RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Ukażą się nieznane utwory Białoszewskiego

Wydawnictwa

Po ponad trzydziestu latach od śmierci Mirona Białoszewskiego, PIW wyda nieznane, rozproszone po czasopismach i nigdy wcześniej niepublikowane utwory poety.

 

Yaa Gyasi Droga do domu 2

Zapowiedzi

Światowa premiera! Epicka opowieść rozpisana na siedem pokoleń i rozpięta pomiędzy dwa kontynenty. Jedna z najbardziej oczekiwanych amerykańskich książek tego roku!

 

Nowość w PIW-ie: Kalendarium życia i twórczości Bolesława Leśmiana

Nowości

Nie popełniał ekstrawagancji jak wiele osób z młodopolskiej cyganerii. Był zapewne namiętnym palaczem, ale stronił od alkoholu. Przez kilka lat po debiucie uchodził za pisarza marginesowego, dziś uznawany jest za najbardziej nowatorską indywidualność twórczą literatury polskiej XX wieku.

 

W przygotowaniu nowy wybór wierszy Adama Zagajewskiego

Zapowiedzi

Drodzy Państwo, trwają już ostatnie prace nad przygotowaniem nowego, polsko-angielskiego wyboru wierszy Adama Zagajewskiego. Autorką tłumaczeń na angielski jest Clare Cavanagh. Premierę książki planujemy na kwiecień.

 
 

1 marca do księgarń trafi nowa powieść Hanny Cygler

Zapowiedzi

Już 1 marca do księgarń trafi nowa powieść Hanny Cygler „Za cudze grzechy”. To kontynuacja książki „ W cudzym domu”. Prawdziwie europejska podróż pełna namiętności.

 

Już 25 lutego premiera kolejnej książki - „Bodo i jego burzliwe romanse"

Zapowiedzi

Eugeniusz Bodo – przedwojenny aktor, reżyser, producent i celebryta, ikona męskiej elegancji, człowiek, który ze swego nazwiska uczynił markę handlową

 

Ceramy wracają! „Starożytny Egipt” w sprzedaży już od 17 lutego

Zapowiedzi

Ceramy wracają! W lutym nakładem PIW-u ukażą się dwa tytuły w serii Rodowody Cywilizacji, które po raz ostatni wydawaliśmy ponad 5 lat temu. W sprzedaży od 17 lutego dostępna będzie książka „Starożytny Egipt. Anatomia Cywilizacji" Barry’ego Kempa w przekładzie Joanny Aksamit.

 

W Rebisie: nowa powieść w serii Horyzonty zdarzeń: „Łuna za mgłą"

Zapowiedzi

16 lutego trafi do księgarń „Łuna za mgłą" Rafała Dębskiego. To najnowsza powieść wydana w serii Horyzonty zdarzeń. Kontynuacja powieści Światło cieni.    

 

Donato Carrsi - włoski fenomen na skalę światową

Nowości

Powieści Donato Carrisiego, publikowane już w dwudziestu czterech krajach świata, są jak filmy w 3D – czytelnik jest dokładnie w środku historii, wewnątrz jądra zła. Jego thrillery czyta się z nieodpartą, perwersyjną przyjemnością.

 

W wydawnictwie Capitol - „Poczet Żołnierzy Wyklętych"

Zapowiedzi

20 lutego 2016 roku nakładem Wydawnictwa Capital ukaże się książka Mateusza Saweczki pt. „Poczet Żołnierzy Wyklętych”.

 

Wkrótce nowa książka o The Doors

Zapowiedzi

Już za miesiąc na sklepowych półkach będziemy mogli zobaczyć najnowsze dzieło jednego z najlepszych autorów biografii muzycznych Micka Walla - pisarza, reportażysty, spod którego pióra wyszły m.in. książki o Black Sabbath, AC/DC, Guns N’ Roses, Pearl Jam, Iron Maiden czy Led Zeppelin.

 

Czy charyzmy można się nauczyć?

Zapowiedzi

Charyzma nie jest darem, tylko narzędziem - pisze Olivia Fox Cabane. Jej najnowsza książka zatytułowana „Mit charyzmy” już 16.02 trafi do księgarń.

 

„Rozmowy o rozmowach" - Impuls zapowiada nowość wydawniczą

Zapowiedzi

Polecamy nową publikację Oficyny Wydawniczej IMPULS z zakresu komunikacji autorstwa logopedy medialnego, coacha, eksperta personal brandingu Katarzyny Bąkowicz i dziennikarza prasowego, wydawcy portalu internetowego, redaktora i lektora telewizyjnego Marcina Kozłowskiego.

 

W Biurze Literackim: Proza z Europy: na początek Jergović

Nowości

22 lutego 2016 roku ukaże się pierwsza książka w ramach unijnego projektu "Proza z Europy", którego operatorem jest Biuro Literackie.

 

„Klub Kameleona" - fascynująca powieść Francine Prose o Paryżu lat 30.

Nowości

Jedna z najbardziej oczekiwanych książek 2016 roku - thriller psychologiczny, w którym nikt nie jest tym, za kogo się podaje.

 

„Miasto dżinów. Rok w Delhi" - nowa książka Williama Dalrymple'a

Zapowiedzi

Pierwszego sufiego spotkałem w twierdzy Firoz Śaha. Pir Sadr ud-Din miał bystre oczka i brodę splątaną jak ptasie gniazdo. Święty mąż posadził mnie naprzeciw siebie na dywanie, poczęstował herbatą i rozpoczął swą opowieść o dżinach”.

 

Dżoker - styczniowa nowość wydawnictwa MG

Zapowiedzi

10 lutego 2016 r. minie 90 lat od przyznania Gdyni praw miejskich. 13 stycznia 2016 r. pojawi się w księgarniach powieść Dżoker Michała Piedziewicza, która w barwny sposób opowiada o pierwszych latach nowo powstającego miasta.

 

Kot w książce, czyli "Kocia książka" Jarosława Iwaszkiewicza

Już za tydzień 2 grudnia będzie miała swoje miejsce premiera "Kociej książki" Jarosława Iwaszkiewicza.  

 

Zapowiedź Białego Kruka: Nowa książka prof. A. Nowaka

Zapowiedzi

Przed chwilą postawiłem wreszcie kropkę po ostatnim zdaniu drugiego tomu „Dziejów Polski". Dzięki wyjątkowej sprężystości Wydawcy, Białego Kruka, książka będzie mogła dotrzeć do Czytelników przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

Rodzinny interes - premiera szwedzkiego kryminału - autorzy w Polsce!

Wydawnictwa

26-28 listopada w Warszawie będziemy gościć niezwykły szwedzki duet pisarski: Andersa Roslunda i Stefana Thunberga, autorów ukazującego się 18 listopada kryminału pt „Rodzinny interes”. Książka ukaże się w 33 krajach! Prawa do ekranizacji kupiło studio DreamWorks Stevena Spielberga!

 

Poznaliście wersję Masy, teraz poznacie prawdę!

Nowości

1 grudnia br. trafi do księgarń książka niezwykła. Świat, media, popkultura poznały Masę jako szlachetnego gangstera, który poszedł na układ z wymiarem sprawiedliwości. Tak powstała jego swoista legenda. Piotr Pytlakowski i Piotr Wróbel przedstawią Państwu prawdę…    

 

Dom Wydawniczy REBIS poleca nową powieść Salmana Rushdiego

Zapowiedzi

24 listopada trafi do księgarń najnowsza powieść Salmana Rushdiego Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. To książka, na którą fani Salmana musieli czekać 7 lat. To erudycyjna baśń dla dorosłych o ponadczasowej miłości i odwiecznych konfliktach, ścieraniu się wielkich idei i triumfie rozumu nad fanatyzmem i nietolerancją.

 

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Zapowiedzi

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… narodziła się legenda, kulturowy fenomen i marka warta miliardy. Poznaj źródło mocy imperium George’a Lucasa!

 

Zapowiedź książki "Kurosawa" Piotra Sawickiego

Zapowiedzi

Wydawnictwo Yohei zapowiada publikację biografii filmowej Akiro Kurosawy autorstwa Piotra Sawickiego:

 

Zapowiedzi wydawnictwa Szaron

Zapowiedzi

Księgarnia i wydawnictwo Szaron prezentuje swoją październikową zapowiedź:

 

Pierwsze polskie tłumaczenie "Przeciwko Sainte-Beuve'ovi" Marcela Prousta

Nowości

Wydawnictwo Eperons-Ostrogi anonsuje publikację pierwszego polskiego tłumaczenie Marcela Prousta pt. "Przeciwko Sainte-Beuve'ovi".

 

„Trzynaście powodów” w Rebisie

Zapowiedzi

Ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy na świecie! Bestseller New York Timesa przetłumaczony na 31 języków. Ta książka zmieni Twoje życie! Ponad 300 000 fanów na Facebooku! Widzieliście Salę samobójców? Koniecznie przeczytajcie Trzynaście powodów!

 

Requiem dla Stambułu - nowa powieść Noblisty

Zapowiedzi

Po 5 latach pisarskiego milczenia Orhan Pamuk powraca ze wspaniałą epicką opowieścią o Stambule i jego mieszkańcach, ich miłościach, troskach i marzeniach.

 

Zapowiedź Axis Mundi: "Roman Wilhelmi. Biografia"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Axis Mundi anonsuje zapowiedź biografii Romana Wilhelmiewgo pióra Marcxina Rychcika.

 

W Iskrach: „Wojna Witkacego, czyli kumboł w galifetach

Zapowiedzi

Wydawnictwo Iskry poleca publikację Krzysztofa Dubińskiego zatytułowaną „Wojna Witkacego":

 

Nathan Filer „Zapytaj księżyc" - w księgarniach od 9 października

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros prezentuje październikową zapowiedź: Zapytaj księżyc autorstwa Nathana Filera.

 

Ian McEwan „W imię dziecka" - w księgarniach od 7 października

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros zapowiada publikację nowej książki Iana McEwana pt. „W imię dziecka":

 

Aktualna zapowiedź FRONDY: „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce" Barbara Stanisławczyk

Zapowiedzi

Wydawnictwo FRONDA zapowiada na 7 października publikację Barbary Stanisławczyk „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce" Barbara Stanisławczyk

 

W wydawnictwie MG czas na „Biesy" Dostojewskiego

Nowości

Po „Braciach Karamazow" i „Zbrodni i karze" wydawnictwo MG proponuje kolejną wielką powieść Fiodora Dostojewskiego: „Biesy.

 

„Farma" - thriller Toma Roba Smitha w księgarniach od 7 października

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros zapowiada na październik publikację thriller Toma Roba Smitha pt. Farma":

 

„Dolny Śląsk. Pamiętam że" - publikacja już wkrótce dostępna

Nowości

Do druku trafił już nr 32 Magazynu Materiałów Literackich "Cegła" - "Dolny Śląsk. Pamiętam że...", która została wykonana na specjalnie przygotowanym papierze czerpanym ze znakami przez Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

 

Nowa powieść Yanna Martela ukaże się w 2016

Zapowiedzi

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów „Życia Pi”. Yann Martel powróci z nową powieścią już na początku przyszłego roku. Od wydania jego ostatniej książki, „Beatrycze i Wergil” minęło już 5 lat – na szczęście czas oczekiwania dobiega końca. Jego najnowsza książka „The High Mountains of Portugal” to opowieść o wielkiej miłości i wielkiej stracie oraz o wyprawie do korzeni wiary.

 

Zapowiedź wydawnictwa MG: Lilka. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska we wspomnieniach i listach

Zapowiedzi

Mariola Pryzwan to ceniona biografistka. Spod jej pióra wyszły książki przybliżające sylwetki między innymi Zbyszka Cybulskiego i Anny German. Jedną z jej ulubionych bohaterek jest także Maria Pawlikowska Jasnorzewska – Lilka.

 

Nowość Krytyki Politycznej: Szwecja czyta. Polska czyta

Zapowiedzi

Badania Biblioteki Narodowej pokazują, że książki czyta dziś zastraszająco niski odsetek zarówno dorosłych, jak i młodych Polaków. Tylko kilkanaście procent naszych rodaków sięga po sześć lub więcej książek rocznie. Na szczęście toczy się na ten temat burzliwa debata, która zatacza coraz szersze kręgi. Poziom czytelnictwa w Polsce wcale nie jest nam obojętny!

 

Kolejna piłkarska nowość - "Simeone Mecz po meczu. Jeśli wierzysz, dasz radę" z REBISU

Zapowiedzi

8 września trafi do księgarń książka Simeone Mecz po meczu. Jeśli wierzysz, dasz radę autorstwa Diego Pablo Simeone, ze wstępem Luisa Aragonésa.

 

Nieznany debiut Teodora Parnickiego! Powieść sensacyjno-egzotyczna

Zapowiedzi

Czy wiecie, gdzie znajduje się drugi co do wielkości browar na świecie? W chińskim Harbinie, a - co ciekawsze - założył go na przełomie XIX i XX wieku Polak, inżynier Wróblewski (według jednych źródeł Jan, według innych - Jędrzej). Ale nie o tym miała być mowa.

 

Nowość wydawnictwa Zysk i Ska: Wacław Holewiński - „Honor mi nie pozwala”

Nowości

Polecamy nową książkę znanego pisarza Wacława Holewińskiego: „Honor mi nie pozwala” (Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań 2015).

 

Już za tydzień premiera najnowszej książki Agaty Tuszyńskiej!

Zapowiedzi

Wydawnictwo Literackie nie zwalnia obrotów. Już za tydzień zobaczymy w księgarniach najnowszą książkę Agaty Tuszyńskiej pt. „Narzeczona Schulza"

 

Zapowiedź Literackiego: Na wiosnę "jajko" na jesień "jabłka" :)

Zapowiedzi

Nowa powieść Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej autorki bardzo ciepło przyjętego „Jajka z niespodzianką", scenarzystki serialu „ Na dobre i na złe"      

 
 

"Lepszy świat" Marcusa Sakeya od 11.08 w księgarniach.

Zapowiedzi

Chcielibyśmy dzisiaj zaproponować powieść „Lepszy świat" Marcusa Sakeya. To kontynuacja wydanego w tym roku Niebezpiecznego daru tego autora. W księgarniach od 11 sierpnia.

 

Najnowsza powieść autorek bestsellerowej "Niani w Nowym Jorku" pt. "Prezydencki romans"

Zapowiedzi

Już 11 sierpnia do księgarń trafi najnowsza powieść autorek bestsellerowej Niani w Nowym Jorku (która sprzedała się w ponad 4 milionach egzemplarzy). Tym razem spod pióra Emmy McLaughlin i Nicoli Kraus wyszedł „Prezydencki romans", skandalizująca opowieść o tym , co może się zdarzyć, gdy za obiekt uczuć obierzesz sobie prezydenta.

 

Najnowsza książka Agaty Tuszyńskiej już wkrótce!

Zapowiedzi

Już 27 sierpnia pojawi się w księgarniach długo oczekiwana nowa książka Agaty Tuszyńskiej Narzeczona Schulza.  

 

Zapowiedź Fabryki Słów: Andrzej Pilipiuk „Reputacja"

Zapowiedzi

Lamus osobliwości, smak dawnych tajemnic, mistrz opowiadań Andrzej Pilipiuk w najlepszej formie.

 

Debiut Marka Hłaski: „Wilk"

Zapowiedzi

Niezaprzeczalnie sensacją wydawniczą 2015 r. jest w Iskrach nigdy nieopublikowana powieść Marka Hłaski „Wilk”, która była jego debiutem literackim, choć na publikację musiała czekać sześćdziesiąt dwa lata.

 

Stephen King Mroczna wieża II: Powołanie Trójki - premiera 10 lipca 2015

Zapowiedzi

Wielowątkowa, składająca się z ośmiu części saga fantasy, przez wielu czytelników stawiana obok słynnej trylogii Tolkiena.

 

James Patterson „Ogień" - nowość wydawnictwa Albatros w sprzedaży od 8 lipca

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros anonsuje publikację w pierwszym tygodniu lipca nowej książki Jamesa Pattersona i Jill Dembowski pt. Ogień":

 

David Lagercrantz- godny następca Stiega Larssona

Zapowiedzi

Premiera czwartej części „Millennium” Stiega Larssona pt. „Co nas nie zabije” odbędzie się 27 sierpnia aż w 25 krajach. Jej autorem jest uznany szwedzki pisarz i dziennikarz David Lagercrantz, który stworzył kontynuacje tej bestsellerowej historii w duchu Larssona, ale jednocześnie nie próbuje go naśladować i nadaje swojej powieści indywidualny charakter. W Polsce książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

 

Dalsze losy Hansa Klossa w książce „Zmierzch bohaterów"

Zapowiedzi

"Zmierzch bohaterów" to tytuł książki Andrzeja Dudzińskiego, w której opisał on dalsze losy bohaterów popularnych seriali z czasów PRL-u, w tym Hansa Klossa, Gustlika oraz Janka Kosa i jego żony Marusi.

 

Wilbur Smith „Ognisty bóg" - nowość wydawnictwa Albatros w sprzedaży od 5 lipca

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros poleca na wakacyjną kanikułę kolejną książkę poczytnego autora Wilbura Smitha pt. Ognisty bóg":

 

Tajemniczy autor sensacyjnego debiutu "Notebook" - ujawniony!

Zapowiedzi

Ujawniamy za wydawnictwem Literackim nazwisko autora Notebooka- najbardziej sensacyjnej książki tego roku!  

 

Wydawnictwo Erica poleca: Łukasz Malinowski „Skald. Kowal słów." Tom 2

Zapowiedzi

Wydawnictwo Erica anonsuje publikację kolejnego drugiego już tomu książki Łukasza Malinowskiego pt. „Skald. Kowal słów"

 

„Miłość" Tadeusza Oszubskiego - nowość od IW ERICA

Zapowiedzi

Jak daleko można się posunąć w imię miłości, uczucia, które nie tylko uwzniośla, ale też zabija? „Miłość" Tadeusza Oszubskiego.

 

Thomas Pynchon „Wada ukryta" - wznowienie w okładce filmowej 19 czerwca

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros poleca Państwa uwadze kolejną znakomitą książkę tajemniczego, stroniącego od mediów i dziennikarzy amerykańskiego pisarza Thomasa Pynchona - „Ukryta wada".

 

"Lato na Majorce" - pierwsza wydana po polsku książka Emmy Straub, która zachwyciła samą Elizabeth Gilbert!

Zapowiedzi

Już za tydzień we wtorek (16.06) trafi do księgarń pierwsza wydana po polsku książka Emmy Straub, utalentowanej pisarki młodego pokolenia, pt. Lato na Majorce. Powieść ta zachwyciła samą Elizabeth Gilbert.    

 

Tom Wolfe znów w księgarniach - „Nazywam się Charlotte Simmons" już 19 czerwca

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros anonsuje publikację dzieł Toma Wolfe'a, znakomitego pisarza amerykańskiego porównywanego z John'em Updikiem i Normanem Mailerem.

 

Koszmar w rezydencji senatora. Nowy kryminał Rhys Bowen

Nowości

Wydawnictwo Noir sur Blanc prezentuje kryminał autorstwa Rhys Bowena zatytułowany „Pieniądze to nie wszystko". Premiera: 11 czerwca 3015.

 

Wakacje tuż tuż, w tym roku REBIS przygotował specjalne propozycje na ten czas.

Zapowiedzi

Już niedługo, 16 czerwca, w księgarniach pojawi się książka „Wakacje" - debiut Niny Majewskiej-Brown. Poniżej zamieszczamy rozmowę z autorką.

 

Temeraire Naomi Novik - będzie się działo

Zapowiedzi

Smok jego królewskiej mości", to pierwszy tom cyklu „Temeraire” – niezwykłego połączenia fantasy i powieści historycznych z czasów napoleońskich – autorstwa Naomi Novik. Czwarte wydanie tej powieści trafi do księgarń 9 czerwca.

 

Niall Ferguson: Czy są rzeczy bardziej pożądane w polityce niż pieniądze i władza?

Nowości

Wydawnictwo Literackie poleca : To nie forsa rządzi światem" - Niall Ferguson, „Niebezpieczne związki. Pieniądze i władza w świecie nowożytnym 1700-2000":

 

Meryl Streep – ilustrowana biografia – przedstawia i rozmawia Lawrence Grobel

Zapowiedzi

Poznaj wielką aktorkę poprzez jej własne wypowiedzi - „Meryl Streep. O sobie" - rozmawia i przedstawia Lawrence Grobel.

 

Black Publishing informuje: zbliża się premiera książki ,,Aminata. Siła miłości"

Nowości

Wydawnictwo Black Publishing anonsuje publikację książki zatytułowanej ,Aminata. Siła miłości". TVP emituje właśnie ekranizację książki w formie serialu.

 

Stephen King „Mroczna wieża: Roland" - wznowienie w nowej szacie graficznej

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros zapowiada wznowienie dagi fantasy autorstwa Stephena Kinga pt. „Mroczna wieża" - Roland

 

Starożytna tajemnica wychodzi na jaw i wstrząśnie światem - "Skarb heretyków"

Zapowiedzi

Już 2 czerwca trafi do księgarń nowa książka Toma Knoxa zatytułowana „Skarb heretyków". Jego debiutancka powieść Sekret Genezis (REBIS 2010) stała się międzynarodowym bestsellerem, a prawa do jej publikacji zostały sprzedane do ponad 20 krajów. W Polsce również Sekret Genezis było sporym hitem.

 

Jeff Lindsay Cierpienia Dextera - premiera 29 maja

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros prezentuje zapowiedź tytułową „Cierpienia Dextera" na podstawie książki Jeffa Lindsaya.

 

Nowy wymiar powieści sensacyjnej

Zapowiedzi

Już niebawem odbędzie się premiera książki, która może odmienić tradycyjne rozumienie gatunku powieści sensacyjnej i poszerzyć znaczenie słowa „czytać”.

 

Dean Koontz „Klucz do północy" - premiera 13 maja

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz poleca najnowszą książkę Deana Koontza pt. Klucz do północy":

 

Pierwsza zdrada, pierwszy appeasement: 1920

Nowości

Sensacja naukowa – nieznane fakty wychodzą na jaw! Po prawie stu latach profesor Andrzej Nowak odkrywa nieznane dokumenty, z których wynika, że w 1920 roku europejskie mocarstwa były gotowe przehandlować Polskę w zamian za pokój z bolszewicką Rosją.

 

Marek Krajewski na tropie polskich morderców!

Zapowiedzi

Już 13 maja premiera najnowszej książki mistrza polskiego kryminału, Marka Krajewskiego i Jerzego Kaweckiego.

 

Zapowiedź: Jarosław Marek Rymkiewicz "Koniec lata w zdziczałym ogrodzie" - w maju w księgarniach!

Zapowiedzi

Podczas Warszawskich Targów Książki odbędzie się premiera nowej książki Jarosława Marka Rymkiewicza „Koniec lata w zdziczałym ogrodzie". W księgarniach szukajcie jej od 19 maja.

 

Rozkaz: Trzaskać! w sprzedaży od 18 maja

Zapowiedzi

W ponurej i anormalnej rzeczywistości okupacyjnego dnia, w konspiracyjnych lokalach i wiejskich chatach rozwijało się Polskie Państwo Podziemne, jedyny w swoim rodzaju ruch oporu. W jego ramach tworzone było sądownictwo, oświata, cały pion administracji cywilnej, armia, a nawet prasa. Jednak najbardziej wyrazistym przejawem jego siły stała się walka z bronią w ręku.

 

Zapowiedź wydawnictwa Druga strona: „Zielenina na talerzu Wegetariańsko, sezonowo, lokalnie"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Druga Strona poleca publikację Magdaleny Cielengi-Wiaterek autorki słynnego bloga „Zielenina" pt.: „Zielenina na talerzu Wegetariańsko, sezonowo, lokalnie":

 

Zapowiedź wydawnictwa Druga Strona "Spektrum" dr Deana Ornisha

Zapowiedzi

Długo wyczekiwana książka dr Deana Ornisha „Spektrum” od 13 maja 2015r. dostępna w Polsce. Spektrum to więcej niż dieta, więcej niż poradnik!

 

Zapowiedź: Przemysław Dakowicz "Afazja polska" - w maju w księgarniach!

Zapowiedzi

Podczas Warszawskich Targów Książki odbędzie się premiera nowej książki Przemysława Dakowicza „Afazja polska". W księgarniach szukajcie jej od 19 maja.

 

Nowość od Instytutu Wydawniczego Erica "Duchy Arłamowa" autorstwa Henryka Nicponia

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy Erica informuje, że 4 maja 2015 roku do księgarń trafi nasza nowość „Duchy Arłamowa” autorstwa Henryka Nicponia.

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi maja 2015, cz. I

Zapowiedzi

Tym razem przedstawiamy majowe zapowiedzi tytułowe poznańskiego Domu Wydawniczego REBIS:

 

"W powojennej Polsce" Mai i Jana Łozińskich już od 20 kwietnia w sprzedaży!

Zapowiedzi

Maja i Jan Łozińscy, znani i cenieni badacze tradycji i historii polskiej obyczajowości na przestrzeni wieków, autorzy takich publikacji jak „W przedwojennej Polsce”, „Życie codzienne arystokracji” czy „Historia polskiego smaku”, tym razem zabierają nas do zniszczonych przez wojnę polskich miast.

 

Wacława Sieroszewskiego żywot niespokojny

Zapowiedzi

Wydawnictwo Ikry polecają Państwa uwadze swoją zapowiedź wydawniczą: Wacława Sieroszewskiego żywot niespokojny":

 

Rae Carson: Dziewczyna ognia i cierni - premiera 24 kwietnia

Przygoda, magia, miłość i władza. Szesnastoletnia dziewczyna wybrana przez Boga, by nosić boski kamień. Pierwszy tom nowej, porywającej trylogii fantasy.

 

"Ostatni tabor. Jak władza ludowa zakazała Cyganom wędrowania" autorstwa Jolanty Drużyńskiej

Nowości

8 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Romów. 14 kwietnia REBIS opublikuje „Ostatni tabor. Jak władza ludowa zakazała Cyganom wędrowania autorstwa Jolanty Drużyńskiej. To kolejna publikacja tej autorki w naszym wydawnictwie.

 

Już wkrótce: Bieszczady w PRL-u 3

Nowości

Wydawnictwo BOSZ znane z pięknych wydań albumowych anonsują publikację trzeciej części cyklu: „Bieszczady w PRL-u 3":

 

Zapowiedzi wydawnicze WL - maj i czerwiec 2015

Zapowiedzi

Broadchurch już 18 czerwca! Lubiliście serial? Nie mniej przypadnie wam do gustu psychologiczny thriller Erin Kelly. Powieść oparta na fabule serialu nie zawsze się udaje, ta udała się wybornie! „The Sun”

 

„Dochodząc do TAK ze sobą" - najnowsza książka Williama Ury'ego od 7 kwietnia w księgarniach!

Zapowiedzi

Już za tydzień (7.04) trafi do księgarń „Dochodząc do TAK ze sobą" - najnowsza książka światowego guru w dziedzinie negocjacji Williama Ury’ego, autora bestsellerów „Odchodząc od nie," „Siły pozytywnego nie" oraz współautora „Dochodząc do tak". Autor przekonuje w niej, że grunt do porozumienia z innymi ludźmi stanowi dobre porozumienie z samym sobą. To książka o zmianach wewnętrznych, dzięki którym będziemy mieć wpływ na grę zewnętrzną.

 

Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej

Nowości

Lubiła: gadać do utraty tchu, pić we dwoje, samotne podróże, śmiech przez łzy i zabawy kotów.

 

W wydawnictwie PWN: „Bez strachu. Jak umiera człowiek”- o tym jak zmarli uczą żywych

Nowości

Tak wyjątkowej publikacji jeszcze w Polsce nie było. W „Bez strachu. Jak umiera człowiek” (Dom wydawniczy PWN) Magdalena Rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z mistrzem balsamacji zwłok Adamem Raglem i jego uczniami. Premiera książki w kwietniu.

 

Dwie ważne zapowiedzi: antologie poezji hipsterskiej i freegańskiej

Zapowiedzi

W maju ukażą się w wydawnictwie Ypsylon dwie ważne antologie - poezji hipsterskiej i freegańskiej. Oba te ruchy społeczne, a właściwie kulturowe powoli zdobywają sobie popularność w naszym kraju. W książkach tych piszą nie tylko o swojej filozofii życia ale także zamieszczają w nich praktyczne wskazówki i przepisy.

 

Gdzieś między życiem a śmiercią...

Zapowiedzi

Między życiem a śmiercią... Między magią a codziennością... Między Starym Królestwem a Ancelstierre...  

 

Wydawnictwo Iskry poleca: „Kisielewscy Jan August, Zygmunt, Stefan i Wacek

Zapowiedzi

Wydawnictwo Iskry zapowiada kolejną książkę Mariusza Urbanka poświęconą rodzinie Kisielewskich.

 

Spotkanie autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim - „Preparator”, czyli polska powieść dokumentalna

Wydawnictwa

w najbliższy czwartek, 26 marca o godz. 19:00 w warszawskim MiTo (ul.Waryńskiego 28) odbędzie się spotkanie autorskie z p. Hubertem Klimko-Dobrzanieckim. Spotkanie wokół jego najnowszej książki "Preparator" oraz dyskusję wokół powieści dokumentalnej poprowadzi p. Sylwia Chutnik.

 

Michael Crichton jako John Lange Plan idealny - w księgarniach od 10 kwietnia

Zapowiedzi

Michael Crichton jakie w Polsce nikt nie znał Doskonała komedia kryminalna. Pierwszy tom smakowitej serii pulp fiction!

 

Ta książka przyprawi niektórych o ból głowy

Zapowiedzi

Nad Wisłą tajnym służbom nigdy nie działa się krzywda. Bezpieka cywilna i wojskowa najpierw umacniała władzę ludową, później broniła socjalistycznej ojczyzny przed Kościołem i opozycją demokratyczną, by ostatecznie stać się zakulisowym animatorem III RP

 

„Starter" Lissy Price w księgarniach od 8 kwietnia!

Zapowiedzi

Bestsellerowy debiut literacki, opublikowany w blisko trzydziestu krajach świata, dla wielbicieli: Suzanne Collins / Stephena Kinga / Neila Gaimana.  

 

24 marca trafi do księgarń powieść Hanny Cygler pod tytułem "Czas zamknięty"

Zapowiedzi

Już 24 marca trafi do księgarń powieść Hanny Cygler pod tytułem „Czas zamknięty". To kolejna książka tej poczytnej autorki wydana w REBISIE.

 

Zemsta jest słodka, a Czarny Tron czeka. Nadciąga władca jakiego dotąd nie znał świat! Już 7 kwietnia

Zapowiedzi

Poznański Dom Wydawniczy REBIS zapowiada najlepszą jak dotąd powieść Abercrombiego „Pół króla" w przekładzie Agnieszki Jacewicz.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.