RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Polska Akademia Księgarstwa - pierwsi dyplomowani księgarze

Zakończyła się pierwsza edycja Polskiej Akademii Księgarstwa - Podyplomowych Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa czyli pierwszych w Polsce studiów księgarskich na poziomie uniwersyteckim,

 

Znamy laureatki konkursu „Piórko 2016"

Znamy laureatki drugiej edycji konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, którego celem jest przygotowanie wyjątkowej książki, mogącej przenieść dzieci wraz z ich rodzinami w bajkowy świat opowieści i pięknych ilustracji.

 

W sieci o książkach. Miejsce spotkań czytelników"

Wydarzenia

Wyniki badania, w którym udział wzięło blisko 24 tysiące internautów. Ważne wydarzenia w bibliotekach i księgarniach z okazji ŚDKiPA 2016.

 

Znamy wyniki programów MKiDN zarządzanych przez NCK

Wydarzenia

Narodowe Centrum Kultury jest instytucją zarządzającą trzema programami MKiDN: Kultura dostępna, Edukacja kulturalna i Infrastruktura domów kultury.

 

Tych słów najbardziej nie lubią Polacy!

Biblioteki

Konkubina” i „konkubent” to zwycięzcy głosowania na najmniej lubiane przez Polaków słowa. Internetową akcję „Słowa, które chcemy zapomnieć” zorganizowała Biblioteka Śląska w Katowicach w związku z obchodzonym w minionym tygodniu Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego

 

Książka historyczna roku wybrana po raz ósmy!

Wydarzenia

Kazimierz Krajewski, Igor Janke, Maciej Gawlikowski, Mirosław Lewandowski i Agata Mirek zostali laureatami 8. edycji konkursu „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego.

 

Znamy zwycięzców konkursu „Książki naszych marzeń”!

Nagrody

Z prawie 1200 zgłoszeń wybrano laureatów. Gratulujemy!    

 

Polska szkoła nie uczy Mówienia w językach obcych - apel do MEN i publikacja badań opinii nauczycieli języków obcych

Wydarzenia

W przededniu Europejskiego Dnia Języków Obcych przypadającego 26 września, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych (PASE) opublikowało wyniki badania opinii pół tysiąca nauczycieli języków obcych, z których wynika, że polska szkoła nie uczy MÓWIENIA w językach obcych! PASE wysłało dziś także list do Minister Edukacji Narodowej z apelem o szeroką debatę na temat pilnych zmian programowych w zakresie nauczania języków obcych i egzaminowania...

 

Wyprawka 2015 - z bieżacego budżetu, nawet 700 zł - Wyniki badań PayBack Opinion Poll

Wydarzenia

Od 301 do 700 zł – tyle, według tegorocznego badania PAYBACK Opinion Poll (POP), przeznaczy na zakupy szkolne 63% Polaków. Większość ankietowanych (90%) środki na wyprawkę weźmie z bieżącego budżetu domowego. Jak wynika z badania PAYBACK, wśród rodziców wzrasta świadomość nt. refundacji na podręczniki, oferowanej przez państwo.

 

Rynek podręczników - zakończenie postępowania

Wydarzenia

Postępowanie wyjaśniające zostało wszczęte w sierpniu 2014 r. Urząd sprawdzał, czy znaczący wzrost cen pakietów podręczników do edukacji wczesnoszkolnej mógł być wynikiem łamania prawa konkurencji.

 

Wyniki międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze 2014

17 maja 2014 roku Wydawnictwo Dwie Siostry ogłosiło pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.

 

Konkurs "Otwartym tekstem" Chimery rozstrzygnięty

Wydarzenia

14 stycznia ogłoszono laureatów konkursu na najlepsze opowiadanie Magazynu Chimera. W skład jury weszli m.in. Janusz Rudnicki, Grażyna Plebanek, Tomasz Różycki.

 

Poznaliśmy najlepsze książki historyczne drugiej połowy 2014 roku

Wydarzenia

Po jaką historyczną książkę warto sięgnąć w długie zimowe wieczory? Co wybrać na świąteczny prezent dla miłośników historii? W odpowiedzi na te pytania może pomóc czytelnikom plebiscyt „Historia Zebrana”, organizowany przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl.

 

Książka Roku 2014 - nagrody IBBY

Znamy już wyniki dorocznego konkursu "Książka Roku", organizowanego przez Polską Sekcję IBBY.

 

Wyniki NAGRODY KLIO w 2014 roku

Jury Nagrody KLIO po rozpatrzeniu zgłoszonych 148 propozycji książek wydanych w roku 2013−2014 przyznało Nagrody KLIO sezonu 2014 dla następujących autorów, książki i wydawców:  

 

Konkurs im. Macieja Słomczyńskiego 2014 - wyniki

Wydarzenia

14 czerwca, podczas obchodów 20-lecia istnienia Podyplomowego Studium Literacko-Artystycznego UJ, pierwszej w Polsce szkoły twórczego pisania, ogłoszone zostały wyniki konkursu literackiego im. Macieja Słomczyńskiego dla najlepszej pracy z kręgu absolwentów i słuchaczy.

 

Zagłosuj na Impuls i wygraj wyjątkowe książki

Nowości

Trwają konkursy i plebiscyty "Najlepsza książka na wiosnę" oraz "Najlepsza książka katolicka"! W obydwóch plebiscytach w sumie wystartowały trzy tytuły naszego wydawnictwa. Dwa w NK na Wiosnę i jeden w NK Katolickiej!

 

Wyniki plebiscytów "Najlepsza książka na zimę i Gwiazdkę"

Wydarzenia

Drodzy Państwo, W ubiegły piątek, 6. grudnia, podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek ogłoszono wyniki plebiscytów: "Najlepsza książka na zimę" i "Najlepsza książka na Gwiazdkę".

 

Polacy nie interesują się kulturą – badanie ARC Rynek i Opinia

Wydarzenia

Polacy w niewielkim stopniu interesują się kulturą i sztuką. Spośród typów wydarzeń o charakterze kulturalnym najbardziej lubią pikniki i festyny, projekcje filmowe, imprezy taneczne, koncerty muzyki popularnej oraz programy telewizyjne typu talent show – wynika z badania Sponsoring Monitor 2013 ARC Rynek i Opinia.

 

Dofinansowania dla bibliotek

Biblioteki

Na stronie programu Biblioteka+ są już dostępne listy z wynikami III naboru wniosków na zadania realizowane od 2013 r. w ramach Programu Wieloletniego KULTURA+. Decyzję o dofinansowaniu otrzymało 44 wnioskodawców. Jedna biblioteka złożyła wniosek błędny formalnie. Trzy wnioski rozpatrzono negatywnie.

 

Znamy wrocławskie projekty rekomendowane do realizacji w ramach programu Dom Kultury+

Wydarzenia

W dniu 8 lipca 2013 r. o godz. 24.00 zamknięto głosowanie na 31 projektów zgłoszonych do realizacji w ramach lokalnej edycji programu Dom Kultury+. Wyniki plebiscytu wśród wrocławian były jednym z kryteriów oceny zgłoszonych pomysłów.

 

"Wiersze wybrane" Ryszarda Krynickiego z autografem autora - rozwiązanie konkursu

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, wydawnictwo a5 dziękuje wszystkim za udział w ich newsletterowym konkursie dotyczącym twórczości Ryszarda Krynickiego.

 

140 tys. sprzedanych egzemplarzy pierwszego numeru Do Rzeczy?

Wydawnictwa

Prawicowa prasa cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Po dobrych wynikach sprzedaży Uważam Rze oraz W sieci, spora popularnością cieszy się także nowy tygodnik Do Rzeczy.

 

Wyniki trzeciego Konkursu PTWK im. Leona Marszałka!

Wydarzenia

Zgodnie z zapowiedzią 11 grudnia 2012 roku odbyło się finalne posiedzenie Jury Konkursu oceniającego prace dyplomowe nadesłane na trzeci Konkurs PTWK im. Leona Marszałka.

 

Kuleje czytanie ze zrozumieniem

Wydarzenia

Aż 15 proc. polskich piętnastolatków nie umie czytać ze zrozumieniem – przypomina Unia Europejska. I nie ma się co pocieszać, że średnia w Europie jest gorsza.

 

Rozstrzygnięcie konkursu na dokończenie powieści "Drugie spojrzenie na planetę Ksi" Zajdla

Witam, Miło nam poinformować, że ogłoszony przez spadkobierczynie Janusza A Zajdla, panie Jadwigę Zajdel i Joannę Zajdel-Przybył oraz nasze wydawnictwo konkurs literacki został rozstrzygnięty.

 

Wyniki konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011

Biblioteki

13 kwietnia br. został rozstrzygnięty konkurs Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011". W konkursie nagradzane są najlepsze praktyki biblioteczne służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników XX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Dać świadectwo" 2012

Śródmiejski Ośrodek Kultury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników XX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Dać świadectwo" 2012 z udziałem Jurorów: dr Marka Karwali, Adama Ziemianina i sekretarza jury Janusza M. Palucha.  

 

Plebiscyt rozstrzygnięty. Poznajcie zwycięzcę

Wydawnictwa

Z wielką przyjemnością ogłaszamy zwycięzcę tegorocznej edycji plebiscytu Oficyny Wydawniczej "Impuls" na Najlepszą Książkę z Pedagogiki 2011.

 

8. edycja Mazowieckiej Akademii Książki - wyniki

Wydarzenia

1 grudnia poznaliśmy laureatów 8. edycji konkursu Mazowiecka Akademia Książki. Podczas finału tegorocznej edycji zaprezentowano zarówno książki nagrodzone w ubiegłym roku, jak i te, które zostały wybrane przez jury w tym roku. Świętowany był także jubileusz: 25 książek wydanych w latach 2005-2011 w serii Mazowiecka Akademia Książki.

 

Piotr Socha zwyciężył w konkursie ilustratorskim - Legendy wawelskie

Piotr Socha zwyciężył w rozstrzygniętym w piątek ogólnopolskim konkursie na zilustrowanie wawelskich legend, ogłoszonym przez Zamek Królewski na Wawelu. Laureat otrzymał 10 tys. zł nagrody. Drugie miejsce (5 tys. zł nagrody) jury przyznało Pawłowi Pawlakowi, a trzecie miejsca zdobyli ex aequo prof. Janusz Stanny i Marianna Sztyma (po 2,5 tys. zł nagrody). Wyróżnienia zdobyli: Jacek Ambrożewski, Maria Ekier, Agnieszka Grajda, Anna Sędziwy, Rafał Szczepaniak i Ewelina...

 

Najlepsza książka audio 2010 - ogłoszenie wyników!

Nagrody

3 listopada w trakcie krakowskich Targów Książki poznaliśmy listę tegorocznych laureatów konkursu Książka Audio Roku. Spośród prawie 60 nominowanych tytułów jury wybrało najlepsze książki do słuchania wydane w 2011 roku. Jak podkreślił Janusz Kukuła, wybitny reżyser Teatru Polskiego Radia i jednocześnie członek jury konkursu, obserwujemy coraz wyższy poziom nagrań.

 

Konkurs prozatorski „Studio Słów” rozstrzygnięty"

Wczoraj ogłoszono wyniki konkursu prozatorskiego zorganizowanego przez Wydawnictwo Papierowy Motyl i BAHAMA FILMS. Do konkursu zgłosiło się ponad 300 autorów, z których 30 zostało zakwalifikowanych do finału.

 

Wyniki naboru do programu Biblioteka+

Biblioteki

Instytut Książki zarządza priorytetem "Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek" Programu "Kultura+". W ramach Priorytetu wspierany jest remont, przebudowa, rozbudowa i budowa budynków bibliotek w małych gminach.

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia"

Drodzy Czytelnicy! Ogłaszamy wyniki konkursu poświęconego książce "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia", który zorganizowaliśmy razem z krakowskim Wydawnictwem WAM.

 

Nagrody za najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej wręczone

Jury konkursu na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej, rozstrzygniętego w czasie inauguracji XVII Wrocławskich Targów książki Naukowej, w składzie:

 

SW Czytelnik zaprasza do Klubu Księgarza

Zapraszamy w imieniu SW Czytelnik do Klubu Księgarza na uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu czytelników, bibliotekarzy i księgarzy na książkę 25-lecia Warszawskiej Premiery Literackiej.

 

E-booki popularniejsze od książek

Rynek zagraniczny

Amerykański sklep internetowy Amazon przyznaje, że w ciągu ostatnich miesięcy sprzedał więcej e-book'ów niż tradycyjnych książek.

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Lubię czytać"

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs „LUBIĘ CZYTAĆ” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, towarzyszący IX Poznańskim Spotkaniom Targowym Książka dla Dzieci i Młodzieży 2010, zorganizowanym pod patronatem Instytutu Książki i Radia Merkury.

 

Rozstrzygnięcie konkursu wydawnictwa d2d

Konkursy

Drogie mole książkowe! Przedstawiamy wyniki konkursu dotyczącego wydawnictwa d2d.pl:

 

Wyniki konkursu „Lekcja o Juliuszu Słowackim”

Nagrody

Dnia 17 listopada 2009 roku odbyło się posiedzenie jury konkursu „Lekcja o Juliuszu Słowackim” w składzie: prof. Teresa Kostkiewiczowa i doc. Elżbieta Kiślak z Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Aleksandra Sekuła, redaktor merytoryczny biblioteki Wolne Lektury (Fundacja Nowoczesna Polska), Magdalena Rud, kierownik Zakładu Edukacji Bibliotekarskiej, Informacyjnej i Dokumentacyjnej, Katarzyna Nakonieczna, kierownik Sekretariatu Organizacyjnego Biblioteki Narodowej.

 

Zaskakujące wyniki badań na temat internetu

Internet

Wbrew temu, o co często się go oskarża, internet, a także inne nowe technologie nie osłabiają więzi społecznych - uznali naukowcy z uniwersytetu w Pensylwanii. Przeprowadzony przez nich sondaż dla ośrodka Pew Research Center wskazuje, że izolacja nie dotyka Amerykanów w stopniu większym niż przez 25 laty, gdy internet ani telefony komórkowe nie były w powszechnym użyciu.

 

Konferencja poświęcona wynikom finansowym Grupy WSiP

Szanowni Państwo,   W imieniu zarządu WSiP S.A. zapraszamy na konferencję poświęconą wynikom finansowym Grupy WSiP za I półrocze 2009.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.