RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wieczór poezji niepoważnej Stanisława Barańczaka. Zapraszamy 19 czerwca!

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 zaprasza na wieczór poezji niepoważnej Stanisława Barańczaka połączony z prezentacją zbioru Zwierzęca zajadłość i inne wiersze. Pełen atrakcji wieczór poprowadzą Grzegorz Turnau i Bronisław Maj.

 

Na koniec roku szkolnego - super rabat dla bibliotek!

Nowości

Wydawnictwo a5 poleca zwłaszcza dla bibliotek szkolnych specjalną ofertę tytułową i cenową!

 

Jubileusz Adama Zagajewskiego

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na obchody siedemdziesiątych urodzin Adama Zagajewskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich poetów, które odbędą się 20. czerwca o godzinie 19.00 w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Konopnickiej 26, Kraków).

 

Wydawnictwo a5 - 19 lutego zapraszamy na wieczór poezji Stanisława Barańczaka

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zapraszają na wieczór poezji Stanisława Barańczaka z udziałem przyjaciół Poety.

 

Wieczór poezji Stanisława Barańczaka

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zapraszają na wieczór poezji Stanisława Barańczaka.

 

Plany wydawnicze a5 na rok 2015

Zapowiedzi

15 stycznia do księgarni trafił kolejny tom z w nowej serii Wydawnictwa a5, w której prezentujemy obszerne wybory wierszy współczesnych klasyków polskiej poezji z płytami CD. Do tej pory w serii ukazały się tomy Julii Hartwig, Stanisława Barańczaka, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego.

 

Premiera tomu Jerzego Kronholda "Wiersze wybrane" z płytą

Nowości

Drodzy Państwo, już od dziś w naszej księgarni internetowej można kupić najnowszy tom z serii wierszy wybranych z płytami CD

 

30% rabatu na zakupy w księgarni Wydawnictwa a5

Nowości

Drodzy Państwo, przez kolejne kilka dni, do wtorku 2 grudnia wszystkie tytuły, całą ofertę naszej księgarni internetowej można kupić z 30% rabatem.

 

Trzy tomiki z podpisem Adama Zagajewskiego. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Wydawnictwa

16 października w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbył się wieczór Adama Zagajewskiego z okazji ukazania się jego nowej książki, tomu wierszy "Asymetria".

 

„Zapisane" Julii Hartwig z autografem poetki

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Julia Hartwig za tom „Zapisane” otrzymała Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej.

 

Polecamy nowości Wydawnictwa a5

Nowości

Polecamy Państwa uwadze nasze jesienne nowości wydawnicze. W połowie października ukazał się nowy tom wierszy Adama Zagajewskiego pt. "Asymetria". Na zbiór składają się wiersze pełne przestrzeni, powietrza i słońca, odwołujące się do pamięci ludzi i miejsc. Miejsc przywołanych jak pocztówki z wakacji i miejsc ważnych, jak miasto urodzenia. To również zbiór pełen wspomnień o ludziach ( niektóre już znamy, np. wiersz poświęcony Ruth Buczyńskiej) i wzruszających szkiców do portretu...

 

Premiera tomu „Asymetria" Adama Zagajewskiego

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie mają przyjemność zaprosić na spotkanie z Adamem Zagajewskim z okazji ukazania się jego nowej książki „Asymetria".

 

Nagroda Kościelskich dla Krzysztofa Siwczyka

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że tegorocznym laureatem Nagrody Kościelskich został Krzysztof Siwczyk, nagrodzony za poemat "Dokąd bądź", wydany nakładem wydawnictwa a5 w maju tego roku.

 

Poezja ma głos! Konkurs dla Dyskusyjnych Klubów Książki

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 zaprasza do udziału w konkursie skierowanym do wszystkich członków Dyskusyjnych Klubów Książki w całej Polsce. Wystarczy wybrać dowolny wierszy ( lub kilka wierszy) z dowolnego tomu „Wierszy wybranych” Julii Hartwig, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego lub „Wierszy zebranych” Stanisława Barańczaka i nagrać swoją interpretację. W nagraniu może uczestniczyć więcej niż jedna osoba, np. grupa skupiona w DKK, a realizacja może zawierać elementy muzyczne lub inne kreatywne...

 

Urodziny Julii Hartwig

93 lata temu, 14 sierpnia 1921 roku, urodziła się w Lublinie Julia Hartwig. Z okazji rocznicy urodzin Autorce życzymy wielu lat w szczęściu i zdrowiu oraz wielu pięknych natchnień, które zamienią się w nowe wiersze. Wydawnictwo a5 zapowiada nową książkę Julii Hartwig, która ukaże się. Będzie to zbiór rozmów, jakie na przestrzeni kilkunastu lat przeprowadził z Poetką Jarosław Mikołajewski. Na tom „Największe szczęście, największy ból” złoży się również wspomnienie Julii Hartwig o Józefie...

 

Poezja ma głos! Konkurs na lato dla Dyskusyjnych Klubów Książki

Wydawnictwa

W kwietniu wydawnictwo a5 oddało w ręce czytelników pierwsze 4 tomy nowej serii poetyckiej a5 z płytami CD.

 

Adam Zagajewski w Krakowie

Księgarnie

Księgarnia Matras na Rynku Głównym 23 w Krakowie zaprasza w środę, 18 czerwca na spotkanie z Adamem Zagajewskim.

 

Polecamy nowości Wydawnictwa a5

Nowości

Krakowskie wydawnictwo a5 poleca wszystkim miłośnikom dobrej poezji trzy najnowsze nowości tytułowe:

 

Tom Charlesa Simica z autografem Autora. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Wydawnictwa

Minęło już trzy tygodnie od kiedy Charles Simic, autor zbioru "Madonny z dorysowaną szpicbródką" i Laureat Nagrody im. Zbigniewa Herberta opuścił Polskę, a my wciąż jesteśmy pod wrażeniem Jego wizyty.

 

Ryszard Krynicki nominowany do Nagrody Literackiej GDYNIA

Wydarzenia

Tytuły 20 książek nominowanych do Nagrody Literackiej Gdynia ogłoszono w czwartek, pierwszego dnia V Warszawskich Targów Książki.

 

Reprezentacja a5 gra na Stadionie Narodowym! Zapraszamy już od czwartku 22 maja

Drodzy Państwo, już za kilka dni rozpoczynają się V Warszawskie Targi Książki, coroczne święto literatury, książek i autorów.

 

Wydawnictwo a5: Premiera poematu Krzysztofa Siwczyka

Nowości

Najnowsza książka poetycka Krzysztofa Siwczyka w Wydawnictwie a5. Zapraszamy już dziś do naszej księgarni internetowej, a od 6 maja do dobrych księgarni w całym kraju

 

"Haiku. Haiku mistrzów"

Zapowiedzi

Długo oczekiwany nowy tom poezji Ryszarda Krynickiego. Pierwszy od ośmiu lat tom z nowymi utworami Ryszarda Krynickiego zawiera niepublikowane, powstające na przestrzeni kilkunastu lat haiku, jak również wiersze będące świadectwem dochodzenia do tej formy wypowiedzi poetyckiej, oraz przekłady japońskich mistrzów.

 

Ewa Lipska i Ryszard Krynicki w Krakowie i Warszawie

Wydawnictwa

Krakowskie wydawnictwo a5 zaprasza na najbliższe spotkania z czytelnikami i miłośnikami twórczości Ewy Lipskiej i Ryszarda Krynickiego:

 

Nowa seria Wydawnictwa a5. Premiera pierwszych tomów już w kwietniu!

Zapowiedzi

Krakowskie wydawnictwo a5 poleca państwu swoje kwietniowe zapowiedzi tytułowe:

 

"Zapisanym" odsłoniła się najbardziej - Julia Hartwig w lutowym numerze "Zwierciadła"

Wydarzenia

"Wiersze zaczęły się składać w jeden duży poemat o ludzkim losie, o wartości życia, tworząc książkę bardzo osobistą, a jednak daleką od obnażania siebie. Właściwie o żadnej książce tak nie myślę jak o tej, że jest naprawdę moja"

 

Druga rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej

Nowości

Drodzy Państwo, z okazji zbliżającego się dnia św. Walentego - to już za 4 dni!- przygotowaliśmy dla naszych czytelników specjalną ofertę cenową.

 

Druga rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej

Wydarzenia

1 lutego 2014 mija druga rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej. Fundacja jej imienia we współpracy z instytucjami kultury planuje szereg wydarzeń upamiętniających osobę i twórczość Poetki.

 

Promocja świąteczna. Wybrane tytuły 50% taniej!

Nowości

Wydawnictwo a5 poleca swoją promocję świąteczną - wybrane tytuły, które kupić można nawet z 50% rabatem.

 

Po Targach Książki w Krakowie

Drodzy Państwo! Za nami 4 dni literackiego szaleństwa. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas zakończonych w niedzielę 17.Targów Książki, tłumnie spotykając się z naszymi autorami i korzystając z bardzo atrakcyjnej oferty.

 

Julia Hartwig, Ryszard Krynicki i Ewa Lipska na Targach Książki w Krakowie

Podczas zbliżających się wielkimi krokami Targów Książki w Krakowie na stoisku Wydawnictwa a5 trójka poetów będzie podpisywała swoje książki.

 

Wieczory autorskie Julii Hartwig w Warszawie i Krakowie

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, serdecznie zapraszamy w imieniu wydawnictwa a5 na najbliższe wieczory poezji Julii Hartwig.

 

4 x Julia Hartwig

Nowości

Drodzy Państwo, 1x W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy przyjmowanie odpowiedzi w konkursie dotyczącym Julii Hartwig w Wydawnictwie a5. Wystarczyło wymienić przynajmniej trzy tytuły wydanych naszym nakładem tomów poetki i przesłać odpowiedź na adres czytelnicy@wydawnictwoa5.pl do piątku, 4 października.

 

"Zapisane" Julii Hartwig z autografem Autorki. Jak go zdobyć?

Nowości

Drodzy Państwo, od kilku dni nowy tom Julii Hartwig " Zapisane" jest dostępny w księgarniach (i w sklepie internetowym wydawnictwa a5), ukazały się również pierwsze recenzje i omówienia: Janusza Drzewuckiego w "Rzeczpospolitej", Tomasza Fiałkowskiego w "Tygodniku Powszechnym" oraz Jarosława Mikołajewskiego w "Gazecie Wyborczej".

 

"Siła i słodycz". Wiersz z nowego tomu Julii Hartwig przedpremierowo

Zapowiedzi

Drodzy Państwo, Z ogromną przyjemnością prezentujemy po raz pierwszy jeden z wierszy, które znajdą się w nowym tomie Julii Hartwig "Zapisane". Premiera tomu już za 17 dni!

 

Jubileusz Ryszarda Krynickiego - relacja z festiwalu RK'70

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Za nami trzy dni pełne rozmów, spotkań i poezji. W piątek wieczorem zakończył się festiwal RK'70, jubileusz Ryszarda Krynickiego. Marcin Baran otworzył wydarzenie stwierdzeniem, że wybitnych poetów – a takim bez wątpienia jest Ryszard Krynicki – powinno się laudować.

 

Poezja i tłumaczenia Ryszarda Krynickiego w promocyjnych cenach

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Zbliżający się wielkimi krokami jubileusz 70-lecia Ryszarda Krynickiego to doskonała okazja, żeby poznać lepiej poezję i tłumaczenia autora " Magnetycznego punktu".  

 

"Miłość, droga pani Schubert..." - zapraszamy do udziału w konkursie!

Nowości

Drodzy Państwo, nowy tom Ewy Lipskiej "Miłość, droga pani Schubert..." już od tygodnia w księgarniach i w mediach, a wydawnictwo a5 przygotowało dla Państwa wyjątkowe atrakcje związane z książką.

 

Spotkanie z Ewą Lipską w Krakowie

Wydarzenia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Wydawnictwo a5 zapraszają na spotkanie z Ewą Lipską.

 

Premiera tomu Paula Celana "Psalm i inne wiersze"

Zapowiedzi

Drodzy państwo, z prawdziwą przyjemnością prezentujemy długo oczekiwany tom wierszy Paula Celana "Psalm i inne wiersze", w opracowaniu, tłumaczeniu i z posłowiem Ryszarda Krynickiego.  

 

Autorzy Wydawnictwa a5 na III Festiwalu Miłosza w Krakowie

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Serdecznie zapraszamy na wydarzenia rozpoczynającego się 16 maja III Festiwalu Miłosza, a wśród nich szczególnie na wieczory poświęcone premierom Wydawnictwa a5.

 

Hartwig, Herbert, Lipska i Kondrat / Wydawnictwo a5 na Warszawskich Targach Książki

Drodzy Państwo, już za 10 dni rozpoczną się w stolicy kolejne, IV Warszawskie Targi Książki. Od 16 do 19 maja na Stadionie Narodowym będziemy prezentować nasze nowości, premiery i spotykać się z autorami.

 

Premiera nowego tomu Tadeusza Dąbrowskiego "Pomiędzy"

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, już za tydzień do księgarni trafi najnowszy tom poezji Tadeusza Dąbrowskiego pt. "Pomiędzy". A u nas już teraz do kupienia w księgarni internetowej w promocyjnej cenie!  

 

"Miłość, droga pani Schubert..." Ewa Lipska

Zapowiedzi

Nowy tom prozy poetyckiej Ewy Lipskiej będzie miał premierę w Wydawnictwie a5 podczas Warszawskich Targów Książki (16-19 maja).

 

Marek Kondrat czyta sonety Shakespeare'a

Nowości

Wydawnictwo a5 prezentuje wyjątkowe wydanie "Sonetów" Shakespeare'a z płytą na której Marek Kondrat czyta wybrane przez siebie sonety, a całości dopełnia muzyka Grzegorza Turnaua.

 

Członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki o wierszach Wisławy Szymborskiej

Biblioteki

Konkurs Wydawnictwa a5 na esej o ulubionym wierszu Wisławy Szymborskiej został rozstrzygnięty. Fragmenty zwycięskich esejów zostały opublikowane na stronie naszej stronie, a ich autorki otrzymały komplet 3 książek Wisławy Szymborskiej wydanych nakładem a5: "Miłość szczęśliwa", "Rymowanki dla dużych dzieci" oraz "Wystarczy" z CD. Dodatkowo opiekun Klubu, z którego pochodzą nagrodzeni otrzymał tom "Wspólna obecność. Korespondencja Julii Hartwig i Artura...

 

"Wiersze wybrane" Ryszarda Krynickiego z autografem autora - rozwiązanie konkursu

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, wydawnictwo a5 dziękuje wszystkim za udział w ich newsletterowym konkursie dotyczącym twórczości Ryszarda Krynickiego.

 

Stanisław Barańczak w Wydawnictwie a5

Nowości

Drodzy Państwo, od kilku dni w naszej księgarni internetowej jest ponownie dostępny tom "Wiersze zebrane" Stanisława Barańczaka.

 

"Wiersze wybrane" Wisławy Szymborskiej edycja specjalna

Nowości

Wydawnictwo a5 pokleca edycję specjalną tomu "Wiersze wybrane" Wisławy Szymborskiej, wzbogaconą o płytę CD.

 

Poezja na Walentynki

Nowości

Drodzy Państwo, z okazji zbliżającego się dnia św. Walentego, patrona zakochanych, polecamy szczególnie dwa tomy wierszy:

 

Bestsellerowe tomy Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta znów w sprzedaży

Nowości

Drodzy Państwo, w tym tygodniu najbardziej poczytne tytuły Wydawnictwa a5 powracają do sprzedaży: "89 wierszy" Zbigniewa Herberta  

 

Spotkanie z Adamem Zagajewskim w Krakowie

Wydawnictwa

Warto w Nowym roku skorzystać z zaproszenia na spotkanie z Autorem wydawnictwa a5 - Adamem Zagajewskim.

 

"Wystarczy" wśród najlepszych książek 2012 roku

Wydarzenia

Wydawnictwo a5 z dumą informuje, że w rankingu najlepszych książek mijającego roku "Gazety Wyborczej" znalazł się tomik Wisławy Szymborskiej Wystarczy, o którym pisze Tadeusz Sobolewski:    

 

Adam Zagajewski otrzymał tytuł honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wydarzenia

"Poetów nie powinno się obdarzać zaszczytami. Nawet nie dlatego, że może się im przewrócić w głowie - myślę, że są zbyt rozsądni na to. Chodzi o to, że poeta, choćby był wykształcony i prowadził spokojną, uregulowaną egzystencję, powinien pozostać kimś prostym, zwyczajnym, kimś otwartym na niedogodności życia, na niebezpieczeństwo, niewygodę, nawet na obmowę, której nie będą mu szczędzili najmłodsi koledzy zawsze zadowoleni, jeśli tylko nadarzy się okazja do ataku" - mówił Adam...

 

100. rocznica urodzin Jerzego Turowicza

Wydawnictwa

W poniedziałek, 10 grudnia, mija 100.rocznica urodzin Jerzego Turowicza. Z tej okazji zapraszamy na wieczór poświęcony książce "Wspólna obecność. Korespondencja Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego z Anną i Jerzym Turowiczami", która ukazała się nakładem Wydawnictwa a5.

 

Stanisław Barańczak w trzech odsłonach

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, brak pomysłu na świąteczny prezent? Wydawnictwo a5 ma dla Państwa małą podpowiedź.

 

Nowe wydanie "Wierszy wybranych" Wisławy Szymborskiej

Nowości

Drodzy Państwo, Z przyjemnością zapowiadamy nowe wydanie "Wierszy wybranych" Wisławy Szymborskiej, w sprzedaży już od 7 listopada.

 

Wisława Szymborska i Anna Polony czytają "Wystarczy"

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, już dzisiaj, przedpremierowo, można zamówić w sklepie internetowym wydawnictwa a5, nowe, wzbogacone o płytę CD, wydanie "Wystarczy".

 

Wieczór Szymborskiej w Krakowie

Wydarzenia

28 września w Muzeum Manggha w Krakowie odbędzie się wieczór poświęcony Wisławie Szymborskiej.

 

Nowości Wydawnictwa a5: Barańczak, Szymborska, Celan, Turowicz

Nowości

Drodzy Państwo, już od dziś w naszej księgarni internetowej można kupić SONETY Williama Szekspira w przekładzie i opracowaniu Stanisław Barańczaka - kolejne wznowienie klasycznego już, dwujęzycznego wydania.

 

Fundacja Wisławy Szymborskiej rozpoczyna działalność

Wydarzenia

Jak informuje Gazeta Wyborcza, 28 września w Krakowie podczas wieczoru poezji noblistki zostanie zainaugurowana działalność fundacji, która powstała na mocy jej testamentu.

 

Zaskakująca (?) popularność. Już dodrukowują najnowszy tomik Wisławy Szymborskiej

W piątek odbyła się premiera "Wystarczy" - najnowszego tomiku poezji Wisławy Szymborskiej. Wydawnictwo A5 już dodrukowuje książki zmarłej poetki. Popularność nowego tomiku wśród czytelników zaskoczyła księgarzy.

 

Zbigniew Herbert - Utwory rozproszone (Rekonesans)

Recenzje

Ten pięknie wydany tom "Utworów rozproszonych", takich, które nie weszły nigdy do opublikowanych przez Herberta tomików, dla wielu przez długie wieczory powinien być traktowany jako Drogowskaz lub Droga zaplanowana przez autora "Pana Cogito" na długo przed swoim urodzeniem.

 

Pora na poezję w Bielsku

Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej zaprasza na kolejną odsłonę Pory Poezji. W dniach od 4 do 7 kwietnia w Saloniku Literackim Książnicy Beskidzkiej, ul. Słowackiego 17a, w Bielsku-Białej będą gościć poeci skupieni wokół wydawnictwa a5.

 

Polkowski z nagrodą Kijowskiego!

Nagrody

Jan Polkowski został tegorocznym laureatem nagrody literackiej im. Andrzeja Kijowskiego za tom wierszy "Cantus". Wręczenie nagrody odbędzie się w czwartek w Warszawie.

 

"Czas serca"

Zapowiedzi

Wydawnictwo A5 prezentuje korespondencję Indeborg Bachmann i Paula Celana "Czas serca. listy" w przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz.

 

Premiera nowego wyboru Szymborskiej

Nowości

15 września nakładem wydawnictwa a5 ukaże się nowy wybór wierszy Wisławy Szymborskiej.

 

Zapowiedzi Wydawnictwa a5

Zapowiedzi

Przedstawiamy dwie nowe publikacje krakowskiego wydawnictwa a5: tomy Adama Zagajewskiego i Artura Szlosarka.

 

Wydawnictwo a5 na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

Wydarzenia

Wydawnictwo a5 serdecznie zaprasza na spotkania z Autorami 18. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, Muzeum Architektury, ul Bernardyńska 5. Stoisko nr 56.  

 

26.XI - spotkanie z Ryszardem Krynickim

Wydawnictwo a5 zaprasza na spotkanie z Ryszardem Krynickim z okazji ukazania się jego "Wierszy wybranych".

 

Ukazały się "Bajki" Herberta

Nowości

Dwadzieścia dwa krótkie utwory prozą Zbigniewa Herberta znalazły się w tomie "Bajki", który właśnie trafia do księgarń. Edytorem jest krakowskie wydawnictwo a5.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.