RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: "Pokochałam wroga" Mirosława Kareta

Recenzje

Pokochałam wroga Mirosławy Karety to pierwszy tom sagi rodu Petrycych. Tajemnica wyjawiona na łożu śmierci, zakazane uczucie, bezlitosna wojna - książka, którą chcę Wam dzisiaj polecić, łączy w sobie losy dwóch pokoleń - matki, doświadczonej tragizmem wojny, i syna, który uczy się życia w wolnej Ojczyźnie.

 

W wydaswnictwie WAM: Przewodnik po kognitywistyce

Nowości

Polecamy kolejny tom z serii: „Przewodniki po filozofii" w krakowskim wydawnictwie WAM ukazał się „Przewodnik po kognitywistyce":

 

Wyd. WAM: Już jest! Najlepsza książka z duchowości 2016 roku

Nowości

Każda przygoda ma swój początek… Jak pogłębić życie duchowe, pomimo braku czasu i codziennych obowiązków? Jak spotykać Boga w modlitwie, pomimo zmęczenia i zniechęcenia?

 

wydawnictwo WAM - wznowienia i dodruki - listopad 2015

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM poleca Państwa uwadze swoje wznowienia i dodruki miesiąca listopada 2015:

 

Wydawnictwo WAM Kraków - nowości wydawnicze

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM prezentuje swoje ostatnie nowości tytułowe:

 

Ks. Jan Kaczkowski w Matrasie!

Księgarnie

W sobotę, 18 kwietnia o godzinie 16.00 w księgarni Matras, Al. Solidarności 113 w Warszawie ks. Jan Kaczkowski i jego książka "Życie na pełnej petardzie czyli..." To niezwykłe spotkanie z człowiekiem, który, mimo choroby, nie tylko nie traci nadziei, ale rozsiewa wszędzie optymizm i pomaga innym.  

 

Wydawnictwo WAM - najlepsze książki 2014 roku w super cenach

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku Najchętniej czytane książki 2014 roku, specjalnie dla Was do końca roku z 30% rabatem. Zachęcam do skorzystania z promocji.

 

Święty Mikołaj rozdaje prezenty

Wydawnictwa

6 grudnia Święty Mikołaj rozdaje prezenty. Do wszystkich zamówień złożonych na książki otrzymają Państwo książkę niespodziankę, a do zamówień złożonych na ebooki dodatkowo ebook w prezencie.    

 

Nocne zakupy w wydawnictwie WAM

Nowości

Każdy tytuł oferowany w księgarni internetowej Wydawnictwa WAM możecie Państwo nabyć z rabatem 30%. Serdecznie zapraszam w imieniu Wydawnictwa na zakupy w nocy z piątku na sobotę i z niedzieli na poniedziałek.

 

Wydawnictwo WAM: prezenty-kupon rabatowy

Nowości

Przesyłamy specjalny kupon rabatowy od wydawnictwa WAM. Mamy nadzieję, że umożliwi on Państwu obdarowanie wszystkich bliskich pięknymi prezentami.  

 

Nowości wydawnictwa WAM - październik 2014

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku! W nawróceniu i spokoju jest wasze ocalenie, w ciszy i ufności leży wasza siła. Iz 30.15  

 

WAM Wydawnictwo Kraków - Ebooki

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku! Zachęcamy do zapoznania się publikacjami elektronicznymi wydawnictwa WAM. Tylko przez tydzień 20% rabatu na wszystkie kategorie. Zrób sobie prezent, zobacz jakie to wygodne. Książka elektroniczna nie zajmuje miejsca na półce i możesz mieć ją zawsze przy sobie.  

 

„Jak Zachód utracił Boga... frapujący tytuł wyd. WAM, już w księgarniach.

Nowości

Jak i dlaczego doszło do upadku chrześcijaństwa w znacznej części Zachodu? To jedno z bardziej nurtujących pytań współczesnego świata, nad którym pochylało się wielu uczonych i myślicieli.

 

Ebook nowoczesna książka

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku! Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami elektronicznymi wydawnictwa WAM. Tylko przez tydzień 20% rabatu na wszystkie kategorie. Zrób sobie prezent, zobacz jakie to wygodne. Książka elektroniczna nie zajmuje miejsca na półce i możesz mieć ją zawsze przy sobie.   .  

 

wydawnictwo WAM - Dobre książki w dobrych cenach

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM poleca dobre książki w dobrych cenach!

 

Nowości Wydawnictwa SALWATOR - wrzesień 2014

Nowości

Szanowni Czytelnicy! zapraszamy do zapoznania się z nowościami krakowskiego wydawnictwa WAM

 

Wielki kiermasz tanich książek

Nowości

Uprzejmie informujemy, że wielki kiermasz tanich książek wydawnictwa WAM wciąż trwa. Zachęcam do wybrania czegoś dla siebie w korzystnej cenie.

 

Wydawnictwo WAM - niespodzianka

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku! Życie jest niep­rze­widy­wal­ne. Szy­kuje dla mnie nies­podzian­ki choć nie mam urodzin, ani imienin.

 

Lektura na lato od Wydawnictwa WAM

Nowości

Jeżeli szukasz lektury na lato, z pomocą przychodzi Wydawnictwo WAM. Do końca czerwca czytelnicy portalu ksiazka.net.pl mogą zamawiać książki, płyty, e-booki oraz pliki mp3 w Księgarni Internetowej WAM z 20% rabatem*.

 

Nowości WAM - maj 2014

Nowości

Dekalog: dziesięć słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy, świata. Jan Paweł II

 

Nowości WAM - kwiecień 2014

Nowości

Prezentujemy kwietniowe nowości tytułowe krakowskiego wydawnictwa WAM:

 

Święty Józef Rzemieślnik - promocja nie dla leniwych

Nowości

Drodzy Czytelnicy, 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika - patrona robotników i pracujących.

 

Nowości WAM - marzec 2014

Nowości

Dzień dobry! Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy przesyła wykaz nowości, które ukazały się w minionym miesiącu.

 

Styczniowe nowości WAM

Nowości

Dzień dobry Polecamy Państwu wykaz nowości, które ukazały się nakładem Wydawnictwa WAM w styczniu br.

 

Zapowiedzi WAM - luty 2014

Zapowiedzi

Krakowskie WAM anonsuje w miesiącu lutym publikację w/w tytułów:

 

Nowości WAM - grudzień 2013

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Radujcie się zawsze w Panu, jeszcze raz powtarzam radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko! (Flp 4, 4)

 

Literatura piękna duchem, książki dla dzieci i młodzieży, audiobooki, e-booki...

Wydawnictwa

Szukając prezentu nie zapomnij odwiedzić księgarni wysyłkowej Wydawnictwa WAM. Tylko dla czytelników portalu ksiazka.net.pl publikacje Wydawnictwa WAM do końca grudnia z 20% rabatem*.

 

Wielka księga ciast Siostry Anastazji już w sprzedaży!

Nowości

Wydawnictwo WAM poleca na znakomity prezent "Wielką księgę ciast Siostry Anastazji":

 

Przesłanie Pontyfikatu Benedykta XVI

Nowości

26 lutego nakładem Wydawnictwa WAM ukazała się książka Benedykta XVI "Dlaczego wierzę?":

 

"Dlaczego wierzę? Przesłanie pontyfikatu 2003-2013"

Nowości

26 lutego nakładem Wydawnictwa WAM ukaże siê książka Benedykta XVI "Dlaczego wierzę?" To wybór papieskich wypowiedzi o modlitwie, prawdzie, Kościele, człowieku. Także o wierze, liturgii, Eucharystii, Matce Bożej i powrocie Chrystusa. Znajdziemy tu wspomnienie wyboru na Stolicę Piotrową i zaskoczenia, jakie towarzyszyło temu wydarzeniu. Przede wszystkim jednak książka zawiera komentarz do Wyznania wiary.

 

Nowości WAM - listopad 2012

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Dusza, która zaufa mojemu miłosierdziu, jest najszczęśliwsza, bo Ja sam mam o nią staranie (Dz. 1273).

 

Mała książeczka o wielkim pedagogu - recenzja książki o Korczaku

Recenzje

Wznowienie przez krakowskie Wydawnictwo WAM książki "Janusz Korczak. Życie dla dzieci" Ericha Dauzenrotha zbiegło się z ogłoszeniem w Polsce Roku Korczakowskiego. Ale nie tylko dlatego warto zapoznać się z tą opowieścią.

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia"

Drodzy Czytelnicy! Ogłaszamy wyniki konkursu poświęconego książce "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia", który zorganizowaliśmy razem z krakowskim Wydawnictwem WAM.

 

Prezentacja książki "Przewodnik po metafizyce" - wydawnictwa WAM

Wydawnictwo WAM i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na debatę Perspektywy metafizyki w XXI wieku

 

Kiedy serce płacze... - nowość WAM

Zapowiedzi

W tajemnicy przed rodzicami Hannah przyjmuje oświadczyny Paula. Tragedia, która wydarza się tego samego dnia, całkowicie zmienia jej życie. Dziewczyna traci zaufanie najbliższych i miłość ukochanego. Wszystko, w co do tej pory wierzyła, wydaje się nie mieć sensu...

 

Konkurs "Błogosławiony Jan Paweł II"

Konkursy

Wydawnictwo WAM oraz Portal Księgarski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia"

 

Portal Poleca nowość wydawnictwa WAM: Nuria Amat "Kraina duszy"

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM poleca uwadze wszystkich wrażliwych czytelników książkę autorstwa Nuri Amat pt."Kraina duszy"

 

Styczniowe nowości wydawnictwa WAM

Zapowiedzi

Polecamy Państwa uwadze listę nowości wydawnictwa WAM, które ukazały się w styczniu 2011 roku:

 

Nowość wydawnictwa WAM: Nowe media. Rewolucja w komunikacji

Nowości

Krakowskie Wydawnictwo WAM poleca swoją kolejną nowość tym razem poświęconą światu nowoczesnych mediów, autorstwa Paula Levinsona pt."Nowe nowe media. Rewolucja w komunikacji".

 

Mała szalona rzecz zwana miłością - recenzja ,,Rocznicy. Historii miłości” Michaela A. Adamse’a.

Recenzje

Wydawnictwo WAM uraczyło nas pozycją psychologa, eksperta w problematyce relacji międzyludzkich - Michaela A. Adamse’a. ,,Rocznica” jest jego pierwszą powieścią. Wydana po angielsku w 1998 roku – stała się podstawą scenariusza filmowego. Książka podejmuje tematykę ,,starą jak świat”, bo problemy dotyczące związków małżeńskich i ogólniej - relacji między osobami dotkniętymi (bądź też porażonymi lub tylko lekko ukłutymi) tak zwaną ,,miłością” nie są nowym zjawiskiem, jednak zdecydowanie...

 

Konkurs z wydawnictwem WAM: "Rocznica. Historia Miłości"

Konkursy

Krakowskie wydawnictwo WAM i Portal Księgarski zapraszają wszystkich miłośników ambitnej literatury do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconemu książce Michaela A. Adamse'a "Rocznica. Historia miłości:, która ukazała się w serii "Labirynty. Kolekcja prozy"

 

Podróże z WAM

Nowości

Prezentujemy cztery nowe pozycje wydane nakładem krakowskiego wydawnictwa WAM - książki, które uczą i rozwijają.

 

Konkurs z wydawnictwem WAM: Charlesa Martina „Otuleni deszczem

Konkursy

Krakowskie wydawnictwo WAM i Portal Księgarski zapraszają wszystkich miłośników ambitnej literatury do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconemu książce Charlesa Martina pt. „Otuleni deszczem” opublikowanej w serii "Labirynty. Kolekcja prozy"

 

Charles Martin, „Otuleni deszczem”

Recenzje

„Otuleni deszczem” Charlesa Martina to opowieść o tym, jak przemienić rany w perły. Powstają one z ran ostryg, do których muszelki dostało się małe ziarnko piasku. Początkowo boli nieznośnie, lecz stopniowo ciało małży obrasta perłową masą. W ten sposób z bólu małego żyjątka rodzi się klejnot. Historia Tuckera Masona jest przykładem na to, że jedynie ze zranionych miejsc można wydobyć drogocenną perłę.

 
 

Konkurs z wydawnictwem WAM: Ida Huberman - wybór opowiadań "Tam"

Konkursy

Krakowskie wydawnictwo WAM i Portal Księgarski zapraszają wszystkich miłośników ambitnej literatury do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconemu zbiorowi opowiadań Idy Huberman zatytułowanemu "Tam".

 

"Tam" - nowość wydawnictwa WAM

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM poleca poszukiwaczom ciekawej, ambitnej literatury wybór opowiadań Idy Huberman pt. "Tam".

 

Nowość wydawnictwa WAM: Nieznany portret Krakowa

Nowości

Nieznany portret Krakowa to opowieść o przenikaniu się różnych światów: tradycji i postępu, miasta i przedmieścia. Autorzy identyfikują miejsca o szczególnej odrębności, wydobywają problem "miasta w mieście" i uświadamiają nam skalę skoku jaki wykonał modernistyczny Kraków w ciągu pół wieku. (...)

 

Ważna rzecz: Historia filozofii polskiej

Nowości

Praca stanowi realizację bardzo ambitnego zamierzenia, polegającego na przedstawieniu dziejów polskiej myśli filozoficznej, począwszy od czasów najdawniejszych, a skończywszy na drugiej połowie XX wieku.

 

"Tama": życie i męczeństwo ks. Popiełuszki

Zapowiedzi

Tama ukazuje fenomen życia i męczeństwa ks. Jerzego Popiełuszki w perspektywie polskich dziejów i polskiego Kościoła. W tej dokumentalnej opowieści, autor przedstawia różne wymiary heroizmu tego niezwykłego kapłana. Książka jest również pasjonującą kroniką wojny ideologicznej prowadzonej przez PRL-owskie władze z Kościołem katolickim, której ofiarą stał się m.in. ksiądz Jerzy.

 

Nowość WAM: Maggie - dalsze losy bohaterów poruszającej powieści "Umarli nie tańczą"

Zapowiedzi

Wydawnictwo WAM prezentuje dalsze losy "Maggie" bohaterki wcześniej wydanej powieści Charlesa Martina "Umarli nie tańczą".

 

"Pakt zabójców" - nowa powieść Wydawnictwa WAM

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM przedstawia kolejną nowość - książkę autorstwa popularnego i poczytnego pisarza Maxa Gallo pt. "Pakt zabójców".

 

Nowość WAM: Martin Charles - "Maggie"

Zapowiedzi

Dalsze losy bohaterów poruszającej powieści "Umarli nie tańczą". Wybudzona ze śpiączki Maggie, stara się powrócić do aktywnego życia. Trauma związana z utratą pierwszego dziecka i ogólne wycieńczenie zmniejszają jej szanse na macierzyństwo.

 

Nowości wydawnictwa WAM - marzec 2010

Wokół książek

Krakowskie wydawnictwo WAM pragnie przedstawić Państwu swoje nowości wydawnicze miesiąca marca 2010.

 

Wspomnienia o ks. Stanisławie Musiale

Wydawnictwo WAM zaprasza na spotkanie "Wspomnienie o Ks. Stanisławie Musiale SJ. połączone z prezentacją książki "Listy ks. Stanisława Musiała do rodziny".

 

Morris West - "Sandały rybaka"

Recenzje

Książka Morrisa Westa pt. "Sandały rybaka" to profetyczna wizja pontyfikatu Jana Pawła II. Kirył I to pierwszy od ponad czterystu pięćdziesięciu lat papież zza Żelaznej Kurtyny. Ukrainiec, były więzień rosyjskich łagrów, który przeżył jedynie dlatego, że jeden z funkcjonariuszy tamtego systemu umożliwił mu ucieczkę.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.