RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nadchodzące premiery - Wydawnictwo Burda Książki

Nowości

Zestawienie premier Wydawnictwa Burda Książki na nadchodzący miesiąc. Wśród nich kalendarz Dagmary Skalskiej – Projekt Egoistka oraz wakacyjne kryminały „Diabelska Gra” Angeli Marsons i „Brennerowa” Wolfa Haas’a. Poniżej znajdą Państwo krótkie opisy książek wraz z linkami do pdf-ów tekstu.

 

EMF - zmiany w składzie Rady Nadzorczej emitenta

Księgarnie

Zarząd Empik Media & Fashion S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 03 marca 2016 roku doszło do następujących zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki:

 

Biblioteki się zmieniają

Biblioteki

Biblioteki wokół nas się zmieniają i można to sprawdzić. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, którego bohaterami są: Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Śrem, Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Sianowie, Międzyrzecki Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Pieszycach, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie Żuławskim – filia w...

 

Nowy szef Wydawnictwa Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Wydawnictwa

Pra­gniemy poin­for­mo­wać, iż redak­to­rem naczel­nym Wydaw­nic­twa Zakładu Naro­do­wego im. Osso­liń­skich został Dariusz Sośnicki, poeta, redak­tor i wydawca. W poło­wie lat 90. Sośnicki reda­go­wał m.in. wpły­wowy dwu­ty­go­dnik lite­racki „Nowy Nurt”, zaś w latach 2005 — 2013 pro­wa­dził dział pol­skiej prozy w Wydaw­nic­twie W.A.B.  

 

Polskie awanse w Egmont Publishing

Wydawnictwa

Wydawnictwo Egmont Polska informuje, iż z dniem 3 czerwca br. nastąpiły zmiany w składzie kadry zarządzającej spółki. Stanowisko Dyrektora Generalnego Egmont Polska & Central and Eastern Europe objął Martin Dusseldorp, obecny Dyrektor Finansowy.

 

Zmiany w Zarządzie Matras SA

Księgarnie

W dniu 13 kwietnia 2015 roku Rada Nadzorcza powołała na stanowisko prezesa zarządu Matras S.A. Pana Stanisława Wierzbickiego. Tym samym Pan Mariusz Rutowicz przestał pełnić obowiązki prezesa zarządu.

 

Recenzja: „Czas na zmiany”, rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim

Recenzje

W przedmowie do książki „Czas na zmiany” prof. Jadwiga Staniszkis (autorka wstępu do książki) pisze, iż poglądy Prezesa Prawa i Sprawiedliwości „wyrażane w połowie roku 1993 są wciąż aktualne”.

 

Czy polskie e-sklepy i konsumenci są gotowi na zmiany? Wykaz zmian w prawie

Nowe regulaminy, wzory umów, rewizja funkcjonalności stron internetowych - już za niecałe trzy miesiące wejdzie w życie nowa ustawa o prawach konsumenta. Czy polskie sklepy internetowe i konsumenci są gotowi na zmiany

 

Nowa dyrektor działów zakupu i sprzedaży w Matrasie

Księgarnie

Od 1 lipca 2014 Matras ma nowego Dyrektora Działu Książki – Annę Wyszyńską. Podlegają jej działy zakupów i sprzedaży. Anna Wyszyńska posiada wieloletnie specjalistyczne doświadczenie na rynku książki oraz doświadczenie menedżerskie.

 

Zmiany w Polskiej Izbie Książki - nowy przewodniczący

Księgarnie

Polska Izba Książki informuje, że na Walnym Zgromadzeniu Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK, które odbyło się 28. stycznia 2014 roku, na nowego Przewodniczącego sekcji wybrano Jarosława Matuszewskiego z Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.

 

Piotr Ostaszewski kończy współpracę z Wydawnictwem Szkolnym PWN

Wydawnictwa

Informujemy, że z dniem 24 czerwca Pan Piotr Ostaszewski przestał pełnić funkcję Członka Zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN. Przez najbliższe miesiące pozostanie na stanowisku Dyrektora Finansowo-Administracyjnego.

 
 

Zmiany personalne w spółce Dom Wydawniczy PWN

Wydarzenia

Funkcję Prezesa w spółce Dom Wydawniczy PWN przestał pełnić pan Jacek Sztolcman, a funkcję Członka Zarządu przestała pełnić pani Beata Gutowska.

 

Egzemplarze obowiązkowe w wysyłce bezpłatnej - tylko do 10 kg

Wydawnictwa

Poczta Polska jednostronnie nie powiadamiając o tym Ministerstwa Kultury zmodyfikowała zapis ustawy regulującej bezpłatną wysyłkę "egzemplarzy obowiązkowych.

 

Zmiany w Dziale Handlowym Empiku

Księgarnie

Prezes Empiku Olaf Szymanowski powołał na stanowisko Szefa Działu Książki Arkadiusza Chlebowicza, natomiast Dyrektorem Handlowym odpowiedzialnym za kategorie tzw.Editorial został Paweł Jarmoc.

 

23 stycznia 2013 - premiera autobiograficznej powieści Mo Yana - "Zmiany".

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. poleca Państwa uwadze autobiograficzną książkę ubiegłorocznego laureata literackiej nagrody Nobla - Mo Yana pt. "Zmiany".

 

Mo Yan "Zmiany" - jedyna autobiograficzna opowieść noblisty

Nowości

Wydawnictwo W.AB. poleca Państwa uwadze autobiograficzną powieść tegorocznego laureata literackiej nagrody Nobla Mo Yana pt. Zmiay".

 

Sprzedaż w sieci - nadchodzą duże zmiany. Także na e-aukcjach

Prawo, Internet

Dla kupujących łatwiejsza rezygnacja z zakupu i wydłużony czas na odstąpienie od transakcji zawartej przez internet.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pan Rafał Smolnicki - nowy członek zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że decyzją zarządu Grupy PWN z dniem 1 stycznia 2013 r. do zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN został powołany Pan Rafał Smolnicki.

 

Zmiany w Programie Kultura+

Wydarzenia

Na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rada Ministrów zdecydowała o przesunięciu planowanych wydatków pomiędzy latami 2012–2014–2015. Oznacza to, że łączne nakłady na program wyniosą 369 761 000 zł, w tym 270 000 zł z budżetu państwa oraz 78 511 000 zł z budżetów jednostek samorządu terytorialnego.

 

Andrzej Nadolski Prezesem Grupy PWN

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym na Prezesa Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN i Grupy PWN został powołany Pan Andrzej Nadolski.

 

Barbara Jóźwiak Przewodniczącą Rady Nadzorczej PWN

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że dotychczasowa Prezes Grupy PWN – Pani Barbara Jóźwiak przyjęła propozycję właścicieli Grupy PWN i objęła stanowisko Przewodniczącej Rady Nadzorczej Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pan Michał Skuba - nowy członek zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że decyzją Zarządu Grupy PWN z dniem 5 listopada br. do zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL został powołany Pan Michał Skuba. Tym samym Zarząd Spółki od 5 listopada działa w składzie trzyosobowym (Agata Solecka, Przemysław Rudowski i Michał Skuba).

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pani Anna Danylczenko - nowym członkiem zarządu

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że decyzją Zarządu Grupy PWN z dniem 10 września br. do składu zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN została powołana pani Anna Danylczenko.

 

Piotr Wierzbowski pokieruje Reader's Digest i "Witaj w Podróży"

Wydawnictwa

Piotr Wierzbowski objął stanowisko redaktora naczelnego miesięcznika Reader's Digest oraz dwumiesięcznika Witaj w Podróży. Zastąpił Annę Esden-Tempską, która zakończyła pracę w wydawnictwie.

 

Komunikat Zarządu WN PWN: zmiany w zarządzie Wydawnictwa Szkolnego PWN Sp. z o.o.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Chcielibyśmy poinformować, że Pan Witold Szczęsny w dniu 31 marca zakończył misję zarządzania Wydawnictwem Szkolnym PWN.

 

Historycy protestują w Krakowie. "Nauczanie patriotyzmu" zagrożone?

W Krakowie protestują historycy, którzy sprzeciwiają się zmianom w nauczaniu historii w gimnazjach i liceach. Wsparła ich pikieta "Solidarnych 2010" pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. Ich zdaniem nauczanie historii w Polsce jest zagrożone. - To bezpodstawne zarzuty - komentowała w "Poranku TOK FM" prowadząca Dominika Wielowieyska. - Będzie mniej wkuwania dat, a więcej dyskusji - dodaje.

 

Lobbyści wygrali z rządem - e-podręczników nie będzie

Prawo

Rodzice nie kupią tańszych elektronicznych podręczników. Rząd skazuje ich tylko na te droższe, papierowe. Kolejny raz z rodzicami wygrało lobby wydawnicze.  

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: zmiany w Zarządzie Carta Blanca Sp. z o.o

Wydawnictwa

Informujemy, że w dniu dzisiejszym Pan Piotr Ostaszewski złożył rezygnację z funkcji Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego Carta Blanca, aby całkowicie skoncentrować się na pracy w Wydawnictwie Szkolnym PWN.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: zmiany w zarządzie Wydawnictwa Lekarskiego PZWL Sp. z o.o.

Wydawnictwa

Chcielibyśmy poinformować, że z dniem dzisiejszym dobiegła końca misja zarządzania Wydawnictwem Lekarskim PZWL, pełniona przez prezes zarządu – Panią Krystynę Regulską oraz przez członka zarządu i dyrektora ds. finansowo-administracyjnych – Pana Mirosława Chodania.

 

List otwarty p. Teresy Włochyńskiej-Trukawki dot. zmian w zarządzie Azymutu

Szanowni Państwo, Chciałabym poinformować, że  moja misja zarządzania Azymutem, którą rozpoczęłam w 2003 r. dobiegła końca.

 

Czytanie w ciemnościach - zapraszamy - zmiana w programie

Zapraszamy na słuchowiska pod hasłem "Czytanie w ciemnościach" - pozostały jeszcze 4 dni festiwalowe:  

 

Zmiana w Zarządzie Wydawnictwa Naukowego PWN SA

Wydawnictwa

W związku z nowymi wyzwaniami zmieniającego się rynku wydawniczego, skupieniem się w jeszcze większej mierze na sprzedaży i marketingu oraz szybkim i skutecznym docieraniu z różnorodną ofertą Grupy PWN do klientów, a także dynamicznym rozwojem obecności w świecie nowych technologii Rada Nadzorcza Wydawnictwa Naukowego PWN SA podjęła decyzję o zmianach w Zarządzie Wydawnictwa i Grupy PWN.

 

Zmiany w wydawnictwie Świat Książki

Wydawnictwa

Od dziś stanowisko Dyrektora Wydawniczego i Dyrektora Programowego Wydawnictwa Świat Książki należącego do firmy Weltbild Polska obejmie Anita Musioł.

 

Zmiany na stanowiskach kierowniczych OSDW Azymu

Wydarzenia

Zarząd OSDW Azymut pragnie poinformować o następujących zmianach na stanowiskach kierowniczych spółki:  

 

Fragile - konferencja „Dane osobowe w Internecie – najnowsze zmiany w ustawie"

Prawo

Pismo kulturalne "Fragile" zaprasza na ogólnopolską konferencję poświęconą „Danym osobowym w Internecie – najnowsze zmiany w ustawie".

 

VAT w 2011 - Ustawa - paragraf dotyczący Vatu na książki

Prawo

Przedrukowujemy projekty ustawy, które zmieniają niektóre z wcześniejszych ustaw, a inne modyfikują. "Wyciąłem"jej części nie wiążące się merytorycznie z rynkiem książki.

 

Łódzkie: rodziców denerwuje wymóg wymiany książek

Nauczyciele wymagają od uczniów najnowszych podręczników, a wydawnictwa co roku publikują kolejne wersje książek, często z kosmetycznymi zmianami.

 

Zmiany w Zarządzie Głównym SKP

Księgarnie

Wczoraj, 30 czerwca odbyło się posiedzenie plenarne prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgarzy Polskich. Zgodnie z porządkiem obrad przedstawiono sprawozdanie z działalności Zarządu Głównego w 2009 roku i tegoroczny plan działań Stowarzyszenia.

 

Biblioteki cyfrowe w Europie - Raport HLG

Rynek zagraniczny

Na portalu Komisji Europejskiej został opublikowany końcowy raport specjalnej grupy HLG ds. bibliotek cyfrowych i zmian w prawie autorskim pracującej w latach 2006-2009 (EC i2010 Digital Libraries High Expert).

 

Zmiany w zarządzie WSiP S.A.

Z dniem 12 marca b.r. Pan Stanisław Wedler złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. Rezygnacja została przyjęta przez Radę Nadzorczą, która podziękowała mu za owocną pracę na rzecz Spółki oraz życzyła dalszych sukcesów zawodowych.

 

Egzemplarz obowiązkowy – nowe działania

Prawo

Od dłuższego czasu Polska Izba Książki postuluje wprowadzenie zmian w przepisach o egzemplarzu obowiązkowym. Po spotkaniu 25 lutego w Bibliotece Narodowej, podczas którego doszło do pierwszej szerszej debaty między bibliotekarzami a wydawcami w sprawie ograniczenia liczby egzemplarzy obowiązkowych, obie strony postanowiły kontynuować dyskusję w tej sprawie.  

 

Aktywne Forum Portalu Księgarskiego

Modyfikacje wizerunkowe i nowy projekt graficzny Portalu Księgarskiego to znakomita okazja do zmiany podejścia w stosunku do czytelnika. To szansa na bliższe komunikowanie się z Tobą, Internauto. Od dziś w naszej witrynie działać będziemy w ścisłej relacji z odwiedzającymi nas użytkownikami.

 

Zmiany w konkursie na recenzję książki

Instytut Książki uprzejmie informuje, że w związku z decyzją Zarządów Polskiego Radia S.A. i Telewizji Polskiej S.A. o nieprzyznawaniu głównych nagród w II edycji Nagród Mediów Publicznych i odwołaniem gali przyznania nagród konkurs na recenzję dla członków Dyskusyjnych Klubów Książki ulega zmianom:

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.