Z książką w kinie".

 

Gwiazdozbiór krakowskich artystów na na promocji książki "Przygoda myśli" Łukasza Maciejewskiego

5 listopada b.r. (czwartek) o godz. 18.00 w Teatrze Wydawnictwo Trio odbędzie się kolejne w Polsce spotkanie z Łukaszem Maciejewskim, autorem bestsellerowej książki "Przygoda myśli. Rozmowy obok filmu".

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.