RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

X Forum Młodych Bibliotekarzy

X Jubileuszowe Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się w dniach 17-18 września 2015 r.

 

Mity i legendy grenlandzkie - wykład Zdenka Lyčki w Duńskim Instytucie Kultury

Wydarzenia

Duński Instytut Kultury i Czeskie Centrum zapraszają na wykład dr Zdenka Lyčki czeskiego fascynata i znawcy Arktyki, byłego ambasadora Czech w Danii pt. „Mity i legendy Laponii".

 

Czy dizajn może pomóc w budowaniu lokalnej tożsamości? – wykład Zofii Oslislo-Piekarskiej

Wydarzenia

W piątek 7 listopada o godz. 18 Biblioteka MOCAK-u zaprasza na wykład Zofii Oslislo-Piekarskiej Czy dizajn może pomóc w budowaniu lokalnej tożsamości? Będzie to opowieść o powstaniu książki Nowi Ślązacy – miasto, dizajn, tożsamość.

 

Pracownia poetycka „Silesius”

Wydarzenia

Darek Foks, tegoroczny laureat Silesiusa za całokształt twórczości, i Andrzej Sosnowski, laureat Nagrody z roku 2008., 16 maja zainaugurują działalność Pracowni poetyckiej „Silesius” . Projektu artystycznego związanego z przyznawaną przez Miasto Wrocław Nagrodą Poetycką SILESIUS.

 

Nie tylko Szancer. Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wykład Emilii Śliwczyńskiej "Nie tylko Szancer. Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej".

 

Polska klasyka współczesna w Londynie

Wydarzenia

8 klasycznych i dotąd mało znanych w świecie książek 8 polskich autorów prezentujemy w naszym nowym katalogu „Modern Classics″, który przygotowaliśmy na wiosenny sezon targowy. To wyjątkowy katalog, w którym tym razem nie ma nowości, a znalazły się pozycje klasyczne, sprawdzone, choć dotąd dość skromnie tłumaczone na inne języki. Choć światowe rynki książki nastawione są zasadniczo na nowości, można zauważyć narastające zainteresowanie książkami sprzed dekad, autorów często już nieżyjących,...

 

Wykład pamięci Marka Nowickiego "Wolność słowa współcześnie"

Prawo

Wykład pamięci Marka Nowickiego "Wolność słowa współcześnie" Open Society Foundations oraz Helsińska Fundacja Praw Człowieka mają zaszczyt zaprosić na kolejny wykład z cyklu wykładów pamięci Marka Nowickiego pt. „Wolność słowa współcześnie” Lorda Anthony’ego Lestera QC.

 

Zapraszamy na spotkanie do Poznania

Wydawnictwa

Tomasz Szponder, prezes Domu Wydawniczego REBIS i prof. dr hab. Kazimierz Ilski Dziekan Wydziału Historycznego UAM zapraszają na specjalny wykład i promocję książki Halik Kochanski "Orzeł niezłomny.Polska i Polacy podczas II wojny światowej":

 

Barbara Toruńczyk w wiedeńskim Instytucie Nauk o Człowieku

Wydarzenia

5 VI 2013 o g. 16.30 w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu Barbara Toruńczyk wygłosi wykład "Zeszyty Literackie: skąd idziemy, czyli Autobiografia umysłu". Słowo wstępne - Timothy Snyder

 

Michał Heller: Początek Wszechświata - od braku do nadmiaru

Wydarzenia

Akademia Młodych Uczonych i Artystów zaprasza na wykład Ks. Prof. Michała Hellera, który odbędzie się w piątek 31 maja 2013 r. o godz. 12.30 w auli Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

 

Spotkanie z dr hab. Hanną Brycz pt. "Więcej wiesz, lepiej żyjesz. Instrukcja obsługi człowieka"

Wydawnictwa

22 maja (środa) o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z dr hab. Hanną Brycz! Wszystkich zainteresowanych praktyczną stroną psychologii oraz socjologii z pewnością zainteresuje wykład: „Więcej wiesz, lepiej żyjesz. Instrukcja obsługi człowieka".

 

Księgarnia z Bajki zaprasza na wykład Dariusza Bronowskiego o męskości

Wydarzenia

Co jest istotą męskości? Czym jest dziś męska inicjacja? Jakie problemy i wyzwania pojawiają się na drodze życiowej współczesnego mężczyzny? Kim jest nowoczesny ojciec?

 

Nowość W.A.B.: "Wykład profesora Mmaa" Stefana Themersona

Nowości

Wydawnictwo wznawia książkę prof. Stefana Themersona jednego z najwszechstronniejszych twórców XX wieku pt. "Wykład profesora Mmaa":

 

Prof. Balcerowicz o wolności na WTKN

Na XIX Wrocławskich Targach Książki Naukowej profesor Leszek Balcerowicz promował książkę „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”. O wolności, jej granicach i czułych słówkach opowiadał podczas wykładu na Politechnice Wrocławskiej.

 

Wydawnictwo Jedność zaprasza na wykład autora książki "Wolność, by czynić inaczej"

Wydarzenia

"Przedsiębiorczość a etyka biznesu" to temat wykładu, który wygłosi w Kielcach Claus Hipp, profesor i twórca znanej marki Hipp. Wykładu będzie można wysłuchać 21 marca br. o godzinie 11.00 w Auli Głównej Wydziału Zarządzania i Administracji ul. Świętokrzyska 21, Kielce. Wykład jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

 

Dorota Kudelska, autorka biografii "Malczewski. Obrazy i słowa", w Szczecinie

Wydawnictwa

13 grudnia, w czwartek, o godzinie 17.00, zapraszamy na wykład Doroty Kudelskiej, autorki książki Malczewski. Obrazy i słowa, poświęcony Jackowi Malczewskiemu.

 

Zmarł Jacek Woźniakowski

Wydarzenia

W wieku 92 lat zmarł czwartek w Warszawie Jacek Woźniakowski - historyk sztuki, pisarz, publicysta, współzałożyciel Wydawnictwa Znak, były prezydent Krakowa. Informację tę potwierdził PAP redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" Piotr Mucharski.

 

Są książki i książczyny. Czytajmy te pierwsze

Wydarzenia

Na amerykańskich uniwersytetach jest zwyczaj, by studenci pierwszego roku czytali razem jedną książkę - tę samą bez względu na wydział. Co zadaliby swoim studentom polscy naukowcy? Prof. Tomasz Polak poleca "Tożsamość i kontrolę" socjologa Harrisona C. White'a.

 

Wykład na Zamku Królewskim: "Car królem Polskim"

Wydarzenia

Zamek Królewski w Warszawie oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia serdecznie zapraszają na wykład "Car królem Polskim". O uroczystościach koronacyjnych w Warszawie w 1829 r.

 

Intrygująca Tajemnicza Sekretna – Sztuka, czwarta edycja otwartych wykładów o sztuce

Biblioteki

Po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić mieszkańców Lublina, na cykl otwartych wykładów z historii sztuki w imieniu: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Instytutu Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych zapraszamy na wykład "Intrygująca Tajemnicza Sekretna – Sztuka" - czwarta edycja otwartych wykładów o sztuce 2012/2013  

 

Zaproszenie na wykład Tomasa Venclovy na Uniwersytecie Warszawskim

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zeszyty Literackie zapraszają na wykład Tomasa Venclovy.

 

Szaleństwa wyobraźni, kaprysy fantazji Williama Blake'a

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego Instytut Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zaprasza na kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych "Szaleństwa wyobraźni, kaprysy fantazji" dr Jacka Jaźwierskiego pt. "Potęga wyobraźni Williama Blake’a".

 

Kolejny wykład Belli Szwarcman-Czarnoty

Szanowni Państwo, We wtorek, 15 listopada, o godz. 18.00 w austriackim forum kultury (ul. Próżna 8) odbędzie się kolejny wykład Belli Szwarcman-Czarnoty „Żona Noego i inne żony w arce”.

 

Prof. Robert Cialdini w SWPS+ megaseminarium ”Psychologia marketingu

8 października 2011 r. odbędzie się uroczysta Inauguracja Studiów Podyplomowych SWPS w Warszawie w trakcie której wykład inauguracyjny wygłosi światowej sławy psycholog prof. Robert B. Cialdini. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 w auli im. prof. T. Tomaszewskiego (S214).

 

Wykłady otwarte w Bibliotece Śląskiej

Biblioteki

Przedstawiamy informację o wykładach otwartych w Bibliotece Śląskiej tym samym zapraszając na nie wszystkich.

 

Ambasador w bibliotece - niezwykła Chorwacja dla dzieci i dorosłych

Ambasada Republiki Chorwacji i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy (ul. Meissnera 5) organizują w piątek 21 stycznia Dzień Chorwacji w Polsce. W programie są dwa bloki – jeden dla dzieci i młodzieży, a drugi dla dorosłych.

 

Czy moje dziecko jest niejadkiem? - wykład w MBP

Biblioteki

W imieniu Biblioteki przy ul. Reja 1/3 mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie w ramach projektu "Na dobry początek".    

 

Wykład "Hegel a Marks"

Klub Krytyki Politycznej w Łodzi zaprasza na pierwszy z niekończącego się cyklu wykładów "Perspektywy krytyczne". Wykład pt. "Hegel a Marks" wygłosi prof. Ryszard Panasiuk.          

 

Od czego jest zależna kultura niezależna?

W imieniu organizatorów zapraszamy na wykład dr Jana Sowy wykład pt.: "Od czego jest zależna kultura niezależna? Kilka uwag o mechanizmach produkcji kultury w Polsce".

 

Wrzesień w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu

Biblioteki

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w imprezach dla dzieci i dorosłych organizowanych przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej we wrześniu.

 

2 mln zł na wirtualną platformę edukacyjną

Internet

Politechnika Radomska dostała dofinansowanie z UE w wysokości blisko 2 mln zł na wdrożenie wirtualnej platformy edukacyjnej pozwalającej na korzystanie przez internet z uczelnianej biblioteki, dziekanatu oraz na kontakt on-line studentów z wykładowcami.

 

Reportaże "Przeczytane w tłumaczeniu 2010"

Instytut Reportażu i Eunic Cluster Warszawa zapraszają na otwarty "Wieczór Niespodziewanych Inspiracji Polskiej Szkoły Reportażu Instytutu.

 

Promocja książki "Sztuka Burgundii i Niederlandów"

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Kluboksięgarnia Serenissima zapraszają na wykład dr hab. Antoniego Ziemby prof. UW "Jan van Eyck, Memling, Bosch – malarstwo niderlandzkie XV wieku".

 
 

Nowy Wspaniały Świat: Burawoy, Chutnik...

W najbliższych dniach zapraszamy do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na wykład prof. M. Burawoya z Uniwersytetu w Berkeley oraz spotkanie wokół książki pt. "Wolałbym nie".

 

Wykład Belli Szwarcman-Czarnoty

We wtorek 12 stycznia o godz. 18.00 w austriackim forum kultury (ul. Próżna 8) odbędzie się kolejny wykład Belli Szwarcman-Czarnoty z cyklu "Kobiety żydowskie" pt. "Konkubiny w Biblii".

 

Wykład Belli Szwarcman-Czarnoty

W najbliższy wtorek 10 listopada o godz. 18.00 w austriackim forum kultury przy ul. Próżnej 8 odbędzie się kolejny wykład Belli Szwarcman-Czarnoty z cyklu "Kobiety żydowskie" pt. „Czy żona Manoacha była matką Samsona?”.

 

Wykład Ewy Ferenc-Szydełko pt. Tajemnica śmierci u romantyków

Biblioteka przy ul. Reja we Wrocławiu wraz z Radą Osiedla Plac Grunwaldzki serdecznie zapraszają 3 listopada (wtorek) o godz. 14.00 na wykład Ewy Ferenc-Szydełko pt. "Tajemnica śmierci u romantyków".    

 

Wykłady otwarte w ramach V Targów Pracy dla Humanistów

Zapraszamy na na spotkania z autorami najnowszych książek pracowników Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w ramach V Targów Pracy dla Humanistów organizowanych przez CPIK SWPS.

 

„Rysowałem wiele…” – wykład otwarty poświęcony Juliuszowi Słowackiemu

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na wykład dr Urszuli Makowskiej, który będzie kolejnym z cyklu pięciu spotkań poświęconych Juliuszowi Słowackiemu przygotowanych w 200. rocznicę urodzin Poety. Wykład odbędzie się w piątek 2 października 2009 o godz. 18.00 w Sali Kariatyd Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5). Wykład jest otwarty dla miłośników twórczości Poety, dla nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz studentów.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.