RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Znamy wyniki programów MKiDN zarządzanych przez NCK

Wydarzenia

Narodowe Centrum Kultury jest instytucją zarządzającą trzema programami MKiDN: Kultura dostępna, Edukacja kulturalna i Infrastruktura domów kultury.

 

Zarząd Główny SPP zaprasza do Domu Literatury na spotkanie z pisarzami z Izraela

Wydarzenia

Zarząd Główny Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na spotkanie z autorami ze Związku Pisarzy Hebrajskich w Izraelu, znanymi poetami, prozaikami, eseistami i publicystami.

 

Nowe władze IBBY

Wydarzenia

Zakończył swoje obrady walny zjazd Polskiej Sekcji IBBY, kończący działalność dotychczasowego zarządu. Funkcję nowego prezesa powierzono Annie Marii Czernow, wykładowczyni UW.

 

Zmiany w Zarządzie Matras SA

Księgarnie

W dniu 13 kwietnia 2015 roku Rada Nadzorcza powołała na stanowisko prezesa zarządu Matras S.A. Pana Stanisława Wierzbickiego. Tym samym Pan Mariusz Rutowicz przestał pełnić obowiązki prezesa zarządu.

 

Ewa Szmidt-Belcarz nowym Prezesem Zarządu Empik Sp. z o.o.

Księgarnie

W dniu 2 lutego 2015 r. pani Ewa Szmidt-Belcarz obejmie funkcję Prezesa Zarządu Empik Sp. z o.o. Zastąpi na tym stanowisku pana Olafa Szymanowskiego, który zakończył współpracę ze spółką i Grupą Empik Media & Fashion S.A.

 

Recenzja: „Pełnić służbę całym życiem.Ruch harcerski jako przykład działań organizacji pozarządowych"

Recenzje

Pełnić służbę całym służbę całym życiem. Ruch harcerski jako przykład działań organizacji pozarządowych .Wdrażających do życia w społeczeństwie obywatelskim Ewy Palmer-Kabacińskiej to przykład całościowej analizy ruchu harcerskiego od czasów powstania czyli od końca XIX wieku aż do czasów nam współczesnych.  

 

Uważaj przy pobieraniu eBooków na Kindla!

Internet

Benjamin Daniel Mussler, analityk zajmujący się badaniem bezpieczeństwa systemów, stwierdził, że zakładka „Zarządzanie treścią i urządzeniem” oraz usługa „Zarządzanie Kindle” w internetowej bibliotece Kindle Amazon są podatne na ataki typu cross-site scripting (XSS).    

 

Virtualo udostępnia na swojej platformie interaktywny panel do zarządzania sprzedażą dla wydawców

Księgarnie, Internet

Nowoczesne narzędzia analityczne to podstawa prowadzenia skutecznego i efektywnego biznesu. Virtualo z myślą o partnerach handlowych stworzyło interaktywny dashboard, czyli panel informacyjny, zawierający najważniejsze dane dotyczące sprzedaży, portfolio produktów, bezpieczeństwa plików oraz promocji. Dane raportowane są w czasie rzeczywistym.

 

Plagiat.pl - Konferencja CopyCamp 2013 poświęcona zagadnieniom prawa autorskiego w Polsce i na świecie

Prawo

Szanowni, pragniemy Państwa serdecznie zaprosić w imieniu p. Sebastiana Kawczyńskiego, Prezesa Zarządu Plagiat.pl (www.plagiat.pl), oraz organizatorów do wzięcia udziału w Konferencji CopyCamp 2013 poświęconej zagadnieniom prawa autorskiego w Polsce i na świecie.   Konferencja odbędzie się 01.10.2013 r. (wtorek) w salach kina „Muranów” w Warszawie, ul. gen. Władysława Andersa 5.

 

Komunikat Zarządu WN PWN: Joanna Szymańska-Świć w Zarządzie WN PWN

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Informujemy, że decyzją Rady Nadzorczej z dniem 13 czerwca br. na Członka Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN została powołana Joanna Szymańska-Świć.

 

Konferencja "Radość czytania"

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i Zarząd Oddziału SBP we Wrocławiu zapraszają na konferencję „Radość czytania. Oferta bibliotek dla młodzieży w wieku 13-19 lat”. Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 maja 2013 r. we Wrocławiu i towarzyszyć będzie IV Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”.

 

Pan Michał Skuba - prezesem zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że z dniem 11 lutego 2013 r. decyzją Zgromadzenia Wspólników na stanowisko prezesa zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL został powołany Pan Michał Skuba.  

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pan Rafał Smolnicki - nowy członek zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że decyzją zarządu Grupy PWN z dniem 1 stycznia 2013 r. do zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN został powołany Pan Rafał Smolnicki.

 

Andrzej Nadolski Prezesem Grupy PWN

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym na Prezesa Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN i Grupy PWN został powołany Pan Andrzej Nadolski.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pan Michał Skuba - nowy członek zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że decyzją Zarządu Grupy PWN z dniem 5 listopada br. do zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL został powołany Pan Michał Skuba. Tym samym Zarząd Spółki od 5 listopada działa w składzie trzyosobowym (Agata Solecka, Przemysław Rudowski i Michał Skuba).

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pani Anna Danylczenko - nowym członkiem zarządu

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że decyzją Zarządu Grupy PWN z dniem 10 września br. do składu zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN została powołana pani Anna Danylczenko.

 

Pani Dorota Twarowska na stanowisku prezesa zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN

Wydawnictwa

Zarząd Wydawnictwa Naukowego PWN informuje, że decyzją Zgromadzenia Wspólników na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Wydawnictwo Szkolne PWN została powołana Pani Dorota Twarowska.

 

Wydawca - Program wspomagający zarządzanie wydawnictwem

Wydawnictwa

Program Zarządzanie Wydawnictwem został stworzony na potrzeby małych i dużych wydawnictw. Jest narzędziem służącym do planowania i kontroli prac wydawniczych i kosztów oraz do elektronicznej archiwizacji umów i innej dokumentacji związanej z wydawanymi książkami. Program ten archiwizuje też przygotowane do druku książki, pliki PDF.

 

Recenzja: „Media w wychowaniu, dydaktyce oraz zarządzaniu informacja edukacyjną szkoły”

Recenzje

W dzisiejszych czasach edukacja stanęła przed wyzwaniami większymi i trudniejszymi niż kiedykolwiek do tej pory. Jak bowiem uczyć, skoro przestało się wierzyć w możliwość odkrycia obiektywnej wiedzy o świecie, a poszukiwania prawdy ( a raczej prawd) nie dotyczą już rzeczywistości samej w sobie, a informacji o tejże? Jak przekazywać młodym pokoleniom wiadomości, skoro niemal wszystkie fundamenty dawnej, pewnej swej nieomylności nauki walą się w gruzy? I w końcu jak nauczać, kiedy miast...

 

Audit certyfikujący ISO 9001 w Firmie Księgarskiej Olesiejuk

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że decyzją Jednostki Certyfikacyjnej SGS Polska Sp. z o.o. System Zarządzania Jakością Firmy Księgarskiej Olesiejuk został zarejestrowany jako spełniający wymagania normy ISO 9001.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: zmiany w zarządzie Wydawnictwa Lekarskiego PZWL Sp. z o.o.

Wydawnictwa

Chcielibyśmy poinformować, że z dniem dzisiejszym dobiegła końca misja zarządzania Wydawnictwem Lekarskim PZWL, pełniona przez prezes zarządu – Panią Krystynę Regulską oraz przez członka zarządu i dyrektora ds. finansowo-administracyjnych – Pana Mirosława Chodania.

 

XVIII edycji seminarium: Biblioteki cyfrowe - systemy zarządzania, obsługi oraz kryteria oceny

Biblioteki

Biblioteka cyfrowa to usługa internetowa umożliwiająca udostępnianie w sieci publikacji cyfrowych takich jak czasopisma elektroniczne lub e-booki, a także zdigitalizowanych, tradycyjnych publikacji papierowych, takich jak czasopisma, książki, mapy, zdjęcia itp.

 

Zmiany na stanowiskach kierowniczych OSDW Azymu

Wydarzenia

Zarząd OSDW Azymut pragnie poinformować o następujących zmianach na stanowiskach kierowniczych spółki:  

 

Sejm źle skończył kneblując wolność słowa

Prawo

Na swoim ostatnim posiedzeniu, wbrew opinii komisji sejmowej i pod partyjną dyscypliną, Sejm przyjął senacką poprawkę do ustawy o dostępie do informacji publicznej, która w praktyce ogranicza możliwość społecznej kontroli władzy na każdym szczeblu.

 

„Rzeczpospolita” przeprasza

Wydarzenia

Na łamach dodatku „Plus – Minus” do „Rzeczpospolitej” z dnia 6 sierpnia 2011 ukazały się przeprosiny adresowane do Jacka Oryla dyrektora Warszawskich Targów Książki i prezesa zarządu spółki Murator EXPO.

 

Premier o rozwoju Internetu: Krótsze przechowywanie danych, większa ochrona

Internet

Zakończyło się kolejne spotkanie premiera Donalda Tuska z przedstawicielami organizacji pozarządowych, blogerami i przedsiębiorcami branży internetowej. Rząd skróci okres przechowywanie danych, poprawi ochronę praw w Internecie.

 

II Warszawskie Targi Książki - informacja nadesłana przez Zarząd Spółki

Wydarzenia

Już wkrótce, 12 maja, rozpocznie się druga edycja Warszawskich Targów Książki. Z oficjalnego komunikatu Ars Polona SA, opublikowanego w dniu 15 kwietnia br. dowiedzieliśmy się, że planowana w terminie 21–24 maja br. 56. edycja Międzynarodowych Targów Książki nie będzie realizowana. Istotnych powodów odwołania jest wiele, żaden z nich nie został jednak podany w oficjalnym komunikacje Prezesa Ars Polona SA.

 

II Warszawskie Targi Książki - informacja nadesłana przez Zarząd Spółki

Wydarzenia

Już wkrótce, 12 maja, rozpocznie się druga edycja Warszawskich Targów Książki. Z oficjalnego komunikatu Ars Polona SA, opublikowanego w dniu 15 kwietnia br. dowiedzieliśmy się, że planowana w terminie 21–24 maja br. 56. edycja Międzynarodowych Targów Książki nie będzie realizowana. Istotnych powodów odwołania jest wiele, żaden z nich nie został jednak podany w oficjalnym komunikacje Prezesa Ars Polona SA.

 

Za dwa lata efekty nowelizacji ustawy o prawie autorskim

Prawo

Realne efekty nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych w zakresie zbiorowego zarządzania widoczne będą dopiero pod koniec 2012 roku - mówi Wirtualnemedia.pl Bogusław Pluta, dyrektor ZPAV.

 
 

Hasło Tygodnia Bibliotek 2011

Biblioteki

Szanowni Państwo, Zarząd Główny SBP ogłasza hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Brzmi ono następująco: "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę".

 

Ksero zdrożeje

Prawo

Firmy wydające książki naukowe i techniczne znalazły się na skraju bankructwa, bo ich publikacje coraz częściej są kopiowane - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Nie mogąc sobie poradzić z piratami zaatakowały producentów papieru.

 

Zmiany w Zarządzie Głównym SKP

Księgarnie

Wczoraj, 30 czerwca odbyło się posiedzenie plenarne prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgarzy Polskich. Zgodnie z porządkiem obrad przedstawiono sprawozdanie z działalności Zarządu Głównego w 2009 roku i tegoroczny plan działań Stowarzyszenia.

 

Zmiany w zarządzie WSiP S.A.

Z dniem 12 marca b.r. Pan Stanisław Wedler złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. Rezygnacja została przyjęta przez Radę Nadzorczą, która podziękowała mu za owocną pracę na rzecz Spółki oraz życzyła dalszych sukcesów zawodowych.

 

VI Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów do udziału w VI Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego, które odbędzie się w dniu 18 marca 2010 roku (czwartek) w godz. 9.00 - 15.30 w auli Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach przy ul. Francuskiej 12 (budynek Biblioteki Śląskiej).

 

Pani Dorota Rostkowska – Członek Zarządu OSDW Azymut

Zarząd OSDW Azymut pragnie poinformować, że decyzją Zgromadzenia Wspólników OSDW Azymut, z dniem 22 stycznia 2010 r. do Zarządu Spółki została powołana pani Dorota Rostkowska.

 
 

Potrzebne nowe prawo do cytatu -wywiad z Adamem Wojdyłą, prezesem zarządu Polskich Badań Czytelnictwa

Wydawnictwa

Z Adamem Wojdyłą, prezesem zarządu Polskich Badań Czytelnictwa, portal Brief rozmawia o prawie autorskim i dyrektywie audiowizualnej w kontekście bronienia interesów wydawców prasy.  

 

Nowość WAiP: Damodaran Ryzyko strategiczne. Podstawy zarządzania ryzykiem

Nowości

Przedstawiamy nowość Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych: Aswath Damodaran Ryzyko strategiczne. Podstawy zarządzania ryzykiem.

 

Edersheim Elisabeth Haas - Przesłanie Druckera. Zarządzanie oparte na wiedzy

Recenzje

Najpierw zrób trzęsienie ziemi, a potem stopniuj napięcie... powiedział Alfred Hitchcock pytany o przepis na udany film. Gdyby przyszło nam zapytać o przepis na udany biznes, bez wątpienia pytanie to, należało by skierować do nieodżałowanego Petera Drucker’a.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.