RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

MG oraz Agata Tuszyńska prezentują: Jamnikarium

Zapowiedzi

Kilka dni temu wysyłałam Wam zaproszenie do Muzeum Literatury na spotkanie z Agatą Tuszyńską, autorką książki „Jamnikarium". Wydaje się jednak, że należy się Państwu jeszcze kilka słów o samej książce.

 

Recenzja: "Zatrzymani w kadrze" – Bartosz Michalak

Recenzje

Lipman, Wójcik, Sobocińscy, Laskowski, Jahoda, Kłosiński, Petrycki, Edelman? Kilka znajomych postaci. Nie? Spróbujmy inaczej. Wajda, Zanussi, Polański, Kieślowski, Holland? Chociażby jedno z tych nazwisk powinno wpaść Wam w ucho, musieliście się na nie natknąć.   Co łączy te dwie grupy? Kino. Wielkie kino. O nim, a właściwie o ludziach, którzy je tworzyli, opowiada w swojej najnowszej książce Bartosz Michalak.

 

Recenzja: "Ginekolodzy" - Jürgen Thorwald

Recenzje

Jedna z tych książek, którą gdy tylko zobaczyłam, powiedziałam: chcę ją! No i mam :). "Ginekolodzy" to pierwsza książka wydawnictwa Marginesy, którą miałam w rękach. To dosyć dziwne, bo w swojej ofercie mają naprawdę sporo świetnych pozycji, między innymi jakiś czas temu wydana powieść "W dół", która prześladowała mnie przez kilka miesięcy, a w sumie której i tak nie kupiłam z powodu braku funduszy (Boże, jak dobrze, że nie pracuję w księgarni)...

 

MG zaprasza na Imieniny Jana Kochanowskiego

Wydawnictwo MG zaprasza Państwa na kolej na rocznicę Jana Kochanowskiego obchodzoną w stolicy!

 

Wydawnictwo MG proponuje na lato: „Między ustami a brzegiem pucharu

Nowości

Wydawnictwo MG na letnie dni proponuje kolejną powieść Marii Rodziewiczówny - „Między ustami a brzegiem pucharu".      

 

MG proponuje „Prawo pierwszych połączeń" Agnieszki Tomczyszyn

Nowości

Tym razem wydawnictwo MG pragnie Państwu zaproponować książkę dla młodzieży, autorstwa Agnieszki Tomczyszyn „Prawo pierwszych połączeń" to zabawna, motywująca i energetyczna powieść dla tych, którym zależy...

 

MG zaprasza na spotkania z Autorami podczas Warszawskich Targów Książki

Warszawskie wydawnictwo MG zaprasza wszystkich czytelników 7. Warszawskie Targi Książki, na Stadion Narodowy - stoisko 2, sektor H.

 

MG Maria Rodziewiczówna Lato leśnych ludzi":

Nowości

Tym razem wydawnictwo MG proponuje swoją ulubioną powieść Marii Rodziewczówny - „Lato leśnych ludzi".

 

Wydawnictwo MaMiko poleca": poezje Piotra Barańskiego

Nowości

Wydawnictwo MaMiko od lat prowadzone przez Apolonię Maliszewską niestrudzoną orędowniczkę, to unikalna na skalę ogólnopolską inicjatywa edytorska. W tej rodzinnej firmie wiersze i prozę opublikowało ponad 200 autorów, wiele z jej książek było nominowanych do różnych nagród literackich.  

 

Recenzja: „Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej”, Janina Lesiak

Recenzje

„Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej” to sfabularyzowany zapis ostatnich dni królowej Cecylii Renaty, Habsburżanki i żony polskiego króla Władysława IV Wazy. Postać właściwie nieznana dla masowego odbiorcy i może właśnie stąd wzięło się zainteresowanie autorki - Janiny Lesiak jej osobą. Powieść czyta się bardzo szybko (być może ze względu na dużą czcionkę, ale również lekki język autorki), a napisana jest w nietypowy sposób, bo na zasadzie drogi skojarzeń myślowych umierającej królowej. W...

 

Recenzja: „Posiadacz” John Galsworthy

Recenzje

Przestroga „nie oceniaj książki po okładce” powinna mieć drugą część, która brzmiałaby „…ani na podstawie opinii innych ludzi”. Niestety, bardzo często przy wyborze lektury kierujemy się zmysłem wzroku lub tym, co na temat głównej zainteresowanej słyszeliśmy bądź czytaliśmy. Wszelkie recenzje są oczywiście istotne i bardzo pomocne, ale pamiętajmy o własnych upodobaniach, a przede wszystkim o tym, czego oczekujemy po książce. Wszak „ilu ludzi tyle opinii”, a rezygnując z lektury z powodu jej...

 

MG zaprasza na wspaniałe spotkanie z bohaterką Wspaniałego stulecia

Zapowiedzi

Każdy kraj ma swoją Trylogię – kanoniczną opowieść związaną z ważnymi dla siebie historycznymi postaciami. Dla Ukrainy taką książką jest Aleksandra Osypa Nararuka, której bohaterkę polscy widzowie świetnie poznali dzięki serialowi „Wspaniałe stulecie”

 

Już niedługo „Tyrmand warszawski" w wydawnictwie MG

Zapowiedzi

Leopold Tyrmand powrócił po wojnie do Polski – chyba głównie z miłości do Warszawy. I właśnie ta miłość, z którą się bynajmniej nie krył, stanowi osnowę tekstów na temat naszej stolicy, które pisał w latach 1947–1956 do „Stolicy”, „Tygodnika Powszechnego” i „Przekroju”.

 

Wydawnictwo MG: kwiecień 2016

Zapowiedzi

W kwietniu proponujemy Państwu trzy tytuły, bardzo różnorodne, choć wszystkie można zaliczyć do klasyki: Pierwszy z nich to Aleksandra Osypa Nazaruka – klasyczna powieść ukraińska opowiadająca o Aleksandrze, którą polscy widzowie poznali dzięki serialowi „Wspaniałe stulecie”, druga to pełna miłosnych intryg Pustelnia parmeńska Stendhala, a trzecia – opowieść o utraconym i odzyskanym honorze – Lord Jim Josepha Conrada.

 

„Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej” Janina Lesiak

Zapowiedzi

Zbeletryzowany i nieco fantastyczny zapis trzech ostatnich dni życia polskiej królowej Cecylii Renaty, żony Władysława IV.Próba przypomnienia niezwykłej kobiety. Portret władczyni, matki, żony, artystki, cichej buntowniczki i ofiary dynastii. Kobiety niepięknej, ale wielbiącej piękno.

 

"Ściana zaczarowana" Joanna Papuzińska

Pierwsze wydanie "Ściany zaczarowanej" miało miejsce w 1969 roku. W tej opowieści o znajdziemy zarówno powiew wielkiej przygody, jak i zachętę do marzeń.

 

„Samotne miłości” Eshkol Nevo

Zapowiedzi

Najnowsza powieść izraelskiego pisarza, znanego w Polsce autora powieści "Neuland" i "Do następnych mistrzostw".

 

Recenzja: „Gry tajnych służb" Dorota Kania

Recenzje

Kolejna książka na polskim rynku po „Resortowych Dzieciach. Służby", "Niebezpiecznych związkach Komorowskiego", „Agca nie był sam. Wokół udziału komunistycznych służb specjalnych w zamachu na Jana Pawła II”, czy "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa", która ukazuje działanie służb specjalnych PRL-owskich i post PRL-owskich. Ciągłość ich niezbyt tajnych gier polega na ciągłości kierujących i rządzących nimi ludzi.  

 

Ogłoszenie wyników Konkursu literackiego na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda

Nagrody

3.12.2015 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum Literatury przy rynku Starego Miasta w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu literackiego.

 

Nowa książka Katarzyny Bondy jesienią 2016

Zapowiedzi

Pisarka zapowiada, że trzecia część serii o Saszy Załuskiej będzie się rozgrywała w Łodzi, a dominującym żywiołem będzie ogień.

 

MG zaprasza na Śląskie Targi Książki i spotkanie z Agnieszką Tomczyszyn

Wydawnictwo MG zaprasza miłośników klasyki i dobrej literatury współczesnej na swoje stoisko nr. 36, na Śląskie Targi Książki do Katowic.

 

"Wielka księga pociągów"

„Wielka księga pociągów” przybliża historię kolei od pierwszych lokomotyw parowych w Anglii po superszybkie pociągi w Japonii. Dzięki tej książce dowiesz się o pociągach kontenerowych w Stanach Zjednoczonych i linii transkontynentalnej przez Chiny i Rosję. Zobaczysz zajezdnię kolejową i luksusowe wnętrza królewskiej salonki. Poczujesz zawrót głowy podczas przeprawy przez strome góry, radość z przejażdżki elektryczną kolejką na plażę i... senność w czasie podróży...

 

„Słoń Trąbalski” Julian Tuwim

Ilustracje Ignacego Witza do „Słonia Trąbalskiego” Juliana Tuwima znają chyba wszyscy dorośli. Ale czy wiecie, że ta ponadczasowa książka powstała w 1948 roku, gdy obaj artyści mieszkali w słynnym Domu Czytelnika?

 

"Dekameron" Giovanni Boccaccio

Nowości

Dekameron Giovanniego Boccaccia to symbol rodzącego się renesansowego humanizmu, z jego umiłowaniem natury ludzkiej, afirmacją jej licznych wad i zalet.

 

Klub Murakamiego w Warszawie

Księgarnie

Kiedy w 1982 roku japoński pisarz Haruki Murakami zamykał swój jazzowy bar w Tokio, by poświęcić się pisaniu, nie przypuszczał, że ponad 30 lat później kolejny klub firmowany jego nazwiskiem powstanie w Warszawie.

 

Wydawnictwo MG informuje: Matthew Tyrmand w Krakowie

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG w osatatnie4j chwili informuje o przyjeździe na 19. Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa Matthew Tyrmanda, syna słynnego Leopolda Tyrmanda, autora „Złego".

 

Kolejna ważna nowość wydawnictwa m: Ewa Stankiewicz: „Matrix III Rzeczypospolitej. Pozory wolności"

Nowości

Polska ukazana przez autorkę to kraj, gdzie niemal systemowo jest zagwarantowane bezprawie i bezkarność osób na najwyższym szczeblu władzy, działających na szkodę państwa. Kraj, którego suwerenność w wielu dziedzinach jest tylko pozorna. Gdy słowa tracą sens, ludzie tracą wolność.

 

Nowa książka Haruki Murakamiego

Nowości

Mężczyźni bez kobiet to zbiór siedmiu opowiadań stanowiących refleksję nad naturą miłości i samotności – nieuchronnej, gdy miłości zabraknie. Każde opowiadanie opisuje historię mężczyzny, w którego życiu nie ma kobiety – jedne odeszły, inne umarły albo wręcz nigdy się nie pojawiły.

 

Nowa książka Doroty Kani: „Gry tajnych służb”

Nowości

Najnowsza książka „Gry tajnych służb” Doroty Kani, wytrawnej dziennikarki śledczej, to kolejna odsłona smutnych i przerażających zdarzeń ostatnich 26, a za chwilę 27 lat.

 

Wydawnictwo MG zaprasza na spotkanie z Mariolą Pryzwan, autorką „Lilki". Tym razem w warszawskiej Arkadii

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG, EMPIK Warszawa ARKADIA zapraszają na spotkanie z Mariolą Pryzwan, która opowie o swojej najnowszej książce pt. „Lilka"

 

Wydawnictwo MG zaprasza do Katowic - promocja najnowszej książki Zbigniewa Białasa TAL

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG zaprasza w imieniu Zbigniewa Białasa autora książek „Tal" oraz „Korzeniec" na spotkanie autorskie do Teatru Śląskiego.

 

Mademoiselle Chanel

Zapowiedzi

Jestem tylko kobietą, która musi się nieustannie zmieniać i tworzyć na nowo, żeby przetrwać. Widzę odwieczny konflikt między skromną dziewczyną, którą kiedyś byłam, a legendą, którą celowo wykreowałam, żeby nikt nie mógł zajrzeć w moje serce.

 

Recenzja: „Koronkowa robota” Pierre Lemaitre

Recenzje

Kryminały płyną szerokim strumieniem przez wody rynku wydawniczego. Wydawcy zachwalają na prawo i lewo swoje nowe odkrycia, zapewniając, że są one na miarę środków na podniesienie potencji. Popularność gatunku przekłada się na zróżnicowanie powstających książek, coraz bardziej wymyślne intrygi, choć przecież schemat pozostaje ten sam. Tym razem przenosimy się do Paryża, a zbrodniarz inspiruje się... morderstwami dokonanymi w innych kryminałach. Można poczuć się trochę jak przy czytaniu...

 

Wydawnictwo MG proponuje na wrzesień trzy tytuły

Zapowiedzi

Warszawskie wydawnictwo MG anonsuje publikację we wrześniu kilka interesujących tytułów:

 

„Żyrafa i mrówka” Danuta Parlak

Wydawnictwo Muza na wrzesień zapowiada książkę o niezwykłej przyjaźni żyrafy i mrówki, która dostarczy Wam zarówno wzruszeń, jak i śmiechu.

 

„Lilka. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska we wspomnieniach” Mariola Pryzwan

Zapowiedzi

Była i jest zjawiskiem poetyckim. Najpopularniejszą polską poetką wszech czasów. Nazywana poetką miłości, polską Safoną lub Safo słowiańską. W jej twórczości miłość ma wiele twarzy.

 

Recenzja: „Okularnik” Katarzyna Bonda

Recenzje

Zachwycona poprzednią książką nowej polskiej królowej kryminału oczekiwałam po drugim tomie serii o Saszy Załuskiej co najmniej powtórki z tamtej doskonałej rozrywki. Czy te wyobrażenia zostały zaspokojone? Tylko do pewnego stopnia. Dlaczego tak się stało? To skomplikowane.

 

„Dwa serca anioła” Wojciech Widłak

Gdy Romek miał sześć lat, znalazł się w szpitalu i usłyszał, że ma bardzo poważną wadę serca. Teraz Romek ma kilka lat więcej. Nie wolno mu się męczyć, więc nie może grać w piłkę ani biegać. Chłopaki na podwórzu nazywają go Drakulą, bo jest blady i ma sińce pod oczami. Ale pewnego dnia...

 

Recenzja: „Ogrody słońca", Paul MacAuley

Recenzje

Cicha Wojna zakończyła się zwycięstwem sprzymierzonych sił Wielkiej Brazylii, Unii Europejskiej i Wspólnoty Pacyficznej. Triumf jednak może się okazać gorzki, gdyż zyskawszy podbite miasta-państwa Zewnętrznych, Ziemianie muszą teraz ponieść koszta ich zagospodarowania.

 

Spotkanie z Julią Fiedorczuk i jej najnowszą powieścią "Nieważkość"

Wydawnictwa

Wydawnictwo Marginesy zaprasza na spotkanie z Julią Fiedorczuk i jej najnowszą powieścią "Nieważkość".

 

„Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”

Nowości

W świecie osiągnęli wiele: sławę, szacunek, uznanie, często duże pieniądze . U nas mało znani, bądź w ogóle zapomniani. Książka wydobywa z narodowej niepamięci ludzi, których warto poznać bliżej. Wśród 39 postaci są wybitni naukowcy, genialni kompozytorzy, inżynierowie, konstruktorzy, artyści malarze, graficy, pisarze i społecznicy. Otrzymywali prestiżowe wyróżnienia, niektórzy wielokrotnie byli nominowani do Nagrody Nobla, byli zapraszani na światowe konferencje, występowali w najsłynniejszych...

 

Dzienniki Hansa Christiana Andersena w radiowej Dwójce

Wydarzenia

Od poniedziałku 19 stycznia w cyklu „To się czyta” na antenie Programu 2 Polskiego Radia prezentowane są dzienniki Hansa Christiana Andersena opracowane przez Bogusławę Sochańską.

 

Mariola Pryzwan i Besides w Matrasie! zapowiedzi

Księgarnie

W środę, 14 stycznia o godzinie 18.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie Mariola Pryzwan i jej najnowsza książka Cześć starenia! Cybulski we wspomnieniach.

 

„Słowa światłości” Brandon Sanderson

Nowości

Świetliści Rycerze muszą znów powstać. W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone. Być może ta misja ich zniszczy.

 

Nowość wydawnictwa MAG: „Słowa światłości" Brendon Sanderson

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca na prezent nie tylko pod choinkę kontynuację „Drogi królów" Brandona Sandersona zatytułowaną „Słowa światłości":

 

Recenzja: Paul McAuley „Cicha wojna"

Recenzje

"Cicha Wojna" Paula McAuleya wprowadza nas w XXIII wiek naszej cywilizacji. Ludzkość wciąż nie pozbierała się po ekonomicznych i politycznych katastrofach sprzed przeszło dwustu lat.

 

Promocja książki prof. Leona Tadeusza Błaszczyka | Żydzi w kulturze muzycznej ziem polskich w XIX i XX wieku |

Wydawnictwa

W niedzielę, 16 listopada, na godzinę 17.00 zapraszamy do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (Anielewicza 6, Warszawa) na spotkanie połączone z promocją książki prof. Leona Tadeusza Błaszczyka "Żydzi w kulturze muzycznej ziem polskich w XIX i XX wieku" w imieniu Żydowskiego Instytuty Historycznego w Polsce.

 

Poczytajki pomagajki Grzegorza Kasdepke, Agnieszki Kalugi i Joanny Olech

Już niebawem do księgarń trafi wyjątkowa seria. Sylwia Chutnik, Grzegorz Kasdepke, Joanna Olech, Agnieszka Kaluga oraz wielu innych twórców zaangażowało się w opracowanie publikacji kształtujących charakter najmłodszych czytelników. Cztery pierwsze książki z serii „Poczytajki pomagajki” ukały się w Wydawnictwie Muza we wrześniu.

 

Zapowiedź wydawnictwa Mag - „Widmopis", David Mitchell

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG prezentuje kolejną doskonałą powieść autora "Atlasu chmur" zatytułowaną „Widmopis":

 

„Dzienniki" H.Ch. Andersena już w sprzedaży

Nowości

Z wielką radością informujemy za wydawnictwem Media Rodzina, że długo wyczekiwane „Dzienniki" Andersena są już w sprzedaży. Polskie wydanie to wydarzenie bezprecedensowe – po raz pierwszy ukazują się one w języku polskim.

 

Zapowiedź wydawnictwa Mag - „Wschodzące gwiazdy", M. Cobley

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG poleca kolejną space operę autorstwa Michaela Cobley'a zatytułowaną „Wschodzące gwiazdy":

 

Wnuczka Raguela - książka z autografem

Nowości

Wydawnictwo M poleca Państwa uwadze nową książkę Krzysztofa Koehlera zatytułowaną "Wnuczka Raquela":

 

Wydawnictwo MAG na 18. Targach Książki w Krakowie

Wydawnictwo Mag zaprasza na Targi Książki w Krakowie. Książki wydawnictwa Mag będzie można kupić ze zniżką na stoisku Księgarnie Świat Książki: C, nr 35.

 

Recenzja: „Modlitwa o lepsze dni” Jennifer Clement

Recenzje

W meksykańskim stanie Guerrero ludzie modlą się za łyżki, pszczoły, żarówki. Nie proszą o miłość, pieniądze czy zdrowie, gdyż boją się, że Bóg nie da im tego, czego naprawdę pragną. Takie gorzkie podejście do życia wynika z okrutnej rzeczywistości, w której ci ludzie żyją. A jaka ona jest dowiemy się z książki Jennifer Clement.

 

Zapowiedź wydawnictwa Mag - „Droga serca" - seria Uczta wyobraźni, M. John Harrison

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca miłośnikom niezwykłą ponadgatunkową powieść Johna M.Harrisona pt. „Droga serca", która ukazuje się w serii "Uczta wyobraźni".

 

Był bestsellerowy Sekret, nadchodzi Bohater...

Nowości

8 października trafi do księgarń „Bohater" Rhondy Byrne, autorki międzynarodowego bestsellera „Sekret" i filmu pod tym samym tytułem.

 

Kicia Kocia i Wyspa Skarbów w wersji audio

miło mi zaprezentować dziecięce nowości wydawnictwa Media Rodzina. Znajdą wśród nich Państwo dwa nowe tytuły o rezolutnej kotce: Kicia Kocia sprząta i Kicia Kocia w kosmosie oraz Wyspę Skarbów w wersji audio.    

 

„Modlitwa o lepsze dni” Jennifer Clement

Nowości

Książka jest udaną próbą realistycznego opisu sytuacji we współczesnym Meksyku. To pięknie napisana, chwytająca za serce opowieść – potężny, nieokiełznany świat handlarzy narkotyków, porywaczy, zabójców ukazany jest oczami dzielnej Ladydi, bystrej dziewczyny, której przyszło żyć w brutalnym świecie.

 

Warstwy – nowe wydawnictwo we Wrocławiu

Wydawnictwa

Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy we wtorek oficjalnie zainaugurowało swoją działalność. Ich pierwsze książki to „Bizary” Ewy Szumańskiej i „Cztery szkice” Andrzeja Falkiewicza. Warstwy jest wydawnictwem dotowanym przez Wrocław i działającym w strukturach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Portal Księgarski poleca: „Nigdziebądź", Neil Gaiman

Nowości

Portal Księgarski i Wydawnictwo MAG polecają najbardziej humorystyczną powieść fantasy Nigdziebądź" Neila Gaimana:

 

Wydawnictwo Mag poleca: „Echopraksja", Peter Watts

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca wszystkim miłośnikom dobrej fantastyki kontynuację "Ślepowiedzenia" Petera Wattsa, zatytułowane "Echopraksja"  

 

„Miasto niebiańskiego ognia, Cassandra Clare - zakończenie serii "Dary anioła"

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje publikację zakończenia serii "Dary anioła" autorstwa Cassandre Clare pt. "Miasto niebiańskiego ognia":

 

Konkurs literacki na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG ogłasza Konkurs literacki na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda: Wędrówki i myśli porucznika Stukułki.

 

Konkurs z Paulem J. Mc Auleyem

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo MAG ogłaszają konkurs czytelniczy dotyczący książek autorstwa Paula J. Mc Auley'a opublikowanych przez wydawnictwo MAG:

 

„Dziedziczki Soplicowa” Joanna Puchalska

Zapowiedzi

W 180 rocznicę pierwszego wydania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza warto powrócić do miejsc związanych z Soplicowem i naszym Wieszczem.   Modrzewiowy dwór w Czombrowie był dworem niezwykłym, ponieważ w ciągu dwóch wieków swej historii był świadkiem wielu ważnych wydarzeń, przemarszu wojsk napoleońskich, szlacheckich zajazdów, powstań i dwóch wojen światowych.

 

Wydawnictwo MUZA - nowości - 13.08.2014

Nowości

Publikujemy informację dotyczącą nowości wydawniczych warszawskiego wydawnictwa MUZA:

 

Recenzja: „Pochłaniacz” Katarzyna Bonda

Recenzje

Okrzyknięta przez Zygmunta Miłoszewskiego nową polską królową kryminału Katarzyna Bonda została koronowana całkiem słusznie. Historia, którą próbuje rozwikłać Sasza Załuska, profilerka, opowiedziana w „Pochłaniaczu” wciąga bez reszty: układy mafijne, ich przenikanie do życia publicznego, nietypowe zabójstwo. Do tego autorka świetnie opowiada, przejmującą opowieść, która została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Katarzyna Bonda pracowała kiedyś jako dziennikarka i pisała sprawozdania z...

 

Wydawnictwo Muza - zapowiedzi tytułowe

Zapowiedzi

Wydawnictwo MUZA SA. poleca na ten wakacyjny czas swoje atrakcyjne tytuły:

 

Zapowiedź Maga - "Zamęt", Neal Stephenson

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG obchodzące swoje dwudziestolecie istnienia poleca Państwa uwadze "Zamęt" Neala Stephensona, część drugą "Cyklu barokowego":

 

Premiera: „Ostatni pasażer” Manel Loureiro

Nowości

Czy młodej dziennikarce uda się wyjaśnić tajemnicę statku widma i odwrócić przeznaczenie? W sierpniu 1939 roku stary angielski węglowiec niemal zderza się na środku oceanu z olbrzymim statkiem wycieczkowym o nazwie „Valkirie”. Jak się wkrótce okazuje, płynie pod niemiecką banderą i należy do nazistowskiej organizacji Kraft durch Freude.

 

Recenzja: „TV Ciał0” Jeff Noon

Recenzje

„TV Ciał0” Jeffa Noona to szalone studium przyszłościowego społeczeństwa konsumpcyjnego, ogarniętego szaleństwem medialnym, uzależnionego od telewizyjnego jazgotu, kalejdoskopu rozemocjonowanych obrazów. W fantastycznej powieści Noona maluje się przerażająca wizja świata, który choruje na telewizyjną gorączkę i kręci się wokół niej.

 

„Pochłaniacz” Katarzyna Bonda

Nowości

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki. Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska.

 

Wydawnictwo MUZA - nowości i wznowienia - 18.06.2014

Nowości

Prezentujemy informacje o czerwcowych nowościach wydawnictw Muza i Akurat:

 

„Proces” w tłumaczeniu i z ilustracjami Bruno Schulza

Zapowiedzi

Bruno Schulz był artystą totalnym. Nie tylko malował i rysował, nie tylko pisał własne opowieści, ale również zajmował się tłumaczeniem. I to właśnie jemu zawdzięczamy genialny przekład Procesu Franza Kafki. Proces w tłumaczeniu Schulza zilustrowaliśmy jego grafikami.

 

Książkobus Media Rodzina znów wyrusza w trasę

Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie bajkowego Książkobusu, akcji promującej czytelnictwo. W tym roku tematem przewodnim będzie twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej.    

 

Recenzja: „Chłopaki Anansiego” Neil Gaiman

Recenzje

Minęło dobrych kilka lat, od kiedy Gruby Charlie Nancy (który wcale nie jest gruby), Spider i reszta mniej lub bardziej żywych, mniej lub bardziej pokręconych, mniej lub bardziej zwierzęcych bohaterów z Chłopaków Anansiego rozbawili mnie po raz pierwszy. Bałam się kolejnego spotkania – na szczęście nic się nie zmieniło.

 

Wydawnictwa Mag - MAG na V Warszawskich Targach Książki

Wydawnictwo Mag zaprasza na V Warszawskie Targi Książki, które odbędą się w dniach 22-25 maja 2014 roku, na Stadionie Narodowym.

 

Zaczytaj się w muzyce, czyli Polskie Wydawnictwo Muzyczne poleca

Wydawnictwa

Zaczytaj się w muzyce, czyli Polskie Wydawnictwo Muzyczne poleca znakomite tytuły: Górecki, Lutosławski, Alban Berg, Przewodnik operowy 2014.  

 

„Żywe srebro” Neala Stephensona 23 maja trafi do księgarń

Zapowiedzi

Akcja serii rozgrywa się na przestrzeni 60 lat (1655-1714) niemal na całym globie. Angażuje dwory królewskie, myślicieli i filozofów, żołnierzy i złodziei, wynalazców i pisarzy, astrologów i alchemików, postaci historyczne i fikcyjne.

 

Kolejna nowość MAG-a: Brandon Sanderson "Droga królów"

Nowości

Wydawnictwo MAG pragnie zainteresować Państwa swoją kolejną tegoroczną nowością, Jest nią "Droga królów" autorstwa Brandona Sandersona:

 

Recenzja: „Na Pragę nie wrócę" Elżbieta Wichrowska

Recenzje

Książka Elżbiety Wichrowskiej jest dla mnie garścią niespełnionych obietnic. Niby poczułam powiew przedwojennej Warszawy, poznałam fragmenty stolicy znanej ze starych fotografii, a nawet otarłam się o tę współczesną – zabieganą i szukającą wytchnienia w modnych knajpkach ulokowanych na kultowej Pradze. Niby było tu parę smaczków, wspomnień wartych odnotowania, drobiazgów, które mnie zaciekawiły, ale cóż z tego, jeśli wszystko to było przedstawione bardzo pobieżnie i nie odcisnęło we mnie...

 

Recenzja: „Bogowie świata rzeki” Philip José Farmer

Recenzje

Wydana pod oryginalnym tytułem „Gods of Riverworld” w 1983 r., w Polsce światło dzienne książka ta ujrzała dopiero w grudniu 2013 r. Pozycja ta jest jedną z pięciu części składających się na serię „Świat rzeki”, która została wyróżniona prestiżową nagrodą Hugo.

 

Recenzja: "Tonąca dziewczyna" Caitlyn R. Kiernan

Recenzje

Kiedy weszłam w powieść Kiernan po kostki, pomyślałam „grafomania”. Kiedy weszłam po kolana, pomyślałam „cofam”. Kiedy zanurzyłam się jeszcze głębiej, pomyślałam „arcydzieło”.

 

Nowość wydawnictwa Mag: "Cicha wojna", Paul J. McAuley

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje, iż właśnie trafia do dystrybucji nowy tytuł z serii:

 

Wydawnictwo MG zaprasza na spotkanie z Elżbietą Wichrowską

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG Doroty Grupińskiej-Malinowskiej zaprasza na spotkanie z autorką książki pt. "na Pragę nie wrócę" Elżbietą Wichrowską:

 

"Żywe srebro" kolejne wznowienie MAG-a

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca uwadze miłośników dobrej fantasy książkę Neal'a Stephenson'a PT. "Żywe srebro":

 

Zaproszenie "O Czesławie Miłoszu mniej znanym

Wydawnictwa

Wydawnictwo MELANŻ zaprasza na premierę książki-albumu Macieja Billewicza "O Czesławie Miłoszu mniej znanym". Spotkanie poprowadzi: Anna Popek.

 

"Rzeki Londynu" kolejna marcowa nowość w wydawnictwie MAG

Nowości

Wydawnictwo MAG na marzec przygotowało jak zawsze kilka interesujących tytułów, między innymi Bena Aaronovitcha "Rzeki Londynu":

 

Recenzja: "Ziarna Ziemi" Michael Cobley

Recenzje

Pierwszy kontakt z obcą cywilizacją dla mieszkańców Ziemi okazał się bolesny. Inteligentny gatunek zaczął niszczyć i konsekwentnie zdobywać. Ludzkość w nadziei na przetrwanie wysłała ostatkiem sił trzy statki kolonizacyjne, tytułowe ziarna Ziemi. A 150 lat później na planecie Darien tętni życiem ludzka kolonia, ale tę beztroskę mają wkrótce zaburzyć nieoczekiwane wydarzenia… . W ten mniej więcej sposób przedstawia się zapowiedź fabuły umieszczona z tyłu książki. Moim skromnym zdaniem, jest ona...

 

Miłosne Czułe Czytanki,Warszawa, 2 marca 2014 r., g. 11:00

Księgarnie

"Dwoje ludzi", opublikowana przez Wydawnictwo Media Rodzina autorska książka wybitnej polskiej ilustratorki Iwony Chmielewskiej będzie naszym gościem na najbliższych Miłosnych Czułych Czytankach, na które rodziców z dziećmi zapraszamy już w niedzielę 2 marca o tradycyjnej godzinie 11:00.

 

Wojenna powieść SF w MAG-u: "Osierocone światy"

Nowości

Wydawnictwo MAG obchodzące w ubiegłym roku rocznicę dwudziestolecia istnienia anonsuje publikację autorstwa Michaela Cobley'a pt. "Osierocone światy":

 

Wydawnictwo MAG: trzeci tom bestsellerowej serii Cassandry Clare

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje publikację trzeciego tomu bestsellerowej serii "Diabelskie maszyny" pt. "Mechaniczna Księżniczka":

 

MAG wznawia "Chłopców Anansiego"

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje wznowienie znakomitej książki Neila Gaimana zatytułowanej "Chłopcy Anansiego":

 

Wydawnictwo Muza - nowości lutego

Nowości

Polecamy nowości tytułowe wydawnictwa MUZA SA. Jedyną z nich jest "Podróżą każda miłość jest" oraz "Wysłanniczka":

 

"Izrael oswojony" w mediach" - zapowiedź MUZY

Nowości

Nowe, uzupełnione wydanie „Izraela oswojonego” w wydawnictwie MUZA już 21.02.2014 r.

 

Lutowe nowości z Wydawnictwa MAG

Nowości

Horror Dana Simmonsa, nowe powieści Neila Gaimana i Michaela Cobleya to propozycje Wydawnictwa MAG na luty 2014.

 

Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”. Tom I, II, III - S. S. Nicieja

Nowości

Wydawnictwo MS i Portal Księgarski polecają trzytomową publikację prof. Niciei pt. "Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych":

 

Wydawnictwo Marginesy włączone do Bonniera

Wydawnictwa

Polskie wydawnictwo książkowe Marginesy zostało włączone do Bonnier Books New Markets - firmy będącej częścią szwedzkiej grupy Bonnier AB.

 

Kolejna zapowiedź wydawnictwa Mag: "Młot" K.J. Parkera

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG przygotowało kolejną nowość z serii: "Uczta wyobraźni": "Młot" K.J.Parkera:

 

"Wyspa skarbów" w wydawnictwie Media Rodzina

Przygodowa ksiązka dla młodych czytelników o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu legendarnego kapitana Flinta. W tajemniczej wyprawie bierze udział Jim Hawkins, którego ojciec prowadził gospodę "Admirał Benbow". Do niej to zawitał kiedyś ogorzały żeglarz z blizną od szabli na policzku... Klasyka, ale w nowym świetnym tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego oraz z ilustracjami znanego z "Pinokia" Roberto Innocentiego.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.